Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ξανά ήρθε σήμερα η καφέ μας 😅 αυτό το παιδί θα μασ βγάλει την πίστη είμαι σίγουρος 😅😅 η γιατρός λέει ότι είναι λογικό κάποιο θα απορροφηθεί μέσα στην μήτρα και κάποιο θα βγει αφού μασ βγει πρώτα η πίστη και 2,3 αυτοάνοσα 😅😅 

      Σε πολλές κοπέλες εμφανίζονται καφέ και όλα πάνε μια χαρά αλλά καταλαβαίνω απόλυτα το άγχος σας....

Cafe Σεπτέμβριος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

οχι δεν το διαβασα! το τερας! καλα εγω κατι τετοια μολις τα βλεπω δεν τα διαβαζω.... τι ηθελες και μου το ειπες τωρα συγχιστηκα και στεναχωρηθηκα! :(

καλο καφε συμπι μου, φιλακια στις μπουμπουδες!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 23,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • makarinaerthei

    3411

  • fairytale

    3304

  • maria_s

    2450

  • zoi_m

    1533

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Γεια σας

Σοφία τα λινκ που έβαλες έχουν πολύ ωραία κουκλοθέατρα ειδικά το ελληνικό αλλά είναι ολίγων τι ακριβά οπότε δίκιο έχεις , να δοκιμάσουμε κάτι φτηνό κ αν αρέσει να πάρουμε κάτι καλλίτερο

Είστε καλλίτερα με τη μύξα κ το βήχα ? Για τη κουνιάδα σου κ αυτό που έγραψες , no comment !

Μαράκι μου ευχαριστώ !! Καλά κάνεις και τον βγάζεις , εδώ τα βγάζαμε μωράκια (εγώ τον έβγαζα δλδ) με κρύο, τώρα δε θα βγάλουμε? . Πρέπει να μάθουν σε όλες τις θερμοκρασίες

Για τις ημερομηνίες που λες, είσαι σίγουρη 100% ότι δεν είναι καλές ? Βρε βουρ, ποτέ δε ξέρεις ;)

Τι έγινε ρε παιδιά με την Ελενίτσα ? Δεν είδα κάτι , τι κακό συνέβη ?


XwAPp3.png
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη που σε στεναχώρησα σύμπι μου....

Κατερίνα η κουνιάδα μου είναι απο άλλο ανέκδοτο....άστα να πάνε....

το παιδάκι της λυπάμαι που του φορτωνει τις φοβίες και τα κόμπλεξ της....:(

η Βαλ καλύτερα είναι....λίγο βηχαλάκι έχουμε...θα περάσει....που θα πάει!!!

ναι και μένα ακριβά μου φάνηκαν τα κουκλοθέατρα....και πες οτι το σκάω το 50άρικο....αν δεν της αρέσει????:confused::confused::confused::confused:

η Ελενίτσα θα μπει είπε κάποια στιγμή να μας γράψει....όντως κάτι άσχημο συνεβη στο περιβάλλον της....

Λοιπόν βγήκα με μια φιλη για καφέ το πρωί και μου είπε τα χειρότερα για τον γιατρό που σκόπευα να πάω και που ευτυχως τσακώθηκα μαζί του και δεν ξαναπάτάω.....

μια γυναικα εξαιτίας του δε μπορεί να κάνει παιδιά και ταλαιπωρείται με εξωσωματικές....είχε μείνει έγκυος, απέβαλλε και δεν της έκανε αποξεση γιατι λέει αυτα τα κάνουν οι άλλοι γιατροί για να παίρνουν λεφτά....

έμειναν υπολλείματα στην κοπέλα, έπαθε σηψαιμία και τωρα τρέχει.....

Επίσης αρνείται αυτός πεισματικά να κάνει επισκληρίδιο στις φυσιολογικές γέννες....μια έγκυος του το ζητησε και της είπε όχι γιατί και καλά δεν υπάρχει εδω καλός αναισθησιολόγος και θα του φέρει η κοπέλα απο Αθηνα αναισθησιολόγο!!!!:shock::shock::shock::shock::shock::shock:


Τα πιο γλυκά κομμάτια της ζωής μου είστε εσείς....

M1XEp3.png

D0MBp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!

αγιο ειχες συμπι μου που δεν εμπιστευτηκες αυτον τον γιατρο τελικα! ευτυχως που εισαι εξυπνη κοπελα και φυλαγεσαι από τις κακοτοπιες! απα πα.....

ο μικρος τελικα συναχωθηκε! εχει μυξουλες και βηχα από τις μυξες (από ότι εικαζω)! δεν βαριεσαι αντισωματα :P από τον Οκτωβρη που αλλαξε ο καιρος όλο συναχωμενος ειναι ο καημενος!

αχ Κατερινακι οι μερες οντως δεν ειναι καλες αλλα οκ! just for fun! :tongue:

τι αλλο; τι αλλο;

αντε βρε δεν ξεκιναει προσπαθειες και καμια αλλη που τον εχει τον συζυγο κοντα; θελω να ακουω για εγκυμοσυνες!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Bonjour!!!

τι κάνετε????

εμείς καλά! η Βαλ κλασικά κοιμάται κι εγω χαζεύω....βαριεμαι τρομερά να κάνω καμια δουλειά.....μάζεψα λίγο το σπίτι, άπλωσα ένα πλυντηριο και έβαλα τα πατζαρια να βραζουν....βαριέμαι.....

έχω αρχίσει και της λέω της Βαλ για τον Άγιο Βασίλη....με ακούει με τρομερό ενδιαφέρον! και το παιδί μου είναι εξαιρετικά προσγειωμένο:tongue:....δε φαντάζεται ταράνδους,κλπ με τον Άγιο βασίλη....λέει οτι ο Άγιος Βασίλης πάει στα τζάμπο και αγοράζει τα δώρα!!!!!!:tongue::tongue::tongue::tongue:

Κάτι ξέρει το κορίτσι μου!!!!:D:D:D

αυριο θα πάω τελικά για εξετάσεις αίματος και θα στείλω και στο Χωρέμειο για την κυστική ίνωση....

αρκεί να βρω κάποιον να κάτσει στο σπίτι όσο θα κοιμάται η Βαλ για να με πάει ο άντρας μου...


Τα πιο γλυκά κομμάτια της ζωής μου είστε εσείς....

M1XEp3.png

D0MBp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα!

αγιο ειχες συμπι μου που δεν εμπιστευτηκες αυτον τον γιατρο τελικα! ευτυχως που εισαι εξυπνη κοπελα και φυλαγεσαι από τις κακοτοπιες! απα πα.....

ο μικρος τελικα συναχωθηκε! εχει μυξουλες και βηχα από τις μυξες (από ότι εικαζω)! δεν βαριεσαι αντισωματα :P από τον Οκτωβρη που αλλαξε ο καιρος όλο συναχωμενος ειναι ο καημενος!

αχ Κατερινακι οι μερες οντως δεν ειναι καλες αλλα οκ! just for fun! :tongue:

τι αλλο; τι αλλο;

αντε βρε δεν ξεκιναει προσπαθειες και καμια αλλη που τον εχει τον συζυγο κοντα; θελω να ακουω για εγκυμοσυνες!!!!!!!

πωπω άσε....ευτυχως δεν έμπλεξα μαζί του.....

καλά απ'οτι ειδα και να ξεκινούσα μαζί του, στάνταρ θα τσακωνόμασταν στην πορεία!!!:tongue::tongue::tongue:

ρίχνε ορό στον μικρό και ρούφα με το οτρισαλίν....

ενταξει το συναχάκι δεν είναι τίποτα!

έλα....για δηλώστε συμμετοχή παρακαλώ.....άλλη για εγκυμοσύνη??????????????? χαχαχαχαχαχα!!!!!

εγω θέλω πρώτα να βγουν οι εξετάσεις μου και μετα θα αποφασίσω!!!!

καλά χθες που βγήκαμε βόλτα, η Βαλ βαριόταν να περπατησει και μετά απο πολύ καιρό ξαναχρησιμοποιήσαμε το καρότσι....και ήθελε να της το ξαπλώσω η μανδαμ....είχε βάλει και τα πόδια πάνω στην μπροστινη μπάρα και καμάρωνε το θέατρο!!!!


Τα πιο γλυκά κομμάτια της ζωής μου είστε εσείς....

M1XEp3.png

D0MBp3.png

Link to comment
Share on other sites

φοβερο το κοριτσι μας! εμεις ακομα χρησιμοποιουμε καροτσι διοτι βολευεται ο Κων/νος!όταν παμε περπατητό μου λεει "αγκαλια" μετα από κανα 5λεπτο ο τεμπελακος! αχ τι καλα που θα κανεις την εξεταση για την απλιο-αρρωστια! ειδες που την περασμενη εβδομαδα ήταν η εβδομαδα για την κυστικη ινωση; χριστε μου ειχε διαφημιση με ενα παιδακι μπρρρρρρ

Link to comment
Share on other sites

Εγω τη βάζω να περπατάει συνηθως....εντάξει κάποια στιγμη ζητάει αγκαλιά γιατί κουράζεται αλλα 11 κιλά ανθρωπάκι δε με κουράζει ιδιαίτερα να την κουβαλάω!!!! να και ένα καλό που είναι ελαφριά!!!:D

ναι την είδα τη διαφημιση....δε μου πολυάρεσε....δεν περναγε κάποιο συγκεκριμένο μήνυμα.....δηλαδή κάποιος που δεν έχει ιδέα για το τι είναι η κυστική ίνωση,δε θα καταλάβει....

η κυστικη ίνωση δεν είναι μια ασθένεια που προκαλεί απλά βηχα....

Επίσης, δε θα ήθελα να είμαι μητέρα ενός παιδιού που πάσχει και στη διαφημιση να μου λένε οτι το παιδι μου θα πεθάνει στα 25 του....

ατυχη θα την χαρακτηριζα.....και σε καμια περίπτωση δεν ενημερωνει τον κόσμο....

κριμα που σπαταλησαν τα χρηματα τους σε μια τέτοια διαφημιση....θα μπορούσαν να έχουν κάνει κάτι πολύ καλύτερο πιστευω...


Τα πιο γλυκά κομμάτια της ζωής μου είστε εσείς....

M1XEp3.png

D0MBp3.png

Link to comment
Share on other sites

εγω δεν την ειδα ολκληρη... μονο το τελος... θυμαμαι ενα κουκλι να λεει πως θα βηχει ετσι μεχρι τα 25.... χεσ'τα...:-(

βλακεια διαφημιση ειναι....

δεν προτρέπει τον κόσμο να εξεταστεί....

ένα παιδάκι που βηχει και δηλωνει οτι θα πεθάνει στα 25 του για μένα είναι το λιγότερο φτηνη απόπειρα τρομοκρατίας....χωρίς ωστόσο να δινει παραπάνω στοιχεια για το τι έκανε το παιδάκι να αρρωστησει....

είμαι σιγουρη οτι οι περισσότεροι που την είδαν, στιγμιαία αισθάνθηκαν λύπη για το παιδάκι και μετά απολαυσαν τις υπόλοιπες διαφημίσεις χωρις να προβληματιστούν καθόλου για το τι είναι η κυστικη ίνωση....

κρίμα.....:(

εσυ που επηρρεάζεσαι τόσο γενικά απόφευγε να τα βλέπεις....μην ψυχοπλακωνεσαι....

εγω είμαι χοντρόπετση γενικά και παρόλο που στεναχωριέμαι έχω μια άμυνα σαν άνθρωπος και περνάω πολλά πραγματα επιδερμικά...:rolleyes:


Τα πιο γλυκά κομμάτια της ζωής μου είστε εσείς....

M1XEp3.png

D0MBp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ελεφαντακι μου εσυ....

καλα εγω ειμαι περιπτωση.... κλινική περιπτωση.... πολύ ευαίσθητη βρε παιδι μου. ημουν που ημουν από τα γενοφάσκια μου εγινα και μανα ..... ασε με σου λεω....

Link to comment
Share on other sites

Γεία σας ειμαι νέο σχετικά μέλος και μόλις πήρα χαμπάρι αυτό το προηγμένο σύστημα του καφέ σε σχέση με την ηλικία των παιδιών μας και ενθουσιάστηκα!

Ο δικός μου είναι 2 χρονών και σχεδόν 3 μηνών, ενώ η μικρή ειναι 6 μηνών. Ενδιαφέροντα θέματα έθιξες Ζωή και θα ήθελα να προσθέσω τα εξής: όσον αφορά στην τηλεόραση, για κάποια φάση εμείς είχαμε ξεφύγει, στην αρχή που ήρθε η μικρή στο σπίτι από την κλινική και νομιζω ότι τον είχαμε κακομάθει. Στη συνέχεια όμως παρατήρησα ότι όταν του μιλούσα με τη μικρή αγκαλιά και του έλεγα τα παιχνίδια που θα παίζουνε, πόσο τον αγαπαει η αδερφούλα κτλ κεντριζοντας το ενδιαφέρον του, επιανε το κόλπο και ξεχνούσε το κόλλημα με το χαζοκούτι. Ποτέ δεν τον αφήνω να ξεκινάει την ημέρα του με ΤV και 2 ώρες πριν τον ύπνο πάει και η τηλεόραση για νανακια και έτσι δεν ανοίγει. Εκτός κ αν βέβαια ο μπαμπάς έρθει απο τη δουλεια...και θέλει να χαλαρωσει με το χαζοκούτι και τότε ζορίζουν φυσικά τα πράγματα!

Από την άλλη νομίζω ότι όταν υπάρχει πλήρης έλεγχος του τι βλέπει το παιδί, μπορεί να μείνει λίγο παραπάνω άν το θέλει και επιμένει και τελικά παθαίνουμε όλοι υστερια με την άρνηση αυτή. Έτσι με λίγα ποτέ και μερικά ισως, αναλογα την κατασταση νομίζω ότι θα βρεθεί η ισορροπία τελικά.

Για τα δόντια τώρα, μπορώ να πω ότι κ ο δικός μου ενώ τα πλένουμε 2 φορές τη ημέρα αρνείται να φτύσει και έτσι του παίρνω βιολογική οδοντόκρεμα χωρία φθόριο και έχει τρελαθεί με τη γέυση της. Το παλευω ακόμα το μαθειν, φτύνειν....χωρις καμμια επιτυχία! Όμως παρολα τα πλυσίμματα πάλι μυρίζουνε τα δοντάκια του και δεν ξέρω γιατί. Οταν ρώτησα την παιδίατρο μου χε πει είναι μυρωδιά από το στομαχάκι γιατί δεν λειτουργεί 100% ακόμα...αλλά ανησυχω και μάλλον πρέπει να τον δει οδοντιάτρος. Εσεις έχετε παει σε παιδο οδοντιατρο ακομα ή όχι; δεν ξέρω μηπως ειμαι υπερβολική κομματακι;

Ευχαριστω κορίτσια!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!

γεια σου Αλεξια,να σου ζησουν τα παιδακια σου! εμενα ο Κων/νος μου ευτυχως δεν εχει κολλημα με την τηλεοραση. το μονο που βλεπει ειναι το ΣΚ το kids songs στο αλτερ και κανα 2 διαφημισεις. κατα τα αλλα το θεμα τηλεοραση δεν τον απασχολει. οσον αφορα στα δοντια του του εχω παρει μια οδοντοκρεμα theramed από το σουπερ μαρκετ για ηλικιες 1-6 ετων. του βαζω ελαχιστη αλλα την καταπινει διοτι δεν εχει μαθει να φτυνει :P οδοντιατρο δεν τον εχω παει ακομα. μαλλον γυρω στα 3 το σκεφτομαι μαζι με οφθαλμιατρο.

Συμπι μου τι κανετε; ο Κων/νος εχει τρελο βηχα και σημερα ειμαστε για παιδιατρο. ελπιζω να μην πεσουμε στις αερολιν παλι και να ειναι κατι επιπολαιο αν και αμφιβαλλω :-(

πηγα και εγω πρωι πρωι για γενικη ουρων και καλλιεργεια να δω τι εκανα με την ουρολοιμωξη. στη μια εχω κανονισει και αποτριχωση με λειζερ.(μπικινι)... για να δουμε μπας καιι ξενοιασω και από αυτο :P

Link to comment
Share on other sites

Bonjour!!!

Καλό μήνα!!!!!!!

Να στολίσουμε και το δεντρο του καφε μας εεε???

2620815z594jmpyi8.gif

Καλωσηρθες Αλεξία! να σου ζησουν τα ζουζουνάκια σου!!!

εγω προσπαθω να αντικαθιστω την τηλεόραση με μουσική πάντως!

για τα δοντια έλεγα να την παώ σε παιδοδοντίταρο γιατι ανησυχούσα αλλά μου είπε ο παιδίατρος οτι είναι οκ να την πάω λίγο αργότερα....

σύμπι αποτριχωση με λέιζερ ε????

εγω τα φοβάμαι αυτά.....:D

εύχομαι συντομα περαστικά στον γαμπρούλη μου....και να είναι κάτι ελαφρύ....

καλά αποτελέσματα!!! ελπίζω να ξεμπέρδεψες με την παλιοουρολοίμωξη!!!

εγω πριν λίγο γυρισα σπίτι....είχα πάει για τις εξετάσεις αίματος....αφησαμε την κουνιάδα στο σπίτι για να μην ξυπνάμε τη Βαλέρια πρωί πρωί....

φυσικά ακόμα κοιμάται!!!

θα στείλουν και το αίμα στο Χωρέμειο σήμερα!

άντε να ξεμπερδευω σιγά σιγά!


Τα πιο γλυκά κομμάτια της ζωής μου είστε εσείς....

M1XEp3.png

D0MBp3.png

Link to comment
Share on other sites

ωραιο δεντρο Σοφακι! αντε χρονια μας πολλα! κοιμαται η Βαλερια ε; τωρα με το καινουργιο κρεβατι δενν σας κανει επισκεψεις τη νυχτα; ο δικος μου 3 η ωρα το εχει στανταρντ!:P

να σου πω....εκανες εξετασεις σε μικροβιολογικο εκει και θα τα στειλουν με ευθυνη τους στο Χωρεμειο; και πότε πληρωνεις; μόλις βγουν τα αποτελέσματα;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...