Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Πωλείται CITROEN SAXO, εκτυπωτης, φωτογραφική OLYMBUS


Recommended Posts

Κοπέλα μου, δεν με ταλαιπωρείς. Να συνεννοηθούμε προσπαθούμε. Αυτά συμβαίνουν.

Λοιπόν: Πήρα τηλέφωνο στο σέρβις της Singer και μου είπαν τα εξής: Το πέλμα (δηλαδή αυτό που πατάω πάνω το ποδαράκι για να ράψει) στοιχίζει 10 ευρώ, συν 40 ευρώ για πλήρες σέρβις, από τη στιγμή όμως που δεν θα βρουν κανένα άλλο πρόβλημα (π.χ. δοντάκια), αλλιώς η τιμή ανεβαίνει. Συνεπώς, πες μου, σε παρακαλώ: εκτός από το ποδαράκι, η μηχανή σου δουλεύει άριστα? Γιατί αν μου πάει κάνα κατοστάρικο το σέρβις, θα στεναχωρηθώ πολύ.

Για την ανταλλαγή: Πώς σου φαίνεται μια χύτρα ταχύτητας? Έχω μια χύτρα ταχύτητας ασφαλείας (δεν ανοίγει με τίποτα όταν μαγειρεύει) με ένα μακρύ χεράκι και ένα κοντό. Την αγόρασα με δραχμές αλλά δεν θυμάμαι ποια χρονιά, ούτε μάρκα θυμάμαι και επειδή τώρα είμαι στο γραφείο δεν μπορώ να δω και να σου πω (σίγουρα πάντως είναι μια καλή μάρκα γιατί δεν θα αγόραζα για το σπίτι μου χύτρα δεύτερης ποιότητας). Έχει μια βαλβίδα πράσινη και μία κόκκινη. Τη χρησιμοποίησα ελάχιστα και μετά την έκρυψα στο ντουλάπι (και εκεί παραμένει ακόμη) γιατί αποφάσισα ότι μου αρέσει περισσότερο να μαγειρεύω με κατσαρόλα ή στο φούρνο. Αν ενδιαφέρεσαι, πες μου και τα ξαναλέμε.

Για τη μεταφορά: Νομίζω το ταχυδρομείο είναι η μόνη λύση που σε εξυπηρετεί. Για να μην έχεις αμφιβολίες για το αν μπορείς να δείξεις εμπιστοσύνη (αφού είναι αδύνατον να έρθω Θεσσαλονίκη για ανταλλαγή χέρι με χέρι) θα κάνω εγώ το πρώτο βήμα. Θα σου στείλω πρώτα την κατσαρόλα ως δέμα, την παίρνεις από το ταχυδρομείο της περιοχής σου και μετά μου στέλνεις εσύ ως δέμα την ραπτομηχανή και την παίρνω εγώ από τα ΕΛΤΑ της περιοχής μου. Όσο για το αν θα πάθουν τίποτα τα προϊόντα μας, είμαι βέβαιη ότι δεν θα πάθουν τίποτα αφού είναι σιδερένια!

Αυτά για τώρα. Σκέψου το και τα ξαναλέμε. Χαιρετισμούς από Αθήνα. Μαρία

ΥΓ1: Να σου πω ότι αγαπώ τις παλιές μηχανές Singer. Έχω μία που κληρονόμησα από την προγιαγιά μου, μοντέλο 1890, πραγματική αντίκα. Ο μόνος λόγος που θέλω δεύτερη ραπτομηχανή είναι για να χρησιμοποιώ τη δεύτερη μηχανή γιατί φοβάμαι μην χαλάσω την πρώτη (η οποία δουλεύει άριστα) και μετά ίσως να μη μπορώ να τη φτιάξω. Και αν συμβεί αυτό, θα σκάσω από τη στεναχώρια μου.

ΥΓ2: Σε καταλαβαίνω απόλυτα όταν μιλάς για έλλειψη χρόνου. Μπορεί να έχω παιδάκια, έχω όμως έναν σύζυγο, μια δουλειά με υπερωρίες και ταυτόχρονα προσπαθώ να εκπονήσω το διδακτορικό μου. Ούτε σε μένα φτάνει το 24ωρο!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σου έγραψα:

1) "θα σου στείλω πρώτα την κατσαρόλα ως δέμα", εννοούσα "θα σου στείλω πρώτα τη χύτρα ως δέμα"

2) "μπορεί να έχω παιδάκια", εννοούσα "μπορεί να ΜΗΝ έχω παιδάκια"!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσι μου λοιπόν για να μην πεδευομαστε Άκου τι θα κάνω θα την ξαναπαω στην αντιπροσωπεία της singer στη Θεσσαλονίκη οπότε μπορέσω να κατεβω(πιστεύω σύντομα επειδή θα κλείσω σε οδοντίατρο) θα ξαναρωτησω για πιο σίγουρα(επειδή την είχε κοιτάξει πριν δύο χρόνια ένας κύριος εκεί) και θα ρωτησω το κόστος που χρειάζεται για να την φτιάξουνε,στην συνέχεια ξαναμιλαμε εντάξει;

Χύτρα έχω κορίτσι μου και με έχει βολεψει πολύ.θα δούμε γιαυτό λοιπόν μετά οκ;

Link to comment
Share on other sites

OK depi71. Ενημέρωσέ με για το κόστος όποτε μπορείς και τα ξαναλέμε για να αποφασίσουμε. Εγώ στο μεταξύ θα κοιτάζω στο forum για απάντησή σου. Χαίρομαι που ενδιαφέρεσαι για τη χύτρα μου, αλλιώς θα έπρεπε να σκεφτώ πάλι κάτω άλλο για να σου προτείνω. Λοιπόν: Η χύτρα μου είναι η SEB Sensor (θυμήθηκα να την κοιτάξω!). Νομίζω ότι δεν κυκλοφορεί πια (αν και, όπως είδα στο ίντερνετ, πωλούνται όλα τα ανταλλακτικά της). Δες στο παρακάτω link τη φωτογραφία της:

http://www.eaparts.gr/modelsearch.aspx?man=SEB&mod=SENSOR%2010%20LITERS%20(%3E27/10/92)&mid=8516

Να ξέρεις πάντως ότι η δική μου χύτρα δεν χρειάζεται κανένα ανταλλακτικό. Τα έχει όλα σχεδόν αχρησιμοποίητα (π.χ. δύο βαλβίδες, λάστιχο). Θυμάμαι ότι την πράσινη βαλβίδα την έβαζα για πιο εύκολα και γρήγορα φαγητά (π.χ. για να βράσει πατάτες) και την κόκκινη την έβαζα για πιο δύσκολα φαγητά (π.χ. για μοσχαράκι). Δεν νομίζω ότι τη δούλεψα πάνω από 5-10 φορές, γιατί απλά δεν τη βολεύτηκα (όπως σου είπα, προτιμώ το μαγείρεμα στην κατσαρόλα και στο φούρνο).

Συνεπώς τα ξαναλέμε. Χαιρετισμούς από Αθήνα. Μαρία

ΥΓ1: Σ' ευχαριστώ που προσφέρθηκες να πας τη Singer σου στη Θεσσαλονίκη για να μου πεις ακριβές κόστος. Να ξέρεις ότι το εκτιμώ πολύ.

ΥΓ2: αυτές τις μέρες που μιλάμε μαζί, μια φίλη μου από Αθήνα φεύγει μόνιμα για Καναδά και πουλάει την Singer ραπτομηχανή της λόγω έλλειψης χώρου στις βαλίτσες της στο αεροπλάνο. Την αγόρασε πέρυσι και είναι μια όμορφη ελαφριά ραπτομηχανή (η Singer Tradition, http://www.singerco.com/products/2182/2277-tradition,την αγόρασε 120 ευρώ, την πούλαγε 70 ευρώ και ήταν σε άριστη κατάσταση). Όμως δεν ενδιαφέρθηκα να την αγοράσω (ευτυχώς την πούλησε τελικά μόλις χθες) γιατί απλά πρόκειται για καινούριο μοντέλο. Τι να κάνω? Αφού αγαπώ τις παλιές βαριές ραπτομηχανές Singer!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

mariali καλησπερα δεν σε εχω ξεχασει απλα λογω των αρρωστιων των παιδιων μου δεν εχω καταφερει να κατεβω ακομα στην πολη,ελπιζω αυτην εβδομαδα να κατεβω,σε ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 4 εβδομάδες μετά...

ειναι σε χρωμα βαθυ κοκκινο/κερασι,αγορασμενο καινουριο το ετος 10/2001 εχει καινουρια λαστιχα,ειναι πενταθυρο και ειναι 1100 κυβικα,δινεται σε πολυ καλη τιμη και κατα προτιμιση θεσσαλονικη που βρισκομαστε και ευνοητους λογους,οποιος ενδιαφερεται παρακαλω πολυ σε πμ,ευχαριστω

Τιμη πωλησης 1500ε

εχουμε παραδωσει πινακιδες πριν δυο χρονια και βρισκεται εξω απο το σπιτι μας στην ανατολικη θεσσαλονικη

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...