Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ξανά ήρθε σήμερα η καφέ μας 😅 αυτό το παιδί θα μασ βγάλει την πίστη είμαι σίγουρος 😅😅 η γιατρός λέει ότι είναι λογικό κάποιο θα απορροφηθεί μέσα στην μήτρα και κάποιο θα βγει αφού μασ βγει πρώτα η πίστη και 2,3 αυτοάνοσα 😅😅 

      Σε πολλές κοπέλες εμφανίζονται καφέ και όλα πάνε μια χαρά αλλά καταλαβαίνω απόλυτα το άγχος σας....

Cafe Μάρτιος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

Κορίτσια μαμά και κόρη είναι μιά χαρά!!!

ΠΕΖΗ μετέφερά εγώ τις ευχές σου!!!!Τους την έκανε στην στροφή η μικρή!!!!

ΚΑΤΕΡΙΝΑΚΙ ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΕΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΔΩ ΚΟΥΚΛΑ ΜΟΥ, αν και σου τα είπα και στο τηλεφωνο!!!!

ΓΕΡΗ ΚΑΙ ΚΑΛΟΤΥΧΗ ΝΑ ΕΙΝΑΙ Η ΓΛΥΚΙΑ ΜΠΟΥΜΠΟΥ!!!!

ΠΕΖΗ με το καλό κοπέλα μου και σε εσένα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια μαμά και κόρη είναι μιά χαρά!!!

ΠΕΖΗ μετέφερά εγώ τις ευχές σου!!!!Τους την έκανε στην στροφή η μικρή!!!!

ΚΑΤΕΡΙΝΑΚΙ ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΕΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΔΩ ΚΟΥΚΛΑ ΜΟΥ, αν και σου τα είπα και στο τηλεφωνο!!!!

ΓΕΡΗ ΚΑΙ ΚΑΛΟΤΥΧΗ ΝΑ ΕΙΝΑΙ Η ΓΛΥΚΙΑ ΜΠΟΥΜΠΟΥ!!!!

ΠΕΖΗ με το καλό κοπέλα μου και σε εσένα!!!

Ευχαριστω gio μου!!!! Και για την ευχουλα και για τη μεσολαβηση!!!!;);)


ΝΙΚΟΛΑΣ...15-03-2009....ΕΙΣΑΙ Η ΖΩΗ ΜΑΣ!!!

ΜΠΕΜΠΗΣ...19-11-2011...ΜΑΣ ΕΧΕΙΣ ΞΕΤΡΕΛΑΝΕΙ!!!

Link to comment
Share on other sites

τι καλα δυο ευχαριστα νεα με το που μπηκα!!!!!!!!:D:D:D:D

κατερινακι να σου ζησει αντε βρε την γλιτωσες την προκληση:tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue: (τελικα θα αρχισω να πιστευω οτι λενε για προκλησεις μονο κ μονο για 'εκφοβισμο':tongue::tongue::tongue::tongue::tongue: )

οποια μιλησει στο τηλ κ απο μενα ευχες!!!να τη χαρειτε τη μπεμπουλα σας οπως επιθυμησει εκεινη!!!!!:D:D:D

july μπραβο κ για τη δικια σας μπεμπουλα, ελπιζω ετσι ηπια να κυλισει το θεμα κ να μην σας ξαναπροβληματισει ποτε!!

οσο για το θεμα της ερατως, ποσο δικιο εχεις......!!!

τα λεμε παλι αργοτερα !

Link to comment
Share on other sites

Τέλεια νέαααα!!!!!

Να μας ζήσει το Κατερινομωράκι μας, να είναι γερό πάντα! Αχ, ελπίζω όλα να πήγαν καλά και να αισθάνεται καλά και το Κατερινάκι!

July τέλεια νέα κι εσύ, αχ, πολύ καλά πραγματικά!!!


H9ROp3.png

KZr6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Για το κλιματιστικό κι εμείς είχαμε LG και μια χαρά ήταν, ένα μικρο και αθόρυβο (πώς τα λένε να δεις, inverter?) για το υπνοδωμάτιο και ένα κανονικό μεγαλύτερο για το σαλόνι και είναι νομίζω μια χαρά.


H9ROp3.png

KZr6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας μανούλες και μωράκια! Συγνώμη για την εισβολή στο καφέ σας :tongue: μπήκα να δω σε ποια εβδομάδα βρίσκεται η καλή μου φίλη Κατερίνα και έπεσα πάνω στα ευχάριστα! Με τη σειρά μου θα της ευχηθώ λοιπόν...

Συγχαρητήρια Κατερινάκι μου! Να σου ζήσει το κοριτσάκι σου! Ετοιμάσου να ερωτευτείς για μία ακόμη φορά! Να είναι γερή και καλότυχη και πάντα γελαστή! Να χαίρεσαι όλη την υπέροχη οικογένειά σου!!

Πολλά πολλά πολλά φιλιά!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κατερινάκι να σας ζήσει η μπουμπού, πάντα γερή κι ευτυχισμένη να είναι!:D

Είδες που την γλύτωσες τη πρόκληση τελικά?ήθελα να γράψω χτες και τελικά δεν πρόλαβα καθόλου.Κι εγώ είχα ραντεβού στις 6.00 το πρωί για πρόκληση και έφτασα στην κλινική 2 ώρες νωρίτερα με πόνους και σπάσιμο νερών. Είδες, η μπουμπού στη φυλούσε την έκπληξη!!!!Τί καλά!Μπράβο, καλό σαραντισμό τώρα σε μαμά και κορούλα!!!Φιλιά!

Και περνάω στο άκρως αντίθετο, αχ αυτά έχει η ζωή η ρημάδα!daf συλληπητήρια κοπέλα μου και ζωή σε λόγου σας. Όσο για την Ερατούλα καλή επιτυχία στο χειρουργείο και όσο μπορείς μην μεταφέρεις την ψυχολογία σου στο παιδί. Πανέξυπνα είναι, πουλιά στον αέρα πιάνουν, όσο μπορείς θέατρο μπροστά της.

Τώρα για τους γενικότερους προβληματισμούς μας, έχουμε και λέμε...

Ευτυχώς με την πιπίλα ποτέ δεν ήταν κολλημένη και έχει ένα χρόνο που την κόψαμε τελείως. Όταν θέλει να χαλαρώσει βάζει για λίγο το δαχτυλάκι της στο στόμα, το οποίο το κόβουμε κι αυτό σιγά σιγά τελείως. Για τις πάνες, από πέρσι μου έλεγε τα κακά πριν τα κάνει αλλά όταν προσπαθήσαμε (σε πολύ χαλαρό ρυθμό) είχαμε αποτυχία, οπότε είπα να το κάνουμε του χρόνου. Τώρα για φέτος θέλω λίγο να τελειώσω τα μαθήματα για καλοκαίρι και σε κάνα μήνα ξεκινάμε γιογιο προσπάθειες και ελπίζω να μας κάτσει!

Επίσης εννοείται κι εμείς έχουμε νεύρα και ξεσπάσματα και άρνηση και τί άλλο?????Βασικά είναι πολύ απαιτητική η δικιά μου. Και σαφώς παίζει ρόλο ο χαρακτήρας του παιδιού ΠΕΖΗ καμία σχέση το ένα μωρό με το άλλο. Απλά θέλει να βρεις τα κουμπιά του. Τώρα όταν πχ.βιάζεσαι είναι πολύ δύσκολο να πας με τα νερά του παιιδού και πώς γίνεται όταν καταλαβαίνουν ότι βιάζεσαι κάνουν διακόσιες ώρες για μία κίνηση!!!!Και εγώ από όλα δοκιμάζω, με το καλό, με το παρακαλετό, με το ζόρι με ένα εκατομμύριους τρόπους, εεε κάποιος μας κάθεται κάθε φορά. Μακάρι για όλες τις φορές η Χριστίνα να πειθόταν μόνο με το μπλαμπλα. Αν είναι αντιδραστικό το παιδί, άστα βράστα, πρέπει να πας πολύ με τα νερά του.

Όσο για το άλλο που λέτε, ότι πολλές φορές σας διώχνουν πάνω σε νεύρα, μόνο σε αυτό είμαστε η εξαίρεση του κανόνα. Η μικρή έχει κόλλημα μαζί μου, πολλές φορές δεν θέλει ούτε το μπαμπά της (ο οποίος στεναχωριεται ο καυμένος). Θέλει ακόμη αγκαλιά όρθια και όταν κάθομαι πάντα έρχεται και κάθεται πάνω μου. Δεν παίζει μόνη της (δυστυχώς) γιατί θέλει να είναι συνέχεια δίπλα μου και παίζει όταν παίζω κι εγώ μαζί της. Μαγειρεύω κι η Χριστίνα πάντα μέσα στα πόδια μου είναι. Βασικά της αρέσουν ομαδικά παιχνίδια, να παίζουμε κρυφτό και κυνηγητό μέσα στο σπίτι, κι όχι τα ατομικά τα οποία βαριέται πολύ εύκολα. Θέλει παρέα το παιδί, βρε μήπως να σκέφτομαι για κανά αδερφάκι????Μπααα, πλάκα κάνω, είναι νωρίς ακόμη!!!!:tongue::tongue::tongue:

Αυτά με το σεντόνι μου, καλό κουράγιο σε όποιον το διαβάσει, αλλά ήθελα πολλά να πω κι δεν ξέρω τώρα αν ξέχασα και κάτι άλλο.Τεσπα....αν ναι, κανά νεό από τη Κωνσταντία έχει καμία σας?Χαθηκε τελείως..

Καλή μας νύχτα!!!:D


yaeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω κοριτσακια μου ...!

μου εφτιαξε τη διαθεση το καφε μας παντως, κ αλλο μωρακι στην παρεα, τι καλα!

κ εχω κ ευχαριστα με το θεμα γιογιο, σημερα πηγε ακομα καλυτερα εκανε κ 2 φορες κακα:) εκει που δεν το περιμενα , της ηρθε να πεταξει τις πανες !το τερας!βαλαμε κ βρακακι για λιγη ωρα σημερα, αυριο περισσοτερη...!

τη βοηθησε πολυ κ η κοπελα που την κραταει κ χαρηκα γι'αυτο γιατι ελειπα πολλες ωρες σημερα κ αναρωτιομουν!

βεβαια, απο την αλλη συνεχεια σκεφτομαι πως θα ειναι τα πραγματα στην ενδεχομενη επεμβαση και επειδη θα ειναι μετα απο αυτη τη μεγαλη αλλαγη απο πανα σε γιογιο...ουφφ

καλα λετε εσεις οσο μπορω να μη το δειχνω το θεμα της επεμβασης κ ολου αυτου... αλλα περναω πολυ χαλια περιοδο γμτ...κ παντα δυσκολευομουν να κρυψω τα συναισθηματα μου, μου ειναι τρομερα δυσκολο. οσο το σκεφτομαι κιολας κοντευει να εκραγει το στομαχι μου απο το σφιξιμο, τετοιο αγχος λεμε. ειμαι κ χε$# με τα νοσοκομεια, δεν θελω κ πολυ.

σας ευχαριστω παντως για το κουραγιο κοριτσακια μου, ειστε πολυ γλυκες!!:)

Link to comment
Share on other sites

Καλε τι γαιδουρα ειμαι...:cool: july μου ξεχασα να σου πω ποσο χαρηκα με τα νεα σου απλα με συνεπηρε η καινουρια μας μπεμπουλα!!! Τι καλα που θα γλιτωσει το κοριτσακι σου ολη αυτη την ταλαιπωρια!!! Μπραβο και σε σας λοιπον!!!

daf μου το θεωρω απολυτως φυσιολογικο να φοβασαι τα νοσοκομεια και την επεμβαση..ειδικα οταν αφορα αυτο το μικρουλι σου. Δεν ξερω κατα ποσο ειναι ευκολο να κανεις τον καραγκιοζη πραγματικα, εμενα παντως μου ειναι δυσκολο να κρυβω συναισθηματα, απλα να σκεφτεσαι οτι ολα θα πανε καλα και να εχεις εμπιστοσυνη στους γιατρους σας.

Οσο για την πανα μπραβο για την τρομερη εξελιξη εμεις οπως εγραψα και χθες σταματησαμε προς το παρον γιατι δεν κανει τιποτα στο γιο γιο.

Νεμανουλα ποσο σε καταλαβαινω να ηξερες!!! Τελικα τα παιδακια μας πρεπει να μοιαζουν αρκετα! Αντε να σταματησεις απο τη δουλεια μπας και πιουμε καναν καφεδακο !!!!


ΝΙΚΟΛΑΣ...15-03-2009....ΕΙΣΑΙ Η ΖΩΗ ΜΑΣ!!!

ΜΠΕΜΠΗΣ...19-11-2011...ΜΑΣ ΕΧΕΙΣ ΞΕΤΡΕΛΑΝΕΙ!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα κοριτσάκια !!

Εγω ειμαι σπίτι με συσπασουλες οχι κάτι ανησυχτικό απλά το παρακολουθουμε κ ίσως ξεκινησω κ φαρμακα ..Θα δειξει ..Προς το παρον θα ξεκουραζομαι μεχρι κ την αλλη Δευτερα....

Χαρηκα για τα νεα σας July μου κ ελπιζω να ηρεμησετε λιγάκι τωρα. Φιλακια στις μικρουλες !!!!

daF τελικά θα χρειαστει να μπειτε χειρουργιο ε?? Καλη επιτυχια καλή μου κ να ναι σιδερενιο το Ερατουλινι μας κι οτι χρειαστεις οτιδηποτε ειναι αυτο εδω είμαστε. Θελω να σε παρω και τηλ αλλά δεν θελω να σε φορτιζω κ ξερω πως τρεχεις κι εσυ συνέχεια ..anyway κάποια στιγμη θα βρεθουμε να τα πούμε ελπίζω.Να προσεχεις τη μανουλα σου και να τις δινεις κουραγιο για τη φιλενάδα της ... Γιατι οι πιο ζωντανοι άνθρωποι να χάνονται έτσι ρε γμτ ... τες πα ο θεος να δωσει δύναμη στους δικους της ανθρώπους ...

Ο πατερουλης μου βγηκε στη συνταξη αυτες τις μέρες και επισημα πια και απ τη μια χαιρομαστε αλλά απ την αλλη σκεφτομαστε τη μαμα που το περιμεναν και οι δυο πως κ πως αλλά δυστυχως δεν έτυχε .... Θα μας επισκεπτεται συχνα κ το Ανδριελακι θα εχει και τον παππουλη της μαζί κι εμεις μια βοηθεια επιπλέον .

Κοριτσια πηγα κ είδα την Κατερινα χθες το μαιευτηριο .. Την έφτυνα την φιλενάδα μας !! Ειναι κούκλα κ δεν ταλαιπωρηθηκε καθολου στη γέννα. τη το χρωσταγε μετα απο αυτα που χε περασει στο Γιαννακη .. Την μπουμπου δεν την είδα αλλά θα στειλει φωτο κ απ οτι μου ειπε καμια σχεση με το Γιαννακη που ναι ξανθουλης Γερο να ναι το κοριτσακι της κι ολα τα παιδακια κ τα σποράκια μας .

Κατεριν@ μεχρι να γεννησω εγω κ η Πεζη μπορει να προκυψει και κανα άλλο σποράκι που ξερεις ????

Ρε κοριτσια μη με παρεξηγητε αν ξεχναω γενικά να σχολιάσω διάφορα αλλα ξεχνάω πάρα πολύ ..αλτσχαιμερ της εγκυμοσνης λέγεται μου ειπαν να μην ανησυχω ...

Aκομα η τσουκνιδα βοηθα στην αναιμία τελικά ???? ο σιδηρος που πηρα δεν βοηθα καθολου κ οι αιμαοτολογικες ηταν πιο χαμηλες ακόμα και δεν με τρομαζουν τα νουμερα αλλά το οτι καταλαβαινω πως σερνομαι κ ζαλιζομαι πολλες φορες Γενικά θελω να κανω πολλά κ με το παιδι κ με το σπίτι κ δεν με βασταν τα ποδια μου βρε κορίτσια ..... Κατερινακι κ dafitsa εσας σας βοηθησε καθολου η τσουκνιδα???


nI9Sp3.png

urDwp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μαριγια μου περαστικα κοπελιτσα μου! Αληθεια πως καταλαβες οτι εχεις συσπασουλες???? Να ξερω και εγω γιατι στην πρωτη εγκυμοσυνη δεν αντιμετωπισα ευτυχως τετοια κατασταση παρα μονο στις τελευταιες βδομαδες που ηταν ευκολο να τις καταλαβεις και δεν γνωριζω και πολλα. Για πες τι αισθανεσαι λιγακι γιατι σε τοσο μικρες βδομαδες δεν ξερω πως γινονται αντιληπτες:rolleyes:

Τι καλα που ειδες το Κατερινακι!!! Μακαρι και εμεις να μην ταλαιπωρηθουμε οπως η τυχερουλα και ολα να ειναι ευκολα!!!;)


ΝΙΚΟΛΑΣ...15-03-2009....ΕΙΣΑΙ Η ΖΩΗ ΜΑΣ!!!

ΜΠΕΜΠΗΣ...19-11-2011...ΜΑΣ ΕΧΕΙΣ ΞΕΤΡΕΛΑΝΕΙ!!!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω Πεζουλα . Πετρωνει η κοιλιά μου απο κατω προς τα πάνω Θα τις καταλαβαινες αν τις ειχες μην ανησυχεις. Ειχα κ στην 1η εγκυμοσυνη ακριβως στην ιδια βδομάδα.Δε νομιζω να διαφερουν απο αυτες που εχεις στις τελευταιες βδομαδες παντως

Φτου φτου μακρυα απο εμας ...

Πεζη μακαρι να γεννησουμε κι εμεις τοσο έυκολα Αν κι εγω προβλεπεται καισαρική . Εσυ φυσιολογικα είχες γεννησει???


nI9Sp3.png

urDwp2.png

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΤΕΡΙΝΟΥΛΑ, ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ Η ΜΠΕΜΠΟΥΛΑ!!! ΚΑΛΟΤΥΧΗ, ΠΟΛΥΧΡΟΝΗ ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ!!!!

JULY, πολύ χάρηκα που δεν θα κάνετε την επέμβαση!!

Daf, τι να πω, κουράγιο και υπομονή! Κι αυτό θα περάσει!!!!

Κορίτσια, το ξέρω ότι χάθηκα, αλλά τι να κάνω, δυο μωρά, ξεσήκωσα όλο το σπίτι γι καλοκαίρι κλπ. Και ο Θανάσης είναι μέσα στην αντίδραση και το κόλλημα πάνω μου. όταν το παρακάνει, τον βάζω στην κούνια του μετά από προειδοποίηση. Για την ώρα πιάνει, γιατί δεν θέλει και κλαίει, αλλά δεν γίνεται διαφορετικά. Σας παρακολουθώ και χαίρομαι με τα κατορθώματα των μικρών σας! Και πάλι κλείνω, γιατί η μικρή φωνάζει και θα μου ξυπνήσει τον μεγάλο...

Link to comment
Share on other sites

γιούπιιιι!!!!νέο μωράκι στην παρέα!!!να είναι πάντα καλότυχο και γερό και η μανούλατου πάντα γερή και σιδερένια!!!να μεταφερθούν παρακαλώ οι ευχές μου χιχιχι!!!

λοιπόν παρακαλώ και εμείς μια θέση για όσκαρ τραγουδιού το οποίο πάει κάπως έτσι:

στη μανούλα λεμε ναι

στο μπαμπάκα λέμε ναι

στον παππούλη λέμε ναι

στη γιαγιάκα λέμε ναι

όχι λέμε στους ξένους΄

όχι και στους περίεργους

όχι λέμε στους ξένους

όχι στους ποταπούς!!!!

χαχα ελπίζω να κάποια στιγμή να πιάσει και να κόψει αυτά τα όχι!!!

πάντως εγώ κορίτσια μπορώ και κρύβω τα συναισθήματά μου γενικώς και αυτό έχει και τα καλά του έχει και τα κακά του στην προκειμένη με βοήθησε πολύ!!!αυτό που κάνω ειναι να σκέφτομαι κάτι άλλο πχ ασχολιόμουν όλη την ώρα να παίζω με την μαίρη και όταν έλειπε έκανα συνέχεια δουλειές και έτσι πέρασαν οι μέρες!!!

daf που θα κάνετε την επέμβαση???

συνέχεια σε σκέφτομαι και την ερατούλα μου!!!πάντως αν χρειαστείς τρέλα πες μου να έρθω ειλικρινά μιλάω έχω μπόλικη και θα είναι ευχαρίστησή μου να σας την μεταδώσω!!!


jclvp3.png?FolA72Tl

8Szcp3.png?F35yg9Ll

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...