Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Natasa24 είπε:

      euxaristo gia tin apantisi .. ne exeis dikeo omos einai polli psixofthoro den ksero an niothis afto p leo akoma kai gia ton antra m einai diskolo na to apodexti ... apla skeftomoun an einai kalitera na prospathiso akoma mia fora me spermatenxisi apla afti tin fora dipli .. kai an dn iparxi alli epilogi na proxoriso me eksosomatiki. to mono p me anisixise pragmatika einai pu mu ipan oti idi einai pollis o xronos prospathiass kai oti megalonotas ta apothemata ton othikon ligostevoun opotan kai afto me vazi ligo se skepsis.

      Είπες τη λέξη κλειδί.. Να αποδεκτει.. Αυτό έχει σημασία, να απιδεκτειτε ότι η απόκτηση παιδιου είναι δυσκολη με το φυσικό τρόπο κ χρειάζεται εξωσωματική.. Έτσι ήταν κ για μένα στην αρχή " Είναι δυνατόν να μη μπορώ φυσιολογικά όπως οι περισσότεροι;".. Στην αρχή μόνο.. Σημασία έχει τι αποτελέσματα κ οχι ο τρόπος!! Προσωπικά κοιτάζω τα κοριτσάκια μου κ είμαι περηφανη για τον αγώνα που έδωσα για να τα αποκτήσω.. 

      Ταπεινή μου γνώμη, αποδεχτείτε ότι χρειάζεστε την βοήθεια της επιστήμης κ προχωρηστε.. Μην σπαταλατε τα χρήματα σας σε άλλες μεθόδους.. Φυσικά οι γιατροί που σας παρακολοτθουν έχουν καλυτερη εικόνα κ γνώση από μένα αλλά παντα παιζει ρόλο και η δικιά σας επιθυμία κ επιλογή.. 

      Φιλικά παντα

Μανούλες Νοεμβρίου 2015


kaity

Recommended Posts

Τι κανετε μανουλες;;;

Τι ν πω για τα κιλακια σας;; πωλινα 2,5;;; σοφια 8 με διδυμα κ ξαπλα;;; μπραβο σας, οταν γεννησετε θ ειστε πιο αδυνατες απο ποτε!!!!

Εμενα το συνδρομο της φωλιας με επιασε στον 8ο. Απο τοτε που μπηκα στον 9ο, δν εχω ορεξη για τιποτα..... Περιμενω ν παρει αδεια ο συζυγος για ν κανουμε μαζι οτι εχει μεινει απο δουλειες, να στρωσουμε κτλ...

Πωλινα κι εμενα τα συμπτωματα μειωθηκαν... Να ρωτησω ρε κοριτσια περπατατε κσθολου; εγω περπατησα αρκετα προχθες και με πονεσε πολυ η μεση μου... Δν βοηθαει κ ο καιρος τωρα... Εν τω μεταξυ αγορασα σημερα μια μπαλα πιλατες (μας το ειπσν στα μαθηματα ανωδυνου) κ πλεον καθομαι μονο πανω στη μπαλα, δν θελω αλλο καναπε... Ειναι πολυυ αναπαυτικα!!!


dph2p2.pngRGM7p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

γεια σας κορίτσια!!!!

μόλις παρέλαβα το λαπτοπ μου απο το service!!! η κορούλα μου έριξε πάνω 1 ποτήρι νερό με αποτελεσμα το πληκτρολόγιο να καταστραφεί !!! 1 μήνα χωρίς λαπτοπ και 120 ευρουλακια ζημια!!! γερό να είναι το παιδάκι μου δεν λεω αλλα ίσως και λιγότερο ζημιάρικο....??? σας διάβαζα από το κινητο αλλα δεν μπορούσα να γράψω!!! βλέπω όμως ότι φτάσαμε στην τελική ευθεία!!!

εγώ σήμερα είχα γιατρό!! η μπεμπα είναι λίγο μεγάλη λεει....ελπίζω να μη βγει 6 κιλά σαν τον άντρα μου (Παναγιά μου) την Δευτέρα έχουμε το τελευταίο ραντεβού και κανονίζουμε ημερομηνια για τοκετο!!!! Απο τη μια έχω σκάσει λεω να βγει να τελειώνουμε!!! Έχω παλινδρόμηση και καούρες συνέχεια και δεν μπορώ να περπατήσω!!!! απο κιλά δεν έχω πάρει πολλά 6 κιλάκια!! αλλα έχω κάνει μεγαλύτερη κοιλιά από την προηγούμενη φορά .....πονάει και η μέση μου και η λεκάνη όλα....από την άλλη όμως έχω άγχος για τη γεννα...να πάνε όλα καλά ...κτλ κτλ!!! εγώ γεννάω στην Πάτρα στο Ηώ!! αχ κορίτσια σήμερα αγόρασα μια κουβερτούλα υπνόσακο πολύ ωραία και μου φάνηκε και πολύ χρήσιμη!!!! όταν τη χρησιμοποιησω θα πάρω και αλλη μια για το καρότσι!!! πράγματα και ψώνια δεν έχω πάρει πολλά γιατί τα έχω όλα από την πρώτη μου κορούλα!!! οπότε έχω πάρει 3 ζιπουνάκια και ενα φορμάκι έτσι για το καλό!! αυτή τη κουβερτούλα και πιπίλες , χτενα , νυχοκόπτη κτλ!!! έχω ετοιμάσει βαλίτσα και περιμένουμε!!! εσείς ετοιμάσατε βαλίτσα??? εμένα να πώ την αλήθεια η βαλίτσα δεν τα χωράει όλα....θα έχω και μια τσαντα μαζί μου μεγάλη για την κουβέρτα της μικρής και πετσέτες κτλ!!! εσείς τι θα πάρετε μαζί?? κορίτσια αναμνηστικό δωράκι για τον ερχομό του μωρού θα δώσετε???


861fp3.png

WmXFp2.png

oZs5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτςια! δεν μου ανοιγε το φορουμ τοσες μερες ρε παιδι μου!!

Τι κανετΕ που ειστε ολες?

Σοφακι μου ολα καλα τα διδυμακια μας πως ειναι?

anath και εγω ολη μερα τη βγαζω στη μπαλα του πιλατες με βοηθαει πολυ στη μεση!

Εγω ειμαι καλα,εχω βαρυνει πολυυυ τα βραδια δεν κοιμαμαι γιατι με ποναει το σωμα μου, εχω συσπασεις καουρες κλπ! Περιμενω απλα να αποφασισει ο ζουζουνος να βγει! Ο γιατρος ειπε μεχρι το ερχομενο Σαββατο θα μπουμε με ηπια προκληση γιατι εχω ηδη διαστολη κ μαλακο τραχηλο (εδω κ 1 βδομαδα) .. δν ξερω θα δειξει!

θεωνη μου καλωσορισες πισω! με το καλο η μπεμπουλα κ απο δω ενημερωσε μας οταν εχεις νεα ;)


oYNBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτςια! δεν μου ανοιγε το φορουμ τοσες μερες ρε παιδι μου!!

Τι κανετΕ που ειστε ολες?

Σοφακι μου ολα καλα τα διδυμακια μας πως ειναι?

anath και εγω ολη μερα τη βγαζω στη μπαλα του πιλατες με βοηθαει πολυ στη μεση!

Εγω ειμαι καλα,εχω βαρυνει πολυυυ τα βραδια δεν κοιμαμαι γιατι με ποναει το σωμα μου, εχω συσπασεις καουρες κλπ! Περιμενω απλα να αποφασισει ο ζουζουνος να βγει! Ο γιατρος ειπε μεχρι το ερχομενο Σαββατο θα μπουμε με ηπια προκληση γιατι εχω ηδη διαστολη κ μαλακο τραχηλο (εδω κ 1 βδομαδα) .. δν ξερω θα δειξει!

Πλακα πρεπει να χει υτη η μπαλα !! Θελω κι εγωωωω, πιαστηκα στο κρεβατι!

Ξεκιναγα να σας γραψω, εφτιαχνα ενα κειμενο τεραστιο πηγαινα να το στειλω και σβηνοταν...μετα μ επιαναν τα νευρα μου και το παραταγα.

Κατα τ αλλα καλα ειμαστε, τα μωρα κουνιουνται σαν τρελα, εχουμε και γιατρο σημερα και δε μπορω να περιμενω!! Πωλινα μου ταλαιπωρεισαι κι εσυ στον υπνο εεε? Αχ υπομονη πολυ λιγο εμεινε! Μεχρι το ερχομενο Σαββατο που ειπε κι ο γιατρος ;);););) χιχιχι, μετα θα γινετε ακομη περισσοτεροι στο σπιτι! Στο parents γεννησε η πρωτη μας διδυμομαμα και ενθουσιαστηκαμε!

Στον υπνο υποφερω κι εγω...ασε που ποναει, οχι η μεση οπως περιμενα, αλλα η πλατη...τρομερα..σε σημειο ν θελω να κλαιω απτα νευρα γτ δε μου περναει με καμια δυναμη. Ισως αν στριψω στο ενα πλευρο αλλ οχι παντα. Ποναει ψηλα και σχεδον ολη μερα..εχω ανησυχησει μπας και ειναι τιποτα αλλο. Μου λενε οτι τα μωρα εχουν κουνησει τα παντα, κι ο μικρος ειναι ψηλα και οριζοντια οποτε φανταζομαι ζουλαει τα παντα στο "περασμα" του! Αουτς...

Οι υπολοιπες μανουλιτσες? Βασω μου? ολα καλα? Ζωη? Νασσια?


b5Zrp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!!

Σοφια μου υπομονη...ειναι λογικο να πονας, η πιεση ειναι μεγαλη...αλλα ειπαμε, αξιζει τον κοπο...

Πωλινα, πολυ λιγες μερες εμειναν... Αν κ ευχομαι ν προχωρησει η διαστολη σου κ να αρχισει φυσικα ο τοκετος μεσα στην εβδομαδα.. Τι ωραια... Θα εχεις το μωρακι σου αγκαλια!!!

Φραουλιτσα καλως ηρθες και παλι... Για καισαρικη πατε; δεν πειραζει αν ειναι μεγαλη η μπεμπουλα.... Κι εσυ σε λιγες μερες θα την γνωρισεις!!! Με το καλο! Να μπεις ν μας πεις νεα απο το γιατρο...

Με εμενα ειναι πολυ ησυχα τα πραγματα. Σημερα εχω παλι nst, αλλα δν νομιζω ν εχουμε εξελιξεις... Ο μπεμπης εχει αρχισει ν στριμωχνεται μαλλον γιατι κλωτσαει λιγοτερο... Ξεκινησα να εφαρμοζω οοολες τις φυσικες "τεχνικες" προκλησης τοκετου, γιατι φοβαμαι οτι θ αργησω πολυ κ θα βγαλω τον γιοκα μου πανω απο 4 κιλα.... Χαχα


dph2p2.pngRGM7p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Xαχαχα, λες να βγει τεραστιουλης ο μικρουλης?! Ποσο ηταν την τελευταια φορα?

Πραγματικα ποναω πολυ και ολο λεω θα με πουν υπερβολικη...δε μπορει..απο τοτε που μου ειπαν μη σηκωνεσαι απτο κρεβατι κοντευει να με τρελανει.. Ισως φταιει κι ο μικρος που ζουλαει. Θα τα μαθω ολα σημερα, δεν εμεινε πολυ, θα σας στειλω νεα το βραδακι!


b5Zrp2.png
Link to comment
Share on other sites

Xαχαχα, λες να βγει τεραστιουλης ο μικρουλης?! Ποσο ηταν την τελευταια φορα?

Πραγματικα ποναω πολυ και ολο λεω θα με πουν υπερβολικη...δε μπορει..απο τοτε που μου ειπαν μη σηκωνεσαι απτο κρεβατι κοντευει να με τρελανει.. Ισως φταιει κι ο μικρος που ζουλαει. Θα τα μαθω ολα σημερα, δεν εμεινε πολυ, θα σας στειλω νεα το βραδακι!

Την προηγουμενη δευτερα ηταν 3 κιλα... Αλλα ενταξει, αυτες οι μετρησεις πεφτουν εξω πολλες φορες..

Εδω ποναμε εμεις με το ενα μωρακι, δν θ πονας εσυ; και ολη μερα στο κρεβατι σιγουρα θα πιανεσαι... Περιμενουμε νεα απο τα διδυμακια!!!😇


dph2p2.pngRGM7p2.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας σοφακι και βασουλιτσα! !! Πως είστε? !! :) μεγαλώνουν τα διδυμακια σου σοφακι μου!!!! Κανε υπομονή και κοντεύουμε όλες μας!!

Βασουλιτσα μεγάλος ο μικρός μια χαρά είσαι! ! Τι εννοείς φυσικές τεχνικές μεθόδους πρόκλησης? !! ;)

.φράουλα τσάντα καλώς ήρθες ξανά! Περιμένουμε νέα σου!!

Όσο για μένα κοριτσάκια δεν έχω ακόμα πολλές συσπάσεις. ..Έχω φυσιολογικές. . Και μ έχει πιάσει τρελή υπνηλία και κούραση! ! :)


[sIGPIC][/sIGPIC]

My life is a real dream!!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσάκια μου!!! το πρωί είχα γιατρό ! όλα καλά η μικρούλα έχει φτάσει τα 3500 κιλα ! Την παρασκευή μπαίνω για καισαρική! κατά τις 11 το πρωί ! είμαι το δευτερο χειρουργείο! μου ειπε αν νοιωσω το παραμικρο να παω και την Τετάρτη να με δει αλλιώς Παρασκευή μια και καλή!

καλέ Σοφία εδώ πονάμε εμείς με ένα μωρό εσύ δε θα πόναγες??? υπομονή λιγο έμεινε!!! κι εμένα πονάει η μέση μου η πλάτη μου και η λεκάνη μου πολύ σα μπαλα έχω γίνει.....! το χειρότερό μου όμως είναι οι καούρες ! υποφέρω απο παλλινδρόμιση και καψιμο!! μου είπε να τρωω και πιο ελαφρια τώρα ο γιατρός! και την Πέμπτη είπε γιαουρτάκι το βράδυ και νερό μέχρι 3 το βράδυ .....αυτά !!!


861fp3.png

WmXFp2.png

oZs5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Θεωνη μου αν κ τα λεμε κ στο φβ ευχομαι με το καλο! θα εχουμε μαλλον τα πρωτα γεννητουρια της παρεας :D

Σοφακι περιμενουμε νεα σου!

Βασω και εμενα στον υπερηχο βγαινει θηριακι ηταν 3400 τη Πεμπτμη στις 38+1 ! κ με μεγαλο κεφαλι! με αγχωνει λιγο αλλα ευχομαινη φυση να κανειντο θαυμα της :rolleyes:


oYNBp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια μου πιασαμε το 2κιλο!!! ειμαστε πολυ χαρουμενοι, 2000 ο μικρος κ 2100 η μικρη! Ειναι μια εβδομαδα πιο πισω απο την εβδομαδα που ειμαστε τωρα, βασει της περιμετρουβτης κοιλιτσας τους - αλλα ειμαστε μικρουλια μωρουλια το ξεραμε! Ο τραχηλος ακομη 2εκ και μπρβο του, δεν το περιμενα η αληθεια ειναι, βασικα νομιζα θα γενναγαμε οπου να ναι αλλα ισως τα καταφερουμε και για 36, ποτε δεν ξερεις με τα διδυμακια βεβαια - εξακολουθω να μαι ροετοιμασμενη για ολα.

Η αληθεια ειναι και για τον πονο στην πλατη με κοιταξαν και χαμογελασαν σαν να μου ελεγαν Η γη γυριζει εχεις κατι αλλο να μας πεις?! :tongue: κοινως κατσε και πονα μανταμιτσα γιατι ουτε κρεμες αναλγητικες μπορω να βαλω ουτε τιποτα. Τους ρωτησα μαλιστα 2 φορες για να μαι σιγουρη γιατι με ειχε ανησυχησει η μικροβιολογος μας οτι αμα ειμαι σε ακινησια, ποναει η πλατη μου εχω και διδυμη κυηση στο 3ο τριμηνο μπορει να παθαινω φλεβικη θρομβωση :shock::shock: και χεστ_ _ @ πανω μου... Βεβαια ντραπηκα να τους πω Μια ηλιθια μου βαζει ιδεες, γιαυτο γκρινιαξα οτι ποναω ολη μερα και σπανια μ αφηνει αλλα δεν ανησυχησαν! Θα κοιμηθω σαν τουβλο σημερα λοιπον, εχω αγρια σχεδια φαγητο και υπνος νωρις!

Σε μια εβδομαδα ξανα γιατρος - πιο συχνα ρβ απο εδω και περα!


b5Zrp2.png
Link to comment
Share on other sites

Φραουλιτσα με το καλο!

Πωλινα η μαια στα μαθηματα ανωδυνου μας ειπε οτι η περιμετρος του κεφαλιου δν διαφερει πολυ αναμεσα σε ενα μωρακι 3 κιλα κ σε ενα μωρακι 4 κιλα.. Ειναι γυρω στα 34-36 εκατοστα αν θυμαμαι καλα..Ελπιζω ν ειναι ετσι... Παντως απο μεγεθος πανε καλα τα μωρακια Νοεμβριου!

Εμενα δν μ ειπε τπτ ο γιατρος σημερα, ειδε μονο μια μικρη δραστηριοτητα της μητρας.. Την αλλη Δευτερα παλι...


dph2p2.pngRGM7p2.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια!!!!!!!!!!! πηγα παλι χτες στο γιατρο. η μπεμπα μου εφτασε 3 κιλα αλλα δεν εχει γυρισει δυστυχως. τη τριτη μπαινω για καισαρικη, θα εχω φτασει τις 39 εβδομαδες. απο κιλα εγω ειμαι πολυ καλα. 6 πηρα ολα και ολα! οι μερες μεχρι την τριτη μου φαινονται βουνο απο την αγωνια μου να συναντησω την μπεμπα μου!!!!:-P:razz:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...