Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 13 ώρες πρίν, Unicorns είπε:

      Καλημέρα σε όλες.Αυριο έχω χοριακη και από χθες το βραδάκι έχουν ξεκινήσει καφέ σταγονιτσες.Μιλησα με τον γιατρό μου και είπε να μην ανησυχώ.Ισως να είναι και εμφύτευσης.Συνεχιζω τα φάρμακα μου και το αποτέλεσμα θα φανεί αύριο.Απλα ήθελα να ρωτήσω έχει συμβεί σε καμία κάτι ανάλογο ;

      Όλα με το καλό αύριο!!!! Θα περιμένουμε τα καλά σου νέα!!!! 

      5 ώρες πρίν, Stef91 είπε:

      Κορίτσια τι κάνετε; Βλέπω πολλές εγκυμοσύνης, άλλες φτάνουν στο τέλος τους, για τις υπόλοιπες που προσπαθούμε ακόμη δεν ξέρω τι να ευχηθώ υπομονή!! Εγώ περιμένω περίοδο να ξεκινήσω την Πέμπτη προσπαθεία, πρώτη φορά με Γκοναλ, για να δούμε.. όλοι λένε να χαλαρώσω, αλλά πώς ;;;; 

      Σε νιώθουμε όλες! Είτε είναι η 1η πρώτη φορά είτε η 1000οστη  αυτό που περνάει η γυναίκα δε μπορεί να το νιώσει κανένας. Άγχος, προσμονή, ελπίδες, απαισιοδοξία...όλα μπερδεύονται! Όλα γίνονται στο δικο μας σώμα  και κατά επέκταση στη δική μας ψυχή....ΟΜΩΣ είμαστε πολύ τυχερες που έχουμε την σωματική και ψυχική υγεία να προσπαθήσουμε για το παιδακι μας! Εγώ κάθε φορά έλεγα ότι είμαι τυχερη που μπορώ να το προσπαθήσω, που μου δίνεται η ευκαιρία να το παλέψω. Υπάρχει κόσμος που δε μπορεί ούτε αυτό για πολλούς λόγους.  Οι γιατροί  και εμεις κάνουμε οτι καλύτερο μπορούμε και ο Θεός αποφασίζει ποτε είναι η στιγμή. Άρα να σκεφτείς ότι είσαι τυχερή που μπορείς να το προσπαθήσεις, να κάνεις θετικές σκέψεις, να το πάρεις αισιόδοξα και θα γίνει!!!! Σου εύχομαι ότι καλύτερο!!! 

      • Μου αρέσει 1
      • Ευχαριστώ 1

μανούλες Νοεμβρίου 2016 !!!


annoula_

Recommended Posts

Εγω ως πρωταρα εξακολουθω να φοβαμαι τα νερα χιχχιχιχι

Πωπω και με γυψο πως την παλεψες!!!

Τελικα τι εγινε εσπασαν τα νερα ή ξεκινησαν πονοι?

Συμφωνω απολυτα στα υπολοιπα!!! Και οντως αν στηριζει ο συζυγος ολα γινονται πιο ευκολα!!

Μετα το 40ημερο οντως στρωνει ή ειναι σχετικό? Μπορει να παρει και πολυ παραπανω η εδραιωση του θηλασμου? Ρυθμιζεται η παραγωγη ή τρεχουμε να προλαβουμε αλματα απο δω κ αλματα απο κει?

Αυτο λιγακι με προβληματιζει...

Τα άλματα θα τρέχουμε να τα προλάβουμε είτε θηλάζουμε είτε όχι.

Απ΄ ότι έχω διαβάσει, περίπου στις 40 ημέρες εδραιώνεται ο θηλασμός. Για άλλες ίσως να είναι πιο εύκολο από άλλες. Πρέπει όντως να ενημερωθούμε πριν γεννήσουμε, πχ. δεν ήξερα ότι είναι τόσο σημαντικό να τσεκάρουμε χαλινό του μωρού για να πάει καλά ο θηλασμός.

Vikib Με την σκηνή που περιέγραψες με το να έχεις κόσμο στο σπίτι που δεν βοηθάει και να κάθεται μόνο με το μωρό, μου προκάλεσε ένα εντονο deja vu... ουφ... χθες με πήρε η μάνα μου τηλ. να μου πει ότι έκλεισε εισιτήριο (χωρίς επιστροφή) να έρθει 10 μέρες πριν γεννήσω (από τη χαρά της, όπως είπε) και ο Θεός ξέρει πότε θα φύγει. Και το καλύτερο; Δεν συνεννοήθηκε μαζί μου πρώτα!:mad: Παλιότερα, σας έχω πει ότι τα περιμένει όλα έτοιμα από τον άντρα μου και εμένα. Τώρα, θα της εξηγηθώ πριν έρθει έτσι ώστε, αν δεν θέλει να βοηθήσει με μαγείρεμα και λίγο καθάρισμα στο σπίτι, να προγραμματίσει να κάτσει λίγο.

Πάντως, δεν ξέρω... πολύ θα ήθελα οι πρώτες μέρες με την μπέμπα μας να είναι ήρεμες και να είμαστε όσο το δυνατόν μόνοι μας εγώ και ο άντρας μου. Δεν τις θέλω τις επισκέψεις...


StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Τι λες τωρα κοριτσι μου. Εγω σε αυτη τη γεννα θα ειμαι πολυ σκυλα. Οσοι ερθουν στο νοσοκομειο υπαρχει η καφετερια. Σπιτι κανεις! Και αν ερθει η μανα μου αν θελει να βοηθησεκαλως. Αλλιως εχει και δικο της για καφε


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγω ως πρωταρα εξακολουθω να φοβαμαι τα νερα χιχχιχιχι

Πωπω και με γυψο πως την παλεψες!!!

Τελικα τι εγινε εσπασαν τα νερα ή ξεκινησαν πονοι?

Συμφωνω απολυτα στα υπολοιπα!!! Και οντως αν στηριζει ο συζυγος ολα γινονται πιο ευκολα!!

Μετα το 40ημερο οντως στρωνει ή ειναι σχετικό? Μπορει να παρει και πολυ παραπανω η εδραιωση του θηλασμου? Ρυθμιζεται η παραγωγη ή τρεχουμε να προλαβουμε αλματα απο δω κ αλματα απο κει?

Αυτο λιγακι με προβληματιζει...

Δ την παλευα..δ μ αφηναν καθολου μονη.εκλαιγα συνεχεια.γτ δ εφταιγα.

Τπτ απο τα δυο.με βαλανε 38+2με προκληση λογω διαβητη κ ινσουλινης.δ ειχα καθολου προυποθεσεις για τοκετο.μετα απο 15ωρες,2φορες προσταγλανδινη για τον τραχηλο δ αντεχα να μεινω το βραδυ με σπασμενα νερα(μου τα σπασανε)κ ισως ωκυτοκινη.ασε που ξεχασαν οτι ειχα διαβητη κ λογω οτι ημουν τοσες ωρες νηστικη επεσε το ζαχαρο κ δ μπορουσα να σταθω ορθια.κ λογω εξαντλησης κ ποδιου δ μπορουσα να βοηθησω με περπατημα.ετσι τους ειπα καισαρικη 10:30 το βραδυ.το καλο ειναι οτι συσπασεις δ μ πιασανε ποτε.τουλ δ πονεσα τζαμπα κ να κανω κ χειρουργιο!

Εξαρταται τη μαμα κ το μωρο ποτε θα στρωσει.για μενα οι πρωτοι δυο μηνες ηταν δυσκολοι.

Η εδραιωση μπορει να γινει κ νωριτερα.μην τα κοιτατε τα αλματα.οταν θα ζηταει πιο πολυ το μωρο απλα θα θηλαζετε πιο πολυ

Link to comment
Share on other sites

Τα άλματα θα τρέχουμε να τα προλάβουμε είτε θηλάζουμε είτε όχι.

Απ΄ ότι έχω διαβάσει, περίπου στις 40 ημέρες εδραιώνεται ο θηλασμός. Για άλλες ίσως να είναι πιο εύκολο από άλλες. Πρέπει όντως να ενημερωθούμε πριν γεννήσουμε, πχ. δεν ήξερα ότι είναι τόσο σημαντικό να τσεκάρουμε χαλινό του μωρού για να πάει καλά ο θηλασμός.

Vikib Με την σκηνή που περιέγραψες με το να έχεις κόσμο στο σπίτι που δεν βοηθάει και να κάθεται μόνο με το μωρό, μου προκάλεσε ένα εντονο deja vu... ουφ... χθες με πήρε η μάνα μου τηλ. να μου πει ότι έκλεισε εισιτήριο (χωρίς επιστροφή) να έρθει 10 μέρες πριν γεννήσω (από τη χαρά της, όπως είπε) και ο Θεός ξέρει πότε θα φύγει. Και το καλύτερο; Δεν συνεννοήθηκε μαζί μου πρώτα!:mad: Παλιότερα, σας έχω πει ότι τα περιμένει όλα έτοιμα από τον άντρα μου και εμένα. Τώρα, θα της εξηγηθώ πριν έρθει έτσι ώστε, αν δεν θέλει να βοηθήσει με μαγείρεμα και λίγο καθάρισμα στο σπίτι, να προγραμματίσει να κάτσει λίγο.

Πάντως, δεν ξέρω... πολύ θα ήθελα οι πρώτες μέρες με την μπέμπα μας να είναι ήρεμες και να είμαστε όσο το δυνατόν μόνοι μας εγώ και ο άντρας μου. Δεν τις θέλω τις επισκέψεις...

Τι εννοεις τα θελει ολα ετοιμα απο τον αντρα σου και απο σενα ο συζυγος φανταζομαι εργαζεται κι εσυ ετοιμόγεννη και μετα λεχώνα τι να πρωτο κανεις καλως να ερθει η μανα σου για επισκεψη 1-2 μερες, αν βοηθησει με το σπιτι οσο εχεις το μωρο να κατσει παραπανω ενα χεράκι ειναι χρήσιμο βοήθειας παντα! Αλλα οχι να εχεις δυο μωρα σπιτι μανα και παιδι να προσεχεις παει πολυ και το θεωρω έλλειψη τακτ και ευγένειας εκ μέρους του γονέα.


[sIGPIC][/sIGPIC]N3Znp3.png

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα κοιλουμπες και μωρακια!!!

Τι κανετε???

Αχ πλησιαζει Παρασκευη...Εχω αρχισει να νιωθω αρκετη ανασφαλεια πλεον μονη στο σπιτι χωρις τον αντρα μου... Αλλα να συμβει κατι σκ δε στεκει στατιστικα...

Bικη πω πω...δυσκολη φαση η πρωτη γεννα...και εγω δε θα αντεχα να περιμενω και να ταλαιπωρουμαι με ολα αυτα. Αυτη τη φορα ολα θα πανε καλυτερα!!

Τωρα που λετε για επισκεψεις...εμενα με προβληματιζει στο νοσοκομειο, που οσο να ναι θα εχω την ταλαιπωρια μου και το μωρο μονιμα διπλα μου (πρωτα ο Θεος!).

Δεν πιστευω να θελουν να μου πιανουν το μωρο και να βαζουν την κεφαλα τους στο κουνακι!!

Ελπιζω δε να βρω δικλινο γιατι μονολινο χλωμο, εχει ελαχιστα...

Θα εχω τους δικους μου, θα εχω και τους επισκεπτες της διπλανης!!

Ουτε που ξερω πως ειναι η πτερυγα που θα μπω και αν θα εχει χωρο εξω να καθονται...

Και εγω τι? Θα παραταω το μωρακι μου να χαιρεταω?? ή θα το αφήνω να το επιτηρεί η μάνα μου όσο θα χαιρετάω??

Εσεις οι παλιες πως το διαχειριστικατε ολο αυτο το θεμα??

Παλι με επιασε το ρημαδοαγχος...ουφφ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τι εννοεις τα θελει ολα ετοιμα απο τον αντρα σου και απο σενα ο συζυγος φανταζομαι εργαζεται κι εσυ ετοιμόγεννη και μετα λεχώνα τι να πρωτο κανεις καλως να ερθει η μανα σου για επισκεψη 1-2 μερες, αν βοηθησει με το σπιτι οσο εχεις το μωρο να κατσει παραπανω ενα χεράκι ειναι χρήσιμο βοήθειας παντα! Αλλα οχι να εχεις δυο μωρα σπιτι μανα και παιδι να προσεχεις παει πολυ και το θεωρω έλλειψη τακτ και ευγένειας εκ μέρους του γονέα.

Κι εγώ συμφωνώ μαζί σου...


StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα κοιλουμπες και μωρακια!!!

Τι κανετε???

Αχ πλησιαζει Παρασκευη...Εχω αρχισει να νιωθω αρκετη ανασφαλεια πλεον μονη στο σπιτι χωρις τον αντρα μου... Αλλα να συμβει κατι σκ δε στεκει στατιστικα...

Bικη πω πω...δυσκολη φαση η πρωτη γεννα...και εγω δε θα αντεχα να περιμενω και να ταλαιπωρουμαι με ολα αυτα. Αυτη τη φορα ολα θα πανε καλυτερα!!

Τωρα που λετε για επισκεψεις...εμενα με προβληματιζει στο νοσοκομειο, που οσο να ναι θα εχω την ταλαιπωρια μου και το μωρο μονιμα διπλα μου (πρωτα ο Θεος!).

Δεν πιστευω να θελουν να μου πιανουν το μωρο και να βαζουν την κεφαλα τους στο κουνακι!!

Ελπιζω δε να βρω δικλινο γιατι μονολινο χλωμο, εχει ελαχιστα...

Θα εχω τους δικους μου, θα εχω και τους επισκεπτες της διπλανης!!

Ουτε που ξερω πως ειναι η πτερυγα που θα μπω και αν θα εχει χωρο εξω να καθονται...

Και εγω τι? Θα παραταω το μωρακι μου να χαιρεταω?? ή θα το αφήνω να το επιτηρεί η μάνα μου όσο θα χαιρετάω??

Εσεις οι παλιες πως το διαχειριστικατε ολο αυτο το θεμα??

Παλι με επιασε το ρημαδοαγχος...ουφφ

Να σου πω.... δεν έχω ξαναγεννήσει, αλλά επειδή το έχω σκεφτεί καλά αποφάσισα ότι θα κάνω ό,τι πρέπει και ό,τι θέλω εγώ κι ας μην φαίνομαι ευγενική. Όποιος θέλει να έρθει, ας έρθει 2 λεπτά να πει την ευχή του και να περάσει έξω από το δωμάτιο με το καλό. Αλλιώς είτε θα τους λέει ο άντρας μου ότι θέλω να θηλάσω και θα τους βγάζει έξω είτε αν παίρνουν τηλέφωνο για να έρθουν να τους λέει να περάσουν κάποια άλλη στιγμή. Οι συγγενείς (γονείς-αδέρφια) λίγο-πολύ καταλαβαίνουν ελπίζω.

Το μωρό δεν θα το παρατάς καθόλου. Θα δέχεσαι μια ευχή και μετά θα στέλνεις τη μαμά σου έξω να τους μιλάει, να τους πάει στην καφετέρια κτλ κτλ. Αν δεν έχει χώρο να κάθονται, να φεύγουν. Εσύ μην σκας και γι αυτό! Δεν θα κάνουμε και τις καλές οικοδέσποινες στο νοσοκομείο...

Επίσης, είναι αγενές να έρχεται ο οποιοσδήποτε από έξω και να θέλει να χαϊδέψει και να φιλήσει (!) το μωρό και ένας Θεός ξέρει με ποιους έχει συναναστραφεί πιο πριν.

Μην αγχωνόματε άδικα- μόλις έχουμε τα μπεμπάκια μας αγκαλιά όλα θα στρώσουν. :)


StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι, εχεις δίκιο Ziliher... και ναι φυσικά οφειλουν να αντιλαμβανονται και να σεβονται...αλλα αυτο που ειναι για εμας αυτονοητο δεν ξερω αν ειναι και για τους αλλους!

Παντως ειμαι ετοιμοπολεμη εχω βαλει στο νεσεσερ αντισιπτικα, οινοπνευμα, μαντηλακια dettol κλπ. Ολα θα ειναι πανω στο κομοδινο καλου κακου αν καποιο ζωο (ε sorry αγαπημενος επισκεπτης ηθελα να πω) πάει να κάνει ντου στο μωρο μου θα φαει ψεκασμα!!!! χαχαχα

Ας κανει η μαμα και μετα ο αντρας μου τις δημοσιες σχεσεις...

Εμεις αρκετα ζορια εχουμε ηδη φαει -αγχη και ορμονες τοσο καιρο- και θα φαμε ακομη...

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα κοιλουμπες και μωρακια!!!

Τι κανετε???

Αχ πλησιαζει Παρασκευη...Εχω αρχισει να νιωθω αρκετη ανασφαλεια πλεον μονη στο σπιτι χωρις τον αντρα μου... Αλλα να συμβει κατι σκ δε στεκει στατιστικα...

Bικη πω πω...δυσκολη φαση η πρωτη γεννα...και εγω δε θα αντεχα να περιμενω και να ταλαιπωρουμαι με ολα αυτα. Αυτη τη φορα ολα θα πανε καλυτερα!!

Τωρα που λετε για επισκεψεις...εμενα με προβληματιζει στο νοσοκομειο, που οσο να ναι θα εχω την ταλαιπωρια μου και το μωρο μονιμα διπλα μου (πρωτα ο Θεος!).

Δεν πιστευω να θελουν να μου πιανουν το μωρο και να βαζουν την κεφαλα τους στο κουνακι!!

Ελπιζω δε να βρω δικλινο γιατι μονολινο χλωμο, εχει ελαχιστα...

Θα εχω τους δικους μου, θα εχω και τους επισκεπτες της διπλανης!!

Ουτε που ξερω πως ειναι η πτερυγα που θα μπω και αν θα εχει χωρο εξω να καθονται...

Και εγω τι? Θα παραταω το μωρακι μου να χαιρεταω?? ή θα το αφήνω να το επιτηρεί η μάνα μου όσο θα χαιρετάω??

Εσεις οι παλιες πως το διαχειριστικατε ολο αυτο το θεμα??

Παλι με επιασε το ρημαδοαγχος...ουφφ

Καλημερα!μαμα.μια κ γω θα προσπαθησω να ειμαι μονη στο δωματιο.οι δικοι μου επισκεπτες ηταν πολυ τυπικοι.στο επισκεπτηριο ερχοταν ο αντρας μου κ εβγαινε η μαμα μου.καθοντουσαν στο διαδρομο κ εμπαινεα 1η 2 το πολυ.πχ ζευγαρι.αγκαλια την πηραν μονο η μαμα μου,η πεθερα μου,η γιαγια μου κ ο αδερφος μου.εκτος απο μενα κ τον αντρα μου εννοειται.μπορει στη μια ωρα να περασαν κ 20επισκεπτες αλλα καθοντουσαν 2λεπτα

Αν κοιμαται η μπουμπου αφηνεις μπαμπα η γιαγια στο δωματιο κ πας κυλικειο με τους επισκεπτες.

Επισης μπορεις να τους πεις να λενε στο τηλεφωνο οτι ταλαιπωρηθηκες λιγο γτ κρατησε πολυ ωρα ο τοκετος η οτι το μωρο το χουν στη λαμπα λογω ικτερου να γλιτωσεις μερικες επισκεψεις

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ ΑΓΑΠΗΜΕΝΕΣ ΠΩΣ ΕΙΣΤΕ ΣΗΜΕΡΑ?

ΤΟ ΘΕΜΑ ΠΕΡΙ ΕΠΙΣΚΕΨΕΩΝ ΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΖΕΙ ΑΡΚΕΤΑ. ΕΓΩ Κ Ο ΑΝΤΡΑΣ Μ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑΜΕ ΝΑ ΛΕΜΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΖΧΟΜΑΣΤΕ ΕΠΙΣΚΕΨΕΙΣ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΓΙΑ 40 ΜΕΡΕΣ Κ ΜΕΤΑ ΒΛΕΠΟΥΜΕ. ΧΤΕΣ ΗΡΘΕ Η ΠΕΘΕΡΑ Μ ΜΕ ΠΑΠΟΥΤΣΙΑ ΟΛΟ ΧΩΜΑΤΑ Κ ΑΚΑΘΑΡΣΙΕΣ ΖΩΩΝ ΚΟΤΟΠΟΥΛΑΚΙΑ ΝΟΜΙΖΩ, Κ ΤΗΣ ΕΙΠΑ ΜΕ ΤΡΟΠΟ Κ ΔΕΝ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ ΑΝ ΤΗΣ ΚΑΚΟΦΑΝΗΚΕ ΟΤΙ ΜΟΝΟ ΕΓΩ Κ Ο ΜΠΑΜΠΑΣ ΤΗΣ ΑΝΤΕ Κ ΤΑ ΑΔΕΡΦΑΚΙΑ ΤΗΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΜΠΑΙΝΟΥΜΕ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ Κ ΠΟΣΟ ΜΑΛΛΟΝ ΝΑ ΤΗΝ ΑΚΟΥΜΠΑΜΕ ΜΕ ΤΑ ΒΡΩΜΕΡΑ Κ ΛΕΡΩΜΕΝΑ ΧΕΡΙΑ ΜΑΣ. ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΔΕΝ ΤΗΣ ΤΟ ΕΙΠΑ, ΑΛΛΑ ΤΗΝ 1 ΜΕΡΑ Π ΒΓΗΚΑΜΕ ΑΠΟ ΤΗ ΜΕΝΝ ΗΡΘΕ ΜΠΗΚΕ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΒΑΛΕΙ ΑΝΤΙΣΗΠΤΙΚΟ ΤΗΝ ΞΕΣΚΕΠΑΣΕ ΤΗΝ ΑΓΚΙΞΕ Κ ΜΕΝΑ Μ ΑΝΑΨΑΝ ΤΑ ΛΑΜΠΑΚΙΑ.

Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΝΟΙΩΘΩ ΛΙΓΟ ΣΚΥΛΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ, Η ΜΠΟΥΜΠΟΥ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ ΑΓΑΠΗΜΕΝΕΣ ΠΩΣ ΕΙΣΤΕ ΣΗΜΕΡΑ?

ΤΟ ΘΕΜΑ ΠΕΡΙ ΕΠΙΣΚΕΨΕΩΝ ΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΖΕΙ ΑΡΚΕΤΑ. ΕΓΩ Κ Ο ΑΝΤΡΑΣ Μ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑΜΕ ΝΑ ΛΕΜΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΖΧΟΜΑΣΤΕ ΕΠΙΣΚΕΨΕΙΣ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΓΙΑ 40 ΜΕΡΕΣ Κ ΜΕΤΑ ΒΛΕΠΟΥΜΕ. ΧΤΕΣ ΗΡΘΕ Η ΠΕΘΕΡΑ Μ ΜΕ ΠΑΠΟΥΤΣΙΑ ΟΛΟ ΧΩΜΑΤΑ Κ ΑΚΑΘΑΡΣΙΕΣ ΖΩΩΝ ΚΟΤΟΠΟΥΛΑΚΙΑ ΝΟΜΙΖΩ, Κ ΤΗΣ ΕΙΠΑ ΜΕ ΤΡΟΠΟ Κ ΔΕΝ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ ΑΝ ΤΗΣ ΚΑΚΟΦΑΝΗΚΕ ΟΤΙ ΜΟΝΟ ΕΓΩ Κ Ο ΜΠΑΜΠΑΣ ΤΗΣ ΑΝΤΕ Κ ΤΑ ΑΔΕΡΦΑΚΙΑ ΤΗΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΜΠΑΙΝΟΥΜΕ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ Κ ΠΟΣΟ ΜΑΛΛΟΝ ΝΑ ΤΗΝ ΑΚΟΥΜΠΑΜΕ ΜΕ ΤΑ ΒΡΩΜΕΡΑ Κ ΛΕΡΩΜΕΝΑ ΧΕΡΙΑ ΜΑΣ. ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΔΕΝ ΤΗΣ ΤΟ ΕΙΠΑ, ΑΛΛΑ ΤΗΝ 1 ΜΕΡΑ Π ΒΓΗΚΑΜΕ ΑΠΟ ΤΗ ΜΕΝΝ ΗΡΘΕ ΜΠΗΚΕ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΒΑΛΕΙ ΑΝΤΙΣΗΠΤΙΚΟ ΤΗΝ ΞΕΣΚΕΠΑΣΕ ΤΗΝ ΑΓΚΙΞΕ Κ ΜΕΝΑ Μ ΑΝΑΨΑΝ ΤΑ ΛΑΜΠΑΚΙΑ.

Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΝΟΙΩΘΩ ΛΙΓΟ ΣΚΥΛΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ, Η ΜΠΟΥΜΠΟΥ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ.

Ποσο μαλλον εσεις που ησασταν και προωρακια!, βρε δεν παει καλα ο κοσμος. Εγω το λεω. Αντιμετωπιζω ιδια θεματακια. Κι εγω θα πω τουλαχιστον ενα διμηνο οχι σε επισκεψεις. και αν ερθουν παρα τις συστασεις θα τους προσβαλλω με τον τροπο μου, αντισυπτικα, μασκες, και με πρωτη ερωτηση αν εχουν κανει το αντιγριπικο. Ρωτησα την παιδιατρο πχ για την μανα μου αν ερχεται και μου ειπε κανεις δεν θα ερθει αν δεν εχει κανει αντιγριπικο. Φετος θα ειναι η χειροτερη γριπη.


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ποιους δεχόμαστε για επισκεψη πχ μονο γονεις κ πεθερικα η και αυτους τους λεμε να περιμενουν 40 μερες? αδερφια δεχόμαστε δικα μας? παιδια ντρεπομαι αλλα ειναι εποχη ιώσεων και γεννάω χειμωνα ακομα χειροτερα!

Τι τους λεμε? στο μαιευτήριο θα ερθουν οι δικοι μου και οι γονεις του αντρα μου κ ισως και τα αδερφια του.


[sIGPIC][/sIGPIC]N3Znp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ωραια, θα ερθουν στο νοσοκομειο, μετα για ενα διαστημα δεν μπορουν να μην ερχονται σπιτθ??? Εγω ουτε τον γιο μου σχολειο δεν θα στειλω για 3 μηνες για να μη μου κουβαλησει ιωσεις.


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα!!!!!

ειχα παει για λιγα ψωνια τα βασικα για φαγητο οχι πολλα πολλα αφου πρεπει και να προσεχω.και εκατσα να πιω εναν καφε με μια φιλη.ειχα ακριβως αυτη τη συζητηση.

Μου λεει θα τους το ξεκοψεις οποιος παιρνει τηλ οτι δεν δεχεσαι το 40 ημερο και κρατας το τυπικο της λεχωνας!!!!εγω φοβαμαι οτι θα σκανε κουμπαροι και τετοια που δεν "νιωθουν" και δεν εχω καμια ορεξη κοριτσια οπως το σκεφτομαι να καθομαι να φτιαχνω καφεδες και τετοια.εδω τωρα που ειμαι εγκυος ηρθαν προχθες και δεν λεω:ελα πιες καφε αλλα και εγω θελω να φαω και να ξαπλωσω εστω στον καναπε.ηρθαν με τα πιτσιρικια 7το βραδυ και εφυγαν στις 1.τα δε μικρα ειχαν κοιμηθει στους καναπεδες.η αγενεια στο μεγαλειο της.τα ριχταρια απο τους καναπεδες στο πατωμα.κατσε ρε συ.με βλεπεις εγκυο και φευγεις και μου εχουν κανει τα παιδια ςνα σπιτι οχι μπουρδελο,εχυναν τις πορτοκαλαδες στο πατωμα χωρις υπερβολη.ποιος θα τα μαζεψει;;;;;;;;;

και τους το ειπα απ εξω απ εξω οτι θελω ηρεμια οταν γεννησω.χ3στηκ@ αν παρεξηγηθουν.ειλικρινα.και στο μαιευτηριο να ερθουν σιγα μην κατεβω να τους δω κιολας στην καφετερια.εγω εδω φοβαμαι μην ερχονται.δεν ξερω.εγω παντως καταλαβαινω οτι οταν γενναει ο αλλος θελει την ηρεμια του,να κοιμηθει,να βρει τους ρυθμους του.δυστυχως υπαρχουν και οι ανεγκεφαλοι.

Link to comment
Share on other sites

Διακινδυνευεις να βαλεις το νεογεννητο σου στο νοσοκομειο μονο και μονο γιατι θα ντραπεις να πεις στους γυρω να μην ερχονται;;; Ποιος θα σταθει διπλα σου αν νοσηλευτειτε; ολοι αυτοι;;;Εγω ετσι το σκεφτομαι! Βρε εδω πεθαινουν μωρακια επειδη τα φιλησε μαμα η μπαμπας και ειχαν ερπη στα χειλη που βγαινει λογω αγχους! Οχι τωρα πραγματα απλα!


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...