Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Νοεμβρίου 2015


kaity

Recommended Posts

Α ναι! εγω ειμαι η Πωλινα απο Κυπρο κ σε λιγοτερο απο ενα μηνα κλεινω τα 28 :D

Γλυκια μου Μαοαμ τα περιγραφεις τοσο ομορφα με συγκηνησες! Δεν πειραζει για τα ψωνια οταν θα γεννηθουν τα διδυμακια ουυυυ ψωνια που θα κανετε ολοι μαζι :) να προσεχεις οσο μπορεις κ να οραματιζεσαι τη στιγμη που 4 ματακια θα σε κοιτανε με λατρεια! (κ 2 του συζυγου για να μην ξεχνιομαστε χιχι)

Χιλια μπραβο που ενημερωνεσαι για το θηλασμο διδυμων!! Ανυπομωνω να μας λες εμπιρειες :)


oYNBp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μανουλες τι κανεεεεε? βλεπω μαζευτηκαμε ξανα! ειχα τσαλιμακια απτο ιντερνετ καποιες μερες κι ενω σας διαβαζα δεν απαντουσα. Σε συνεχεια της προτασης της φιλης Ζωης θα πω οτι με λενε Σοφια - ειμαι 26- και πολυ θα θελα να συστηθουμε κι οι υπολοιπες.

Βλεπω πηρατε σειρα για ντοπλερ σιγα σιγα. Εγω να σας πω οτι εχω ηδη κανει ενα, παροτι πιο πισω σε εβδομαδες απολες, λογω διδυμων, θελαμε να τα μετρησουμε καλυτερα, 4 ποδια 4 χερια χαμος...και εχω κι ενα ντοπλερ ακομη το τελευταιο στις 30/9. Τα μωρα περνανε τελεια, ειναι 1200 εκαστο, αν τα αθροισεις τοσο γεννηθηκα εγω τελειομηνη :shock: Καθονται με τα κεφαλακια πανω και τα δυο..κοινως δεν αναπνεω σπουδαια αρκετες φορες! Ειμαι ομως τοοοοσο ενθουσιασμενη!! Με εχουν σε ξεκουραση, οχι ακινησια αλλα δεν βγαινω να κανω ψωνια πχ για τα μωρα (ευτυχως προλαβα ν παραγγειλω κουνιες κ να αγορασω σεντονακια κουβερτακια κι αλλα ωραια) ολα τα αλλα θα τα παρουν η μαμα κι η αδελφη μου. Μου επιτρεπεται ενας καφες τη βδομαδα κ μετα ξαπλα παλι! Εμαθα οτι η μητρα δεν αντιλαμβανεται οτι εχει διδυμα, καταλαβαινει ενα βαρος κι εναν ογκο στο συνολο οποτε σου λεει βαρια ειμαι θα σπασω τα νερα μου και θα γεννησω.. δε μου πολυαρεσε που τ ακουσα αλλα αφου ετσι παει μου ειπαν οτι οσο πιο πολυ ξαπλωνω τοσο πιο μακρια θα τα φτασω σε εβδομαδες τα μωρα! Κυριακη θα κανω κ ενεσεις κορτιζονης για τους πνευμονες, μετα νομιζω θα νιωθω πιο ησυχη αλλα κ παλι νωρις θα ειναι.

Εκανα σεμιναριο θηλασμου χθες! Μεγαλη βοηθεια το ενιωσα, μου λυθηκαν κ μπολικες αποριες, η κοπελα ηταν εξαιρετικη κ τοσο προθυμη. Μακαρι να μην τα βρουμε μπαστουνια. Εχω πρωτογαλα πολυ καιρο τωρα, πλεον επαψε να ναι κιτρινοπορτοκαλι κι εγινε διαφανο σαν σιροπι καπως. Καλο ειναι μου ειπαν..ιδωμεν βεβαια. Εχω βεβαια μια ενοχληση σαν πονο στη δεξια θηλη, δεν ξερω γιατι, ουτε πρησμενη ειναι ουτε κοκκινη ουτε ερθισμενη. Μπας και ζουληχτηκα περιεργα ή ερεθιστηκε απτην τριβη με κανα υφασμα? Ενολχειται καμια αλλη? (ευχομαι οχι φυσικα ;) )

Εκανα και τρεις ραγαδουλες στον αφαλο - τις κοιταζα σαν να βλεπα την πρωτη μου ρυτιδα...τιιιιιι να κανουμε...ελπιζω να μεινουν τοσες.

Χαιρομαι πολυ που προχωραμε ολες μας και τα μωρακια μεγαλωνουν - να δειτε ποσο μεγαλα και ανθρωπακια φαινονται στον 3d υπερηχο θα τρελαθειτε! Τα δικα μας εχουν κατι χειλακια μεγαλα μεγαλα! Αχχχ!

Σοφία μου μπραβο για τα διδυμάκια σου! Πολύ χαίρομαι που μεγαλώνουν τέλεια και συγχαρητήρια που ενημερώνεσαι και για το θηλασμό... Θα είσαι υπέροχη με δύο μωράκια στην αγκαλιά! Μην ανησυχείς, θα γεννήσεις όταν πρέπει και θα είναι όλα τέλεια.. Ξεκουράσου όσο μπορείς, έτσι κι αλλιώς όπως λες τα διδυμάκια έρχονται νωρίτερα συνήθως, εσύ θα κάνεις ότι καλύτερο μπορείς! Για τη θηλή δεν ξέρω να σου πω, ίσως είναι μέσα στις αλλαγες που συμβαίνουν. Κι εγώ αισθάνομαι περίεργα το στήθος μου, κάτι σαν κάψιμο κάποιες φορές.

Εγώ είμαι η Βάσω, είμαι 27,5.. (βλέπω είμαστε πολλές κοντά στην ηλικία).

Σήμερα είναι μια συγκινητική μέρα για μένα γιατι ο γιος μου που είναι 3 πήγε για πρώτη φορά στον παιδικό σταθμό! Του άρεσε τόσο πολύ που ούτε με χαιρέτησε... Μεγάλωσε το παιδάκι μου!

Athkos ευχαριστούμε πολύ για τα link!


dph2p2.pngRGM7p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!!!!! Πόσο χαίρομαι να βλέπω κάθε μέρα από όλες μας όμορφα νεακια για τα μικρά μπεμπακια! !!! ;)

Σοφία μου καταρχάς χάρηκα! ! Και χρόνια πολλά για την ονομαστική σου γιορτή! !! Ότι επιθυμείς με αγάπη χαρά κι υγεία! ! Κι υπομονή κοπέλα μου !! Είναι λίγο δύσκολο το τελευταίο τρίμηνο αλλά είναι για καλό σκοπό! !!! Καλή δύναμη! !!!!!! Και ξεκουρασου όπως μου λένε όλοι όσο μπορείς! !!!

Πωλινα μου επίσης χάρηκα! !Κι ευχαριστώ πολύ !!

Και Βάσω μου χάρηκα !! Και έχεις δίκιο κι εγώ είμαι 26 ! Είμαστε όλες κοντά στην ηλικία ..Αυτό είναι πολύ θετικό !! ;) συγκινήθηκες μανουλιτσα με τον μικρό σου; ! Είδες όσο θα μεγαλώνουν θα νιώθουμε κι εμείς ενθουσιασμό! !! Τι πιο όμορφο! !!!! ;) να τον χαίρεσαι βασουλα! !!!!!

Φιλενάδες όσο για τον θηλασμό όπως είπε η σοφία είναι κάτι που σε χαροποιεί και σε ανακουφίζει να ξέρεις κάτι παραπάνω. . Κι ειδικά από καλούς εξειδικευμενους γιατρούς η μαιες! !!!!!

Βρε κορίτσια μόνο εγώ έχω θέμα τι να μαγειρεύω κάθε μέρα; !!! Χαχαχαχ! ! Σπάω το κεφάλι λες κι είναι γρίφος. ...!!! ;) ;)


[sIGPIC][/sIGPIC]

My life is a real dream!!

Link to comment
Share on other sites

****** όσο για το στήθος ξέχασα! ! Δεν ξέρω τι να πω . .. εμένα ούτε καν πρησμένο δεν είναι ελάχιστα ίσως θα λεγα.. και με ανησυχούσε. ..απ όσο όμως μου είπανε δεν έχει σχέση τόσο το μέγεθος. .. Οπότε πιστεύω σε κάθε κοπέλα θα ναι και διαφορετικά γενικά σε σχέση με το στήθος. .. !!


[sIGPIC][/sIGPIC]

My life is a real dream!!

Link to comment
Share on other sites

****** όσο για το στήθος ξέχασα! ! Δεν ξέρω τι να πω . .. εμένα ούτε καν πρησμένο δεν είναι ελάχιστα ίσως θα λεγα.. και με ανησυχούσε. ..απ όσο όμως μου είπανε δεν έχει σχέση τόσο το μέγεθος. .. Οπότε πιστεύω σε κάθε κοπέλα θα ναι και διαφορετικά γενικά σε σχέση με το στήθος. .. !!

Κι εμένα ελάχιστα έχει πρηστεί. στην πρώτη εγκυμοσύνη είχα αλλάξει δυο νούμερα, τώρα φοράω και τα κανονικά μου σουτιεν.. Μόνο που έχουν μεγαλώσει πολύ οι θηλές. Μην σε ανησυχεί αυτό καθόλου! Θα έρθει το γαλατάκι..

Λοιπον εγώ δν μαγειρεύω τις καθημερινές γιατι δουλευω πρωι απογευμα και έτσι τρώω στη μαμα μου, ο άντρας μου στη δικια του..χαμός! Αλλά και μόνο που σκέφτομαι οτι θα παρω άδεια κ θα πρέπει να μαγειρεύω ΚΑΘΕ μέρα....αγχώνομαι! Μάλλον θα φτιάχνω από πριν πρόγραμμα για όλη την εβδομάδα, για να μην προβληματίζομαι κάθε μέρα!


dph2p2.pngRGM7p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ωωωω Βασω μεγαλωσε ο γιος!!! Ευχομαι να του αρεσει πολυ πολυ, ειναι μεγαλο βημα για το παιδακι ο παιδικος, εγω ειμαι νηπιαγωγος κ μιση χρονια βρεθηκα απο σποντα σε παιδικο σταθμο και τα βλεπα τα τοσο μικρουλια πως αντιδρουσαν στο νεο σχολειο! Καλη αρχη!

Ζωη μου σ ευχαριστω πολυ για τις ευχες!! εχουμε διπλους εορτασμους σημερα γιατι εχουμε και επετειο γαμου εμεις! 4 χρονια!

Οσο για το φαγητο που λες εγω τα βρηκα μπαστουνια γιατι εκοψα τα οσπρια στην εγκυμοσυνη, οποτε το 2 φορες την εβδομαδα οσπριο βγηκε απτο προγραμμα και δεν ξερω τι να κανω. Βεβαια τωρα δε μαγειρεω η ιδια ενω μ αρεσει πολυ γιατι δεν κανει τοση ορθοστασια και σηκω τσεκαρε ανακατεψε μη σου αρπαξει το κοκκινιστο.. Αποψε θα βγουμε εξω, μου την εκανα δωρο τη αποψινη εξοδο γιατι μετα τα κεφαλια μεσα για πολυυυυ καιρο, οποτε θα το ευχαριστηθω, και γλυκακι και απολα!

Το εβδομαδιαιο προγραμμα για μαγειρικη βοηθα πολυ, κανεις κ τα ψωνια μαζεμενα, εγω ειμαι ξεχασιαρα κ ολο και κατι ξεχναω αλλα οταν ερθουν τα μωρα με το καλο δε νομιζω οτι θα χε "πεταγομαι ως το σουπερμαρκετ 3 λεπτακια"!

Ελπιζω να τα καταφερουμε ολες με το θηλασμο, μου τονισαν οτι θα χει ζορι τις 40 πρωτες μερες κ θα χρειαστω θηλαστρο για να αντλω κ να ταιζει καποιος αλλος αν ξυπνανε μαζι. ω βεβαια κ το ραντεβου με την παιδιατρο να γνωριτουμε την αλλη εβδομαδα και θα ρωτησω τα παντα γιατι ισως μας χρειαστει κ συμπληρωμα. Αν δεν τα καταφερουμε τι να κανουμε, η προθεση κι η προσπαθεια μετραει :D


b5Zrp2.png
Link to comment
Share on other sites

Σοφακι χρονια πολλα για τη γιορτη σου και την επετειο σας! Να περασετε τελεια αποψε! του χρονου θα βγειτε οι 4 σας :D

Βασω πρωτη μερα παιδικο ε? φανταζομαι πως αισθανεσαι! Εγω θα τον στειλω στα 4 αλλα ηδη συγκινουμε στη σκεψη, φυσικα θα εχω κ το μικρακι του χρονου μαζι επομενως δεν θα μεινω μονη κ ερημη στο σπιτι :tongue:

Και εγω φτιαχνω λιστα απο την αρχη της βδομαδας κ ψωνιζω τα απαραιτητα ειναι πολυ βολικο κ οικονομικο γιατι αν πεταγεσαι για ψωνια καθε τρεις και λιγο ολο και κατι περιττο θα παρεις! (οχι πως δεν αγοραζω κ σαβουριτσες καθε βδομαδα)

Ουφ εδω κ λιγες μερες νιωθω απιστευτο πονο στη λεκανη κ σημερα δεν μπορω ουτε να περπατησω καλα καλα μουδιαζουν τα ποδια μου, μαλλον εχει επηρεαστει καποιο νευρο.. κουραστηκα αρκετα χθες γιατι πηγα τζαμπο να παρω μπεμπεδοπραγματα κ μετα ηρθα σπιτι μαγειρευα επλενα κ νομιζω με επηρεασε η ορθοστασια!


oYNBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Σοφία μου μπραβο για τα διδυμάκια σου! Πολύ χαίρομαι που μεγαλώνουν τέλεια και συγχαρητήρια που ενημερώνεσαι και για το θηλασμό... Θα είσαι υπέροχη με δύο μωράκια στην αγκαλιά! Μην ανησυχείς, θα γεννήσεις όταν πρέπει και θα είναι όλα τέλεια.. Ξεκουράσου όσο μπορείς, έτσι κι αλλιώς όπως λες τα διδυμάκια έρχονται νωρίτερα συνήθως, εσύ θα κάνεις ότι καλύτερο μπορείς! Για τη θηλή δεν ξέρω να σου πω, ίσως είναι μέσα στις αλλαγες που συμβαίνουν. Κι εγώ αισθάνομαι περίεργα το στήθος μου, κάτι σαν κάψιμο κάποιες φορές.

Εγώ είμαι η Βάσω, είμαι 27,5.. (βλέπω είμαστε πολλές κοντά στην ηλικία).

Σήμερα είναι μια συγκινητική μέρα για μένα γιατι ο γιος μου που είναι 3 πήγε για πρώτη φορά στον παιδικό σταθμό! Του άρεσε τόσο πολύ που ούτε με χαιρέτησε... Μεγάλωσε το παιδάκι μου!

Athkos ευχαριστούμε πολύ για τα link!

Ειστε μικρουλες κοριτσια μου, εγω ειμαι απο τις μεγαλες της παρεας θα κλεισω τα 33 στις 8/10...το ονομα μου ειναι το ιδιο με το nick μου, αν και οι περισσοτεροι με φωναζουν Νασια;)

Μπραβο για τον παιδικο, ειναι πολυ θετικο το οτι του αρεσε τοσο!! ειναι τοσο συγκινητικο να τα αφηνεις στο σχολειο και να τα βλεπεις να απομακρυνονται με τη βαλιτσουλα στον ωμο..εγω παντα κλαιω την πρωτη μερα και ο γιος μου πηγαινει τριτη δημοτικου :P:p:p


1ePpp3.png

kOTkp3.png

Link to comment
Share on other sites

Σοφακι χρονια πολλα για τη γιορτη σου και την επετειο σας! Να περασετε τελεια αποψε! του χρονου θα βγειτε οι 4 σας :D

Βασω πρωτη μερα παιδικο ε? φανταζομαι πως αισθανεσαι! Εγω θα τον στειλω στα 4 αλλα ηδη συγκινουμε στη σκεψη, φυσικα θα εχω κ το μικρακι του χρονου μαζι επομενως δεν θα μεινω μονη κ ερημη στο σπιτι :tongue:

Και εγω φτιαχνω λιστα απο την αρχη της βδομαδας κ ψωνιζω τα απαραιτητα ειναι πολυ βολικο κ οικονομικο γιατι αν πεταγεσαι για ψωνια καθε τρεις και λιγο ολο και κατι περιττο θα παρεις! (οχι πως δεν αγοραζω κ σαβουριτσες καθε βδομαδα)

Ουφ εδω κ λιγες μερες νιωθω απιστευτο πονο στη λεκανη κ σημερα δεν μπορω ουτε να περπατησω καλα καλα μουδιαζουν τα ποδια μου, μαλλον εχει επηρεαστει καποιο νευρο.. κουραστηκα αρκετα χθες γιατι πηγα τζαμπο να παρω μπεμπεδοπραγματα κ μετα ηρθα σπιτι μαγειρευα επλενα κ νομιζω με επηρεασε η ορθοστασια!

Πωλινα μου το σκεφτηκα ψες αυτο με τη λιστα της βδομαδας,γιατι εχει γινει πραγματικος εφιαλτης το μαγειρεμα... εγω μαγειρευω οχι μονο τη νυχτα αλλα και για την επομενη, για μενα(παιρνω στη δουλεια),για τον γιο μου και για τον αντρα μου..και καποτε κανω δυο φαγητα γιατι καποια δεν μπορεις να τα φας κρυα την επομενη...εχω πραγματικα απελπιστει,ανυπομονω να αρχισει η αδεια μου να κατσω σπιτι μου να ηρεμισω...

Εχω και εγω αρκετα πονακια και εχω αρχισει να ανησυχω...ιδιως μολις κουραστω πετρωνει η κοιλια μου και πρεπει να ξαπλωσω.. θα το πω στο γιατρο εχω ραντεβου την αλλη βδομαδα,ελπιζω να μην ειναι τιποτα γιατι δεν αντεχω αλλες περιπετειες...

εχει καμια αλλη κοπελα τα ιδια οταν κουραστει?


1ePpp3.png

kOTkp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια!!!! πηγαμε χτες για το doppler. η μπεμπα μου ειναι μια χαρα!!!! 1800γρ εφτασε και ολα ειναι τελεια. το μονο που με στεναχωρησε ειναι οτι δεν εχει παρει ακομη θεση, ειναι με το κεφαλακι της επανω. μαλλον εχει βολευτει εκει κ της αρεσει αρκετα!!!! θα παω σε 10 μερες να δουμε αν εχει κανει την πολυποθητη τουμπα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα κοριτσια!!!! πηγαμε χτες για το doppler. η μπεμπα μου ειναι μια χαρα!!!! 1800γρ εφτασε και ολα ειναι τελεια. το μονο που με στεναχωρησε ειναι οτι δεν εχει παρει ακομη θεση, ειναι με το κεφαλακι της επανω. μαλλον εχει βολευτει εκει κ της αρεσει αρκετα!!!! θα παω σε 10 μερες να δουμε αν εχει κανει την πολυποθητη τουμπα.

Μην ανησυχείς! Κάποια μωράκια βολεύονται από νωρίς με το κεφαλάκι προς τα κάτω και κάποια άλλα όταν συνειδητοποιήσουν ότι στενεύουν τα πράγματα κάνουν την τούμπα τους και γυρίζουν... Και της συνυφάδας μου ήταν με το κεφάλι πάνω και λίγο πριν τον ένατο γύρισε και πήρε τη θέση του..

Ειστε μικρουλες κοριτσια μου, εγω ειμαι απο τις μεγαλες της παρεας θα κλεισω τα 33 στις 8/10...το ονομα μου ειναι το ιδιο με το nick μου, αν και οι περισσοτεροι με φωναζουν Νασια;)

Μπραβο για τον παιδικο, ειναι πολυ θετικο το οτι του αρεσε τοσο!! ειναι τοσο συγκινητικο να τα αφηνεις στο σχολειο και να τα βλεπεις να απομακρυνονται με τη βαλιτσουλα στον ωμο..εγω παντα κλαιω την πρωτη μερα και ο γιος μου πηγαινει τριτη δημοτικου :P:p:p

Σιγά καλέ μια χαρά μικρούλα είσαι!

[quote name=Linaki2012;2505908

Βασω πρωτη μερα παιδικο ε? φανταζομαι πως αισθανεσαι! Εγω θα τον στειλω στα 4 αλλα ηδη συγκινουμε στη σκεψη' date=' φυσικα θα εχω κ το μικρακι του χρονου μαζι επομενως δεν θα μεινω μονη κ ερημη στο σπιτι :tongue:

[/quote]

Αυτό που μου έκανε εντύπωση με το γιο μου είναι το πόσο έτοιμος είναι να μείνει μόνος του (χωρίς μαμα-γιαγια-μπαμπα), να κοινωνικοποιηθεί, να ανεξαρτητοποιηθεί όσο του επιτρέπει η ηλικία του... και πόσο ανάγκη είχε αυτή την αλλαγή στη ζωή του... Σήμερα πετάχτηκε από το κρεβάτι και φώναζε "Πάμε σχολειάκι!!!"

Λοιπόν σωματικά έχω αρχίσει να καταρρέω κι εγώ... Εχω πόνους στα πόδια, πετάγονται οι φλέβες στα πέλματα, ζαλίζομαι συνέχεια... έχω ναυτίες (ενώ δν είχα ούτε στην αρχή) και τα πονάκια εννοείται ότι συνεχίζονται κυρίως στο τέλος της μέρας!

Σοφία να τα εκατοστήσετε! Να είστε πάντα αγαπημένοι, να έχετε μια υπέροχη και ευτυχισμένη οικογενειακή ζωή για πολλά πολλά πολλά χρόνια!


dph2p2.pngRGM7p2.png

Link to comment
Share on other sites

Vasw xairomai toso ma toso poli na vlepw paidakia na to euxaristiountai etsi to sxoleio k na anypomonoun!! Poli tyxeroi eiste! Ftou tou tou mikrouli!

Den exw laptop konta mou auti ti stigmi, eimai xapla ston kanape kai eipa na mi sikwthw simera,sas grafw apo kinito ki exw mono latinikous xaraktires, sorry..

Euxaristw xana giantis euxoules!

Vlepw san na arxisane ta swmata na kourazontai eee? Konteuoume koritsia giauto... na xaplwnete oso boreite opote mporeite. Exw pairnw polla maxilaria agkalia, anamesa sta podia pisw apti mesi, voithoun. Bevaia pleuro de mporw n allaksw eukola gt me pethainei o prosagwgos deksia mexri apo katw..

Nassia ta petrwmata pou exeis fysiologika einai gia to mina pou eimaste, kalo einai na mi sou prokaloun tautoxrona pono se mesi&koilia xamila. Kala kaneis na xaplwneis, to magnisio voitha s autes. Egw pleon exw kathe mera, peripou 15...katholou de m aresoun, me tarazoun ligo, alla i maia mou leei Me tetoio varos sti mitra pws na min exeis vre poulaki mou? Opote kathisio gia na mi ginoun perissoteres. Simera px ekana idi 7:shock: ,mallon kourastika xthes gmt...den to kounaw apo edw gt vlepw oti voitha i xapla. Exeis dikio, otan kourazesai emfanizontai, i ginontai perissoteres an exeis idi.. pes to k sto giatro sou vevaia, alla min anisixeis gt to agxos tis enteinei - ta lew na t akouw ki egw!!

Vasika proponisi tis mitras einai gia ti megali mera, alles gynaikes tis niwthoun pio entona kai alles tyxeroules oxi!


b5Zrp2.png
Link to comment
Share on other sites

Vasw xairomai toso ma toso poli na vlepw paidakia na to euxaristiountai etsi to sxoleio k na anypomonoun!! Poli tyxeroi eiste! Ftou tou tou mikrouli!

Den exw laptop konta mou auti ti stigmi, eimai xapla ston kanape kai eipa na mi sikwthw simera,sas grafw apo kinito ki exw mono latinikous xaraktires, sorry..

Euxaristw xana giantis euxoules!

Vlepw san na arxisane ta swmata na kourazontai eee? Konteuoume koritsia giauto... na xaplwnete oso boreite opote mporeite. Exw pairnw polla maxilaria agkalia, anamesa sta podia pisw apti mesi, voithoun. Bevaia pleuro de mporw n allaksw eukola gt me pethainei o prosagwgos deksia mexri apo katw..

Nassia ta petrwmata pou exeis fysiologika einai gia to mina pou eimaste, kalo einai na mi sou prokaloun tautoxrona pono se mesi&koilia xamila. Kala kaneis na xaplwneis, to magnisio voitha s autes. Egw pleon exw kathe mera, peripou 15...katholou de m aresoun, me tarazoun ligo, alla i maia mou leei Me tetoio varos sti mitra pws na min exeis vre poulaki mou? Opote kathisio gia na mi ginoun perissoteres. Simera px ekana idi 7:shock: ,mallon kourastika xthes gmt...den to kounaw apo edw gt vlepw oti voitha i xapla. Exeis dikio, otan kourazesai emfanizontai, i ginontai perissoteres an exeis idi.. pes to k sto giatro sou vevaia, alla min anisixeis gt to agxos tis enteinei - ta lew na t akouw ki egw!!

Vasika proponisi tis mitras einai gia ti megali mera, alles gynaikes tis niwthoun pio entona kai alles tyxeroules oxi!

Σοφια μου χρονια πολλα για τη γιορτη σου χθες!!

Η αληθεια μου προκαλουν καποτε λιγο πονο στην κοιλια οχι πολυ απλα σαν σφιξιμο-τεντωμα,σαν να εχω πετρες στην κοιλια καπως!!..εγω ειπα να μην τις μετρω γιατι ειμαι σιγουρη οτι απο το αγχος μου θα φτασουν τις 100!!! ακουσα και καπου οτι δεν πρεπει να εχεις πανω απο 4 σε μια ωρα και ειπα τερμα, δεν μετρω γιατι θα τρελαθω στο τελος!! μου συμβαινει πολυ οταν θελω να κανω πιπι μου, καποτε τοσο πολυ που δεν μπορω να περπατησω και κρατω την κοιλια μου για να παω μεχρι την τουαλετα...ουφ...ξαπλα δεν παιζει για πολλες ωρες γιατι δουλευω,εχω εξαντλησει ολη την αδεια ασθενειας και την κανονικη μου αδεια,λογω αλλων προβληματων,οποτε καθομαι ενα καλο 8ωρο στη δουλεια...κατι που πιστευω επιδεινωνει το προβλημα...

Αυτο με το γυρισμα πλευρο ειναι τραγικο,ποναω και εγω τρομερα προσαγωγους και μεση οταν παω να γυρισω, νιωθω σαν φαλαινα κυριολεκτικα και καθε φορα βογκαω σαν ετοιμοθανατη και ξυπνω και τον αντρουλη χαχαχαχα


1ePpp3.png

kOTkp3.png

Link to comment
Share on other sites

Aaaaa ma nai!! Auto pou les gia otan theleis pipi einai xekatharo, mou symbainei ki emena!! Kai malista polles fores mia fora sfiggetai otan sikwnomai gia na paw kai mia molis teleiwsw kai sikwthw.. To eipa sti maia mou k mou eipe einai fysiologikotato gt i mitra einai mys kinitos kai kathe ti pou tin akoumpaei tim kanei tsoup na sfiggetai. Etsi kai i kysti otan gemizei tin piezei kai syspatai. Mou systisan na min tin polixaideuw tin koilia gia na min tin erethizw. Fysika to magnisio mou k iremia. Ola kala tha pane!

Auto me to metrima isxyei alla me rwta i maia merikes fores k thelw na xerw ti tha pw. Twra merikes tis mperdeuw me ta mwra pou travane to ena apti mia k to allo aptin alli.

Otan lew pono stin koilia ennow periodou poliiii dynato, ekei pou ksekinoun oi trixes as poume - na nowtheis travigma k san petres pou les einai logiko gt sfiggei sfiggei ki exei k to mwraki apo mesa!!

Episis an eisai adynati xwris lipos stin koilia tis niwtheis gia plaka, egw apautes eimai!


b5Zrp2.png
Link to comment
Share on other sites

Aaaaa ma nai!! Auto pou les gia otan theleis pipi einai xekatharo, mou symbainei ki emena!! Kai malista polles fores mia fora sfiggetai otan sikwnomai gia na paw kai mia molis teleiwsw kai sikwthw.. To eipa sti maia mou k mou eipe einai fysiologikotato gt i mitra einai mys kinitos kai kathe ti pou tin akoumpaei tim kanei tsoup na sfiggetai. Etsi kai i kysti otan gemizei tin piezei kai syspatai. Mou systisan na min tin polixaideuw tin koilia gia na min tin erethizw. Fysika to magnisio mou k iremia. Ola kala tha pane!

Auto me to metrima isxyei alla me rwta i maia merikes fores k thelw na xerw ti tha pw. Twra merikes tis mperdeuw me ta mwra pou travane to ena apti mia k to allo aptin alli.

Otan lew pono stin koilia ennow periodou poliiii dynato, ekei pou ksekinoun oi trixes as poume - na nowtheis travigma k san petres pou les einai logiko gt sfiggei sfiggei ki exei k to mwraki apo mesa!!

Episis an eisai adynati xwris lipos stin koilia tis niwtheis gia plaka, egw apautes eimai!

ευχαριστω βρε Σοφακι μου, με καθησυχασες λιγο να ξερω οτι δεν ειμαι μονη μου!! οχι ευτυχως τραγικο πονο δεν νιωθω,μονο αυτο το υπερβολικο σφιξιμο! και καποτε οπως λες και εσυ ειναι και απο τις κινησεις του μωρου, αφου οταν κλωτσησει δυνατα αμεσως πετρωνει σε αυτο το σημειο! την προηγουμενη φορα ημουν απο τις τυχερες, δεν ειχα καθολου, και αν ειχα ηταν απειροελαχιστες και νομιζα ηταν το μωρο που κουλουριαζοταν..

ναι ημουν και εγω αδυνατη στην κοιλια δεν ειχα λιπος και τωρα η κοιλιτσα ειναι μονο η μητρα και το δερμα ειναι πολυ πολυ τσιτωμενο και μολις πετρωσει το καταλαβαινω αμεσως..

αχ τι τραβαμε για τα βλασταρια μας... ποτε ειναι μικροσκοπικα εμβρυακια στην κοιλιτσα και ποτε γινονται ολοκληροι ανθρωποι... βλεπω τωρα τον μεγαλο μου που ειναι σκετο παλικαρακι και σκεφτομαι ποτε ηταν στην κοιλια μου και τον ενιωθα να κλωτσα και τρεχουν τα ματια μου...δεν θελω και πολυ βεβαια, το κλαμα το εχω στο τσεπακι:mrgreen:

Σασσα και εμενα το μωρακι κανει ακομα τουμπες, τη μια νιωθω τα ποδια να κλωτσανε κατω χαμηλα και μετα απο 5 λεπτα τα νιωθω πανω πανω στο στηθος...μην σε ανησυχει εχω ακουσει για κοπελα που γυρισε το μωρο 2 μερες πριν γεννησει...

Κατι αλλο παραξενο που παρατηρησα ειναι οτι οταν ξαπλωνω πλαγια (πχ στο δεξι πλευρο) βαζει αμεσως τα ποδαρακια και με κλωτσα σε εκεινη την πλευρα ασταματητα.μολις αλλαξω πλευρο σε ενα λεπτακι παλι τα ποδαρακια στην αλλη πλευρα να κλωτσανε νευρικα...και σκεφτηκα μηπως ενοχλειται η πιεζεται... ουφ μαλλον ιδιοτροπο μωρο θα βγαλω:cool:


1ePpp3.png

kOTkp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...