Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 39 λεπτά , Kiddo είπε:

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

      Με το καλό η αυχενική σας να είναι όλα καλά!!

      Να μην σε αγχωνει, τα συμπτώματα υποχωρούν μπαίνοντας στο δεύτερο τρίμηνο είναι απόλυτα φυσιολογικό! Τη προγεστερόνη σιγά σιγά θα στην σταματήσει τελείως γιατί πλέον αναλαμβάνει ο πλακούντας τα μωράκια.. μη σε φοβίζει, δεν είναι από αυτό! Τα συμπτώματα σχετίζονται με την χοριακη η οποία πλέον μειώνεται και σταθεροποιείται όπου και θα συνεχίσει στα ίδια επίπεδα στην υπόλοιπη διάρκεια της κύησης.. εξού και η υποχώρηση των έντονων συμπτωμάτων..!

      Για το οτιδήποτε όμως και αν σε ανησυχεί να μην διστάζεις να στέλνεις στον γιατρό σου, δουλειά του είναι και εσύ πρέπει να νοιώθεις ασφάλεια με ότι διαφορετικό και αν αισθάνεσαι ιδίως με διδυμακια..!

      Σε ευχαριστώ πολύ! 

      πρίν από 7 λεπτά , anast. είπε:

      Τα συμπτώματα συνήθως έρχονται και φεύγουν και κάποια στιγμή σταματούν..Εμένα για παράδειγμα από την 10η εβδομάδα είχαν σταματήσει. 

      Σ ευχαριστώ πολύ!!

      • Μου αρέσει 2

ΜΕ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΜΑΝΟΥΛΑ ΘΑ ΓΙΝΩ!!!


Recommended Posts

Angie'84 Χρονια σου πολλα δημιουργικα γεματα υγεια κι οτι καλυτερο για την οικογενεια σου!!!

DIMITRAS  Εμείς ειπαμε μαζι θα ειμαστε στην επομενη φουρνια....

Miss sunny Αυτη τη βροχερη μερα ευχομαι να χαμογελασεις εσωτερικα κι εξωτερικα που θα δεις το ανθρωπακι σου

Τα υπολοιπα κοριτσακια πως μου ειστε; Εδω ριχνει πολλη βροχη και μια μελαγχολια ερχεται...

Ειμαι πολυ προβληματισμενη και λιγο αγχωμενη με τα αποτελεσματα των εξετασεων. Βγηκε και η αμη μου λιγο χαμηλη. φοβαμαι μην δεν τα καταφερουμε. Σκεφτομαι ποτε να γινει η επομενη προσπαθεια.

Αν την κανουμε το Δεκεμβριο θα ειναι δυσκολο με το μαγαζι, που ειναι περιοδος που εχει δουλεια, ομως μπορει να κλεισω μια αλλη δουλεια. Ομως φοβαμαι μην χαλασουν οι γιορτες απο ενα χαλια αποτελεσμα.

Αν γινει τον Ιανουαριο το αρνητικο ειναι οτι θα περιμενω ακομη ενα μηνα. Τι λετε εσεις;

 


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερα σε ολα τα κορίτσια! Θα ηθελα να σας ρωτησω αν καποια απο εσας ειχε κανει εξεταση στο ενδομητριο (την κανει το aim στην Γλυφαδα) και της βρηκαν βλεννα, και τις συστησαν αντιβιωση...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσακιααα!!!

Αγγελικουλα(Αντζη) μας χρονια πολλα! Να εισαι παντα γερη κ να χαιρεσαι την ομορφη οικογενεια σου!

Δημητρουλονι αν καταλαβα καλα γιορταζει ο αντρουλης σου. Να τον χαιρεσαι κ οι Ταξιαρχες να σας φερουν αυτο που επιθυμειτε! Ολα θα πανε καλα.

Σαννακι σημερα θα δεις το μπεμπεδακι σου! Τι χαραααα♡♡♡♡!!!!

Γεωργια μου πως εισαι? 

Pingudaki μου φιλακιααα...

Psipsinel εννοεις καλλιεργεια ή βιοψια ενδομητριου? 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Μαρία1430 said:

Angie'84 Χρονια σου πολλα δημιουργικα γεματα υγεια κι οτι καλυτερο για την οικογενεια σου!!!

DIMITRAS  Εμείς ειπαμε μαζι θα ειμαστε στην επομενη φουρνια....

Miss sunny Αυτη τη βροχερη μερα ευχομαι να χαμογελασεις εσωτερικα κι εξωτερικα που θα δεις το ανθρωπακι σου

Τα υπολοιπα κοριτσακια πως μου ειστε; Εδω ριχνει πολλη βροχη και μια μελαγχολια ερχεται...

Ειμαι πολυ προβληματισμενη και λιγο αγχωμενη με τα αποτελεσματα των εξετασεων. Βγηκε και η αμη μου λιγο χαμηλη. φοβαμαι μην δεν τα καταφερουμε. Σκεφτομαι ποτε να γινει η επομενη προσπαθεια.

Αν την κανουμε το Δεκεμβριο θα ειναι δυσκολο με το μαγαζι, που ειναι περιοδος που εχει δουλεια, ομως μπορει να κλεισω μια αλλη δουλεια. Ομως φοβαμαι μην χαλασουν οι γιορτες απο ενα χαλια αποτελεσμα.

Αν γινει τον Ιανουαριο το αρνητικο ειναι οτι θα περιμενω ακομη ενα μηνα. Τι λετε εσεις;

 

Γεια σου Μαρια! Ξερω οτι ανυπομονεις να ξεκινησεις αλλα κανε αυτο που νιωθεις πραγματικα. Δε νομιζω οτι ο ενας μηνας διαφορα θα επηρεασει σε κατι... Μηπως να χαιροσουν τις γιορτες, με ο,τι κουραση φερει αυτο κ τη νεα χρονια να ξεκινουσες πιο ετοιμη? Μη σκεφτεσαι αρνητικα μονο!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, Μαρία1430 είπε:

Angie'84 Χρονια σου πολλα δημιουργικα γεματα υγεια κι οτι καλυτερο για την οικογενεια σου!!!

DIMITRAS  Εμείς ειπαμε μαζι θα ειμαστε στην επομενη φουρνια....

Miss sunny Αυτη τη βροχερη μερα ευχομαι να χαμογελασεις εσωτερικα κι εξωτερικα που θα δεις το ανθρωπακι σου

Τα υπολοιπα κοριτσακια πως μου ειστε; Εδω ριχνει πολλη βροχη και μια μελαγχολια ερχεται...

Ειμαι πολυ προβληματισμενη και λιγο αγχωμενη με τα αποτελεσματα των εξετασεων. Βγηκε και η αμη μου λιγο χαμηλη. φοβαμαι μην δεν τα καταφερουμε. Σκεφτομαι ποτε να γινει η επομενη προσπαθεια.

Αν την κανουμε το Δεκεμβριο θα ειναι δυσκολο με το μαγαζι, που ειναι περιοδος που εχει δουλεια, ομως μπορει να κλεισω μια αλλη δουλεια. Ομως φοβαμαι μην χαλασουν οι γιορτες απο ενα χαλια αποτελεσμα.

Αν γινει τον Ιανουαριο το αρνητικο ειναι οτι θα περιμενω ακομη ενα μηνα. Τι λετε εσεις;

 

Καλησπέρα κορίτσια μου!

Μελενια μου τουκ τουκ η καρδούλα και έλιωσε η μάνα!!!

Αντζυ μου πολύχρονη κορίτσι μου, να χαίρεσαι τα παιδάκια σου!

Μαρια μου ποσό ήταν η Αμη σου;


ABHSp3.png
Y2Ijp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 51 λεπτά , Eleni1986 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!

Μελενια μου τουκ τουκ η καρδούλα και έλιωσε η μάνα!!!

Αντζυ μου πολύχρονη κορίτσι μου, να χαίρεσαι τα παιδάκια σου!

Μαρια μου ποσό ήταν η Αμη σου;

2,01

1 ώρα πρίν, Miss Sunny είπε:

Γεια σου Μαρια! Ξερω οτι ανυπομονεις να ξεκινησεις αλλα κανε αυτο που νιωθεις πραγματικα. Δε νομιζω οτι ο ενας μηνας διαφορα θα επηρεασει σε κατι... Μηπως να χαιροσουν τις γιορτες, με ο,τι κουραση φερει αυτο κ τη νεα χρονια να ξεκινουσες πιο ετοιμη? Μη σκεφτεσαι αρνητικα μονο!!!!

Ψυχολογικα ετοιμη ειμαι δεν εχω θεμα. Απλα σκεφτομαι μηπως χαλασει η ψυχολογια στις γιορτες με ενα αρνητικο αποτελεσμα. Απο την αλλη μπορει να πετυχω κατι επαγγελματικα που θα βοηθησει αρκετα και τα οικονομικα μας μακροπροθεσμα. 

 


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Απο τα λιγα που ξερω δε νομιζω οτι αυτη η χοριακη ειναι χαλια. Και μη σκεφτεσαι οτι το αποτελεσμα θα ειναι αρνητικο! Ζυγισε τα υπερ κ τα κατα συζητησε το με τον αντρουλη κ θα αποφασισετε. Σιγουρα μοιαζει αιωνας αλλα ειναι ενας μονο μηνας...

Link to comment
Share on other sites

Αχ! Δημητρουλα γιορταζει ο αντρουλης σου; Δεν το καταλαβα. Να τον χαιρεσαι και του χρονου να ειστε τρεις και γιατι οχι και τεσσερις;;;

Μαρακι εγω θα σου ελεγα να κανεις την προσπαθεια οποτε θα εισαι πιο ηρεμη.

Γεια σου Μελενια μου! Καλα ειμαι. Δεν εχω ανακατοσουρες αυτες τις ημερες.

2 ώρες πρίν, psipsinel είπε:

Καλημερα σε ολα τα κορίτσια! Θα ηθελα να σας ρωτησω αν καποια απο εσας ειχε κανει εξεταση στο ενδομητριο (την κανει το aim στην Γλυφαδα) και της βρηκαν βλεννα, και τις συστησαν αντιβιωση...

Δηλ τι βλεννα; Συνηθως δινουν αντιβιωση αν βρουν καποιο μικροβιο, αν υπαρχει καποια μολυνση. Κατι τετοιο εννοεις;

  • Μου αρέσει 1

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Μαρία1430 είπε:

Angie'84 Χρονια σου πολλα δημιουργικα γεματα υγεια κι οτι καλυτερο για την οικογενεια σου!!!

DIMITRAS  Εμείς ειπαμε μαζι θα ειμαστε στην επομενη φουρνια....

Miss sunny Αυτη τη βροχερη μερα ευχομαι να χαμογελασεις εσωτερικα κι εξωτερικα που θα δεις το ανθρωπακι σου

Τα υπολοιπα κοριτσακια πως μου ειστε; Εδω ριχνει πολλη βροχη και μια μελαγχολια ερχεται...

Ειμαι πολυ προβληματισμενη και λιγο αγχωμενη με τα αποτελεσματα των εξετασεων. Βγηκε και η αμη μου λιγο χαμηλη. φοβαμαι μην δεν τα καταφερουμε. Σκεφτομαι ποτε να γινει η επομενη προσπαθεια.

Αν την κανουμε το Δεκεμβριο θα ειναι δυσκολο με το μαγαζι, που ειναι περιοδος που εχει δουλεια, ομως μπορει να κλεισω μια αλλη δουλεια. Ομως φοβαμαι μην χαλασουν οι γιορτες απο ενα χαλια αποτελεσμα.

Αν γινει τον Ιανουαριο το αρνητικο ειναι οτι θα περιμενω ακομη ενα μηνα. Τι λετε εσεις;

 

Εγώ λέω εφόσον τον Δεκέμβριο ζορίζεστε κάντε την προσπάθεια με τον κύκλο του Γενάρη εγώ αρχισα τις βιταμίνες του άντρα σήμερα εαν η ΑΜΗ είναι χαμηλή κοίτα την FSH την θέλουμε κάτω από 10 εγω την Παρασκευή πέρνω αποτελέσματα για να διούμε..Εύχομαι να κάνουμε καλή αρχή στη ΝΕΑ ΧΡΟΝΙΑ κ του χρόνου τέτοιο καιρό να περιμένουμε να τα πάρουμε αγκαλίτσαααα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μαράκι εγώ θα συμφωνήσω με Γεωργία όταν είσαι έτοιμη η ΑΜΗ δεν είναι τραγική έλα κοντά είμαστε χαχα ελα να την κάνουμε Γενάρη να λέμε μαζί αχ κ βαχ αν κ εγω αυτή την φορά θα σουρτουκέψω θα το κάνω κ οτι βγει ε μα ή θα βγάλω το Λιοντάρι απο μέσα μου ή θα κλαίω όφουυουουουου...

Εγώ θα ευχηθώ του χρόνου τέτοια εποχή κ οι δύο να μετράμε τις μέρες για να γεννήσουμε ή να σαραντίζουμε αντε!!!

Θα τα κάνουμε όλα σωστά κ θα πάνε όλα καλά

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Μαρακι και εγώ πιστεύω δεν είναι χαμηλή. Εμένα ήταν 0,01. Δηλαδή στον πάτο! Και μην σκέφτεσαι αρνητικά. Αυτή τη φορά θα κάνεις τις ενεσουλες σου και όλα θα είναι μια χαρά! 

Miss sunny τι ώρα θα πας στον γιατρό? 


xsSnp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , DIMITRAS είπε:

Μαράκι εγώ θα συμφωνήσω με Γεωργία όταν είσαι έτοιμη η ΑΜΗ δεν είναι τραγική έλα κοντά είμαστε χαχα ελα να την κάνουμε Γενάρη να λέμε μαζί αχ κ βαχ αν κ εγω αυτή την φορά θα σουρτουκέψω θα το κάνω κ οτι βγει ε μα ή θα βγάλω το Λιοντάρι απο μέσα μου ή θα κλαίω όφουυουουουου...

Εγώ θα ευχηθώ του χρόνου τέτοια εποχή κ οι δύο να μετράμε τις μέρες για να γεννήσουμε ή να σαραντίζουμε αντε!!!

Θα τα κάνουμε όλα σωστά κ θα πάνε όλα καλά

Αποφασιστηκε? Ετοιμαζεσαι σιγουρα για Γεναρη? Βρε τα αχ και βαχ παρεα θα τα λεμε σιγουρα :P

 

  • Μου αρέσει 1

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια ειμαι καινούργια εδώ! Χρόνια πολλά σε όσες κοπέλες γιορτάζουν! Προσπαθώ 4 χρόνια να γίνω μαμά και είμαι στη φάση που περιμένω να αδιαθετισω για να ξεκινήσω κλομιφαινη σε συνδυασμό με σπερματεγχυση !!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Eleana85 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια ειμαι καινούργια εδώ! Χρόνια πολλά σε όσες κοπέλες γιορτάζουν! Προσπαθώ 4 χρόνια να γίνω μαμά και είμαι στη φάση που περιμένω να αδιαθετισω για να ξεκινήσω κλομιφαινη σε συνδυασμό με σπερματεγχυση !!!

Καλώς ήρθες Eleana!! Καλή επιτυχία και σύντομα μανούλα!!! 


xsSnp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...