Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Nima21 είπε:

      Κορίτσια καλημέρα!

      Γνωρίζει καμία αν εφοσον ανοιχτεί η gonal μέχρι ποτε μπορει να διατηρηθεί στο ψυγείο και να χρησιμοποιηθεί το υπόλοιπο υλικό; Στο κουτί γραφει 28 ημέρες, αλλα μιλαει για θερμοκρασιες μικρότερες των 25, στο ψυγειο δεν θα διατηρείται σιγουρα παραπάνω; Οχι φυσικα μεχρι την αναγραφόμενη ημερομηνια ληξης, αλλα ενα διμηνο δεν θα διατηρείται; 

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

Μανούλες Νοεμβρίου 2015


kaity

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σου Βασω μου,πολυ καλα τα νεα σου!!!και τα κιλα σας τελεια:P μπαινουμε σιγα σιγα στην τελικη ευθεια κ με εχει πιασει μια αγωνια αν κ αργω εγω ακομα...

Οι σ5σπασεις περιπου ειναι οι ιδιες 20-30 τη μερα οχι τακτικες κ πονανε λιγο χαμηλα..δεν παιρνω τιποτε ομως μου τα εκοψε ολα ο γιατρος.ειναι προπαρασκευαστικες λεει.τι να πω,ξερουν αυτοι!!εχω ραντεβου την Πεμπτη να δουμε τον μπεμπουλη!!

Ρε κοριτσια εμενα τον πιανει λοξυγγας 2 φορες τη μερα κ παει κανενα τεταρτο..καποτε ανησυχω δεν θυμαμαι στον μεγαλο μου να ηταν τοσο πολυ!

Αντε κανετε κανενα ασχετο προφιλ στο fb μονο για την ομαδα ειναι καλυτερα εκει,πιο προσωπικα κ ιδιωτικα,βαζουμε κ φωτο!!!


1ePpp3.png

kOTkp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βασουλα μπράβο! !! 37 κι εσύ! !! Αντε τώρα ηρέμησε κι εσύ και απόλαυσε το!!!!! :)

Νασια μου την Πέμπτη ραντεβού εσύ! !! Θα δεις τον μπεμπακο σου!!!!! :)


[sIGPIC][/sIGPIC]

My life is a real dream!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια και απο εμενα!!!πηγα γιατρο χθες ολα καλα ηταν εκτος το οτι ο πλακουντας μου ειναι στο επιπεδο 3 αν και μου ειπε οτι δεν ειναι ανησυχητικο καθως η μπεμπουλα μου ειναι 3100 οποτε τρεφεται μια χαρα.απο συσπασουλες ειχα καποιες αλλα φυσιολογικες μου ειπε.βεβαια ακομα παιρνω 1 χαπι την ημερα.τωρα θα ξαναπαω την αλλη τριτη στο γιατρο γιατι δευτερα εχουμε αργια εδω στη θεσσαλονικη :)

Link to comment
Share on other sites

Μου χει σπαααασει τα νευρα αυτος ο διακομιστης ααααααα.....! Εχω γραψει τοσες φορες και μου τα εχει σβησει απτο πρωι γκρρρρρ....!

Μη νομιζετε σας ξεχναω!!!

Ελπιζω να σταλει αυτή τη χιλιοστη φορα!!

Βλεπω κανετε κουβεντούλες για τοκετούς, δεν το πιστευω ότι πλησιάζουμε, ερχεται η ωρα!

Εγω εχω πονους περιοδου σημερα συγκεκριμενα λιγο πιο πριν που ημουν ξαπλα κι αρχισα να πονηρεύομαι..περιμενω μπας και πετυχω και καμια συσπαση ταυτόχρονα. Όλα καλα μεχρι στιγμης.

Γιτρο εχουμε τη Δευτερακ δε μπορω να περιμενω!!

Πειναω οοολη την ωρα και τα κιλα εκει 8 σταθερα! Απορω με τον εαυτο κ το σωμα μου!

Νασια κι εμενα εχει λοξυγγα το κοριτσακι κι ολο λεω του αντρα μου βαλε το αφτι σου να ακουσεις αν κανει χικχικ...αλλα μονο το ρυθμικο τράνταγμα καταλαβαινω!

Κοριτσια οτιδήποτε περιεργο από δω και περα τους παιρνουμε τηλεφωνο!! είναι μια πρακτικη που ακολουθω καιροοοο τωρα εγω :D

Αυριο παραγγελνουμε και το καροτσι μας επιτελους χιχχι!


b5Zrp2.png
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα Σοφια μου με εκανες κ γελασα!!! Μην περιμενεις να ακουσεις χικ χικ μονο το ρυθμο του λοξυγγα θα νιωθεις!! Διαβαζα καπου οτι ειναι ενα νευρο λεει που τον προκαλει!!

Ειναι αστειο παντως αλλα καποτε τον λυπαμαι γιατι νιωθω οτι στην πολλη ωρα νευριαζει κ με ταραζει στις κλωτσιες!!!

Σοφια κ εγω προδερμ βαζω 70 ml κ μια σταγονα μαλακτικο κ μυριζουν παρα πολυ!! Μηπως βαζεις λιγο κ δεν σου μυριζει?


1ePpp3.png

kOTkp3.png

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα Σοφια μου με εκανες κ γελασα!!! Μην περιμενεις να ακουσεις χικ χικ μονο το ρυθμο του λοξυγγα θα νιωθεις!! Διαβαζα καπου οτι ειναι ενα νευρο λεει που τον προκαλει!!

Ειναι αστειο παντως αλλα καποτε τον λυπαμαι γιατι νιωθω οτι στην πολλη ωρα νευριαζει κ με ταραζει στις κλωτσιες!!!

Σοφια κ εγω προδερμ βαζω 70 ml κ μια σταγονα μαλακτικο κ μυριζουν παρα πολυ!! Μηπως βαζεις λιγο κ δεν σου μυριζει?

Αμ δεν τα κανω μονη μου!!! Και τωρα που το παιζω επιθεωρητης για να βρω ποιος βαζει λαθος δοσεις ολοι μου λενε όχι όχι καλα τα κανουμε!!

Καταλαβες??!! Αν δεν τα καν μονη μυ κανενας δεν τα κανει σωστα, ειπε το control freak!!

Τα επομενα δε θα τ αφήσω, θα μετρησω εδώ στο κρεβατι κ θα τους τα δωσω να τα πανε στο πλυντηριο. Μα να μη μοσχομυριζει η ντουλαπα? ταραχτηκα!!


b5Zrp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Χαχαχα και εγω ετσι ειμαι Σοφια μου,μονο εγω τα κανω καλα κανενας αλλος:tongue:

Λοιπον εγω σου ειπα βαζω μισο απο το δοσομετρητη (το στρογγυλο) δηλαδη περιπου 75 ml για λιγα ρουχα ομως δεν μου αρεσει να γεμιζω τον καδο. Το βαζω στη θηκη του απορρυπαντικου. Και βαζω και λιγο μαλακτικο soupline βρεφικο συμπυκνωμενο. Και τα απλωνω μεσα δεν τα βγαζω εξω γιατι ξερενονται.. να φανταστεις τα επλυνα πριν ενα μηνα και οταν ανοιγω την ντουλαπα μυριζει..και στο γιο μου με τα ιδια τα επλενα κ δεν ειχα προβλημα...


1ePpp3.png

kOTkp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια!

Εγω εδω, με βλεπω να γενναω τελευταια εχουν εξαφανιστει κ τα συμπτωματα! :rolleyes: Δεν πειραζει οποτε αποφασισει να βγει το κουτσουνι φτανει να ειναι καλα... 38 εβδομαδων σημερα τον φαγαμε τον γαιδαρο!

Απο συμπτωματα τοκετου ρωτησα κ εγω το γιατρο μου και μου ειπε: οταν ερθει η ωρα θα το καταλαβεις και θα με παρεις τηλεφωνο! Γενικοτερα μου ειπε η θα σπασουν τα νερα η θα εχω πονακια που σταδιακα θα δυναμωνουν.

Χθες εκανα παρα πολλες δουλειες πηγα τραπεζα, σουπερμαρκετ, κουβαλησα τα ψωνια, κουβαλησα το γιο μου που κοιμηθηκε στο αυτοκινητο, το απογευμα το περασα στη κουζινα μαγειρευοντας , πλενοντας κ πηγαμε κ τζαμπο, κοινως ξεπατωθηκαα.. αλλα το μονο που ενιωσα ηταν στο τζαμπο καθως περπατουσα ενιωθα συνεχομενες συσπασεις χωρις πονο ομως μονο πετρωματα... απο χθες βραδυ ομως με εχει τσακισει η μεση μου δεν μπορω να περπατησω καλα καλα :(

Απο πεινα κ εγω πειναω πολυυυ αυτες τις μερες... για παραδειγμα τρωω ενα πιατο φαγητο φουσκωνω, κ μετα απο 10 λεπτα πειναω παλι, τρωω φρουτα, μετα πειναω παλι.. γενικα ολη την ωρα πειναω. Μονο αυτηντη βδομαδα εβαλα +1 κιλο! συνολο 2,5 κιλα αλλα αν συνεχισω ετσι με βλεπω να περνω ολα τα κιλα τωρα!


oYNBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Πωλινα μου αν θυμαμαι καλα εχεις παρει ελαχιστα κιλα, καλα δε λεω? Οποτε φαε φαε τωρα οσο θελεις, στην τελικη ευθεια εισαι, μη σου πω πιο τελικη ευθεια κι απτην τελική!

Θα ερθει το μωρο σε ανυποπτο χρονο. Αλλα βρε συ οντως ξεπατώθηκες χθες, καλα λενε ότι λιγο πριν γεννησεις εχεις τοση ενεργεια οση δεν ειχες σε ολη την εγκυμοσυνη. Το νιωθω κι εγω τωρα (εκτος ν είναι απτη βαρεμαρα μου και το καθισιο) πραγματικα όμως θελω να σηκωθω να ακνω δουλειες.

Κι εγω τετοια ρωτουσα πριν μερικα ραντεβού, μην ξεκινησει ο τοκεος και δεν το παρω χαμπαρι και μου χαμογελουσαν ολοι ευγενικα! Τι να μου πουν Εισαι τρελη μανταμ , πως να μην το καταλάβεις!!!

Κατσε να ξεκουραστείς σημερα , να μασουλισεις και χαιδεψε πολυυυυ την κοιλιτσα!!! ;)


b5Zrp2.png
Link to comment
Share on other sites

Πωλινα μου αν θυμαμαι καλα εχεις παρει ελαχιστα κιλα, καλα δε λεω? Οποτε φαε φαε τωρα οσο θελεις, στην τελικη ευθεια εισαι, μη σου πω πιο τελικη ευθεια κι απτην τελική!

Θα ερθει το μωρο σε ανυποπτο χρονο. Αλλα βρε συ οντως ξεπατώθηκες χθες, καλα λενε ότι λιγο πριν γεννησεις εχεις τοση ενεργεια οση δεν ειχες σε ολη την εγκυμοσυνη. Το νιωθω κι εγω τωρα (εκτος ν είναι απτη βαρεμαρα μου και το καθισιο) πραγματικα όμως θελω να σηκωθω να ακνω δουλειες.

Κι εγω τετοια ρωτουσα πριν μερικα ραντεβού, μην ξεκινησει ο τοκεος και δεν το παρω χαμπαρι και μου χαμογελουσαν ολοι ευγενικα! Τι να μου πουν Εισαι τρελη μανταμ , πως να μην το καταλάβεις!!!

Κατσε να ξεκουραστείς σημερα , να μασουλισεις και χαιδεψε πολυυυυ την κοιλιτσα!!! ;)

Ναι το λενε συνδρομο της φωλιας, καταλαβαινεις οτι ερχεται η ωρα να γεννησεις κ τα θες ολα ετοιμα... καθαρο σπιτι ολα στη θεση τους εφοδια στο ψυγειο! Ισχυει κ επιστημονικα αλλο ενα μυστηριο στο θαυμαστο κοσμο της εγκυμοσυνης :rolleyes: Σοφακι μου αυτο ακριβως κανω σημερα βαλαμε ταινια παιδικη στον υπολογιστη, ξαπλωνουμε κ τρωμε κασεροπιτακια μιαμ :D


oYNBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι το λενε συνδρομο της φωλιας, καταλαβαινεις οτι ερχεται η ωρα να γεννησεις κ τα θες ολα ετοιμα... καθαρο σπιτι ολα στη θεση τους εφοδια στο ψυγειο! Ισχυει κ επιστημονικα αλλο ενα μυστηριο στο θαυμαστο κοσμο της εγκυμοσυνης :rolleyes: Σοφακι μου αυτο ακριβως κανω σημερα βαλαμε ταινια παιδικη στον υπολογιστη, ξαπλωνουμε κ τρωμε κασεροπιτακια μιαμ :D

Nai nai to kserw!! Ti sou einai i fysi!

Fae kanena kai gia emas pou exoume revythia simera...!!! Mou exoun teleiwsei oi idees gia mageirema giauto eipa prepei na epanaferw ta ospria.

Re sy koitaw ton pelargo sou kai konteuei tis 40!!!! Ax!


b5Zrp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...