Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Angot είπε:

      ναι αλλά όσο περνάνε οι βδομαδες ειμαι πιο σίγουρη ! τώρα είμαι εκει που με ήθελε ο γιατρός υποτίθεται στις 30 ! και αντί να χαιρομαι περισσότερο νιώθω ότι μ φταίνε όλα! 

      Είναι η επίδραση των ορμονών,σε συνδυασμό με τους πόνους και την ψυχική κόπωση. Ο,τι νιώθεις είναι απολύτως φυσιολογικό.Ακομα και αν ξυπνήσεις μια μέρα και θέλεις να δείρεις όλο τον κόσμο,πάλι νορμάλ θα είναι. Είσαι σε καλό δρόμο,λίγες εβδομάδες έμειναν,κάνε υπομονή❤️

      • Λυπημένη/-ος 1

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ 2011


bloublou

Recommended Posts

lisa μου την ιστορια μου την ξέρεις;;;;

Ακου γλυκια μου. Τα ματια μου στην εντατική ειδαν πολλά. Ειδαν μωράκια με φυσιμα στην καρδια, ειδαν μωράκια με προβλημα στο στομάχι, ειδαν μωράκι χωρις ανοιχτο όρθο...Ολα μα όλα νεογέννητα. Και ολα γινανε καλα και τα πηραν οι μαμαδες στο σπιτι τους υγιέστατα. Το μεγάλο μου παραπονο ήταν που δεν τον ειχα και εγω απο την αρχη σπίτι και τον έβλεπα μονο στο νοσοκομειο. Ομως αφου ειναι για το καλο του παιδιου, αυτο θα σκέφτεσει και θα παιρνεις θαρρος και κουράγιο. Ναι, θα δουλέψεις θηλαστρο και μην αγχώνεσαι. Ολα θα πάνε καλα!

Μολις γεννηθει θα κάνει επεμβασουλα ή αργοτερα???

Virgi μου τότε ειναι ωραια εμπειρια! Για να το σκεφτώ και εγω......

Γλυκιά μανούλα τι πέρασες,,, όμως μας δίνεις κουράγιο να το ξέρεις!!!!!!!


"cogito,ergo sum"

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Κατερινα τωρα που θα γεννησεις ?

Στο Γαια!

Vanilla σε ολες τις μανουλες ευχομαι να έχουν τα παιδάκια τους κοντα τους και να ειναι γερα.Αλλά και κάτι να τυχει, πχ οπως η τιτινα με το προωρο μωράκι της, να έχουμε δυναμη και κουράγιο, γιατι οι ψυχουλες αυτες θέλουν τους γονεις τους δυνατους και ψυχραιμους. Γι αυτο πρέπει να ειμαστε δυνατοι και να αντιμετωπίζουμε τα πάντα με θάρρος!!!!!

Αλλα....ναι λεμε κιόλας οτι ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΙΓΟΥΡΕΣ ΟΤΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ!!!!!!!!!!!!!


cEyXp3.png

q61sp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μου δίνετε τόσο κουράγιο... ναι, Κατερίνα μου μολις γεννηθεί θα πρέπει να γίνει για να μπορει μετά να λειτουργεί σωστά το εντερακι.

Ευτυχώς που εχω και τον άντρα μου και με στηρίζει αφάνταστα.

Βιργινακι, έχεις δίκιο είναι πολυ σημαντικό που το βρήκαμε και το παρακολουθούμε κ δε θα χαθεί πολύτιμος χρονος


Gbjsp2.png

XUUFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Στο Γαια!

Vanilla σε ολες τις μανουλες ευχομαι να έχουν τα παιδάκια τους κοντα τους και να ειναι γερα.Αλλά και κάτι να τυχει, πχ οπως η τιτινα με το προωρο μωράκι της, να έχουμε δυναμη και κουράγιο, γιατι οι ψυχουλες αυτες θέλουν τους γονεις τους δυνατους και ψυχραιμους. Γι αυτο πρέπει να ειμαστε δυνατοι και να αντιμετωπίζουμε τα πάντα με θάρρος!!!!!

Αλλα....ναι λεμε κιόλας οτι ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΙΓΟΥΡΕΣ ΟΤΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ!!!!!!!!!!!!!

;);););););););););););)


"cogito,ergo sum"

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

lisa μου την ιστορια μου την ξέρεις;;;;

Ακου γλυκια μου. Τα ματια μου στην εντατική ειδαν πολλά. Ειδαν μωράκια με φυσιμα στην καρδια, ειδαν μωράκια με προβλημα στο στομάχι, ειδαν μωράκι χωρις ανοιχτο όρθο...Ολα μα όλα νεογέννητα. Και ολα γινανε καλα και τα πηραν οι μαμαδες στο σπιτι τους υγιέστατα. Το μεγάλο μου παραπονο ήταν που δεν τον ειχα και εγω απο την αρχη σπίτι και τον έβλεπα μονο στο νοσοκομειο. Ομως αφου ειναι για το καλο του παιδιου, αυτο θα σκέφτεσει και θα παιρνεις θαρρος και κουράγιο. Ναι, θα δουλέψεις θηλαστρο και μην αγχώνεσαι. Ολα θα πάνε καλα!

Μολις γεννηθει θα κάνει επεμβασουλα ή αργοτερα???

Virgi μου τότε ειναι ωραια εμπειρια! Για να το σκεφτώ και εγω......

Κατερίνα μου ειδικά όταν τα ακούω απο σένα έχει μια παραπάνω βαρύτητα με όλα αυτά που περασες κι εσυ. Και έχεις δίκιο, ΌΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ


Gbjsp2.png

XUUFp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα και καλό μήνα κορίτσια μου:P:p

maria elpida σε ευχαριστώ για τις ευχές σου για τον Θωμά μου.:tongue:με το καλό η καραμελίτσα σου να σου γλυκάνει ακόμα περισσότερο την ζωή σου......

Γράψατε πολλά.....θα γράψω όσα θυμάμαι......

ένα νυχτικάκι θα το χρειαστούμε όπωςδηποτε όταν θα μπούμε στην αίθουσα τοκετών και ειδικα στο μπούμ........πυτζαμούλα μετά τον τοκετό βολεύει απλα προσοχή στην μπλούζα να έχει μεγάλο ή ευκολο άνοιγμα για τον θηλασμό.......

μαλακτικό μπορούμε να βάλουμε από την αρχή.....η προδέρμ έχει ίδιο μαλακτικό με το απορρυπαντικό.....έγω τα χρησημοποιούσα απο την αρχη και τα δύο.....

όσες μπορείτε να έχετε μαζ'ι τα μωράκια σας να το απαιτήσετε........οι πρώτες ώρες είναι πολύ σπουδαίες και για σας και για το μωράκι και να ζητήσετε να θηλάσετε στην μια ώρα απο τον τοκετό........

δεν θυμάμαι τι άλλο.....

στις 12 έχω το πρώτο μάθημα ανώδυνου τοκετού........ότι μάθω θα σας το μεταφέρω.......φιλάκια πολλά και να έχουμε μια όμορφ εβδομάδα.;)

Link to comment
Share on other sites

καλημερα φιλεναδιτσες!!

πως ειστε σημερα, εγω ειμαι ξυπνια απο τις 5 και καιγομαι απο καουρες!

ΚΑΙΓΟΜΑΙ ομως.... τι θα κανω??

εχτες ειχαμε παει στην μαμα μου για φαγητο, μου εφτιαξε και στεφανι Πρωτομαγιατικο, πολυ ωραιο!!!

Αυτό φαντάζομαι κι εγώ για το στρώμα, απλά έλεγα μήπως είχατε βρει κάποιο τρόπο έστω να πάρουμε τη σκόνη, με κάποιο wettex? Δεν ξέρω μπορεί να λέω και βλακείες. Απλά επειδή ο μπεμπούκος μου μάλλον θα κάνει επέμβαση, μετά θέλω να τον έχω σε αποστειρωμένο περιβάλλον.

Λιζακι, απο οτι ειπαν και οι αλλες κοπελες δεν πλενονται τα στωματα.

μπορεις ομως να τα περασεις με ατμοκαθαριστη αν εχεις ή μπορεις να δανειστεις.

Εμεις πηραμε υποστρωμα με λαστιχο που το καλυπτει ολο το οποιο πλενεται.

Επίσης κάνει βρεφικό μαλλακτικό στα ρουχαλάκια ή προκαλεί αλλεργίες;

εγω πηρα της προδερμ και μαλακτικο και απορρυπαντικο, δεν υπαρχει προβλημα απο οσο ξερω..

Και συμπληρώνω την ερώτηση σου: ξεχωριστή για μας κ ξεχωριστή για τα μωράκια μας???

εγω ελεγα να παρω μια αλλα ο αντρουλης και η μαμα λενε μια την καθεμια μας!! εγω εχω και πολλα γαι την μπεμπα!

Vanilla ποσο δίκιο έχεις. Εγώ πήγα στα Λητω για κανενα ρουχο για μενα και τα πήρα στο κρανιο. Μου σπάσανε τα νευρα με το ποσο φορτικες ειναι.Ξεπερνάνε τα όρια!

Εγώ πηρα πυζαμουλα. Νυχτικο δεν φοράω ποτε και θα ένιωθα πολυ χαλια με αυτο.....

και εμεις ειχαμε παει στα Λητω και μαλιστα μετα απο κανα μηνα με πηραν και τηλ να με ρωτησουν αν αποφασισα, πολυ πιεστικες!!!

εγω πηρα νυχτικο L μεγεθος και πυτζαμακια αλλα πιστευω θα τα φορεσω και μετα, φοραω νυχτικακια το καλοκαιρι.

Βρε κορίτσια, σχεδόν όλα τα εσωρουχακια που εχω δει έχουν άνοιγμα μόνο κάτω στην πανα... Είναι βολικό αυτό;; Μου φαίνεται μικρή η τρυπουλα που έχουν στο κεφάλι, και ειδικά στην αρχή που θα πρέπει να στηρίζεται το κεφάλι πως θα του τα περνάω;

Λιζακι εγω πηρα εσωρουχακια απο το premaman τα οποια εχουν ντραπε ανοιγμα.

ειναι πολυ βολικα, τα ειχε μια φιλη μου.

τα ανοιγεις και ακουμπας το μωρακι και το κεφαλακι του δεν ταλαιπωρητε καθολου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερουδια φιλεναδιτσες!!!!! Μαρια ειμαι εγω εδωωωωωωωωω!!!!!

πως εισαι σημερα ??????

Οζαλινακι μου ! γιορταζε ο Θωμακος σου μωρε !!!!!!! να τον χαιρεσαι καλη μου !!!!!!!!!

σε ευχαριστώ κουκλίτσα μου.....με το καλό η μπεμπούλα σας:P

Μαράκι τα μήλα δεν σε βοηθούν? και εγώ από το πρωι καούρες κ μια πίκρα στο στόμα ........τι βασανηστήριο ε?

Link to comment
Share on other sites

ειμαι χαλια.... καιγομαι φιλεναδα

α! δεν σου ειπα πηρα τηλ τον λογιστη της εταιρειας και μου ειπε οτι εχουν μπει τα χρηματα της αναρρωτικης στο λογαριασμο μου και οτι εχω παρει και δωρο πασχα.

του λεω μα καλα πηρα δωρο απο το Ικα και μου λεει δικαιουσε και απο την εταιρεια.

καλα του λεω ευχαριστω, τα θελω!!!!!!!! Συνολο 870?!!

κατι ειναι και αυτο.. παλι καλα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...