Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 38 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Έχεις δίκιο,ίσως γι αυτό έβγαιναν τα τεστ αχνά θετικά.Ειναι πολύ ψυχοφθόρο,δεν ξέρω πως να νιώσω..Δεν ξερω καν γιατί πχ μια χοριακη είναι χαμηλή ενώ είναι εντός ορίων,τι είναι αυτό που την καθορίζει?Προσπαθώ να το πιστέψω και να πάω την Κυριακή με θετικές σκέψεις,αν και προς το παρόν τρέμω απ' το άγχος 

      Μπράβο κοριτσάκι μου! Είσαι και επίσημα έγκυος!! Χορταστικους διπλασιασμους εύχομαι!!

      Μη συγκρίνεις, κάθε κύημα είναι διαφορετικό ακόμα και στην ίδια γυναίκα!! Πολλοί μπορεί να είναι οι παράγοντες, για αυτό άλλωστε δίνουν τόσο μεγάλο εύρος φυσιολογικών τιμών στην εξέταση της χοριακής! Για την ώρα είναι πολύ καλή η τιμή της και να θυμάσαι ότι θέλουμε αύξηση τουλάχιστον 60% σε 72 ώρες..!

      Να σου πάνε όλα κατ'ευχήν γλυκιά μου!!🙏🙏🙏

CAFE ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΝΑΥΤΙΚΩΝ


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Λοιπόν θέλω να σας ρωτήσω κάτι που με απασχολεί πολύ. Τι εταιρεία κινητής τηλεφωνίας έχουν οι άντρες σας;;; Εμείς τον τελευταίο χρόνο μπήκαμε στη vod. για να εκμεταλλευτούμε το πρόγραμμα passport που έχει (τρομάρα μας) τέλος πάντων. Το θέμα είναι ότι για κάθε sms από Αμερική, Κίνα κλπ (δεν θυμάμαι για Ευρώπη) μου χρεώνει το sms και μετά μου χρεώνει και ένα ποσό περίπου 0,35 λεπτά ή Ο,40 σε έναν αριθμό με πολλά μηδενικά στο τέλος. Δεν το είχα παρατηρήσει καλά αλλά σε μια ράδα που έπιανε το κινητό και στέλναμε πολλά μηνήματα, κόντεψα να πάθω εγκεφαλικό όταν ήρθε ο λογαριασμός.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν θέλω να σας ρωτήσω κάτι που με απασχολεί πολύ. Τι εταιρεία κινητής τηλεφωνίας έχουν οι άντρες σας;;; Εμείς τον τελευταίο χρόνο μπήκαμε στη vod. για να εκμεταλλευτούμε το πρόγραμμα passport που έχει (τρομάρα μας) τέλος πάντων. Το θέμα είναι ότι για κάθε sms από Αμερική, Κίνα κλπ (δεν θυμάμαι για Ευρώπη) μου χρεώνει το sms και μετά μου χρεώνει και ένα ποσό περίπου 0,35 λεπτά ή Ο,40 σε έναν αριθμό με πολλά μηδενικά στο τέλος. Δεν το είχα παρατηρήσει καλά αλλά σε μια ράδα που έπιανε το κινητό και στέλναμε πολλά μηνήματα, κόντεψα να πάθω εγκεφαλικό όταν ήρθε ο λογαριασμός.

Πήρε λοιπόν ο άντρας μου τη vod. και του είπαν ότι αυτός είναι ο αριθμός του κέντρου μηνυμάτων όπου δίνεται λέει η επιβεβαίωση ότι στάλθηκε το μήνυμα!!! Να διευκρινίσω ότι έχει απενεργοποιήσει τις αναφορές αποστολής για να μη χρεώνεται! Δεν ξέρω τι στο καλό συμβαίνει αλλά εγώ πιστεύω ότι μας κλέβουν!!!

Επίσης είναι τσεκαρισμένο ότι δεν είναι το τηλ. κάποιας άλλης :twisted:, καταρχήν γιατί τηλεφώνησα και δεν ισχύει σαν αριθμός, κατά δεύτερον γιατί μου την έβγαλε κι εμένα αυτή τη χρέωση όταν ήμουν στην Κίνα...

Link to comment
Share on other sites

Λιποθυμάω τώρα, κρατήστε με!!! Έχουν πάνω από 2500Ε διαφόρά με τον άντρα μου!!! Σχεδόν 3000Ε!!!:shock::shock::shock:

Για θυμηστε μου ρε κορίτσια..για ποια εταιρία μιλαμε;;;:confused:

Λοιπόν θέλω να σας ρωτήσω κάτι που με απασχολεί πολύ. Τι εταιρεία κινητής τηλεφωνίας έχουν οι άντρες σας;;; Εμείς τον τελευταίο χρόνο μπήκαμε στη vod. για να εκμεταλλευτούμε το πρόγραμμα passport που έχει (τρομάρα μας) τέλος πάντων. Το θέμα είναι ότι για κάθε sms από Αμερική, Κίνα κλπ (δεν θυμάμαι για Ευρώπη) μου χρεώνει το sms και μετά μου χρεώνει και ένα ποσό περίπου 0,35 λεπτά ή Ο,40 σε έναν αριθμό με πολλά μηδενικά στο τέλος. Δεν το είχα παρατηρήσει καλά αλλά σε μια ράδα που έπιανε το κινητό και στέλναμε πολλά μηνήματα, κόντεψα να πάθω εγκεφαλικό όταν ήρθε ο λογαριασμός.

Εμείς έχουμε cosmote και οι δυο...όταν ήταν εντός ευρώπης δε μας χρέωναν κατι παραπάνω..επίσης υπαρχουν και διάφορα sites με δωρεάν sms. Το θέμα -πρόβλημα είναι για τα εκτός ευρώπης...εκεί...είναι το ΧΑΟΣ!!


age.png

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμείς πάντως την voda την έχουμε χρυσώσει... Το τι 500αρια&το τι 600αρια έχουμε δώσει δεν λέγεται.. Τώρα όμως που έχει κινητό του καραβιού δεν το έχει χρησιμοποιήσει καθόλου το voda!

Κι εμείς τα ίδια αλλά την cosmo... Μιλάμε για τρελούς λογαριασμούς... Όταν ήμουν εγκυος και μπήκα στο νοσοκομείο για 10 μέρες 7 μηνών, κάναμε λογαριασμό 1250ευρώ... Είχα φρικάρει αλλά τελικά τα κατάφερε και ήρθε... Είχε γίνει χαμός για να γυρίσει πίσω...

Link to comment
Share on other sites

Κόριτσια...μη μας τα λέτε έτσι απότομα...Για πολλούς άλλους συνανθρώπους μας, ο βασικός τους μισθός είναι 700 ή και λιγότερα ευρώ...Να είναι όμως κ ένας μηνιαίος λογαριασμός κινητού...τι να πω..μου φαίνεται κάπως υπερβολικό. Δε λέω όταν υπάρχει κάποιο θέμα υγείας..όπως πχ το έκτακτο στην εγκυμοσύνη της pashalitsas, αλλά κρίμα δεν είναι να δίνουμε τα λεφτά μας στα τηλέφωνα;;;:confused:


age.png

 

Link to comment
Share on other sites

Κόριτσια...μη μας τα λέτε έτσι απότομα...Για πολλούς άλλους συνανθρώπους μας, ο βασικός τους μισθός είναι 700 ή και λιγότερα ευρώ...Να είναι όμως κ ένας μηνιαίος λογαριασμός κινητού...τι να πω..μου φαίνεται κάπως υπερβολικό. Δε λέω όταν υπάρχει κάποιο θέμα υγείας..όπως πχ το έκτακτο στην εγκυμοσύνη της pashalitsas, αλλά κρίμα δεν είναι να δίνουμε τα λεφτά μας στα τηλέφωνα;;;:confused:

Εννοείται ότι έχεις δίκιο αλλά η απάντηση του άντρα μου ξέρεις ποια είναι;; "δεν κάνω κανένα έξοδο εδώ μέσα που είμαι, δεν θα στερηθω και το να μιλάω με την γυναίκα μου"..

Πάντως σ λέω τώρα κόπηκαν αυτά! Στέλνουμε μηνύματα και μιλάμε από το δορυφορικό 1 φορά την ημέρα, μπορει&2. Πάντως σε σχέση με παλιότερα έχει φθηνηνει και αυτό!

Για την εταιρία του Καλλιμανοπουλου λέμε!


eNortjKzUjI0MTQzN1ayBlwwFYAC0w,,02.pngeNortjKzUjI0NTUzNlCyBlwwFYYC0Q,,22.png

eNortjKzUjIysDQxMlKyBlwwFXsC0A,,26.png

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι έχεις δίκιο αλλά η απάντηση του άντρα μου ξέρεις ποια είναι;; "δεν κάνω κανένα έξοδο εδώ μέσα που είμαι, δεν θα στερηθω και το να μιλάω με την γυναίκα μου"..

Πάντως σ λέω τώρα κόπηκαν αυτά! Στέλνουμε μηνύματα και μιλάμε από το δορυφορικό 1 φορά την ημέρα, μπορει&2. Πάντως σε σχέση με παλιότερα έχει φθηνηνει και αυτό!

Για την εταιρία του Καλλιμανοπουλου λέμε!

Καλά παλιότερα από ότι μου λένε ήταν πολύ τραγική η κατάσταση με την επικοινωνία...τα τηλέφωνα ήταν σπάνια...οι περισσότεροι κατέφευγαν σε γράμματα τα οποία φυσικά μπορεί να τα έπαιρναν κ μετά από μήνα ή μήνες...Τουλάχιστον εμείς είμαστε τυχερές. Ακούμε τους δικούς μας ανθρώπους και ξέρουμε ότι έιναι κάλα. Οι παλιότερες όμως ε; Πίκρα μεγάλη..


age.png

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι Ayla έχεις απόλυτο δίκιο, έχω κάνει άπειρους καυγάδες γι΄αυτό το θέμα, αλλά κι εμένα μου δίνει την ίδια απάντηση με την Παρος99, αυτολεξί όμως!!!!!! Έχω φτάσει στο σημείο σχεδόν να του κλείσω το τηλ. μιλάμε... Ξέρεις πόσο εύκολο είναι να κάνεις τέτοιους λογαριασμούς; Υπάρχουν μέρη που το κινητό κοστίζει έως και 7 ευρώ το λεπτό, βάλε φπα, βάλε και τέλος συνδρομητών(αυτό μου έχει σπάσει τα νεύρα)!!! Και υπάρχουν στιγμές που θέλει να μου πει κάτι και δεν θέλει να ρισκάρει να το έχει σηκώσει κάποιος το δορυφορικό (π.χ. ο καπετάνιος που έχει στην καμπίνα του).

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Να ρωτήσεις εμένα να σου πω πόσο τραγική ήταν η κατάσταση με την επικοινωνία... Υπήρχε ασυρματιστής στον ειδικό θάλαμο, περίμεναν συνήθως στην ουρά για να πάρουν τηλ. και ο ένας άκουγε την επικοινωνία του άλλου, αφού ήταν κάτι σαν ανοιχτή ακρόαση... Υπήρχε αργότερα και δορυφορικό "ιδιωτικό", 7000δρχ το τρίλεπτο αν σου λέει κάτι αυτό... Από όσα γράμματα πήγαιναν στο πλοίο συνολικά, τα μισά ήταν πάντα τα δικά μου!!! Το τι δούλεμα έτρωγε ο άντρας μου (τότε αγόρι μου) δεν το φαντάζεστε... Αλλά εκείνος μου έλεγε ότι χωρίς αυτά θα τρελαινόταν και κοιμόταν αγκαλιά με αυτά... Όταν έπιαναν λιμάνι έτρεχα στην εταιρεία να δώσω τα γράμματα φρέσκα είτε στον Πειραιά είτε στο Καβούρι πέρνωντας 3 λεωφορεία για να φτάσω... Τι θυμάμαι τώρα...

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσεις εμένα να σου πω πόσο τραγική ήταν η κατάσταση με την επικοινωνία... Υπήρχε ασυρματιστής στον ειδικό θάλαμο, περίμεναν συνήθως στην ουρά για να πάρουν τηλ. και ο ένας άκουγε την επικοινωνία του άλλου, αφού ήταν κάτι σαν ανοιχτή ακρόαση... Υπήρχε αργότερα και δορυφορικό "ιδιωτικό", 7000δρχ το τρίλεπτο αν σου λέει κάτι αυτό... Από όσα γράμματα πήγαιναν στο πλοίο συνολικά, τα μισά ήταν πάντα τα δικά μου!!! Το τι δούλεμα έτρωγε ο άντρας μου (τότε αγόρι μου) δεν το φαντάζεστε... Αλλά εκείνος μου έλεγε ότι χωρίς αυτά θα τρελαινόταν και κοιμόταν αγκαλιά με αυτά... Όταν έπιαναν λιμάνι έτρεχα στην εταιρεία να δώσω τα γράμματα φρέσκα είτε στον Πειραιά είτε στο Καβούρι πέρνωντας 3 λεωφορεία για να φτάσω... Τι θυμάμαι τώρα...

Για να δώσω ένα συγκρίσιμο ποσό, (με το δορυφορικό)400.000δρχ ήταν όλος ο μισθός του δόκιμου μηχανικού σε γκαζάδικο εννοείται!!!

Και καλύτερα να μη μιλήσω για το πως ήταν η επικοινωνία όταν ταξίδευε ο πατέρας μου το '70. Γέννησε η μάνα μου εμένα και κατάφερε να πάρει τηλ. μετά από 2-3 μέρες... Α, μην ξεχάσω, για τα επείγοντα υπήρχε και το τηλεγράφημα, δεν ξέρω αν την έχετε ακουστά αυτή τη λέξη... Ούτε και θυμάμαι πια πως το έστελνα η άμοιρη, κάτι με διακριτικά πλοίου θυμάμαι και ιστορίες για αγρίους...

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσεις εμένα να σου πω πόσο τραγική ήταν η κατάσταση με την επικοινωνία... Υπήρχε ασυρματιστής στον ειδικό θάλαμο, περίμεναν συνήθως στην ουρά για να πάρουν τηλ. και ο ένας άκουγε την επικοινωνία του άλλου, αφού ήταν κάτι σαν ανοιχτή ακρόαση... Υπήρχε αργότερα και δορυφορικό "ιδιωτικό", 7000δρχ το τρίλεπτο αν σου λέει κάτι αυτό... Από όσα γράμματα πήγαιναν στο πλοίο συνολικά, τα μισά ήταν πάντα τα δικά μου!!! Το τι δούλεμα έτρωγε ο άντρας μου (τότε αγόρι μου) δεν το φαντάζεστε... Αλλά εκείνος μου έλεγε ότι χωρίς αυτά θα τρελαινόταν και κοιμόταν αγκαλιά με αυτά... Όταν έπιαναν λιμάνι έτρεχα στην εταιρεία να δώσω τα γράμματα φρέσκα είτε στον Πειραιά είτε στο Καβούρι πέρνωντας 3 λεωφορεία για να φτάσω... Τι θυμάμαι τώρα...

Χριστέ μου τι γράφω ώρες ώρες...(δεν τα κοιτάω κιόλας πριν τη δημοσίευση)... Φαίνεται ότι τα λεωφορεία δεν τα πήρα αλλά τα πέρασα:lol::lol::lol::lol:. Συγνώμη λοιπόν, παίρνοντας 3 λεωφορεία... Μήπως να πάρω μια μαθήτριά μου που είναι τώρα δασκάλα να μου κάνει κανένα μάθημα;;;:lol:

ΥΓ Αν συνεχίσω να μη δουλεύω, το μυαλό μου νομίζω ότι θα σαπίσει...

Link to comment
Share on other sites

Χριστέ μου τι γράφω ώρες ώρες...(δεν τα κοιτάω κιόλας πριν τη δημοσίευση)... Φαίνεται ότι τα λεωφορεία δεν τα πήρα αλλά τα πέρασα:lol::lol::lol::lol:. Συγνώμη λοιπόν, παίρνοντας 3 λεωφορεία... Μήπως να πάρω μια μαθήτριά μου που είναι τώρα δασκάλα να μου κάνει κανένα μάθημα;;;:lol:

ΥΓ Αν συνεχίσω να μη δουλεύω, το μυαλό μου νομίζω ότι θα σαπίσει...

Καλέ, μην αγχώνεσαι με τα ορθογραφικά που στην ουσία είναι...τυπογραφικά (χαχα)...εκεί θα κολλήσουμε τώρα;;; Το τι ήθελες να γράψεις έγινε κατανοητό..όπως επίσης έχει γινει κατανοητό ότι δεν είσαι ανορθόγραφη. Που και να ήσουν δηλαδή σιγά τα ωά!!! :mrgreen:

Για να δώσω ένα συγκρίσιμο ποσό, (με το δορυφορικό)400.000δρχ ήταν όλος ο μισθός του δόκιμου μηχανικού σε γκαζάδικο εννοείται!!!

Και καλύτερα να μη μιλήσω για το πως ήταν η επικοινωνία όταν ταξίδευε ο πατέρας μου το '70. Γέννησε η μάνα μου εμένα και κατάφερε να πάρει τηλ. μετά από 2-3 μέρες... Α, μην ξεχάσω, για τα επείγοντα υπήρχε και το τηλεγράφημα, δεν ξέρω αν την έχετε ακουστά αυτή τη λέξη... Ούτε και θυμάμαι πια πως το έστελνα η άμοιρη, κάτι με διακριτικά πλοίου θυμάμαι και ιστορίες για αγρίους...

Αχ Χριστέ μου αυτά είναι ζόρια...ε;

Καλά όμως γιατί να είναι τόσο ακριβή επικοινωνία ποτέ μου δεν το κατάλαβα...τώρα με τους δορυφόρους και την τεχνολογική εξέλιξη δε θα έπρεπε να είναι έτσι...Αλλά τι ψάχνεις με τις πολυεθνικές βγάζει κανείς άκρη ;:confused:


age.png

 

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσεις εμένα να σου πω πόσο τραγική ήταν η κατάσταση με την επικοινωνία... Υπήρχε ασυρματιστής στον ειδικό θάλαμο, περίμεναν συνήθως στην ουρά για να πάρουν τηλ. και ο ένας άκουγε την επικοινωνία του άλλου, αφού ήταν κάτι σαν ανοιχτή ακρόαση... Υπήρχε αργότερα και δορυφορικό "ιδιωτικό", 7000δρχ το τρίλεπτο αν σου λέει κάτι αυτό... Από όσα γράμματα πήγαιναν στο πλοίο συνολικά, τα μισά ήταν πάντα τα δικά μου!!! Το τι δούλεμα έτρωγε ο άντρας μου (τότε αγόρι μου) δεν το φαντάζεστε... Αλλά εκείνος μου έλεγε ότι χωρίς αυτά θα τρελαινόταν και κοιμόταν αγκαλιά με αυτά... Όταν έπιαναν λιμάνι έτρεχα στην εταιρεία να δώσω τα γράμματα φρέσκα είτε στον Πειραιά είτε στο Καβούρι πέρνωντας 3 λεωφορεία για να φτάσω... Τι θυμάμαι τώρα...

Πώ πω...πέρα από το ζόρι εκείνης της εποχής που μόνο εσείς οι δυο ξέρετε τι ακριβώς σημαίνει...για εμάς που τα διαβάζουμε...είναι μια πολύ πολύ ρομαντική κ όμορφη ιστορία αγάπης. Να είναι ο καλός σου τόσο μακριά...εσύ να του γράφεις..να τρέχεις με τα γράμματα στη τσάντα για να τα πας στην εταιρία...και εκείνος να τα περιμένει πως κ πως και να τα διαβάζει μόνος του στην καμπίνα του μετά τη βάρδια...αχ...


age.png

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...