Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Μάρτιος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!

κατερινα σε καταλαβαινω για το γάτο σου! Χάρηκα που τον βρήκατε. Ειχα 9 χρονια γατι στο σπίτι και ξέρω πως ειναι. Οταν ήμουν β΄λυκειου(ξέρετε καλε, πριν 5 χρονια).... εφυγε και ενω την αλλη μερα ειχα εξετάσεις, δεν ξάθισα να διαβασω ΤΙΠΟΤΑ γιατι ήμουν στους δρομους μέχρι να τον βρώ.ΤΕΛΟΣ ΚΑΛΟ, ΟΛΑ ΚΑΛΑ!

Εγώ....ακομα ΕΔΩ. Βρε τι λένε, οτι τα 2α παιδάκια γεννιούνται γρηγορότερα??Αμ, δε! Με βλέπω πάλι με πρόκληση! Προχθες ειχα όλο το βράδυ συσπάσεις με πόνο, αλλα άκυρος ο μινι συναγερμος! Τι να πώ!!!!

Σας φιλώ όλες γλυκα γλυκα!!!!!


cEyXp3.png

q61sp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Έλα βρε κατερινακι, όπως και να χει κοντεύεις! Μπορεί σε αυτές τις δυο εβδομάδες να έρθει μόνη της, αφού έχει έχεις και συσπασεις ετοιμάζεται! Κάνει πρόβες πώς να σου πω!:wink:


H9ROp3.png

KZr6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Ελα βρε Κατερινάκι έχεις άλλες 2 εβδομάδες, μπορεί να έρθει κανονικά, γιατί με πρόκληση?Πολλά μπορεί να γίνουν τις επόμενες μέρες..πάντως αν χαθείς θα ξ'ερουμε και τον ευχάριστο λόγο.

Η άλλη Κατερίνα τώρα με το γατούλη, τον ταρζάν γατούλη που πηδά από τα μπαλκόνια, τί να πω?Ευτυχώς τον βρήκατε και ηρεμήσατε!Ρίχτου και μια κατσάδα!!! :tongue:

Daf...καταρχάς πολύ ευχάριστο που η Ερατούλα είναι καλύτερα και μακάρι να μην χρειαστεί χειρουργείο. Να σε ρωτήσω κάτι...παλιά θυμάμαι που έλεγες ότι την πήγαινες σε πισίνα, ισχύει και τώρα?Το ρωτάω από θέμα μικροβίων.

Αντα καλή τύχη με το ψάξιμο για σπίτι, και τώρα θα πετύχετε και καλή τιμή. Για αγορά ή για νοίκι?

Εγκούλα φιλενάδα πεζη τί λέει?Θα σε δούμε καθόλου πριν γεννήσεις?Έχουμε χαθεί τελείως. Θα κανονίσουμε τιποτίς?

Εμείς είμαστε καλά αν και έχω κάποια ερωτήματα σχετικά μετη διαπαιδαγώγηση την Χριστίνας. Πώς θα κάνω να περάσει το δικό μου σε δύσκολες καταστάσεις πχ. πώς φεύγουμε από την παιδική χαρά κα. Αν δεν κλείσουμε 3ωρο με τίποτα. Και γενικά πολύ πολύ μπλαμπλα αλλά δεν πιάνει,σταθερή αυστηρή φωνή τίποτα ε στο τέλος αφού έχουν βγει και τα αστέρια και είμαστε μόνοι μας, την παίρνω σηκωτή στο τέλος και μας ακούει η γειτονιά. ή για να κάτσει στο παιδικό καρεκλάκι αυτοκινήτου μεγάλο δράμα.Προχτές προσπαθούσα μισή ώρα με τρελά νευρα στο τέλος όμως.Ουφφφφ είναι πλέον και πολύ βαριά 16 κιλά και έχει πολύ δύναμη και δεν κουμαντάρεται με τίποτα, αν χτυπιέται δύσκοολα να την πάρεις αγκαλιά. Εχει βγει η μέση μου. Στην παιδική χαρά της είπα προχτές -Εγώ φεύγω, γεια σου Χριστίνα, και μου λέει -Γειαααααα!!!!με χαιρετάει, μου γυρνάει την πλάτη και αρχίζει και τρέχει προς την τραμπάλα!!!!!Απομακρυνθηκα καμιά 20 μέτρα, τίποτα....Εσείς πώς αντιμετωπίζεται το πείσμα των παιδιών σας?


yaeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

πηγαμε στη συγκεντρωση των αγανακτισμενων!!!!!!!!!ηταν φανταστικα!!!!!!

κατσαμε εκει ενα τριωρο , η ερατω βγηκε φωτο, ζωγραφισε, επαιξε, ο κοσμος ηταν ΠΑΡΑ πολυς ολοκληρο το συνταγμα και γυρω γυρω γεματο κοσμο.......

επιτελους κατι αυθορμητο κ συλλογικο!!!!!!:D

απο την july ρε παιδια δεν εχουμε κανενα νεο, τι να γινονται αραγε;;ανησυχω λιγακι.......

νεαμανουλα οχι μονο τη σταματησαμε την πισινα, αλλα ειναι παρα πολυ πιθανο να πρηστηκε ο αδενας της λογω των 'ατυπων μυκοβακτηριδιων' που βρισκονται σε νερα κ πολλη υγρασια οπως μας ειπαν...ακομα κ στο νερο που πινουμε ειναι δλδ........:roll: το θεμα ειναι οτι μαλλον τη βρηκαν πολυ ευαλωτη κ επειδη αντιμετωπιστηκε το θεμα απαραδεκτα απο την παιδιατρο, η για να ειμαι σαφης δεν αντιμετωπιστηκε καθολου:mad::x:x:x, δημιουργηθηκε μια πολυ σκληρη εστια που περναει εξαιρετικα δυσκολα.βεβαια δεν μπορουμε να ειμαστε 100% σιγουροι, αλλα οι γιατροι αυτο πιθανολογουν...

παντως οπως κ να χει το θεμα, εγω δεν την ξαναπαω σε κλειστη πισινα, μονο σε πισινα κολυμβητηριου που τη βλεπει ο ηλιος κ αποστειρωνονται κ ετσι τα νερα.

τωρα για το πεισμα, τι να σου πω, κανει πεισματα κ ορισμενες φορες με υστερια, αλλα συνηθως ακουει κ αν δεν ακουει της λεω οτι αναγκαζομαι να την παρω με το ζορι αφου δεν με ακουει κ δεν ερχεται μονη της...δλδ προσπαθω να εξηγω παντα τον λογο που με θυμωνει κ που καποια πραγματα πρεπει να γινουν.

μια φορα δεν θα την ξεχασω παντως, που ηθελε να τρεχει στο ζαρα.....κ μολις την εβαλα στο καροτσι εγινε το σωσε..να μας κοιτανε ΟΛΟΙ. εγω ειχα αναψοκοκκινησει απο την υπεπροσπαθεια να τη δεσω κ να φυγουμε γρηγορα γρηγορα ....το λαθος μου ηταν οτι αφου ειδα οτι δεν ηθελε, επρεπε να τη βαλω στο καροτσι απλα πριν βγουμε απο το καταστημα....αλλα μεσα στον πανικο δεν στροφαρει το μυαλο ενιοτε...:rolleyes: υπομονη κοπελιαααα...τι αλλο;;;

κατερινα ζητω για τον γατουλη!!!!!ενταξει αλλες 4 μια χαρα ειναι:tongue:τι κανει η μπουμπου με την παλινδρομηση;

κατερινα κ εγω διερωτωμαι γιατι ανησυχεις απο τωρα για προκληση;;;ειναι παρα πολυ νωρις, καλε ακομα δεν προλαβε να χαρει την αναποδη θεση!περιμενε κ εσυ λιγακι (τι σου λεω τωρα ε; ) εκμεταλλευσου τον χρονο για καμια βολτα με τον συζυγο στην παραλια :D τωρα για να επισπευσεις το πραγμα ξερεις , περπατημα, σκαλες, καθαριοτητα.. κανε μια γενικη (μετα τη βολτα στην παραλια!):tongue: καλε το πιο σημαντικο ξεχασα, ΣΕΧ :tongue:!!!αντε λιγες μερες εμειναν ακομα!!!

Link to comment
Share on other sites

Κατερινακι μου οντως ειναι πολυ νωρις για να σκεφτεσαι προκληση, η κουμπαρα μου που εχει τρια τα γεννησε κοντα στην ΠΗΤ, ο καθε οργανισμος ειναι διαφορετικος απλα το μονο σιγουρο ειναι οτι θα ειναι πιο ευκολος ο τοκετος τουλαχιστον ετσι εχω ακουσει. Οποτε μην αγχωνεσαι θα φτασει η στιγμη της μπεμπουλας σου!!!

Νεαμανουλα ελπιζω να καταφερουμε να βρεθουμε,απλα μπλεξαμε με υποχρεωσεις γαμους βαφτισεις κλπ και ειμαστε φουλ τα σαββατοκυριακα με την πρωτη ευκαιρια ομως θα το κανονισουμε.Επισης στειλε μου ρε συ το κινητο σου γιατι δεν το εχω!!!

Οντως η july σαν να χαθηκε αλλα φανταζομαι οτι θα εχει τρεξιμο με το θεμα της μικρης. Αυτη που χαθηκε ειναι η gio...μας ξεχασες τελειως φιλεναδα μας...γιατι ετσι?????


ΝΙΚΟΛΑΣ...15-03-2009....ΕΙΣΑΙ Η ΖΩΗ ΜΑΣ!!!

ΜΠΕΜΠΗΣ...19-11-2011...ΜΑΣ ΕΧΕΙΣ ΞΕΤΡΕΛΑΝΕΙ!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

neamanoula, ΠΕZH, ούτε εγώ έχω τα τηλέφωνά σας! Μπορείτε να μου τα στείλετε σε πμ;

Όσο για τα πείσματα, τι να πω; Είναι η ηλικία τέτοια, μην το ξεχνάτε. Ένας γιατρός που γνωρίζουμε αναπτυξιολόγος είπε ότι ο αρνητισμός κορυφώνετα στα 2,5 χρόνια. Μέχρι τότε υπομονή!

Εγώ σήμερα στεναχωρέθηκα γιατί ενώ έλειπα από το σπίτι -πήγαμε με το σύζηξ και τη μικρή να δούμε ένα σπίτι για αγορά - όταν γύρισα, η κοπέλα που κράτησε το Θανάση μου είπε ότι όχι μόνο δεν έφαγε τη φρουτόκρεμα, αλλά έκλαιγε επί μισή ώρα δυνατά και με έψαχνε! Και κάθε φορά που ταίζω τη μικρή εεκίνος ζητάει να φάει ή να πιει -μπισκοτάκια και νερό. Α,δεν τελείωσα, η μικρή ξύπνησε πριν την ώρα της και όταν ήταν να φαει γκρίνιαζε για να κοιμηθεί και μετά κοιμήθηκε αλλοπρόσαλη ώρα και τεσπα, όλα χάλια! Συνεχώς λέω στον εαυτό μου υπομονή, θαμεγαλώσει, θα παίζουνε μαζί, θα αγαπιούνται...αλλάμε παίρνει από κάτω μερικές φορές! Φοβάμαι ότι στην προσπάθειά μουνα δείξω στο γιο μου ότι δεν άλλαξε τίποτα στη σχέση μας, το παράκανα κι εκείνος προσκολλήθηκε υπερβολικά πάνω μου. Βάλτε και την αναμενόμενη ζήλια...ήρθε κι έδεσε! Α, και νεαμανούλα, κι εγώ το κάνω αυτό, να τον παίρνω σηκωτό όταν πρέπει. Απλώς δεν πηγαίνω πουθενά χωρίς καρότσι!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια!!:D:D

Πρωινή σήμερα..

dafaki χάρηκα που σας μειώθηκε το πρήξιμο. Σας σκέφτομαι βρε κοριτσάκι.. Στο Παιδων εγώ έχω πολύ εμπιστοσύνη. Πάω εκεί και τη μεγάλη σε διάφορα ιατρεία (αλλεργιολογικό, ωρλ, οφθαλμ) και είμαι πολύ ευχαριστημένη. Συνήθως πάμε στο Αγλαία, έχει και λιγότερο κόσμο νομίζω. Και τώρα για το θέμα της πάλι εκεί πάμε και νομίζω θα βγάλω μια άκρη τελικά. Στα ιδιωτικά δεν θέλω γιατί, πείτε με καχύποπτη, φοβάμαι οτι "χρεώνουν" επεμβάσεις που ίσως δεν χρειάζεται να γίνουν. Και τη μικρή για έναν υπέρηχο καρδιάς που θέλω εκεί θα την πάω πάλι. Εμείς είμαστε και μακριά..

Κατεριν@κι πολύ γέλασα με το γατούλη σου!! Τα διάβασα όλα εκ των υστέρων γι' αυτό!! Άτιμο γατί!!! Είχα και έγω ένα ολόιδιο το συλβέστρο, πριν χρόνια.. μεγάλο κάθαρμα.. τον στείλαμε διακοπές στη Σύρο.. λόγω αλλεργίας σνιφ...

Κατερινα ς και εγώ μαζί σου!!! Πριν 5 χρόνια τελειωσα το λύκειο!!! Τι θα γίνει με αυτή τη μπουμπού τελικά;;; Περιμένουμε νέα σου!!

Μου έχει σπάσει τα νεύρα αυτή η βροχή!! Θέλω να βγω και με έχει κλείσει μέσα...

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου!

ναι ακομα εδώ και περιμένω. Βιάζομαι λέτε ε;;; χμ...Μαλλον καλυτερα μεσα στην κοιλια η μικρή!!! Με αυτα που διαβαζω....ΚΑΛΥΤΕΡΑ!

Daf και εγω χαρηκα που ειναι καλυτερα η μικρη! Οσο για τα νοσοκομεια...τι να πω. Εμεις ειμασταν σε δημοσιο και ημουν πολυ ευχαριστημενη!!!

vallou μου, και εσυ πριν 5 χρονια ε;; χα χα χα !!!!!:tongue::tongue::tongue:

Σας φιλώ για την ώρααααααα!!!!!!!!!!!!


cEyXp3.png

q61sp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάια μου εμεις καλύτερα πάμε σαφώς! Αν εξαιρέσεις κάτι στιγμές που πλαντάζει στο κλάμα στο άσχετο... Σήμερα όμως έχω σημάδια μαστίτιδας στο ένα στήθος, ελπίζω να υποχωρήσουν με κομπρέσες...

Ο Γιώργος άρχισε να κάνει ποδήλατο το μανάρι μου, είναι γλύκας, δεν αλλάζει πόδι τις περισσότερες φορές, αλλά οδηγεί κανονικά, στρίβει και όλα! Γενικά έχει ηρεμήσει αρκετά και τις περισσότερες φορές είναι συνεργάσιμος.

Νεαμανούλα δεν το ζω ακριβώς έτσι με τον αρνητισμό και δεν μπορώ να σου πω, σίγουρα και ο Γιώργος επιμένει περισσότερο σε σχέση με όταν ήταν μικρότερος, είναι η ηλικί αδύσκολη βλέπεις, αλλά σε γενικές γραμμές με λίγο μπλα μπλα και λίγο εγώ τώρα φεύγω πείθεται. Έχω διαβάσει πως είναι χρήσιμο να ανακοινώνεις κάποια ώρα πριν ότι θα φύγουμε σε 10 λεπτά, σε 5 λεπτά, όταν κάνεις άλλες 2 φορές κούνια, άλλη μία κλπκλπ ή να κάνεις συμφωνίες μαζί τους, αλλά δεν ξέρω αν αυτά εφαρμόζονται με μεγάλη επιτυχία στην ηλικία τους.

Εγώ προσωπικά αν το ζούσα αυτό θα την έπαιρνα σηκωτή πιο νωρίς και όχι αν με είχε φτάσει στο αμήν. Χωρίς να εκνευριστείς δηλαδή μέχρι εκεί που δεν παίρνει, ούτε να έχεις πει εκατό φορές πάμε να φύγουμε. Γιατί αν έχεις πει εκατό φορές πάμε να φύγουμε αλλά είστε ακόμα εκεί, έχεις ακυρώσει τον εαυτό σου 99 φορές και η μικρή αυτό βλέπει, όχι την καλή σου την καρδιά!! Σκλήρυνε λίγο τη στάση σου πιο νωρίς, για να καταλάβει ότι δεν γίνεται να της περνάει αυτό και να νυχτώνει κι εσύ ακόμα να παρακαλάς. Έτσι κι αλλιώς θα την πάρεις που θα την πάρεις σηκωτή, κάντο νωρίτερα!! Και μην σε νοιάζει αν σε βλέπουν άλλοι, οι περισσότεροι τα έχουν ζήσει ακριβώς τα ίδια. Και δεν σε νοιάζει και στην τελική!

Κι εγώ έχει χρειαστεί να τον πάρω σηκωτό 2 φορές και νομίζω ότι πραγματικά όλοι μας το έχουμε κάνει, Είναι φορές που τα παιδιά δεν καταλαβαίνουν τις περιστάσεις, τι να κάνουμε...

Daf πρέπει να μιλήσουμε στο τηλέφωνο να μου πεις νέα. Μπας και με αφήσουν τα τέρατα και τα δύο να τηλεφωνήσω πουθενά...


H9ROp3.png

KZr6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Είχα και έγω ένα ολόιδιο το συλβέστρο, πριν χρόνια.. μεγάλο κάθαρμα.. τον στείλαμε διακοπές στη Σύρο.. λόγο αλλεργίας σνιφ...

Θέλω κι εγώ να με στείλουν διακοπές στη Σύρο, μπορώ...????:tongue::tongue::tongue:


H9ROp3.png

KZr6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Χαχαχαχαχααααααα!!!!!!

Και όποια ακούσω να λέει για παιδιά και μωρα θα την πετάξω στη θάλασσα!!!!

:):):):)....σωστηηηηη!!!!! Χαχαχα...με δυο μωρα στο σπιτι τον Νικολα και τον συζυγο, ενα σκυλακι το Φερμπι και με τα δικα μου πανω κατω..θελω και εγω διακοπουλες...Μυκονο θα προτιμουσα βεβαια για κλαμπινγκ!!!!!!:):):):)

Πλακα πλακα κοριτσια τα βαζω..τα ξαναβαζω κατω οι διακοπες οι καλοκαιρινες δεν βγαινουν με τιποτα οικονομικα παναθεμα τες:mad: δεν μπορω ετσι το στριμωξιδι μου τη σπαει, θελω άπλαααα πολλα ζηταω???? Ενα γεματο τραπεζικο λογαριασμουλη... ενα τζοκερ, ενα λοττο γμτ...την γκαντεμια μας μεσα...:mad::x:x:x


ΝΙΚΟΛΑΣ...15-03-2009....ΕΙΣΑΙ Η ΖΩΗ ΜΑΣ!!!

ΜΠΕΜΠΗΣ...19-11-2011...ΜΑΣ ΕΧΕΙΣ ΞΕΤΡΕΛΑΝΕΙ!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...