Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 6 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Για αυτό μου ειχε γραψει η αιματολογος στη βεβαίωση που μου είχε δώσει παλιότερα ότι σε εγκυμοσυνη μεταξύ 8-12 εβδομάδα να πάω για να γίνει έλεγχος για αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο? Τώρα την έψαξα και είδα ότι το σύνδρομο το ονομάζει επίκτητη-αυτοανοση θρομβοφιλια. Το θυμόμουν ότι πρέπει να πάω αλλά δεν θυμόμουν τι έγραφε η βεβαίωση...άρα ναι πρέπει να γίνει έλεγχος από αιματολογο ξανά στην κύηση.

      Ακριβώς έτσι κ σε μένα!!

       

      4 ώρες πρίν, Nels είπε:

      Το salospir σας έχει εξηγήσει γιατί σας το δινει? Εντελώς προληπτικά ή είδε κάτι στις εξετάσεις που είχατε κάνει παλιότερα? Αν ήταν εντελώς προληπτικα, τώρα με την αποκόλληση σας είπε να το σταματήσετε?

      Σχετικά με το σαλοσπιρ εμένα Μ είπαν ότι βοηθάει στην εμφύτευση αλλά και στην πρόληψη για προεκλαμψία.

Μανούλες Απριλίου 2016 😃


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Πω πώ!!! Καλέ δεν σας προλαβαίνω! Πόσα γράψατε?

Καλώς την και την Dorita! Που ήσουν βρε μανούλα κι εσύ?

Επειδή μόλις φάγαμε με τον καλό μου και πάω για μεσημεριανές ξάπλες, θα διαβάσω το απόγευμα τα ποστ σας και θα επανέλθω με σχόλια απαντήσεις και νεότερα! :tongue:


gHTSp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα δεν είχαμε σχολείο σήμερα και κοιμήθηκαμε παραπάνω! !!!

Εγώ πόνους δεν έχω μόνο που ξυπνάω πολύ πιασμενη έχει και το κακό συνήθειο ο μικρός μου να έρχετε στο κρεβάτι μας το βράδυ οπότε καταλαβαινετε...

Μπράβο που πέρασες ωραία μέλι χρειάζεται! !

Μπήκα στην 9η εβδομάδα σήμερα !!!!γιούπι! !!

Πω πώ Χριστινάκι! Μπράβο σας που το μπορείτε! Εγώ δεν θέλω ούτε να το φανταστώ το παιδί στο κρεβάτι μας... Είναι κάτι που δεν το θέλω καθόλου για πολλούς λόγους. Βέβαια πολλές τα είπαν αυτά και άλλαξαν γνώμη στην πορεία... θα δείξει...


gHTSp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τα αλλα κορίτσια που ειναι η favol Dorita και penpen;;;;;

Είχαν καιρό να μπούν γενικά στο καφέ... Είδα οτι έκαναν login Τετάρτη η favor Πέμπτη η penpen... αλλά δεν έγραψαν κάτι.

Εύχομαι όλα καλά! Μάλλον δεν έχουν χρόνο.:confused:


gHTSp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μέλι !!

Και εγώ έτσι έλεγα μην νομίζεις...όταν το ζεις είναι αλλιώς..

Εμένα έμαθε να κοιμάται σε εμάς βλέποντας παραμύθια κσι μόλις κοιμόταν τον έβαζα στ κρεβάτι του...και δεν είχε θέμα. ..τωρα όμως που είμαι έγκυος και ο άντρας μου δουλεύει βραδυ δεν μπορώ να το σηκώσω εγώ να τον βάλω οπότε καλομαθε και αυτός. ..!


0QA6p3.png

0RBop3.png

Link to comment
Share on other sites

Ελα μελακι τωρα ειδα το μήνυμα σου κοιτά πονακια έχω κ πολυ πόνο στο στομάχι εμετό κ δυσπεψία απο το μεσημέρι μέχρι να κοιμηθώ !!! Αλλα φαντάζομαι τα μωράκια νας μια χαρα να πλατσουρίζουν στην κοιλιτσα . Έχω γιατρο οχι αυτή τηβ επόμενη Τρίτη ανυπομονώ μετα πάμε για αυχενικη άμεσα .

Και εμένα τα συμπτώματα πάνε κι έρχονται... εξαφανίζονται και εμφανίζονται άλλα...

Γενικά φοβερές μεταβολές κάθε μέρα. Τι να πώ? Τρελό μπουρδούκλωμα! :tongue:

Εγώ γιατρό την Πέμπτη! Εννοείτε το περιμένω πως και πως να το δω το πιτσουνάκι πόσο μεγάλωσε!

Μετά το Χριστινάκι και μετά κοντοζυγώνει και η μέρα η δικιά σου!!! :wink:

Θα θέλαμε κοριτσάκι γενικά... στην προηγούμενη κοριτσάκι μας είχε τύχει... Αλλά και αγοράκι θα χαρώ το ίδιο! Έχω ένα προαίσθημα για αγόρι αυτή την φορά και γενικά πέφτω μέσα... ;) Με υγεία να γεννηθεί και θα το χαρώ όπως και να χει!

Το σίγουρο είναι Summeraki μου οτι κολυμπάνε ευτυχισμένα όπως ακριβώς το είπες!

tumblr_mm1mucetxP1qc4uvwo1_400.gif


gHTSp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μέλι !!

Και εγώ έτσι έλεγα μην νομίζεις...όταν το ζεις είναι αλλιώς..

Εμένα έμαθε να κοιμάται σε εμάς βλέποντας παραμύθια κσι μόλις κοιμόταν τον έβαζα στ κρεβάτι του...και δεν είχε θέμα. ..τωρα όμως που είμαι έγκυος και ο άντρας μου δουλεύει βραδυ δεν μπορώ να το σηκώσω εγώ να τον βάλω οπότε καλομαθε και αυτός. ..!

Αχααα! Βρίσκουν και τα κάνουν! ;)

(κι εγώ στη θέση του το ίδιο θα έκανα εδώ που τα λέμε.... :lol:)


gHTSp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Στην ίδια περιοχή ναι κηφισσια μένουνε . Αχχχχ αυτή η αυχενικη άντε να δούμε τι θα δούμε . Αλήθεια κορίτσια για πείτε τις εμπειρίες σας απο αυχενικη ??

Αυχενική διαφάνεια! Αγωνία και μαγεία ταυτόχρονα. Αγωνιούσα να είναι όλα καλά και θυμάμαι οτι δεν μπορούσα να σταματήσω τα χαχανητά! Τέτοια χαρά να το βλέπουμε να στριφογυρίζει ενα κούτσικο ανθρωπάκι στην κοιλιά μου!

Πόσο ανυπομονώ!!! αχ αχ αχ!


gHTSp2.png

Link to comment
Share on other sites

Με σωστή διατροφή ολα αντιμετωπίζονται, μην αγχωνεσαι! Συμφωνώ μαζί σου!

Μακάρι καμία μανούλα να μην περνάτε άσχημες καταστάσεις με παλινδρομες κυήσεις κλπ... Δεν το εχω βιώσει αλλα μπορω να νιώσω τον πόνο της καθε μιας! Απο εδω και μπρος αισιοδοξία και θετικές σκέψεις για τα σπορακια μας! :D Δύναμη και αισιοδοξία!

Είσαι φανταστική σε ευχαριστούμε!

Τα άσχημα όνειρα στην εγκυμοσυνη ειναι δεδομένο... Και που 'σαι ακομα...

Είμαστε και σχεδόν συνάδελφοι! Νηπιαγωγός εγω! Δυστυχώς ούτε εγω δουλεύω... Νηπιαγωγός ε? Τέλεια! Ανώτερη απο εμένα καλέ!:tongue: Κοριτσάκι σου εύχομαι με το καλό να βρεις κάτι οταν το θελήσεις. Εγώ θα ξεκινήσω την αναζήτηση κανα χρόνο μετά τη λοχεία με το καλό... Θέλω να χαρώ λίγο το μικρό μου.

Αν κορίτσια γράψατε πολλα αυτές τις μερες προσπαθώ να συντονιστω...

Απο εξετάσεις κι εγω μια χαρά, μονο ο αιματοκρίτης πρόλαβε κι έφτασε 32 οποτε μαζί με το folivit ξεκίνησα και σίδηρο, γιατι δεν παλεύει η ατονία με το μικρό ταλιμπανακι μου! Οκ λίγη ντόπα καμιά μας νομίζω δεν θα την γλιτώσει... :tongue:

Υπνηλία εχω, αλλα δυστυχώς δεν μπορω να κανω κάτι γι'αυτο, ειναι κι ο μικρός μου και βοήθεια δεν εχω, η μητέρα μου ειναι αθηνα εγω Ρόδο και η πεθερά μου δεν μπορει για λόγους υγείας να κάνει πολλα πράγματα... Επίσης αναγούλες πολλές, και εχω διαπιστώσει οτι με πειράζουν τρέλα τα κοκκινστα... Ζαλάδες ευτυχώς δεν εχω... Νησιώτισσα Ροδίτισσα ! Τι ωραία!!! Τυχερή!!! Έχω κάνει κι εγώ 6 χρόνια Άνδρο και ακόμα θυμάμαι πόσο υπέροχη ήταν η αίσθηση να ζω με τη θάλασσα γύρω μου... (με τους ανθρώπους είχα ενα θέμα... :cool::tongue:)

Θίξατε κάπου τον θηλασμό! Εδω θα είμαστε να τα λέμε! Μια συμβουλή προς το παρόν, να πάτε σε σεμινάρια και εκδηλώσεις όσες ενδιαφέρεστε να θηλαςετε, ειναι πολυ βοηθητικά! Εγω θήλασα τον μικρό μου,μέχρι τώρα που έμαθα για την εγκυμοσυνη, δεν το έκοψα λόγω εγκυμοσύνης που λένε και καλα οτι δεν κάνει, αλλα γιατι κουραστηκα, ευτυχώς ήρθε φυσικά... Μεγάλη τύχη! Μπράβο σου και μπράβο σε κάθε μανούλα που τα καταφέρνει αν και μπορώ να καταλάβω και τις μανούλες που επιλέγουν να μη θηλάσουν για δικούς τους λόγους. Εγώ είναι τελείως υπέρ και έχω ήδη στην ατζέντα μου σημειώσεις για σεμινάρια βιβλία, μαθήματα στο μαιευτήριο και site που θα με ενημερώσουν σχετικά.

Αυχενική 30/9! Ανυπομονωωωωω!!! Σε νοιώθουμε όλες νομίζω!!! ;););)

Τι αλλο; Τι αλλο; Οι κοιλίτσες πως πάνε; Φουσκώνουν λίγο λίγο; Εμένα ναι, ειναι και δεύτερη εγκυμοσυνη, οποτε επιταχύνεται το θεμα... Αν δεν έχετε φουσκώσει ακομα, μην ανησυχείτε, στην πρώτη άρχισα να φαίνομαι ολίγον έγκυος μετα τον 4ο... Απο κοιλίτσα τίποτα ακόμα.. Γενικά προσέχω αρκετά τη διατροφή μου και έχει συντελέσει και αυτό...:D

Κοριτσάκια θέλετε ε;;; Κι εγω... Αν και εχω προαίσθημα οτι ειναι πάλι αγοράκι, όπως και στο πρώτο ήθελα σαν τρελή κορίτσι και ήμουν σίγουρη οτι εχω αγόρι, όπως και επιβεβαιώθηκε... Αλλα και αγοράκι να ειναι πάλι θα χαρώ γιατι θα εχει παρέα το αστεράκι μου!!!!

Νομίζω πως η κάθε μια μας έχει ενα κρυφό πόθο για το φύλλο του παιδιού αλλά κατα βάση είναι το τελευταίο που μας νοιάζει! Με ο καλό και το δικό σου το δεύτερο σποράκι σου να μεγαλώσει να γεννηθεί με το καλό και να το χαρείτε πάντα με υγεία και αγάπη! ;)


gHTSp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αχχχχ και εγώ ανυπομονώ τόσο πολύ και δεν περνανε οι μέρες...δεν σκέφτομαι τίποτε άλλο μόνον πότε θα πάω γιατο να τον δω να ηρεμήσω !!!!πφφφ

χαχαχαχα! ''Να τον δώ???'' Χριστίνα καρφώθηκες!!! :tongue::tongue::tongue:

κάτι σου λέει πως έρχετε ο δεύτερος φάτσας σας? ;)


gHTSp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...