Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 12 λεπτά , Titti είπε:

      Την 10η μέρα είχα 268,2 και είχα βάλει βλαστοκύστες 5 ημερών. Εσύ τι έχεις βάλει; Πότε είναι να κάνεις την χοριακή; (Συγγνώμη αν τα έχεις ήδη αναφέρει, μπαίνω λίγο στο φόρουμ και βγαίνω, δεν παρακολουθώ ενεργά)

      Καλημέρα! 9η ημέρα είχες αχνη και 10η 268?? Άρα και τα τεστ εγκυμοσυνης είναι λίγο ότι να ναι...😁. Εβαλα 2 βλαστοκυστες 5ης ημερας. Σημερα ειναι η 11η μέρα, έδωσα το πρωί αίμα, έτρεμε πρώτη φορά το χέρι μου και δε μπορούσαν να πάρουν. Κατά τις 11 θα ξέρω!

      Σε ποια εβδομαδα είσαι??? Όλα με το καλό 🥰

Ειμαι εγκυος η οχι...συλληψη και γονιμες μερες


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

3 minutes ago, Mammy2 είπε:

Τον ρωτησα μετα την εξεταση....ειδατε εμβρυο; Μου λεει ναι.Εγω δεν ειδα....εμβρυικα στοιχεια ειδα ξερεις εκεινα που φαινονται σαν "ρυζακι" κατω στα τοιχωματα του σακου.

Τι να πω...

τι να πω μαμυ μου...δεν πιστευω κ σε αυτο να σου λεει βλακειες....αν λεει οτι ειδε... ειδε! εγω παρολο π ακουσα κ καρδουλα...μια τελιτσα εβλεπα οταν μου το εδειχνε...χχχ


Lilypie - (Lzpn)

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Rena87 είπε:

τι να πω μαμυ μου...δεν πιστευω κ σε αυτο να σου λεει βλακειες....αν λεει οτι ειδε... ειδε! εγω παρολο π ακουσα κ καρδουλα...μια τελιτσα εβλεπα οταν μου το εδειχνε...χχχ

Μα αν ειδε εμβρυο επρεπε να ακουσουμε και καρδουλα.σωστα;

Απλη λογικη.


gc6Ip2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 minutes ago, Rena87 είπε:

οχι αγαπη,εγω στο δευτερο υπερηχο την ακουσα

Ακου στον πρωτο υπερηχο ειδαμε σακο και το λεκιθικο σακο. Ημουν 5+4.Δευτερος υπερηχος ειδαμε εμβρυο αλλα ειπε επειδη ητανε "μικρο" να κανω μια χοριακη.Το ηθελε λεει πιο μεγαλο.

Τη Τριτη ειναι η 3η επισκεψη.


gc6Ip2.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια μου πως ειστε εμεις γυρισαμε το μεσημερακι ωραια περασαμε ξεφυγαμε λιγο και χαλαρωσαμε... αχχ τι ωραια που θα βρεθητε μπραβο σας...!!!!!!!! μπραβο σας !! μαμυ μου το οτι δεν ακουσατε καρδουλα δε λεει κατι ακομα ορισμενες φορες την ακους στο τελος της εκτης εβδομαδας μπορει και εβδομης αναλογα το ποτε εγινε η συληψη ή μπορει να δει το εμβρυο κανονικα και την καρδια να αναβοσβηνει χωρις ομως να την ακουσεις...!!!! ολα μια χαρα ειναι δε χρειαζετε να αγχονεσε απλα αν νομιζεις; πως ο συγκεκριμενος γυναικολογος δε σου ταιριαζει να τον αλλαξεις τωρα που ειναι νωρις ακομα!!!!!

  • Μου αρέσει 1

em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, xaroumenh mama είπε:

γεια σας κοριτσια μου πως ειστε εμεις γυρισαμε το μεσημερακι ωραια περασαμε ξεφυγαμε λιγο και χαλαρωσαμε... αχχ τι ωραια που θα βρεθητε μπραβο σας...!!!!!!!! μπραβο σας !! μαμυ μου το οτι δεν ακουσατε καρδουλα δε λεει κατι ακομα ορισμενες φορες την ακους στο τελος της εκτης εβδομαδας μπορει και εβδομης αναλογα το ποτε εγινε η συληψη ή μπορει να δει το εμβρυο κανονικα και την καρδια να αναβοσβηνει χωρις ομως να την ακουσεις...!!!! ολα μια χαρα ειναι δε χρειαζετε να αγχονεσε απλα αν νομιζεις; πως ο συγκεκριμενος γυναικολογος δε σου ταιριαζει να τον αλλαξεις τωρα που ειναι νωρις ακομα!!!!!

Χαρουμενη μανουλα καλα κανατε τελεια!!!Αυριο καθαρα Δευτερα θα πατε πουθενα;Εμεις δε νομιζω....ο καιρος βροχερος και αυριο απ οτι λενε τα ιδια!

Αχ ουτε αναβοσβηνε χαρουμενη μανουλα!!!!!!!

Να δεις αγορι ειναι ετσι να με ταλαιπωρουν οι αντρες!!!!


gc6Ip2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mammy2 είπε:

Χαρουμενη μανουλα καλα κανατε τελεια!!!Αυριο καθαρα Δευτερα θα πατε πουθενα;Εμεις δε νομιζω....ο καιρος βροχερος και αυριο απ οτι λενε τα ιδια!

Αχ ουτε αναβοσβηνε χαρουμενη μανουλα!!!!!!!

Να δεις αγορι ειναι ετσι να με ταλαιπωρουν οι αντρες!!!!

στους γονεις μου θα παμε.... εμβρυηκα στοιχεια ειδατε οχι εμβρυο..... μην αγχωνεσε να δεις που τη τριτη θα ακουσετε και την καρδουλα και μετα σε καθε υπερυχω θα το βλεπεις να μελαλωνει και δε θα το πιστευεις....!!!!!!!!!


em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, vikib είπε:

Οχι μαμυ.η καρδουλα μπορει να αργησει λιγο

Ναι βικυ μου ε;Μακαρι;!!!

3 minutes ago, xaroumenh mama είπε:

στους γονεις μου θα παμε.... εμβρυηκα στοιχεια ειδατε οχι εμβρυο..... μην αγχωνεσε να δεις που τη τριτη θα ακουσετε και την καρδουλα και μετα σε καθε υπερυχω θα το βλεπεις να μελαλωνει και δε θα το πιστευεις....!!!!!!!!!

Αυτο λεω και εγω...εμβρυικα στοιχεια θα ειδε.Δεν φαινοταν εμβρυο καθ αυτου...

Λαχανιασματα ειχες μανουλα στην εγκυμοσυνη σου;εγω ειχα πολλα και πριν το θετικο τεστ αλλα εδω και 4 μερες δεν εχω...αυτο το ειχα σιγουρακι ουτε αυτο εχω τωρα.

Αχ ποσο σε ζηλευω που θα πατε στη μανουλα σου με την καλη εννοια παντα ...την εχω μακρυα τη μαμα μου....δεν τη βλεπω συχνα....3 φορες το χρονο!


gc6Ip2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ναι λαχανιαζα στην αρχη της εγκυμοσυνης μου παρα πολυ μετα μου περασε και μετα ξεκινησα να λαχανιαζω οταν πλεον μεγαλωνε η κοιλιτσα μου.. ναι μενουμε κοντα με τους γονεις μου και τους βλεπω συνεχεια.. αλα ομως οταν β΄λεπεις και εσυ τους γονεις σου περνατε πολυ ομορφες στιγμες ετσι δεν ειναι;;;;;


em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ουφφ πόσα γράψατε, μου είναι δύσκολο να σας παρακολουθώ μια μια!  Καλή επιτυχία στην κοπέλα που έχει τα τρεξίματα με γιατρούς!!  Εγω δυστυχώς δεν έχω γνώμη για φάρμακα, το μόνο που έπαιρνα στην εγκυμοσύνη είναι σίδηρο... 

Πέμπτη πρωί εγώ μπορώ νομίζω στο ικεα, θα το επιβεβαιώσω κ με τον άντρα μου κ θα σας πω. Πόσες κοπέλες έχουν δηλώσει ενδιαφέρον;  Η μικρή μου είναι 11 μηνών, να τη φέρω;  Είναι λιγάκι ζιζάνιο δεν κάθεται σε μια θέση ποτέ!  Με κουράζει αρκετά στις εξόδους 


bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μαμυ μου δ θυμαμαι καλα ημερομηνιες γτ μιλαω για την κορη που περασαν 3χρονια και

Ειχα περιοδο 1/12 κ περιμενα μεχρι την πρωτοχρονια.31ειδα λιγο καφε.εκανα χοριακη 9/1κ ηταν 3000κ.παω γυναικολογο μονο παχυ ενδομητριο κ μια φουσκιτσα.ξεκιναω ουτρο.ξανα χοριακη που ανεβαινε καλα,ξανα υπερηχο,μονο εμβρυιξα στοιχεια κ λεκιθικο,τριτη χοριακη καρδια δ ακουγαμε.σχεδον 8εβδ ακουσα

Οπως καταλαβα αργοτερα γτ δ ειχα ιδεα ωορρηξια εκανα γυρω στις 21-23μερες.κ συλληψη τουλ 10μερες μετα.

Ευχομαι να σου παιζει κρυφτο.κ να το ακουσεις την επομενη φορα

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, xaroumenh mama είπε:

ναι λαχανιαζα στην αρχη της εγκυμοσυνης μου παρα πολυ μετα μου περασε και μετα ξεκινησα να λαχανιαζω οταν πλεον μεγαλωνε η κοιλιτσα μου.. ναι μενουμε κοντα με τους γονεις μου και τους βλεπω συνεχεια.. αλα ομως οταν β΄λεπεις και εσυ τους γονεις σου περνατε πολυ ομορφες στιγμες ετσι δεν ειναι;;;;;

Μονο;;;;οταν τους βλεπω δακρυα στα ματια.μου λειπουν πολυ!!!!δεν ξερουμε τι να πρωτοπουμε τι να πρωτικανουμε και ας μιλαμε στο τηλ καθε μερα!

14 minutes ago, vikib είπε:

Μαμυ μου δ θυμαμαι καλα ημερομηνιες γτ μιλαω για την κορη που περασαν 3χρονια και

Ειχα περιοδο 1/12 κ περιμενα μεχρι την πρωτοχρονια.31ειδα λιγο καφε.εκανα χοριακη 9/1κ ηταν 3000κ.παω γυναικολογο μονο παχυ ενδομητριο κ μια φουσκιτσα.ξεκιναω ουτρο.ξανα χοριακη που ανεβαινε καλα,ξανα υπερηχο,μονο εμβρυιξα στοιχεια κ λεκιθικο,τριτη χοριακη καρδια δ ακουγαμε.σχεδον 8εβδ ακουσα

Οπως καταλαβα αργοτερα γτ δ ειχα ιδεα ωορρηξια εκανα γυρω στις 21-23μερες.κ συλληψη τουλ 10μερες μετα.

Ευχομαι να σου παιζει κρυφτο.κ να το ακουσεις την επομενη φορα

Βικυ μου ωορρηξια καταλαβα 16η-18η μερα με κυκλο 32 μερες.τωρα εμφυτευση ποτε εγινε.... Δεν εχω ιδεα!

Αργησες να κανεις ωορρηξια για αυτο.

Να σου ζησει το ζουζουνι σου!!!!

2 hours ago, vikib είπε:

Μαμυ μου εφοσον ειναι ηπια τα συμπτωματα πιθανον ειναι απο την εγκυμοσυνη

Αλλα να τον αλλαξεις το γιατρο.σε αγχωνει χωρις λογο

Εγω με 4ουτρο αλλου πατουσα κ αλλου βρισκομουν.ολη μερα κοιμομουν.πως κ δ ξεχασα κ το ονομα μου

Μωρε θα τον αλλαξω παραυτα!!!!!!


gc6Ip2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...