Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Καλημέρα κορίτσια !!! Έχω θετικο τεστ !!! Είμαι συγκρατημένα αισιόδοξοι γιατί ίσως κάποιες να έχετε διαβάσει και παλαιότερα ότι δεν θπηρξε  εύκολος για μένα π δρόμος της μητρότητας … μου είπαν και εδώ θα το προσπαθήσουμε να τα καταφέρουμε και εύχομαι να φτάσουμε έως το τέλος γιατί είναι παρά πολύ νωρίς ακόμα και μιλάμε δ ξέρω πως θα αντέξω να μην πάθει ψυχολογικά χαχαχα ειλικρινά … σας ευχαριστω όλες που πριν ακόμα ξεκινησω διέγερση ήσασταν παρά πολύ αισιόδοξες και μου γράφατε ελπισοφορα μηνύματα και γενικά που προσπαθούμε να ηρεμουμε η μια την άλλη . Εύχομαι μεγάλη βδομάδα που είναι να καταφέρουμε όλες να κάνουμε την προσωπική μας ανασταση !!! 
       

      θα πάρω στο κέντρο να τους ενημερώσω να δούμε πως θα προσχωρήσουμε τι θα γίνει με τα καφέ εάν συνεχιστούν κλπ κλπ 

      Απαράδεκτος … θα έπρεπε να σε είχε πάρει τηλέφωνο να σε καλέσει στο γραφείο … ντροπή του που ξεστόμισε να ψαχτείς έξω είσαι σε προχωρημένη εγκυμοσύνη … εγώ δεν θα απαντούσα καν και θα πήγαινα άλλου … δηλαδή η μαια τι έπαθε ;;;; Την πρόσβαλες της φώναξες της μίλησες  άσχημα ; Δεν ξέρουν ότι είναι η φύση της δουλειάς τέτοια που έχουν να φροντίσουν καθημερινά έγκυες μα κυρίως την ψυχολογία κάθε έγκυας που μέσα στο άγχος στην παράνοια κλπ είναι λογικό να κάνει ερωτήσεις ακόμα κ ανούσιες είναι ο ρόλος τους να απαντούν με ευγένεια … για μένα ήταν απαράδεκτος .. ποιος ήταν ; 

      Μπράβο!!!! Συγχαρητήρια!!! 🥰 Είδες που στο είχα πει? Αχνη γραμμη + καφέ = θετικη χοριακη.  Τώρα το πάμε βήμα βήμα....εγώ έχω επαναληπτική την Τετάρτη...το ίδιο άγχος θα έχω πάλι...

Μαμά για τρίτη φορά!


Recommended Posts

καθόλου δε πειράζει!!! ίσα ίσα!!! το θέλω ένα κουράγιο οσο να πεις!!! το μικρό μου είναι πολύ μικρό ακόμα, τον αύγουστο χρονίζει! θέλω πολύ όμως κι ένα τρίτο, να πω τη μαύρη αλήθεια μου θέλω απελπισμένα μια κόρη! το μόνο που με καθυστερούσε ήταν να χρονίσει η δεύτερη καισαρική!

αλήθεια πρόκειται να κάνει καμία 3η καισαρική; γιατί εγώ φοβάμαι λιγάκι....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 142
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πες μου ότι δε θα μάθεις το φύλο;;;;; οάου!!!!! μπράβο!!!! εγώ θα σκαγα!!!! και θα σκαγαν και οι άλλοι γύρω μου οπότε θα με δυσκόλευε αυτό νομίζω στο να κρατηθώ! που ξέρεις όμως.....

Link to comment
Share on other sites

E ναι λοιπόν, δε θα μάθουμε το φύλο να σου πω γιατί? Στα 2 που το μάθαμα ήταν αγόρια, άσε να είναι έκπληξη μπας κι αλλάξει το γούρι. Λένε γερό να είναι, αλλά άμα έχεις και 2 γιους εντάξει γερό να είναι αλλά πειράζει να μην έχει τσουτσούρι έτσι για ποικιλία? Εμένα όταν με το καλό γεννηθεί το τρίτο τα άλλα θα είναι 5 και 3. Λίγο νωρίς δεν είναι για σένα το τρίτο?Εκτός κι αν έχεις βοήθεια (εγώ μόνο τον άντρα μου έχω, η μαμά μου είναι ...μοντέρνα γιαγιά).


eNortjKzUjI0MDQ1MlWyBlwwFVECyw,,35.png eNortjKzUjI0MDQ1MlOyBlwwFVQCzA,,86.png eNortjKzUjI0NDUxsVCyBlwwFXwC1A,,33.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

σωστήηηη! χαχα! έτσι λέω κι εγώ! γερό να ναι αλλά να μην αλλάξει και λίγο χρώμα η μπουγάδα;;; όλο μπλε, γαλάζια, πράσινα.... εύχομαι όντως να ναι κόρη έτσι για αλλαγή!

αν έρθει η 3τη εγκυμοσύνη μες το επόμενο 2μηνο, αν όλα πάνε καλά εννοείται, ο μεγάλος μου θα ναι 4,5 χρονών και θα ετοιμάζεται για νηπιαγωγείο, ο μικρός 2 παρά κάτι και θα πάει κι αυτός παιδικό.

δε ξέρω αν τα σκέφτομαι καλά πείτε μου κι εσείς μια γνώμη...

είμαι αδιόριστη φιλόλογος και δουλεύω με ιδιαίτερα μαθήματα. η χρονιά μας αρχίζει από οκτώβρη έως μάη περίπου. πέρυσι γέννησα τέλος αυγούστου δε μπόρεσα να δουλέψω όπως ήθελα, είχα μόνο λίγες ώρες. φέτος το μικρό θα ναι 1 δε θα τον στείλω παιδικό οπότε αναγκαστικά θα μαι σπίτι. μια εγκυμοσύνη θα ταιριάξει για να μην αφήνω πολλές χρονιές να περάσουν ανεκμετάλλευτες επαγγελματικά. αν πω πχ νέο μωρο του χρόνου μετατοπίζεται η ανεργία μου κανα χρόνο ακόμα.

και ο άντρας μου την ίδια δουλειά κάνει οπότε λείπουμε απ το σπίτι απ το μεσημέρι και μετά όπου ενας σταθμός δε μας βολεύει και πολύ.

αλλά: απ το γενάρη της νέας χρονιάς η μαμά μου συνταξιοδοτείται οπότε θα μας καλύπτει τ απογεύματα. αυτό είναι το θετικό. αλλά απ τη μέση της επόμενης χρονιάς και μετά. οπότε και πάλι η εργασία μου δε θα ναι εφικτή. να την εκμεταλλευτώ λοιπόν τη χρονιά για ένα μπεμπέ ακομα! ε; ε;

σας κούρασα, αλλά είμαι σε σκέψη ακόμα.....

Link to comment
Share on other sites

εφοσον το εχεις σκεφτει ετσι.. ολα μια χαρα θα πανε..και ειμαι της γνωμης να το τολμησεις τωρα... μετα οσο μεγαλωνουν τα μικρα.. αρχιζεις λιγο να μην το παιρνεις και τοσο αποφαση.. δεν βλεπεις εμενα!!!:) :) στη βραση κολλαει το σιδερο!!!!


line_line_typew6_beg_d_typew9_time_1058673600_text_c5dfece1f3f4e520f0e1edf4f1e5ecddedefe9.gif

ΜΑΡΙΟΣ-ΝΙΚΟΣ:18/12/2003

ΝΙΚΟΛΑΣ:27/01/2006

Link to comment
Share on other sites

To τρίτο η ιδανική περίοδος να το κάνεις είναι όταν νιώσεις εσύ έτοιμη, εκτός απροόπτων βέβαια. Εσύ κι ο άντρας σου τα βάζετε κάτω και λέτε μπορούμε τώρα? Μπορούμε, βουρ! Αφού κι η μαμά θα βγει στη σύνταξη... Εμένα βγαίνει το Δεκέμβριο στη σύνταξη (κι έχω ΠΗΤ 7/2/11) τέλειο θα λέγατε αλλά καμία σχέση με βοήθεια. Οπότε τα βάλαμε κάτω με το τζούνιορ μου κι είπαμε μόνοι μας είμαστε, θέλουμε, θέλουμε και το κάναμε το τρίτο.Γεροί να είμαστε να μας ψοφήσει στο τρέξιμο κι ΑΥΤΗ (χαχα, αφήστε με να ονειρεύομαι!!).;););)


eNortjKzUjI0MDQ1MlWyBlwwFVECyw,,35.png eNortjKzUjI0MDQ1MlOyBlwwFVQCzA,,86.png eNortjKzUjI0NDUxsVCyBlwwFXwC1A,,33.png
Link to comment
Share on other sites

ωραία θα χω συμπαράσταση!!! να σαι καλά και με το καλό η κορούλα!!!

Ευχαριστώ πολύ, Άννα!

Λοιπόν, κι εγώ που τα υπολόγιζα για το πότε θα κάνω το τρίτο τι κατάλαβα; Μας ήρθε η ατυχία του Οκτώβρη και πάθαμε οικογενειακώς κλακάζ-έχασα το μωρό στην 18 εβδ, αυτό είχε σταματήσει να αναπτύσσεται την 16...). Όταν κάνουμε σχέδια, γελάει,λένε, ο Θεός....Οπότε κούκλα μου, αν το επιθυμείτε τόσο πολύ κι εσύ και ο άντρας σου να το κάνετε...να αφεθείτε ελεύθεροι και θα γίνει όποτε γίνει...

Εγώ μετά την απώλεια, φιλοσόφησα και απλοποίησα πολλά πράγματα στη ζωή...Η κόρη μου θα είναι 8 όταν γεννηθεί το μωρό-πρώτα ο Θεός- και ο γιος μου 5,5...Μακάρι να προλάβω και για τέταρτο.....:P


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ, Άννα!

Λοιπόν, κι εγώ που τα υπολόγιζα για το πότε θα κάνω το τρίτο τι κατάλαβα; Μας ήρθε η ατυχία του Οκτώβρη και πάθαμε οικογενειακώς κλακάζ-έχασα το μωρό στην 18 εβδ, αυτό είχε σταματήσει να αναπτύσσεται την 16...). Όταν κάνουμε σχέδια, γελάει,λένε, ο Θεός....Οπότε κούκλα μου, αν το επιθυμείτε τόσο πολύ κι εσύ και ο άντρας σου να το κάνετε...να αφεθείτε ελεύθεροι και θα γίνει όποτε γίνει...

Εγώ μετά την απώλεια, φιλοσόφησα και απλοποίησα πολλά πράγματα στη ζωή...Η κόρη μου θα είναι 8 όταν γεννηθεί το μωρό-πρώτα ο Θεός- και ο γιος μου 5,5...Μακάρι να προλάβω και για τέταρτο.....:P

δίκιο έχεις. έτσι ακριβώς είναι. αφού το θέλαμε-θέλουμε κάποια στιγμή θα γίνει. δε μπορεί. τη θυμάμαι την ιστορία σου πριν μερικούς μήνες:cry:. χάρηκα πολύ με τα νέα σου.

και 4η καισαρική;;; ποιο γιατρό έχεις και που γέννησες; με φρενάρει λίγο το θέμα καισαρική... μάλλον γιατί είχα λίγα παρατράγουδα σαν εμπειρίες....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


δίκιο έχεις. έτσι ακριβώς είναι. αφού το θέλαμε-θέλουμε κάποια στιγμή θα γίνει. δε μπορεί. τη θυμάμαι την ιστορία σου πριν μερικούς μήνες:cry:. χάρηκα πολύ με τα νέα σου.

και 4η καισαρική;;; ποιο γιατρό έχεις και που γέννησες; με φρενάρει λίγο το θέμα καισαρική... μάλλον γιατί είχα λίγα παρατράγουδα σαν εμπειρίες....

Όχι, αυτή-πρώτα ο Θεός- θα είναι η τρίτη καισαρική μου!

Στο μωράκι που έχασα δεν έκανα καισαρική, χάρη στον γιατρό μου(αν και ήμουν 18 εβδ).


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, κοριτσάκια!Να σας πω το μεγάλο δράμα που ζω? Δεν έχω καθόλου υπομονή με τα παιδάκια μου, δεν παίζω μαζί τους και τους φωνάζω με το παραμικρό κλαψ κλαψ και κάθε βράδυ στεναχωριέμαι...


eNortjKzUjI0MDQ1MlWyBlwwFVECyw,,35.png eNortjKzUjI0MDQ1MlOyBlwwFVQCzA,,86.png eNortjKzUjI0NDUxsVCyBlwwFXwC1A,,33.png
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα! αυτό το "δράμα" το έζησα-ζω κι εγώ...πες καμιά λεπτομέρεια, αυτό οφείλεται λόγω εγκυμοσύνης ή και πριν ήταν έτσι;

εγώ πχ νοιώθω λίγο αμήχανη με τα αγορίστικα παιχνίδια, τους πάγκους με τις βίδες, τ αυτοκινητάκια, τα φορτηγα κτλ και δεν έχω και μεγάλη φαντασία ως προς το άθλημα. έτσι ο γιος μου αναζητά συνέχεια τη παρέα του μπαμπά του.

και οι καθημερινές δουλειές τις περισσότερες φορές με αποτρέπουν απ το παιχνίδι επωμίζοντας περισσότερο το άγχος του φαγητού τους-ύπνου τους-καθαριότητας κτλ....

αυτό βέβαια δε με καθιστά best partener στα μάτια τους!

μάλλον γίνομαι η γραφική κυριούλα που τρέχει πανικόβλητη μεταξύ δωματίων....

στην εγκυμοσυνη υπήρξαν κάποιες φορες που έχασα τη ψυχραιμία μου με τον μεγάλο και φυσικά το μετανοιώνω...είναι η κούραση, οι ορμόνες κτλ

νομίζω όμως ότι τα παιδιά τη συγχωρούν τη μάνα και ξεχνάνε κάποιο ατυχές επεισόδιο....

έσω πιο χαλαρή με όλους και με σένα...

πολλές βόλτες! βοηθάνε όλη την οικογένεια!

Link to comment
Share on other sites

Αχ, κορίτσια...

Σας καταλαβαίνω απόλυτα! Τι να πω κι εγώ που έχω πάρει διδακτορικό στην παλαιοντολογία και στα είδη των δεινοσαύρων....Πτερανόδοντες, τερρανόσαυροι Ρεξ, αρπακτικά με συντροφεύουν καθημερινά, άντε και πλέιμομπίλ, κούκλες barbie και δεν συμμαζεύεται....

Βέβαια είμαι τυχερή γιατί εμένα παίζουν πολύ μεταξύ τους(μέχρι να πέσει το πρώτο μάλωμα) αλλά και επειδή στην γειτονιά ειδικά ο γιος μου έχει κάνει φιλίες με έναν συνομίλικο που μένει δίπλα μας και βρίσκονται κάθε απόγευμα ή στο σπίτι του ή στο σπίτι μας και παίζουνε...

Τώρα είναι και τα δυο τους στη γιαγιά, αρχές Αυγούστου θα πάω κι εγώ πάνω στους δικούς μου...αλλά αυτές τις μέρες τις απολαμβάνω με τον σύζυγο χωρίς παιδιά...χρειάζονται και αυτές!

Ρε παιδιά, λέτε να γέννησε η Θεολογία; καιρό έχει να εμφανιστεί...ή μήπως είναι διακοπές;


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

το συζητας; καλό είναι να μένουμε και λίγο μόνοι, να γεμίζουμε μπαταρίες και εμείς και τα παιδιά μας!

αύριο φυγουμε και εμείς για χαλκιδική στους άλλους παππούδες...για να δούμε....

δε τα πολυξέρουν τα παιδιά, τα βλέπουν σπάνια, χμ...για την ακρίβεια το μικρό μου η πεθερά μου δε το χει δει ποτέ...θέλω να μαι αισιόδοξη ότι θα περάσουμε καλά....

α κι ότι θα γυρίσουμε 5! μη το ξεχνάμε!

ίσως τώρα στις διακοπές μπορέσουμε όλες να χαλαρώσουμε περισσότερο, να ηρεμήσουμε και να εξαλειφθούν τα όποια προβληματάκια με τα παιδιά.

κακά τα ψέμματα η ρουτίνα μας δυσκολεύει. και ιδιαιτέρως τους γονείς που μεγαλώνουν μόνοι τα παιδάκια τους.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...