Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 32 λεπτά , Nels είπε:

      Η εμφύτευση στην περίπτωση της κοπέλας έχει γίνει και για την προεκλαμψια πιθανον να χρειάζεται μόνο αν υπάρχει ένδειξη για αυξημενη πιθανότητα προεκλαμψιας, και πάλι καλύτερα αντιπηκτικες. Πάντως στην περίπτωση της κοπέλας, συνήθως όταν δουν αποκόλληση κόβουν αν δίνεται προληπτικα γι αυτό ρώτησα 

      Ναι δεν ξέρω κ εγώ γενικά μίλησα κ για τι Μ έχουν πει. Πάντως κ μένα στο παρελθόν που είχε γίνει εμφύτευση και δεν ξέραμε για θρομβοφιλια δεν Μ την έκοψαν. Τώρα δεν ξέρω τι ισχύει ακριβώς γιατί δεν είχα ρωτήσει τότε

Cafe Μάρτιος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

α giaki μπες κ στο τοπικ κ γραψε ο,τι θες, θα ακουσεις πολλες αποψεις, κ οποτε θες πες μου τι σκεφτεσαι...εμεις μεχρι στιγμης ειμαστε ευχαριστημενοι με την προσεγγιση, αλλα οχι τους παιδιατρους!τωρα που πηγε στον αλλον ομοιοπαθητικο θα δουμε τι γινεται....εχουμε ελπιδες αλλα εγω πια οχι κ τοσες, εχω κουραστει κιολας, αντε να βγει να ησυχασουμε πια.

Daf μου ακόμη το ψάχνω....γιά ότι νεότερο, θα σε ενημερώσω....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

μανούλες γειά σας!!!

να σας πω τα νεότερά μας!!!πήγαμε σήμερα σε νεφρολόγο και ήταν ουδέτερη!!!ας μας πει κάποιος τι να κάνουμε έλεος πια!!!μας είπε ότι οκ έχει αυξημένες πιθανότητες να κάνει υπέρταση ή αυτό το νεφράκι να αλλάξει αλλά μας είπε ότι έχει και πιθανότητες να μην την επηρεάσει ποτέ ή και να απορροφηθεί από τον οργανισμό επομένως είναι δική μας η απόφαση!!!αυτή συμβούλεςψε να μην κάνουμε κάτι και να το παρακολουθούμε ανα 3-4 μήνες και βλέπουμε΄και κυρίως γιατί τώρα το παιδί αναπτύσεται με ραγδαίους ρυθμούς και να μην τους επηρεάσουμε!!!ο ένας λέει βγάλτο ο άλλος άστο θα πάμε και σε έναν τρίτο και βλέπουμε!!!

marigia άντε με το καλό και η δεύτερη κόρη και καλό ξεμπανιάρισμα να το πω καλή γέννα κατάλαβες τώρα χαχαχα!!!!

λοιπόν κορίτσια από ότι κατάλαβα αν το παιδάκι τα λέει την ώρα που τα κάνει ή αμέσως μετά τότε είναι θέμα να μάθει να τα λέει λίγο πριν μιλάμε δηλαδή για δευτερόλεπτα αρχικά επομένως υπομονή και θα μάθουν είναι πιο εύκολο από ότι το περίμενα βέβαια ατυχήματα θα υπάρχουν για κάποιο καιρό αλλά είναι στο πρόγραμμά!!!

άντε και μετά σειρά έχει η πιπίλα!!!


jclvp3.png?FolA72Tl

8Szcp3.png?F35yg9Ll

Link to comment
Share on other sites

Μαριγια συγχαρητηριαααα!!! Αντε με το καλο η δευτερη κορουλα σου!!! Τι καλα...θα πηξετε στα ροζ!!!!:):):)

july οντως ψιλομπερδεμα με τους γιατρους, αποψη φυσικα δεν εχω παρα σου ευχομαι να βρειτε συντομα την ακρη για το καλο το δικο σας και της μπεμπουλας σας φυσικα!

daf μου αν ειναι να κανετε την επεμβαση που το απευχομαι φυσικα..μην πιεσεις τη μικρουλα για την πανα, θα της ερθουν ολα μαζι της αμοιρης..αστο για αργοτερα ολοκληρο καλοκαιρι φθινοπωρο εχουμε μπροστα.;)

Εμεις πηραμε γιο γιο και ξεκινησαμε απο σημερα τις προσπαθειες, οχι φανατικα βεβαια αλλα τον εβαλα να καθησει αναγνωριστικα καποιες φορες και το σκατουλι οταν εκανε τσισα στο γιο γιο φωναζε εκστασιασμενο μπραβο μπραβο!! Παντως απο οτι μας κοβω θα μας παρει καποιος καιρος για να μαθουμε, δεν τον βλεπω να εχει και πολυ το μυαλουδακι του σε αυτα..θα δειξει θα σας πω νεωτερα οταν εχω κατι σημαντικο!

gio αντε βρε συ επιτελους εδωσες το στιγμα σου και εσυ, σε ειχαμε χασει. Να μπαινεις κοπελια να διαβαζουμε κανα νεο και απο εσας, μας λειψατε!!! Μην αγχωνεσαι τα καμαρια μας θα τα μαθουν ολα απλα θελουν το χρονο τους...τωρα θα μου πεις εσυ που να τον βρεις το χρονο???Αλλα τελος παντων:):):)

Παντως τωρα πλεον ειμαι χαρουμενη που δεν εχω τον νταλκα της πιπιλας, μεχρι και πριν απο καιρο το ειχα σκυλομετανιωσει που δεν τον εβαλα να παρει πιπιλα γιατι ειδικα το βραδυ δεν ηρεμουσε ευκολα το παιδι αλλα τωρα τουλαχιστον δεν εχουμε την αγωνια να την κοψει..μα απορω πως ο Νικολας με το χαρακτηρα που εχει δεν πηρε πιπιλα ...απορω...:rolleyes:

Α...να σας πω και το αλλο..πηγαμε παιδικη χαρα σημερα σε παρκο κυκλοφοριακης αγωγης στη γειτονια μας που εχει και κουνιες μεσα και ενα παιδακι που ετρεχε με αρκετα μεγαλη ταχυτητα με το ποδηλατο του χτυπησε τον νικολα στο κεφαλι με το τιμονι του ποδηλατου. Τον ειχε ο συζυγος απο το χερι και αυτο με τη φορα που ειχε πηγε να παρει στροφη και επεσε πανω στο νικολιο. Παιδια τι τρομαρα πηρα δεν λεγεται..ειπα μας το ανοιξε το κεφαλι αλλα ευτυχως κονομησαμε μονο ενα αρκετα μεγαλο καρουμπαλο ευτυχως μεσα στα μαλλια και δεν φαινεται:rolleyes: Ρε παιδακι μου απορω μερικοι γονεις ποσο ανευθυνοι ειναι..το δεχομαι οτι το παρκο αυτο εχει δημιουργηθει για να τρεχουν παιδακια με τα ποδηλατακια τους, αλλα στο ιδιο παρκο εχει και κουνιες για μικρα παιδια. Εσυ που εισαι γονιος και ξερεις τους κινδυνους δεν πρεπει να συμμαζευεις το παιδακι σου, να το πεις να μην τρεχει και να μην κανει επικινδυνους ελιγμους κλ.π. καθως υπαρχουν παιδακια απο μηνων μεχρι και 10 χρονων που παιζουν στον ιδιο χωρο με μπαλες, κουβαδακια κλπ. Εκνευριστικα πολυ καθως απο ολα τα παιδακια που αν τα μετρουσα ηταν πανω απο 40 ηταν μονο δυο που τρεχαν με διαολεμενη ταχυτητα και φοβοσουν να αφησεις το παιδακι σου να περπατησει και τελικα παρολο που δεν τον αφησαμε δευτερολεπτο απο τα ματια μας και τα χερια μας μην πω παραλιγο να γινει η ζημια...φοβηθηκε το ματι μου κοριτσια:mad: Τα παιδακια δεν φταινε βεβαια αλλα τι να πεις???

Αυτα...τα νεα μας!!! Σας ζαλισα λιγακι αλλα ημουν νευριασμενη απο το απογευμα...φιλακια πολλα!!!


ΝΙΚΟΛΑΣ...15-03-2009....ΕΙΣΑΙ Η ΖΩΗ ΜΑΣ!!!

ΜΠΕΜΠΗΣ...19-11-2011...ΜΑΣ ΕΧΕΙΣ ΞΕΤΡΕΛΑΝΕΙ!!!

Link to comment
Share on other sites

marigia με το καλό και το δεύτερο κοριτσάκι κοπελάρα μου!!:D

july μου σίγουρα να πάρεις και τρίτη γνώμη. Μακάρι, μακάρι να πάνε΄όλα καλά στο μωράκι σου και καλό κουράγιο σε όλους σας!

ΠΕΖΗ το ξέρω το πάρκο που λες κι έχω πάει και τη Χριστίνα κάποιες φορές.Η αλήθεια είναι ότι θέλει πολύ προσοχή γιατί κάνουν μεγαλύτερα παιδιά ποδήλατο πολύ γρήγορα και είναι πολύ πολύ επικύνδυνο να χτυπήσει κάποιο μικρό παιδάκι.Όπως δυστυχώς και έγινε με το Νικόλα μας αλλά ευτυχώς όπως λες δεν ήταν κάτι σοβαρό, ένα καρούμπαλο.Περαστικά του και γενικά πρόσεχε σε αυτό το πάρκο. Οκ είναι ωραίο κι έχει και καφετερια που άμα θες μπορείς και να κάτσεις εκεί αλλά να σου πω οι κούνιες είναι ολίγον τρισάθλιες και με άμμο.Πάντως δεν είναι από τα πάρκα που προτιμώ να σου πω την αλήθεια για αυτούς τους λόγους που προανέφερα. Άσχετο, εσύ τί κάνεις, δουλεύεις κανονικά ή χτύπησες καμιά άδεια?

Αχ βρε κορίτσια ήρθε και το καλοκαίρι κι όλο σκέφτομαι διακοπές και μπάνια και και και.....Θα κάνετε τίποτα?Θέλω πάρα παρα πολύ να πάω κάπου να ξεσκάσω δεν ξέρω βέβαια αν βγαίνουμε οικονομικά.Τί θα κάνετε εσείς?:)


yaeNp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ελπιζω να ειναι το καλυτερο γα τη μικρη,july ..απλα περιμενετε κ εσεις λοιπον.....τι να γινει.......

πεζουλα περαστικα στο Νικολιο, κ εγω τα τρεμω τα διαολια με τα ποδηλατακια. εχουμε κ εμεις ενα παρκο εδω κοντα , εκει να δεις τι γινεται, χαμος, δεν ειναι να πηγαινεις κυριακες!!μονο καθημερινες πρωι...εχει απιστευτο κοσμο κ φυσικα οι περισσοτεροι απλα καθονται κ ρεμβαζουν κ τα παιδια γραμμενα τα εχουν, κανουν ο,τι μπορειτε να φανταστειτε.

προχτες ηταν μια ομαδα πιτσιρικια που εσκαβαν το δρομο (ειχε χωμα) κ πετουσαν το χωμα στο συντριβανι για να φτιαξουν ΄νησι' κ να ανεβουν (μεσα στο συντιβανι ολα αυτα)

πιθανο ειναι οι γονεις να μην ηταν κ καθολου εκει.:?:???::?

δεν θα ξεχασω ποτε μα ποτε, περυσι σε μια παιδικη χαρα που ενα παιδι επαιζε παρα πολυ επικινδυνα κ τελικα χτυπησε ενα μωρο στο κεφαλι...η μανα του μωρου ηταν κοντα, αλλα δεν το προλαβε κ το παιδακι εκλαιγε για ωρες...η αλλη 'μανα' αφαντη.......αφηστε τα, μου ειχε σηκωθει η τριχα .......κ πες αν καποιος της βουταγε το παιδι τι θα εβγαινε να πει μετα ;;;;;απορω.......

το θεμα γιογιο με εχει μπερδεψει γι'αυτο κ το συζητω...απο τη μια μου τσιτσιδωνεται κ παει κ καθεται 150 φορες τη μερα, μου λεει κιολας ' θα τις πεταξω τις πανες', απο την αλλη κανει τσισα μονο στην πανα. σημερα εμεινε για αρκετη ωρα στεγνη με βρακακι που της εβαλε ο μπαμπας της το απογευμα κ μολις της εβαλε πανα (για να κατσει να φαει) τα εκανε εκει. θελει κ συνεχεια να διαβαζει το βιβλιαρακι με το γιογιο....λεω λοιπον να το προσπαθησουμε απλα, χωρις πιεση κ αν δεν μας κατσει θα το δοκιμασουμε παλι αργοτερα....

εμεις λεμε για φετινο καλοκαιρι να κανουμε διακοπες λιτοτητας:tongue::tongue: λες κ περυσι τι καναμε δλδ....:rolleyes: λεμε να παμε στους βορειους κουμπαρους που θελουμε πολυ να βρεθουμε ολοι μαζι για λιγες μερες, μετα ισως καμπινγκ χαλκιδικη και μετα στο χωριο της γιαγιας στην ηπειρο......κρητη φετος με τιποτα γιατι δεν παιζει να δωσουμε τοσα λεφτα στο καραβι. επισης ισως το μισο αυγουστο να ειμαστε εδω μιας κ φετος η αδεια του συζυγου θα ειναι πιο νωρις κ για λιγοτερες μερες, για να πανε οι αλλοι συναδελφοι σερι. αυτα. παντως δεν το πολυσκεφτομαι γιατι η χρονια μας εχει παει να μην πω πως κ ετσι... απλα θελω να βγουμε απο το ''κακο τσι'':rolleyes::tongue::mad: τιποτα αλλο.......

Link to comment
Share on other sites

ελπιζω να ειναι το καλυτερο γα τη μικρη,july ..απλα περιμενετε κ εσεις λοιπον.....τι να γινει.......

πεζουλα περαστικα στο Νικολιο, κ εγω τα τρεμω τα διαολια με τα ποδηλατακια. εχουμε κ εμεις ενα παρκο εδω κοντα , εκει να δεις τι γινεται, χαμος, δεν ειναι να πηγαινεις κυριακες!!μονο καθημερινες πρωι...εχει απιστευτο κοσμο κ φυσικα οι περισσοτεροι απλα καθονται κ ρεμβαζουν κ τα παιδια γραμμενα τα εχουν, κανουν ο,τι μπορειτε να φανταστειτε.

προχτες ηταν μια ομαδα πιτσιρικια που εσκαβαν το δρομο (ειχε χωμα) κ πετουσαν το χωμα στο συντριβανι για να φτιαξουν ΄νησι' κ να ανεβουν (μεσα στο συντιβανι ολα αυτα)

πιθανο ειναι οι γονεις να μην ηταν κ καθολου εκει.:?:???::?

δεν θα ξεχασω ποτε μα ποτε, περυσι σε μια παιδικη χαρα που ενα παιδι επαιζε παρα πολυ επικινδυνα κ τελικα χτυπησε ενα μωρο στο κεφαλι...η μανα του μωρου ηταν κοντα, αλλα δεν το προλαβε κ το παιδακι εκλαιγε για ωρες...η αλλη 'μανα' αφαντη.......αφηστε τα, μου ειχε σηκωθει η τριχα .......κ πες αν καποιος της βουταγε το παιδι τι θα εβγαινε να πει μετα ;;;;;απορω.......

το θεμα γιογιο με εχει μπερδεψει γι'αυτο κ το συζητω...απο τη μια μου τσιτσιδωνεται κ παει κ καθεται 150 φορες τη μερα, μου λεει κιολας ' θα τις πεταξω τις πανες', απο την αλλη κανει τσισα μονο στην πανα. σημερα εμεινε για αρκετη ωρα στεγνη με βρακακι που της εβαλε ο μπαμπας της το απογευμα κ μολις της εβαλε πανα (για να κατσει να φαει) τα εκανε εκει. θελει κ συνεχεια να διαβαζει το βιβλιαρακι με το γιογιο....λεω λοιπον να το προσπαθησουμε απλα, χωρις πιεση κ αν δεν μας κατσει θα το δοκιμασουμε παλι αργοτερα....

εμεις λεμε για φετινο καλοκαιρι να κανουμε διακοπες λιτοτητας:tongue::tongue: λες κ περυσι τι καναμε δλδ....:rolleyes: λεμε να παμε στους βορειους κουμπαρους που θελουμε πολυ να βρεθουμε ολοι μαζι για λιγες μερες, μετα ισως καμπινγκ χαλκιδικη και μετα στο χωριο της γιαγιας στην ηπειρο......κρητη φετος με τιποτα γιατι δεν παιζει να δωσουμε τοσα λεφτα στο καραβι. επισης ισως το μισο αυγουστο να ειμαστε εδω μιας κ φετος η αδεια του συζυγου θα ειναι πιο νωρις κ για λιγοτερες μερες, για να πανε οι αλλοι συναδελφοι σερι. αυτα. παντως δεν το πολυσκεφτομαι γιατι η χρονια μας εχει παει να μην πω πως κ ετσι... απλα θελω να βγουμε απο το ''κακο τσι'':rolleyes::tongue::mad: τιποτα αλλο.......

Καταρχάς, ΠΕΖΗ παλι καλά που δέν έγινε κάτι σοβαρο....αυτό με τα παιδάκια που είναι χύμα στο πάρκο...τι να πω....μετά τα ψάχνει το χαμογελο του παιδιού και οι γονείς κλαίνε και οδύρονται στην τηλεόραση....ΔΕΝ έχουμε παιδεία.....τέλος.....

Συμπεθέρα για την πάνα που λές, παρότι δεν έχω κάνει κάν δοκιμή να του βγάλω την πάνα, η μαμα μου μου είπε ότι το πισωγύρισμα βρακάκι και μετά πάνα, τα μπερδεύει...θέλει αποφασιστικότητα και αν γίνεται μιά και καλή βρακάκι...με όλα τα ατυχήματα που θα έχει αυτό....

Τώρα για διακοπές....εξοχικό και μόνο αυτό.....δεν υπάρχει σάλιο για κάτι άλλο!!!!

Κατά τα άλλα εμείς μιά χαρα τα ίδια....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ,

Απο μια σύντομη αναζήτηση στο net βρηκα αυτη την μέθοδο http://www.yourbaby.gr/portal/index.php?option=com_content&task=view&id=111&Itemid=13 Οντως κ η δικιά μου τρελαινεται να τσιτσιδωνεται αλλά ύπάρχει μια αντικειμενική δυσκολία.. καθεται παντου με γυμνο ποπο κι 1ον φοβαμαι για μικρόβια οταν κάθεται κάτω κι οταν καθεται στους καναπεδες φοβαμαι για ατυχηματα . Το ξεκινησαμε χθες χωρις πανα κ βρακακι αλλα με παντελόνι φαρδυ μεσα στο σπίτι . Ε λοιπον τωρα που ξεστρωσα κ ειμαι κι εγω πιο χαλαρή αυτη μαλλον βαριέται και σε δυο ώρες που την είχα έτσι δεν εκανε τίποτα στο γιογιο αλλά στη μπανιερα που την εβαλα να την πλύνω κατουρησε (πάλι καλά ) Λετε οταν ήταν έτοιμη να την ακυρωσα που της έβαζα πάνα και τωρα να το χ'ασαμε ??? Στο σταθμό φοβαται να κάτσει στις λεκανιτσες μη πέσει μέσα κι ας την κρατα η δασκάλα της.

Το χουμε λίγο χάσει αλλά το ΣΚ που θα μαι σπίτι θα προσπαθησω πιο εντατικά .

ΠΕΖΗ παλι καλά ο Νικολακης που δεν χτυπησε περισσότερο . Η γαιδουρια κάποιων γονιων είναι ανεκδιηγητη πάντως. Την Κυριακη ειχαμε παει σε ενα πάρκο με καφε περιπου στα 50 μετρα μακρυα . Ηταν ενα κοριτσακι γυρω στα 3 λοιπον που ειχε πλαντάξει στο κλάμα πανω στην τσουληθρα .Κοιταω γυρω πουθενα η μανα του . Με τα πολλά αυτο το κλάμα με τσακισε βρε κοριτσια κ παω και του μιλάω Που ναι η μαμα σου ?? Τιποτα αυτο να κλαιει απαρηγορητο . Φερνω και την Ανδρι μπας και παιξουν και ξεχαστεί το τιποτα πάλι .. Μετα απο λιγο ερχεται ο αδερφος της πιο μικρος απο αυτη ... Που ναι η μαμα σου του λεω ?Εκει μου κανει και την βλεπω στο καφε να κάθεται με μια αλλη παρέα και να χαζολογαν του καλού καιρού .. Παω ως εκει και της εξηγω τι έχει συμβει .. Η απάντηση της ..... Κανει πεισματα αφηστε την ... Μου πεσαν τα μουτρα κορίτσια ... Τα πεισματα της λεω δεν εχουν πλάκα οταν δεν εχεις θεατες , αυτο το κακομοιρο κλαιει κρυμμενο στην τσουλήθρα όμως . Εφυγα γιατί θα τσακωνομουν κορίτσια αν ελεγα κι αλλα . Το μετανιωσα που ανακατευτηκα πάντως ..

Αυτα επανερχομαι γιατι είμαι δουλεια


nI9Sp3.png

urDwp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου να μαι κι εγώ. Αχ, νιώθω οτι είμαι τόσο κουρασμένη και αλλού γενικά... July μου είναι εκνευριστικοί να μην σου δίνουν μια απάντηση, πάντως έτσι όπως το έθεσε αυτή, να περιμένετε και να το παρακολουθείτε μου φαίνεται καλή προσέγγιση . Daf όλο λέω θα σε πάρω κι όλο κάτι γίνεται.. Θα τα καταφέρω όμως πού θα πάει! Πεζή είναι να βγαίνεις από τα ρούχα σου με κάποιους γονείς μαι τα παιδιά τους την πληρώνουν τελικά γιατί γίνονται αντιπαθητικά μεγαλώνοντας που δεν υπολογίζουν τίποτα... Κρίμα. Εμείς που λέτε θα φύγουμε σε 2βδομάδες να πάμε στο εξοχικό στο δηλεσι και θα καθησουμε όλο το καλοκαίρι. Αύγουστο θα πάμε κάποιες μέρες σε δωμάτια στη βόρεια ευβοια, μετά τις 15 που θα είναι και πιο ήσυχα. Πάλι καλά δηλαδή θα τις κάνουμε τις διακοπές μας. Ψάχνω να βρω και τι θα φορέσω που παντρεύεται η αδερφή του θανάση η μικρη... Δεν είναι εύκολο να πας για ψώνια και να ψάχνεις με 2 παιδιά! Πρέπει να βρω κάτι που να είναι για την περίσταση αλλα να ανοίγει και στο στήθος για να τρώει η μικρη. Πολλά ζητάω?


H9ROp3.png

KZr6p3.png

Link to comment
Share on other sites

gio το ξερω οτι ειναι μπερδεμα αλλα τι να κανουμε κιολας; μια μας λεει ετσι μια γιουβετσι!κ η αληθεια ειναι οτι ειμαι κεγω ανυπομονη, το ομολογω κυριε προεδρε, ΒΑΡΕΘΗΚΑ ΤΙΣ ΠΑΝΕΣ!!!!!:tongue::tongue::tongue::tongue:

μαριγια δεν ξερω αν τελικα δεν επρεπε να ανακατευτεις, μερικες περιπτωσεις παιδιων ισως να σωζονταν αν 'ανακατευομασταν' περισσοτερο, αλλες φορες βρισκουμε τον μπελα μας κ απο πανω.......οποτε τι να σου πω.....:(

λυπαμαι πολυ αυτο το κοριτσακι.......ποσο πληγωμενο θα ειναι συνεχεια.....:(:(

κατερινακι αχ τι να σου πω.. δεν περναμε κ την καλυτερη φαση εβερ, εδω κ πολυ καιρο τολμω να πω, οποτε με το τηλεφωνο κ γενικα την επικοινωνια με τον κοσμο ...ε...εχω τσακωθει λιγακι....με εχουν πιασει οι εσωστρεφειες..

ενιγουει....για φορεμα μπορεις

1.να παραγγειλεις απο εξωτερικο (αγγλια θα βολευε !!)ενα θηλασμου, εκει εχουν ποικιλια κ σε καλα φορεματα..

2.να παρεις ενα με ανοιγμα κρουαζε ή μεγαλο ντεκολτε...

να κοιτα κατι τετοιο:http://www.bellamama.co.uk/breastfeeding-dresses/102-dote-sienna-halter-neck-breastfeeding-dress-black-empire.html

εψαχνα κ εγω περυσι για τη βαφτιση αλλα τελικα επειδη δεν θηλαζε ολη την ωρα λογω ηλικιας πηρα με φερμουαρ στο πλαι κ φροντισα να ειναι η συγκεκριμενη πλευρα προς θηλασμο!:-P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ευχαριστώ! Έχω βρει ένα κρουαζε αλλα δεν βρήκα νούμερο και προσπαθω να το παραγγείλω απ έξω. Κάτι θα καταφέρω με τα νούμερα δεν μπορεί! Όσο για τη διάθεσή σου, και πάλι καλά που μιλιεσαι


H9ROp3.png

KZr6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια μου να στε καλα για τη συμπαρασταση και εγω ενιωθα και τυψεις που μου ηρθε να το βρισω το παλιοπαιδο...δηλαδη τι φταιει και αυτο αν η μανα του το εχει γραμμενο αλλα αν παθαινε κατι το παιδακι μου τι θα κανανε μετα??? Μια σταλιτσα ο Νικολης να το χτυπησει ολοκληρο ποδηλατο στο κεφαλι δεν ειναι και λιγο...παλι καλα που ειναι καλα το μωρακι μου.

daf μου θετικη σκεψη κοπελα μου!!!! Ολα θα πανε καλα με τη μικρουλα θα δεις και με οτι αλλο σε προβληματιζει και θα φτιαξει η διαθεσουλα σου!!! Ασχημες φασεις περναμε ολοι μας κατα καιρους και μετα ολα στρωνουν ξαφνικα!!!

Κατερινακι φανταζομαι την κουραση σου με δυο παιδακια..απορω πως θα τα βγαλω περα εγω που ειμαι και καλομαθημενη και θελω την ξεκουραση μου και τα εξω μου και τα απο ολα μου:rolleyes:

Αντε θα πας για διακοπουλες και θα περασετε και τελεια..τυχερουλα!!!

Και εμεις εχουμε το εξοχικο του συζυγου αλλα ρε γμτ δεν εχει καθολου ευκολιες απο διαρυθμισση που ειναι οτι να ναι στην κυριολεξια καθως το κανανε λιγο λιγο και βιαστικα, μεχρι το οτι δεν ειμαι και νοικοκυρα του σπιτιου οποτε δεν εχω δικα μου πραγματα μεσα και γενικα δεν ειναι αυτο που λενε ¨σαν το σπιτι μου¨ αλλα αισθανομαι φιλοξενουμενη και επιπλεον τα πεθερικα επειδη πηγαινουν συνεχεια δεν δειχνουν και πολυ την προθεση να μας το δωσουν να παμε να μεινουμε μονοι μας καθως θεωρουν οτι πρεπει να ειναι παντα εκει και αυτοι..να φανταστειτε υστερα απο τοσα χρονια και δεν εχουμε κλειδι και παντα πρεπει να το ζηταμε οποτε με τα πολλα δεν ειμαστε συχνοι πελατες του εξοχικου:cool: Θα παμε καποιες μερες το καλοκαιρι αλλα οχι για μεγαλο διαστημα γιατι κακα τα ψεμματα αλλιως να εισαι μονος σου οικογενειακα ή με φιλους και αλλιως ολη την ημερα σε ενα μπαλκονι με την πεθερα και τον πεθερο εχει διαφορα.


ΝΙΚΟΛΑΣ...15-03-2009....ΕΙΣΑΙ Η ΖΩΗ ΜΑΣ!!!

ΜΠΕΜΠΗΣ...19-11-2011...ΜΑΣ ΕΧΕΙΣ ΞΕΤΡΕΛΑΝΕΙ!!!

Link to comment
Share on other sites

Και εμεις εχουμε το εξοχικο του συζυγου αλλα ρε γμτ δεν εχει καθολου ευκολιες απο διαρυθμισση που ειναι οτι να ναι στην κυριολεξια καθως το κανανε λιγο λιγο και βιαστικα, μεχρι το οτι δεν ειμαι και νοικοκυρα του σπιτιου οποτε δεν εχω δικα μου πραγματα μεσα και γενικα δεν ειναι αυτο που λενε ¨σαν το σπιτι μου¨ .

Καλημερα κορίτσια!

Εν μερη αυτο ακριβως ΠΕΖΗ μου ειναικαι με εμας! Εχουμε το εξοχικο του άντρα μου, αλλα το σπίτι ολο το χρόνο δεν συντηρειτε οπως πρεπει και με ενα βρέφος 2 μηνων που να πάω? Απο την άλλη λατι πρεπει να κάνουμε. Ο Γιαννης θελει τη θαλασσα αλλα πρέπει κιόλας να πάει κάπου που θα περάσει καλα! Το σπιτι θέλει πραγματικα super καθάρισμα. Περυσι βάλαμε καθαρίστρια αλλα και εγω κάθε μέρα καθάριζα. Ετσι ήταν σε σχετικά καλή κατάσταση. Ελα όμως που φέτος θέλει πάλι απο την αρχη...

Για να πάμε κάπου αλλου δεν παιζει γιατι ...απο λεφτά....γιοκ!!!!!!

Οσο για τις παιδικες χαρες...Τι να πω. Συνέχεια βλέπω αδιάφορους γονεις. Καθονται και δεν τους νοιαζει τι κανει το βλαστάρι τους! Μια μέρα μια μαμα πραγματικά "ξ@χ@σε " μια αλλη γιατι ο γιος ης χτυπουσε το παιδάκι της και αυτη καθόταν σταυρόπόδι!!!!

Για την πάνα, εμεις εδω και καιρο που κοι που κάνει στο γιογιο αν τον βάλεις φυσικά, αλλα ως εκει. Χθες τον αφησαμε ελευθερο και ειχαμε το πρώτο μας ατυχημα! χα χα!

Οσο για την πιπίλα κορίτσι α σε εμας ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ! Δεν υπάρχει περίπτωση να την κόψει. Εχει εξάρτηση, Ειδικά τώρα με τη μπέμπα...δεν το βλέπω!

Κατα τα άλλα ΠΕΡΙΜΕΝΩ!!!!!!!!!!!

Φιλια σε όλες σας!!!!!!!!:tongue:


cEyXp3.png

q61sp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ, κορίτσια, τι να πρωτογράψω; Καταρχήν, να ευχηθώ να πάνε όλα καλά για τη μικρή Ερατώ και τη μικρή Μαίρη!!!!

Παιδικές χαρές...συμφωνώ με όλες! Προχθές, ο Θανάσης έκανε τσουλήθρα -το αγαπημένο του -και ήταν 2 κοριτσάκια που στέκονταν στη μέση της τσουλήθρας και δεν πήγαιναν ούτε μπρος ούτε πίσω. Οι μαμάδες τους -το κατάλαβα μετά -ήταν πιο πέρα και συζγτούσαν. Πίσω από το Θανάση ήταν και 2-3 άλλα παιδάκια μικρά που ήθελαν να κάνουν τσουλήθρα. Λοιπόν, έγινα η κακιά της υπόθεσης και είπα στα κοριτσάκια να τελειώνουν με το παιχνίδ τους γιατί υπάρχουν κι άλλα παιδάκια που θέλουν να παίξουν και η τσουλήθρα δεν έίναι δικιά τους. Αυτό επαναλήφθηκε 3-4 φορές. Οι μαμάδες τους ούτε που κουνήθηκαν! Εκνευρίστηκα, αλλά δεν θέλησα να προχωρήσω το θέμα και να τους μιλήσω, αν όμως τα κοριτσάκια εξακολουθούσαν να βρίσκονται κολλημένα στην τσουλήθρα, θα πήγαινα στις μαμάδες τους να τα πούμε λίγο!

Διακοπές φέτος στη Νικήτη, όπως κάθε χρόνο, αν και με τη μετακόμιση που παίζει, δεν το βλέπω για πολύ...μακάρι να πάνε όλα καλά και να βρούμε σπίτι μέσα στο μήνα που μας έρχεται!! Ενθουσιάζομαι στην ιδές να φύγω από εδώ γιατί το σπίτι έχει αρχίζει να βγάζει προβλήματα και η μικρή μεγαλώνει και σε 2-3 μήνες θα πρέπει να μπει σε κανονική κούνια αι να φύγει από το δωμάτιό μας και πρέπει να δούμε τι θα την κανουμε, στο δωμάτιο του Θανάση εδώ ή σε καινουργιο δικό της σε νέο σπίτι;

όσο για το γιο-γιο, θα περιμένω μέχρι τέλος Ιουλίου, αρχές Αυγούστου, γιατί η παιδίατρος μας είπε πως αν είναι να φύγουμε, η όποια αλλαγή πρέπει να γίνει στο καινούργιο παρειβάλλον του μικρού.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα μανούλες τι κάνετε???

καλέ εγώ είδα την εκπομπή με το δεξί το τι κλάμα έχω ρίξει!!!

καλά ο άνθρωπος δεν παίζεται και όλη η ομάδα!!!πήγαν σε ένα σπίτι με 10 παιδιά!!!τους γονείς και τα πεθερικά και όχι μόνο το έφτιαξε αλλά γέμισε ντουλάπες με ρούχα ντουλάπια με τρόφιμα πάνες αφρόλουτρα τα πάντα μέχρι και μπανιεράκι για το μωρό είχε!!!κάνει καταπληκτική δουλειά!!!ελπίζω βέβαια και αυτοί οι γονείς να σταματήσουν οκ 10 είναι καλά φτάνουν!!!αν και δεν το βλέπω!!!

τα δικά μας τώρα!!!εμείς όχι μονο κόψαμε την πάνα αλλά δεν μου κάνει και τίποτα στον ύπνο της!!τι να πω με αυτό το παιδί άφωνη με έχει αφήσει δεν το περίμενα και μέσα σε όλα κόψαμε και την πιπίλα!!!ούτε αυτό το περίμενα τυχαία έγινε ειλικρινά!!!είχαμε 2 πιπίλες τις οποίες τις είχε ρίξει κάτω από το κρεβάτι της αλλά μέσα μέσα και δεν έφτανα έπρεπε να πάρω σκούπα!!! όταν ήρθε η ώρα του ύπνου είχε ξεχάσει η μαιρούλα που ήταν και φυσικά ζήτησε πιπίλα επομένως της λέω πάω να στη φέρω και γυρίζοντας της λέω μαιρούλα που είναι η πιπίλα σου δεν την βρίσκω που την έβαλες???και τι μου λέει εκεί δεν θυμάσαι???ααααα λες να ήρθε η αλεπού από την ντορίτσα και να την έκλεψε???τι κρίμα!!!και έπεσε και κοιμήθηκε!!!σήμερα ούτε λόγως για την πιπίλα ούτε που την ζήτησε πάλι στον ύπνο μόνο κάποια στιγμή την είδα να μαλώνει την αλεπού γιατί ήταν κακό παιδί!!!δεν το πιστεύω!!!!από την βαρεμάρα μου το παιδί έκοψε την πιπίλα!!!!τελικά και το γιογιο και η πιπίλα για μένα είναι πάρα πολύ πιο εύκολα από ότι φανταζόμουν!!!άντε κορίτσια σας εύχομαι και σε εσάς το ίδιο έυκολα να είναι!!!


jclvp3.png?FolA72Tl

8Szcp3.png?F35yg9Ll

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...