Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 hours ago, Eflenew said:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Δεν είναι καθόλου αχνό …. Είναι μια ωραιότατη γραμμή εγκυμοσύνης … εγώ έκανα σήμερα και είναι αχνη που κε το ζόρι φαίνεται και πέρασαν οι ώρες και φαίνεται ακόμα λίγοτερο σχεδόν καθόλου … με το καλό . Σπυ εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη γιατί το αξίζεις και νομίζω ήρθε η ώρα να λάβεις το πολυπόθητο πλασματάκι σου ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      Άσε τα δεν βλέπω να προχωράει … θέλω αισιοδοξία … ολα καλα θα πάνε ! Εμένα μου έχουν μείνει κατάψυξη 4 βλαστοκυστες εκ των οποίων η μια είναι άριστη όπως αυτή που έβαλα όπως συζητήσαμε εάν δεν έχω επιτυχία τώρα θα έχω την επόμενη ! Αλλά ούτε έτσι θέλω να σκέφτομαι … γιατί να μην προσχωρήσουν βρε κορίτσια μου τα εμβρυακια μας ; Άντε να πάρουμε τα πάνω μας λίγο !! Εύχομαι αύριο μια γερη χοριακη !!!

      • Ευχή 1

Διαζυγιο και μεικτη οικογενεια


Tintail

Recommended Posts

Οσο για το βαφτιστηρι, χμμμμ. Τα παιδια ειναι σχεδον συνομηλικα και ειναι καλοι φιλοι. Και εγω δηλαδη ειμαι καλη φιλη με το ζευγαρι, απλα τωρα δεν ξερω ποιανου το μερος θα παρουν.

Δεν ξέρω τι και πόσα γνωρίζουν για τη σχέση σου με τον άντρα σου, αλλά αν είναι αντικειμενικοί, θα πάρουν το μέρος σου. Αν είναι απλά τυπικοί, δεν θα πάρουν το μέρος κανενός. Αν πάρουν το μέρος του, ενώ γνωρίζουν, θα είναι απαράδεκτοι. Πάντως μπορεί και να μη θέλουν να αναμειχθούν, απλά αν έχετε συχνές επαφές, κάποια στιγμή θα το συζητήσετε το θέμα, δεν μπορείτε να το αποφεύγετε απ' αορίστως.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοίτα, προσωπικά πάντα μιλώντας (γράφοντας) θα σου πω ότι οι κοινοί γνωστοί έιναι λίγο αμήχανοι, δεν παίρνουν θέση εκτός αν είναι βλάκες. Άντε να σε ρωτήσουν τον λόγο που χώρισες κ "κρίμα βρε συ, μήπως να το ξανασκεφτόσουν". Εκεί μπορείς να υπεκφύγεις, να πεις κάτι του στυλ "νομίζεις πως ήθελα να χωρίσω με 2 παιδιά? Οκ, είχαμε πολλά προβλήματα κ με στενοχωρεί να το συζητάω". Κ δεν θα σε ξαναενοχλήσουν.

Άμα αρχίσουν φωνές κ μλκίες δεν ξαναπατάς! Απλά! Πιστεύω δεν θα το κάνουν, κ εκείνοι θέλουν το καλό του παιδιού τους κ μια νονά ενεργή στην ζωή του.


GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites

παντως εμενα κοριτσια,ολοι,περιπου,πηραν το μερος του αδικημενου,δλδ του συζυγου...

εγω ενω ειχα δικιο οσο παρεμενα στο γαμο,μετα..εγινα η κακια!αυτη που αφησε ενα καλο παιδι,που δουλευε,που δεν γκομενιζε,κ δε με χτυπουσε...τι αλλο ηθελα?....

οι νονοι,ολοι απο το σοι του,δε μου ξαναμιλησαν

τα παιδια τα βλεπουν οταν τα παιρνει σπιτι του

Link to comment
Share on other sites

Νανσυ το ιδιο μου ειπαν και εμενα.

Οσο ειμουνα μαζι του, ειχε αδικο. Με ειχε πιασει και η αδελφη του, που με ειχε γλιτωσει ουκ ολιγες φορες απο τα χερια του στο παρελθον και μου ειχε πει οτι ο αδελφος της "ειναι νευρικος" και δυσκολος και με καταλαβαινει και δεν εγκρινει πως φερεται στα παιδια κτλ.

Επισης οτι και στο σπιτι του ετσι φεροταν, αυταρχικα και τους πιεζε ολους εκει μεσα. Τον φωναζανε ο Ναυαρχος.

Τωρα που εφυγα ξαφνικα, ηταν μια χαρα παιδι και ΕΓΩ τον τρελλανα.

Επειδη παχυνα πηγαινε με αλλη και σταματησε να κοιμαται μαζι μου κτλ. Δηλαδη για ολα εφταιγα εγω. :(

Α ναι! Και τα παιδια εχουν ειδικες αναγκες γιατι στην οικογενεια μου "ειμαστε τρελλοι" αρα τα κληρονομησαν απο εμενα, και επειδη παω σε ψυχολογο, εχω προβληματα και αποδεικνυεται λεει οτι ειμαι τρελλη :(

Ασταααα, τα σκεφτομαι και θελω να κλαψω.


Μετα απο 20 κυκλους υποβοηθουμενης αναπαραγωγης, ηρθαν!!

bPp7p3.png

Το τελειως αναπαντεχο θαυματακι μας!!

Xkx4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Α ναι! Και τα παιδια εχουν ειδικες αναγκες γιατι στην οικογενεια μου "ειμαστε τρελλοι" αρα τα κληρονομησαν απο εμενα, και επειδη παω σε ψυχολογο, εχω προβληματα και αποδεικνυεται λεει οτι ειμαι τρελλη :(

Ασταααα, τα σκεφτομαι και θελω να κλαψω.

Να πάνε στον αγύριστο που βάζουν στο κοπρόστομά τους τα παιδάκια σου!!! Να μην στενοχωριέσαι, να θυμώνεις κοπέλα μου, να θυμώνεις!!!

Νάνσυ, αυτοί χάσανε έναν αξιόλογο άνθρωπο από την παρέα τους!!


GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Να πάνε στον αγύριστο που βάζουν στο κοπρόστομά τους τα παιδάκια σου!!! Να μην στενοχωριέσαι, να θυμώνεις κοπέλα μου, να θυμώνεις!!!

Νάνσυ, αυτοί χάσανε έναν αξιόλογο άνθρωπο από την παρέα τους!!

α ρε κλελια...που μενεις βρε να κανουμε παρεα....

κ μενα τρελη με εβγαλαν!πρωτος βεβαια ο αντρας μου,επειδη ΕΚΕΙΝΟςμου ζητησε να παμε σε συμβουλο γαμου,πηγα,ηθελα να συνεχισουμε,κ μετα μου λεει...επειδη εχεις χασει τον αδερφο σου,βγαζεις τα ψυχολογικα σου σε μενα,που δε φταιω σε τπτ,θελεις να συνεχισεις με την συμβουλο γαμου κ ψυχολογο,γιατι εχεις ψυχολογικα,αρα εισαι ψυχικα αρρωστη...μηπως να σε πηγαινα σε ψυχιατρο,τελικα

αυτα ηταν τα λογια του

η μλκ ειναι οτι ακομα κ οι γονεις μου,μου προτριναν να παω να με δει καποιος,γιατι εχω κουραστει....λεει....απο τα τριδυμα...λεει....

τεσπα,αμα τα θυμαμαι.....:confused::confused:

Link to comment
Share on other sites

Ugh, ηρθαν τα παιδια πισω (κλασσικα με την μαμα του παντα, δεν παει πουθενα απο τοτε που χωρισαμε χωρις την μαμα του, ειναι νορμαλ αυτο?? ειναι 45 χρονων!)

Ειναι και τα δυο καμενα απο τον ηλιο, τα πηγαν για ψαρεμα και δεν τους εβαλαν αντιηλιακο, ειναι χτυπημενα, ο Κωνσταντινος εχει ενα βαθυ χτυπημα απο τα βραχια στο οποιο δεν βαλανε τιποτα επανω και ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΝΗΣΤΙΚΑ ΑΠΟ ΕΧΘΕΣ!!!

Δεν ειχε λεει λεφτα η γιαγια και η νονα (γιατι τα πασαρε στην αδελφη του) να τους παρουν φαγητο. Εχθες φαγανε ΜακΝτοναλντ και σημερα ΤΙΠΟΤΑ μονο κατι αγγουρακια λεει που δεν τους αρεσαν. Τα εφεραν 6 το απογευμα θεονηστικα!

Και ολα αυτα για να με πεισουν οτι δεν εχουν $$ για να μην δωσει διατροφη!!!

Ειμαι εξαλλη!!!! Ηρεμηστε με κοριτσια γιατι θα τον παρω και θα γινουμε μπιλιες!


Μετα απο 20 κυκλους υποβοηθουμενης αναπαραγωγης, ηρθαν!!

bPp7p3.png

Το τελειως αναπαντεχο θαυματακι μας!!

Xkx4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Α καλά... οι τύποι είναι επικίνδυνοι...

Θα σου έλεγα να πάρεις τα παιδιά να τα πας σε νοσοκομείο, εκεί στάνταρ θά πάρεις γνωμάτευση για έγκαυμα ηλιακό... κ βλέπουμε...

Στενοχωρήθηκα που τα άφησαν νηστικά... Γιατί παίζουν τέτοιες π@υστιές στην πλάτη τους ? Όταν τα παιδιά έλεγαν ότι πεινάνε, τι τους απαντούσανε? Δεν έχουμε λεφτά για φαγητό? Αλήτες...

Νάνσυ, θυμάσαι που σε είχα ρωτήσει πού μένεις? Κ εγώ σε θέλω παρέα μου

:D


GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites

Ugh, ηρθαν τα παιδια πισω (κλασσικα με την μαμα του παντα, δεν παει πουθενα απο τοτε που χωρισαμε χωρις την μαμα του, ειναι νορμαλ αυτο?? ειναι 45 χρονων!)

Ειναι και τα δυο καμενα απο τον ηλιο, τα πηγαν για ψαρεμα και δεν τους εβαλαν αντιηλιακο, ειναι χτυπημενα, ο Κωνσταντινος εχει ενα βαθυ χτυπημα απο τα βραχια στο οποιο δεν βαλανε τιποτα επανω και ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΝΗΣΤΙΚΑ ΑΠΟ ΕΧΘΕΣ!!!

Δεν ειχε λεει λεφτα η γιαγια και η νονα (γιατι τα πασαρε στην αδελφη του) να τους παρουν φαγητο. Εχθες φαγανε ΜακΝτοναλντ και σημερα ΤΙΠΟΤΑ μονο κατι αγγουρακια λεει που δεν τους αρεσαν. Τα εφεραν 6 το απογευμα θεονηστικα!

Και ολα αυτα για να με πεισουν οτι δεν εχουν $$ για να μην δωσει διατροφη!!!

Ειμαι εξαλλη!!!! Ηρεμηστε με κοριτσια γιατι θα τον παρω και θα γινουμε μπιλιες!

Καλά, και δεν μπορούσαν να τους έχουν φτιάξει κάποιο σάντουιτς από το σπίτι; Οι ίδιοι τι έφαγαν όλη μέρα; Είναι δυνατόν να αφήνει τα παιδιά του νηστικά; :evil:

Το ότι είναι 45 και κυκλοφορεί παντού με τη μαμά του, ασχολίαστο! :shock:

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια,

Πηρα την δικηγορο και μου ειπε οτι μονο αν παμε Εισ. Ανηλικων μπορουμε να κανουμε κατι και να ηρεμησω και να του δωσω μια ευκαιρια "να μαθει" να φροντιζει τα παιδια.

Δεν ξερω τι εφαγαν, αν εφαγαν αυτοι. Του εστειλα παντως μυνημα οτι δεν ειμαι ευχαριστημενη για τον ταδε και ταδε λογο και δεν μου απαντησε τιποτα.

Τα πηραν δυο βδομαδες συνεχομενες, την αλλη δεν εχει. Θα τους πω οτι εχω κανονισει να παμε στην θεια μου στην Σαρωνιδα.

Οτι με ειπε "αγαπη μου" στο τηλεφωνο σας το ειπα? Αχ Θεε μου γιατι μπλεκω?


Μετα απο 20 κυκλους υποβοηθουμενης αναπαραγωγης, ηρθαν!!

bPp7p3.png

Το τελειως αναπαντεχο θαυματακι μας!!

Xkx4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Νανσυ αυτο μου ειπαν και εμενα. Οτι επειδη παω σε ψυχολογο, μπορουν να αποδειξουν οτι εχω ψυχικα προβληματα (ναι καλα!).

Ειναι βλαμενος (σορρυ) ο κοσμος τελικα!


Μετα απο 20 κυκλους υποβοηθουμενης αναπαραγωγης, ηρθαν!!

bPp7p3.png

Το τελειως αναπαντεχο θαυματακι μας!!

Xkx4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητή μου φύγεις οσο μακρυά μπορείς Μα τι άνθρωποι υπάρχουν. Μην σκέφτεσαι πως θ'αντιδραση ότι κ αν κάνει δεν σ'ενδιαφερει! Ζήσε την ζωη κ τον έρωτα κ προστατέψει οσο μπορείς τα παιδάκια σου. Εντωμεταξυ αν τους κάνει "κακό" εστω η πατουσια του κινήσου νομικά κ μην μασάς τουλάχιστον να μην τα βλέπει χωρίς εσένα! Ολοι οι άνθρωποι μπορούν Μα έχουν μια δεύτερη ευκαιρία στην ζωη ειδικά αν έχουν βασανιστει! Μην φοβάσαι τίποτα ότι κ αν γινει θα είσαι τουλάχιστον καλυτερα μακριά του!

Link to comment
Share on other sites

Καλή μου...είσαι πολύ ευάλωτη ακόμα ...καταλαβαίνω ότι κρατάς επαφές για να μη χάσουν εντελώς τον πατέρα τους τα παιδιά αλλά. ..πρώτον αυτοί δεν είναι αξιοι να κρατήσουν παιδιά (τέλεια ιδέα το νοσοκομείο, έτσι έχεις και χαρτί ότι τα παιδιά είχαν εγκαύματα), το κυριότερο όμως είναι ότι εσύ δεν έχεις ακόμα αποστασιοποιηθεί όσο πρέπει για να είσαι ασφαλής. Τι ασχολείσαι κι αν είπε αγάπη μου, νομίζεις ότι σημαίνει κάτι? Ναι! Ότι κάτι κακό ετοιμάζει! ! Και γιατί πας να μπλέξεις με βαφτιστήρια κλπ από το περιβάλλον του? Μακριά! ! Προτεραιότητα έχει να γιατρευτείς εσύ, οχι να έχει νονά το παιδάκι.

Σχετικά με το γιατί "δεν σας ήθελε". Από αυτά που διαβάζω κι εγώ απο δω κι από κει έχω κρατήσει έναππράγμα. Ότι το μεγαλύτερο λάθος είναι λέει να κατηγορείς τον εαυτό σου ότι δεν ήταν αρκετά "καλός" για να αγαπηθεί!! Απορώ που η ψυχολόγος σου σε κατευθύνει εκεί, επειδή λέει πάχυνες. Αφού και λεπτή που ήσουνα και 22 ετών, πάλι χωριστά ήθελε να κοιμόσαστε! Βίωνες 2 πράγματα ταυτόχρονα, την κακοποίηση αλλά και την απόρριψη μέσα στη σχέση. Ίσως πάνε μαζί? Δεν ξέρω. Προσπαθούσες συνέχεια συνέχεια συνέχεια να κερδίσεις την αγάπη αυτού του ατόμου. Και δεχόσουν τα πάντα. Δεν αγαπούσες εσύ τον εαυτό σου, κακοποιούσες εσύ πρώτη τον εαυτό σου που επέτρεπες να σου συμβαίνουν όλα αυτά. Ο ερωτας δεν είναι "δινω προσφέρω γίνομαι θυσία" για να πάρω αγάπη. Είναι "αγαπώ φροντίζω σέβομαι" τον εαυτό μου, του δίνω αξία, και αυτή την αξία ερωτεύεται και σέβεται ο άλλος. Κανείς δεν θα ερωτευτεί ένα άτομο που σερνεται και παραδίδει τα πάντα.

Αν έκανες λάθος πιστευω πως εκεί ήταν το λάθος σου.Αν αγαπούσες τον εαυτό σου θα ειχες φύγει αμεσως, σίγουρα, αλλά κ δεν θα είχες κάνει και 20 εξωσωματικές απανωτές με τέτοιο πανικό, θα είχες σταματήσει λιγο να ηρεμησεις, να ανακάμψεις, νέα ήσουνα, τοσο νεα! Με μια άλλη αντιμετώπιση χωρίς τόση ανασφάλεια ντε και καλά να τα καταφέρεις να κάνεις παιδί, ίσως είχες διαφορετική εξέλιξη.

Αλήθεια ποιος πληρωσε όλα αυτά τα έξοδα? Μια περιουσία. ..


Lv4ip1.png
Link to comment
Share on other sites

Για την νεα σου σχέση τωρα που εξήγησες το λόγο που φοβάσαι οκ έχει μια λογική αλλά δεν υπάρχουν ενδείξεις αυτή τη στιγμή για τίποτα τέτοιο!! Είπαμε να μην αγνοούμε τα σημάδια όταν υπάρχουν, οταν δεν υπάρχουν χαμόγελο και προχωράμε!

Γάμο σου ζήτησε ο άνθρωπος και είναι πάντα δίπλα σας, αποδεικνύει με πράξεις κ οχι με λόγια τα αισθήματα του. Δεν βλέπω να υπάρχει κάτι άλλο να περιμένεις. Και αν αλλάξει στην πορεία τωρα ξέρεις...στην πρωτη μκια το συζητας στη δευτερη απομακυνεσαι στην τριτη φεύγεις! !


Lv4ip1.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...