Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Μπράβο και εγώ αυτό ήξερα οκ από Δευτέρα θα πάρω τα μέτρα μου 😅😅 

      Το salospir σας έχει εξηγήσει γιατί σας το δινει? Εντελώς προληπτικά ή είδε κάτι στις εξετάσεις που είχατε κάνει παλιότερα? Αν ήταν εντελώς προληπτικα, τώρα με την αποκόλληση σας είπε να το σταματήσετε?

Μανούλες Νοεμβρίου 2015


kaity

Recommended Posts

Εμενα μου κανει καθε φορα καρδιοτοκογραφο που παω εδω και 3 βδομαδες.εσυ anath σε ποια εβδομαδα εισαι;;;οσο για τους πονους χαμηλα με το κεφαλακι της με βαραει συνεχεια εμενα αλλα σημασια εχει να εχεις και πετρωματα για να σημαινει κατι φανταζομαι...!!!και ργω δευτερα εχω γιατρο.βασικα καθε δευτερα πηγαινω εδω και δυο εβδομαδες και θα συνεχισω απ οτι φαινεται :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εμενα μου κανει καθε φορα καρδιοτοκογραφο που παω εδω και 3 βδομαδες.εσυ anath σε ποια εβδομαδα εισαι;;;οσο για τους πονους χαμηλα με το κεφαλακι της με βαραει συνεχεια εμενα αλλα σημασια εχει να εχεις και πετρωματα για να σημαινει κατι φανταζομαι...!!!και ργω δευτερα εχω γιατρο.βασικα καθε δευτερα πηγαινω εδω και δυο εβδομαδες και θα συνεχισω απ οτι φαινεται :)

Ειμαι 36η, αλλα η τελευταια μ επισκεψη ηταν πριν 3 εβδομαδες.. Βεβαια τοτε ηταν ολα ησυχα.. Τωρα ειμαι σιγουρη οτι εχει κατεβει λιγακι, απλα θελω ν δω αν καταφερε ν παρει θεση, εννοω αν εχει εμπεδωθει, οπως λεγεται. Αυτο με αγχωνει, γιατι ειναι μεγαλο μωρακι κ θελω ν χωρεσει το κεφαλακι του. Εκτος κι αν ειναι νωρις ακομα..

Τι ωραια...θα εχουμε πολλα νεα τη Δευτερα.. Εγω 15/11 εχω ΠΗΤ, δεν ειμαστε μακρια..


dph2p2.pngRGM7p2.png

Link to comment
Share on other sites

Α μια χαρα μια εβδομαδα διαφορα εχουμε πολυ κοντα ειμαστε...νομιζω ειναι λιγο νωρις για να εμπεδωθει δεν ξερω αν το λεω καλα.βεβαια δεν ειμαι και κανενας τρελος γνωστης του θεματος...και εγω παντως την νιωθω πολυ χαμηλα και οταν κουνιεται χαμηλα με ενοχλει ιδιατερα αλλα η γιατρος μου λεει ειναι χαμηλα αλλα οχι και πολυ οσο πρεπει για την εβδομαδα που ειμαι.τι να πω δεν ξερω...

Link to comment
Share on other sites

Α μια χαρα μια εβδομαδα διαφορα εχουμε πολυ κοντα ειμαστε...νομιζω ειναι λιγο νωρις για να εμπεδωθει δεν ξερω αν το λεω καλα.βεβαια δεν ειμαι και κανενας τρελος γνωστης του θεματος...και εγω παντως την νιωθω πολυ χαμηλα και οταν κουνιεται χαμηλα με ενοχλει ιδιατερα αλλα η γιατρος μου λεει ειναι χαμηλα αλλα οχι και πολυ οσο πρεπει για την εβδομαδα που ειμαι.τι να πω δεν ξερω...

Κι εγω ειμαι λιγο ασχετη οπως βλεπεις... Κ ειναι το 2ο παιδακι.. Απλα στο 1ο λογω αγνοιας, δν ασχοληθηκα με τετοιες λεπτομετειες... Θα μας πουν οι γιατροι... Μην σε μπερδευω αλλο... Χαχα


dph2p2.pngRGM7p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κοριτσια! κ εγω νιωθω εντονα χτυπηματα χαμηλα αλλα ταυτοχρονα νιωθω κ πολυ ψηλα απλα εχει μεγαλωσει πολυ ο μπεμπης κ δεν χωραει εκει μεσα!

Σημερα εκλεισα 37 εβδομαδων! Εχω ενα τελειομηνο μπεμπακι πλεον... ειναι πρωτογνωρο για μενα αφου τον πρωτο μου τον γεννησα 36+4 κ θεωρειται προωρακι... συμπτωματα ιδιαιτερα δεν εχω πΑρα μονο συσπασουλες μες τη μερα που εχουν αρχισει να πυκνωνουν αλλα δεν ειναι κατι τραγικο. Αυριο εχω γιατρο κ βλεπουμε...

Σοφακι? που εισαι? μην μας αφηνεις ετσι θελουμε καθημερινη ενημερωση απο σενα κ τα μπεμπακια σου!

Θαλιτσα τελεια η μπουμπου μην ανυσηχεις για τιποτα τωρα τις θελουμε τις συσπασεις...


oYNBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας βρε κορίτσια!!

Σας ευχαριστω πολύ για το ενδιαφερον και την εμψυχωση...η αληθεια είναι δεν ειχα παρα πολύ ορεξη... τωρα καλυτερα!

Εφτιαξε κι η ψυχολογια και πιστευω βοηθησε σο να συμμορφωθουν και οι συσπασεις οσο γινεται.

Δεν με πονανε τουλάχιστον, εχουν μειωθεί καπως αλλα να εξαφανιστουν αποκλειεται. Καποιες φορες με τρομαζουν αλλα συνέρχομαι. Που θα παει μια χαρα θα τη βγαλουμε.

Βλεπω πιανετε τις μεγαααλες εβδομάδες φιλες μου και χαιρομαι πολύ πολύ.

Ειμαι σιγουρη πως τα μωράκια σας θα την βρουν τη σωστη τη θεση και δεν θα δυσκολευτουν καθολου. Εχετε τους εμπιστοσυνη ξερουν αυτά τα πονηρούτσικα τι κανουν ;);)


b5Zrp2.png
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κοριτσακιααααα!!!!!

Πω λινά μου τι καλά εφτασες 37 εβδομάδες! !! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Αχχχχ το σκέφτομαι και τρελαίνομαι από χαρά! !!! :) δεν έχεις να ανησυχείς για τίποτα τώρα! !! Το μόνο που κάνεις από εδώ και πέρα απολαμβάνεις τις τελευταίες εβδομάδες της εγκυμοσύνης! !!!!!!!! ;)

Σοφακι μπράβο! !! Έτσι να ανεβαίνει η ψυχολογία κι όπως λες τα μπεμπακια μας ξέρουν! ! Πόσο εβδομάδων εισαι τωρα;!! :)


[sIGPIC][/sIGPIC]

My life is a real dream!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια!!!μπραβο πωλινα 37 μια χαρα!!!αντε κοντευω και εγω για να ησυχασω εντελως!!!τωρα προς το τελος νομιζω οι μερες δεν περνανε με τιποτα λογικο γιατι ανυπομονουμε!!!τελοσπαντων υπομονη θα κανουμε και θα περασουν και αυτες...:)

Link to comment
Share on other sites

Zwi mou kleinw tis 32!!! Simera!! Exw megali xara pou vgike o 7os...sas akouw pou lete gia tis 37 kai xamogelaw giati egw skeftomai makari na kleisw full 34! Pisteuw tha ta kataferoume!

Simera eixa parea mama kai adelfi kai sxedon teleiwsa (teleiwsan vasika ekeines) ti valitsa, krema gia tis thiles thelw kai koxylia-epithemata gia to stithos.

Oi ypoloipes manoules? Ola kala?


b5Zrp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε? εγώ ξύπνησα νωρίς νωρίς και ανοιξα τον υπολογιστή για να φτιάξω τη λίστα μας με τις ΠΗΤ, βρήκα την παλία αλλά έχω χαθεί.. οι περισσότερες δεν μπαίνουν καν στο φόρμου και έτσι καλύτερα είναι να φτιάξουμε μια νεα λίστα για αυτό δώστε μου σας παρακαλώ τις ΠΗΤ σας, το φύλο και που θα γεννήσετε! (πάνω κάτω τα θυμάμαι γιατί είμαστε λίγες αλλά λέω να μην κάνω λάθη) :tongue:

Σοφάκι μου μια χαρα θα φτάσεις, είμαι αισιοδοξη οτι θα φτάσεις ακόμη και την 36η :) περισσότερο δεν ξέρω αν σε αφήσει ο γιατρός σου!!


oYNBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα πωλινα!!!πολυ γλυκο να φτιαξεις το πινακακι μας!!!αν και λογικα θα θυμασαι το εχω πει πολλες φορες στο ξαναγραφω για σιγουρια :) πητ 8/11 και εχω κοριτσακι!!! Κατα τα αλλα πως ειστε;;;εγω οσο περνανε οι μερες βαραινω και αισθανομαι πως δεν μπορω να σηκωθω απο το κρεβατι....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσακια μου!!!!

Πωλινα μου τι καλή που είσαι! !και με όρεξη! !!!

Έχω πητ 11/11 !! Και περιμένω κοριτσάκι! !!!!! Και θα γεννήσω μαιευτήριο Αλεξάνδρας! ! (Μέγαρο μουσικής! )

Θαλιτσα μάλλον είναι φυσιολογικο. ..Αυτό θα ρωτούσα σήμερα! ! Αν έχετε μια ανεξήγητη υπερκόπωση. . Δεν μπορώ να σηκωθώ απ το κρεβάτι. . Και το άλλο που μου έχει εμφανιστεί είναι ότι το στομάχι μου δεν είναι στην καλύτερη κατάσταση. .. μια πεινάω ..μια ψιλό ανακατευομαι και κλείνει η όρεξη .. ότι να ναι δλδ! !!!!


[sIGPIC][/sIGPIC]

My life is a real dream!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φιλες μου,χαιρομαι που ειστε ολες καλα!

Θαλιτσα και Βασω αυτους τους πονους τους νιωθω και εγω χαμηλα, είναι φυσιολογικο εφόσον είναι χαμηλα το μωρο και ιδιως σε εμας που είναι η δευτερη εγκυμοσυνη!

Ζωη μου εγω εχω μονο την πεινα δυστυχως...ολη την ωρα πειναω και θελω μονο ανθυγιεινα πραγματα και δεν με παιρνει να βαλω αλλα κιλα, εχω βαλει ηδη γυρω στα 13..δεν θελω να ξεπερασω τα 70,γιατι είναι τα κιλα τα οποια γεννησα το γιο μου και τωρα με βλεπω να ξεφευγω πολύ αν δεν προσεξω.

Σοφια μου μια χαρα θα είναι όλα! Είναι πολύ θετικο ότι μειωθηκαν οι συσπασεις και δεν σε πονανε, τα μωράκια θα βγουν στην ωρα τους, μην σε ανησυχει!:P

Πωλινα μου τι ωραια 37 εβδομάδες!!!0 Ποτε ξεκινήσαμε να μιλαμε για τους φοβους και τις αγωνιες μας όταν ημασταν μολις μερικων εβδομάδων και τωρα φτανουμε σιγα σιγα στο τελος..απιστευτο μου φαινεται!!:P

Αληθεια εχουμε μεινει πολύ λιγες στο φορουμ..οι υπολοιπες ελπιζω να είναι καλα!!

Λοιπον εγω εχω ΠΗΤ 28/11 ιζω να μην μεινω μονη εδώ, να με εγκαταλείψετε ολες χαχαχαχα!! Θα κανω αγορακι και θα γεννησω στο Mediterranean Clinic..

Κατά τα αλλα όλα καλα, περιμενω και εγω με ανυπομονησια να γνωρισω το νέο μου παιδακι. Ψες βλέπαμε τα μικροσκοπικα ρουχαλάκια που σιδερωνα με τον αντρα μου και συγκινηθήκαμε και οι δυο..εχουν περασει 8 χρονια για μενα και νιωθω ότι είναι η πρωτη μου φορα σαν μανουλα...Αγχωνομαι λιγο για το πως θα αντιδράσει ο μεγαλος μου, αν θα εχουμε ζηλιες, αλλα νομιζω μολις γεννηθεί το μωρακι όλα θα παρουν τη σειρα τους.


1ePpp3.png

kOTkp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κι απο μενα!!

Πωλινα εισαι πολυ καλη.... Εγω 15/11 περιμενω αγορακι...

Κι εγω ελπιζω ολες οι κοπελες ν ειναι καλα.. Πωλινα νομιζω βασει εβδομαδων θα εισαι η πρωτη... Τι ωραια....

Εγω κοριτσια το πρωι ξυπναω με πολλη ενεργεια κ αντοχη.... Το μεσημερι αρχιζουν λιγες συσπασουλες κ το βραδυ ερχεται η πιεση προς τα κατω κ πλεον δν μπορω ν κουνηθω...

Επισης ολη μερα τρωω υγιεινα κ το βραδυ με πιανει μια ορεξη....κ τρωω οτι βλακεια βρω μπροστα μου...ποπ κορν, γαριδακια, σοκολατες... Τωρα ειμαι στα 8,5-9 κιλα.. Αλλα δν αγχωνομαι γιατι μετα με το θηλασμο θ πρεπει ν περιορισω τα ανθυγειινα..ας τα ευχαριστηθουμε τωρα....


dph2p2.pngRGM7p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...