Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Ε βλακεία του γιατρού . Κανονικά έπρεπε να σε πάρει τηλέφωνο Κ να σε ρωτησει εάν είσαι καλά Κ γιατί μίλησες έτσι στην μαία . Τώρα μηνύματα εάν δεν σε καληπτουμε άλλαξε τη γιατρό είναι εντελώς αντιεπαγγελματικο τι είστε ζευγαρι Κ χωρίζετε . 

      Πάντως αν δεν νιώθεις κάποια μέρα τα μωρά φάε κάτι γλυκό ή πιες κάτι παγωμένο μετά από λίγο θα εμφανιστούν . Προς Θεού μην ζουλας την κοιλιά κάνει συσπάσεις . 

      • Μου αρέσει 1

Μανουλες Φεβρουαριου 2015


Greta

Recommended Posts

Καλημέρα σας κ απο μένα!

Αντε κοριτσια καλό χειμώνα ο καιρος κρυώσε κ απο οτι είδα δεν θ ζεστανει κ πολυ!

Σημερα ξύπνησα αρκετά ευδιάθετη οποτε είπα να φτιάξω ενα πολυτελές πρωινο σε μπαμπά κ γιο κ οταν ηρθε η σειρά για το δικό Μ πρωινο είχα κουραστεί... Κ συνέχισε το πρωινο Μ ο μπαμπάς μας! Κ τ έβγαλα κ ενα σωρό πιάτα να πλένει! Χαχαχαχα

Για μεσημέρι σπανακορυζο κ για απογευμα ξεκαθάρισμα κ οργάνωση της ντουλάπας!

Εσείς πως είστε σήμερα; Τι εχει το προγράμμα σας;


KMwEp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

MARIANNA ενταξει εχουμε καιρο δηλαδη ακομη...εμεις σημερα δεν καναμε κ πολλα πιο πολυ ξαπλα θα ελεγα..ο αντρας μου μας εφερε πρωινο κ μαγειρεψε κιολας αφου ειχε ρεπο μην παει χαμενο!αχχαχα..κ τωρα θα ετοιμαστουμε για μια βολτουλα να ξεσκασω λιγακι..:lol: φιλια σε ολες..


IGvSm12.png
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω πολυ κοριτσια, με το καλο και οι δικες σας αγορες!

Καπου ειχα διαβασει οτι δεν κανει να κοιμαται σε πορτ μπεμπε διοτι δεν αναπνει το υφασμα...δεν ξερω, εχω μπερδευτει...

οποτε για τη βαση αυτοκινητου να μην το συζητω καν,ε?Δεν θα δυσκολευομαι πολυ να το δενω εγω μονη μου?:oops:

Boulitsa, μια ερωτηση..Χρειαζεται να παρω αδιαβροχο καλυμμα και για πορτ μπεμπε και για καθισμα αυτοκινητου, η με καλυπτει το αδιαβροχο του καροτσιου που δινουν στο σετ?

Επισης, επειδη θα παρω και κουνουπιερα για το καροτσι, χρειαζεται αλλη για πορτ μπεμπε και αλλη για το καθισματακι?


F4oIp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα κορίτσια. Τι κάνετε???Τελείωσα με την β' επιπέδου και τελικά είναι αγοράκι.

vtgian οπότε πλέον μπορείς να προσθέσεις στο πινακάκι ένα ακόμα γαλάζιο.

Αυτή την εβδομάδα μου έδωσε να κάνω και την καμπύλη ζαχάρου.Ξέρετε ποία είναι η διαφορά μεταξύ της μικρή και της μεγάλης καμπύλης.

LITTLE_STAR με γεια το καρότσι.

φιλιά και καλό βράδυ


Rn2Dp2.png
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω πολυ κοριτσια, με το καλο και οι δικες σας αγορες!

Καπου ειχα διαβασει οτι δεν κανει να κοιμαται σε πορτ μπεμπε διοτι δεν αναπνει το υφασμα...δεν ξερω, εχω μπερδευτει...

οποτε για τη βαση αυτοκινητου να μην το συζητω καν,ε?Δεν θα δυσκολευομαι πολυ να το δενω εγω μονη μου?:oops:

Boulitsa, μια ερωτηση..Χρειαζεται να παρω αδιαβροχο καλυμμα και για πορτ μπεμπε και για καθισμα αυτοκινητου, η με καλυπτει το αδιαβροχο του καροτσιου που δινουν στο σετ?

Επισης, επειδη θα παρω και κουνουπιερα για το καροτσι, χρειαζεται αλλη για πορτ μπεμπε και αλλη για το καθισματακι?

Για το πόρτ μπεμπε μπορείς να πάρεις ενα επιπλέον στρωματακι που εχει και κλίση, εγώ είχα πάρει απο το jumbo, νομίζω 12 ευρώ έκανε, χάλασε απο τα πλυσίματα κ θα παρω ενα ίδιο. Μια χαρά κοιμόταν εκεί μέρα νύχτα για 2-3 μήνες, αυτά π σ λένε ειναι υπερβολές. Απλά ν πλένεις τα υφάσματα τ πόρτ μπεμπε στο ελαφρύ στο πλυντήριο με βρεφικού απορρυπαντικο, βγαίνουν.

Το αδιάβροχο που δίνουν στο σετ κάνει για ολα, αν κ ειναι σχετικά άχρηστο. Εμείς βγαίναμε πολυ, αλλα δε χρειάστηκε ποτε, ε δν πας με τη βροχή βόλτα το μωρο σ... Η κουνουπιέρα δν ειναι συγκεκριμένη για το κάθε καρότσι. Το καλύτερο ειναι να πάρεις μια που εχει γύρω γύρω λάστιχο κ προσαρμόζεται σε ολα τα καθίσματα κ καρότσια. Αν ζητήσεις κουνουπιέρα για καρότσι με λάστιχο, εισαι καλυμμένη για ολα.

Όσο για το καθισμα δεν χρειάζεται βάση σίγουρα. Και βάση να έχεις, πάλι πρέπει να δενεις κάθε φορα το καθισμα πανω. Απλά πριν γεννήσεις δοκιμάστε με τον άντρα σ να το βάλετε κ να το βγάλετε το καθισμα στο αμάξι μια δυο φορές για να εξοικειωθείς. Την πρωτη φορα φαίνεται γρίφος ότι καθισμα κ να έχεις, μετα ειναι πανεύκολο. Εγώ πάντως βολευομουν καλύτερα να έχω το καθισμα μονίμως δεμένο στο αμάξι κ στη βόλτα είχα το πόρτ μπεμπε. Δεν είχα το βάλε βγάλε κ το μωρο ήταν πιο άνετο στο πόρτ μπεμπε για ύπνο κτλ.

Ρωτά ότι θες, μην ντρέπεςαι, μακάρι ν είχα κ εγώ κάποιον ν ρωτήσω όταν ήμουν εγκυος στ πρωτο. Θ είχα γλιτώσει πολλά λάθη κ λεφτά...:rolleyes:


7qw0p2.pngbIK3p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια και καλή εβδομάδα!

Απ'όσο κατάλαβα από τις ηλικίες σας, είμαι η μεγαλύτερη οπότε μέχρι να βρεθούμε από κοντά όλες μαζί, μπορείτε να με φαντάζεστε κάπως έτσι:

oldperson4_zpsb0544a60.jpg

Καλά βλέπω περάσατε το σ/κ και τα κέφια ανεβασμένα παρά τις αρρώστιες! Μπράβο, μπράβο, έτσι να συνέλθουμε λίγο!

Εμείς την Παρασκευή δεν κάναμε τίποτα, πήγαμε μόνο να πάρουμε τη μεγάλη από το σπίτι μιας φίλης της το οποίο είναι στου διαόλου την μάνα, το πως δε χαθήκαμε στις μαύρες ερημιές, ένας Θεός ξέρει! Το Σάββατο το πρωί η μεγάλη μας έδιωξε από το σπίτι γιατί είχε οντισιόν στο συγκρότημά της για τραγουδίστρια και έτσι πήγαμε για να καθιερωμένα ψώνια. Το μεσημέρι έκανα μια μακαρονάδα με κιμά (το αγαπημένο της μεγάλης) και το απόγευμα πραγματικά έλιωσα στους καναπέδες! Το μόνο που έκανα ήταν κάτι τυροπιτάκια και λουκανικοπιτάκια, γιατί την Κυριακή είχαμε γύρισμα (ο άντρας μου γυρίζει μία ταινία) και βοηθάω στο catering. Ξυπνήσαμε νωρίς, αυτή τη φορά δεν πήγα μαζί του (αν και ήταν το τελευταίο γύρισμα) γιατί θα ερχόταν ένας θείος του άντρα μου από Καλαμάτα (τον οποίο συμπαθώ πολύ και αυτόν και τη γυναίκα του, και είχα χρόνια να δω) και η πεθερά μου είχε τραπέζι. Κατά τις 3.00 πήγα να ξαπλώσω και τελικά ξύπνησα στις 6:00!!! Μετά έκανα λίγο σίδερο (το οποίο βαριέμαι απελπιστικά) ήρθε και ο άντρας μου και πέσαμε για ύπνο από τις 10!

Με γεια τα ψώνια σας και καλές βόλτες Little Star! Στο θέμα των αγορών αποφάσισα να καλύψω πρώτα την προίκα (φορμάκια, σεντονάκια κλπ) και καρότσι/καθισματάκι/καλαθούνα ή κούνια κλπ να τα αφήσω για αργότερα. Από πλευράς δωματίου δεν θα κάνω και τίποτα το ιδιαίτερο γιατί υπολογίζουμε ότι μέχρι τα 2 η μικρή θα κοιμάται μαζί μας, και για αλλαξιέρα θα μετατρέψω τη συρταριέρα μου (του ΙΚΕΑ) που έχω δει να το κάνουν και είναι μια χαρά βολικό. Μετά, η μικρή θα πάει στο δωμάτιο της μεγάλης και μέχρι τότε έχουμε καιρό.


A81Mp3.pngk1NRp2.png
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν σας γράφω πίνοντας τον καφέ μου!!

Χτες είχαμε παει στο Allou τι ωραία που ηταααααν!!επαιξε και ο μικρός και εμείς!ωραία είναι τώρα που μεγαλώνει μπορεί να κανει πιο πολλά πραγματα!το παιχνιδι συνεχίστηκε και στο σπιτι!

Κορίτσια ο μικρός έχει γίνει τρέλα.μου χαϊδεύει την κοιλιά την φιλάει!λέει μπέμπη γεια γεια!σ αγαπώ!!τρελενομαι η μάνα!!

Που είστε καλέ οι υπόλοιπες???δώστε παρόν!!!


tqpkp3.png

PzUbp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια και καλή εβδομάδα,

vtgianΔεν θέλω να σε στενοχωρήσω αλλά νομίζω ότι η μεγαλύτερη είμαι εγώ. Είμαι του ʼ80. Εσύ???

Greta τελικά έχουμε και την ίδια ΠΗΜ και περιμένουμε και οι δύο αγόρι.

Αχ τι όμορφη είκονα να σου χαιδευει την κοιλιά ο μεγάλος ο γίος

Γνωρίζετε ποία είναι η διαφορά της μικρής και της μεγάλης καμπύλης..

φιλια και καλημέρα!!!!!!


Rn2Dp2.png
Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω να σε στενοχωρήσω αλλά νομίζω ότι η μεγαλύτερη είμαι εγώ. Είμαι του ʼ80. Εσύ???

Όοοοχι καλή μου, δε θα μου πάρεις εσύ τα πρωτεία... Τιμημένο 1978 εδώ, σας έφαγα όλες χα χα χα :D

Υπάρχει μικρή και μεγάλη καμπύλη ζαχάρου;:shock: Αυτό πώς μου ξέφυγε και δεν το ήξερα; Εγώ μία ξέρω πάντως, που σου δίνουν να πιεις γλυκόζη και μετά σε μετράνε ανά ώρα. Άλλη δεν ξέρω. Για πείτε εσείς οι έμπειρες...

Greta, τι τέλεια εικόνα! Εμάς η δικιά μας είναι μεγάλη για τέτοιες εκδηλώσεις :cry: Προς το παρόν της φαίνεται ανατριχιαστικό που κλωτσάει το παιδί και μας απαγόρευσε να την λέμε "μπεμπούλα" γιατί της φαίνεται ότι θα γεννηθεί χοντρή :D Είναι στο παιδί πάντως... Κάποιες φίλες της με βλέπουν και πέφτουν να μου χαϊδέψουν την κοιλιά, με βομβαρδίζουν με ερωτήσεις (του τύπου "πονάει;" χα χα) και άλλες είναι ψιλοαδιάφορες. Βέβαια και εγώ στα 14-15 το μυαλό μου στους έρωτες και στους τραγουδιστές το είχα, τα μωρά ούτε να τα δω. Πάντως έχω ένα προαίσθημα ότι η κόρη θα είναι πιο αυστηρή (θετικά το εννοώ) απέναντι στο μωρό παρά εμείς. Το ίδιο είδα και με την κουμπάρα μου που απέκτησε αδελφάκι μεγάλη. Ήταν καλύτερη στο μεγάλωμα του από ότι η μάνα, υπό την έννοια ότι είχε περισσότερη υπομονή στο να του μιλήσει και να του εξηγήσει ενώ η μαμά ήταν κουρασμένη και είτε κακομάθαινε το μωρό είτε αντιδρούσε αυταρχικά. Αχ υπομονή να έχουμε...

Η μάνα μου μου μήνυσε ότι ξεκίνησε να πλέκει μία κουβερτούλα (έχει να πιάσει βελόνες από όταν ήμουν εγώ μωρό). Έχει χαζέψει και αυτή μαζί με μας μου φαίνεται...


A81Mp3.pngk1NRp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


♒ Τα υδροχοάκια

Marianna P.: 05/02/2015 baby-boy-icon.png Hospital_Facility_Plain_Red.png Ιασώ

Papagalia: 06/02/2015 baby-girl.png

Greta: 08/02/2015 baby-boy-icon.png Hospital_Facility_Plain_Red.png Αλεξάνδρα

anna 1999: 08/02/2015baby-boy-icon.png

Boulitsa: 12/02/2015 baby-boy-icon.png Hospital_Facility_Plain_Red.png Ιασώ

D_Nasia: 15/02/2015 baby-boy-icon.png Hospital_Facility_Plain_Red.png Ρέα

Έλενα: 16/02/2015 baby-girl.png Hospital_Facility_Plain_Red.png Νοσοκομείο Μυτιλήνης

Little_Star: 17/02/2015 baby-boy-icon.png Hospital_Facility_Plain_Red.png Ιασώ

♓ Τα ψαράκια

vtgian: 19/02/2015 baby-girl.png Hospital_Facility_Plain_Red.png Έλενας Βενιζέλου

Adamanta: 19/02/2015 baby-boy-icon.png Hospital_Facility_Plain_Red.png Ρέα

Quinsey: 20/02/2015 baby-boy-icon.png

Kashmam: 23/02/2015 baby-girl.png Hospital_Facility_Plain_Red.png Γέννεσις

Tina_88: 23/02/2015 baby-girl.png Hospital_Facility_Plain_Red.png Γενική Κλινική

Aik: 23/02/2015 baby-boy-icon.png Hospital_Facility_Plain_Red.png ΠΕΠΑΓΝΗ

Έτοιμο το πινακάκι! Μερικά μαιευτήρια μας λείπουν μόνο και είμαστε κομπλέ!


A81Mp3.pngk1NRp2.png
Link to comment
Share on other sites

καλημέεερα :D

κομμάτια πάλι σήμερα αλλά χαλάλι της κουμπαρούλας μου :)

επίσης το Σάββατο ήταν επίσημα η τελευταία φορά που φόρεσα τακούνι...

Έφαγα μια σούπα.... όλη δικιά μου... δλδ δεν την έφαγα γιατί ο άντρας μου (όπως προέκυψε εκ του αποτελέσματος) ναι μεν δεν είπε τπτ που φόρεσα τακούνι (άκουγε ο έρμος όλη μέρα τη γκρίνια για το πώς έχω γίνει σαν γιουβαρλάκι και είμαι χάλια κτλ κτλ :tongue:) αλλά η..ψυχή του το ήξερε οπότε με είχε ... αγχος και μόλις πήγα να ...σαβουριαστώ με ...άρπαξε και με ...γλύτωσε κ από το πέσιμο και από την ξεφτίλα :oops: [το γιουβαρλάκι που σαβουριάστηκε φαρδύ πλατύ στο πλακώστρωτο :oops::oops::oops::oops:]..

αλλά αυτό ήταν... flat και αθλητικό μέχρι το Φλεβάρη τουλάχιστον...

Η εβδομάδα βέβαια δεν βλέπω να βγαίνει ήδη σήμερα μου ήταν αδύνατο να σηκωθώ από το κρεβατι αλλά λεμε τώρα :P


Tsufp2.png0RVqp2.png

Link to comment
Share on other sites

vtgian Ακόμα γελάω οκ είσαι θεά και λίγο μεγαλύτερη!!!!

Σχετικά με την καμπύλη ρώτησα γιατί ο γιατρος μου είπε ότι 50 ml θα πιώ και θα μου κάνουν μια λείψει στην αρχή και μια μετά

Φίλες που έκαναν μου είπαν ότι είναι 100 ml μια λείψει πριν και τρεις μετά

. Τι να πω δεν ξέρω

Quinsey απορώ πως μπορείς και φοράς ακόμα τακούνι....εγώ έχω θέμα με την ισσοροπία αλλά μιλάμε για χάλια κατάσταση

βέβαια φταίνε και τα κιλά που έχω πάρει...


Rn2Dp2.png
Link to comment
Share on other sites

Quinsey απορώ πως μπορείς και φοράς ακόμα τακούνι....εγώ έχω θέμα με την ισσοροπία αλλά μιλάμε για χάλια κατάσταση

δεν φοράω...

μόνο για το γάμο είπα να φορέσω να μην είμαι τελείως χάλια [είμαι που είμαι 1.60 κ ούτε, αμα ήμουν και με φλατ και με μακρύ φαρδύ φουστάνι θα ένιωθα τελειώς..μπόγος (αν κ στο τραπέζι τελικά εννοείται έβαλα φλατ(!)] αλλά είχα υπολογίσει χωρίς τον... προσωρινό συγκάτοικο οπότε ... έκλεισα πλέον... από το καλοκαίρι του 2015 και αν... :tongue:


Tsufp2.png0RVqp2.png

Link to comment
Share on other sites

♒ Τα υδροχοάκια

Marianna P.: 05/02/2015 baby-boy-icon.png Hospital_Facility_Plain_Red.png Ιασώ

Papagalia: 06/02/2015 baby-girl.png

Greta: 08/02/2015 baby-boy-icon.png Hospital_Facility_Plain_Red.png Αλεξάνδρα

anna 1999: 08/02/2015baby-boy-icon.png

Boulitsa: 12/02/2015 baby-boy-icon.png Hospital_Facility_Plain_Red.png Ιασώ

D_Nasia: 15/02/2015 baby-boy-icon.png Hospital_Facility_Plain_Red.png Ρέα

Έλενα: 16/02/2015 baby-girl.png Hospital_Facility_Plain_Red.png Νοσοκομείο Μυτιλήνης

Little_Star: 17/02/2015 baby-boy-icon.png Hospital_Facility_Plain_Red.png Ιασώ

♓ Τα ψαράκια

vtgian: 19/02/2015 baby-girl.png Hospital_Facility_Plain_Red.png Έλενας Βενιζέλου

Adamanta: 19/02/2015 baby-boy-icon.png Hospital_Facility_Plain_Red.png Ρέα

Quinsey: 20/02/2015 baby-boy-icon.png

Kashmam: 23/02/2015 baby-girl.png Hospital_Facility_Plain_Red.png Γέννεσις

Tina_88: 23/02/2015 baby-girl.png Hospital_Facility_Plain_Red.png Γενική Κλινική

Aik: 23/02/2015 baby-boy-icon.png Hospital_Facility_Plain_Red.png ΠΕΠΑΓΝΗ

Έτοιμο το πινακάκι! Μερικά μαιευτήρια μας λείπουν μόνο και είμαστε κομπλέ!

Σας φαγαμε τα αγοράκια!!!!!χαχαχα


tqpkp3.png

PzUbp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...