Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, Perdikoula είπε:

      Καλησπέρα σε όλες! Καλή επιτυχία σε όσες προσπαθούν με μια μεγάλη χοριακη σε όσες περιμένουν αποτελέσματα και με μια τελειομηνη εγκυμοσύνη στις εγκυούλες! 
      Βρηκα λίγο χρόνο και διάβασα αρκετά από αυτά που γράφετε και θέλω να σας πω με λίγα λόγια τη δίκη μου περίπτωση για να δώσω κουράγιο στα κορίτσια  που προσπαθούν και να βοηθήσω να φύγουν οι αμφιβολίες από όσες το σκέφτονται αν θα δοκιμάσουν με δότρια. Εγώ ετών 48, ήταν μονόδρομος το θέμα δότρια. Ο σύζυγος με πολύ αδύναμο σπερμα με σχεδόν μηδενικές πιθανότητες φυσιολογικής σύλληψης. Αυτό το ξέραμε από παλαιότερα, όταν είχαμε ξεκινήσει προσπάθειες φυσιολογικά αλλά δεν είχαμε κανένα αποτέλεσμα ψαχτηκαμε και το βρήκαμε. Παρόλα αυτά είχα μείνει έγκυος παλαιότερα σε Δίδυμα φυσιολογικά. Όμως στον 3 μήνα σταμάτησαν οι καρδούλες τους. Πολύ κλάμα και πόνος τότε. 
      αποφασισαμε να πάμε σε εξωσωματική. Μέχρι να μαζέψουμε τα χρήματα πέρασε και ο καιρός. Ο χρόνος με νίκησε και ήρθε η εμμηνόπαυση. Ο γιατρός τότε είπε ότι μπορούμε με δότρια. Το σκεφτήκαμε λίγο και είπαμε ναι. Θυμάμαι την διαδικασία την αγωνία το άγχος. Όταν πήγα για την εμβρυομεταφορα πίστευα με όλη μου την ψυχή ότι θα πετύχει. Δεν άφησα καμία αμφιβολία να τρυπώσει στο μυαλό μου. Έκανα την πρώτη χοριακη και η τιμή ήταν πολύ μεγάλη. Δίδυμα μου λέει ο γιατρός. Κάνω τις επόμενες χοριακες οι τιμή ανέβαινε πολύ. Πάμε στο ιατρείο να ακούσουμε καρδούλα. Τρεις σάκοι 3 καρδιές λέει ο γιατρός. Σοκ εγώ. Είχαμε βάλει δυο βλαστοκυστες από τις 3 καλές που είχαμε. Μέχρι τον 3 μήνα όλα προχωρούσαν κανονικά. Τον 3 μήνα το ένα σταμάτησε. Δεν πειράζει είπαμε ίσως είναι καλύτερα μπορεί να είχε πρόβλημα. Φτάνει η αυχενική όλα τέλεια. Είχα ένα κορίτσι και ένα αγόρι. Φτάνει η β επιπέδου όλα καλά. Όμως εγώ είχα πρόβλημα υγείας και ήταν πολύ δύσκολη η εγκυμοσύνη! Στον επόμενο υπέρηχο το κοριτσάκι είχε μείνει πίσω στην ανάπτυξη. Μια εβδομάδα μετά και ενώ είχα κλείσει τον έκτο μήνα στον υπέρηχο το κοριτσάκι σταμάτησε  να χτυπάει η καρδούλα του. 
      Στις 32 εβδομάδες γεννήθηκε ο μπέμπης μου μικρός αλλά πολύ δυνατός και απόλυτα υγιής!εμεινε ενάμιση μήνα στη μονάδα γιατί ήταν πολύ μικρός! Γολγοθάς για μένα! Όμως το καταφέραμε και αυτό!  Πέρασα ένα γολγοθά με την υγεία μου ζούσα με το άγχος ότι θα χάσω τα μωρά μου αλλά τελικά απέκτησα το γλυκύτερο πλάσμα του κόσμου! Ο οποίος καθώς μεγαλώνει γίνεται όλο και πιο γλυκός όμορφος και τρυφερός! Έχω ένα απίστευτο δέσιμο μαζί του τέτοιο που δεν έχω ξανανιώσει στη ζωή μου! Έχουμε μια τόσο μεγάλη επικοινωνία που λες δεν μπορεί είναι μωρό! Και όμως μπορεί! Μιλάμε οι δυο μας με τα μάτια! Μιλάμε όλη την ημέρα με λόγια! Είμαστε γεμάτοι αγκαλιεσ! Και ούτε μια στιγμή δεν πέρασε από το μυαλό μου ότι το ωάριο ήταν δότριας! Ίσα ίσα που εύχομαι  να είναι καλά γιατί χάρη στο δώρο της εγώ ζω τώρα αυτή την ευτυχια! 
       Αυτά από μένα όσο πιο λίγα μπορουσα να τα γράψω! 
      ευχομαι να βοηθήσω με την ιστορία μου και όλες να έχετε σε λίγο καιρό αγκαλιά τα μωράκια σας! 

      Να σας ζήσει ο μαχητής σας κορίτσι μου! Εσύ με την υγεία σου είσαι καλά?

ΜΕ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΜΑΝΟΥΛΑ ΘΑ ΓΙΝΩ!!!


Recommended Posts

πρίν από 47 λεπτά , NatasaP είπε:

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια και στις κατααγχωμένες μανούλες!!!

Πεταλουδάκι μου να σου ζήσουν τα μωρουδάκια και με το καλό να τα πάρετε σπίτι σας.

Πιγκουδάκι πως είσαι;;;η μικρή;;χάρηκε με το χαλάκι της;;

Δήμητρα πάρε μια ανάσα βρε παιδί μου ...κάποια στιγμή ολα θα γίνουν.Η εποχή είναι λάθος για πώληση αμαξιού λόγω οτι σε λίγο βγαίνουν τα τέλη κυκλοφορίας κ όλοι θέλουν να τα αποφύγουν.

Καλλιοπάκι;;;;πως είσαι;;;

Άντζι ο μπομπιράκος πονάει πολύ;;Η μπουκλίτσα;;;

Σουγκαράκι τώρα που θα μειωθούν τα φάρμακα θα φύγει και το πολύ πρήξιμο.

Εμείς εδω παίζουμε με τα λούτρινα γιατί τον απογευματινό μας ύπνο τον σνομπάραμε σήμερα .

σας φιλώ προς το παρόν γιατι καμηλοπάρδαλη και τάμπλετ δεν πάνε παρέα!!! 

Τωρα ειναι καλυτερα Νατασακι μου.ξεκινησαμε Σαββατο αντιβιωση κ τωρα του περναει σιγα σιγα κ το μπουκωμα.

Η μπουκλιτσα μου ειναι μια χαρα.παρασκευη τους εδωσε η δασκαλα ενα παραμύθι να το διαβασουν το σ/κ κ να ζωγραφισουν κατι που τους εκανε εντυπωση.λοιπον ο τιτλος ηταν ορχήστρα ποντικατα.Με μια ορχηστρα ποντικιων που επαιζαν στο μεγαρο μουσικης.της Σοφιας λοιπον απ'οοοοοοολο το παραμυθι που ειχε μουσικα οργανα κλπ κλπ τι ζωγραφισε;;;;Το μπαρ που υπαρχει στο μέγαρο μουσικής.ζωγραφισε λεει αναψυκτικα,ποπ κορν,φαγητα....κ 2 ποντικια....χαχαχα.Μονο η ιδια καταλαβαινει τι ζωγραφιζει.

  • Μου αρέσει 5

VXtmp2.pngdbarp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοριτσια μου ειδαμε κουκιδιτσα, ειδαμε καρδουλα να παλεται κ ακουσαμε τικ-τακ-τικ-τακ-♡♡♡♡-!!!

Κ κλααααμα η μανουλα!!! 

Νατασακι μου φιλησε μου μπουτακια!!!

Αντζη το Σοφακι ειναι απολαυση!!! Χιχιχι...

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Me-Lenia είπε:

Κοριτσια μου ειδαμε κουκιδιτσα, ειδαμε καρδουλα να παλεται κ ακουσαμε τικ-τακ-τικ-τακ-♡♡♡♡-!!!

Κ κλααααμα η μανουλα!!! 

Νατασακι μου φιλησε μου μπουτακια!!!

Μπραβοοοοο!!!!!!!! Είδες Μελένια μου τι όμορφα.. 

Νατασσάκι μου της άρεσε το χάλι. Πήγε και κάθισε με χαρά και έλεγε λουλούδιααα.. Χαχαχα Φιλιά στα μπουτινια!! 

Γεωργία μου σε λίγο θα δεις τα μωρακια σου!!! 

  • Μου αρέσει 2

xsSnp3.png

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Me-Lenia said:

Κοριτσια μου ειδαμε κουκιδιτσα, ειδαμε καρδουλα να παλεται κ ακουσαμε τικ-τακ-τικ-τακ-♡♡♡♡-!!!

Κ κλααααμα η μανουλα!!! 

Νατασακι μου φιλησε μου μπουτακια!!!

Αντζη το Σοφακι ειναι απολαυση!!! Χιχιχι...

Αληθεια??? Αχχχ τι ωραια, ειδες το μωρακι ειναι μια χαρα κ χτυπα κ η καρδουλα τελειααααα!!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Μελένια μου μπραβο σας! Είδες που άδικα ανησυχούσες;

Sugaraki τι συγκινητικο... Ολοκληρο μωρακι!...

Miss Sunny περιμενουμε και τα δικα σου νεα!

Κορίτσια μου το μεσημερι μας ζήτησε ο γιατρος αλλαγη στο ραντεβου μας και πηγαμε κατα τις 17.30 και με την κινηση γυρισαμε πριν απο λιγο. Τα μικρουλια μεγαλώσανε λιγο ακομα. Δεν εχω δει τις καρδουλες να παλονται. Μονο τις ακουω και βλεπω το καρδιογραφημα τους και τους σακους. Ουτε αλιεν εχω δει. Μαλλον η τηλεοραση οπου προβαλλεται η εικονα της οθονης του μηχανηματος δεν ειναι καλή ή μπορει το ιδιο το μηχανημα να ειναι παλιο. Δεν ξερω. Οι εξετασεις ειναι καλες, αλλα εδειξε στα αντισωματα ερυθρας καποια μικρη θετικη τιμη. Με ρωτησε αν περασα κατι, αν ειχα πυρετο και εξανθηματα. Δεν ειχα. Μου ειπε να μην ανησυχω αλλα καλου-κακου να κανω μια εξεταση στο ΠΑΣΤΕΡ.

  • Μου αρέσει 5

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευχαριστω κοριτσακια μου! Η αληθεια ειναι οτι ανησυχουσα πολυ. Δοξα Τω Θεω ολα ειναι καλα!

Αχ Γεωργια μου διπλη χαρα ζεις εσυ! Απιστευτο!!!

Σαννακι την Τεταρτη εχουμε τη χαρα σου!!! ♡♡♡

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Κουκιδες καρδούλες σακούλια μωράκιααααααααααα.....

Γεωργία μην ανησυχείς πιστεύω είναι ψείρας ο ντόκ σου ε καντες κ αυτες τόσα χρόνια με τις προσπάθειες τόσες εξετάσεις το έχεις το έχεις no worries!!! Ελπίζω να σε ηρεμεί ο χτύπος της καρδιάς τους....

Νατασσού φίλα τον μπούτια σου στα μπρατσάκια κ κάνε μάκια την κοιλίτσα το ξέρω για το αμάξι θα δούμε μωρέ που θα πάει κάτι θα γίνει!!!

Μελένια σε σκέφτομαι και :wub: μοναδικό συναίσθημα απόλαυσε το με πολύυυυυ ξεκούραση κ γλυκά λογάκια μίλα του μίλα του τραγούδα του

Αντζι τρομερή η μπουκλού βρε την μπαργούμαν χαχαχα

Πινγκού με την λουλουδένια κόρη ω ρε οι κούκλες θα πάρουν φωτιά

 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , Me-Lenia είπε:

Κοριτσια μου ειδαμε κουκιδιτσα, ειδαμε καρδουλα να παλεται κ ακουσαμε τικ-τακ-τικ-τακ-♡♡♡♡-!!!

Κ κλααααμα η μανουλα!!! 

Νατασακι μου φιλησε μου μπουτακια!!!

Αντζη το Σοφακι ειναι απολαυση!!! Χιχιχι...

μελενια συνχαρητηρια τελεια τα νεα!!! ξαπλα τωρα μην κουραζεσε καθολου να δεσει καλα το μωρακι!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , Angie'84 είπε:

Τωρα ειναι καλυτερα Νατασακι μου.ξεκινησαμε Σαββατο αντιβιωση κ τωρα του περναει σιγα σιγα κ το μπουκωμα.

Η μπουκλιτσα μου ειναι μια χαρα.παρασκευη τους εδωσε η δασκαλα ενα παραμύθι να το διαβασουν το σ/κ κ να ζωγραφισουν κατι που τους εκανε εντυπωση.λοιπον ο τιτλος ηταν ορχήστρα ποντικατα.Με μια ορχηστρα ποντικιων που επαιζαν στο μεγαρο μουσικης.της Σοφιας λοιπον απ'οοοοοοολο το παραμυθι που ειχε μουσικα οργανα κλπ κλπ τι ζωγραφισε;;;;Το μπαρ που υπαρχει στο μέγαρο μουσικής.ζωγραφισε λεει αναψυκτικα,ποπ κορν,φαγητα....κ 2 ποντικια....χαχαχα.Μονο η ιδια καταλαβαινει τι ζωγραφιζει.

Μπράβο το μωράκι ,περαστικούλια !!!

Αχαχαχαχα λιώνωωωω....τα σημαντικά ζωγράφισε η ζουζούνα μωρέ μαμά!!!! 

Δώσε τους φιλάκιαααα!!!!!


Qshbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Georgia τα μικρουλια σου μεγαλωνουν τι ωραια!!!! Κοιτα αυτο με τις οθονες εχεις δικιο! Οταν πηγαμε στο 2ο υπερηχο στην tv που βλεπει η ασθενης καρδια δεν ειδα, ενω ο συζυγος στην οθονη του υπερηχου ειδε πιο καθαρα κ μου ειπε οτι ηταν καλυτερη αναλυση. Τον εφαγα τον ανθρωπο ειδες σιγουρα, δε μου λες ψεματα ε?? Χαχα κ μου εξηγησε αυτο με τις οθονες μιας κ ειναι γνωστης.

Αχ κοριτσακια τι τελειαα!!! Μακαρι κι εγω την Τεταρτη να σας εχω ευχαριστα....

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 32 λεπτά , Me-Lenia είπε:

Κοριτσια μου ειδαμε κουκιδιτσα, ειδαμε καρδουλα να παλεται κ ακουσαμε τικ-τακ-τικ-τακ-♡♡♡♡-!!!

Κ κλααααμα η μανουλα!!! 

Νατασακι μου φιλησε μου μπουτακια!!!

Αντζη το Σοφακι ειναι απολαυση!!! Χιχιχι...

Μπράβο Μελένια ...τώρα η μανούλα μπορεί μόνο να χαίρεται.

Ο μπουτάκιας μπορώ να σου πω πως επίσημα δίνει φιλιά μόλις τα ζητήσουμε.Έχει τόσοοοοο πλάκα !!!!!Του δίνω εγω ενα και μετά απλώνει τα χεράκια στο πρόσωπο και ορμάει !!!!

  • Μου αρέσει 2

Qshbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , Pingu είπε:

Μπραβοοοοο!!!!!!!! Είδες Μελένια μου τι όμορφα.. 

Νατασσάκι μου της άρεσε το χάλι. Πήγε και κάθισε με χαρά και έλεγε λουλούδιααα.. Χαχαχα Φιλιά στα μπουτινια!! 

Γεωργία μου σε λίγο θα δεις τα μωρακια σου!!! 

Λουλούδιααααα χαχαχαχα μπράβο στο κορίτσι μας!!!!! 

Πόσο χαίρομαι με τις αντιδράσεις τους μωρέ.

  • Μου αρέσει 1

Qshbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Georgia1972 είπε:

Μελένια μου μπραβο σας! Είδες που άδικα ανησυχούσες;

Sugaraki τι συγκινητικο... Ολοκληρο μωρακι!...

Miss Sunny περιμενουμε και τα δικα σου νεα!

Κορίτσια μου το μεσημερι μας ζήτησε ο γιατρος αλλαγη στο ραντεβου μας και πηγαμε κατα τις 17.30 και με την κινηση γυρισαμε πριν απο λιγο. Τα μικρουλια μεγαλώσανε λιγο ακομα. Δεν εχω δει τις καρδουλες να παλονται. Μονο τις ακουω και βλεπω το καρδιογραφημα τους και τους σακους. Ουτε αλιεν εχω δει. Μαλλον η τηλεοραση οπου προβαλλεται η εικονα της οθονης του μηχανηματος δεν ειναι καλή ή μπορει το ιδιο το μηχανημα να ειναι παλιο. Δεν ξερω. Οι εξετασεις ειναι καλες, αλλα εδειξε στα αντισωματα ερυθρας καποια μικρη θετικη τιμη. Με ρωτησε αν περασα κατι, αν ειχα πυρετο και εξανθηματα. Δεν ειχα. Μου ειπε να μην ανησυχω αλλα καλου-κακου να κανω μια εξεταση στο ΠΑΣΤΕΡ.

Ο πιο όμορφος ήχος Τζώρτζια...ακόμα τον έχω στα αυτιά μου .

Το μικρό αλογάκι χιχιχι....μόνο που εσένα είναι δύο. :) 

Πότε έχεις τον επόμενο υπέρηχο;;;


Qshbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...