Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Cafe Νοέμβριος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

αχ πρεπει και εγω να το κανω!!!

ο μπεμπης δεν κοιματε καθεται και με κοιταζει που γραφω στο λαπτοπ και γκρινιαζει κιολας,ετσι για να μην ξεχνιομαστε:mrgreen:

με την κρεμα λιτσα τελειωσαμε στις 13.45!!!!απο τις 12.30:mrgreen:

μια χαρα σε κοβω!!
Εγώ σας θαυμάζω όσες έχετε 2 και πάνω πόσο μάλλον δίδυμα! Και είστε η παρηγοριά μου όταν "μασάω". Δεν ξέρω για το NERO δεν είμαι και πολύ multimedia βαριέμαι :(
οκ μωρο...εμενα με αρεσει να ασχολουμαι...αν εχω χρονο...στου στρατου τη βαφτιση το ειχα ετοιμο 1 μηνα πριν..και τωρα δεν προλαβαινω!!

ο στρατος μου ηρθε στις 24.12.2007

η δομνα και ο κωστας μου ηρθαν στις 2.11.2009

Ο ΟΥΡΑΝΟΣ ΚΑΙ ΤΑ ΑΣΤΕΡΙΑ ΜΟΥ!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 44,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • aleca

    6117

  • omorfakia

    4099

  • mary77

    3427

  • kimi

    2958

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • aleca

    aleca 6.117 δημοσιεύσεις

  • omorfakia

    omorfakia 4.099 δημοσιεύσεις

  • mary77

    mary77 3.427 δημοσιεύσεις

  • kimi

    kimi 2.958 δημοσιεύσεις

Posted Images

Κοριτσαρες τι μου κάνετε?

Τζια η άποψη μου ειναι να πάρεις και δευτερη γνωμη από καποιο συστημενο - ισως - γιατρο. Να μην ταλαιπωρειται άδικα το μωρακι.

Μαριανθη η αλλαγη της συμπεριφορας στα μωρακια ειναι φυσιολογική και μάλιστα δεινχει και τη νοητική τους αναπτυξη. Εμας η μπέμπα ειναι πολύ ησυχη - πάντα συγκρινόμενη με το Μαρκελλο- μαλλον εχει αδυναμία στο μπαμπά της αλλά γενικά ειναι μωρακι που χαμογελάει σε όποιον της δωσει λίγη σημασια. Δεν ζηταει πολλά.... Βλέπει το Μαρκ..γελάει, τη μαλώνει ...γελάει.. γενικά ειναι καλόβολο μωρακι. Της αρεσει η μουσική, τα τραγούδια, να την κοιτας στα ματια και να της μιλάς.. Παντως ειναι αρκετα πιο παραμελημένη σε σχεση με τον Μαρκελλο στην ιδια ηλικία..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

σημερα ηρθε η μαμα μου το πρωι για να κανουμε κατι διορθωσεις στα ρουχα των μωρων και τα ταισαμε μαζι φρουτα,στο τελος μου ειπε αχ σε λυπαμε και ποσο ταλαιπωρησε και ειναι δυσκολα κλπ......

την πηρα τηλ.και τις λεω να ερθει αυριο να τα κρατησει 1 ωρα να παω να παρω τα λουλουδια και στο τζαμπο και να γυρισω μεχρι να ερθει η ωρα να φανε,η μαμα μου¨"αχ και αυριο θελεις?" ο μπαμπας μου α αυριο δεν μπορω εχω πολυ δουλεια.....δεν μπορει να την φερει....μενουν σταθμο...

O αρης δεν μπορει να τα κρατησει να μην εχεις κανεναν αναγκη;;

κ εγω το καταναγκαστικο δεν το μπορω με τπτ...

καν το εικονα!!!χιχιχι!!!

μαριανθη περαστικα σας!

με της δαλιδας τι εγινε;;ολα καλα;;;

Την Πέμπτη τα αποτελεσματα, αν κ ακουσα πως θα εχουν απεργια.:(

δε με λες αγχωθηκες για τον καιρο της κυριακης ή μονο εγω ειμαι η τρελη????

κιμακι σιδερενια η περδικα!!!!

Σας σκεφτομουν το πρωι με τον καιρό...

Εχεις προβλέψει κ για σακακι με το φορεμα Μαιρη;;

Σιδερένια η περδικα !!! :P

τωρα γυρισα και ισα που ταισα-κοιμησα το μωρο ,εφτιαξα γιοβαρλακια και περημενω να παει 3,30 να παω να παρω το γιαννακη απ τον παιδικο !!!

Σημερα σχεδον τελειωσα το προσκλητηριο.Το δεσιμο ακομα δεν ξερω πως να κανω...θα δω...κατι θα σκεφτω.Εκλεισα και φωτογραφο-λουλουδια-κομμωτηριο......ενα ενα να τα εχω ολα ετοιμα μεχρι τις 15 ιουνιου γιατι μετα θα ετοιμαζομαι για να φυγω στην κρητη και θα πρεπει να εχω καιρο για να μην τρεχω.

Αντε με το καλο κοριτσι.Δεν μας ειπες με τι έχει να κανει να σου πουμε γνωμες να μπουρδουκλωθεις περισσοτερο,χιχιχι!!!

γυρίσαμε..σας ποστάρω αυτο που εγραψα σε ενα τοπικ στο παρεντς γι ανα μην τα ξαναγράφω...

Το ιστορικό μας εχει ως εξης:

στον 3ο μήνα διαγνώστηκε με υπέρηχο, μετριου βαθμού παλλινδρόμηση.

Τωρα ειναι 5 μηνών και 3 εβδομάδων, θηλάζει αποκλειστικά και δεν εχουμε εισάγει στερεες τροφες ακόμα.

Από τον 4ο μήνα και ενώ η τακτική που ακολουθήσαμε ήταν μικρά και συχνά γεύματα χωρις κάποια άλλη φαρμακευτική αγωγή και ενώ παραμένουμε σταθερά στην 50η καμπύλη ανάπτυξης, οι γουλιες ειχαν σχεδον εξαφανιστει.

Τις τελευταιες 4 ημερες ομως κανει πάλι γουλίτσες και αυτον τον συριγμο.

Ο ΩΡΛ που την ειδε σημερα και χωρις να ξερει το ιστορικο του παιδιού με ρωτησε αν κανει γουλιες....είδε ερεθισμένο το κάτω μερος του λάρυγγα-δε θυμαμαι τον ιατρικο ορο-και μου ειπε οτι λογω της παλλινδρόμησης ερεθίζεται με αποτέλεσμα να κλεινει λίγο την αναπνευστική οδό...συνέστησε σιροπι επαντορεν και επανεξέταση σε ενα μήνα...

εδω ομως αρχιζω κ μπερδευομαι....

η παιδίατρος μου εγραψε το επαντορεν αλλα πριν μου δωσει το χαρτι μου ειπε να ρωτησει ενα λεπτο τη γαστρεντερολογο....η γαστρεντερολογος ειπε οτι πρεπει να σιγουρευτουμε για ΓΟΠ γιατι ο υπερηχος δεν ειναι εξεταση εκλογης...και συνέστησε μια εξεταση -πάλι δε θυμαμαι πως την είπε-κατα την οποια το παιδί μενει 24 ωρες στο νοσοκομειο και μετρουν με σωληνάκι το πεχα του στομαχου για να διαγνωσουν τη ΓΟΠ.

εννοειται πως το παιδί δεν το άφησα..η παιδίατρος με εκανε να νιωσω οτι ρισκάρω τη ζωη του παιδιού μου..αποφάσισα να πάρω και τη γνωμη άλλου παιδάτρου και μετα να αποφασίσω.

τι λετε???

Δεν πολυκαταλαβα το προβλημα κ αν ειναι οντως τοσο σοβαρο.

Σιγουρα 2η γνωμη.

Κ ο δικος μου γουλιτσες, δεν υπαρχει λογος να το ψαξουμε περισσοτερο μου ειπε παιδιατρος.Καποτε εξαφανιζονται καποτε πυκνωνουν.Ευελπιστω να εξαφανιστούν...


Έγιναν 4 οι άντρες στην ζωή μου!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μια καλησπερα δεν ειπα η γαιδαρα!!!

Καλησπερα κοριτσακια ομορφα!!!

Κιμι σιδερενια κ καλως επιστρεψατε σπιτακι σας!!

Τωρα που διαβασα κ απαντησα στα λαιτ κ οχι σε αυτα που χριζουν περισσοτερης αναλυσης, παω για σιδερο...:(

Φιλια!!


Έγιναν 4 οι άντρες στην ζωή μου!!!!

Link to comment
Share on other sites

ΤΖΙΑ μου κατα τη γνωμη μου καλα εκανες κ δεν το αφησες το παιδι στο νοσοκομειο...εχω την εντυπωση οτι ο ΩΡΛ ειχε δικιο...φυσικα σε τρωει ομως..παρε δευτερη γνωμη...οσο για τον γιατρο θυμασαι που λεγαμε οτι οσο καλο γιατρο κ να εχουμε για τα παιδακια μας δεν μπορουμε να συστησουμε...αυτο ειναι καθαρα δικη σου κριση....παντως δεν νομιζω να ειναι κατι τραγικο αναγωγες εχουν ολα τα παιδακια σχεδον κ ειναι φυσικο να ερεθιζεται ο λαιμος...

ΜΑΡΙΑΝΘΗ οσον αφορα την συμπεριφορα του μπομπιδιου...θα κατσει στο ρηλαξακι του οση ωρα χρειαστει να κανω τις δουλειες μου κ θα παιξει με τα παιχνιδια του,αν τον δω οτι κουραστηκε θα τον βαλω στην κουνια του κ εκει θα χαζεψει με τα κρεμαστα παιχνιδακια κ παλι θα κατσει μονος του...πολλες φορες μαλιστα τον πετυχαινω να τον εχει παρει κ ο υπνος...του αρεσει η μουσικη κ να του τραγουδαω...γουσταρει τρελα να εχει 100 ατομα πανω απ το κεφαλι του κ κανει παιχνιδια με ολους...δεν εχει κανενα προβλημα οποιος κ να τον ταισει ακομα κ ενας αγνωστος...ειναι γενικα αυτονομος δηλαδη μπορει να μου γκρινιαξει γιατι δεν θελει αγκαλιες κ φιλια παρα μονο την ησυχια του:P Την ιδια συμπεριφορα εχει κ οταν τον αφηνω στους γονεις μου...του αρεσει πααααραπολυ να κανει τουμπες στο κρεβατι στην κουνια του στην αλαξιερα(εκει μου αλλαζει τα φωτα)τρελαινεται για το μπανιο κ ειδικα να του ριχνω νερο με το πιστολακι στο κεφαλι...εχει αρκετο καιρο τωρα που μου πιανει το προσωπο κ τρελαινομαι!!αλλα οταν ειναι να τον αλλαξω μου βγαζει την πιστη...γυρναει μπρουμυτα εχει ξεσκισει το καλαθακι του,τρωει τα παμπερς κ γενικα δινω μαχη:Pεχτες το βραδυ εδωσε ρεσιταλ γκρινιας ομως!!!τι να εφταιγε αραγε?

σε σενα παντως εχει να κανει με το γεγονος οτι δουλευεις Μαριανθακι κ σε διεκδικει!


PlbZp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Χθες που σας ελεγα, πηγαμε με το Μαρκελλο στο Ωδειο Νακκα, που ειχαν δοκιμαστικό για την επόμενη ταξη, αρμόνιο, μουσικοκινητική, σολφεζ κλπ

Καλά δεν το συζητω, άλλη συγκίνηση. Εντυπωσιαστηκε που έκαστε στο δικό του αρμόνιο, στο σκαμπω, παταγε τα πλήκτρα, τραγουδούσανε και χορευανε με τη δασκαλα.. Μου φανηκε σα να μεγαλωσε ξαφνικά! Ο Μαρκελλος αρμόνιο!

Παντως κοριτσια, η μουσική ηρεμει πολύ τα μωρά, πιστευω ότι μπορει να πάιξει σημαντικό ρόλο στην αναπτυξη τους. Ειναι καλό να ακούνε από βρεφη...

Πάω, καποια διαμαρτυρεται..

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια (αναφερομαι σ' εσας που βαφτιζετε πρωτες) τι εχετε κανονίσει με λουλόυδια? Σκέφτομαι να πάω αυτες τις μερες να παραγγειλω ενα στεφανακι για την κολυμπήθρα. Ποσο περιπου πάει?

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια (αναφερομαι σ' εσας που βαφτιζετε πρωτες) τι εχετε κανονίσει με λουλόυδια? Σκέφτομαι να πάω αυτες τις μερες να παραγγειλω ενα στεφανακι για την κολυμπήθρα. Ποσο περιπου πάει?

Σημερα εκλεισα και μου ειπε 1 στεφανακι για την κολυμπηθρα και μια συνθεση σε μια στήλη με μπλε νερο 100 ευρω.Στο Γιαννη ειχα δωσει για τα ιδια 120.:rolleyes:


Γιαννης 1/7/2006 - Νικόλας 20/10/2009

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...