Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Natasa24 είπε:

      euxaristo gia tin apantisi .. ne exeis dikeo omos einai polli psixofthoro den ksero an niothis afto p leo akoma kai gia ton antra m einai diskolo na to apodexti ... apla skeftomoun an einai kalitera na prospathiso akoma mia fora me spermatenxisi apla afti tin fora dipli .. kai an dn iparxi alli epilogi na proxoriso me eksosomatiki. to mono p me anisixise pragmatika einai pu mu ipan oti idi einai pollis o xronos prospathiass kai oti megalonotas ta apothemata ton othikon ligostevoun opotan kai afto me vazi ligo se skepsis.

      Είπες τη λέξη κλειδί.. Να αποδεκτει.. Αυτό έχει σημασία, να απιδεκτειτε ότι η απόκτηση παιδιου είναι δυσκολη με το φυσικό τρόπο κ χρειάζεται εξωσωματική.. Έτσι ήταν κ για μένα στην αρχή " Είναι δυνατόν να μη μπορώ φυσιολογικά όπως οι περισσότεροι;".. Στην αρχή μόνο.. Σημασία έχει τι αποτελέσματα κ οχι ο τρόπος!! Προσωπικά κοιτάζω τα κοριτσάκια μου κ είμαι περηφανη για τον αγώνα που έδωσα για να τα αποκτήσω.. 

      Ταπεινή μου γνώμη, αποδεχτείτε ότι χρειάζεστε την βοήθεια της επιστήμης κ προχωρηστε.. Μην σπαταλατε τα χρήματα σας σε άλλες μεθόδους.. Φυσικά οι γιατροί που σας παρακολοτθουν έχουν καλυτερη εικόνα κ γνώση από μένα αλλά παντα παιζει ρόλο και η δικιά σας επιθυμία κ επιλογή.. 

      Φιλικά παντα

      • Μου αρέσει 1

Μανουλες Φεβρουαριου 2015


Greta

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

σ ευχαριστω πολυ!ελπιζω ολες να εχουμε καλες κ τελειομηνες εγκυμοσυνες!ειμαι απο θεσσαλονικη αλλα μενω αθηνα μεχρι τον φεβρουαριο ομως!μετα επιστρεφω ελπιζω μονιμα!


IGvSm12.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Τίνα, καλωσόρισες στις μαμάδες Φεβρουαρίου!

Με το καλό να έχεις και εσύ όπως όλες μας μία τελειόμηνη εγκυμοσύνη! Εγώ είμαι η Βάσω, περιμένω επίσης το πρώτο μου παιδάκι, αλλά έχω ήδη μία κόρη από τον 1ο γάμο του άντρα μου. Είμαι επίσης από τη Θεσσαλονίκη και ζω στην Αθήνα από το 2003. Πλέον έχω πολιτογραφηθεί ως Αθηναία αν και καλοκαίρι σαν τη Χαλκιδική δεν έχει :D

Έχεις μάθει το φύλο; Έχεις αποφασίσει που θα γεννήσεις; Ρωτάω για να σε βάλω στο πινακάκι μας.

Εμάς η μπέμπα έκανε την παρουσία της αισθητή το Σάββατο και από τότε όλο και κάτι κάνει. Σήμερα την κατάλαβα καλύτερα, περισσότερες από μία φορές μέσα στην ημέρα, πάντα όταν ήμουν χαλαρή και ξαπλωτή. Νομίζω ότι όσο είμαστε όρθιες ή κινούμαστε αποκοιμιούνται και όταν χαλαρώνουμε αρχίζουν τα τεντώματα.

Greta και Boulitsa, είχατε δίκιο, από τις πολλές σαχλαμάρες που έφαγα ήταν το πρόβλημα. Επίσης τις τελευταίες μέρες νομίζω η κοιλιά μεγάλωσε απότομα και μάλλον πιέστηκαν εσωτερικά τα όργανα και με χτύπησε στο στομάχι. Αχ Boulitsa πόσο δίκιο έχεις για την αναζήτηση στο internet. Και όλο το λέω στον εαυτό μου, ξεκόλλα μη διαβάζεις τόσο αλλά κολλάει το μυαλό το άτιμο!

Κορίτσια κάτι άσχετο, έχει καμία ιδέα από φίλτρα νερού;


A81Mp3.pngk1NRp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γεια σου βασω!καλως σας βρηκα!ακομη την β επιπεδου δεν την εχω κανει για να σου απαντησω με σιγουρια αλλα δυο γιατροι μου ειπαν κοριτσακι κ μεγαλουτσικο!θα γεννησω στην θεσσαλονικη μαλλον στην γενικη κλινικη!εγω το ενοιωσα πρωτη φορα πριν 2 βδομαδες κ τωρα εχει 3-4 μερες που το νοιωθω καθημερινα..ανυπομονω να μεγαλωσει να το νοιωθω καλυτερα!!εσυ β επιπεδου ποτε εχεις?


IGvSm12.png
Link to comment
Share on other sites

Βασωφίλτρα νερου εννοεις να φανταστώ ολοκληρο το συστημα ε?όχι τις κανάτες?εγώ όχι αλλά όταν είχε παει στον εμβρυολογο μου είπε οτι είχε βάλει εκείνος κάπου στα 150?(μου είπε λαι τις μάρκες αλλά δεν θυμάμαι)επίσης μου είπε οτι υπάρχει και με 500?:shock::shock:

Να δεις την δική μου κοιλιά!!έχω φρικαρει νοιωθω χαλιά!νομιζω οτι είμαι αισχος!επίσης και εγώ τρώω οτι να ναι.το στομάχι χαλιά όπως σου είπα και χθες και μάλλον έχω κρυωσει έχω και εναν ξερό βήχα..

Τινα καλώς ήρθες και εύχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσύνη!είμαι η Γκρέτα και έχω ηδη ενα αγοράκι 2 ετών και περιμένω παλι αγοράκι.το μωρο εγώ το νοιωθω όλη την ωρα και απο νωρίς λόγω του οτι είναι το δεύτερο.

boulitsa θα περάσει θα δεις.άφησε την.και μονο γάλα να πίνει μια χαρά είναι.μου το ειπαν και στο Παίδων.έστω και το γάλα μου ειπαν μια χαρά είναι.

kashmam πως είναι ο μικρουλης σου?

Εμενα(μην τον ματιασω)απο τοτε που ήρθαμε σπίτι μας μου λέει τσισα κακά και δεν τα κανει οπου να ναι...μακάρι να συνεχίσει!!

Τώρα νανι κοριτσάκια μου σας φιλώ!


tqpkp3.png

PzUbp3.png

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους ένα κοριτσάκι ακόμα! Εγώ έχω Β' επιπέδου στις 15/10 και μετράω μία μία τις ημέρες. Έχω να δω την μπεμπούλα μου από τέλη Αυγούστου και ανυπομονώ. Ευτυχώς μόλις μου έριξε μια κλωτσίτσα και με καθησύχασε :)


A81Mp3.pngk1NRp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καληνύχτα Greta, καλή ξεκούραση! Εννοώ φίλτρο από αυτά που μπαίνουν στον πάγκο της κουζίνας. Μέχρι τώρα είμασταν με εμφιαλωμένα γιατί το νερό στη περιοχή μυρίζει σαν πισίνα και είναι τρομερά σκληρό. Αλλά δεν μπορώ να κουβαλάμε συνέχεια μπουκάλια. Τα καλύτερα όντως ξεκινάνε από 350ευρώ αλλά θα βολευτούμε νομίζω με ένα απλό συμπαγούς άνθρακα, γύρω στα 100ευρώ. Δε ζούμε δα στον Αισωπό να είναι τόσο επιβαρυμένο το νερό!


A81Mp3.pngk1NRp2.png
Link to comment
Share on other sites

για σου greta να σου ζησει το αγορακι σου κ με το καλο το δευτερο!vtgian την ιδια μερα εχουμε και β επιπεδου!κ εγω ανυπομονω να δω αν ολα ειναι καλα!απο τελη αυγουστου?εγω δεν θααντεχα τοσο καιρο χαρα στην υπομονη σου:D


IGvSm12.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


♒ Τα υδροχοάκια

Marianna P.: 05/02/2015 baby-boy-icon.png Hospital_Facility_Plain_Red.png Ιασώ

Papagalia: 06/02/2015 baby-girl.png

Greta: 08/02/2015 baby-boy-icon.png Hospital_Facility_Plain_Red.png Αλεξάνδρα

anna 1999: 08/02/2015

Boulitsa: 12/02/2015 baby-boy-icon.png Hospital_Facility_Plain_Red.png Ιασώ

D_Nasia: 15/02/2015 baby-boy-icon.png Hospital_Facility_Plain_Red.png Ρέα

Έλενα: 16/02/2015 baby-girl.png Hospital_Facility_Plain_Red.png Νοσοκομείο Μυτιλήνης

Little_Star: 17/02/2015 baby-boy-icon.png Hospital_Facility_Plain_Red.png Ιασώ

♓ Τα ψαράκια

Vtgian: 19/02/2015 baby-girl.png Hospital_Facility_Plain_Red.png Έλενας Βενιζέλου

Adamanta: 19/02/2015 baby-boy-icon.png Hospital_Facility_Plain_Red.png Ρέα

Quinsey: 20/02/2015 baby-boy-icon.png

Kashmam: 23/02/2015 baby-girl.png Hospital_Facility_Plain_Red.png Γέννεσις

Tina_88: 23/02/2015 baby-girl.png Hospital_Facility_Plain_Red.png Γενική Κλινική

Aik: 23/02/2015 baby-boy-icon.png Hospital_Facility_Plain_Red.png ΠΕΠΑΓΝΗ


A81Mp3.pngk1NRp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παρεάκι!

Έφτασε και η Παρασκευή, τη φάγαμε και αυτή την εβδομάδα. Η νύχτα πέρασε ομαλά, κοιμήθηκα καλά και η διάθεση είναι σούπερ! Επίσης διαπίστωσα ότι τελικά δεν ανέχομαι κανένα σουτιέν! Τι θα γίνει με αυτή την κατάσταση δεν ξέρω. Το τελευταίο που αγόρασα από τα mothercare (το οποίο είναι για ελαφρώς μεγαλύτερο στήθος) νομίζω ότι είναι και αυτό που μου έκανε τον πόνο στο στέρνο. Το έβαλα και σήμερα το πρωί αλλά σε μία ώρα το έβγαλα γιατί ενοχλούσε. Μία συνάδελφος μου είπε να πάρω τα pretty bra (τα οποία κοροϊδεύαμε όλο το καλοκαίρι με τον άντρα μου) σε κανά τέτοιο με βλέπω να καταλήγω. Βασικά, πάντα φορούσα με μπανέλα και ένα παλιό μεγαλούτσικο που έχω, ακόμα το φοράω χωρίς πρόβλημα. Ξέρω ότι στην εγκυμοσύνη λένε να μην έχει σύρμα το εσώρουχο (το οποίο τελικά ισχύει; από κάτι άρθρα που διάβασα φαίνεται να είναι ακόμα ένας μύθος) αλλά έλα που το παλιό με βολεύει περισσότερο από τα καινούρια! Νομίζω ότι καλόμαθα το καλοκαίρι να είμαι ελεύθερο πουλί και τώρα άντε να ξεσυνηθίσω... Εσείς τι κάνετε με το θέμα αυτό;

Και το σκιτσάκι της ημέρας...

friday-083.jpg


A81Mp3.pngk1NRp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Βασω!

Και εμείς με εμφιαλωμένα είμαστε και κανάτα με φίλτρο. Απο παντα πίναμε εμφιαλωμένο και οι δυο.έχουμε σκεφτεί και εμεις την λυση με το φίλτρο αυτό θα δειξει!

Το πινακακι πολύ ομορφο!σουτιεν επίσης με ενοχλούν φοραω θηλασμού!έχω βρει την υγεια μου!

Εγώ είμαι έτσι και έτσι!το στομάχι με έχει τσακίσει!θα το ρίξω στα βραστά μου φαίνεται!ουφ!


tqpkp3.png

PzUbp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,εγω απο την αλλη φοραω ολα τα σουτιεν που ειχα απο πριν..σε καποια φαση ειχε μεγαλωσει το στηθος και δεν εμπαινα (χαχα) αλλα τωρα μαλλον επανηλθα..

υγ ο μπεμπης με κλωτσαει ειδικα το βραδυ, σε τετοιο βαθμο που τρομαζω!:shock:

Δευτερομανουλες, τα κρεβατακια-κουνιες σε ΗΡΑ και ΛΗΤΩ ειναι οκ?Τι πρεπει να προσεξω?


F4oIp2.png
Link to comment
Share on other sites

Greta, εμείς πίναμε νερό από την βρύση μέχρι που ο άντρας μου έκανε πέτρα στη χολή. Μία φίλη χημικός μας είπε ότι το νερό της περιοχής είναι πολύ πλούσιο σε άλατα και ότι έχουμε πολλά κρούσματα με πέτρες σε νεφρά και χολή και τότε το γυρίσαμε στα εμφιαλωμένα. Θα πάω να πάρω τίποτα καρότα και κολοκυθάκια να τα βράσω και να τα τρώω στη δουλειά γιατί δε με βλέπω να περνάω καλά το υπόλοιπο...

LITTLE_STAR, και εμένα μου έριξε μερικές ξεγυρισμένες χθες το βράδυ αλλά πλάκα είχε :D


A81Mp3.pngk1NRp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...