Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 35 λεπτά , Neverstop είπε:

      Δεν κατάλαβα τι γράφεις στο τέλος..σε κλινική είσαι? φαντάζομαι έχει κι ένα κόστος η διαμονή σου εκεί.. αν σου λένε όμως χωρίς ορο θα γεννήσεις μην το διακινδυνεύσεις.να πάρει όσες περισσότερες ημέρες το μωράκι.

      ναι στην γνωστή κλινική αθηνών Μ……..α ! αποφάσισα να κατσω μέχρι 34 μετά να φύγω και όσο πάρω ! ο γιατρός είπε ότι και τώρα άμα θέλω γεννάμε , είμαστε καλα! αλλά άλλο 34 άλλο 33!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Νοεμβρίου 2015


kaity

Recommended Posts

Νασια εδω θα ειμαστε... Να δουμε κ τι σντιδρασεις θα εχουν τα πρωτοτοκα μας... Ο δικος μου εχει καταλαβει οτι πλησιαζει η μεγαλη μερα κ ολο το συζηταει κ μαζι μας κ γενικα μιλαει σε ολους για τον αδερφουλη του.. Εν τω μεταξυ περιμενει πως κ πως ν γεννησω για ν τον παιρνω αγκαλιτσες κ ν καθομαι κατω ν παιζουμε.... Μακαρι ν εχω χρονο κ ορεξη....


dph2p2.pngRGM7p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε? εγώ ξύπνησα νωρίς νωρίς και ανοιξα τον υπολογιστή για να φτιάξω τη λίστα μας με τις ΠΗΤ, βρήκα την παλία αλλά έχω χαθεί.. οι περισσότερες δεν μπαίνουν καν στο φόρμου και έτσι καλύτερα είναι να φτιάξουμε μια νεα λίστα για αυτό δώστε μου σας παρακαλώ τις ΠΗΤ σας, το φύλο και που θα γεννήσετε! (πάνω κάτω τα θυμάμαι γιατί είμαστε λίγες αλλά λέω να μην κάνω λάθη) :tongue:

Σοφάκι μου μια χαρα θα φτάσεις, είμαι αισιοδοξη οτι θα φτάσεις ακόμη και την 36η :) περισσότερο δεν ξέρω αν σε αφήσει ο γιατρός σου!!

Αααα βρε Πωλινα σ ευχαριστούμε!!!

Εμεις ειμαστε αγορακι-κοριτσακι βεβαίως βεβαίως, γενναμε στο Μητερα κι ας βαλουμε ΠΗΤ 20 Νοεμβριου (Νασια θα σου κανα παρεα που ειμαστε τελευταιες αλλα δε ξερω τι θα μας τυχει ως τοτε!) Θα είμαι 37 εβδομάδων τοτε κ μου εχουν πει ότι πριν τις 20/11 δεν τα πειράζουμε.

Ειστε τοσο κουρασμένες βρε?? εγω εχω τοοοση ενεργεια που νιωθω ότι από το στριφογυρνα στρθφογυρνα στο κρεβατι θα βιδωθω! μονο το σηκω πηγαινε στο μπανιο μου μοιαζει δυσκολο γτ βαρυνα κ πρεπει να βαλω δυναμη στα χερια για να ανασηκωθω


b5Zrp2.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια, πηγαμε γιατρο σημερα, ολα καλα ο μπεμπης εχει παρει θεση εχει κατεβει χαμηλα κ ειμαστε σε πολυ καλο δρομο, ελεγξαμε κ για τυχων περιτυλιξη ομφαλιου λωρου δεν εχει αλλα κ να ειχε ο γιατρος μου δεν ανυσηχει.. γενικα τον ειδα πολυ αισιοδοξο κ καπως ηρεμισα κ εγω πως ολα πανε κατ ευχην! Λιγο ο πλακουντας μας απασχολει γιατι εχει αρχισει να γερναει, ειναι φυσιολογικο αλλα θελει παρακολουθηση ειπε... Το Σαββατο θα παω για τη πρωτη μου κολπικη εξεταση :| πφφφ δεν ειναι κ πολυ ευχαριστη εμπιρεια αλλα θα το υποστω... τι στο καλο κοτζαμ μωρο θα βγει απο εκει μεσα (3250 παρεπιπτοντως) θα φοβηθουμε λιγα δακτυλα? :tongue:

Επισης εχω αρκετες καθαρες βλεννες τελευταια κ αυτο καλο σημαδι μου ειπε...

Υπνηλιες εχω κ εγω αρκετες περισσοτερες απ οτι ειχα στο πρωτο τριμηνο δηλαδη με το που ξαπλωσω κατω τη κεφαλα μου αποκοιμαμαι.. οταν εχω τη πολυτελεια δηλαδη... αλλα το βραδυ ξυπναει ο εγκεφαλος μου κ ειμαι ξυπνια... μαλλον μας προετοιμαζει ο οργανισμος για τους μηνες που θα ακολουθησουν...

Νασια μου ολες εδω θα ειμαστε να λεμε εμπιρειες κ να ζηταμε συμβουλες η μια απο την αλλη :D τωρα αρχιζουν τα ωραια! με τις κοπελες που μιλουσα οταν ημουν εγκυος στο γιο μου εχουμε φτιαξει ομαδουλα στο φβ και μιλαμε καθημερινα εδω κ 4 χρονια απο τοτε που μειναμε εγκυες! ειναι ωραια εμπιρεια...

Οσο για τις ζηλιες του γιου σου φυσικο ειναι να δειτε μικρες αλλαγες, αλλαζουν οι ισορροπιες για ολους σας απλα ειναι σε καλη ηλικια για να συζητατε αλλιως το αντιλαμβανεται ενα 2χρονο-3χρονο που γυρναει ο κοσμος γυρω απο αυτονκ αλλιως ενα παιδακι 8-9 χρονων... κ εγω τη πρωτη μου αδερφουλα την απεκτησα 8 ετων, δεν θυμαμαι να ζηλεψα αλλα ηταν περιεργο απο μοναχοπαιδι τοσα χρονια να υπαρχει αλλο ενα ατομο στο σπιτι μας, στο δωματιο μου, στη ζωη μου :D Τωρα ειμαστε καλες φιλες παρ ολη τη διαφορα ηλικιας μας... εχω κ μια αδερφη με 11 χρονια διαφορας αλλα νταξει εκει υπαρχει χασμα γενεων καμια επικοινωνια :P:p


oYNBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια. Εμείς σήμερα ήμαστε ακριβώς 34 εβδ.! Η ΠΗΤ είναι στις 26/11 περιμένουμε κοριτσάκι και θα γεννήσουμε στο ΡΕΑ.

Η αλήθεια είναι πως δεν με έχει πιάσει ακόμα βιασύνη, μπορώ να περιμένω και παραπάνω αν χρειαστεί (το λέω τώρα βέβαια, όσο πλησιάζουν οι μέρες δεν ξέρω αν θα αλλάξω γνώμη)

Από κιλά είμαι 64 δηλαδή στα +11 αλλά δεν με πειράζει καθόλου και περισσότερα να πάρω. Αυτό που με τρομάζει περισσότερο είναι μην σπάσουν τα νερά πριν έρθει η ώρα του.

Κατα τ' άλλα νοιώθω κούραση εξάντληση και βαριεστημάρα, ειδικά το βράδυ που αισθάνομαι το βάρος χαμηλά στην κοιλιά να μεγαλώνει. Τα τελευταία βράδια έχω και πόνους περιόδου, αλλά ευτυχώς το πρωί που ξυπνάω μου έχουν περάσει.

Κουράγιο να κάνουμε αλλά προπάντων να έχουμε ψυχραιμία!!!! Αλήθεια εσείς βλέπετε βιντεάκια στο youtube από γέννες? γιατί εγώ μάλλον το έχω παρακάνει, δεν βλέπω και τίποτε άλλο ...στο τέλος θα γίνω μαμή χαχαχαχαχα!!!!!

Link to comment
Share on other sites

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2015!!!

Στην αναμονη: :rolleyes:

Linaki2012...ΠΗΤ 4.11.2015...αγορακι...Mediteranean Hospital

Thalitsa...ΠΗΤ 8.11.2015...κοριτσακι...

ζωη π....ΠΗΤ 11.11.2015..κοριτσακι...Μαιευτηριο Αλεξανδρας

anath...ΠΗΤ 15.11.2015...αγορακι...

maoam...ΠΗΤ 20.11.15...αγορακι&κοριτσακι...ΜΗΤΕΡΑ

balou81...ΠΗΤ 26.11.2015...κοριτσακι...ΡΕΑ

Anastasia_L...ΠΗΤ 28.11.2015...αγορακι...Mediteranean Hospital


oYNBp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια κου εφτιαξα τη λιστα εβαλα μονο οσες μου απαντησατε αλλα περιμενω κ απο αλλες κοπελες που μπαινουν τακτικα .. αν δειτε καποιο λαθος παρακαλω πειτε το μου γιατι νταξει ειναι βραδυ κ νυσταζω ολο κ καποια παραλειψη θα εχει :tongue:


oYNBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια, πηγαμε γιατρο σημερα, ολα καλα ο μπεμπης εχει παρει θεση εχει κατεβει χαμηλα κ ειμαστε σε πολυ καλο δρομο, ελεγξαμε κ για τυχων περιτυλιξη ομφαλιου λωρου δεν εχει αλλα κ να ειχε ο γιατρος μου δεν ανυσηχει.. γενικα τον ειδα πολυ αισιοδοξο κ καπως ηρεμισα κ εγω πως ολα πανε κατ ευχην! Λιγο ο πλακουντας μας απασχολει γιατι εχει αρχισει να γερναει, ειναι φυσιολογικο αλλα θελει παρακολουθηση ειπε... Το Σαββατο θα παω για τη πρωτη μου κολπικη εξεταση :| πφφφ δεν ειναι κ πολυ ευχαριστη εμπιρεια αλλα θα το υποστω... τι στο καλο κοτζαμ μωρο θα βγει απο εκει μεσα (3250 παρεπιπτοντως) θα φοβηθουμε λιγα δακτυλα? :tongue:

Επισης εχω αρκετες καθαρες βλεννες τελευταια κ αυτο καλο σημαδι μου ειπε...

Υπνηλιες εχω κ εγω αρκετες περισσοτερες απ οτι ειχα στο πρωτο τριμηνο δηλαδη με το που ξαπλωσω κατω τη κεφαλα μου αποκοιμαμαι.. οταν εχω τη πολυτελεια δηλαδη... αλλα το βραδυ ξυπναει ο εγκεφαλος μου κ ειμαι ξυπνια... μαλλον μας προετοιμαζει ο οργανισμος για τους μηνες που θα ακολουθησουν...

Νασια μου ολες εδω θα ειμαστε να λεμε εμπιρειες κ να ζηταμε συμβουλες η μια απο την αλλη :D τωρα αρχιζουν τα ωραια! με τις κοπελες που μιλουσα οταν ημουν εγκυος στο γιο μου εχουμε φτιαξει ομαδουλα στο φβ και μιλαμε καθημερινα εδω κ 4 χρονια απο τοτε που μειναμε εγκυες! ειναι ωραια εμπιρεια...

Οσο για τις ζηλιες του γιου σου φυσικο ειναι να δειτε μικρες αλλαγες, αλλαζουν οι ισορροπιες για ολους σας απλα ειναι σε καλη ηλικια για να συζητατε αλλιως το αντιλαμβανεται ενα 2χρονο-3χρονο που γυρναει ο κοσμος γυρω απο αυτονκ αλλιως ενα παιδακι 8-9 χρονων... κ εγω τη πρωτη μου αδερφουλα την απεκτησα 8 ετων, δεν θυμαμαι να ζηλεψα αλλα ηταν περιεργο απο μοναχοπαιδι τοσα χρονια να υπαρχει αλλο ενα ατομο στο σπιτι μας, στο δωματιο μου, στη ζωη μου :D Τωρα ειμαστε καλες φιλες παρ ολη τη διαφορα ηλικιας μας... εχω κ μια αδερφη με 11 χρονια διαφορας αλλα νταξει εκει υπαρχει χασμα γενεων καμια επικοινωνια :P:p

Μπραβο!!! Ποσο χαιρομσι, τελεια τα νεα σου.... Αρα πατε για φτ μαλλον ε;;

Τι ακριβως σημαινουν οι βλενες; κι εγω εχω, κ μαλιστα "τρεχουν" την ωρα που αισθανομαι λιγα πονακια


dph2p2.pngRGM7p2.png

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια εσείς βλέπετε βιντεάκια στο youtube από γέννες? γιατί εγώ μάλλον το έχω παρακάνει, δεν βλέπω και τίποτε άλλο ...στο τέλος θα γίνω μαμή χαχαχαχαχα!!!!!

Εγω ειδα 1-2 αλλα δεν μπορω καθε φορα που βλεπω με πιανει φοβος... την ωρα που τα ζεις βρισκεις θαρρος κ κουραγιο να συνεχισεις αλλα οταν βλεπεις αλλες γυναικες να υποφερουν , η να τις εξεταζουν η να τους σπανε τα νερα ειναι αποκαρδιωτικο! Βεβαια καθε φορα που φτανει στο τελος ο τοκετος κλαιω! Αλλα προτιμω να το ζησω παρα να το βλεπω :tongue:


oYNBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια κου εφτιαξα τη λιστα εβαλα μονο οσες μου απαντησατε αλλα περιμενω κ απο αλλες κοπελες που μπαινουν τακτικα .. αν δειτε καποιο λαθος παρακαλω πειτε το μου γιατι νταξει ειναι βραδυ κ νυσταζω ολο κ καποια παραλειψη θα εχει :tongue:

Ευχαριστουμε!!!


dph2p2.pngRGM7p2.png

Link to comment
Share on other sites

anath μπυ δεν ξερω ακριβως, δεν σημαινει πως ξεκινα ο τοκετος συντομα αλλα μαλλον ο τραχηλος γινεται πιο μαλακος, το μωρακι περνει θεση κλπ. Παντως ειναι καλο σημαδι :D


oYNBp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μπραβο πωλινα οντως τα νεα σου ειναι τελεια!!!ολα θα πανε καλα!!!!ευχαριστουμε πολυ για το πινακακι!!!οι βλεννες απ οσο ξερω ειναι συνηθισμενες.ειχα και εγω καμιαμδυο φορες.μαλιστα λενε οτι αν βγαλεις βλεννα με λιγο ροζ χρωμα ξεκιναει ο τοκετος.οποτε λογικα ειναι οντως καλο σημαδι το οτι εχεις ...:)

Link to comment
Share on other sites

Πωλινα μου ευχαριστουμε για το πινακακι!πολυ λιγες μειναμε τελικα...

Με καθησυχαζεις που μου λες οτι κανεις παρεα με τη μεγαλη σου αδελφη..το ειχα ενα αγχος την μεγαλη διαφορα ηλικιας..

Πολυ καλη ιδεα για το γκρουπ στο facebook αν ειναι να μαζευτουμε οσα κοριτσια ενδιαφερομαστε θα ειναι πολυ καλυτερα κ πιο ιδιωτικα παρα εδω που μπορει να δει ο καθενας τι γραφουμε


1ePpp3.png

kOTkp3.png

Link to comment
Share on other sites

Πωλινα μου ευχαριστουμε για το πινακακι!πολυ λιγες μειναμε τελικα...

Με καθησυχαζεις που μου λες οτι κανεις παρεα με τη μεγαλη σου αδελφη..το ειχα ενα αγχος την μεγαλη διαφορα ηλικιας..

Πολυ καλη ιδεα για το γκρουπ στο facebook αν ειναι να μαζευτουμε οσα κοριτσια ενδιαφερομαστε θα ειναι πολυ καλυτερα κ πιο ιδιωτικα παρα εδω που μπορει να δει ο καθενας τι γραφουμε

ναι ακριβως εκει μοιραζομαστε κ φωτογραφιες στιγμες απο τα μωρακια μας κ ειναι πολυ ωραια 😊 εχουν ομως ολα τα κοριτσια μας φβ?


oYNBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κοριτσάκια! ! Είμαι τυχερή έφτιαξα Facebook με τον σύζυγό προχτές. . Είμαι τυχερη μάλλον ..χάχα! ! Γιατί τα παλιά μας τα είχαμε σβήσει ... είχαμε κάποια θεματακια (με γυναίκες που δεν σέβονται. ..ιστορία! !) Συμφωνώ να κάνουμε σελίδα εκεί! !


[sIGPIC][/sIGPIC]

My life is a real dream!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...