Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 34 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ξανά ήρθε σήμερα η καφέ μας 😅 αυτό το παιδί θα μασ βγάλει την πίστη είμαι σίγουρος 😅😅 η γιατρός λέει ότι είναι λογικό κάποιο θα απορροφηθεί μέσα στην μήτρα και κάποιο θα βγει αφού μασ βγει πρώτα η πίστη και 2,3 αυτοάνοσα 😅😅 

      Μην αγχώνεσαι. Εγω μέχρι και την 8η βδομάδα είχα σχεδον κάθε μέρα καφέ αλλά είναι όλα καλά μέχρι τώρα, δόξα τω Θεω. Είναι λογικό μου έλεγε ο γιατρός λόγω της πίεσης που ασκείται στη μήτρα. 

Cafe Σεπτέμβριος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

εμεις καλα ειμαστε:DΣοφακι το κοριτσι σου ειναι φοβερο.και πολυ νοικοκυρα:D:D

και εμειςκαταφεραμε και κοψαμε τη πιπιλα την ημερα!!!!κατι ειναι και αυτο!!!αν και σημερα μου την ζητουσε παλι πολυ επιμονα:(θα δειξει.δεν θελω να τον πιεζω...

εμεις εχουμε μεγαλο θεμα με το γαλα κοριτσια.δεν ξερω τι να κανω πια...δεν το πινει ξυπνιος με τιποτα!!!!!μισοκοιμισμενο του το δινω πρωι βραδυ.περιμενω να κοιμηθει καλα και μετα παω ,τον σηκωνω αγκαλια και το πινει με το μπιμπερο φυσικα:-(και το πρωι τα ιδια.ετσι και ξυπνησει για καποιο λογο δεν το θελει....εχω προσπαθησει εκατο φορες οταν ειναι ξυπνιος με μπουκαλι ,ποτηρι, καλαμακι,φλυτζανι και παντα το πεταμε...εχω αλλαξει πολλα γαλατα και δεν του αρεσει τιποτα:(η μεση μου δεν αντεχει αλλο .

Μαρια ο δικος μου εχει πολυ πλακα οταν μπαινει στο μπανιο μαζι μας.και τα χερια μας να πλυνουμε μονο κραταει την μυτη του και κανει πουφ πουφ.:lol:καλα...δεν ειναι να ερθει ανθρωπος σπιτι μας και να παει τουαλετα......μετα συνοδειας!!!!!

πολυλογια με επιασε βραδιατικα.σας ζαλισα .εχει και αγωνα η τηλεοραση και δεν μπορω να δω και τιποτα!!!λυσαξε ο αντρας μου.μονο να εβλεπα μπροστα μου αυτον που κατασκευασε την μπαλα :mad:θα του εδινα 2 κλοτσιες στον.........αντε πια!!!!!

βρε κοριτσια facebook εχετε??οποια θελει ας μου πει να της στειλω το ονομα η να μου δωσει το δικο της να σας κανω αιτημα φιλιας:D:D

καλο βραδυ

Λοιπον Σοφακι εμεις τωρα που αλλαξαμε γαλα και πηγαμε στο αντιαλλεργικο οπως καταλαβαινεις στην αρχη ουτε να το μυρισει δεν ηθελε....Δεν εδινα ομως σημασια και ουτε τον πιεσα του ελεγα απλα αδιαφορα θα πιειες αλλο γαλα?ΑΥτος ελεγε οχι και σταματουσε εκει η κουβεντα...ΠΑντα του το ειχα ομως ετοιμο στο τραπεζι του πρωι και βραδυ...απλα οταν το πρωι ενδιαμεσα μου ζητουσε να φαει κατι του εβαζα γαλα με corn flakes και ετσι σιγα σιγα συνηθισε την γευση του και τωρα το πινει ολο...ΠΠοτε ομως δεν του εδωσα corn flakes επειδη δεν πινει το γαλα...ΠΑντα περιμενα να μου ζητησει να φαει κατι και τοτε το εκανα.....


an1cF0ueg3D1210OTQ1NjZvfDg4OTk4M2RhfFRoZW8gaXM.gif

an1cJVi-O6k1210NzIzNjMxfDEzNDU1NTZsamF8TXkgc3dlZXQgQnV0dGVyZmx5IGlz.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 23,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • makarinaerthei

    3411

  • fairytale

    3304

  • maria_s

    2450

  • zoi_m

    1533

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

αλο!!!Σοφακι αν καταλαβα καλα την πιπιλα την εκοψες απο πισω ,ολοκληρο κομματι ετσι??και μετα αλλο λιγο και αλλο λιγο.θα το δοκιμασω σιγουρα γιατι δεν μπορω αλλο τον βλεπω με τη πιπιλα.

αν τραπεζιτες λεγονται τα 4 μεγαλα πισω,τα τελευταια εμεις δεν τα εχουμε βγαλει ακομα:(εκει να δειτε γκρινια που θα εχει:(

σημερα πηγα οδοντιατρο.ευτυχως δεν τρυπησε το δοντι:Dαλλα ειναι απο το ουλο ο πονος.ολοκληρο παιδι γεννησα χωρις επισκληριδιο αλλα με το που με ακουμπαει η γιατρος στο δοντι με ακουει το τετραγωνο!!!:rolleyes:πολυ φοβητσιαρα με τα δοντια ειμαι.με το ζορι παω οδοντιατρο.ο αντρας μου με κοροιδευει:lol:

ο παιδιατρος που τον ρωτησα μου ειπε οτι μπορει πλεον να χρησιμοποιει οδοντοκρεμα ο Αναστασης.του πηρα μια που λεγεται zendium απο το φαρμακειο και ειναι για 0-5 χρονων.σημερα ρωτησα την οδοντιατρο και μου ειπε οτι δεν συστηνει οδοντοκρεμες για παιδια κατω των 3 και γενικα καλα ειναι να αποφευγεται.μπερδευτηκα λιγο.εσεις χρησιμοποιειται στα παιδια και ποια????την αλλη Τεταρτη εχω ραντεβου για καθαρισμο και κανονισα να παρω και τον μικρο μαζι να του ριξει μια ματια....τα δοντια του απο μεσα ειναι κιτρινα οσο και να τα βουρτσιζουμε:-(αν δεν δεν μου τα λεει καλα θα τον παρω σε παιδοοδοντιατρο!!!!


XWF8p2.png
Link to comment
Share on other sites

Κανονικά τώρα θα έπρεπε να ήμουν αγκαλιά με το Νικολιό και να κοιμόμασταν αλλά θα πρέπει να ετοιμαστώ για δουλειά σε λίγο , γκρρρ.

Σοφάκι το κουκλοθέατρο δε νομίζω ότι θέλει πολύ χώρο, λάθος κάνω ? Είδα μια απαίσια κατασκευή στα τζάμπο (68*1,59 ήταν αν θυμάμαι καλά) αλλά δε μου άρεσε, λέω να δω στο αμαζον, εσύ που κατέχεις το άθλημα , πληρώνεις με πιστωτική ? Το κόστος μεταφοράς πάει ανάλογα το αντικείμενο ? Γενικά τι πρέπει να προσέξω ?

Καλά το κορίτσι σου δε παίζεται… ρε συ σοβαρά πάει το ποτήρι και το πιάτο της στο πάγκο ???? Μπράβο !!!

Εμείς για να πιούμε με ποτήρι και καλαμάκι , θα πρέπει στάνταρ να το κραταω εγώ το ποτήρι, αυτός θα νευριάσει εγώ θα κάνω μια προσπάθεια να του δώσω αλλά επειδή έχει τριδονες* στο πισινό του και δε κάθετε σε μια μεριά ακόμη κι όταν πίνει γάλα, στο τέλος θα το λουστούμε.

*δε ξέρω τι είναι οι τριδονες , αλλά έτσι μου έλεγε η μαμά μου όταν δε καθόμουν σε μια μεριά « τριδονες έχει ο πισινός σου ???»

Σοφία του Ανάσταση, σχετικά με τη πιπίλα κάνε αυτό που λέει η Σοφία της Βαλεριας, όχι ότι θα συγκινηθεί με τα λόγια , αλλά κάνε το κόπο, το σταδιακό κόψιμο όμως βοηθά. Εμένα την έκοψε μόνος του με τα δόντια του και την έβγαλε οφ , δε μπορούσε να πιπιλήσει πια οπότε το δέχτηκε να τη πετάξουμε , και μάλιστα την έδωσα στον ίδιο να το κάνει.

Μαράκι ξεκινήσεις προσπάθειες για το 2ο ??? Άντε με το καλό κοριτσαρα μου !!!

Ζωίτσα μου !

Βρε κοριτσάκι έχεις ένα τοσοδούλη μωράκι και είναι λογικό ότι δεν έχεις τον χρόνο που θα ήθελες για το Θοδωρή. Νομίζω όμως πως μόλις μεγαλώσει λίγο η Λυδία , τα πράγματα θα είναι πολύ καλλίτερα

Και εμένα έχει κολλήσει τελευταία με την τηλεόραση αλλά θέλει να βλέπει μόνο μακκουιν ! Τον μικρό τον κραταει η πεθερά μου αλλά λέω από του χρόνου να κάνουμε αίτηση για παιδικό γιατί η αλήθεια είναι πως δεν έρχεται σε επαφή με παιδάκια και πολύ με στεναχωρεί αυτό.


XwAPp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!

χρόνια πολλά στο Κατερινάκι μας!!!

Πολύχρονη και οτι επιθυμείς Κατερίνα μου!!!!!!!!!!!

505085u52zlwv47j.gif

Γεια σας Και απο εμενα!!!!

ΕΛπιζω να εχω λιγο χονο να σας γραψω και εγω....

Τι κανετε? ΣΟφακι τι ηταν αυτο που περασες?ολοι αρρωστοι οικογενειακως!!!!τι να πω...Δεν υπαρχει τιποτα περισσοτερο που φοαβαμαι απο την γαστρεντεριτιδα!!!Την προηγουμενη αβδομαδα ειχαμε παει σε ενα παρτυ γενεθλιων και ενα παιδακι ξερασε και πηρα τον μικκρο και φυγαμε άρον άρον....Δεν το αντεχω καθοολου λεμε!!!την τρεμω αυτη την αρρωστια!!!!!

Βρηκα επιτελους δημιουργικη απασχοληση για τον Θοδωρακη για τον οποιο πολυ στεναχωριεμαι που δεν εχω τοσο χρονο πια για να ασχοληθω μαζι του....:(:(:(

Εχει η ΧΑΝΘ ενα τμημα απο 2 εως 3 χρονων οπου συμμετεχουν και οι γονεις και θα πηγαινει μαζι μου και εχει εδω κοντα σε εμενα ενα μουσικοεκπαιδευτικο κεντρο στο οποιο μαθαινει μεσα απο την μουσικη μαζι με τους γονεις επισης στο οποιο θα πηγαινει με τον Μπαμπα του....

Παντως αν εχεις αφοσιωθει σε ενα παιδι αποκλειστικα ιναι πολυ στεναχωρο να βλεπεις οτι δεν μπορεις πια να του προσφερεις να του μαθεις και να το ανατυξεις οπως εκανες πριν κανεις δευτερο παιδι!!!!Πλεον νομιζω οτι τα κανω ολα μισα...Και πιστευω οτι αδικω και τον Θοδωρη και την Λυδια τα οποια πιστευω οτι θα ηταν πιο ευτυχισμενα αν ηταν μοναχοπαιδια....Δεν ξερω αν με καταλαβαινεται τι εννοω...Αλλα αν κανετε δευτερο παιδι νομιζω θα το δειτε και εσεις....Επισης αρχιζω να πιστευω οτι ειναι καλυτερα να φτασει το παιδι σε μια μεγαλυτερη ηλικια (τοτε που δεν θα σε εχει τοσο πολυ αναγκη) και να κανεις δευτερο παρα ετσι που στερεις τοσα πραγματα και απο τα δυο.....:-(:sad:

Αυτες οι σκεψεις με προβληματιζουν τοσο καιρο.....

Κατερινακι χαρηκα τοσο μα τοσο πολυ που εγραψες ξανα νεα σου!!!!Χαιρομαι που ειστε καλα και που εχετε και οι δυο σας δουλεια! Αληθεια δεν θυμαμαι ο μικρος παει παιδικο ή τον κραταει πεθερα σου? :confused::confused::confused:

Οσο για την καισαρικη που λετε εγω δεν ειμαι τοσο φανατικη και ουτε το θεωρω και τοσο φρικτο....ΔΕν θα ελεγα οχι δε φυσιολογικη γεννα αλλα δεν με πειραξε και η καισαρικη... 2 εκανα και στην δευτερη επανηλθα πολυ πιο γρηγορα απο την πρωτη!!!!Και μεσα στο χειρουργειο στη δευτερη που γνωριζα και τι ακριβως θα γινει ουτε φοβηηκα ουτε τιποτα!!!Ειχα βεβαια και εναν τρομερο αναισθησιολογο μαζι μου ο οποιος ηταν εκει σε ολη την διαρκεια της καισαρικης και μου μιλουσε συνεχεια!!!!Γενικα πολυ κουβεντιαζα!!!!!!!Και την επομενη κιολας μερα σηκωθηκα και πηγα να δω και τον θοδωρακη!!!!

Με τον οποιο τελευταια αρχισα παλι να προβληματιζομαι γιατι εχει κολλησει ασχημα με την τηλεοραση!!!Γενικα του βαζω να βλεπει παιδικα 30 λεπτα πριν τον μεσημεριανο υπνο και 30 λεπτα πριν το βραδυνο του μπανιο!!!αν ομως την βρει ανοιχτη ακομα και οταν δεν εχει παιδικα μιλαμε δεν ξεκολλαει το ματι του απο εκει!!!Και το μονο που βλεπουμε σκεφτειτε ειναι ειδησεις!!!!Αλλα απο το πρωι μεχρι το βραδυ μου ζηταει συνεχεια να δει παιδικα!!!ΕΙναι απιστευτα κουραστικο να λεω συνεχεια οχι τωρα και οχι τωρα!!!Εκνευριζομαι!!1Αληθεια ρε κοριτσια και εσας ετσι ειναι με την τηλεοραση?Και τους αφηνετε να δουνε?ποση ωρα περιπου?Εμεις δεν βλεπαμε ποτε τηλεοραση...Ακομα και οταν ηταν ανοιχτη αδιαφορουσε γι ατην...Τωρα ομως που αρχισε να αντιλαμβανεται τα κινουμενα σχεδια και ολα αυτα εχει πτησει τετοιο κολλημα!!!!!Φανταστειτε οτι κατουριεται πανω του για να μην χασει καμια σκηνη!!!Ας μην πω οτι εχουμε 3 εβδομαδες τωρα που βλεπουμε συνεχεια το toystory 3 μιλαμε ξανα και ξανα!!!!!!!Το εχω βαρεθει....Αυτις απο οτι φαινεται οχι!!!!Τι να πω...ΕΛπιζω να ειναι φαση και να περασει!!!!

Νομιζω εγραψα πολλα αν και εχω τοσα πολλα να πω και να σχολιασω αλλα ποτε δεν προλαβαινω!!!!

ΜΑρακι!!!!Τι να πω τον επομενο μηνα ελπιζωω να ακουσουμε ευχαριστα αφου το θες τοσο πολυ!!!!Εμεις παντως την Λυδια την πιασαμε απο μια και μοναδικη στιγμη απροσεξιας.....Δεν ηταν προγραμματισμενη......Χαλαρωση θελει και ολα γινονται!!!!

Ζωίτσαααααααααααααα cool!!!!!!!!!!!!!!!!!

μην αγχωνεσαι για τίποτα!!!

φυσιολογικό το κόλλημα του Θοδωράκη με την τιβί!

και η Βαλέρια το είχε κάποια στιγμή....είχε φτάσει μέρα που είχε δει 4 φορές σερί την ταινία Μαδαγασκάρη!

εγω το αντιμετώπισα ως φάση τότε....την αφησα, είδε λίγο παραπάνω απ'οτι ήθελα βέβαια αλλά μετά, πέρασε περίοδο που την είχα μονίμως κλειστη....και αν δεν ήταν και ο άντρας μου που με το που μπαίνει σπίτι ανοίγει την τηλεόραση θα ήμασταν καλύτερα!

και τωρα βλέπει, αλλα ελεγχόμενα....

και μην ανησυχείς....δεν αδικείς κανένα σου παιδί.....σου φαίνεται έτσι τωρα επειδη είναι μικρούλα η Λυδία....

αλλά σε λίγο καιρό, θα δεις που θα παίζουν μαζί, θα είναι παρείτσα....και τότε θα μας λες τι όμορφα που ειναι!!!και αφού βρηκες και απασχόληση για το Θοδωράκη τέλεια!!!

αχ αυτό που ειπες οτι στη 2η καισαρικη επανήλθες πιο γρηγορα πολύ αισιοδοξο!!!

γιατι εγω στην 1η γενικα δεν ταλαιπωρηθηκα απο πόνο,κλπ και δε θα ήθελα να το πάθω στη 2η!!!!

τωρα όσον αφορά το χειρουργείο.....είπαμε....θα κάνω ατομικη ψυχοθεραπεία!!!:tongue::tongue::tongue:

αλο!!!Σοφακι αν καταλαβα καλα την πιπιλα την εκοψες απο πισω ,ολοκληρο κομματι ετσι??και μετα αλλο λιγο και αλλο λιγο.θα το δοκιμασω σιγουρα γιατι δεν μπορω αλλο τον βλεπω με τη πιπιλα.

αν τραπεζιτες λεγονται τα 4 μεγαλα πισω,τα τελευταια εμεις δεν τα εχουμε βγαλει ακομα:(εκει να δειτε γκρινια που θα εχει:(

σημερα πηγα οδοντιατρο.ευτυχως δεν τρυπησε το δοντι:Dαλλα ειναι απο το ουλο ο πονος.ολοκληρο παιδι γεννησα χωρις επισκληριδιο αλλα με το που με ακουμπαει η γιατρος στο δοντι με ακουει το τετραγωνο!!!:rolleyes:πολυ φοβητσιαρα με τα δοντια ειμαι.με το ζορι παω οδοντιατρο.ο αντρας μου με κοροιδευει:lol:

ο παιδιατρος που τον ρωτησα μου ειπε οτι μπορει πλεον να χρησιμοποιει οδοντοκρεμα ο Αναστασης.του πηρα μια που λεγεται zendium απο το φαρμακειο και ειναι για 0-5 χρονων.σημερα ρωτησα την οδοντιατρο και μου ειπε οτι δεν συστηνει οδοντοκρεμες για παιδια κατω των 3 και γενικα καλα ειναι να αποφευγεται.μπερδευτηκα λιγο.εσεις χρησιμοποιειται στα παιδια και ποια????την αλλη Τεταρτη εχω ραντεβου για καθαρισμο και κανονισα να παρω και τον μικρο μαζι να του ριξει μια ματια....τα δοντια του απο μεσα ειναι κιτρινα οσο και να τα βουρτσιζουμε:-(αν δεν δεν μου τα λεει καλα θα τον παρω σε παιδοοδοντιατρο!!!!

ναι Σοφάκι....έκοψα στην αρχη ένα μικρό κομματάκι στη μυτη της πιπίλας....εκει η Βαλ δεν αντέδρασε καθόλου...λες και δεν το έκανα!!!

ετσι εισαι??? της έκοψα το επόμενο μεσημέρι ένα ακόμα πιο μεγάλο κομμάτι....της ξίνισε....ε το βραδυ της έκοψα σχεδόν τη μιση πιπίλα!!! και τι να κάνει?????? το δέχτηκε!!!:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Λοιπόν για την οδοντόκρεμα θα σου πω την άποψη μου....

αν ο Αναστάσης ξέρει να φτυνει και να ξεπλένει το στόμα του με νερό, να του βάζεις....αν δεν ξέρει, ή να μη βάζεις καθόλου ή να βάζεις ελάχιστη στη μυτούλα ίσα για τη γεύση....

εμένα που η Βαλ δεν ξέρει να φτυσει της βάζω λίγη, ίσα που για τη γευση!

δεν είναι και πολύ καλό να τα καταπίνουν αυτά οπότε καλό είναι να τα αποφεύγουμε....;)

Κανονικά τώρα θα έπρεπε να ήμουν αγκαλιά με το Νικολιό και να κοιμόμασταν αλλά θα πρέπει να ετοιμαστώ για δουλειά σε λίγο , γκρρρ.

Σοφάκι το κουκλοθέατρο δε νομίζω ότι θέλει πολύ χώρο, λάθος κάνω ? Είδα μια απαίσια κατασκευή στα τζάμπο (68*1,59 ήταν αν θυμάμαι καλά) αλλά δε μου άρεσε, λέω να δω στο αμαζον, εσύ που κατέχεις το άθλημα , πληρώνεις με πιστωτική ? Το κόστος μεταφοράς πάει ανάλογα το αντικείμενο ? Γενικά τι πρέπει να προσέξω ?

Καλά το κορίτσι σου δε παίζεται… ρε συ σοβαρά πάει το ποτήρι και το πιάτο της στο πάγκο ???? Μπράβο !!!

Εμείς για να πιούμε με ποτήρι και καλαμάκι , θα πρέπει στάνταρ να το κραταω εγώ το ποτήρι, αυτός θα νευριάσει εγώ θα κάνω μια προσπάθεια να του δώσω αλλά επειδή έχει τριδονες* στο πισινό του και δε κάθετε σε μια μεριά ακόμη κι όταν πίνει γάλα, στο τέλος θα το λουστούμε.

*δε ξέρω τι είναι οι τριδονες , αλλά έτσι μου έλεγε η μαμά μου όταν δε καθόμουν σε μια μεριά « τριδονες έχει ο πισινός σου ???»

καλά του τζάμπο το κουκλοθέατρο είναι μάπα!!!

στο αμαζον πληρωνεις με πιστωτικη, για αγορές πάνω απο 25 λίρες είναι δωρεάν τα μεταφορικά αλλά να προσέχεις να είναι πωλητης το αμαζον για να ισχυουν αυτά....

η Βαλ είναι "εκπαιδευμένη" απο μικρη γιατί λόγω θηλασμού, δεν έχουμε χρησιμοποιήσει μπιμπερό και έμαθε κατευθείαν να πίνει σε ποτηρι...το καλοκαίρι, της πήγαινα το γάλα στην κουνια σε μεγάλο γυαλινο ποτηρι του νερού και έπινε, χωρίς καλαμάκι....τωρα το χειμωνα το θέλει με καλαμάκι!:D

όσο για τη νοικοκυροσύνη, γενικά της δινω αρμοδιότητες για να μαθαίνει....και το πάμπερς της πηγαινει και το πετάει στα σκουπίδια και τωρα που κάνουμε μάσκες και ορούς, μόλις τελειώσουμε, εκείνη τα πηγαινει και τα τακτοποιεί πάνω στο πλυντηριο!

λοιπόν εμένα η μαμα μου τις έλεγε τριζονες!!!!

εκ του τριζονι φαντάζομαι???????? δεν ξερω!!!!


Τα πιο γλυκά κομμάτια της ζωής μου είστε εσείς....

M1XEp3.png

D0MBp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!

και εμενα τριδονες ελεγε η μανα μου οτι εχω :)

Ζωουλα νομιζω ειναι απολυτα φυσιολογικα αυτα που νοιωθεις και ξερω πως και εγω αν και όταν αποκτησω 2ο παιδι ετσι θα αισθανομαι. θα νομιζω οτι ειμαι ανεπαρκης και για τα δυο! εχεις τρομερο αγχος ετσι; υπομονη εχω να συστησω και θα τους βρεις τους ρυθμους σου!

κατα τα αλλα εμεις μονοι μας θα ειμαστε ΣΚ. μιλησα σημερα με τον Αρη και ειναι χαλια από γαστρεντεριτιδα. εχει την ιωση που περασες και εσυ Σοφακι. του ειπα μην τυχον και ερθει. τα λεμε από Τεταρη- Πεμπτη μολις αναρρωσει!:P

γμτ εχω δουλεια, τα λεμε μεταααααααααααααα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρες!!!

Κατερινάκι στο αμαζον έχω βρει κάποια αλλά δεν έχω δοκιμάσει να δω αν τα στέλνει Ελλάδα....

http://www.amazon.co.uk/s/ref=sr_nr_scat_364247031_ln?rh=n%3A364247031%2Ck%3Apuppet+theatre&keywords=puppet+theatre&ie=UTF8&qid=1322466233&scn=364247031&h=0833992d74387cec1ce841c0860bfbaae00ad47d#/ref=sr_nr_p_6_0?rh=n%3A468292%2Cn%3A!595312%2Cn%3A!595314%2Cn%3A364241031%2Cn%3A364247031%2Ck%3Apuppet+theatre%2Cp_76%3A186763031%2Cp_6%3AA3P5ROKL5A1OLE&bbn=364247031&keywords=puppet+theatre&ie=UTF8&qid=1322466241&rnid=367778011

έχω δει και αυτα απο Ελλάδα:

http://www.playcity.gr/index.php?cPath=61_106&osCsid=69693014f5372b3edc026a0089c30be9

απλά προβληματίζομαι μην δωσω τόσα λεφτά και δεν της αρέσει της Βαλ.....

σκέφτηκα μήπως της πάρω τη μπακατέλα του τζάμπο δοκιμαστικά κι αν δω οτι της αρέσει, να της πάρω κάτι πιο καλό....

θα δω...

συμπι ελπίζω να ανάρρωσε ο Άρης....

η Βαλ ρε γμτ ακόμα έχει λίγο βηχα και λίγη μύξα....

ελπίζω να το ξεπεράσει συντομα....όχι τίποτα άλλο αλλά έχω κόσμο stand by για να βρεθούμε να παίξουν τα πιτσιριίκια!

ππάντως χθες που είχαν έρθει σπίτι μας η κουνιαδα μου οικογενειακώς, την ξαδέρφη της την τρέλανε....

είμαι η Αντονέλλα έλεγε εκείνη, όχι η Πάττυ της έλεγε η Βαλ!!! να επιμένει εκείνη, να επιμένει και η Βαλ!!! πολύ γέλιο!

και η ανιψιά έχει τρελό κόλλημα με την Αντονέλλα....

τη χτυπαγε εκεί που πονάει η δικιά μου!!!! χαχαχαχαχα!!!!

καλά εγω έχω ξενερωσει απίστευτα με την κουνιάδα μου και τη συμπεριφορά της προς το παιδί....κάθεται και ψάχνει παιδοψυχολόγο να βρει γιατί λέει οτι δεν είναι καλά το παιδί της....

οκ έχει τα θεματάκια του αλλά είναι πολύ απλό να λυθούν: αρκεί να αλλάξουν συμπεριφορά οι γονεις της.....

είχαμε βγει για καφε χθες το πρωί και η Βαλ απομακρύνθηκε και πήγε σε κάτι κοριτσάκια μεγαλύτερα που έπαιζαν....και η κουνιάδα μου έλεγε οτι απαπαπαπα, τι πράγματα είναι αυτά, καλύτερα που δεν πάει και η κόρη της εκεί.....και ενθάρρυνε τη μικρη να κάτσει να παίξει με τη ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΗ της φίλη την Ιωάννα!!!!

Βεβαια όλα αυτα τα έλεγε γιατί η μικρη είναι τελείως αντικοινωνική και δεν πλησίαζε τα άλλα παιδάκια....

σε αντίθεση με τη Βαλ που όπου δει παιδάκια τρεχει!!! και αν την αγνοούν επειδη είναι μικρότερη, κάθεται εκεί μέχρι να της δωσουν σημασία!!!!

Ελενάκι μου δεν ξέρω αν μας διαβάζεις....αν ναι και κατάλαβα καλά τι συνέβη απο την αφιέρωση στο φέις, συλληπητήρια....θα περνάει δύσκολα ο αδερφός σου τωρα και σε χρειάζεται...:(


Τα πιο γλυκά κομμάτια της ζωής μου είστε εσείς....

M1XEp3.png

D0MBp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!

εχω πονοκεφαλο και καθολου ορεξη για δουλεια! το ΣΚ ηταν δυσκολο γιατι ως γνωστον ο Αρης δεν ηρθε και ειχα τον μικρο κατα αποκλειστικοτητα! ειχε και το μικρο εναν εκνευρισμο απιστευτο ωρες ωρες , το ιδιο και εγω και τσακωνομασταν :P τεσπα. Συμπι μου ναι ο αρης ειναι πολύ καλυτερα, 24ωρες ηταν το προβλημα. την ιδια ιωση ειχατε. πιστευω να ερθει την Πεμπτη!

Κατερινακι μου και από εδω χρονια σου πολλα και οτι επιθυμεις καμαρι μου.

και εγω διαβασα την αφιερωση που εκανε το Ελενακι, καταλαβα οτι κατι πολύ κακο συνεβη αλλα τιποτε περισσοτερο. τι να πω κουραγιο οπως και να'χει

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σύμπι!

περαστικά για τον πονοκέφαλο....

α μια χαρα ο συμπεθερος! μπράβο!

άντε να έρθει να σε ξεκουράσει λίγο με τον μικρό....

Χρόνια πολλά και στο Λιτσάκι μας που εχει γενέθλια σημερα και ας μας ξέχασε!!!


Τα πιο γλυκά κομμάτια της ζωής μου είστε εσείς....

M1XEp3.png

D0MBp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


μηνυμα εληφθη οβερ!

μην με αφησεις να καιγομαι! καλα δεν εχεις καταλαβει τι περιεργη ειμαι;:confused:

"Όλα φτάνουν στην ώρα τους για εκείνους που ξέρουν να περιμένουν."Honoré de Balzac, 1799-1850, Γάλλος συγγραφέας

:tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue:


Τα πιο γλυκά κομμάτια της ζωής μου είστε εσείς....

M1XEp3.png

D0MBp3.png

Link to comment
Share on other sites

"Όλα φτάνουν στην ώρα τους για εκείνους που ξέρουν να περιμένουν."Honoré de Balzac, 1799-1850, Γάλλος συγγραφέας

:tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue:

aaaaaaaxxxxxxxxxxxxxxxxx.... ειμαι ανυπομονη εκ φυσεως ομως! τεσπα πειραχτηρι.... δεν ειναι οτι εχω ξεκινησει και κανονικα τις προσπαθειες.... τωρα που θα ερθει ο Αρης θα του εξηγησω τι παει να πει βερυκοκο.... αρχιζω εντατικα προπονησεις χα χα χα χα χα:wink:

Link to comment
Share on other sites

Εξηγησε του όλα τα φρουτα, όχι μόνο το βερύκοκο!!!! ;););)

καλό βόλι!!!! χαχαχαχαχαχαχαχα!!!!

πάρε του ανθρωπου βασιλικό πολτό....φτιάξε και κανενα μελάκι με καρύδια....να έχει δυνάμεις!!!!:D


Τα πιο γλυκά κομμάτια της ζωής μου είστε εσείς....

M1XEp3.png

D0MBp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερες!

αχ βρε συμπεθερακι .... τις μερες που θα ερθει δεν ειναι οι "καλες"! θα δειξει.... και οσο σκεφτομαι οτι υπαρχουν κοπελες που εμειναν εγκυες με προφυλακτικο, χωρις καν να το επιδιωκουν! το εχω "ακουσει" 2-3 φορες το τελευταιο διμηνο αυτο :P

κατα τα αλλα τι κανετε; εμεις δοξα τω θεω μια χαρα.... ο μικρος ειχε λιγες μυξες το πρωι αλλα και πως να μην εχει αφου τον βγαζω το απογευμα με το ψοφοκρυο βολτα! βεβαια βγαινουμε με φουλ εξαρτηση , σκουφο ,, γαντια κλπ αλλα οπως και να το κανεις.... στο σπιτι δεν την παλευω μονη τοσες ωρες :( ελπιζω να μην τον αρρωστησα τον μικρο!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!

άντε βρε....τι καλές και τρίκαλες.....άμα είναι να έρθει το σπορί, θα τον βρει τον τρόπο....

εγω πάλι είμαι θυμωμένη με το που πάει ο Θεούλης και δίνει παιδιά....διάβασες για τον πατέρα στη Γαλλία που έπλυνε το γιο του στο πλυντηριο και φυσικά πέθανε το παιδάκι????:-( 3 ετων μωρό....

κι εμεις με το κρυο τη βγάζουμε βόλτα!!! αναγκαστικά βέβαια αφού κοιμάται μέχρι αργα!!!

δεν είναι τίποτα οι μυξούλες....ριξτου και λίγο ορό αν μην μπουκώσει και μια χαρα θα είναι!!!!

σε λίγο θα παω να ντυθω να βγω για καφέ με μια φιλη που έχει μια μπουμπου 13 μηνων!!! αλλά μπουμπού θηρίο!!! σε μέγεθος μεγαλύτερη απο τη Βαλέρια!!!:tongue::tongue::tongue::tongue:


Τα πιο γλυκά κομμάτια της ζωής μου είστε εσείς....

M1XEp3.png

D0MBp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...