Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Με τη βοηθεια του Θεου όλα θα πάνε καλά!!! Οι σκέψεις μας και οι ευχες μας είναι μαζί σου. 🙏

      @η ζωή είναι όμορφηΠως είστε? Κάνατε υπέρηχο? Ελπίζω να είναι όλα σούπερ 🙏

      Κορίτσι μου σε ευχαριστώ πάρα μα πάρα πολύ για το ενδιαφέρον αλήθεια. Κάναμε τον πρώτο υπέρηχο την Παρασκευή πάλι καλά είναι μέσα στην μήτρα και είδαμε και την καρδούλα αυτό που μου δημιούργησε άγχος είναι ότι ο υπέρηχος έγραφε 5 εβδομάδων και 1 ημέρα είναι λογικό;;;; Κάναμε μαζί εμβρυομεταφορα εσένα τ έγραφε ο υπέρηχος;;;; Πότε θα πασ ξανά;;; Εμάς μασ είπε την Πέμπτη ξανά.

Cafe Σεπτέμβριος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

καλημερα!

Σοφακι (εκ Κερκυρας) δυστυχως τετοιες συμπεριφορες από μικρα παιδια και από γονεις πρεπει όλοι να τις περιμενουμε. βλεπεις υπαρχουν τοσο διαφορετικα ειδη ανθρωπων (και ζωων τολμω να πω!). από την αλλη βεβαια πως να μην τσαντιζεσαι και εσυ και ο αντρας σου; το ωραιο ειναι πως αισθανεσαι εσυ ασχημα να κανεις παρατηρηση στο παιδι του αλλου για την συμπεριφορα του όταν ο ιδιος ο γονιος του κανει τον κινεζο ή κρυφοχαιρεται για τα καμωματα του γιοκα του/κορης του :mad:

Συμπι μου εσεις τι κανετε;

εμεις δοξα τω θεω μια χαρα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 23,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • makarinaerthei

    3411

  • fairytale

    3304

  • maria_s

    2450

  • zoi_m

    1533

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημερούδια!!!!

Σοφάκι καλωσηρθες!!!που είχες χαθεί καλέ τόσο καιρό???

σούπερ ο Αναστάσης σου!!!!

καλά για τον πατέρα στην παιδική τι να πω....

θα τον έλεγα γαιδούρι αλλά θα έθιγα τα γαιδούρια....

εμένα όποτε έχει συμβεί να έρχεται παιδάκι με άγριες διαθέσεις και αδιάφορους γονείς, μπαίνω διακριτικά (ή και όχι;)) ανάμεσα σε αυτό και στη Βαλ ώστε να μη μπορεί να την πλησιάσει....

αν και η Βαλ δεν είναι παιδί που θα της κάνουν κάτι και θα το αφήσει να περάσει έτσι!!! άμα την πειράξουν, κάνει κίνηση....:rolleyes:

συμπι μου καλά είμαστε!

το Βαλεριάκι μου καλυτερεύει!

λέμε μήπως βγούμε και για κανέναν καφέ το απόγευμα μετά απο τόσες μέρες!!!

έβαλα και μια παραγγελία στο άμαζον....σε περίπτωση που σε ενδιαφέρει για να μην καταξοδεύεσαι στην Ελλάδα:

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B000KKI1F6

και κάτι έχει συμβεί στο σύστημα τους γιατί πλέον στέλνει και πράγματα που δεν τα έστελνε....

πχ ήθελα να πάρω υπνόσακο στη Βαλ και δεν τον έστελνε και όταν κατα τυχη πήγα να προχωρησω την παραγγελία μου προχθές είδα οτι προχωρησε....αυτόν της πήρα:

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B005BIEXTA

Ελλαδισταν γυρω στα 55 ευρω....:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

θα δοκίμαζα μήπως στέλνει και πάνες αλλά έχω στοκάρει απο τις προσφορές της babylino!


Τα πιο γλυκά κομμάτια της ζωής μου είστε εσείς....

M1XEp3.png

D0MBp3.png

Link to comment
Share on other sites

γουαου! εννοειται οτι χαλαρα εχω παραγγειλει τα τεστ χα χα χα χα! ωραιος και ο σακος αλλα θα κοιμαται το Βαλεριακι με αυτον; τα ποδαρακια ειναι εξω; ο μικρος στις 2 το πρωι ηρθε και τρυπωσε στο κρεβατι. στις 6 το πρωι πηγα τουαλετα και ηρθε μαζι μου! δεν με αφηνει ρουπι! θα σκοτωθει αν του βαλω σακο!:P

Link to comment
Share on other sites

γουαου! εννοειται οτι χαλαρα εχω παραγγειλει τα τεστ χα χα χα χα! ωραιος και ο σακος αλλα θα κοιμαται το Βαλεριακι με αυτον; τα ποδαρακια ειναι εξω; ο μικρος στις 2 το πρωι ηρθε και τρυπωσε στο κρεβατι. στις 6 το πρωι πηγα τουαλετα και ηρθε μαζι μου! δεν με αφηνει ρουπι! θα σκοτωθει αν του βαλω σακο!:P

καλέ εδω παράγγειλα εγω τεστ που ουτε καν κάνω προσπαθειες ακόμα για 2ο!!!! χαχαχαχαχα!!!

φυσικά και θα κοιμάται το Βαλεριάκι!!!

η Βαλ πέφτει για ύπνο στις 11 και δεν ξανακουγεται μέχρι το πρωί που ξυπνάει!!!

μέσα είναι τα ποδαράκια!!!

αλλά απ'οτι μου είχε πει και η Τάτι, η Ραφ που έχει τέτοιο, μια χαρα περπαταει!!!!

χαχαχαχαχαχα!!! 6 το πρωι ήρθε μαζί σου στην τουαλέτα?????????

και τι έκανε?????? περίμενε απέξω??????

ωραίος κι αυτός αλλά είναι μόνο ένα tog, συν οτι εγω τον ήθελα κάπως ουδέτερο γιατί ποτέ δεν ξέρεις τι μας επιφυλάσει το μέλλον!!!;););)


Τα πιο γλυκά κομμάτια της ζωής μου είστε εσείς....

M1XEp3.png

D0MBp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα!

αν και φαινοταν οτι θα βρεξει τελικα παμε για λιακαδα, σουπερ! τρεξιματακι εχω αρκετο σημερα, ελπιζω να βρω και την ορεξη!

συμπι μου ειστε καλα;

εμεις μια χαρα ! ο κων/νος με τρελαινει καθε μερα με καινουργιες λεξεις. από εχθες λεμε: που ειναι ο μπαμπας; "ασήνα ζουλειά" που μενεις εσυ; "αμαγιάγια" αμαλιαδα!:P

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα απο μια απογοητευμένη ψυχή.....

πήγα χθες στο γυναικολόγο που έλεγα....που υποτίθεται οτι ήθελα να με αναλάβει γιατί κάνει vbac....

σχεδόν τσακωθήκαμε....και φυσικά όχι μόνο δεν υπάρχει περίπτωση να πάω σε αυτόν, αλλά θα δηλωσω και άλλο γυναικολόγο στο ΤΕΒΕ για να μου γράφει εξετάσεις....

μιλάμε με έκανε τούρμπο ο άνθρωπος....

η χθεσινη επίσκεψη ήταν καθαρά αναγνωριστική....

πήγα να μου γραψει στο βιβλιάριο τις εξετάσεις αίματος που μου είχε πει ο γιατρός μου να κάνω για να δούμε γιατί έχει χαλάσει ο κύκλος μου...

δε μου τις έγραφε με τίποτα!!!

"και που ξέρω εγω πότε σου είπε να τις κάνεις"....

"και κλείσε ραντεβού σε μένα να δω εγω τι έχεις"...

και μόλις του είπα οτι επείγομαι γιατί θέλω να κάνω και την εξεταση της κυστικής, έγινε ο εξής διάλογος:

-γιατί αν την κάνεις?

-γιατί έτσι πρέπει....

-και που θα την κάνεις?

-στο Χωρέμειο του Αγία Σοφία..

-μμμμ....και πόσο θα σου κοστίσει???

-200 ευρω.

-τι??????? εμείς με 200 ευρω σου κάνουμε κυστικη ινωση,Papp-A. Atest,....,κλπ. (προσφορά λες και πήγα σε σούπερ μάρκετ)

-ναι αλλά το Χωρέμειο εξετάζει το 95 % των μεταλλάξεων της ασθένειας...

-(δαγκωνεται) εχμμμμμ....κι εμείς....κι εμείς....

-αλήθεια??? γιατί το έχω ψάξει και συνηθως τα μικροβιολογικά έξω ελέγχουν το 70-80%...

-(φυσικά αλλάζει θέμα) τελοσπάντων....είτε να βάλεις ημερομηνία στο χαρτί του γιατρού σου ή ακόμα καλύτερα να κλείσεις ένα ραντεβού να σε εξετάσω εγω...

μα με το ζόρι να με παρει πελάτισα.....

μου έσπασε τα νευρα.....

οπότε πλεόν απλά θα πρέπει να πάρω απόφαση οτι και το 2ο θα το κάνω με καισαρική....:(

μιλάμε με έπιασε πονοκέφαλος απο τα νευρα με τον ηλίθιο....

αυτα τα άσχημα νέα μου.....

καλά σύμπι κάνω εικόνα το σκηνικό με τον Κων/νο να σε ακολουθεί στην τουαλέτα και γελάω πολύ!!!!:D:D:D:D

μου έστειλε μηνυμα και η Ελενίτσα....καλά είναι απλά έτυχε κάτι σε φιλικό τους πρόσωπο και είναι στεναχωρημένη....θα μπει να μας τα πει...


Τα πιο γλυκά κομμάτια της ζωής μου είστε εσείς....

M1XEp3.png

D0MBp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!

αν και φαινοταν οτι θα βρεξει τελικα παμε για λιακαδα, σουπερ! τρεξιματακι εχω αρκετο σημερα, ελπιζω να βρω και την ορεξη!

συμπι μου ειστε καλα;

εμεις μια χαρα ! ο κων/νος με τρελαινει καθε μερα με καινουργιες λεξεις. από εχθες λεμε: που ειναι ο μπαμπας; "ασήνα ζουλειά" που μενεις εσυ; "αμαγιάγια" αμαλιαδα!:P

καλά λέει το παιδί....

ασηνα ζουλειά....

η Βαλέρια όταν τη ρωτάω έχουμε τον εξης διάλογο:

-που είναι ο μπαμπάς?

-ντουλειά...

-που δουλεύει?

-τζάμπο....πολλά μπίζα!!!(παιχνίδια)

και συνεχίζει μόνη της:

τείος τζάμπο πολλά μπίζα....

παππούς γκούντις πατατες!!!!

Δηλαδή συμφωνα με τη Βαλ ο πατερας της και ο θειος της πουλάνε παιχνίδια στα τζάμπο και ο παππούς πουλάει πατατες στα γκουντις!!!!:tongue::tongue::tongue::tongue:


Τα πιο γλυκά κομμάτια της ζωής μου είστε εσείς....

M1XEp3.png

D0MBp3.png

Link to comment
Share on other sites

ενταξειι δεν παιζεται η μικρα! το ονειρο της ετσι; τζαμπο και γκουντις! ο δικος μου δεν εχει φαει ακομα κολλημα με τζαμπο αλλα του αρεσουν τα διαφημιστικα τραγουδακια των εν λογω καταστηματων! γκουντις μια φορα εχει παει και ουτε που θα το θυμαται!

κριμα για την ελενιτσα μας! περαστικα να ειναι!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


για τον γιατρο τι να πω; απαραδεκτος! δεν πειραζει γεννα με καισαρικη και εσυ! εγω παλι θα ηθελα ευθυς εξαρχης να εχω γεννησει φυσιολογικα αλλα τι να κανω; δεν θα στεναχωρηθω κιολας! το μονο που θα ηθελα να ζησω ειναι λιγο από πονους γεννας γιατι ουτε αχ δεν εκανα :P

Link to comment
Share on other sites

ενταξειι δεν παιζεται η μικρα! το ονειρο της ετσι; τζαμπο και γκουντις! ο δικος μου δεν εχει φαει ακομα κολλημα με τζαμπο αλλα του αρεσουν τα διαφημιστικα τραγουδακια των εν λογω καταστηματων! γκουντις μια φορα εχει παει και ουτε που θα το θυμαται!

κριμα για την ελενιτσα μας! περαστικα να ειναι!

κι εμεις 2 φορές έχουμε πάει γκουντις πριν πολύυυυυυ καιρό αλλά τα βλέπει στην τηλεόραση γιαυτό τα λέει!!!:D:D:D

καλά τα τζάμπο....έρωτας....

το καλό είναι οτι όποτε πάμε, δε ζητάει....της αρκεί να χαζευει στους διαδρόμους!!!

για τον γιατρο τι να πω; απαραδεκτος! δεν πειραζει γεννα με καισαρικη και εσυ! εγω παλι θα ηθελα ευθυς εξαρχης να εχω γεννησει φυσιολογικα αλλα τι να κανω; δεν θα στεναχωρηθω κιολας! το μονο που θα ηθελα να ζησω ειναι λιγο από πονους γεννας γιατι ουτε αχ δεν εκανα :P

άσε ρε συ.....σου λέω είχα πονοκέφαλο μετά με τον βλάκα....

αχ κιε γω πόνους γέννας θα ήθελα να ζησω....

όταν πήγα να γεννησω τη Βαλ είχα πάει με συσπάσεις και πονάκια....τιποτα ιδιαίτερο....μέχρι και τεχνητούς που μου έβαλαν δεν κατάλαβα τίποτα!!!!


Τα πιο γλυκά κομμάτια της ζωής μου είστε εσείς....

M1XEp3.png

D0MBp3.png

Link to comment
Share on other sites

εισαι σκληρο καρυδι τελικα!

αχ βρε συμπι μουυ εγω ουτε συσπασεις ουτε πονακια τιποτα! μονο τους πονους της καισαρικης ενιωσα! ηθελα να δω νερα να σπανε τουλαχιστον αλλα .... τζιφος :D

Link to comment
Share on other sites

εισαι σκληρο καρυδι τελικα!

αχ βρε συμπι μουυ εγω ουτε συσπασεις ουτε πονακια τιποτα! μονο τους πονους της καισαρικης ενιωσα! ηθελα να δω νερα να σπανε τουλαχιστον αλλα .... τζιφος :D

αφου για να καταλάβεις είχα αποφασίσει οτι αν γεννούσα φυσιολογικά, δεν ήθελα επισκληρίδιο!!!

ήθελα να μου σπάσουν τα νερα για να γελάσω με την αντίδραση του άντρα μου αλλά οκ....μια χαρά γέλασα και με το ύφος του όταν του είπα οτι έχω συσπάσεις ανα δεκάλεπτο και μπορεί να γεννάω στις 2 τα ξημερώματα!!!!

έτρεχε πανικόβλητος!!!! χαχαχαχαχαχαχαχα!!!!

αχ τη ρημάδα την καισαρική την τρέμω......

ακόμα πιστευω οτι μπορεί να μη με είχε πιάσει τελείως η νάρκωση και τα αιθανόμουν όλα τόσο έντονα!!!!!!!!!!:confused::confused::confused:


Τα πιο γλυκά κομμάτια της ζωής μου είστε εσείς....

M1XEp3.png

D0MBp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...