Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Μπράβο και εγώ αυτό ήξερα οκ από Δευτέρα θα πάρω τα μέτρα μου 😅😅 

      Το salospir σας έχει εξηγήσει γιατί σας το δινει? Εντελώς προληπτικά ή είδε κάτι στις εξετάσεις που είχατε κάνει παλιότερα? Αν ήταν εντελώς προληπτικα, τώρα με την αποκόλληση σας είπε να το σταματήσετε?

Μανούλες Νοεμβρίου 2015


kaity

Recommended Posts

Γεια σας και παλι!! Τι κάνετε μανούλες?

Σάσσα ωραία, θα μάθεις και κολπάκια να γυρίσει το μωρό σου... Κι αν δεν γυρίσει δεν πειράζει... εσύ θα προσπαθήσεις! Πώς είναι τα μαθήματα? Εχεις διαλέξει δική σου μαία ή του γιατρού σου?

Κι εμένα πονάει πολ'υ η μέση και όοοολη η λεκάνη, κυρίως όταν κάθομαι.. Λογικό είναι, εσύ Σοφία μου έχεις και μεγαλύτερο βάρος στην κοιλίτσα σου...


dph2p2.pngRGM7p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γειά σας κορίτσια μου!!!! Τι κανετε;!!! Σας διαβάζω κάθε μέρα αλλά επειδή συνήθως μπαίνω απ το κινητό και έχω θεματακι δεν γράφω πάντα. .. το doppler μου το ανέβαλε δυστυχώς για την δεύτερα που θα έρθει. . Οπότε είμαι σίγουρος αναμονή ακόμα ... δεν μου άρεσε η κίνηση της γιατρού να σας πω..και με ψιλό ξενέρωσε. Βλέπω εχετε συσπασουλες και πονακια στην μέση είδα. . .. είναι τα του τελευταίου τριμήνου κορίτσια μου!! Υπομονή! !! Περνάει τόσο γρήγορα ο καιρός δεν το πιστεύω ..... Έχω τρελαθεί όσο σκέφτομαι ότι λίγο ακόμα έμεινε! !!!!!! :) :) χαλάλι κι οι πόνοι κι οι αϋπνίες! !!!!! Χτες έφτιαξα φασολάκια και ρυζογαλο για επιδόρπιο. ..και τα ξεσκισα! !!!!!!!! Αλλά δεν ήμουν η μόνη ...κάνει κι ο σύζυγός συμπαράσταση. ..χάχα! !!!ώρες ώρες φέρεται λες κι είναι εκείνος έγκυος. .. πω πω πωωωωω άντρες! !!!! ;)


[sIGPIC][/sIGPIC]

My life is a real dream!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου καλημερα..τι κανουμε οι κοιλιτσες?

Εμεις ειχαμε δυσκολη μερα χτες απο το πρωι με πονους χαμηλα,πηγα στο γιατρο κ μου αυξησε κ αλλο τη δοση του χαπιου κ με εξετασε κολπικα για τον τραχηλο...ο οποιος ηταν κλειστος κ δεν ανησυχησε...

Παρολα αυτα ηθελα να παρω κ δευτερη γνωμη κ αργα το βραδυ πηγα σε αλλο γιατρο(Πωλινα μου στον δικο σου).εκει τα ειδα ολα!!!!!

Κατ αρχην μου μετρησε τον τραχηλο με ενδοκολπικο υπερηχο(πραγμα που ο αλλος ποτε δεν ειχε κανει,δεν ηξερα ποτε τι μεγεθος τραχηλου ειχα) και τον βρηκε 4.2 εκ!!!!!

Του ειπα οτι με εξετασε ο αλλος κολπικα κ φρικαρε,μου λεει με τετοιο μηκος τραχηλου,σε ειχε με 3 σπασμολυτικα την μερα??

Ειδε κ τις συσπασεις κ μου ειπε οτι ειναι απλα braxton hicks (προπαρασκευαστικες συσπασεις) οι οποιες με τετοιο μηκος τραχηλου ειναι καλοδεχουμενες!!ο πονος που εχω δεν ειναι ωδινες τοκετου,απλα πονακια,τα οποια ισως κ να οφειλονται σε προηγουμενες συμφυσεις λογω καισαρικης..

Μου εκοψε ολα τα χαπια και απλα συνεστησε ξεκουραση κ παρακολουθηση..

Το δευτερο που εμαθα κ τρελαθηκα ,ειναι οτι δεν υπηρχε καν λογος για την πρωτη καισαρικη...το ανατομικο προβλημα ηταν απλα μια δικαιολογια μη ιατρικως αποδεδειγμενη ως αντε νδειξη φυσ.τοκ....και φυσικα θα προσπαθησουμε για vbac αυτη τη φορα..

Περιττο να σας πω οτι ολο το βραδυ το εβγαλα κλαιγοντας,ενιωθα οτι μου στερησαν την καλυτερη στιγμη της ζωης μου,τη γεννηση του πρωτου μου μωρου(μου ειχαν κανει ολικη ναρκωση) και ενιωθα και νιωθω φοβερα πληγωμενη κ αηδιασμενη με ολους αυτους που θελουν να αποκαλουνται γιατροι...στο γιατρο μου δεν θα ξαναπαω,αν κ κατι που ντρεπομουν πολυ να το κανω,γιατι αποφασισα οτι δεν προκειται να ειμαι ξανα ερμαιο του καθε συμφεροντολογου που το μονο που τον ενδιαφερει ειναι η τσεπη του...

Αυτα απο μενα σορι για το τεραστιο ποστ,αλλα ηθελα να τα πω καπου να ξαλαφρωσω!!!

Εσεις τι μου κανετε?ολες καλα?Σοφια μου εισαι καλυτερα?


1ePpp3.png

kOTkp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου καλημερα..τι κανουμε οι κοιλιτσες?

Εμεις ειχαμε δυσκολη μερα χτες απο το πρωι με πονους χαμηλα,πηγα στο γιατρο κ μου αυξησε κ αλλο τη δοση του χαπιου κ με εξετασε κολπικα για τον τραχηλο...ο οποιος ηταν κλειστος κ δεν ανησυχησε...

Παρολα αυτα ηθελα να παρω κ δευτερη γνωμη κ αργα το βραδυ πηγα σε αλλο γιατρο(Πωλινα μου στον δικο σου).εκει τα ειδα ολα!!!!!

Κατ αρχην μου μετρησε τον τραχηλο με ενδοκολπικο υπερηχο(πραγμα που ο αλλος ποτε δεν ειχε κανει,δεν ηξερα ποτε τι μεγεθος τραχηλου ειχα) και τον βρηκε 4.2 εκ!!!!!

Του ειπα οτι με εξετασε ο αλλος κολπικα κ φρικαρε,μου λεει με τετοιο μηκος τραχηλου,σε ειχε με 3 σπασμολυτικα την μερα??

Ειδε κ τις συσπασεις κ μου ειπε οτι ειναι απλα braxton hicks (προπαρασκευαστικες συσπασεις) οι οποιες με τετοιο μηκος τραχηλου ειναι καλοδεχουμενες!!ο πονος που εχω δεν ειναι ωδινες τοκετου,απλα πονακια,τα οποια ισως κ να οφειλονται σε προηγουμενες συμφυσεις λογω καισαρικης..

Μου εκοψε ολα τα χαπια και απλα συνεστησε ξεκουραση κ παρακολουθηση..

Το δευτερο που εμαθα κ τρελαθηκα ,ειναι οτι δεν υπηρχε καν λογος για την πρωτη καισαρικη...το ανατομικο προβλημα ηταν απλα μια δικαιολογια μη ιατρικως αποδεδειγμενη ως αντε νδειξη φυσ.τοκ....και φυσικα θα προσπαθησουμε για vbac αυτη τη φορα..

Περιττο να σας πω οτι ολο το βραδυ το εβγαλα κλαιγοντας,ενιωθα οτι μου στερησαν την καλυτερη στιγμη της ζωης μου,τη γεννηση του πρωτου μου μωρου(μου ειχαν κανει ολικη ναρκωση) και ενιωθα και νιωθω φοβερα πληγωμενη κ αηδιασμενη με ολους αυτους που θελουν να αποκαλουνται γιατροι...στο γιατρο μου δεν θα ξαναπαω,αν κ κατι που ντρεπομουν πολυ να το κανω,γιατι αποφασισα οτι δεν προκειται να ειμαι ξανα ερμαιο του καθε συμφεροντολογου που το μονο που τον ενδιαφερει ειναι η τσεπη του...

Αυτα απο μενα σορι για το τεραστιο ποστ,αλλα ηθελα να τα πω καπου να ξαλαφρωσω!!!

Εσεις τι μου κανετε?ολες καλα?Σοφια μου εισαι καλυτερα?

Αναστασία μου πολύ χάρηκα που όλα είναι καλά και θα ξεαγχωθείς....

Αλλά στενοχωρήθηκα με τις αποκαλύψεις που είχες, τώρα τελευταία στιγμή! Φαντάζομαι το σοκ σου!

Τι σου είχε αναφέρει ως ανατομικό πρόβλημα?

Συμφωνώ να προσπαθήσετε για vbac εφόσον το ψάξει καλά ο γιατρός (ο οποίος απ οτι καταλαβαίνω έχει πείρα στο θέμα) και το κυριότερο απο όλα είναι ότι βρήκες ένα γιατρό που δεν σε τρομοκρατεί και σε κάνει να αισθάνεσαι άνετα.... Δεν καταλαβαίνω γιατί θέλουν να μας φοβίζουν και να μας οδηγούν σε λάθος αποφάσεις... Τι να πω, κρίμα που υπάρχουν τέτοιοι γιατροί, που ασκούν ένα τόσο σημαντικό επάγγελμα και βαριούνται να κάνουν τη δουλειά τους...


dph2p2.pngRGM7p2.png

Link to comment
Share on other sites

Αναστασία μου πολύ χάρηκα που όλα είναι καλά και θα ξεαγχωθείς....

Αλλά στενοχωρήθηκα με τις αποκαλύψεις που είχες, τώρα τελευταία στιγμή! Φαντάζομαι το σοκ σου!

Τι σου είχε αναφέρει ως ανατομικό πρόβλημα?

Συμφωνώ να προσπαθήσετε για vbac εφόσον το ψάξει καλά ο γιατρός (ο οποίος απ οτι καταλαβαίνω έχει πείρα στο θέμα) και το κυριότερο απο όλα είναι ότι βρήκες ένα γιατρό που δεν σε τρομοκρατεί και σε κάνει να αισθάνεσαι άνετα.... Δεν καταλαβαίνω γιατί θέλουν να μας φοβίζουν και να μας οδηγούν σε λάθος αποφάσεις... Τι να πω, κρίμα που υπάρχουν τέτοιοι γιατροί, που ασκούν ένα τόσο σημαντικό επάγγελμα και βαριούνται να κάνουν τη δουλειά τους...

Ναι anath μου,αστα... μου ειχαν πει για ενα κοκκαλο (δεν θυμαμαι το ονομα του)το οποιο ηταν σε τετοια θεση που θα εμποδιζε το φ.τ..και εγω ως πρωταρα κ πληρως ανενημερωτη δεν μπηκα στην διαδικασια να το ψαξω περισσοτερο..

Ναι ειναι οντως πραγματικα κριμα,ουτε τη δουλεια τους την κανουν καλα,και παιρνουν μια χαρα κ τα ευρουλακια μας..

Ευτυχως που υπαρχουν ακομα ευσυνειδητοι γιατροι που δεν σε βλεπουν σαν ενα κινουμενο πορτοφολι...πολυ λιγοι φυσικα,μετρημενοι στα δακτυλα του ενος χεριου,τουλαχιστον εδω στην Κυπρο.


1ePpp3.png

kOTkp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Bre sy Nassia alitheia twra??!!! Ma kala ti ko_@noi yparxoun ekei eksw? Aporw.. pali kala pou vrikes enan anthrwpo na sta pei me to onoma tous ta pragmata.

Na mi sou metraei ton traxilo kolpika? Epivalletai eixa katalavei, eidika me to pou arxizei na pairnei varos to mwro.

Elpizw eisai pio iremi twra , apoti katalava niwtheis mallon ligo pio entona tis Braxton Hicks, afou se ponouse ki i koilia sou kapws..euxaristisou tin ypoloipi egkymosini sou loipon kai dokimase afou to theleis na ftiakseis ena neo plano me ton kainourio giatro.!!


b5Zrp2.png
Link to comment
Share on other sites

Νασιακι μου μπραβο! Δεν ειναι τελειος ο γιατρούλης μας? ειναι πραγματικα υπερ του φυσιολογικου τοκετου και πολυ υποστηρικτικος. Φιλη που γεννησε μαζι του vbac ειπε πως εμεινε μαζι της σε ολη τη διαρκεια του τοκετου πραγμα πολυ σπανιο για γιατρο! Πολυ καλα εκανες κ αλλαξες γιατρο, τωρα θα ζησεις οπως ονειρευεσαι την εμπιρεια της γεννησης του γιου σου! Σε νιωθω απολυτα και εγω εφαγα τζαμπα μαχαιρι (με επισκληριδιο ομως) και το χω παραπονο. Ακουω γνωστες μου που γεννανε φυσιολογικα κ σκεφτομαι πως εμενα δεν μου δοθηκε ποτε η εμπιρεια... Βεβαια το αποτελεσμα τα δικαιωνει ολα αλλα σου μενει ρε παιδι μου ενα γιατι... Κολπικη εξεταση πριν τον 9ο μηνα ειναι εγκληματικο και εμενα παντα με κοιταει στον υπερηχο! θα σε βαλω σε σελιδα για vbac στο φβ να ενημερωθεις :) πολυ χαρηκα με τα νεα σου!

Εγω εκανα χθες το πρωτο μου καρδιοτοκογραφημα μετα απο οδηγιες του γιατρου (προληπτικα χωρις να υπαρχει καποιο θεμα) μια χαρα ηταν, ηταν κ ησυχουλης ο μπεμπης και συσπασεις μηδεν... Αληθεια Σοφια μου εσυ δεν εχεις κανει να μετρησεις τις συσπασεις? ισως τα πονακια που εχεις να ειναι απλα απο το βαρος τοσο στη κοιλια οσο κ στη μεση!

Μιαμ μιαμ Ζωη τωρα που ανεφερες ρυζογαλο μια λιγουριτσα με εχει πιασει χιχι! Οντως βρε κοριτσια, χαλαλι και οι αυπνιες και οι πονοι και ολα!

Εγω πλνω/σιδερωνω τακτοποιω βρεφικα ρουχαλακια και τρελενομαι, δεν βλεπω την ωρα να τα δω φορεμενα στο αντρακι μας!


oYNBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα φιλες μου!

Πωλινακι μου ναι ειναι καταπληκτικος!!πολυ ενημερωμενος οτι τον ρωτουσα ηξερε να μου απαντησει χωρις σκεψη.ακομα και για ενα θεμα που ειχα(ειχε βρεθει πολυ μικρο ποσοστο μωσαικισμου στον πλακουντα) που συνηθως οι γυναικολογοι δεν εχουν ιδεα,ηξερε τα παντα κ με καθησυχασε,ενω ο αλλος ουτε καν ηξερε τι ειναι...αστα..

Ναι βαλε με στο γκρουπ σε παρακαλω,θελω να ενημερωθω κι αλλο γιατι δεν στο κρυβω εχω αρκετες φοβιες..θα το συζητησω κ με το γιατρο φυσικα..

Ναι Σοφια μου,ειναι απλα braxton hicks τις οποιες αισθανομαι πιο εντονα..συμβαινει για πολλους λογους μου ειπε,το πιο πιθανον λογω συμφυσεων απο την προηγ κ.τ. που πιστευω οτι εχω γιατι ειχα κ πριν μεινω εγκυος αυτα το πονακια χαμηλα χωρις να υπαρχει οτιδηποτε αλλο...


1ePpp3.png

kOTkp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κοριτσάκια! !! Χαθήκαμε ολες!! Είστε καλα;!! Πως τα πάτε με τις συσπάσεις; ...Εγώ γύρισα από το doppler! !όλα καλά! ! Η μπέμπα μας πάλι κρυβοτανε! !! Έχει πάρει θέση με το κεφαλάκι προς τα κάτω! ! Έφτασε τα 2κιλα και 350γραμμαρια!! (Είμαι στην 33wκαι 4d !) Το μόνο που φοβήθηκα είναι ότι είπε ότι ο ομφάλιο λώρος είναι από πίσω βέβαια αλλά είναι κοντά στο λαιμουδακι της αυτό . .. μου είπε βέβαια όλα καλά. .. Απλά εγώ αγχώνομαι η χαζή! !... Κατά τα άλλα μια Χαρούλα! !πήγανε όμορφα και την είδα την μπεμπουλα και καταχάρηκα! !!!! Μεγαλώνει η μικρούλα μου....μου φαίνεται όλο αυτό που ζούμε πολύ μαγικό! !!!!!! :) :)


[sIGPIC][/sIGPIC]

My life is a real dream!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια!!!

Ζωή τι ωραία η μπεμπούλα σου! Πότε έχεις ΠΗΤ? (πρέπει να θυμηθούμε το πινακάκι νομίζω...)

Εγώ σχεδόν τελείωσα με τα ψώνια του μπέμπη.. Μόνο ένα μπουφανάκι μου λείπει ακόμη... Αλήθεια εσείς τι μπουφανάκι π'ηρατε/θα πάρετε? Ολόσωμο ή κανονικό?

Από δικά μου δεν έχω πάρει τίποτα ακόμα... Βαριεμαι... αφήστε που δν είναι κ ότι πιο όμορφο να ψωνίζεις τεράστειες σερβιέτες, νυχτικά κτλ.... Λίγο πριν μπω στο μήνα μου θα τα πάρω αυτά...


dph2p2.pngRGM7p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κοριτσάκια!!!

Ζωή τι ωραία η μπεμπούλα σου! Πότε έχεις ΠΗΤ? (πρέπει να θυμηθούμε το πινακάκι νομίζω...)

Εγώ σχεδόν τελείωσα με τα ψώνια του μπέμπη.. Μόνο ένα μπουφανάκι μου λείπει ακόμη... Αλήθεια εσείς τι μπουφανάκι π'ηρατε/θα πάρετε? Ολόσωμο ή κανονικό?

Από δικά μου δεν έχω πάρει τίποτα ακόμα... Βαριεμαι... αφήστε που δν είναι κ ότι πιο όμορφο να ψωνίζεις τεράστειες σερβιέτες, νυχτικά κτλ.... Λίγο πριν μπω στο μήνα μου θα τα πάρω αυτά...

Kαλημερα μανουλες!!! φθινοπωρισε και μ αρεσει πολυ!

Βασω κι εγω για απο πανω ψαχνω αυτες τις μερες! Λεω να μην παρω ολοσωμα προς το παρον, σκεφτομαι οτι το καροτσι μας ερχεται μαζι με ποδοσακους φουσκωτουλικους οποτε σκεφτομαι κανονικα να παρω. Εχει κατι τοοοοοσο ομορφουλια με κουκουλιτσες με αυτακια και τρελαινομαι! Αλλα με μπλεκουν τα νουμερα γιατι εχω στο νου μου οτι πιθανοτατα εμεις να βγουμε μικρουλικα....οποτε ποιο νουμερακι ειναι σψστο? να μη χαθουν και μεστο ζακετακι!!

Ζωη τι καλα που μεγαλωνει το κοριτσακι σας! και ολα μια χαρα με το ντοπλερ ποιος τη χαρη σας! εμεις εχουμε το τελευταιο ντοπλερ μας αυριο απογευμα.

Πωλινα μου η αληθεια ειναι για καρδιοτοκογραφημα δεν εχουμε μιλησει...παρολαυτα νομιζω ηταν λιγο νωρις για να κανω εγω, ειναι για λιγο αργοτερα εχω την εντυπωση. βεβαια ο πονος στη μεση ειναι αναμφιβολα απο συσπσση αφου τοτε εμφανιζεται ή τοτε γινεται πιο εντονος αν προυπαρχει. Υπομονη θελει, τωρα εχει βελτιωθει η κατασταση παντως κι ειμαι χαρουμενη!


b5Zrp2.png
Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα μανουλες!!! φθινοπωρισε και μ αρεσει πολυ!

Βασω κι εγω για απο πανω ψαχνω αυτες τις μερες! Λεω να μην παρω ολοσωμα προς το παρον, σκεφτομαι οτι το καροτσι μας ερχεται μαζι με ποδοσακους φουσκωτουλικους οποτε σκεφτομαι κανονικα να παρω. Εχει κατι τοοοοοσο ομορφουλια με κουκουλιτσες με αυτακια και τρελαινομαι! Αλλα με μπλεκουν τα νουμερα γιατι εχω στο νου μου οτι πιθανοτατα εμεις να βγουμε μικρουλικα....οποτε ποιο νουμερακι ειναι σψστο? να μη χαθουν και μεστο ζακετακι!!

Εχεις δίκιο για τον ποδόσακο.. και με το ολόσωμο δεν μπορείς να το κρατήσεις αγκαλιά τόσο εύκολα.. νουμερακι παρε το 0-3 ή το 1 (ανάλογα την εταιρεία), αλλά ίσως μετά, από Φεβρουάριο, να χρειατείς μεγαλύτερα, δηλ 3-6!


dph2p2.pngRGM7p2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ πολύ! !

Βάσω μου 11νοεμβρη είναι η πητ μου .. αν και μου έλεγε χτες και κάτι κουλά μέχρι 16 Νοέμβρη ... άρα θα λέω αρχές Νοέμβρη να είμαι μέσα! !! ;)

Σοφία μου καλό doppler να έχετε και εσείς σήμερα σου εύχομαι! !! Και να δεις το μπεμπακι σου να το χαρείς! ! Αν θες ζητά του να σου βγάλει βιντεακι! Εγώ του ζήτησα και μου έβγαλε! !!! ;)

Όσο για τα μπουφανακια ούτε εγώ έχω ιδέα ... μας φέρανε δωράκι δύο μικρά μπουφανακια αλλά είναι για τριών τεσσάρων μηνών νομίζω. .. θ αρκεστώ γι αρχή σ αυτα. .. είναιώνα κανονικά. . Κι όχι ολόσωμα. ..αν και μου είπαν για βαρύ χειμώνα είναι καλά τα ολόσωμα για έξω. .αλλά γνώμη μου μην βιαστείτε να πάρετε. ..γιατί όταν βαρυχειμωνιασει θα χουνε μεγαλώσει και τα μπεμπακια μας !!!!!! :)


[sIGPIC][/sIGPIC]

My life is a real dream!!

Link to comment
Share on other sites

Δικιο εχεις, το μεχρι 3μηνων πρεπει να παρω...γραφει διπλα οτι ειναι μεχρι 6.5κιλα και γελαωωωωωω!!! Θα βγουν μικρουτσικα τα γλυκουλια, θα χαθουν μεστο μπουφανακι - την εξοδο απτο μαιευτηριο σκεφτομαι για οσες δεν το καταλαβαν! Τελοσπαντων γερα να ναι κι ας τους πλεουν τα ρουχαλακια.

Μιας που λες για νυχτικα...ειναι χαααααλια ρε συ, τουλαχιστον αυτα των καταστηματων με τα εγκυμοσυνης.. Μου βρηκ ενα η μαμα μου στο yamamay σημερα συμπαθητικο με κουμπακια και της ειπα πααααρτο μην το χασουμε και κυκλοφορω σαν τη θεια! Κοιταξτε κι εκει, νομιζω θα βρειτε! Αλλιως να παρουμε ολες το ιδιο βρε αδερφε!

Επισης την εστειλα κ στο outlet του mothercare γιατι εγω μονο για γιατρο βγαινω απτο σπιτι, μπας και βρει τιποτα ενδιαφερον! Τι κανει η ερημη μελλουσα γιαγια, και δεν παραπονιεται καθολου μωρε.


b5Zrp2.png
Link to comment
Share on other sites

ναι κι εγω την έξοδο σκέφτομαι... που θα είναι μικρούλικα... Μετά βλέπουμε... εν τω μεταξυ όλο και κάποιο δώρο θα μας φέρουν..

Για νυχτικό λέω να κοιτάξω και h&m η marks and spencer, αλλά θα προσπαθήσω από τη δεύτερη μέρα να βάλω πυτζάμες ή φόρμες... δεν μπορώ με το νυχτικάκι σαν τη γιαγια! χαχα!

Ζωή γενικά αν περάσεις την ΠΗΤ, σου δίνουν περιθώριο περίπου 1 εβδομάδα, ανάλογα και το γιατρό... εγώ ας πούμε γέννησα 40+5... κι ακόμα δεν είχα συσπάσεις... Παίζει ρόλο και το πότε έγινε η σύλληψη. Για αυτό σου είπε ως τις 16/11... Λες να γεννήσουμε μαζί?

Όσο για τις γιαγιάδες... τεράστια βοήθεια... από την αρχή, πριν ακόμα γεννήσουμε.. Αν είναι και το πρώτο εγγόνι, δεν το συζητώ.. χαζογιαγιαδες!

Και η δική μου η μαμά στο πρώτο με βοήθησε με όλα τα ψώνια γιατί ήμουν άσχετη... πλύσιμο, σιδέρωμα, όλα! Και τώρα, παρόλο που τρέχει η καημένη, μια κουβερτούλα θα μου τη φτιάξει!


dph2p2.pngRGM7p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...