Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 36 λεπτά , Giouli36 είπε:

      Καλησπέρα κοριτσι μου!!Εμάς μας βοήθησαν πολύ οι profertil, είχαμε κατακερματισμο και ολιγοασθενοτερατοσπερμια και τελικά συλλάβαμε φυσιολογικα!Βέβαια είναι πανάκριβες αλλα θεωρώ ότι μας βοηθήσανε πολυ!!!Πως είναι η μπουμπου σου??Με το καλό εύχομαι το δευτερο όσο το δυνατόν συντομότερα και ανώδυνα!!!!!!

      Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! Μια χαρά είναι η μπέμπα,μεγάλωσε πολύ,18μηνων τώρα πια❤️ Να χαίρεσαι και εσύ το παιδάκι σου❤️

      Ο άντρας μου έχει ολιγοσπερμια και ο γιατρός μας είπε πως οι βιταμίνες θα βοηθήσουν,απλα έχω τρομάξει με τις τιμές,είναι πανάκριβες..Δεν το γλιτώνουμε το 200€

Μανουλες......Αυγουστου 2015!!!


november rain

Recommended Posts

μελάκι μου δεν βρίσκω τίποτα να σου γράψω

δεν έχω λόγια

μόνο ότι στεναχωρεθηκα τόσο πολύ

ο χρόνος βοηθάει και όλα για κάποιο λόγο γίνονται

που εμείς δεν γνωρίζουμε ποτέ κι ούτε θα μάθουμε

αυτά λέω στον εαυτό μου όταν με βρίσκουν αβάσταχτες στεναχώριες

εχώ χάσει μωρό και ξέρω τον καημό

δεν το ξεχνάς ποτέ

αλλά θα απαλύνει πολύ με το καιρό


Konstantinos 04/12/10 - Eirini 26/03/13 - Nikolas 25/08/15 - Athina 11/06/18

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Marianthi27

    2102

  • Marouskaki

    2039

  • november rain

    1702

  • meldan

    1004

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Σας ευχαριστώ για τα λόγια σας. Είναι υποστήριξη και αυτή σημαντική για εμένα. Πραγματικά με συγκινήσατε...

Έχουν περάσει σχεδόν 2 εβδομάδες από την ημέρα που το μάθαμε και έχω κάνει σημαντικά βήματα ώστε να καταφέρω να το περάσω μαζί με τον άντρα μου και να μην χάσουμε τον εαυτό μας. Το μυαλό μας.

Μη με κρίνετε αυστηρά που σας έγραψα. Δεν το έκανα για να πανικοβάλλω καμία. Δεν ήταν στόχος μου να προκαλέσω άσχημα συναισθήματα ούτε να σας κάνω να τρέχετε για εξετάσεις και γιατρούς. Αλήθεια.

Meldan μου είσαι τόσο γλυκιά και θα ήθελα να σου απαντήσω. Κάναμε 3 ειδικά υπερηχογραφήματα σε 3 διαφορετικούς γιατρούς σε 3 διαφορετικά μαιευτήρια και ΜRI μαγνητική στον εγκέφαλο του εμβρύου. Μιλήσαμε με ειδικούς. Παιδονευρολόγους γεννετιστές κλπ. Ενημερωθήκαμε. Δυστυχώς δεν μπορούσε να ανιχνευθεί νωρίτερα με έναν απλό υπέρηχο. Αν είχα κάνει αμνιοπαρακέντηση θα ήταν κάπως διαφορετικά τα πράγματα. Όπως και να χει το αποτέλεσμα είναι το ίδιο. Η καισαρική είναι ότι χειρότερο για τον οργανισμό μου αυτή τη στιγμή που κανονικά δεν είναι ώριμος για τοκετό και θα είναι επώδυνο αργότερα. Θα αργούσα να συνέλθω αν το επέλεγα. Και θέλω να σταθώ στα πόδια μου. Να σταθώ σε όσους μου στέκονται αυτές τις μέρες και κυρίως στον άντρα μου. Δεν έχω άλλη επιλογή από το να σφίξω τα δόντια.

Προσπαθώ να είμαι ήρεμη και γενικά μου είναι δύσκολο να κάθομαι στο γραφείο και να μπαίνω ίντερνετ. Δεν ξέρω το πότε θα ξανά μπω αλλά θα ήθελα να σας ευχηθώ από τώρα καλό Πάσχα με υγεία και αγάπη και καλή συνέχεια μέχρι το τέλος της εγκυμοσύνης σας.

Γράφετε όμορφα νέα και με τις λεπτομέρειες από τα σποράκια σας χαίρομαι πραγματικά.

Τα μωράκια σας να είναι γεμάτα υγεία και αγάπη γύρω τους. Κι εσείς.

Και που ξέρετε, ίσως όταν εσείς θα γεννάτε με το καλό τα Αυγουστιάτικα μικρούλια εγώ να σας ακολουθώ με μια καλή β' χοριακή. Καλή συνέχεια σε ότι κάνετε.


gHTSp2.png

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ για τα λόγια σας. Είναι υποστήριξη και αυτή σημαντική για εμένα. Πραγματικά με συγκινήσατε...

Έχουν περάσει σχεδόν 2 εβδομάδες από την ημέρα που το μάθαμε και έχω κάνει σημαντικά βήματα ώστε να καταφέρω να το περάσω μαζί με τον άντρα μου και να μην χάσουμε τον εαυτό μας. Το μυαλό μας.

Μη με κρίνετε αυστηρά που σας έγραψα. Δεν το έκανα για να πανικοβάλλω καμία. Δεν ήταν στόχος μου να προκαλέσω άσχημα συναισθήματα ούτε να σας κάνω να τρέχετε για εξετάσεις και γιατρούς. Αλήθεια.

Meldan μου είσαι τόσο γλυκιά και θα ήθελα να σου απαντήσω. Κάναμε 3 ειδικά υπερηχογραφήματα σε 3 διαφορετικούς γιατρούς σε 3 διαφορετικά μαιευτήρια και ΜRI μαγνητική στον εγκέφαλο του εμβρύου. Μιλήσαμε με ειδικούς. Παιδονευρολόγους γεννετιστές κλπ. Ενημερωθήκαμε. Δυστυχώς δεν μπορούσε να ανιχνευθεί νωρίτερα με έναν απλό υπέρηχο. Αν είχα κάνει αμνιοπαρακέντηση θα ήταν κάπως διαφορετικά τα πράγματα. Όπως και να χει το αποτέλεσμα είναι το ίδιο. Η καισαρική είναι ότι χειρότερο για τον οργανισμό μου αυτή τη στιγμή που κανονικά δεν είναι ώριμος για τοκετό και θα είναι επώδυνο αργότερα. Θα αργούσα να συνέλθω αν το επέλεγα. Και θέλω να σταθώ στα πόδια μου. Να σταθώ σε όσους μου στέκονται αυτές τις μέρες και κυρίως στον άντρα μου. Δεν έχω άλλη επιλογή από το να σφίξω τα δόντια.

Προσπαθώ να είμαι ήρεμη και γενικά μου είναι δύσκολο να κάθομαι στο γραφείο και να μπαίνω ίντερνετ. Δεν ξέρω το πότε θα ξανά μπω αλλά θα ήθελα να σας ευχηθώ από τώρα καλό Πάσχα με υγεία και αγάπη και καλή συνέχεια μέχρι το τέλος της εγκυμοσύνης σας.

Γράφετε όμορφα νέα και με τις λεπτομέρειες από τα σποράκια σας χαίρομαι πραγματικά.

Τα μωράκια σας να είναι γεμάτα υγεία και αγάπη γύρω τους. Κι εσείς.

Και που ξέρετε, ίσως όταν εσείς θα γεννάτε με το καλό τα Αυγουστιάτικα μικρούλια εγώ να σας ακολουθώ με μια καλή β' χοριακή. Καλή συνέχεια σε ότι κάνετε.

Αχ βρε κορίτσι μου ρχεται να βάλω τα κλάματα Είσαι μετα απο όλα αυτά που έχεις περάσει τόσο γλυκιά και με θετική ενέργεια που πραγματικά σε θαυμάζω ...Μπράβο σου και να ξέρεις ότι σύντομα θα έχεις όμορφα νέα


ewKwp3.png
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ για τα λόγια σας. Είναι υποστήριξη και αυτή σημαντική για εμένα. Πραγματικά με συγκινήσατε...

Έχουν περάσει σχεδόν 2 εβδομάδες από την ημέρα που το μάθαμε και έχω κάνει σημαντικά βήματα ώστε να καταφέρω να το περάσω μαζί με τον άντρα μου και να μην χάσουμε τον εαυτό μας. Το μυαλό μας.

Μη με κρίνετε αυστηρά που σας έγραψα. Δεν το έκανα για να πανικοβάλλω καμία. Δεν ήταν στόχος μου να προκαλέσω άσχημα συναισθήματα ούτε να σας κάνω να τρέχετε για εξετάσεις και γιατρούς. Αλήθεια.

Meldan μου είσαι τόσο γλυκιά και θα ήθελα να σου απαντήσω. Κάναμε 3 ειδικά υπερηχογραφήματα σε 3 διαφορετικούς γιατρούς σε 3 διαφορετικά μαιευτήρια και ΜRI μαγνητική στον εγκέφαλο του εμβρύου. Μιλήσαμε με ειδικούς. Παιδονευρολόγους γεννετιστές κλπ. Ενημερωθήκαμε. Δυστυχώς δεν μπορούσε να ανιχνευθεί νωρίτερα με έναν απλό υπέρηχο. Αν είχα κάνει αμνιοπαρακέντηση θα ήταν κάπως διαφορετικά τα πράγματα. Όπως και να χει το αποτέλεσμα είναι το ίδιο. Η καισαρική είναι ότι χειρότερο για τον οργανισμό μου αυτή τη στιγμή που κανονικά δεν είναι ώριμος για τοκετό και θα είναι επώδυνο αργότερα. Θα αργούσα να συνέλθω αν το επέλεγα. Και θέλω να σταθώ στα πόδια μου. Να σταθώ σε όσους μου στέκονται αυτές τις μέρες και κυρίως στον άντρα μου. Δεν έχω άλλη επιλογή από το να σφίξω τα δόντια.

Προσπαθώ να είμαι ήρεμη και γενικά μου είναι δύσκολο να κάθομαι στο γραφείο και να μπαίνω ίντερνετ. Δεν ξέρω το πότε θα ξανά μπω αλλά θα ήθελα να σας ευχηθώ από τώρα καλό Πάσχα με υγεία και αγάπη και καλή συνέχεια μέχρι το τέλος της εγκυμοσύνης σας.

Γράφετε όμορφα νέα και με τις λεπτομέρειες από τα σποράκια σας χαίρομαι πραγματικά.

Τα μωράκια σας να είναι γεμάτα υγεία και αγάπη γύρω τους. Κι εσείς.

Και που ξέρετε, ίσως όταν εσείς θα γεννάτε με το καλό τα Αυγουστιάτικα μικρούλια εγώ να σας ακολουθώ με μια καλή β' χοριακή. Καλή συνέχεια σε ότι κάνετε.

Αχ βρε κορίτσι μου ρχεται να βάλω τα κλάματα Είσαι μετα απο όλα αυτά που έχεις περάσει τόσο γλυκιά και με θετική ενέργεια που πραγματικά σε θαυμάζω ...Μπράβο σου και να ξέρεις ότι σύντομα θα έχεις όμορφα νέα για σένα και τον άντρα σου καλό Πάσχα να έχεις ...


ewKwp3.png
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ για τα λόγια σας. Είναι υποστήριξη και αυτή σημαντική για εμένα. Πραγματικά με συγκινήσατε...

Έχουν περάσει σχεδόν 2 εβδομάδες από την ημέρα που το μάθαμε και έχω κάνει σημαντικά βήματα ώστε να καταφέρω να το περάσω μαζί με τον άντρα μου και να μην χάσουμε τον εαυτό μας. Το μυαλό μας.

Μη με κρίνετε αυστηρά που σας έγραψα. Δεν το έκανα για να πανικοβάλλω καμία. Δεν ήταν στόχος μου να προκαλέσω άσχημα συναισθήματα ούτε να σας κάνω να τρέχετε για εξετάσεις και γιατρούς. Αλήθεια.

Meldan μου είσαι τόσο γλυκιά και θα ήθελα να σου απαντήσω. Κάναμε 3 ειδικά υπερηχογραφήματα σε 3 διαφορετικούς γιατρούς σε 3 διαφορετικά μαιευτήρια και ΜRI μαγνητική στον εγκέφαλο του εμβρύου. Μιλήσαμε με ειδικούς. Παιδονευρολόγους γεννετιστές κλπ. Ενημερωθήκαμε. Δυστυχώς δεν μπορούσε να ανιχνευθεί νωρίτερα με έναν απλό υπέρηχο. Αν είχα κάνει αμνιοπαρακέντηση θα ήταν κάπως διαφορετικά τα πράγματα. Όπως και να χει το αποτέλεσμα είναι το ίδιο. Η καισαρική είναι ότι χειρότερο για τον οργανισμό μου αυτή τη στιγμή που κανονικά δεν είναι ώριμος για τοκετό και θα είναι επώδυνο αργότερα. Θα αργούσα να συνέλθω αν το επέλεγα. Και θέλω να σταθώ στα πόδια μου. Να σταθώ σε όσους μου στέκονται αυτές τις μέρες και κυρίως στον άντρα μου. Δεν έχω άλλη επιλογή από το να σφίξω τα δόντια.

Προσπαθώ να είμαι ήρεμη και γενικά μου είναι δύσκολο να κάθομαι στο γραφείο και να μπαίνω ίντερνετ. Δεν ξέρω το πότε θα ξανά μπω αλλά θα ήθελα να σας ευχηθώ από τώρα καλό Πάσχα με υγεία και αγάπη και καλή συνέχεια μέχρι το τέλος της εγκυμοσύνης σας.

Γράφετε όμορφα νέα και με τις λεπτομέρειες από τα σποράκια σας χαίρομαι πραγματικά.

Τα μωράκια σας να είναι γεμάτα υγεία και αγάπη γύρω τους. Κι εσείς.

Και που ξέρετε, ίσως όταν εσείς θα γεννάτε με το καλό τα Αυγουστιάτικα μικρούλια εγώ να σας ακολουθώ με μια καλή β' χοριακή. Καλή συνέχεια σε ότι κάνετε.

ο,τι και να σου γραψω μελακι ειναι λιγο....σας ευχομαι υγεια πανω απ ολα και κουραγιο ...ευχομαι γρηγορα να ονειρα σας να γινουν πραγματικοτητα....κουραγιο γλυκια μου...


uAVIp3.png

sWUop3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

σημερα εκανα και εγω την β επιπεδου !!ολα καλα ο μπεμπης μας μεγαλωνει και ειναι πολυ ησυχος θα ελεγα!!!ειχε βαλει τα χερακια του στο προσωπο και μας ειχε γυρισει την πλατη σαν να ελεγε αφηστε με στην ησυχια μου!!!

κατα τα αλλα ολα οκ ειχαμε παρει και την κορη μου μαζι και μου κρατουσε το χερι μου !!!


uAVIp3.png

sWUop3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα.

Δεν θέλω να σας χαλάσω τη διάθεση πραγματικά αλλά επειδή είμασταν παρεάκι και διάβασα τα νέα σας (πραγματικά χαίρομαι που όλα σας πάνε καλά!) είδα τι λέτε και θα ήθελα να θίξω κάτι αρκετά σημαντικό στο θέμα των εξετάσεων και προσπαθήστε να καταλάβετε!

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΒΛΑΚΕΙΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΜΙΑ ΠΡΟΛΗΠΤΙΚΗ ΕΞΕΤΑΣΗ ΠΟΥ ΘΑ ΣΩΣΕΙ ΜΙΑ ΨΥΧΟΥΛΑ!

Κάηκα με αυτή την αντίληψη που είχα κι εγώ! Έλεγα ''δεν θα κάνω κυστικής ίνωσης! Σαχλαμάρες!'' ΚΑΙ ΑΠΟΔΕΊΧΤΗΚΑ ΘΕΤΙΚΗ! ''δεν θα κάνω αμνιοπαρακέντηση! Σιγά! Η αυχενική μου διαφάνεια ήταν ΤΕΛΕΙΑ! Οι εξετάσεις μου άριστες!''

Σας τα λέω με αφορμή τα δικά μου δυσάρεστα νέα που ούτε στον εχθρό μου δεν θα ευχόμουν. Λυπάμαι για την καρδούλα που θα χάσω. Πονάω και φοβάμαι.

Την Δευτέρα πάω για διακοπή κύησης με φυσιολογικό τοκετό. 23 εβδομάδα... Αν είχα κάνει την αμνιοπαρακέντηση θα ήταν ίσως λιγότερο οδυνηρό για εμένα. Θα γλίτωνα κάτι. Θα μου πείτε αυτό σκέφτεσαι? Ναι και αυτό.. και τόσα άλλα. Απορίες και 1000 γιατί γεμάτη είμαι!

Αν θυμάστε είχα πάει πριν την 25 Μαρτίου για μια απλή επίσκεψη στον γυναικολόγο (όχι β' επιπέδου... δεν πρόλαβα να κάνω αφού με πρόλαβαν άλλα...) Επειδή είχα τον βήχα είπα να δω για λίγο το κοριτσάκι μας! Ανησυχούσα. Πλήρης απουσία παραγκεφαλίδας μας λέει ο γιατρός. Λείπει τελείως ένα σημαντικό κομμάτι του εγκεφάλου. Σύνδρομο Dandy Walker.

Οι μέρες δεν περνάνε από τότε. Περιμένω να αναρρώσω από την βρογχίτιδα με μια σακούλα φάρμακα δίπλα μου για να μπορέσω να κάνω εισαγωγή την πιο Μεγάλη Δευτέρα της ζωής μου.

Δεν θέλω να περιγράψω κάτι άλλο... Απλά η επιστήμη εξυπηρετεί εμάς. Δεν είναι κοροϊδία. Πρέπει να ενημερωνόμαστε γιατί είναι τόσο σημαντικό...

Συγνώμη αν σας βάρυνα. Πραγματικά. Απλά με έπνιγε... Ένοιωσα πως έπρεπε να σας μιλήσω.

Επίσης να θυμόμαστε πως η αγάπη των δικών μας ανθρώπων μας δίνει δύναμη να αντέξουμε πράγματα που δεν μπορούμε να φανταστούμε. Αρκεί να τους το επιτρέπουμε ανοίγοντας ειλικρινά την καρδιά μας και μιλώντας τους χωρίς ντροπή για όσα σκεφτόμαστε. Εμένα με βοήθησε τόσο πολύ σε αυτή τη στιγμή... Δεν ξέρω αν θα το ξεπεράσω και πως. Ξέρω όμως πως θα συνεχίσω.

Σας εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να πάνε όλα καλά για όλες σας! Να μην κάνετε άσχημες σκέψεις αλλά προσπαθήστε όσο μπορείτε να είστε σωστά ενημερωμένες και κυρίως από τους γιατρούς σας! Αν δεν εμπιστευτείς τον άνθρωπο που θα φέρει στη ζωή το σπλάχνο σου τότε ποιόν?

Συγνώμη και πάλι αν σας φόρτισα αρνητικά... Να είστε γερές και δυνατές

Τα θερμά μου συλλυπητήρια... Μακάρι να μπορούσα να σου ευχηθώ περισσότερα αλλά και εγώ δεν είμαι σε καλή κατάσταση για κάτι τέτοιο, αλλά και τα λόγια είναι περιττά. Εύχομαι να το ξεπεράσετε γρήγορα και να έχεις συνεχώς όλη την υποστήριξη που χρειάζεσαι. Εμείς θα είμαστε "εδώ" (!), αν θέλεις να μπαίνεις να μοιράζεσαι κάπως τον πόνο σου...

ΥΓ: Θα συμφωνήσω και εγώ πως μπράβο σου που βρήκες το κουράγιο να μπεις να τα γράψεις όλα αυτά! Μεγαλείο ψυχής!


SJqRp2.pngPvhnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα.

Δεν θέλω να σας χαλάσω τη διάθεση πραγματικά αλλά επειδή είμασταν παρεάκι και διάβασα τα νέα σας (πραγματικά χαίρομαι που όλα σας πάνε καλά!) είδα τι λέτε και θα ήθελα να θίξω κάτι αρκετά σημαντικό στο θέμα των εξετάσεων και προσπαθήστε να καταλάβετε!

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΒΛΑΚΕΙΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΜΙΑ ΠΡΟΛΗΠΤΙΚΗ ΕΞΕΤΑΣΗ ΠΟΥ ΘΑ ΣΩΣΕΙ ΜΙΑ ΨΥΧΟΥΛΑ!

Κάηκα με αυτή την αντίληψη που είχα κι εγώ! Έλεγα ''δεν θα κάνω κυστικής ίνωσης! Σαχλαμάρες!'' ΚΑΙ ΑΠΟΔΕΊΧΤΗΚΑ ΘΕΤΙΚΗ! ''δεν θα κάνω αμνιοπαρακέντηση! Σιγά! Η αυχενική μου διαφάνεια ήταν ΤΕΛΕΙΑ! Οι εξετάσεις μου άριστες!''

Σας τα λέω με αφορμή τα δικά μου δυσάρεστα νέα που ούτε στον εχθρό μου δεν θα ευχόμουν. Λυπάμαι για την καρδούλα που θα χάσω. Πονάω και φοβάμαι.

Την Δευτέρα πάω για διακοπή κύησης με φυσιολογικό τοκετό. 23 εβδομάδα... Αν είχα κάνει την αμνιοπαρακέντηση θα ήταν ίσως λιγότερο οδυνηρό για εμένα. Θα γλίτωνα κάτι. Θα μου πείτε αυτό σκέφτεσαι? Ναι και αυτό.. και τόσα άλλα. Απορίες και 1000 γιατί γεμάτη είμαι!

Αν θυμάστε είχα πάει πριν την 25 Μαρτίου για μια απλή επίσκεψη στον γυναικολόγο (όχι β' επιπέδου... δεν πρόλαβα να κάνω αφού με πρόλαβαν άλλα...) Επειδή είχα τον βήχα είπα να δω για λίγο το κοριτσάκι μας! Ανησυχούσα. Πλήρης απουσία παραγκεφαλίδας μας λέει ο γιατρός. Λείπει τελείως ένα σημαντικό κομμάτι του εγκεφάλου. Σύνδρομο Dandy Walker.

Οι μέρες δεν περνάνε από τότε. Περιμένω να αναρρώσω από την βρογχίτιδα με μια σακούλα φάρμακα δίπλα μου για να μπορέσω να κάνω εισαγωγή την πιο Μεγάλη Δευτέρα της ζωής μου.

Δεν θέλω να περιγράψω κάτι άλλο... Απλά η επιστήμη εξυπηρετεί εμάς. Δεν είναι κοροϊδία. Πρέπει να ενημερωνόμαστε γιατί είναι τόσο σημαντικό...

Συγνώμη αν σας βάρυνα. Πραγματικά. Απλά με έπνιγε... Ένοιωσα πως έπρεπε να σας μιλήσω.

Επίσης να θυμόμαστε πως η αγάπη των δικών μας ανθρώπων μας δίνει δύναμη να αντέξουμε πράγματα που δεν μπορούμε να φανταστούμε. Αρκεί να τους το επιτρέπουμε ανοίγοντας ειλικρινά την καρδιά μας και μιλώντας τους χωρίς ντροπή για όσα σκεφτόμαστε. Εμένα με βοήθησε τόσο πολύ σε αυτή τη στιγμή... Δεν ξέρω αν θα το ξεπεράσω και πως. Ξέρω όμως πως θα συνεχίσω.

Σας εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να πάνε όλα καλά για όλες σας! Να μην κάνετε άσχημες σκέψεις αλλά προσπαθήστε όσο μπορείτε να είστε σωστά ενημερωμένες και κυρίως από τους γιατρούς σας! Αν δεν εμπιστευτείς τον άνθρωπο που θα φέρει στη ζωή το σπλάχνο σου τότε ποιόν?

Συγνώμη και πάλι αν σας φόρτισα αρνητικά... Να είστε γερές και δυνατές

μελι μου λυπαμαι παρα πολυ.. οτι και να σου πει κανεις ξερω δεν μπορει να απαλυνει τον πονο σου.. ησουν πολυ πολυ ατυχη.. εχεις το δικαιωμα να κλαψεις να βρισεις να φωναξεις να νευριασεις.. μονο ο αντρας σου μπορει να σε βοηθησει σαυτη τη δυσκολη στιγμη. εχεις απολυτο δικιο για την προληψη.. ισως αν το ξερες πιο νωρις να ταν πιο ευκολο(αν και δε νομιζω).

προσπαθησε να κανεις αλλο παιδακι γρηγορα, σου το ευχομαι μεσα απο την ψυχη μου!και να μας το πεις θα χαρουμε ολες πολυ!

ολα θα πανε καλα.φιλια!


KPOzp2.png deXnp3.png
Link to comment
Share on other sites

καναμε λοιπον και εμεις εχτες την β!!!Εχω παθει πλακα κοριτσια.....με επιασε μεγαλη συγκινηση οταν ειδα το προσωπακι της στο 3d !!! Ειναι εντελως διαφορετικη απο την πρωτη μου πριγκιπισσα ....εχει ολοστρογγυλο κεφαλακι , αλλη μυτουλα αλλα χειλακια....και χωρις να το παρω πανω μου απ οτι μου ειπε και η μαμα μου μοιαζει πολυ με εμενα οταν γεννηθηκα...χαχαχα...το ειπε ακομη και ο εμβρυολογος....η πρωτη μου κορη οταν γεννηθηκε ηταν καρμπον ο αντρας μου, αφου ολοι μου ελεγαν απο που την εβγαλα και οτι εκανα φυλικη συμμετοχη....τωρα η Νεφελιτσα μου βεβαια εχει αλλαξει αρκετα και υπαρχουν αρκετοι που λενε οτι μου μοιαζει αλλα εχει το σχημα κεφαλιου του αντρα μου και τα φρυδια τους ειναι τοσο ιδια που σε ξεγελαει οταν την πρωτοβλεπεις :tongue:

Τα ποδαρακια της τα ειχε και τα 2 πανω στο κεφαλι της...δηλαδη ηταν σαν να ηταν διπλομενη ή σαν να εκανε διατασεις...χαχαχα....μου ειπε αυτη θα παει για ενοργανη...ειναι παιδι λαστιχο!Μετα με το μεγαλο της δαχτυλο του ποδιου εξυνε την μυτη της :P

Οταν εβγαλε τα ποδαρακια της αρχισε να κανει πιπιλα το χερακι της και εκει την ειδαμε!!!.αααααχχχχχχ....εχω τρελαθει!!!Και η περισσοτερο η μεγαλη μου κορουλα που ενθουσιαστηκε και μου φωναζε οτι την χαιρεταει οταν κουναγε τα χερακια της!Ηθελε χτες να παμε να της παρει φορμακι με φραουλιτσα πανω και ενα παπακι λουτρινο αλλα η ωρα ηταν 9 και....

Επισης ολες οι μετρησεις ηταν πολυ καλες....485γρ και 24 ποντους!Ο τραχηλος μου πολυ καλος απ οτι μου ειπε 31mm

Αυτα απο εμας.....εχω τρελλαθει η κοριτσομανα!!!!Θα εχω 2 πριγκιπισουλες ....2 φιλεναδουλες.....τα κοριτσακια μου!!!;)

Αχ τι γλυκό μωρέ! Πιάστηκε μέσα στην κοιλιά σου και είπε να πάρει μια πιο βολική θέση! Χαχα Συγχαρητήρια πάντως! Άντε σύντομα να την καμαρώνεις και από κοντά παρέα με την μεγάλη σου κόρη!


SJqRp2.pngPvhnp2.png

Link to comment
Share on other sites

σημερα εκανα και εγω την β επιπεδου !!ολα καλα ο μπεμπης μας μεγαλωνει και ειναι πολυ ησυχος θα ελεγα!!!ειχε βαλει τα χερακια του στο προσωπο και μας ειχε γυρισει την πλατη σαν να ελεγε αφηστε με στην ησυχια μου!!!

κατα τα αλλα ολα οκ ειχαμε παρει και την κορη μου μαζι και μου κρατουσε το χερι μου !!!

Συγχαρητήρια! Να το χαίρεσαι το παλικάρι σου!


SJqRp2.pngPvhnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια καλησπέρα.

Δεν θέλω να σας χαλάσω τη διάθεση πραγματικά αλλά επειδή είμασταν παρεάκι και διάβασα τα νέα σας (πραγματικά χαίρομαι που όλα σας πάνε καλά!) είδα τι λέτε και θα ήθελα να θίξω κάτι αρκετά σημαντικό στο θέμα των εξετάσεων και προσπαθήστε να καταλάβετε!

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΒΛΑΚΕΙΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΜΙΑ ΠΡΟΛΗΠΤΙΚΗ ΕΞΕΤΑΣΗ ΠΟΥ ΘΑ ΣΩΣΕΙ ΜΙΑ ΨΥΧΟΥΛΑ!

Κάηκα με αυτή την αντίληψη που είχα κι εγώ! Έλεγα ''δεν θα κάνω κυστικής ίνωσης! Σαχλαμάρες!'' ΚΑΙ ΑΠΟΔΕΊΧΤΗΚΑ ΘΕΤΙΚΗ! ''δεν θα κάνω αμνιοπαρακέντηση! Σιγά! Η αυχενική μου διαφάνεια ήταν ΤΕΛΕΙΑ! Οι εξετάσεις μου άριστες!''

Σας τα λέω με αφορμή τα δικά μου δυσάρεστα νέα που ούτε στον εχθρό μου δεν θα ευχόμουν. Λυπάμαι για την καρδούλα που θα χάσω. Πονάω και φοβάμαι.

Την Δευτέρα πάω για διακοπή κύησης με φυσιολογικό τοκετό. 23 εβδομάδα... Αν είχα κάνει την αμνιοπαρακέντηση θα ήταν ίσως λιγότερο οδυνηρό για εμένα. Θα γλίτωνα κάτι. Θα μου πείτε αυτό σκέφτεσαι? Ναι και αυτό.. και τόσα άλλα. Απορίες και 1000 γιατί γεμάτη είμαι!

Αν θυμάστε είχα πάει πριν την 25 Μαρτίου για μια απλή επίσκεψη στον γυναικολόγο (όχι β' επιπέδου... δεν πρόλαβα να κάνω αφού με πρόλαβαν άλλα...) Επειδή είχα τον βήχα είπα να δω για λίγο το κοριτσάκι μας! Ανησυχούσα. Πλήρης απουσία παραγκεφαλίδας μας λέει ο γιατρός. Λείπει τελείως ένα σημαντικό κομμάτι του εγκεφάλου. Σύνδρομο Dandy Walker.

Οι μέρες δεν περνάνε από τότε. Περιμένω να αναρρώσω από την βρογχίτιδα με μια σακούλα φάρμακα δίπλα μου για να μπορέσω να κάνω εισαγωγή την πιο Μεγάλη Δευτέρα της ζωής μου.

Δεν θέλω να περιγράψω κάτι άλλο... Απλά η επιστήμη εξυπηρετεί εμάς. Δεν είναι κοροϊδία. Πρέπει να ενημερωνόμαστε γιατί είναι τόσο σημαντικό...

Συγνώμη αν σας βάρυνα. Πραγματικά. Απλά με έπνιγε... Ένοιωσα πως έπρεπε να σας μιλήσω.

Επίσης να θυμόμαστε πως η αγάπη των δικών μας ανθρώπων μας δίνει δύναμη να αντέξουμε πράγματα που δεν μπορούμε να φανταστούμε. Αρκεί να τους το επιτρέπουμε ανοίγοντας ειλικρινά την καρδιά μας και μιλώντας τους χωρίς ντροπή για όσα σκεφτόμαστε. Εμένα με βοήθησε τόσο πολύ σε αυτή τη στιγμή... Δεν ξέρω αν θα το ξεπεράσω και πως. Ξέρω όμως πως θα συνεχίσω.

Σας εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να πάνε όλα καλά για όλες σας! Να μην κάνετε άσχημες σκέψεις αλλά προσπαθήστε όσο μπορείτε να είστε σωστά ενημερωμένες και κυρίως από τους γιατρούς σας! Αν δεν εμπιστευτείς τον άνθρωπο που θα φέρει στη ζωή το σπλάχνο σου τότε ποιόν?

Συγνώμη και πάλι αν σας φόρτισα αρνητικά... Να είστε γερές και δυνατές

Μελι μου κοριτσακι μου,ποσο λυπαμαι ποσο πολυ στεναχωρηθηκα κοριτσακι μου κανε κουραγιο και θα ερθει σιγουρα ενα γερο μωρακι μεσα σε λιγο καιρο,οταν σου δωσει το οκ ο γιατρος βεβαια και το θες μαζι με τον αντρα σου.εισαι νεοτατη και σου αξιζει μια ομορφη οικογενεια και θα την κανεις,ειμαι σιγουρη γιαυτο.απλα πολλες φορες δοκιμαζομαστε σκληρα,αυτο εχω καταλαβει εγω και δεν το αξιζουμε.δεν ξερω γιατι συμβαινει αυτο και κανεις δεν θα σου δωσει την απαντηση απλα συνεχιζουμε να προχωραμε μπροστα,γιατι η ζωη δεν τελειωνει εδω.εχει και συνεχεια και η συνεχεια κρυβει ομορφες εκπληξεις και μικρα-μεγαλα θαυματα.Εννοειτε οτι περιμενουμε καποια στιγμη να μαθουμε τα ευχαριστα νεα σου.......


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου δεν θα σχολιασω τιποτα απο το πρωινο μου μηνυμα,για τις δικες μου βλακειες γιατι υπαρχουν πιο σοβαρα θεματα που απασχολουν και νιωθω τωρα μ@λ&κας που σας ζαλιζω και εγω με τα δικα μου.Λοιπον ολα καλα,θα επανελθω αργοτερα να τα πουμε,παω να μαζεψω λιγο το μπαχαλο που επικρατει στο σπιτι γιατι ολη μερα σημερα ημουνα εξω για ψωνια πασχαλινα,jumbo,mambo και το κακο συναπαντημα και ειμαστε μεσα στο σπιτι σαν τσαντηρι!!να δουμε ποτε θα πακεταρω ρουχα για την Κυριακη.αυριο περιμενουμε την νονα της κορης μου και εγω δεν εχω ετοιμασει τιποτα.Δεν προλαβαινωωωωωωωωωω


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

Βρε κοριτσια να σας πω εναν προβληματισμο μου να μου πειτε κι εσεις πως νιωθετε.Παντα ειχα καλη εικονα για τον εαυτο μου.Ενταξει δεν ειμαι και η ζιζελ αλλα μου αρεσει η εικονα μου και ειχα παντα αυτοπεποιθηση.Στις δυο προηγουμενες εγκυμοσυνες ενιωθα πολυ ομορφη εγκυος και αυτο μου ελεγαν ολοι.Αυτη τη φορα νιωθω τελειως διαφορετικα.Δεν μου αρεσω ξαθολου.Ακομη κι οταν παω κομμωτηριο,ακομη κι αν βαφτω και ντυθω για να βγουμε νιωθω μια αλλη.Με ριχνει ψυχολογικα αυτι οδο κι αν ακουγεται χαζο.Δε μπορω να νιωσω ωραια με τιποτα.Και δεν εχω προβλημα με τα κιλα και την αλλαγη στο σωμα.Και τις αλλες φορες με περηφανια επιδεικνυα την κοιλια μιυ.Δεν ξερω τωρα τι διαφορετικο συμβαινει και νιωθω ετσι.Εσεις πως ειστε σ αυτο το θεμα?

Εγω οταν ειμαι στεναχωρημενη νιωθω σαν τη κουκουβαγια,οταν ειμαι χαρουμενη νιωθω Ζιζελ........με λιγα λογια ΟΡΜΟΝΕΣ!!!!!! Απλα σε αυτην την εγκυμοσυνη οι ορμονες σου εχουν ριξει την αυτοπεποιθηση.ειπαμε καμια εγκυμοσυνη δεν ειναι ιδια,εσενα οι ορμονες σου αυτη τη φορα σε κανουν να μην σου αρεσει η εικονα σου.Αβυσσος η ψυχη μας.......


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

Meldan αγοραρο εχω και εγω.. εχω πιο αργα απο εσενα β επιπεδου στης 24 απριλιου... μολις τελειωσα και τα κουλουρακια μου παρλιαρο εκανα και εγω αλλα βουτυρου πολυ ωραια και ευκολα. Οσο για την εμφανιση σαν πρωταρα ενω δεν εχω προβλημα με την κοιλια μου που παρεπιπτωντος σε σχεση με αλλες κοπελες που ειδα εχω πολυ μεγαλη κοιλια δε νιωθω καλα γιατι φοραω συνεχεια τα ιδια και τα ιδια ρουχα οτι με βολευει δηλαδη.. και επισης τα μαλλια μου εχουν γινει χαλια σαν αχυρο

Γιατι δεν ανανεωνεις λιγο τα ρουχαλακια σου με ανοιξιατικα κομματια(ακομα ανοιξη δεν ειδαμε εντωμεταξυ:rolleyes:) μια μπλουζιτσα καθε βδομαδα,ισα να αλλαζει και η διαθεση και για τα μαλλακια σου βαλε μασκες,λαδια,ξυδια χεχεχε καμια θεραπεια με ελαιολαδο μονη σου σπιτι?γιατι τα αφηνεις σαν αχυρα?να μου πεις και εμενα στη πρωτη εγκυμοσυνη με ειχε πιασει μια αρνητικοτητα,ωρες ωρες ουτε να λουστω δεν ηθελα αλλα εγω ειχα και χιλιαδυο κουσουρια ........νομιζω η διαθεση ειναι το Α και το Ω......


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...