Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλημέρα!

      Γνωρίζει καμία αν εφοσον ανοιχτεί η gonal μέχρι ποτε μπορει να διατηρηθεί στο ψυγείο και να χρησιμοποιηθεί το υπόλοιπο υλικό; Στο κουτί γραφει 28 ημέρες, αλλα μιλαει για θερμοκρασιες μικρότερες των 25, στο ψυγειο δεν θα διατηρείται σιγουρα παραπάνω; Οχι φυσικα μεχρι την αναγραφόμενη ημερομηνια ληξης, αλλα ενα διμηνο δεν θα διατηρείται; 

Μανουλες Φεβρουαριου 2015


Greta

Recommended Posts

Βασουλα ναι είναι στον ανθρωπο πως θα αντιδράσει αλλά η δικιά μας μου χαιδευε την κοιλιά με τις ώρες(στον μικρο εννοώ)...μήπως μπορεί να νοιώθει και λίγο ζήλεια με φόβο μαζί?οτι δεν θα είναι πια προτεραιότητα γιατί κακά τα ψέμματα δεν θα είναι!!τώρα είσαι εσύ και αργότερα το μωρο!!οτι κ αν είναι πάντως στο αντίκρυσμα της αδερφής της θα της περάσουν όλα!!!

Αννα ναι έχουμε ίδιο Πητ!βέβαια λόγω καισαρικής θα γεννησω τέλος Ιανουαρίου! Εσύ που γέννας?απο Αθήνα είσαι?

Για την καμπύλη εγώ είχα κανει την μεγάλη μάλλον.ήμουν εκεί 3 ώρες.σε μετράνε πριν απο αυτή την αηδία που πίνει(είχα παει με την πεθερά μου και την παρακαλούσαν να το πιει εκείνη.ερχόταν η μικροβιολόγος και μου ελεγε :Ακομαααα?εχεις 3' πρεπει να το πιεις!νευρρρρρρα)

Quisney ποσο γελασα με την περιγραφή σου!βέβαια ευτυχώς που ηταν εκεί ο άντρας σου και δεν επεσες!τώρα φλατ και παλι φλατ!όσο για το πρωινό ξύπνημα πω πω σας νοιωθω!!εγώ 9 ξυπναω και δεν την παλευω!και κοιμάμαι και το μεσημέρι κάνα δυωρο!υπομονή τι άλλο να σας πω!


tqpkp3.png

PzUbp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

GretaΝαι από Αθήνα, συγκεκριμένα από Άλιμο και δεν γνωρίζω ακόμα που θα γεννήσω:P, γιατί ο γιατρός μου είναι στο Ρέα και στο Μητέρα.

Θέλω να μάθω τιμές πρώτα και μετά.

Σχετικα με την καμπύλη έχεις και χρόνο που πρέπει να πιείς αυτή την αηδία???


Rn2Dp2.png
Link to comment
Share on other sites

Greta, ξέρω ότι σίγουρα την ανησυχεί ο ερχομός της μικρής από την άποψη ότι είναι παιδί που αγαπάει την συνήθεια και όταν κάτι αλλάζει αναστατώνεται. Δυστυχώς έχει κακή εμπειρία με ξαδέλφη της (από το περιβάλλον της μαμάς), με την οποία έχουν 6 χρόνια διαφορά και όλο το σόι (και η μαμά της) έχουν πέσει επάνω της. Η δικιά μας έχει νιώσει πολύ αδικία (π.χ. η μικρή παίρνει ότι θέλει, χαλάει ότι γουστάρει, συμπεριφέρεται άσχημα, απαιτεί προτεραιότητα σε όλα και όλα αυτά δικαιολογούνται με το "ε μικρή είναι, δεν καταλαβαίνει). Ε είναι λογικό το παιδί να ανησυχεί μήπως συμβεί το ίδιο και τώρα. Βέβαια ο άντρας μου δεν ήταν ποτέ της νοοτροπίας "μικρό είναι, δεν καταλαβαίνει" και γενικά πιστεύει πάρα πολύ στον διάλογο ακόμα και σε μικρές ηλικίες. Ακόμα και εγώ, που προέρχομαι από αυταρχικούς γονείς, έχω αναθεωρήσει πολύ τις απόψεις μου περι πειθαρχίας γιατί είδα ότι η μεγαλώνοντας την μεγάλη με "διαλλακτικό" τρόπο είχε πραγματικά πολύ καλά αποτελέσματα. Πλέον απέναντί μας έχουμε ένα έφηβο κορίτσι με κριτική σκέψη, δίκαιη, που μπορεί με επιχειρήματα να στηρίξει την γνώμη της. Επίσης ποτέ δεν είχαμε υστερίες, κλάμα από πείσμα και τέτοια. Πάντως ποτέ δεν την ενδιέφεραν τα μικρότερα παιδιά. Ενώ οι συνομήλικες ξαδέρφες της από το νηπιαγωγείο έπαιζαν τις μαμάδες ή έβλεπαν μωράκια και κολλούσαν, η δικιά μας ήταν σε φάση "χμμ γλυκούλι μωράκι, τι καλό! ας ασχοληθώ με τα δικά μου τώρα..." Νομίζω είναι στο παιδί. Εγώ π.χ. ήθελα αδερφάκι και ζητούσα επίμονα από την μάνα μου, ο άντρας μου τον αδελφό του δεν τον ήθελε καθόλου (4 χρόνια διαφορά). Αφού ζητούσε βοήθεια η πεθερά μου και αυτός της έλεγε "σου ζήτησα εγώ μωρό; εσύ που ήθελες, εσύ να το προσέξεις" και πήγαινε για παιχνίδι.

Ανατριχιάζω και μόνο στην ιδέα του τακουνιού! Δε τα φορούσα παρά μόνο σε σπάνιες περιπτώσεις και ούτε πρόκειται μετά τη γέννα. Δε μου πάει ρε παιδί μου! Πάντως Αθηνούλα πρόσεχε και χωρίς τα τακούνια, γιατί αλλάζει πλέον το κέντρο βάρους μας και οι σαβούρντες (που λέμε στο χωριό μου) είναι πιο εύκολες.

Ρε κορίτσια εγώ αισθάνομαι πολύ όμορφη με την κοιλίτσα μου, καθόλου μπόγος και ας τα έχω τα κιλά μου. Μου πάει η εγκυμοσύνη νομίζω :) Σήμερα πάντως είμαι κατενθουσιασμένη, βρήκα ένα κόντό skater φόρεμα που είχα, έβαλα και το σκισμένο κολάν και μποτάκια και είμαι η καλύτερη του χωριού! Τελικά σαν το σκισμένο στη κοιλιά κολάν, άνεση δεν υπάρχει!

Αννα, είμαστε κοντογειτόνισσες, Άλιμο εσύ, Άνω Γλυφάδα (όρια με Αργυρούπολη) εγώ :D


A81Mp3.pngk1NRp2.png
Link to comment
Share on other sites

ποπο !!!!!!!εχετε πει πολλα κ εχω χασει επεισοδια...........εγω ειμαι το '84 γιατι καπου πηρε το ματι μου οτι συζητηθηκε το θεμα ηλικια,Βασω γελασα πολυ με τη φωτογραφια.....

Και εμεις καλα ειμαστε περασαμε ενα ηρεμο σαββατοκυριακο το σαββατο βολτες ικεα ,river west,jumbo κ μετα στους κουμπαρους για φαγητο....ειναι κ η κουμπαρα μου εγγυουλα στο πρωτο της παιδακι κ κεινη και εχουμε ενα μηνα μηνα διαφορα ακριβως εγω εχω πητ 19-2 κ εκεινη 19-1.....φοβερο?τη κυριακη τη βγαλαμε ξαπλα απο καναπε σε κρεβατι,,,,λιωσαμε!!!!Αυριο εχω τη Β επιπεδου και η αγωνια βαραει κοκκινο........

Link to comment
Share on other sites

Καλη επιτυχία σε οσες έχουν β επιπέδου!νομιζω όλες εκτός απο εμένα ε?:tongue:

Βασω Καλά και εγώ αυτό το οτι δεν καταλαβαίνουν δεν το μπορω καθόλου!!!καταλαβαίνουν τα παντα!!!!!!μου το έλεγε και ο παιδίατρος απο ενος χρονών παρακαλώ οτι σας καταλαβαίνει οτι και αν του λέτε(σε λογικά πλαίσια)

Και το βλέπω και η ίδια!!ποσο μάλλον ενα παιδι 7-8ετων που λες!!αυτά είναι κακομαθημένα η μάλλον έχουν πρόβλημα(ειρωνικά το λέω)Τι σημαινει δεν καταλαβαίνει??χαζό είναι?για αλλά και αλλά καταλαβαίνουν απο τα 10!!!

Είμαι και εγώ του διαλόγου πολύ.του μιλάω πολύ του γιου μου.ξερω οτι με καταλαβαίνει.καποιες φορες βέβαια και φωνάζω και κάνω σαν τρελή αλλά δεν φταίει εκείνος καθόλου,εγώ με τις ορμόνες μου φταιω!και μετα του ζητάω συγνωμη!:cry::cry:

Δεν θέλουν πολλά τα παιδιά!σταθερότητα θέλουν!

Αννα καλά θα κανεις να ψαξεις τιμες πρωτα!ναι αυτή η αηδία έχει χρονο γιατί σου περνούν αίμα όταν πας!πινεις αυτό και μετα πρεπει να σε μετράνε σε συγκεκριμένους χρόνους!βάζουν ξυπνητήρι και χτυπάει!


tqpkp3.png

PzUbp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

(ασχετη παρένθεση...

Πάλι καλά που εμφανιστήκατε και οι λοιπές τις αρχές του '80 γιατί τρόμαξα με εκεινα τα '88,'89,'90 που πέσαν στο τραπέζι :tongue:.

τουλάχιστον τώρα έχουμε καλύψει όλο το ηλικιακό gap (νομίζω το '79 και το '86 μας λείπουν από την μεγαλύτερη στη μικρότερη) νιώθω ψυχολογικά καλύτερα :tongue:

κλεινει η άσχετη παρένθεση)

Δεν ξέρω τι μάνα θα γίνω (ελπίζω καλή :shock:) αλλά αυτό που έχω παρατηρήσει στην αδελφή μου (ο ανηψιός μου θα γίνει 4 λίγο πριν γεννήσω) ότι απαιτεί πολύ "μπλαμπλα" η ανατροφή.. Και το άλλο που έχω συμπεράνει είναι ότι ΜΙΑ ΧΑΡΑ τα καταλαβαίνουν όλα (δεν είναι χαζά (!)). Ο ανηψιός μου πάντως μπορεί να μην του αρέσει κάτι και να κάνει ότι δεν καταλαβαίνει αλλά μια χαρά έχει καταλάβει... κι όχι μόνο τωρα.. και από πιο μικρός που ήταν...

Άντε να δουμε τι με περιμένει κι εμένα.. από αυτή την άποψη παρακαλαω να μοιάσει του άντρα μου που ήταν -σύμφωνα με την πεθερά μου- πολύ υπάκουο παιδί και όχι σε μένα που -σύμφωνα με τη μαμά μου- σηκωνα τον κόσμο ανάποδα για να περάσει το δικό μου :tongue:

Αλλά επειδή όλα εδώ πληρώνονται προφανώς και θα μοιασει σε μένα και θα μου βγάλει την ψυχή να πάρει το αίμα της πίσω η δικιά μου η μανούλα :D:tongue:


Tsufp2.png0RVqp2.png

Link to comment
Share on other sites

Greta,

Ρε κορίτσια εγώ αισθάνομαι πολύ όμορφη με την κοιλίτσα μου, καθόλου μπόγος και ας τα έχω τα κιλά μου. Μου πάει η εγκυμοσύνη νομίζω :) Σήμερα πάντως είμαι κατενθουσιασμένη, βρήκα ένα κόντό skater φόρεμα που είχα, έβαλα και το σκισμένο κολάν και μποτάκια και είμαι η καλύτερη του χωριού! Τελικά σαν το σκισμένο στη κοιλιά κολάν, άνεση δεν υπάρχει

Είδατε τι ωραία τη βγάζεις με το κολάν? ειναι πιο άνετο και απο το τζιν με τη μπασκα. Κ εγώ νιώθω τέλεια με την κοιλίτσα, μ έλειπε ην πρωτη φορα απο την πρωτη μέρα κ τώρα ήδη σκέφτομαι ότι θ μ λείπει με το που γεννήσω... Αλλα, είπαμε, για τρίτο, δύσκολο...

Όσο για το πινακακι, νομίζω αγόρια-κορίτσια 9-4! Ρε παιδιά, ζητούνται νύφες! Πάντως και στα αλλα καφέ του 2015 βλέπω επικρατούν τα αγόρια. Άντε, να καλύψουμε το δημογραφικό κενό....

Αυτοί π λένε ότι τα παιδιά δν καταλαβαίνουν, ή δν έχουν παιδιά ή δν ασχολούνται. Θα σπάσω πάλι τα ρεκόρ, να σας πω ότι η κόρη μ 17 μηνών παρακαλώ ειναι απολύτως συνεννόησιμη. Εχει αρχίσει και μιλάει όπως μπορεί κ συνεννοούμαστε για το τι θελει να φάει, ποτε θελει μπάνιο η να κοιμηθεί κλπ. Εννοείται υπάρχει ενα προγραμμα, αλλα την αφήνω να νομίζει ότι αποφασίζει η ίδια κ ειναι πάντα χαρούμενη. Το παιδί ειναι όπως το μάθεις...


7qw0p2.pngbIK3p3.png
Link to comment
Share on other sites

Βάσω νομιζω θα σου αρέσει!

Α χα χα τέλειο...

Η δικιά μας όταν ήταν 1,5 είχε βρει το εξής. Είχε καταλάβει ότι όλοι φοβούνταν μην χτυπήσει το κεφάλι της και όταν δεν της έκαναν τα χατίρια, έβαζε τα χέρια στο πάτωμα και έκανε ότι το χτυπάει (και σήκωνε δειλά δειλά τα μάτια να δει, έπεισα; δεν έπεισα;) Καθαρματάκια βρε, όλα τα καταλαβαίνουν.

Μου έλεγε ο άντρας μου ότι μιλούσαν με την πρώην του για κάτι άσχετο και είπε ο άντρας μου "και κοίτα τον π@#$τη που πήγε και...". Ούτε μαλώνανε, ούτε τίποτα, μία νορμάλ συζήτηση. Πως το έπιασε η μικρή ότι ήταν κακιά λέξη και τους κοίταζε πονηρά και έλεγε "μούτη" έλα πες μου. Διαολάκια.

Σήμερα το πρωι όπως πήγαινα με το αυτοκίνητο στη δουλειά, βλέπω μια μαμά να πηγαίνει το αγοράκι της νηπιαγωγείο. Και να ρίχνει ένα τραγούδι ο μικρός, άλλο πράμα! Να φωνάζει μιλάμε 'Καλημέρα, καλημέρα, είναι όμορφη η μέρα' και να χοροπηδάει, μιλάμε η προσωποποίηση της ευτυχίας. Να κάτι τέτοια περιμένω.

Ποια ήταν η πιο αστεία λέξη που λέγατε; Εγώ θυμάμαι την αδερφή μου που έλεγε τα κουνούπια, κουμούνια και φώναζε 'Κακά κουμούνια, όλα θα σας κοτώτσω" :D


A81Mp3.pngk1NRp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη τη παρέα.

Είμαι η Φωτεινή. Έχω ένα αντράκι 26 μηνών και περιμένω με το καλό το 2ο μπεμπάκι τον Φεβρουάριο...!!!

Έλεγα από καιρό να μπω στο site να δω αν υπάρχει κατηγορία μανούλες Φεβρουαρίου και επιτέλους μπήκα! Καλώς σας βρήκα λοιπόν...!!!

Με το καλό τα μωράκια μας!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα σε όλη τη παρέα.

Είμαι η Φωτεινή. Έχω ένα αντράκι 26 μηνών και περιμένω με το καλό το 2ο μπεμπάκι τον Φεβρουάριο...!!!

Έλεγα από καιρό να μπω στο site να δω αν υπάρχει κατηγορία μανούλες Φεβρουαρίου και επιτέλους μπήκα! Καλώς σας βρήκα λοιπόν...!!!

Με το καλό τα μωράκια μας!

Γεια σου Φωτεινή, καλώς όρισες στην παρέα! Με το καλό να αποκτήσετε και το 2ο μέλος. Εγώ είμαι η Βάσω και είμαι έγκυος στο πρώτο μου. Αν θέλεις πες μας φύλο, ΠΗΤ και σε ποιο νοσοκομείο θα γεννήσεις, να σε προσθέσουμε στο πινακάκι μας.


A81Mp3.pngk1NRp2.png
Link to comment
Share on other sites

Φωτεινη καλως ήρθες!!με το καλο το δεύτερο μπεμπακι!έχω και εγώ εναν γιο 26μηνων!Αύγουστο τον γεννήσες?τώρα τι περιμένεις?που γέννας?πες τα όλα!!! Χεχε

Βασω διαολακια δεν λες τίποτα!!!!ο μπαμπάς μας βρίζει λιγοοοο και αν και παπαγαλακι ο μικρός(σε φαση που δεν παλευεται) ευτυχώς ακομα δεν έχει πετάξει τίποτα!!πεθαίνω με το "ατο"(αστο) "οτσι"(όχι) "παπω"(σ αγαπώ)

Καλά η αδερφη σου μορφή χαχαχ!

Εγώ ήμουν χειροτερο διαολακι και παπαγαλακι απ τον γιο μου!δεν το εκλεινα όλη μέρα!!οποτε τα λουζομαι τώρα!!!!


tqpkp3.png

PzUbp3.png

Link to comment
Share on other sites

♒ Τα υδροχοάκια

Marianna P.: 05/02/2015 baby-boy-icon.png Hospital_Facility_Plain_Red.png Ιασώ

Papagalia: 06/02/2015 baby-girl.png

Greta: 08/02/2015 baby-boy-icon.png Hospital_Facility_Plain_Red.png Αλεξάνδρα

anna 1999: 08/02/2015baby-boy-icon.png

Boulitsa: 12/02/2015 baby-boy-icon.png Hospital_Facility_Plain_Red.png Ιασώ

Έλενα: 14/02/2015 baby-boy-icon.png Hospital_Facility_Plain_Red.png Νοσοκομείο Μυτιλήνης

D_Nasia: 15/02/2015 baby-boy-icon.png Hospital_Facility_Plain_Red.png Ρέα

fotini_s: 15/02/2015 baby-girl.png Hospital_Facility_Plain_Red.png Ρέα

Little_Star: 17/02/2015 baby-boy-icon.png Hospital_Facility_Plain_Red.png Ιασώ

♓ Τα ψαράκια

vtgian: 19/02/2015 baby-girl.png Hospital_Facility_Plain_Red.png Έλενας Βενιζέλου

Adamanta: 19/02/2015 baby-boy-icon.png Hospital_Facility_Plain_Red.png Ρέα

Quinsey: 20/02/2015 baby-boy-icon.png

Kashmam: 23/02/2015 baby-girl.png Hospital_Facility_Plain_Red.png Γέννεσις

Tina_88: 23/02/2015 baby-girl.png Hospital_Facility_Plain_Red.png Γενική Κλινική

Aik: 23/02/2015 baby-boy-icon.png Hospital_Facility_Plain_Red.png ΠΕΠΑΓΝΗ

Κοίτα να δεις, έχουμε και τις 2 πρώτες με ίδια ημερομηνία και ίδιο μαιευτήριο! Νάσια & Φωτεινή κλείστε δίκλινο για οικονομία χα χα :D Και επιτέλους ένα κοριτσάκι ακόμα!


A81Mp3.pngk1NRp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...