Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλημέρα!

      Γνωρίζει καμία αν εφοσον ανοιχτεί η gonal μέχρι ποτε μπορει να διατηρηθεί στο ψυγείο και να χρησιμοποιηθεί το υπόλοιπο υλικό; Στο κουτί γραφει 28 ημέρες, αλλα μιλαει για θερμοκρασιες μικρότερες των 25, στο ψυγειο δεν θα διατηρείται σιγουρα παραπάνω; Οχι φυσικα μεχρι την αναγραφόμενη ημερομηνια ληξης, αλλα ενα διμηνο δεν θα διατηρείται; 

Μανούλες Νοεμβρίου 2015


kaity

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εκανα φυσιολογικο σλλα με προκληση. Ειχα διαστολη 2 εβδομαδες περιπου, τη μερα της πητ ειχε φτασει στο 3, αλλα συσπασεις καθολου. Εκανα εισαγωγη 5 μερες μετα την πητ με διαστολη 4 κ απο την ωρα που ξεκινησαν οι τεχνητες συσπασεις χρειαστηκε 1.5 ωρα για ν γεννησω. Πολυ ευκολα, αλλα με δυνατους πονους λογω προκλησης


dph2p2.pngRGM7p2.png

Link to comment
Share on other sites

Ευκολος τοκετος μπραβο! Ειχες κανει 4 διαστολη χωρις ιδιαιτερες συσπασεις? μπραβο βρε θηριο, ευχομαι αυτη η γεννα να ειναι ακομη πιο ευκολη χωρις προκληση!


oYNBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι δν ξερω, η μητρα μου κοιμοταν...

Γθ αυτο σου λεω, πθστευω οτι θ γεννησεις ευκολα... Σου το ευχομαι πραγματικα! Κ για ολες μας βεβαια...

Το σιγουρο ειναι οτι δν θα το ξεχασουμε ποτε...

Αληθεια εχουμε νεα απο τα διδυμακια μας;


dph2p2.pngRGM7p2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου! Καλησπέρα εστω κι αργα!

Ενθουσιαστηκα με τα νεα σου Πωλινα!! Κοντευεις χιχιχι! Κοντευουμε ολες βασικα!! Τι καλααααα! Αντε αντε, σε βλεπω πρωτη!

Βασω μου ουτε εγω εχω fb , τα αποφευγω όλα αυτά τα μεσα εδώ και χρονια, θα το σκεφτω μηπως κανω μοναχα για εμας αλλα μεχρι τοτε θα μαι εδώ!!

Μωρε να σας ρωτησω... πλυναμε τα ρουχαλάκια των μωρων με προδερμ απορρυπαντικο και μαλακτικο (καλα το μαλακτικο φαινεται πιο λεπτορευστο από αυτό των δικων μας ρουχων) αλλα δεν μυριζουν καθολου μωρουδιλα.. καθαρα είναι αλλα σαν να μην εχουν αρωμα... Να καναμε λαθος στη δοσολογια? στραβοι ειμαστε? τοσα πλυντήρια εχουμε βαλει :tongue:

Απτην άλλη σκέφτομαι ισως πρεπει να ναι ετσι για να μην τα ενοχλησει τα μωράκια η μυρωδια. Εσεις τι εχετε χρησιμοποιησει? ειδατε τπτ παρομοιο?

Φανταστικη η απορια μου τωρα που την ξαναδιαβασα...!!!


b5Zrp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βασω μου μακαρι να γεννησω φυσιολογικα το θελω πολυ και δεν πειραζει αν αργησει λιγο :D

Σοφακι! μην μας κανεις τετοιες απουσιες μας αγχωνειιις!! :tongue: Δεν πρεπει να σου τρυπαει τη μυτη η μωρουδιλα καλυτερα να ειναι διακριτικη η μυρωδια του μαλακτικου δεν θες να καλυψεις τη μπεμπεδομυρωδια αχ :cool:

Αντε κοριτσακια καντε ενα λογαριασμο στο φεις να τα λεμε απο εκει!!


oYNBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια τι κάνετε καλά είστε? ! Μπορείτε να μου εξηγήσετε λίγο τις διαστολες. ..Έχω ψιλό μπερδευτεί! !!!! :roll:

Εχτές μου σταμάτησε το μαγνήσιο. .. και σήμερα άρχισαν οι έντονες συσπάσεις. ...


[sIGPIC][/sIGPIC]

My life is a real dream!!

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!

Τι κανετε κοριτσια μου; Ζωη τι νεα απο το γιστρο;;;

Πωλινα, Νασια, Σοφια, Θαλεια, πως πανε οι συσπασεις;;

Τα δικα μου νεα ειναι οτι το ΣΚ ειχα 3-4 πολυυυυ δυνατες συσπασεις, με μεγαλη διαρκεια.. Ειναι προπαρασκευαστικεε απ οτι μ ειπαν οι μαιες.. Το nst δν εδειξε κατι... Το κεφαλακι μας εχει καλη θεση κ ειμαστε 3 κιλακια.... Τωρα θ πηγαινω κσθε Δευτερα....

Περιμενω νεα σας!!!

😘😘


dph2p2.pngRGM7p2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια!!!! λογω δουλειας δεν προλαβαινω να μπαινω. εχω πητ 8/11. η μπεμπα μου ερχεται ακομη ομως με το κεφαλακι αναποδα και δυσκολα θα γυρισει τωρα. την πεμπτη που ειχα παει γιατρο ηταν 2800. την δευτερα εχω ξανα ραντεβου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γειά σας κοριτσάκια! !!!

Σάσα μην αγχώνεσαι γυρνάνε και τελευταία στιμή πολλές φορές! !!! Έχουμε ίδια κιλακια! !!!! Όντως όλες είμαστε κοντά στην πητ! !!! Να μας πεις τα νέα σου ξανά την Δευτέρα αν προλάβεις! !!!!! :)

Βασουλα μου Καλημέρα! Αφού ήταν προπαρασκευαστικες όλα μια χαρά. ...προχωράμε με θετική ενέργεια! !!!! Και τα κιλακια σου τέλεια! !!!!! Τώρα δεν έχεις κανένα πρόβλημα πιστεύω! !!! :) οπότε κάθε δευτέρα θα μας ενημερώνεις με νεακια σου !!!! ;)

Εγώ πήγα χτες στον γιατρό όλα καλά μου είπε. .. 2833 τα κιλάκια της!!!! Το κεφαλάκι είναι κάτω ....δεν μου κοίταξε ούτε διαστολή ούτε έκανε τίποτα κολπικό. ...με έβαλε στο νστ μετά τον υπέρηχο ..μου είπε έχω λίγες συσπασουλες φυσιολογικές. .. κι αμνιακο λεει καλο!!και έχω πάλι ραντεβού 5νοεμβρη... πολύ το αργεί αλλά τι να της πω.... ...είδα την μπεμπουλα και χάρηκα..... και μας χαμογέλασε κιόλας Βασουλα μου...ήταν υπέροχο το συναίσθημα! !!!!! :) :)


[sIGPIC][/sIGPIC]

My life is a real dream!!

Link to comment
Share on other sites

Ζωη μου μπραβο! τι συγκινητικο που σας χαμογελασε..... Δεν πειραζει που θ αργησεις να πας, αφου ειναι μια χαρα η μπεμπουλα...

Σου ειπε σε ποιες περιπτωσεις πρεπει ν πας στο μαιευτηριο; τα σημαδια του τοκετου δηλαδη..

Α ουτε εμενα με ειδε κολπικα, ευτυχως....χιχι


dph2p2.pngRGM7p2.png

Link to comment
Share on other sites

Χάχα! !!! Καλύτερα Βάσω μου που δεν έκανε ακόμα κολπική! !!!! Δεν μου είπε ακόμα σημάδια τοκετου.. Αυτό με έχει χαλάσει. .. γιατί έπρεπε να μου τα χει πει για κάθε ενδεχόμενο. ..καλού κακού. .. αλλά όταν την ρώτησα την προηγούμενη φορά μου είπε είναι νωρίς ακόμα. ... Τώρα τι να πω με τους γιατρούς! !!! Εσύ ποτε έχεις ξανά ραντεβού? !!! :)


[sIGPIC][/sIGPIC]

My life is a real dream!!

Link to comment
Share on other sites

Τη Δευτερα παλι...

Λοιπον εμενα μ ειπε τα εξης:1. σπασιμο νερων 2. Κοκκινο αιμα 3. Συσπασεις ανα 3 λεπτα.

Αν συμβει οτιδηποτε απο αυτα να ξεκινησω για το νοσοκομειο

Σου τα λεω απλα για ν ξερεις περιπου αλλα σιγουρα θ καταλαβεις κι εσυ αν σου συμβει κατι "περιεργο" κ θα την παρεις τηλ


dph2p2.pngRGM7p2.png

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ βασουλα μου!! Ναι γιατί είναι ένα άγχος κι αυτό ...το αν θα το καταλάβουμε. ... χάχα!!!! Οπότε Δευτέρα θα έχουμε κι άλλα νεακια βασουλιτσα!! Εσένα σου έκανε νστ? !! Όλα καλά!έτσι? !! :) :)


[sIGPIC][/sIGPIC]

My life is a real dream!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...