Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 39 λεπτά , Kiddo είπε:

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

      Με το καλό η αυχενική σας να είναι όλα καλά!!

      Να μην σε αγχωνει, τα συμπτώματα υποχωρούν μπαίνοντας στο δεύτερο τρίμηνο είναι απόλυτα φυσιολογικό! Τη προγεστερόνη σιγά σιγά θα στην σταματήσει τελείως γιατί πλέον αναλαμβάνει ο πλακούντας τα μωράκια.. μη σε φοβίζει, δεν είναι από αυτό! Τα συμπτώματα σχετίζονται με την χοριακη η οποία πλέον μειώνεται και σταθεροποιείται όπου και θα συνεχίσει στα ίδια επίπεδα στην υπόλοιπη διάρκεια της κύησης.. εξού και η υποχώρηση των έντονων συμπτωμάτων..!

      Για το οτιδήποτε όμως και αν σε ανησυχεί να μην διστάζεις να στέλνεις στον γιατρό σου, δουλειά του είναι και εσύ πρέπει να νοιώθεις ασφάλεια με ότι διαφορετικό και αν αισθάνεσαι ιδίως με διδυμακια..!

      Σε ευχαριστώ πολύ! 

      πρίν από 7 λεπτά , anast. είπε:

      Τα συμπτώματα συνήθως έρχονται και φεύγουν και κάποια στιγμή σταματούν..Εμένα για παράδειγμα από την 10η εβδομάδα είχαν σταματήσει. 

      Σ ευχαριστώ πολύ!!

      • Μου αρέσει 2

Cafe Μάρτιος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

Όχι, όχι ΠΕΖΗ μην το χαλάς!!! Ασε τα οικονομικά!! Και εγώ στη Μύκονο θέλω να πάω αυτή τη φορά!! Όταν είχα τη σωστή ηλικία έτρεχα στην Αμοργό και στα Κουφονήσια το ψώνιο το κουλτουροβλαμένο... Τώρα θέλω να τα κάνω αλλιώτικα, κλαμπινγκ με φίλες και σουλάτσο μέχρι τελικής πτώσης!! Λέτε να φταίει που μόλις πριν 5 χρόνια τελείωσα το λύκειο;;;:tongue::tongue::tongue:

Ααχχ μα να μην συμβαδίζει ποτέ το μυαλό μου με τη ηλικία μου!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Όχι, όχι ΠΕΖΗ μην το χαλάς!!! Ασε τα οικονομικά!! Και εγώ στη Μύκονο θέλω να πάω αυτή τη φορά!! Όταν είχα τη σωστή ηλικία έτρεχα στην Αμοργό και στα Κουφονήσια το ψώνιο το κουλτουροβλαμένο... Τώρα θέλω να τα κάνω αλλιώτικα, κλαμπινγκ με φίλες και σουλάτσο μέχρι τελικής πτώσης!! Λέτε να φταίει που μόλις πριν 5 χρόνια τελείωσα το λύκειο;;;:tongue::tongue::tongue:

Ααχχ μα να μην συμβαδίζει ποτέ το μυαλό μου με τη ηλικία μου!!!

φιλεναδα μια απ τα ίδια .. ..Η σωστη ηλικία είναι τωρα μην ακούω τέτοια ...

To μυαλό δεν είναι απαραιτητο να συμβαδίζει με την ηλικία κ φυσικά αυτο δεν απαραιτητα και κακό !!!

Σας περιμενουμε σήμερα αν μπορεσετε οκ ????

Φιλιά !!!


nI9Sp3.png

urDwp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά αν το ζούσα αυτό θα την έπαιρνα σηκωτή πιο νωρίς και όχι αν με είχε φτάσει στο αμήν. Χωρίς να εκνευριστείς δηλαδή μέχρι εκεί που δεν παίρνει, ούτε να έχεις πει εκατό φορές πάμε να φύγουμε. Γιατί αν έχεις πει εκατό φορές πάμε να φύγουμε αλλά είστε ακόμα εκεί, έχεις ακυρώσει τον εαυτό σου 99 φορές και η μικρή αυτό βλέπει, όχι την καλή σου την καρδιά!! Σκλήρυνε λίγο τη στάση σου πιο νωρίς, για να καταλάβει ότι δεν γίνεται να της περνάει αυτό και να νυχτώνει κι εσύ ακόμα να παρακαλάς. Έτσι κι αλλιώς θα την πάρεις που θα την πάρεις σηκωτή, κάντο νωρίτερα!! Και μην σε νοιάζει αν σε βλέπουν άλλοι, οι περισσότεροι τα έχουν ζήσει ακριβώς τα ίδια. Και δεν σε νοιάζει και στην τελική!

Κι εγώ έχει χρειαστεί να τον πάρω σηκωτό 2 φορές και νομίζω ότι πραγματικά όλοι μας το έχουμε κάνει, Είναι φορές που τα παιδιά δεν καταλαβαίνουν τις περιστάσεις, τι να κάνουμε...

...

Α ρε Κατερινακι !! Πιο σωστα δεν μπορουσες να τα πεις !! Το χεις παιδί μου Ειδικα αυτο για την "καλη μας την καρδιά " που δεν την βλέπουν τα αχάριστα:lol::lol: .. Ολα τα λεφτά


nI9Sp3.png

urDwp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα !! Συμπεθερα κ valou καλε μαζί το βγαλαμε το λύκειο ?? Τι σύμπτωση ???

Σας διαβαζω βρε τρελοκομεια και γελάω .. γιατι κατα τα αλλά ειμαστε συναχωμενοι και η μικρή συναχωμενη κ με πυρετο ολοκληρο το βραδυ χθες .. Η κακομοιρα περιμενε πως και πως να φορεσει το παρανυφικό της και τα λουλουδακια της στη μαλλιά και τωρα ποιος ξερει πως θα ναι και αν θα την πάρουμε μαζί μας στην γαμοβάφτιση . Τι γκαντεμοσαυριαση ειναι αυτη???

Μυκονο και Σαντορινη σαν ερωτευμενη πιγκουινοι ... Μονο που δεν το βλέπω ουτε για μας αντε μεχρι την εξωτική Καραθωνα του Ναυπλιου να παμε κι αυτο για το παιδί .

DaF χαρηκα για τη μικρουλα μας που πάει καλύτερα !!! Τη Κυριακη ειχαμε φτασει στου Πικιωνη σχεδον όταν σε πήρα τηλ . Τι κριμα ..Αλλη φορά θα είναι όλα τα παιδακια καλά και θα βρεθουμε που θα πάει ... Να τωρα αρρωστησαμε εμεις .. Ειναι κι αυτος ο παλιοκαιρος που μου χει σπάσει τα νευρα κ είναι κ όλοι άρρωστοι ....

Κατερινακι να προσεχεις με τη μαστιτιδα καλή μου.. Το σιροπακι τελικά βοηθησε είδες ?? Θα ανακουφιστει η μικρούλα .

Νεαμανουλα στο παρελθον ειχε χρειαστεί να την παρω κι εγω σηκωτη πολλές φορες , πλεον εχει στρωσει στο έξω τουλαχιστον . Σε μας βλέπεις πιάνει το φευγουμε κι αμα θελεις έλα με το που μας βλεπει να απομακρυνομαστε λιγακι παραπανω ερχεται τρέχωντας . Δεν ξερω πόσο θα κρατησει αυτό όμως ... Επισης συνηθως τη δελεάζω με κάτι που της αρέσει όταν θα πάμε σπίτι δηλ κουκλοθεατρο ή να γεμισουμε την μπανιέρίτσα μας κ να μπουμε μέσα.

Κορίτσια εμεις το καρότσι το έχουμε καταργησει οταν είμαστε με τον σύζυγο κι οι τρεις , μονο οταν ειμαστε οι δυο μας την βάζω , κατα τα αλλα περπατά πολύ κι αμα κουραζεται την παιρνει ο συζυγος λίγο αγκαλια ή ξεκουραζόμαστε κάπου .

Κοριτσάκια παω να ετοιμαστω και θα επιστρεψω με φωτογραφίες !! Το Ανδριελακι είναι καλύτερα ευτυχως κι ελπιζω ετσι να μεινει γιατι θελω τοσο να την παρουμε μαζί μας ρε γμτ....

Α!!! Συμπεθερα κανονισε κ θελω ενημερωση όταν έρθει η ωρα της μπεμπούλας με το καλό !!!!!!!!!!

Να εχετε όλες μια καλή μερα κι ελπίζω ο καιρός να μας κάνει τη χάρη να φτιάξει ....

Δεν μπορω να μην το γράψω αυτο π[ου ακουσαν τα αυτια μου μόλις τώρα ...

Μπαμπάς -Ανδρι γιατι οταν αφηνεις το κουκλακι σου πέφτει κάτω ????

Ανδρι -Ειναι ο μομος της βα(ρ)υτητας μπαμπά .:shock:...

Μπηκα σε κανα άλλο σπιτι και δεν το κατάλαβα ?????....


nI9Sp3.png

urDwp2.png

Link to comment
Share on other sites

αχ θα τρελαθω!!!θεση για το χαρβαρντ της κλεισατε;;;:tongue::tongue::tongue::tongue: ακουσα κ εγω πριν λιγο ενα καλο!!:το νεγιο, οταν με πλενεις μαμα μου, καταληγεται στη μπανιελα!!:tongue::tongue::tongue::tongue:

περαστικα συντομα ελπιζω κ να το χαρει το ανδριελακι !!

για την κυριακη κ εγω στενοχωρηθηκα, η μικρη ηταν ολη νυχτα με εφιαλτες και κλαματα, ξεραθηκε κατα τις 8.30 το πρωι μεχρι μεχρι μετα απο οταν πηρες, κοιμοταν του καλου καιρου!δε ξερω αν ποναγε η κοιλια της απο την αντιβιωση ή αν ηταν γενικα αναστατωμενη....

κοριτσια πως το σκεφτεστε το θεμα του γιογιο; θα ειχε νοημα τωρα σε λιγο που θα βγαλουμε τα χαλια να αρχισω να της φοραω μονο βρακακι κ να πηγαινουμε στο γιογιο καθε 3 κ λιγο;ή πρεπει πρωτα να αρχισει να λεει θελω να παω στο γιογιο;;τι κανουμε; γιατι απο τη μια θελει να καθεται κ θελει να φορεσει βρακακι, απο την αλλη ομως καθεται με τις ωρες (χωρις να κανει τιποτα)κ μετα της ξαναβαζω πανα...δεν ξερω, λεει;;;;;την ακυρωνω μηπως;;;δεν θελω κιολας σε τετοια περιοδο που παιζει να μπουμε νοσοκομειο να την πιεσω αθελα μου ή να ξεκινησουμε κατι κ στο νοσοκομειο να παθει ενα σοκ ξανα.....

κ μιας κ λεω νοσοκομειο ,απο την july εχετε μηπως κανενα νεο; τι να εκαναν αραγε;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Νεαμανούλα δεν το ζω ακριβώς έτσι με τον αρνητισμό και δεν μπορώ να σου πω, σίγουρα και ο Γιώργος επιμένει περισσότερο σε σχέση με όταν ήταν μικρότερος, είναι η ηλικί αδύσκολη βλέπεις, αλλά σε γενικές γραμμές με λίγο μπλα μπλα και λίγο εγώ τώρα φεύγω πείθεται. Έχω διαβάσει πως είναι χρήσιμο να ανακοινώνεις κάποια ώρα πριν ότι θα φύγουμε σε 10 λεπτά, σε 5 λεπτά, όταν κάνεις άλλες 2 φορές κούνια, άλλη μία κλπκλπ ή να κάνεις συμφωνίες μαζί τους, αλλά δεν ξέρω αν αυτά εφαρμόζονται με μεγάλη επιτυχία στην ηλικία τους.

Εγώ προσωπικά αν το ζούσα αυτό θα την έπαιρνα σηκωτή πιο νωρίς και όχι αν με είχε φτάσει στο αμήν. Χωρίς να εκνευριστείς δηλαδή μέχρι εκεί που δεν παίρνει, ούτε να έχεις πει εκατό φορές πάμε να φύγουμε. Γιατί αν έχεις πει εκατό φορές πάμε να φύγουμε αλλά είστε ακόμα εκεί, έχεις ακυρώσει τον εαυτό σου 99 φορές και η μικρή αυτό βλέπει, όχι την καλή σου την καρδιά!! Σκλήρυνε λίγο τη στάση σου πιο νωρίς, για να καταλάβει ότι δεν γίνεται να της περνάει αυτό και να νυχτώνει κι εσύ ακόμα να παρακαλάς. Έτσι κι αλλιώς θα την πάρεις που θα την πάρεις σηκωτή, κάντο νωρίτερα!! Και μην σε νοιάζει αν σε βλέπουν άλλοι, οι περισσότεροι τα έχουν ζήσει ακριβώς τα ίδια. Και δεν σε νοιάζει και στην τελική!

Κι εγώ έχει χρειαστεί να τον πάρω σηκωτό 2 φορές και νομίζω ότι πραγματικά όλοι μας το έχουμε κάνει, Είναι φορές που τα παιδιά δεν καταλαβαίνουν τις περιστάσεις, τι να κάνουμε...

Κοίτα σε μας η κατάσταση έχει βελτιωθεί σαφώς από πέρσι όπου γινόταν πραγματικά ο κακός χαμός. Τώρα κάποιες φορές την ξεγελάω, την ρίχνω στο φιλότιμο, της τάζω ωραία πραγματάκια που μπορούμε να κάνουμε μαζί ΑΛΛΑ υπάρχουν ακόμη έστω και λίγες φορές που πάλι θα γίνει ο κακός χαμός. Που δεν μπορώ με τίποτα να περάσει το δικό μου (παρόλο που της εξηγώ όλες τις καταστάσεις). Κι επειδή η Χριστίνα είναι μεγάλο παιδί (οι γονείς στη παιδική χαρά δεν πιστεύουν ότι είναι 2 χρονών γιατί είναι ίδια με τα τετράχρονα), φαντάζεσαι ποσο δύσκολο είναι να παίρνεις σηκωτό ένα τετράχρονο παιδί χωρίς να το θέλει ή να προσπαθείς να το βάλεις στο καρεκλάκι αυτοκινήτου. Αν δεν θέλει δεν υπάρχει καμία περίπτωση να κάτσει. Και σε αυτό που λες έχεις δίκιο, δυστυχώς με νοιάζει να μην γίνουμε ρεζίλι, να μην μας κοιτάνε οι άλλοι γονείς, νιώθω τόσο άσχημα.Το ξέρω ότι δεν θα έπρεπε αλλά....ετσι νιώθω. Ευχαριστώ πάντως για όλες τις απαντήσεις!:)

daf περίμενε πρώτα να περάσει η περίοδος που θα σιγουρευτείς αν κάνει το χειρουργείο ή όχι. Μη ζοριστεί το μωρό, δεν λέει. Εγώ θα την ξεκινήσω σε κάνα μήνα (λέω!!), εμένα λέει πότε θέλει κακά ή τσίσα οπότε φαντάζομαι θα την βάζω τότε και φυσικά μετά από κάθε γεύμα. Εχω ακούσει τα αφήνεις ένα τέταρτο όχι παραπάνω.όχι κατευθείαν βρακάκι αλλά πάνα φόρα της, γιατί θα έχεις πολλά ατυχήματα!!:rolleyes:


yaeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

ειμαι ακομα εδω!!!!:tongue::tongue::tongue::tongue:

Λοιπον Daf, εγώ εχω σκοπό τωρα το καλοκαιρι να του βγαζω την πανα και να του λέω ότι οποτε θέλει να κανει τσισακια ή κακα, να μου λέει να πηγαινουμε στο γιογιο. νομιζω οτι κατι θα καταφέρουμε έτσι! Σιγουρα θα έχουμε πολλα ατυχήματα, αλλα αλλιως δεν γίνεται!

neamanoula και ο Γιαννης αντιδρα και χτυπιέται. αλλα δεν ξέρω πως το κατάφερα, του έχω περάσει το εξης: Του λέω "Γιάννη, τώρα πρέπει να φυγουμε. Πες καληνυχτα στην κουνια,στην τσουλιθρα, κλπ". Ο μικρος το κάνει. Λεει καληνυχτα και φευγουμε. Μακαρι να επιανε και σε εσενα αυτο!

Καλα τα κοριτσάκια σας δεν παιζονται! τι κουβεβτες τρελες ειναι αυτες;; φτου φτου. Και ο δικος μου λέει αρκετα, αλλα όχι τοσ καθαρα!

Να σας πω και κάτι άλλο;; Πριν 4 μερες, καταφερα και βρήκα δυναμη και κουραγιο και δεν τον πήρα το βραδυ στο κρεβάτι μας. εκλαιγε 1 ώρα και εγω απλά του έλεγα ότι δεν υπάρχει τιποτα καλυτερο απο το κρεβατι του, πως ολοι εχουμε το δικο μας κρεβατι και δεν μπορει να κοιμάται με τα μαμα και τον μπαμπα! Και κορίτσια...Κοιμηθηκε. Τώρα ειναι το 4 βραδυ που κοιμαται σερι στο κρεβατι του και ΔΕΝ ΞΥΠΝΑΕΙ. Και οχι μονο αυτο, αλλα επιτελους κοιμαται και 10 ωρες!Λετε να τα καταφερα????

Βεβαια με την ελευση της μπεμπας δεν ξέρω τι θα γινει....


cEyXp3.png

q61sp3.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σας μανούλες!!!ναι ξέρω είμαι γαιδούρα χάθηκα αλλά πολύ τρέξιμο!!!κάναμε την μαγνητική και βρήκαμε το νεφράκι κοντά στην σπονδυλική στήλη στο κέντρο του σώματος. ο γιατρός μας ζήτησε και την σύμφωνη γνώμη παιδονεφρολόγου για να προχωρήσει και έτσι άντε πάλι από την αρχή να περιμένουμε τι θα πει και ο επόμενος γιατρός!!!την τρίτη έχουμε ραντεβου με παιδονεφρολόγο στο παίδων και στις 6 ιουνίου έκλεισα να την δει εκεί και ένας παιδοουρολόγος ακόμα να μας πει την γνώμη του!!!

προς το παρών να ενημερώσω ότι μέσα σε όλα από την υπερέντασή μου σήκωσα όλα τα χαλιά μόνη μου (εκτός από της μαίρης!) και τα έχω πλύνει κιόλας και μιλάμε για μοκέτες σχεδόν από άκρη σε άκρη!!!χαχα τρέλα λέμε ααααα και κάτι άλλο κατάφερα αυτές τις μέρες η μαιρούλα μου το καμάρι μου κάνει τσισάκια και κακάκια στο γιογιό!!!

μόλις σήκωσα τα χαλιά την επόμενη μέρα της λέω το πρωί σήμερα μαιρούλα δεν θα βάλουμε πάνα θα φορέσουμε βρακάκι και θα κάνουμε τσισάκια και κακάκια στο γιογιο!!!εντάξει τις μισές φορές το πετύχαμε τις άλλες τα κάναμε πάνω μας, την δεύτερη μέρα λέμε πάλι τα ίδια μόνο που δεν πετύχαμε καμμία στο γιογιό όλα πάνω μας και την τρίτη μέρα σηκώθηκε άρων άρων για να κάνει τσισάκια στο γιογιό και έκτοτε τα κάνει μόνο στο γιογιο!!!δεν το πιστεύω ότι ήταν τόσο εύκολο!!!βέβαια είχαμε ξανακάνει προσπάθειες στο παρελθόν αλλά δεν την πίεσα τώρα της το έδωσα δεδομένο τέλος οι πάνες!!!σήμερα έλειψε μετον μπαμπά της 2 ώρες να πάει στην παιδική χαρά και μόλις γύρισε έβγαλε την πάνα η οποία ήταν στεγνή και έκανε τσισάκια στο γιογιό!!!!θα πάμε και στα μοδερκαρε να πάρουμε το γιογιο ταξιδίου και τέλος οι πάνες!!! αυτά τα νέα μας!!!

κατερινάκι μην βιάζεσε κοπέλα μου όλα θα έρθουν εγώ στην μπέμπα πήγα στο γιατρό για να κλείσουμε ραντεβού για πρόκληση και ενώ τον περίμενα με έπιασαν οι πόνοι ξαφνικά!!!!ξέρω βέβαια ότι έχεις κουραστεί αλλά πίστεψεμε μετά είναι πιο δύσκολα τα πράγματα άστην να κάτσει μέσα λίγο ακόμα και κεκουράσου όσο μπορείς τώρα που μπορείς!!!!

πάντως κορίτσια εμένα η μικρή δεν μου κάνει και πολλά σκηνικά μιας και είμαι λίγο αυστηρή σε κάποια πράγματα!!!όταν μιλάω θέλω να ακούει διαφορετικά τι και αν κλαίει μπροστά΄σε κόσμο θα γίνει αυτό που θα πω εγώ!!!ευτηχώς το έχει καταλάβει ότι όταν η μαμά μιλήσει τέλος και δεν μου κάνει και πολλά σκηνικά!!!αααα τις προάλλες ήταν στα πεθερικά μου και πήγα να την πάρω και μόλις είπα μαιρούλα ετοιμάσου φεύγουμε τώρα άρχισε με γκρίνια να ετοιμάζετε και να κλαψουρίζει: αμάν μαμά αμάν εγώ θέλω να κάτσω εδώ αμάν θα φύγει η μαιρουλα και θα κλαις θα δεις μαμά θα φύγει η μαίρη!!!!το σκατουλάκι είχε πολύ πλάκα αρκει να μην τα εννοεί βέβαια!


jclvp3.png?FolA72Tl

8Szcp3.png?F35yg9Ll

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μανούλες!!!!

Οντως χάθηκα λίγο αλλα το πράγμα είναι πολύ απλό, δεν έχω κάτι να γράψω....οπότε μπάινω σας διαβάζω και μέχρι έκει...τα νέα μας όλα μια χαρα, ο μικρός ξεσαλωμένος, εγω πτωμα διοτι είμαι μόνη στην δουλεια και τρέχω σαν το σκυλι, βόλτες κανουμε....υγεία εχουμε-την οποία πολύ την εκτιμώ πλέον-και όλα καλα!!!!

Κατερινάκι_ς χαλάρωσε και απόλαυσε τις στιγμές....όπου να ναι έρχεται η μπουμπού!!!

July τι να πω, ότι είναι να γίνει ας γίνει με την λιγότερη ταλαιπωρία στην μικρη....

DAF μακάρι να βγάλετε ακρη με τα ομοι...(σας διαβάζω και στο άλλο σιτε...), θα ήθελα κάποια στιγμή την γνωμη σου σε πμ, για την ομοιοπαθητική, γιατί σκέφτομαι κάτι που μου είπαν για τον μικρό!!!

Νεαμανουλα, την γνωμη μου σου την είπα και τηλεφωνικά....

ΠΕΖΗ οι διακοπες για όλους θα είναι δύσκολες φέτος....

Τα ξαναλέμε κορίτσια!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα!

july πραγατικά ευχομαι οπως και όλα τα κορίτσια να πάνε ολα καλα!!!!!!!!! Σε σκεφτόμαστε!!!

Οσο για μένα....ξερω οτι αυτες τις ΄ξέγνοιαστες" στιγμες δεν θα τις ξαναέχω, αλλα δεν αντέχω άλλο. δεν μπορώ να παιζω με τον μικρο, δεν μπορώ να κάνω διάφορα πράγματα και αυτο με κουρασε.

Δωσαμε άτυπο ραντεβου για 8/6 εκτος αν προκύψει κάτι μεσα στη βδομάδα!

Οποτε...περιμένω!!!!!!!!!!!!!


cEyXp3.png

q61sp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα !!

Κατερινακι κράτα γερά !! Λιγο έμεινε ακόμα μωρέ , υπομονη !!!

Ειδαμε το μπεμπε΄χθές . κοροτσακι επιβεβαιωμένο πλέον !!!! Ειχαμε και την Ανδρι μαζί η οποιά φωναζε θελωωω αδε(ρ)φουλα οχι αδε(ρ)φουλη!!!! Κοιταγε μαγεμενη τον υπέρηχο και της δειχναμε που κολυμπούσε το μωράκι και τι λεει το σκατούλι ?? Εχει μπανιελα η μαμά στη κοιλιτσα για να κολυμπάει το μωλακι μας !!!!! με λίγα λόγια το μωρακι καταληγεται στη μπανιελα που λέει κ η Ερατούλα !!!!! Κορίτσια είναι α΄παιχτα τα μικράκια μας ...

Οσο για το γιογιο DaF το ίδιο κάνουμε κι εμεις .. Πηραμε αυτό https://www.perizitito.gr/product.php?productid=143480κ ξεκινησε η πλήση εγκεφάλου . επισης θελω να πάρω και αυτό

http://www.greekbooks.gr/books/pedika/ikonografimena/i-panes-den-ine-gia-panta.product κι ο Θεος βοηθος...


nI9Sp3.png

urDwp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μαριγια μου....ΚΟΡΗ ΒΡΕ???Αντε με το καλο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ΤΕΛΕΙΑ!!! Φουφούλα που λέει και ο Γιάννης μου!!!!!!!!!!!!!

Οσο για το βιβλίο το το πηραμε εδω και καιρο. Αντε να δουμε τι θα κάνουμε! χα χα


cEyXp3.png

q61sp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κατερινακι κράτα γερά !! Λιγο έμεινε ακόμα μωρέ , υπομονη !!!

Ειδαμε το μπεμπε΄χθές . κοροτσακι επιβεβαιωμένο πλέον !!!! Ειχαμε και την Ανδρι μαζί η οποιά φωναζε θελωωω αδε(ρ)φουλα οχι αδε(ρ)φουλη!!!! Κοιταγε μαγεμενη τον υπέρηχο και της δειχναμε που κολυμπούσε το μωράκι και τι λεει το σκατούλι ?? Εχει μπανιελα η μαμά στη κοιλιτσα για να κολυμπάει το μωλακι μας !!!!! με λίγα λόγια το μωρακι καταληγεται στη μπανιελα που λέει κ η Ερατούλα !!!!! Κορίτσια είναι α΄παιχτα τα μικράκια μας ...

:lol::lol::lol:

ωραιο, μπανιερα!!!:tongue::tongue:με το καλο η δευτερη κορουλα μαριγια μου!!μπραβο στο ανδριελακι ολα τα πιανει χαχαχαχαχαχα ακους εκει θελω αδερφουλα!!:tongue::tongue::tongue::tongue:

απο τη σειρα αυτη που λες ειχαμε την πιπιλα και τα δοντια (ασχετο, αλλα θα χρησιμευσει του χρονου υποθετω στον παιδικο)ΟΦ ΤΟΠΙΚκαλεεε η κορη μου τσιτσιδωθηκε!!!!!!!!:shock::tongue::tongue::tongue::tongue:

λοιπον συνεχιζω...λεω να ακολουθησω σε μιξη το συστημα 'july' για την πανα και το συστημα μιας ξαδερφης μας(το συζητουσαμε προχτες..), αν δεν πετυχει αυτην την εβδομαδα θα το αφησω γιατι μαλλον μπαινουμε για χειρουργειο σε 15 μερες...πηγαμε σημερα στο παιδων ξανα και μας εδωσαν αυτο το μικρο περιθωριο σε περιπτωση που μειωθει.

july τελικα δεν καταλαβα, ειναι η 'ευκολη΄' περιπτωση που ελεγες με το νεφρακι; ελπιζω να εχετε μια απαντηση γρηγορα τουλαχιστον, ναι η αναμονη ειναι σκ@#ουλες....

μπραβο στη μαιρουλα που εβγαλε τις πανες!!

κατερινα δεν μας ειπες, γενικη εκανες;;;η τεμπελιαζεις;;;:tongue::tongue: υπομονη οσο μπορεις καλη μου!!!

α giaki μπες κ στο τοπικ κ γραψε ο,τι θες, θα ακουσεις πολλες αποψεις, κ οποτε θες πες μου τι σκεφτεσαι...εμεις μεχρι στιγμης ειμαστε ευχαριστημενοι με την προσεγγιση, αλλα οχι τους παιδιατρους!τωρα που πηγε στον αλλον ομοιοπαθητικο θα δουμε τι γινεται....εχουμε ελπιδες αλλα εγω πια οχι κ τοσες, εχω κουραστει κιολας, αντε να βγει να ησυχασουμε πια.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα !!

Ειδαμε το μπεμπε΄χθές . κοροτσακι επιβεβαιωμένο πλέον !!!! Ειχαμε και την Ανδρι μαζί η οποιά φωναζε θελωωω αδε(ρ)φουλα οχι αδε(ρ)φουλη!!!! Κοιταγε μαγεμενη τον υπέρηχο και της δειχναμε που κολυμπούσε το μωράκι και τι λεει το σκατούλι ?? Εχει μπανιελα η μαμά στη κοιλιτσα για να κολυμπάει το μωλακι μας !!!!! με λίγα λόγια το μωρακι καταληγεται στη μπανιελα που λέει κ η Ερατούλα !!!!!

Μπραβο φιλεναδα, με το κάλό λοιπόν και η 2η μπουμπού!!!!

Οσο για το γιογιο DaF το ίδιο κάνουμε κι εμεις .. Πηραμε αυτό https://www.perizitito.gr/product.php?productid=143480κ ξεκινησε η πλήση εγκεφάλου . επισης θελω να πάρω και αυτό

http://www.greekbooks.gr/books/pedika/ikonografimena/i-panes-den-ine-gia-panta.product κι ο Θεος βοηθος...

Εγώ πήρα το αντίστοιχο για την πιπίλα, αλλα για την ώρα τζίφος....ο μικρός όλο "Γειά πιπίλα" λέει και τον βράδυ την ζητάει οπότε και εγώ-κακώς το ξέρω-του την δίνω...

Τώρα για το γιογιό πικρή ιστορία....μας βλέπω φαντάρους με πάνες....αλήθεια έχει και εφηβικά νούμερα....:D:D:D:D:DΜόλις ακούσει για γιογιό γίνεται λούης!!!!Χθές ζητούσε τον "γκαμπινε....." αλλά ούτε λόγως να παει την κατάληλη στιγμή....πάντως μας ενημερώνει....αφού τα κάνει....:confused::confused::confused::confused::confused: κάτι είναι και αυτό....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...