Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Σκέψου ότι η κορούλα μου δεν ήταν ΑΑ,όπως πχ το πρώτο που βάλαμε και δεν έγινε καν εμφύτευση και όπως αυτό τώρα που εξελίχθηκε σε βιοχημική 

      Θέμα τύχης μάλλον είναι που θα βρεθεί το υγιή έμβρυο !!

      να την χαίρεσαι την κορούλα σου και εύχομαι σύντομα να της κανείς το αδελφάκι !!! 

      • Ευχαριστώ 1

Μανουλες Φεβρουαριου 2015


Greta

Recommended Posts

Αυτό εννοώ,εφ όσον κοβεις το λάστιχο πως στέκεται και δεν πέφτει το κολαν.αλλά κατάλαβα....δεν στέκεται:tongue::tongue::tongue: όλα εξω:oops::oops:

Χαχαχα θα το δοκιμασω πάντως γιατί πραγματικα λέμε να παμε βόλτα και δεν έχω τι να φορέσω και δεν θέλω να βγω.το τζιν εγκυμοσύνης δεν το αντεχω ακόμα λόγω του καιρού.ναι μεν άνετο αλλά βγαινεις το πρωι μια χαρά Νορμάλ και κατα τις 10 καιγεσαι απ την ζέστη!!


tqpkp3.png

PzUbp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Greta ούτε εγω στο γιο είχα κανέναν να Μ δώσει τπτ αλλα οταν με ρωτούσαν συγγενείς κ φίλοι τι ήθελα να Μ πάρουν δεν δίσταζαν να τους Πω. Βέβαια στο σόι έλεγα τα ακριβά καρότσια κλπ. Να φανταστείς κ το κρεβάτι απο το ικεα το πήρα 70?

Και στους φίλους έλεγα τα υπόλοιπα οπότε πραγματικά δεν πήραμε τπτ εμείς ουρά κανω πιπίλες (αυτές δεν τις ζήτησα Μ τις φέρνανε απο μόνοι τους) κ ρούχα Μ φέρνανε πολλοί οπότε οικονομικά την έβγαλα! Κ γενικότερα συμβουλεύω όλες τις έγκυες οταν ρωτάνε "τι σ λείπει;" Μην ντρέπεστε να πείτε οτι θέλετε! Δεν θ το μετανιώσετε!

Όσο για το φυλο εντάξει απλά προτιμώ το αγόρι γιατι εχω αγόρι κ ξέρω απο αυτά! Πάνω απο ολα θελω να βγει γερό κ υγείες κ ας ειναι οτι γουστάρει!


KMwEp3.png
Link to comment
Share on other sites

kashmam και εγώ λέω αλλά δεν με ρωτάει κανεις.λέω να με ρωτάνε και πάνε και του αγοράζουν οτι θέλουν.και όχι δεν είμαι σκύλα αλλα είμαι περίεργη με τον μικρο.θέλω να φοράει συγκεκριμενα πραγματα αυτά που μου αρέσουν σε χρωματα σε στυλ σε όλα!και νομιζω δεν έχω άδικο σε αυτό..και μετα πρεπει να τρέχω να αλλαζω.έλεος..

Για το φύλλο εννοειτε πως έχει σημασία να είναι υγιες το μωρο και το φύλλο έρχεται τελευταιο!!!

Καλό βράδυ μανουλες!!!!


tqpkp3.png

PzUbp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εννοείτε πως δεν είσαι σκυλα κ μην νομίζεις κανένα ρούχα δεν εχει μείνει χωρίς αλλαγη πρώτα πρώτα γιατι Μ φέρνουν οτι να ναι και εννοώ πχ μέσα το χειμώνα 12 μηνών παιδι Μ είχαν φερει κοντομάνικο κ κοντό παντελόνι για 3 χρόνων αλλα τους δικαιολογώ αυτοί π δεν εχουν παιδια δεν σκέφτονται "ποσο μηνών ειναι το παιδι ας το πάρω κ λιγο μεγαλύτερο ας δω και τι εποχή έχουμε" απλα να βγουν απο την υποχρέωση. Τεσπα δεν πειράζει μωρε τα αλλάζουμε κ τελείωσε η υπόθεση!

Αντε καλό μας βράδυ κ με το καλό να ξημερωσουμε!


KMwEp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

:-D:-DΚαλημεραααααααααααααααααααα!!

Με θεωρουν πολλοί σκύλα γι αυτό το λέω!χαχαχα

Τι κάνετε κοριτσάκια?κρύο κρύο στον Πειραια!βαλαμε μακρυμανικα!αχ ποσο μ αρεσειιιι :):D


tqpkp3.png

PzUbp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αρκετό κρύο κ εδω! Σήμερα στρώνω χαλιααα! Μυρίσε χειμώνας! Μόνο μην μυρίσει ακομα καλοριφέρ γιατι την βαψαμε θ το τρενάρω όσο μπορω! Καλε εμείς τα μακρύ μάνικα τα φοράμε ήδη εδω κ μια εβδομάδα!

Σε λιγο θα να βαλω να παίζουν χριστουγεννιάτικα τραγούδια! Εχει μια ωρα τωρα π κοιτάω για δώρα Χριστουγέννων να μαζεύω λεφτά...χαχαχαχα


KMwEp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ααα ωραία!καλοριφέρ δεν θέλω να μυρίσει ουτε εγώ.δεν ξέρω τι θα γίνει φέτος με το μωρο στο σπίτι.μπορεί να βάλουμε ενα ποσο εκείνο τον καιρό.

Ευτυχώς εδώ τα σπίτια είναι ζεστά ακόμα.

Κοιτάς για δωρα Χριστουγέννων απο τωραααα????μου φαίνονται τόσο μακρια...


tqpkp3.png

PzUbp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Τι κάνετε? όχι, Greta δν ειναι έξω όλα, μόνο η κοιλια εκεί π εξέχει φαντάσου κ βάζεις ένα φανελάκια μέσα απο τη μπλούζα για να μην κρυώνεις. Εγώ πάντα το χειμώνα βάζω ένα φανελάκι απο μέσα, οπότε δε με χαλάει...

Τελικα η μικρή δεν τη γλίτωσε, την κόλλησα.. Χθες το βράδυ 38.8, της δίνω depon κ βλέπουμε... Βέβαια εγώ πυρετό δεν έκανα, αλλα υποθέτω στα παιδιά ειναι πιο εύκολο... Θα το αφήσω σήμερα κ αύριο αν συνεχίσει θα παρω την παιδίατρο... Αλλα τουλάχιστον χθες πήγαμε μια βόλτα μετα απο μερες κ περάσαμε καλά... Εσείς βολτάρετε?

Α, βρε κορίτσια οι δευτερο μάνες για πείτε καμία ιδέα που πάτε βόλτα οικογενειακως με τα παιδιά? εμείς όλο σε εμπορικά πάμε κ το κακό ειναι ότι εκεί όλο λεφτά σε ψώνια ξοδεύουμε συν ότι τα μικρόβια πανε σύννεφο...


7qw0p2.pngbIK3p3.png
Link to comment
Share on other sites

Ε καλά μην φανταστείς οτι κοιτούσα για όλους πιο πολύ επειδή του συζύγου τ αρέσουν δώρα τύπου tablet κινητό κλπ είπα να κοιτάξω μήπως κ μαζεύω κανά φράγκο κ τ πάρω κατιτις.

Αργούν πολύ όντως τα Χριστούγεννα αλλα ανυπομονώ!


KMwEp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


boulitsa την κολλησες ε?κρίμα ρε γαμωτο.μην ανησυχίες σίγουρα ιωση είναι.εμένα ανεβάζει κάθε 12 Ώρο.7η μέρα εμπυρετος και δεν ανησυχούν οι παιδιατροι.καταλαβαίνουν αν είναι ιωση η κάτι άλλο.παρακολουθα την και μιλά με τον παιδίατρο.ία περάσει .δυστυχώς κυκλοφορουν πολλές ιωσεις.

Όσο για τις βόλτες δυσκολη υπόθεση τον χειμωνα.είμαι κατα στους παιδοτοπους δεν τον έχω παει ποτε,μονο σε καλοκαιρινούς ανοιχτούς 2 φορες.Ποσο μάλλον τώρα που είμαι έγκυος θέλω να αποφυγω όσο μπορώ τις αρρώστιες.χθες πήγαμε στα jumbo για λίγο βέβαια αλλά βαρεθηκα σπίτι είναι η αλήθεια δεν ξέρω που θα την βγάλουμε φέτος!!!!


tqpkp3.png

PzUbp3.png

Link to comment
Share on other sites

boulitsa

Όσο για τις βόλτες δυσκολη υπόθεση τον χειμωνα.είμαι κατα στους παιδοτοπους δεν τον έχω παει ποτε,μονο σε καλοκαιρινούς ανοιχτούς 2 φορες.Ποσο μάλλον τώρα που είμαι έγκυος θέλω να αποφυγω όσο μπορώ τις αρρώστιες.χθες πήγαμε στα jumbo για λίγο βέβαια αλλά βαρεθηκα σπίτι είναι η αλήθεια δεν ξέρω που θα την βγάλουμε φέτος!!!!

Ειμαι απο τις μανουλες που δεν μ παει καρδιά να αφήσω το παιδί μ για να βγω. Ίσως φταίει ότι δουλεύω κιόλας κ δν ειμαι συνέχεια μαζί της... Για ν καταλάβεις τώρα π έχω αναρρωτική το χαίρομαι π είμαστε όλη μέρα μαζί! Δυστυχώς δεν υπάρχουν μέρη να βγεις με τα παιδιά σ χωρίς να ξόδεψες λεφτά... Δλδ, θα πας σε ένα εμπορικό η στο σούπερ μάρκετ, βόλτα ειναι αυτό? δν υπάρχει μια παιδική χαρά της προκοπής η κατι τέτοιο... Εσείς τα αφήνετε τα παιδιά σας για να βγείτε? εγώ ποτε, και στο γιατρό μαζί μου την παίρνω... Για βράδινη έξοδο η σινεμά, δν το συζητώ.... Όλοι με κράζουν κ μου λένε ότι πρέπει ν βγούμε σαν ζευγάρι, αλλα ξέρω ότι θ σκέφτομαι τ παιδί κ δν θ περάσω καλά... Απο την άλλη λέω, όταν γεννηθεί κ το δευτερο με το καλό, θ κάνουμε καιρό ν βγούμε... Ασε π θ ειναι κ χειμώνας, θα κλειστούμε μέσα αναγκαστικά για το μωρο...


7qw0p2.pngbIK3p3.png
Link to comment
Share on other sites

boulitsa κανει πυρετο?μεχρι ποσο παει.οσο για τα παραπανω σαν να περιγαφεις εμένα.ακριβως!δεν πάω πουθενά χωρίς τον μικρο τον έχω αφήσει μόνο σε μεγάλη αναγκη.μια φορά έχουμε παει σινεμά!οι τύψεις στα ύψη.το μυαλό μου σε εκείνον.δεν ευχαριστιεμαι τίποτα.όλοι μου την λένε χοντρά αλλά δεν με νοιάζει.ουτε τον άντρα μου τον νοιάζει ευτυχώς.και εκείνος δεν τρελενεται να βγαίνουνε μόνοι.έχουμε βγει στο παρελθον έχουμε χορτάσει.τώρα είμαστε σε αλλη φαση.θα μεγαλώσουν λίγο τα παιδιά και θα βγαίνουνε όλοι μαζί.δεν μας πήραν και τα χρόνια!!

Όσο για τις βολτες μια απ τα ιδια ,σουπερ μάρκετ jumbo εμπορικά και μέχρι εδώ.δεν έχω βρει κάτι ώστε να μας καλύπτει ολους και.πανω απ όλα να περνάει καλά ο μικρός.κάθε μα κάθε φορά η ίδια ιστορία.που να πάμε??νευριαζω γιατί νοιωθω οτι τον κλείνω στο σπίτι.έπρεπε να είναι εξω να παιζει να γνωρίζει παιδάκια.νομιζω οτι του χρονου θα τον στείλω παιδικό!θα περνάει καλά πιστεύω θα κανει και φιλους να ξεφεύγει!

Εμείς δεν έχουμε πυρετό αλλά το στόμα του κορίτσια είναι σε άσχημη κατάσταση.τον λυπάται η ψυχή μου.λίγο να ακουμπήσει κάπου ματώνουν τα ούλα και τρέχει το αίμα...κώλο ιωσεις.τι σκατά μας ψεκάζουν?(ναι το πιστεύω)ταλαιπωρούνται τα μικρακια μας :(

Σας φιλώ κοιλουμπες!καλό βράδυ να έχουμε?


tqpkp3.png

PzUbp3.png

Link to comment
Share on other sites

Greta σ εύχομαι να μην ξανά ανεβάσει πυρετό! Κουράγιο θα περασει κ το στοματάκι τ! Α ρε ταλαιπωρία π τραβάνε και αυτά τα καημενα!

Boulitsa περαστικά σας κοριτσι μ! Άρχισαν οι ιώσεις απο οτι καταλαβαίνω...Αχ ωραίο χειμώνα θα περάσουμε παλι!

Τον μικρό απο οταν γεννήθηκε μεχρι κ που σαραντησε (και τελείωσαν οι κολικοι) τον αφήναμε καθε πσκ στους γονείς μ αλλα οχι για να βγούμε αλλα για να κοιμηθούμε!! Κ σημειωτέον οτι στους γονείς Μ δεν είχε ποτε κολικους ο άτιμος! Μετα μεχρι περίπου 3 μηνων τον αφήναμε παλι αλλα φεύγαμε όλοι τσακωμενοι με όλους λιγο γιατι η μαμα Μ ήταν ξερό κεφαλή κ δεν έκανε ακριβώς οτι της ζητούσα λιγο γιατι κ εγω ήμουνα υπερβολική με την ωρα! Ήθελα ολα να γίνονται ακριβώς!στην ωρα τους ούτε λεπτό νωρίτερα ή αργότερα ο άντρας Μ εκνευριζοταν π είχα κατι μούτρα μεχρι το πάτωμα μόνο ο μπαμπάς Μ έμενε ήρεμος κ προσπαθούσε να μας λογικεψει αλλα μπααα...(πρώτο παιδι βλέπετε) οπότε απο το να βγαίνω κ να μην το ευχαριστιέμαι σταματήσαμε να τον αφήνουμε σταμάτησαν κ να μας τον ζητάνε για βράδυ οπότε... Μόνο φέτος το καλοκαίρι τον πήραμε δυο πσκ στο χωριο γιατι δεν μπορούσα να τον φροντίσω με τους ατελείωτους εμετους (αν θυμάσαι την γκρίνια Μ) κ για τους γιατρούς τον αφήνω για να ήμαστε ήσυχοι! Τωρα όσο για τις βόλτες Δευτέρα κ Τετάρτη ο μπαμπάς μας δεν πηγαίνει απογευμα στο μαγαζί κ πάμε βόλτες κανά jumbo ikea cosmos τέτοια πράγματα κ τις άλλες μερες καθιέρωσα εγω προγράμμα μια μερα στην μαμα Μ μια μερα στη Θεια Μ μια μερα σε μια φίλη Μ που εχει παιδια κ παίζουνε κ μια μερα παιδότοπο (αυτο το περσινό μας προγράμμα) το φετινό ακομα δεν το σκέφτηκα μεχρι στιγμής υπάρχει μόνο κάθε Τρίτη κ Πέμπτη η φίλη Μ με τα παιδια που πάμε!

Αυτά... Σας ζάλισα!

Καλημεραααα!


KMwEp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια και καλή εβδομάδα!

Ελπίζω το Σ/Κ να ξεκουραστήκατε λιγάκι και να πήρατε δυνάμεις για την νέα εβδομάδα. Πλησιάζουν σιγά σιγά και η Β'επιπέδου, μεγαλώνουν τα μπεμπάκια μας και περνάει ο καιρός.

Εμείς περάσαμε ένα σχετικά ήσυχο Σ/Κ, τη Παρασκευή η μεγάλη είχε έξοδο με τις συμμαθήτριές της (θα κοιμόταν σε μία από αυτές) και μας έδωσε το ελεύθερο να βγούμε. Έτσι την Παρασκευή μετά τη δουλειά πήγαμε για φαγητό με κάποιες συναδέλφους και μετά πέρασα από εκεί που είχε μαζευτεί ο άντρας μου για μπύρες (περιορίστηκα σε πορτοκαλάδες βέβαια).

Το Σάββατο πήγα για ψώνια, πήρα ένα καλό τζιν από τα mothercare (το οποίο θα λιώσω στη δουλειά), σουτιέν (γιατί να προηγούμενα από τα prenatal δε μου βγήκαν και πολύ καλά) και ένα κολάν από κινέζους (κόψιμο στη κοιλιά και έγινα άρχοντας!). Μετά παραλάβαμε την κόρη, η οποία είχε ένα λαιμό χάλια, την έριξα στα χαμομήλια και στις κοτόσουπες και έστρωσε κάπως. Το βραδάκι ήρθε η επίσης έγκυος στον 5ο φίλη μας και τον άντρα της και συγκρίναμε τις κοιλιές μας. Κυριακή διαβάσματα, σουπίτσες και δουλειές (κατέβασα τα χειμερινά παπούτσια γιατί το πέδιλο δεν πάει άλλο). Από το Σάββατο το βράδυ όμως η κοιλιά πονάει κατά διαστήματα, με έπιασαν τα εντερικά μου γιατί μάλλον παραέφαγα βλακείες και πρέπει να κρύωσα και λίγο. Σήμερα, κάπως καλύτερα νομίζω.

Νομίζω πάντως ότι τα mall είναι οι νέοι τόποι συνάντησης μωρών. Πραγματικά, δεν έχει κανείς και πολλές εναλλακτικές. Οι καλοί παιδότοποι σπανίζουν (εμένα οι περισσότεροι μου βρωμάνε πλαστικίλα) και ένα παιδάκι μόνο του μέχρι τα 2 δεν έχει και πολλά ενδιαφέροντα σε τέτοιους χώρους. Με παρέα κάτι γίνεται. Επίσης το χειμώνα που να το πας έξω να σου αρπάξει κανά κρύωμα. Να δω τι θα κάνουμε και εμείς... Πάντως κορίτσια την Παρασκευή το βράδυ σε Κολωνάκι και Εξάρχεια, γεμάτο βρεφάκια ήταν! Πολύ καρότσι μιλάμε!

Greta, δοκίμασε να κάνετε πλύσεις με αλατόνερο. Θα δυναμώσουν τα ούλα του πολύ γρήγορα. Δε χρειάζεται να το καταπιεί, μόνο μπούκωμα.

Καλή συνέχεια σε όλες

tb4.jpg


A81Mp3.pngk1NRp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...