Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Antonia_ είπε:

      Ακριβώς έτσι κ σε μένα!!

       

      Σχετικά με το σαλοσπιρ εμένα Μ είπαν ότι βοηθάει στην εμφύτευση αλλά και στην πρόληψη για προεκλαμψία.

      Η εμφύτευση στην περίπτωση της κοπέλας έχει γίνει και για την προεκλαμψια πιθανον να χρειάζεται μόνο αν υπάρχει ένδειξη για αυξημενη πιθανότητα προεκλαμψιας, και πάλι καλύτερα αντιπηκτικες. Πάντως στην περίπτωση της κοπέλας, συνήθως όταν δουν αποκόλληση κόβουν αν δίνεται προληπτικα γι αυτό ρώτησα 

Cafe Μάρτιος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

αααα και κάτι άσχετο μήπως καμμιά σας ή ό άντρας σας ξέρει από αιρ κοντίσιον???θέλω αν παρω για το σαλόνι και δεν ξέρω πιο να διαλέξω και ο άντρας μου είναι στόκος σε τέτοια θέματα!!!δεν το έχει ο άνθρωπος αφού να φανταστείτε βαλιτσάκι με εργαλεία εγώ έφερα στο σπίτι!!!!


jclvp3.png?FolA72Tl

8Szcp3.png?F35yg9Ll

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μπραβο βρε july μου τοσο γρηγορα, εμεις ξεκινησαμε αλλα δεν το βλεπω για τοσο συντομα να κοβουμε την πανα. Αλλα δεν αγχωνομαι κιολας οποτε μπορεσει.

Παντως το παιδακι μου εχει νευρακια...σημερα δεν με ηθελε καθολου, ηθελε μονο τον μπαμπα του και γενικα συμπεριφεροταν λες και του την εσπαγα...πηγαμε στους αλλους παππουδες και περασαμε ωραια αλλα του βγηκε μια αντιδραση αλλο πραγμα. Ειδικα την ωρα που γυρισαμε λες και του την ειχα βιδωσει, χωρις να τον εχω μαλωσει ή κατι τετοιο. Ουτε με αφησε να τον κανω μπανιο, ουτε να τον σκουπισω , ακομη και το γλυκο με το μπαμπα του το ηθελε...Αληθεια πως αντιδραμε σε αυτες τις περιπτωσεις??? Σε καποια φαση του ειπα ¨πανε στο μπαμπα σου και μην ξαναερθεις στη μαμα και ειδικα αυριο που θα ειμαστε μονοι μας να δουμε με ποιον θα παιξεις..¨ Και λεει αυτο ¨μαμα θυμωσε...¨ αλλα δεν αλλαξε ουτε σκοτιστηκε. Απλα το ειπα πανω στα νευρα μου καθως ημουν τοσο κουρασμενη απο την εκδρομη μας που ηθελα να τον κανω μπανιο και να τον ντυσω να χαλαρωσω και εγω λιγο αλλα δεν ειμαι σιγουρη οτι εκανα σωστα. Οι ψυχολογοι της παρεας daf, κατερινα ας πουν καναν τροπο αντιμετωπισης σε τετοια φαση.

Αυτα...παω για υπνο γιατι σαν να το παρακαν σημερα ολη μερα στο ποδι...φιλακια!


ΝΙΚΟΛΑΣ...15-03-2009....ΕΙΣΑΙ Η ΖΩΗ ΜΑΣ!!!

ΜΠΕΜΠΗΣ...19-11-2011...ΜΑΣ ΕΧΕΙΣ ΞΕΤΡΕΛΑΝΕΙ!!!

Link to comment
Share on other sites

ΠΕΖΗ μου σε καταλαβαινω απόλυτα!!!!!!!!Περιμένω και εγώ να μου πειτε τι να κάνω με τον Γιάννη, ο οποίος ΔΕΝ ΜΕ ΑΟΥΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ. ΚΑΘΟΛΟΥ!!!!!!!!!!!!!!Αλλα και δεν με θέλει, όπως λέει και η ΠΕΖΗ. Προχθες το βραδυ που ξύπνησε, επειδη δεν τον πήρα αγκαλια, φώναζε "μαμα φυγε,θέλω γιαγια". Και τον πατερα του τον ακουει πολυ περισσοτερο!!

Καλα για πίπιλα δεν το συζητώ. μας βλέπω φαντάρους με αυτη στο στόμα! Για την πάνα...χμ...θα δειξει. παντως βρε κορίτσια, μικρα ειναι ακομα. Ας μην τα πολυπιέσουμε. Εχουμε ολο το καλοκαιρι!!!

Α, καλε δεν σας ειπα: ΝΑΙ ΕΙΜΑΙ ΑΚΟΜΑ ΕΔΩ. Κουράστικα ομως! Μάλλον τετάρτη, πρώτα ο θεος πάω για προκληση(κάτι που δεν ήθελα καθόλου)

Αυτα...Σας φιλώ


cEyXp3.png

q61sp3.png

Link to comment
Share on other sites

ΠΕΖΗ μου σε καταλαβαινω απόλυτα!!!!!!!!Περιμένω και εγώ να μου πειτε τι να κάνω με τον Γιάννη, ο οποίος ΔΕΝ ΜΕ ΑΟΥΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ. ΚΑΘΟΛΟΥ!!!!!!!!!!!!!!Αλλα και δεν με θέλει, όπως λέει και η ΠΕΖΗ. Προχθες το βραδυ που ξύπνησε, επειδη δεν τον πήρα αγκαλια, φώναζε "μαμα φυγε,θέλω γιαγια". Και τον πατερα του τον ακουει πολυ περισσοτερο!!

Καλα για πίπιλα δεν το συζητώ. μας βλέπω φαντάρους με αυτη στο στόμα! Για την πάνα...χμ...θα δειξει. παντως βρε κορίτσια, μικρα ειναι ακομα. Ας μην τα πολυπιέσουμε. Εχουμε ολο το καλοκαιρι!!!

Α, καλε δεν σας ειπα: ΝΑΙ ΕΙΜΑΙ ΑΚΟΜΑ ΕΔΩ. Κουράστικα ομως! Μάλλον τετάρτη, πρώτα ο θεος πάω για προκληση(κάτι που δεν ήθελα καθόλου)

Αυτα...Σας φιλώ

κατερινάκι μου μην τον πιέσεις τον γιαννάκι τώρα γιατί θα έχει πολλές αλλαγές μαζεμένες!!!άστον να έρθει το αδερφάκι του πρώρα να το συνηθίσει και μετά κόβεις σιγά σιγά και πάνες και απ'όλα μην του΄ρθει ταμπλάς του κακομοίρη!!!

όσο για την πρόκληση γιατί δεν την θέλεις???καλύτερα θα είσαι προετοιμασμένη θα έχεις χαιρετήσει για λίγο τον γιαννάκη θα τον έχεις έτοιμο!!!και όσο για την διαδικασία δεν έχει καμμία μεγάλη διαφορά από τον φυσιολογικό!!θα πας θα σου βάλουν έναν ορό και τα υπόλοιπα τα ξέρεις!!!!άντε το πολύ πολύ να σου σπάσουν εκείνοι τα νερά αλλά αυτό δεν είναι τίποτα!!!

κορίτσια όντως τα φώτα σας όχι μόνο νεύρα όχι δεν ακούει (τουλάχιστον όσο θέλω γιατί όλοι μου λένε ότι είναι καλό παιδί και ότι ακούει:shock:) αλλά αυτό το "ΟΧΙ" μου τη δίνει στα νεύρα:mad: όπως επίσης με νευριάζει και το "μόνη μου μαμά μόνη μου" να ντυθεί να φάει να αδειάσει το γιογιο όλα μόνη της!


jclvp3.png?FolA72Tl

8Szcp3.png?F35yg9Ll

Link to comment
Share on other sites

αααα και να σας πω τι μου κάνει η δικιά μου!!!απέναντι ακριβώς δυστηχώς έχουμε κούνιες μεγάλες και μαζέυονται πολλά παιδάκια!!!επομένως κάθε μέρα βγαίνουμε βόλτα πλέον. όταν έρχεται η ώρα να φύγουμε κάποιες φορές θα έρθει ήρεμα και ωραία κάποιες λίγο με το ζόρι αλλά πάντα με το που μπαίνει στο σπίτι και κλείνει η πόρτα βάζει τα κλάματα και αρχίζει να κοππανάει την πόρτα λέγοντας: θα φύγω εγω θα φύγει η μαιρούλα ακούς μαμα θα φύγω και εσύ να κλαις εγώ θέλω να φύγω!!!!


jclvp3.png?FolA72Tl

8Szcp3.png?F35yg9Ll

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

july μου δεν θελω την πρόκληση γιατι έχω άσχημη εμπειρία απο τον Γιάννη μου! Μονο γι΄αυτο. Με φοβάμαι......Και πράγματι, δεν θα πιχειρησω αλλαγες τώρα. Μου αρκρι που καταφέραμε έστω 2 βδομάδες τώρα και κοιμάται στο κρεβάτι του. Πραγματικά μου αρκει!

Τώρα, οσον αφορα τα παιδάκια μας...τι να πώ. Περιμένω και εγώ να μας διαφωτίσουν τα άλλα κορίτσια!!!!!!!!!!!!!!:tongue:

οσο για το air codition αναλογα τον χώρο σου. Αν ειναι μεγάλος θα χρειαστεις 12αρι. Αλλιως 9αρι. Σε κάθε περιπτωση θα σε βοηθήσουν στο κατάστημα που θα πας. Εμεις έχουμε LG και ειμαστε ευχαριστημένοι!


cEyXp3.png

q61sp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κατερινακι μου το οτι θα κανεις πρόκληση δε σημαινει πως θα συμβει το ίδιο με τον Γιαννακη . Θυμαμαι που τα συζηταγαμε τα του Γιαννη κ πράγματι περασες πολλά αλλά΄ολα καλά στο τέλος ! Η άλλη Κατερινα γεννησε με προκληση αν θυμαμαι καλά κ ολα πηγαν καλά , think possitive και που ξερεις μπορει μεχρι το τελος η σουσουραδα να σκάσει μύτη.

July η Μαιρουλα είναι super κ τα χει καταφερει τοσο καλά σε όλα της !! Τωρα για το κλιματιστικο αν ρωτας για εγκατασταση κλπ δεν ξερω τίποτα.. Μαλλον θα χρειαστείς 12αρι κ εμεις εχουμε μιτσουμπισι που ειναι σουπερ αθόρυβο . Ο συζυγος κι εμενα μια απ τα ΄΄ιδια ουτε λάμπα δεν ξερει να αλλάξει ... Εγω τα κάνω όλα ή οι μπαμπάδες μας....

Λοιπον κ η δικιά μου αυθαδιάζει ( χα χα χα ωραια λέξη ) προς τη μανούλα κ μου λεει να φύγω κ απλωνει κ το χεράκι της ... το αντιμετωπίζω με ψυχραιμια και δεν ασχολουμαι εξαλλου μετα απο λίγο ερχεται σα γατι και μου ζητα αγκαλιές .

Επιχειρηση γιογιο συνεχίζεται κ ολο το ΣΚ ειμασταν με γυμνο ποπουδάκι και τα καναμε σε όλο το σπίτι 4 φορες κ όοολες τις αλλες καταφεραμε να πετυχουμε το στόχο!!!!! Μετα τραγουδαμε αυτοσχεδιο τραγουδακι γιουπι γιο γιο γιουπι γιουπι γιο καναμε τσισα κακά στο γιογιό !!!!!

Η πλακα είναι πως μαθαινε και στα κουκλακια της να κανουν κακα τσισα στο γιογιο. Ο μαθητης εγινε δάσκαλος τρομαρα της !!! Αν ημουν σπίτι θα καναμε μεγαλύτερη πρόοδο σιγουρα αλλά φοβαμαι πως εχει μπερδευτεί σπιτι γιογιο - σταθμος λεκανη.

Επισης μη ξεχασω να πω κ ενα μπραβο στον Γιαννακη που κοιμαται στο κρεβατι του !! Πως τα καταφερες συμπεθερα???? Λέγε .....


nI9Sp3.png

urDwp2.png

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα πολυ γελάω με τα ζουζούνια μας!! Καλέ όλα τα ίδια κάνουν σας λέω!!!

Καλά από αυθάδεια και όχι όλα σκίζουν δηλαδή, είναι η ηλικία κορίτσια, είπαμε, σαν να περνάνε εφηβεία, αλλα χειρότερα αφού δεν έχουν αναπτύξει ακόμα ούτε τη λογική τους ούτε την αυτοσυγκράτηση οπότε αφήστε να πάει....

Κι εμένα μου κάνει πολλές φορές σκέρτσα θέλω τη γιαγιά θέλω τον παππού θέλω τον μπαμπά, όχι εσυ κλπκλπ, νομίζω ότι είναι γενικό το φαινόμενο και είναι ένας τρόπος που επιχειρούν να ελέγξουν οι ίδιοι αυτά που τους συμβαίνουν. Να κάνουν δηλαδή αυτά τις επιλογές. Είναι στην ίδια κατηγορία με το θέλω να τα κάνω όλα μόνος μου (πολυ σπαστικό ενίοτε, παναγία μου...)

Τώρα εξαρτάται τη φαση πώς μπορούμε να αντιδρούμε, εγώ προσωπικά άλλες φορές το αφήνω να γίνει (του κάνω το χατήρι που θέλει δηλαδή, τη γιαγιά ή όποιον τελοσπάντων), άλλες φορές αρχίζω και τον πιάνω στα γέλια με χιούμορ και τέτοια, άλλες φορές του το κόβω εντελώς αυστηρά, εξαρτάται τι ζητάει και σε τι φάση βρισκόμαστε. Δηλαδή δεν πρόκειται να κατεβάσω τη μάνα μου από πάνω επειδή ο Γιώργος τη ζητάει να τον κάνει μπάνιο εκείνη. Αλλά του λέω για πάραδειγμα η γιαγιά είναι στο σπίτι της και ετοιμάζεται για ύπνο, κι εμείς όπως κάθε βράδυ κάνουμε μπάνιο ήσυχα για να είμαστε καθαροί, τέλος, και σαν να το σκέφτεται, σαν να του αρκεί που του απάντησα σαν σε μεγάλο και δεν του είπα άσε μας ρε Γιώργο τώρα με τις γκρίνιες σου (που το λέω πολλές φορές, μην φανταστείτε).

Κορίτσια τι να σας πω, θέλει κι αυτοσχεδιασμό και δεν ξέρεις μερικές φορές αν θα τα κάνεις καλύτερα ή χειρότερα...

Κατερινάκι μου γλυκό μην φοβάσαι, όπως ξέρεις η ψυχολογία είναι ο μισός τοκετός!! Κι εγώ με πρόκληση, και τις δύο φορές. Στο Γιώργο ήταν άθλια... Τώρα καμία σχέση, επειδή έιχα καλύτερη ψυχολογία και παρόλο που κόλλησε ο τοκετός 5 ώρες ενώ είχα συσπάσεις ανά 2 λεπτά, εξαντλήθηκα, εντάξει, έκανα και μία δόση επισκληρίδιο στο τέλος και ξεμπλόκαρα, γέννησα μετά σε μισή ωρίτσα. Όλα ήταν απείιιιιιιρως καλύτερα γιατί ήμπουν και με ανθρώπους που τους εμπιστευόμουν και βέβαια με τον Θανάση μου. Όλα καλά θα πάνε, μπορείς να το κάνεις!!!!

Φιλιά πολλά


H9ROp3.png

KZr6p3.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια μου ειμαι ολιγον χαλι, χτες τελικα κηδευτηκε η φιλη της μαμας μου κ πηγαμε -ηταν εκτος αθηνων.....ειχε τοσο κοσμο κ ολοι μιλουσαν για τα αστεια της κ τη διαθεση της παντα να βοηθησει ολον τον κοσμο κ τις πικρες της που σπανια της ελεγε σε λιγους ανθρωπους...η μαμα μου ηταν κοντα της σε ολο αυτο που περασε αλλα εγω δεν ειχα το κουραγιο να παω στο νοσοκομειο , ηθελα καπου μεσα μου να τη θυμαμαι οπως ηταν....τελικα 'εφυγε' την παρασκευη, μια μερα πριν τα γενεθλια μου κ μεχρι σημερα δεν σας κρυβω οτι δεν μπορω να το χωνεψω.....λες κ ειναι αλλη μια πλακα της κ θα μας ξαφνιασει απο καπου κ θα εμφανιστει......ολη μου την παιδικη ηλικια την περασα σπιτι της, παιχνιδια, ταισμα, μουσικη, να μας φροντισει παντα ..κ επειδη δεν ειχε η μαμα μου κανεναν να μας κρατησει σε ωρα αναγκης, εκεινη ηταν παντα κοντα ....

ας αναπαυτει εκει που βρισκεται......

κ εμεις απο την αλλη με τα δικα μας, η ερατουλα μου θα την κανει την επεμβαση κατα 90% σε μια εβδομαδα, ο αντρας μου πρεπει να κοιταξει το νεφρο του γιατι παλι τον ενοχλουν οι πετρες....εγω ενα ματσο χαλια απο αγχος...η οικονομικη κατασταση των δικων μας εχει κανει βουτια κατακορυφη.......κ εμεις απλα ο,τι εχουμε για να περναμε τον μηνα.....

οποτε πεζουλα μου μην με ξαναπεις ''ψυχολογα'', μαλλον χρειαζομαι ψυχολογο :rolleyes: αστα βραστααα......

ουφφφφφφφ.........παντως μεσα σ'ολη τη μαυριλα, η ερατω πηρε φορα με το γιογιο βλεποντας τον ξαδερφουλη της κ σημερα μονο μια φορα εκανε τσισα στην πανα κ αυτη δεν της αρεσε καθολου κ την εβγαλε αμεσως...για να δουμε , γιατι την παρασκευη δεν της αρεσε κ πολυ η ιδεα του γιογιο κ εγω τα παρατησα γιατι δεν ειχα το κουραγιο κ την υπομονη να ασχοληθω. αν συνεχιστει ετσι αυριο κ μεθαυριο συντομα πιστευω θα ειναι παρελθον οι πανες....

μαριγια μου εχουμε κ εμεις τραγουδακι "¨τσισα κ κακα μονο στο γιογιο, κραταμε το βρακακι μας στεγνο κ καθαρο!" (ενταξει θα κονταροχτυπηθουμε για το νομπελ ετσι; :tongue:)

τωρα για τη γκρινια κ τα οχι, μεσα στο προγραμμα ειναι, τι να πω, η δικια μου ολη τη μερα θελει να ποτιζει κ να σκαλιζει πχ κ οταν ειναι μεσα στο σπιτι θελει να μαγειρευει ή να φτιαχνει 'φωλιτσες' δλδ να πεταει ολα τα μαξιλαρια κατω κ να φτιαχνει σπιτακια..:rolleyes: ειναι μια ευχαριστη νοτα το ομολογω οτι μου αρεσει, αν κ κουραστικο στο συμμαζεμα!

παντως η επαφη με το νερο κ τα φυτα τα ηρεμει κ προτιμοτερο να κουραζονται με τετοιες ασχολιες (επι ωρες εννοω....πχ σημερα ηταν 6-9 στη βεραντα)αν υπαρχει η δυνατοτητα φυσικα κ μετα να κανουν κ ενα μπανακι κ να την πεφτουν για υπνο παρα να γκρινιαζουν ατελειωτα...οταν κλαψουριζει απλα της λεω οτι δεν καταλαβαινω τι θελει να πει αν δεν το λεει ηρεμα κ ευγενικα.

κατερινακι οσο για την προκληση, εγω τις τελευταιες μερες εκτος απο τη σωτηρια 'γενικη' που αναφερω συχνα ή το ατελειωτο περπατημα κ τις σκαλες, επινα κ αφεψημα κανελας....για ρωτα το γιατρο σου αν στο επιτρεπει (δημιουργει συσπασεις) επιπλεον πηρα κ ομοιοπαθητικα, αλλα αυτο αν κανεις ομοιοπαθητικη, ε; θα σου επιτρεπουν το περπατημα κ την κινηση στον τοκετο; αν ναι, να το εκμεταλλευτεις ειδικα σε περιπτωση προκλησης. σου ευχομαι ολοψυχα να πανε ολα καλα!!:)

αυτα κοριτσακια τωρα ειδα κ το μνμ της κατερινας, φιλεναδα μια χαρα τα λες!!!!:tongue: (μεχρι στιγμης καλα το παμε για να βρεθουμε το σκ, τελικα ποια ειχε πει για ευχελαιο; λεω να το κανουμε μπας κ μας παει κ τιποτα καλα κ καταφερουμε να επανακοινωνικοποιηθουμε επιτελους!)

Link to comment
Share on other sites

Άχου κοριτσάκι μου πολύ στενοχωρήθηκα.... Πόσο χάλια είναι όταν φεύγουν δικοί μας άνθρωποι, δεν το χω καθόλου να αντέχω σε τετοια πράγματα, να δω τι θα κάνω....

Χρόνια σου πολλά κιόλας, να είσαι πάντα καλά!!

Θα τα πούμε στο τηλέφωνο για τα υπόλοιπα...

Κατερινάκι ξέχασα να σου πω, αυτή τη φορά δεν μου έβαλαν ορό με ωκυτοκίνη, πήρα ένα υπόθετο το οποίο απ ότι κατάλαβα είναι το πιο ήπιο απ όλα για να ξεκινήσει ο τοκετός. Κάνει όμως δουλειά μόνο αν είσαι έτσι κι αλλιώς πολύ κοντά από μόνη σου. Αυτό ουσιαστικά δίνει απλά ένα έναυσμα, ενώ η ωκυτοκίνη όσο να πεις σε ταράζει στους πόνους... Αλλά αν δεν γίνεται και πρέπει να πάρεις ωκυτοκίνη, αν κάνεις επισκληρίδιο μην το φοβάσαι ούτε κι αυτό.

Πάω να πέσω γιατί δεν βλέπω μπροστά μου και η διάθεσή μου είναι και λίγο χάλια έτσι χωρίς ιδιαίτερο λόγο...


H9ROp3.png

KZr6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


daf μου πολυ λυπαμαι που στενοχωρηθηκες τοσο πολυ..ειναι δυσκολες τετοιες στιγμες οπως και να εχει:(

Και μην ξαναπεις για ψυχολογο..αφου το κατεχεις το θεμα..χεχε!!!!;)

Μπραβο στην Ερατουλα που τα παει καλα με το γιο γιο της! Σε διαβασα και στο αλλο ποστ με τις πανες, τι καλα!!! Μακαρι και εμας να παρει μπρος σιγα σιγα αν και δεν τον εχω συνεχεια απο πισω το ομολογω. Επειδη γενικα αναποδιαζει πολυ ευκολα ο μικρος δεν θελω να τον πιεσω οποτε απλα τον ρωταω αν θελει τσισα και κακα και φυσικα παντα μου απανταει ΟΧΙ ΔΕ ΘΕΛΩ ενω φυσκα τα κανει στην πανα του. Ισως δεν ειναι ετοιμος ακομη..θα ξαναπροσπαθησω πιο εντονα σε καμια 10αρια μερες μπας και ξεχαστει λιγακι.

Κατερινα μου ημουν σιγουρη οτι θα απαντησεις στα ερωτηματα μας αλλα επιβεβαιωσα για ακομη μια φορα ποσο μεγαλη διαφορα εχει χαρακτηρας και χαρακτηρας. Εσυ λες οτι ο Γιωργακης με το μπλα μπλα ψιλοξεπερναει τις αντιδρασεις του και τις αντιρρησεις του απο την αλλη ο Νικολας λογω του οτι ειναι φουλ αντιδραστικος (απορω επρεπε να μου μοιασει???) αν πει σε κατι ΟΧΙ ειναι αγυριστο κεφαλι και γενικα δεν τον ηρεμεις ευκολα. Παντα γινεται σαματας ειτε τον παρεις με το καλο ειτε με το κακο...για παραδειγμα πριν εκανε κακα και φυσικα αναποδιασε και δεν ηθελε να αλλαξουμε..τι τον ειπα, τι τον παρακαλεσα, τι του μιλησα με αυστηρο τονο αυτος την επιμονη του και στο τελος τελος εφαγα και σφαλιαρα στο μαγουλο:eek: και μια στο χερι. Ε τοτε του αρχισα το κυρηγμα και εκει λιγακι κοντοσταθηκε καθως ισως να καταλαβε οτι στενοχωρηθηκα με τη συμπεριφορα του αλλα κλασσικα υστερα απι 1 λεπτο εκανε τον κινεζο και ελεγε ασχετα, εφερνε παιχνιδια του κλπ. Ειναι ακριβως οπως λες σαν εφηβος και δεν ξερω τι να τον κανω ωρες ωρες, μακαρι να ηταν λιγακι πιο μαλακος χαρακτηρας..:rolleyes: Γι αυτο λεω και ξαναλεω το νεο μας μωρακι να εχει λιγοτερη γκρινια βρε κοριτσια...λιγοτερη!!!!:cool:

Κατερινακι ετοιμογεννο μην κολλας πουθενα...αντε κοντευεις!!!!


ΝΙΚΟΛΑΣ...15-03-2009....ΕΙΣΑΙ Η ΖΩΗ ΜΑΣ!!!

ΜΠΕΜΠΗΣ...19-11-2011...ΜΑΣ ΕΧΕΙΣ ΞΕΤΡΕΛΑΝΕΙ!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!!

DAF μου, δεν μπορώ να διανοήθώ πώς μπορεί να είσαι....είναι πράγματι πολύ δύσκολο να χάνεις εναν τόσο δικό σου άνθρωπο...κουράγιο σε εσάς και στην φίλη σου,μα πρωτίστος στην μητέρα σου!

Γιογιό και τέρμα πάνες ακούω και ζηλεύω!!!!Μπράβο στα κοριτσάκια μας, που τα κατάφεραν ή σχεδόν τα καταφέραν!!!Εμείς ούτε να ακούσουμε για γιογιο....με τον "γκαμπινε" κάτι γίνεται, μας ενημερώνει ο καημένος ότι θέλει κακά ή τσίσα, αλλά μόλις του κατεβάσω το παντελόνι αρχίζει τα "οχι,οχι" και όλα λήγουν εκει....νομίζω ότι είναι νωρίς, οποτε το αφήνω για το καλοκαιράκι και βλέπουμε!!!!

Εμείς απο τσατίλα ακόμη καλά πάμε....έχει φοβερές εξάρσεις, τσιρίδες, κοπανίματα, αλλα σε γενικές γραμμές, όπως και ο Γιωργος της Κατερίνας, τον κουμαντάρω πιάνοντας τον στο φιλότιμο "Είσαι μεγάλο παιδί, τα παιδάκια δεν κάνουν έτσι κτλ..."¨διότι είμαστε τώρα στην φάση στην οποία όοοοοολη την ώρα θέλει να ακούει ότι είναι μεγάλο παιδί και ότι τα κάνει όλα μαζι μας, κτλ....ακόμη περνάει, για πόσο δεν ξέρω...

July για a/c μόνο Mitsubishy ή Daikinθα έπερνα αν ξανααγόραζα αν και είναι πολύ ακριβά και τα 2...πήραμε το τελευταίο μοντέλο της Samsung αλλα μας έμεινε το ντιζάιν.....οκ την δουλειά του την κάνει, αλλα απο την αρχή και τα 2 που αγοράσαμε, βγάλανε πολλά προβλήματα....για τα LG που λεέι και η Κατερίνα έχω ακούσει καλά λόγια και είναι σε ποιό λογικές τιμές απο την Mitsubishy...αν τα τετραγωνικά σου εκεί που θα το βάλεις είναι καμιά 20+ τότε σίγουρα 12αρι....για υπνοδωμάτιο με το ζόρι 9αρι και πολύ είναι....

Φιλιά πολλα σε όλες!!!!

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν κατερινάκι μην αγχώνεσαι πιο πιθανό είναι να πάνε όλα τόσο καλά με την πρόκληση αυτή την φορά που δεν θα το πιστεύεις επομένως όντως θετική σκέψη και όλα θα πάνε καλά!!!πάντως η δική μου θετική σκέψη θα είναι μαζί σου!!!!

τώρα για το αιρ κοντίσιον δυστηχώς-ευτηχώς ο χώρος είναι μεγάλος και μπορεί ούτε και 18άρι να μην μας φτάνει γιαυτό και δεν καταφεύγω σε μιτσουμπιση γιατί τα πράγματα είναι δύσκολα!!!

άντε να σας πω και τα δικά μας τα ευχάριστα ευτηχώς αποφασίσαμε μετά τον χθεσινό γιατρό να μην κάνουμε επέμβαση!!!γιούπιιιι!!!μας είπε ότι είναι μικρό 2εκατοστά και θα είναι δύσκολο να βρεθεί και γενικώς καλύτερα να το αφήσουμε να το παρακολουθούμε γιατί το θέμα θα υπάρχει και βλέποντας και κάνοντας!!!τουλάχιστον αποφύγαμε το χειρουργείο εμείς!!!dafούλα μου τι να σου πω καταλαβαίνω τι παιρνάς όσο δεν φαντάζεσαι!!!να σου πω να μην αγχώνεσαι???να μην στεναχωριέσαι???θα στα πω αν και ξέρω ότι δεν θα το κάνεις αλλά η συμβουλή μου είναι να μην τα κάνεις μπροστά στην ερατούλα όσο μπορείς γιατί θα της περάσεις τα ίδια συναισθήματα πέρνα της καλύτερα τρέλα και χαρά μπας και το αντιμετωπίσει έτσι ότι και καλά τι ωραία θα φτιάξουμε το λαιμουδάκι και μετά θα είμαστε οι πιο όμορφες του κόσμου όλου!!!καλή δύναμη κοπέλα μου!!!

τώρα όσον αφορά τα όχι εγώ καμμιά φορά κάνω αντίστροφη ψυχολογία και πιάνει πχ μην τολμήσεις να φας το φαγητό σου ούτε να το αγγίξεις και από πείσμα το τσακίζει ή μην ξαπλώσεις όρθια να κάτσεις μην ξεκουραστείς κτλ κτλ άλλες πάλι την πιάνω στο μπλα μπλα κάποιες φορές μπορεί να πιάσει και αυτό και άλλες επειδή μπορεί η στιγμή να μην είναι ήρεμη για μένα της λέω όχι και την αφήνω να κλάψει μετά από λίγο το ξεπερνάει αλλά η σκατούλα θα μου το κοπανήσει "κακή μανούλα που κάνεις τη μαίρη να κλαίει να πονάς τώρα να μάθεις" το να πονάς το λέει γιατί της έχω πει ότι όταν κλαίει πονάει η καρδούλα μου!!!πωπω τι έχουμε να τραβήξουμε στην εφηβεία!!!!


jclvp3.png?FolA72Tl

8Szcp3.png?F35yg9Ll

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα !!!!!!!!

Να σας πω κι εγω τα ευχαριστα απο το Κατερινακι μας !!!

Γεννησε τα ξημερωματα μια κουκλα 2900 κι 52εκ !! Πανυψηλο το μωρακι !!!!

Συγχαρητηρια Κατερινακι μας να σου ζησει και να ναι πάντα γερη κ τυχερη !!!!

Νεοτερα αργοτερα που θα τηλεφ κιολας ....


nI9Sp3.png

urDwp2.png

Link to comment
Share on other sites

912730feq12eomt2.gif

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΚΑΤΕΡΙΝΑΚΙ ΜΑΣ!!!!! ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΕΙ Η ΜΠΕΜΠΟΥΛΑ ΣΑΣ!!!!!

Τι ευχαριστα νεα πρωι πρωι!!! Μπραβο μπραβο!!!! Ευχαριστουμε Μαριγια μας..αν μιλησει στο τηλ. δωσε τις ευχες μου και πολλα φιλια!!!!!


ΝΙΚΟΛΑΣ...15-03-2009....ΕΙΣΑΙ Η ΖΩΗ ΜΑΣ!!!

ΜΠΕΜΠΗΣ...19-11-2011...ΜΑΣ ΕΧΕΙΣ ΞΕΤΡΕΛΑΝΕΙ!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...