Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 39 λεπτά , Kiddo είπε:

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

      Με το καλό η αυχενική σας να είναι όλα καλά!!

      Να μην σε αγχωνει, τα συμπτώματα υποχωρούν μπαίνοντας στο δεύτερο τρίμηνο είναι απόλυτα φυσιολογικό! Τη προγεστερόνη σιγά σιγά θα στην σταματήσει τελείως γιατί πλέον αναλαμβάνει ο πλακούντας τα μωράκια.. μη σε φοβίζει, δεν είναι από αυτό! Τα συμπτώματα σχετίζονται με την χοριακη η οποία πλέον μειώνεται και σταθεροποιείται όπου και θα συνεχίσει στα ίδια επίπεδα στην υπόλοιπη διάρκεια της κύησης.. εξού και η υποχώρηση των έντονων συμπτωμάτων..!

      Για το οτιδήποτε όμως και αν σε ανησυχεί να μην διστάζεις να στέλνεις στον γιατρό σου, δουλειά του είναι και εσύ πρέπει να νοιώθεις ασφάλεια με ότι διαφορετικό και αν αισθάνεσαι ιδίως με διδυμακια..!

      Σε ευχαριστώ πολύ! 

      πρίν από 7 λεπτά , anast. είπε:

      Τα συμπτώματα συνήθως έρχονται και φεύγουν και κάποια στιγμή σταματούν..Εμένα για παράδειγμα από την 10η εβδομάδα είχαν σταματήσει. 

      Σ ευχαριστώ πολύ!!

      • Μου αρέσει 2

Cafe μανούλες Ιανουαρίου 2011


CoffeeBreak

Recommended Posts

χαχαχαχα....να στε καλα ρε κοριτσια!!

το κουφο ειναι πως κι εγω δεν εχω προαισθημα η φοβαμαι να το πω! :tongue:

Στον Αντωνη "ηξερα" απο την αρχη οτι ειχα αγορι!

Τωρα οσο σκεφτομαι το νινι κοριτσακι σκεφτομαι αλλα μετα λεω μπαααα...

Αγορι θα ναι παλι!Αυτη η κοιλια εχει μεγαλωσει ηδη ενα αγορι!Μου φαινεται παραξενο να χω κορη! :tongue: χαχαχαχα Σας κουφανα ε?! :tongue:

Ιωαννα μη λες πολλα γιατι μεχρι να μεγαλωσουν τα δικα μας μπορει να χει καταργηθει ο στρατος και να μην ξεκολλισουν ουτε τοτε!χαχαχαχαχα

Μαρουσκα περιμενω με αγωνια το προαισθημα σου να ξερω τι θα εχω...το αντιθετο φυσικα!χαχα Χαρηκε ο Αντρικος ε?Ψυχουλα μου!

Με το καλο ο υπολογιστης!!!


b353ca0f41.png26lWp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Κορίτσια, με οθόνη 21 ιντσών μου βγήκανε τα μάτια λέμε σε σχέση με το πώς τα έβλεπα από το κινητό, χαχαχα!:P:p:p:p Καλό βράδυ, πάω για σέρφινγκ!!


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας!Αχ μην ξαναπιάσετε τη συζήτηση για ύπνο λέμε.Στις 05.30 το πρωί ήμουν σάντουιτς ανάμεσα σε δυο μικρά και στα πόδια μου κάτω κοιμόταν ο μεγάλος:shock::shock::shock::shock::shock::shock: Ο άντρας μου σηκώθηκε κι έφυγε, γιατί άραγε?:rolleyes::rolleyes::rolleyes: Αχ κορίτσια μου, ο Ανδρέας (του οποίου το αυτάκι έτρεξε χθες και ησύχασε) λόγω της τελευταίας ωτίτιδας το ξαναπήρε σκοινί κορδόνι και ξυπνά ανά τρίωρο....:cry::cry::cry:

Άιντε και καλό μήνα!!


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια χθες βραδυ ειδα λιγο αιμα!!δεν περαει η ωρα να παω στο γιατρο!το τι κλαμα εριξα..και τωρα ετοιμη ειμαι!τις 3-4 τελευταιες φορες που πηγα τουαλετα να ενεργηθω ειχα αιμα αλλα ειπα λογο δυσκοιλιοτητας!

χθες βραδυ ομως ξυπνησα απο συχνοουρια και ειδα παλι σταγονες χωρις να παω για αλλο λογο τουαλετα!!αχ θα σκασω! :(


b353ca0f41.png26lWp2.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια χθες βραδυ ειδα λιγο αιμα!!δεν περαει η ωρα να παω στο γιατρο!το τι κλαμα εριξα..και τωρα ετοιμη ειμαι!τις 3-4 τελευταιες φορες που πηγα τουαλετα να ενεργηθω ειχα αιμα αλλα ειπα λογο δυσκοιλιοτητας!

χθες βραδυ ομως ξυπνησα απο συχνοουρια και ειδα παλι σταγονες χωρις να παω για αλλο λογο τουαλετα!!αχ θα σκασω! :(

Αμάν ρε κοπέλα μου...Εύχομαι να μην είναι τίποτα.Να μας πεις ε?Καλά αποτελέσματα!


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα και καλό μήνα!

Λιάνα, χαλάρωσε και περιόρισε λίγο την κούραση....κάνε και καμιά ξάπλα....ίσως είναι μια μικρή αποκόλληση, αναμένουμε νέα από γιατρό.....Μπορεί να είναι και αλλαγή μήνα....

Λοιπόν, του τικερακίου το κάγκελο γίνεται εδώ μέσα!:tongue: Με γεια ολονών! τέλεια είναι!

Μαρούσκα, φοβάμαι να τα αλλάξω για το φόντο......πώς θα το πετύχω μετά πάλι να τα βάλω στη σειρά; :rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes: Φιλί στον Αντρίκο!

Κορίτσια έξω έχει μια λιακάδα....μα μια λιακάδα! για βόλτα στην προκυμαία είναι ρε γμτ....


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ορέ, πώς είναι δυνατόν; :shock:

Τα τικεράκια αλλάξανε από μόνα τους και δεν έχουν φόντο;:shock::shock::shock::shock:

Είδες; αμα θες κάτι πάρα πολύ όλο το σύμπαν συνωμοτεί για να το πετύχεις.....

Μπουμπλέ, μπουμπλέ, ε! Πώς έγινε αυτό;:shock::shock::shock: χθες ήταν με φόντο!


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ορέ, πώς είναι δυνατόν; :shock:

Τα τικεράκια αλλάξανε από μόνα τους και δεν έχουν φόντο;:shock::shock::shock::shock:

Είδες; αμα θες κάτι πάρα πολύ όλο το σύμπαν συνωμοτεί για να το πετύχεις.....

Μπουμπλέ, μπουμπλέ, ε! Πώς έγινε αυτό;:shock::shock::shock: χθες ήταν με φόντο!

Και σήμερα με φόντο είναι μαρή, δεν τα βλέπεις???:tongue::tongue::tongue::tongue:Κοίτα τα δικά μου που είναι διαφανή.Είδες?


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Και σήμερα με φόντο είναι μαρή, δεν τα βλέπεις???:tongue::tongue::tongue::tongue:Κοίτα τα δικά μου που είναι διαφανή.Είδες?

Καλέ τα βλέπω διαφανή!!!!!! Είναι δυνατόν; Ίδια με τα δικά σου! :shock::shock::shock::shock::shock::shock:


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Όλα καλά με νινί Λιάνας, θα μπει κι αυτή να τα πει πιο αναλυτικά.Ουφφφφφφφφ:P:p:p:p:p:p:p:p

Ουφ! :P

Επιμένω, κοίτα ασπρίζει στις άκρες καλέ!

Αλήθεια σου λέω.....τα βλέπω ίδια με τα δικά σου ακριβώς....Χθες την έβλεπα την διαφορά σήμερα όχι!:|

Τέσπα....


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια τελικά όλα καλά! Ίσως ήταν αιμορροΐδες είπε ο γιατρός! Για καλό και για κακό μου συνέστησε ξάπλα και ξεκούραση το σαββατοκύριακο! Δεν είχαμε είπε αποκόλληση, η αυχενική του μωρου όσο μπορούσε να δει ο ίδιος τέλεια, σούπερ κινητικό και ίδια θέση με τον Αντώνη! Πόδια ανοιχτά, ένα χέρι απλωμένο και το άλλο πίσω απ το κεφάλι! Τυχαίο? Οι παλμοί 169! Πάλι αγορι λέτε?


b353ca0f41.png26lWp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...