Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Μέχρι πόσα κιλά είναι υγιές να πάρουμε? Μιλώ για ένα μωρό όχι για δίδυμα.

      Εγώ σε αυτή την εμβρυομεταφορα τα πήρα τα utrogestan από το στόμα και μου έφεραν τρελή θολούρα και ζάλη...δυσκολεύομουν πολύ στη δουλειά...σε παλιότερες φορές δε με είχαν επηρεάσει τόσο. Παρολαυτα τα προτιμω απο το στομα ...κολπικα βάζω vasclor και cyclacur και με αγχώνει...και γιατι πεφτουν καποιες φορες αρα δε ξέρω αν απορροφάται όλο και μαζεύει η περιοχή vasclor μετά από πολλές μέρες, δεν απορροφάται όλη και είναι μια μόνιμη υγρασία στην περιοχή που ευνοεί την ανάπτυξη μυκητων...καπου το διαβασα. ..δε ξερω αν ισχυει 100%. Άρα παρολη τη θολούρα αν μπορούσα θσ τα έπαιρνα όλα από στόμα.. 

      Όλα να σου πάνε καλά!!! Να πάρεις μια τεράστια χοριακη!!!! 🙏

      εμένα μ είπε ο γιατρός από 9-13 ! εκεί γύρω 

Cafe Σεπτέμβριος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 23,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • makarinaerthei

    3411

  • fairytale

    3304

  • maria_s

    2450

  • zoi_m

    1533

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

ζαλαδες; εμετοι; μηπως;:tongue:

περαστικα σου Σοφακι μου και στην Βαλερια επίσης! μακαρι οι επομενες ημερες να ειναι πολύ καλυτερες!

μπαααα......

αν είμαι έγκυος τότε θα είμαι το επόμενο θαύμα μετα την Παναγία με τον κρίνο!!!!!!:tongue::tongue::tongue:

μάλλον με πείραξε η μερέντα που έφαγα προχθές το πρωί....

μετα απο 2 χρόνια αποχής απο τα γαλακτοκομικά ίσως να μου επεσε βαριά....ποιός ξέρει....:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

σε ευχαριστούμε για τα περαστικά!!!

πω πω μοναξιες!

Σοφακιτο καφε ειναι τοασο αδειο χωρις εσενα! ΓΥΡΝΑ ΠΙΣΩ!:cool:

άστα συμπι.....καλέ οι 2 μας μείναμε....:rolleyes:

είχα στειλει και μηνυμα στο κινητο στην Ελενίτσα αλλά δεν απάντησε....ελπίζω να είναι όλα καλά και απλά να μην προλαβαίνει!

πάω να τελειωσω τη σουπίτσα μας....

Φιλάκια!!!


Τα πιο γλυκά κομμάτια της ζωής μου είστε εσείς....

M1XEp3.png

D0MBp3.png

Link to comment
Share on other sites

συγγνωμη .... τωρα το θεωρεις πιθανο να ηταν η μερεντα μετα από 2 ημερες. καλα ποση εφαγες;

αχ μακαρι να ειναι καλα τα κοριτσια και απλα να μην προλαβαινουν. καλα για τις διπλομανουλες αυτο ειναι στανταρντ :P

αντε φιλακια συμπι μου, τα λεμε αυριο!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια!!!!

Ειπα να δωσω σημαδια ζωης και εγω!!!!

Εδω ολα καλα...Εχω τοσα πολλα καθε φορα να γραψω αλλα ποτε δεν προλαβαινω να γραψω τπτ ρε γμτ....

Και παλι τωρα πρεπει να φυγω να δωσω γαλα στον μικρο....

Λπιζω να ειστε ολοι καλα!!!

Σοφακι περαστσικα σε εσνα και στην ΒΑλερια βρε!!!Πως την πατησατε ετσι!!!!

ΜΕ την αποχη απο τα γαλακτωκομικα επαιρνες κανενα συμπληρωμα ασβεστιο Σοφια?μηπως να ρωτησω την γιατρο να μου δωσει τπτ?

Καληνυχτα!!!!


an1cF0ueg3D1210OTQ1NjZvfDg4OTk4M2RhfFRoZW8gaXM.gif

an1cJVi-O6k1210NzIzNjMxfDEzNDU1NTZsamF8TXkgc3dlZXQgQnV0dGVyZmx5IGlz.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα!

Ζωούλα μου ολα καλα πανε ετσι;αν και από χρονο καταλαβαινω.... δεν μενει τιποτα ετσι; αντε να ξεπεταχτει και η μικρη και από ανοιξη σε βλεπω μες την καλη χαρα! σας το ειπα; θελω και εγωωωωωωωωωωωωωωω :)))) (δεν πρεπει να το εχω ξανα- αναφερει :tongue:)

συμπι μου εσεις πως ξημερωθηκατε; σε εχω αγχος!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα....

χάλια τα νέα μας....

τελικα δε με πείραξε η μερέντα....ίωση είχα....την οποία κόλλησα στη Βαλ....

4 εμετούς έκανε χθες το βράδυ....:(

την πήγα παιδίατρο το πρωί και εκτός απο αυτη την ίωση έχει και τραχειοβρογχίτιδα....έλεος.....

αερολίν και προσπαν μας έδωσε. Ευτυχως αυτός ο παιδίατρος δε δίνει πολλά φάρμακα! η προηγούμενη μας φόρτωνε κορτιζόνη με το παραμικρό....

Τεσπα, πολύ βήχα το κορίτσι μου....ελπίζω να περάσει σύντομα...:-(

και έτσι για το κέφι ήρθε και ο άντρας μου απο τη δουλειά άρρωστος!!!

είμαστε μια ωραία ατμόσφαιρα!:rolleyes:

Ζωίτσα κανονικά θα έπρεπε να παίρνω κανένα συμπλήρωμα αλλά δεν.....

με έχω παραμελήσει πολύ και ξέρω οτι οι επόμενες εξετάσεις μου θα είναι για κλάματα....

για ρωτα εσυ το γιατρό σου καλύτερα!

σύμπι θες και εσύ 2ο?????? αλήθεια?????????

άντε με το καλό βρε!!!

μα πως σου ήρθε έτσι ξαφνικά βρε παιδί μου??????????:tongue::tongue::tongue::tongue::tongue:


Τα πιο γλυκά κομμάτια της ζωής μου είστε εσείς....

M1XEp3.png

D0MBp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και πολλα περαστικα στην συμπεθεροοικογενεια!

Σοφακι μου καλο κουραγιο, τι αλλο να ευχηθω! δεν υπαρχει κανεις υγιης για να σας γεροκομησει;:tongue: πλακιτσα κανω να ελαφρυνω λιγο την κατασταση!:P

τουλαχιστον εγω οταν αρρωστησε ο μικρος και μετα ο αρης δεν επαθα τιποτα (γνωστο το ρητο σχετικα με το κακο σκυλι που ψοφο δεν εχει χα χα χα:P)

υγεια σας ευχομαι!

κατα τα αλλα εγω ειμαι αστα να πανε... εκανα ενα self clear test εχθες , ξερεις αυτο που ταχα δειχνει αν εισαι εγκυος 5 μερες μετα τη συλληψη και τζιφος! τι πρωτοτυπια! τωρα περιμενω να αδιαθετησω (τεταρτη αναμενω) και ειμαι μες τα νευρα!:(

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!

ευχαριστουμε για τα περαστικα συμπι μου!!!

τα νέα απο το μέτωπο καλύτερα!!!

ο άντρας μου αφού ξεθεωθηκε στους εμετούς χθες, σημερα έχει απλά πονοκέφαλο....

η Βαλ δεν ξαναέκανε εμετό και ευτυχως ο βήχας δείχνει να υποχωρεί...

εν τω μεταξυ ακόμα κοιμάται...:rolleyes:

το κακό της υπόθεσης είναι οτι αδυνατισε πάλι....πέσαμε πάλι στα 11.100γρμ....

τεσπα....αυτό θα διορθωθει με τον καιρό!!!

συμπι μου.....το έχεις πάρει με πολύ άγχος το θέμα νομίζω.....και δε βοηθάει....

χαλάρωσε και απόλαυσε το και άσε τα self clear....;)

το μπεμπέ θα έρθει...αρκεί να μην αγχώνεσαι...


Τα πιο γλυκά κομμάτια της ζωής μου είστε εσείς....

M1XEp3.png

D0MBp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα!!!!

συμπι μου τι κανετε; πρεπει λογικα να ειστε πολύ καλυτερα οικογενειακως ετσι;

εμεις από υγεια μια χαρα και από νευρα ακομα καλυτερα. τι τραβαω καθε φορα που περιμενω να αδιαθετησω! σαν τον Βελζεβουλη γινομαι! δαιμονισμενη εντελως! ουτε εγω δεν με αντεχω... κατα τα αλλα τελειωσα την αντιβιωση για την ουρολοιμωξη αλλα αυτη τη φορα μολις σταματησει η περιοδος μου θα παω οπωσδηποτε για τον επανελεγχο. ελπιζω να ξεμπερδεψα γιατι δεν θελω να χαπακωνομαι συνεχεια. κεφια δεν εχω οποτε τι αλλο να πω; :confused:

αντε περιμενω νεακια!

Link to comment
Share on other sites

Bonjour!!!

καλύτερα είμαστε συμπι μου!

η Βαλ έχει βηχα βέβαια αλλά δειχνει να υποχωρεί...

Σήμερα γιορτάζει ο άντρας μου!

και η maria_s αν θυμάμαι καλά!

αχ αυτό με τα νευρα πριν αδιαθετησω, το έχω κι εγω....τελείως βελζεβουλοκατάσταση!!!! άλλος άνθρωπος....

εγω για να δω....θα προλάβω αύριο να πάω στο γυναικολόγο να μου γραψει τις εξετάσεις?

το έχω παρακάνει με αυτό το θέμα.....και δε θέλω καν να φανταστω την κατασταση του θυρεοειδούς μου....

κατα τα άλλα ησυχία.....

τα έχω πάρει λίγο με την κουνιάδα μου, που ξέρει οτι το παιδί ήταν άρρωστο και δεν πήρε ούτε ένα τηλ να ρωτησει τι κάνει....

τεσπα.....ρόδα είναι και γυρίζει.....

μαζί της έτσι κι αλλιώς έχω πολλά θέματα που ευτυχως βέβαια απλά τα σκέφτομαι μια στο τόσο....δεν κάθομαι να ασχοληθω παραπάνω....

ο γαμπρούλης μου τι κάνει????

είναι ήρεμο παιδί βρε συμπι????

η Βαλέρια όλη τη μέρα: δε θέλω!!!!!

βλέπεις πλέον το λέει καθαρά....πάει το "ντε τέλω"!!!

οπότε οτι ρωτάμε, εχει την απάντηση:

"όχι.....δε θέλω...."

και μια έχω και μέρες να κουκουβαγίσω:tongue:.....προχθες που την πήγαμε παιδίατρο το τι καλά λόγια μου είπε ο άνθρωπος, δε λέγεται!!!

όλο την έφτυνε!!!!

και τι έξυπνη, πόσο κοινωνική, άψογη συνεννοηση!!!!

μου είπε οτι είναι απο τα λίγα παιδάκια που έχει δει στην καριέρα του, να είναι τόσο κοινωνικά σε τέτοια ηλικία!

και εκεί τόλμησα και του είπα:

"μήπως έχουμε μείνει πίσω στην ομιλία...."

μου λέει:

"καλά δεν ακούς τι σου λέω τόση ώρα???????? μακάρι παιδάκια που μιλανε πιο καθαρά να είχαν την αντίληψη της κόρης σου! είναι γατί το παιδι σου! τα πιάνει όλα!!!!"

και φουσκωσα εγω φυσικα σαν το παγώνι!!!!!!!!!!!!:tongue::tongue::tongue::tongue::tongue:


Τα πιο γλυκά κομμάτια της ζωής μου είστε εσείς....

M1XEp3.png

D0MBp3.png

Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλά στον συζυγουλη, να τον χαιρεστε οικογενειακως! γερός και δυνατος να ειναι! χρονια πολλά και στο Μαρακι μας, θα τις στειλω ευχες στο φεις! όσο για την κουνιαδα, τι να πω; περαστικα της! ευχομαι να της φυγει η ζηλια καποια στιγμη! θα νιωσει καλυτερα!

και καλα κανεις και φουσκωνεις από περηφανεια! και εγω τα ιδια κανω και καθε μανα (φυσιολογικη) πιστευω ετσι αντιδρα! μακαρι να μας τα εχει ο θεος καλα να τα χαιρομαστε και εμεις και ο κοσμος ολος! ο Κων/νος ειναι πολύ καλο και ησυχο παιδακι σε γενικες γραμμες. ειναι υπακουος και τα βρισκουμε μια χαρα οι δυο μας. σου λεω παντως οτι βοηθαει το γεγονος οτι ειναι και λιγο φοβιτσιαρης από τη φυση του. αυτο το παιδι εχει την αισθηση του κινδυνου από πολύ μικρο και αυτο μου εχει κανει εντυπωση. ειναι πολύ προσεκτικος! λεει φυσικα και αυτος συχνα πυκνα "οχι" αλλα στο τελος κανει αυτο που λεω εγω! ετσι για να δει τις αντιδρασεις μου πιστευω το κανει!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολύ Μαράκι μου για τις ευχες!!!

η κουνιάδα δεν παλευεται.....

γιαυτό και δεν ασχολούμαι....αν έβλεπα οτι ήταν ανθρωπος που θα μπορούσαμε να συνεννοηθούμε, θα της έλεγα 2 κουβέντες....

αλλά επειδή δεν είναι ούτε κατά προσέγγιση, οτι κι αν πει, τα αφήνω και περνάνε λες και δεν τα άκουσα....

λέω τη γνωμη μου μόνο σε πράγματα που αφορούν την κόρη της και μάλιστα τα λέω τόσο διακριτικά ώστε να μην καταλάβει οτι είναι συμβουλές....την κάνω να σκέφτεται μόνη της αργότερα και να αντιληφθεί ποιό είναι το σωστό....όχι τίποτα άλλο....λυπάμαι το παιδάκι....:-(

και η Βαλ έχει την αίσθηση του κινδύνου αλλά μόνο για τα πολύ επικίνδυνα πραγματα....

για τα απλά δεν.....:rolleyes:

πχ προχθές προσπαθούσε να πιάσει μια τεράστια σφίγγα στο μπαλκόνι!!!!

τα ειδα όλα!!!!

αλλά σε αναμένο φούρνο, καλώδια,κλπ δεν πλησιάζει.....

ήσυχη είναι στο επίπεδο του δεν κάνω ζημιές....

κατα τα άλλα είναι ολόκληρη μια άρνηση!!!

επίσης αν της τη "μπει" κάποιο παιδάκι, με τη μια πάει να το μουντάρει....

τωρα αυτό δε μου φαίνεται και πολύ καλό αλλά τελοσπάντων....

μάλλον έχει συνηθίσει το καημένο μου να βρίσκεται συνεχώς σε άμυνα λόγω των επιθέσεων της μεγαλύτερης ξαδέλφης της!!!!

πάντα έτσι να είναι ο Κωνσταντινούλης σου!!!!!!!!!!!!! ήσυχος και υπάκουος!!!! και φαντάζομαι και χαδιάρης ε???

που η Βαλ δεν.....

γίνεται γλυκιά μόνο όταν θέλει κάτι!!!

"μαμά μου νελάκι θέλω...."

αφού για να με φιλήσει βρίσκω χιλια δυο τεχνασματα!!!:tongue::tongue::tongue:


Τα πιο γλυκά κομμάτια της ζωής μου είστε εσείς....

M1XEp3.png

D0MBp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα...τι κανετε????για ιωσεις διαβαζω...περαστικα σας Σοφακι μου..οι εμετοι ειναι το χειροτερο μου.....δεν το παλευω με τιποτα:(

εμεισ καλα ειμαστε.πηγαμε παιδιατρο 14κιλα και 95 ποντοι σταθερα.τα δοντια μασ ταλαιπωρουν λιγο ακομα.....και κοιμαται με πολυ δυσκολια :(

χθες πηγαμε κουνιες και για καφε το πρωι οικογενειακως.ειχε καλο καιρο και ζεστη...χαλαστηκαμε λιγο στη παιδικη χαρα με τον αντρα μου.ανεβηκε στην τσουληθρα ο Αναστασης και καθισε για να κατεβει...εκει που ηταν ετοιμος και τον περιμενα ανεβαινει γρηγορα ενα αλλο αγορακι -1 χρονο πιο μεγαλο ηταν δεν ηταν-και σπρωχνει κλωτσοντας στην πλατη τον Ανασταση για να κατεβει:mad:διπλα απο το αγορακι ηταν και ο πατερας του ο οποιος δεν του ειπε τιποτα και χαζογελουσε μαλιστα:mad:λες και ο γιος του εκανε κατορθωμα που κλοτσησε ενα μικρο παιδακι:-(τουρκοσ εγινα,δεν αντεξα και ειπα στον μικρο να μην τον κλοτσαει γιατι ποναει.τι το ειπα σε ενα ντουβαρι τι σε αυτον ....αδιαφορια και ο πατερα τα ιδια:mad:σε οποιο παιχνιδι ανεβαζαμε τον Α. απο πισω και αυτο να σπρωχνει και να κλοτσαει......οαντρασ μου ειχε αρχισει να φορτωνει ασχημα με τον πατερα του μικρου που δεν του ελεγε τιποτα και φυγαμε.τρελαινομε οταν οι γονεις δεν λενε τιποτα στα παιδακια που ξεφευγουν τελειως:mad:

καληνυχτα...α και χρονια πολλα στον συζυγο Σοφια μου:D


XWF8p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...