Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 58 λεπτά , Antonia_ είπε:

      Υπάρχει κ η επίκτητη θρομβοφιλια εκτός της κληρονομικής που είναι γονιδιακή. Εμένα η αιματολογος μου μου είπε ότι πέρα από αυτό που έχω που είναι γονιδιακό, πρέπει αν μείνω έγγυος ν κάνω εξετάσεις για επίκτητη θρομβοφιλια. Υπάρχει κ το αυτοάνοσο αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο που προκαλεί θρομβωσεις.

      Για αυτό μου ειχε γραψει η αιματολογος στη βεβαίωση που μου είχε δώσει παλιότερα ότι σε εγκυμοσυνη μεταξύ 8-12 εβδομάδα να πάω για να γίνει έλεγχος για αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο? Τώρα την έψαξα και είδα ότι το σύνδρομο το ονομάζει επίκτητη-αυτοανοση θρομβοφιλια. Το θυμόμουν ότι πρέπει να πάω αλλά δεν θυμόμουν τι έγραφε η βεβαίωση...άρα ναι πρέπει να γίνει έλεγχος από αιματολογο ξανά στην κύηση.

Μανούλες Απριλίου 2016 😃


Recommended Posts

Στον άγγελο ήμουν σίγουρη κορίτσι και ήθελα κορίτσι κιόλας ...βεβαια φυσικά και άλλαξα γνώμη δεν το συζητώ τώρα θα ήθελα πολύ ένα κοριτσακι....αλλά πιστεύω πάλι αγόρι θα έχω αν και κάτι μου λέει κορίτσι πφφ δεν ξέρω χαχαχαχα και ξέρεις όλοι τώρα λένε κορίτσι θα κάνεις κλπ για να δούμε


0QA6p3.png

0RBop3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Γεια σας και απο εμένα!! Εγω έχω ΠΗΤ 01/04/16!!! Με το καλό σε όλες! 21/09 έχω αυχενική και εύχομαι να πάνε όλα καλά! Έχω διαβήτη κύησης από τώρα και φοβάμαι μήπως έχει επηρεαστεί το μωράκι... Έχει καμιά άλλη ζάχαρο;

Με σωστή διατροφή ολα αντιμετωπίζονται, μην αγχωνεσαι!

Γεια σας και απο μένα !!! Περιμένω και εγω το μωρακι μου τον Απρίλιο έχω πητ 17 Απριλίου κ ειμαι 8 βδομαδων και κατι . Πλέω σε πελάγη ευτυχίας αλλα με πολυ άγχος καθώς η πρωτη μου εγκυμοσυνη έληξε άδοξα την 11 βδομαδα αλλα τωρα προσπαθω να σκέφτομαι θετικά . Μέχρι ώρας μας πανε όλα καλα κ εύχομαι μέσα απο τηβ καρδια μου σε ολεσσσς μας τέλειομηνες εγκυμοσύνες κ υγιή μωράκια !!!!!

Μακάρι καμία μανούλα να μην περνάτε άσχημες καταστάσεις με παλινδρομες κυήσεις κλπ... Δεν το εχω βιώσει αλλα μπορω να νιώσω τον πόνο της καθε μιας! Απο εδω και μπρος αισιοδοξία και θετικές σκέψεις για τα σπορακια μας! :D

ΑΠΡΙΛΙΑΤΙΚΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ

  • Dorita_87 - 11/4
  • Penpen - 1/4
  • favol - 20/4
  • Summer love - 17/4
  • Μέλι - 28/4

(έκατσα επιτέλους στον υπολογιστή μου και σουλούπωσα λιγάκι ;):tongue::D)

Είσαι φανταστική σε ευχαριστούμε!

Καλημέρα κορίτσια !!! Ξύπνησα βλέποντας άσχημο όνειρο για το μπεμπε αλλα ειναι απο το άγχος μου το ξέρω . Τη. Τετάρτη θα πάμε να το δούμε ουφ άντε . Τα καλα νεα ειναι αισίως 9 βδομαδων μεγαλώσαμε !!

Τα άσχημα όνειρα στην εγκυμοσυνη ειναι δεδομένο... Και που 'σαι ακομα...

Τέλεια! Πολύ τυχερός!

Περιμένω κι εγώ να γίνει ένας διαγωνισμός για βρεφονηπιακό στον δήμο, μπας και... αλλά κάνουν διάφορες λαμογιές... και δεν μου περισσεύουν 50 ευρα για ενστάσεις... αλλά ας μην ανοίξω το στόμα μου περί δήμων κλπών ...

Είμαι βλέπεις βρεφονηπιοκόμος και θα ήθελα πολύ να δουλέψω σε βρεφονηπιακό ή μαιευτήριο.

Έχω 6 χρόνια να δουλέψω σε παιδικό και έχω τόση όρεξη! :roll:

Που θα πάει...:|

Είμαστε και σχεδόν συνάδελφοι! Νηπιαγωγός εγω! Δυστυχώς ούτε εγω δουλεύω...

Αν κορίτσια γράψατε πολλα αυτές τις μερες προσπαθώ να συντονιστω...

Απο εξετάσεις κι εγω μια χαρά, μονο ο αιματοκρίτης πρόλαβε κι έφτασε 32 οποτε μαζί με το folivit ξεκίνησα και σίδηρο, γιατι δεν παλεύει η ατονία με το μικρό ταλιμπανακι μου!

Υπνηλία εχω, αλλα δυστυχώς δεν μπορω να κανω κάτι γι'αυτο, ειναι κι ο μικρός μου και βοήθεια δεν εχω, η μητέρα μου ειναι αθηνα εγω Ρόδο και η πεθερά μου δεν μπορει για λόγους υγείας να κάνει πολλα πράγματα... Επίσης αναγούλες πολλές, και εχω διαπιστώσει οτι με πειράζουν τρέλα τα κοκκινστα... Ζαλάδες ευτυχώς δεν εχω...

Θίξατε κάπου τον θηλασμό! Εδω θα είμαστε να τα λέμε! Μια συμβουλή προς το παρόν, να πάτε σε σεμινάρια και εκδηλώσεις όσες ενδιαφέρεστε να θηλαςετε, ειναι πολυ βοηθητικά! Εγω θήλασα τον μικρό μου,μέχρι τώρα που έμαθα για την εγκυμοσυνη, δεν το έκοψα λόγω εγκυμοσύνης που λένε και καλα οτι δεν κάνει, αλλα γιατι κουραστηκα, ευτυχώς ήρθε φυσικά...

Αυχενική 30/9! Ανυπομονωωωωω!!!

Τι αλλο; Τι αλλο; Οι κοιλίτσες πως πάνε; Φουσκώνουν λίγο λίγο; Εμένα ναι, ειναι και δεύτερη εγκυμοσυνη, οποτε επιταχύνεται το θεμα... Αν δεν έχετε φουσκώσει ακομα, μην ανησυχείτε, στην πρώτη άρχισα να φαίνομαι ολίγον έγκυος μετα τον 4ο...

Κοριτσάκια θέλετε ε;;; Κι εγω... Αν και εχω προαίσθημα οτι ειναι πάλι αγοράκι, όπως και στο πρώτο ήθελα σαν τρελή κορίτσι και ήμουν σίγουρη οτι εχω αγόρι, όπως και επιβεβαιώθηκε... Αλλα και αγοράκι να ειναι πάλι θα χαρώ γιατι θα εχει παρέα το αστεράκι μου!!!!


APaXp3.png

Ptg7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σου κορίτσι !!!!δευτερομανουλα και εσύ ε;;;πόσο είναι το αγοράκι σου;;εμένα 4..κοιλιά και εμένα έχει πριστει αποτομα τώρα βέβαια τρώω και πολύ και πίνω και πολύ νερό !!!

Αν τέλεια που πλησιάζει η αυχενική σου όλα τέλεια θα είναι!!!!

Κοριτσάκι θέλω και εγώ ο γιος μου θέλει αγοράκι φυσικά!!!χαχαχα


0QA6p3.png

0RBop3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Όσο για την κοιλια εγω κορίτσια έχω το αντίθετο πρόβλημα γενικα η κοιλιακού ορίστηκε κ πετάχτηκε απο την 6 βδομαδα αδύνατον κ όμως πραγματικό . Δεν ξέρω που να το αποδώσω αλλα όλοι όσοι με βλέπουν το καταλαβαίνουν αμέσως !!! Τι να πω ???!!


NTTHp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Και εγώ με την τουαλέτα δεν τσ άπω ου καλά τώρα δηλαδή δεν πάω κάθε μέρα όπως πριν αλλά κάθε δεύτερη μερικές φορές! !!

Στον άγγελο ξεκίνησα 57 κιλά πήρα 13 τα έχασα όλα και παραπάνω μόλις ξεκίνησα δουλειά από το τρέξιμο έμεινα κόκκαλο

Τώρα ξεκίνησα κάπου 51 κιλά για να δούμε !


0QA6p3.png

0RBop3.png

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ με την τουαλέτα δεν τσ άπω ου καλά τώρα δηλαδή δεν πάω κάθε μέρα όπως πριν αλλά κάθε δεύτερη μερικές φορές! !!

Στον άγγελο ξεκίνησα 57 κιλά πήρα 13 τα έχασα όλα και παραπάνω μόλις ξεκίνησα δουλειά από το τρέξιμο έμεινα κόκκαλο

Τώρα ξεκίνησα κάπου 51 κιλά για να δούμε !

Έχεις περιθώριο λοιπόν εσυ! Κι εγω τρέχω με τον μικρό πολυ, αλλα δεν τα έχασα ολα... Πφφφ... Μετα θα τα χάσω συνολικά ;)


APaXp3.png

Ptg7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...