Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Ειμαι εγκυος η οχι...συλληψη και γονιμες μερες


Recommended Posts

8 minutes ago, Τονι@ είπε:

Αύριο έχω ραντεβού έτσι κι αλλιώς οπότε θα την ρωτήσω.  

Για τις διακυμάνσεις δεν έχω σαφή απάντηση.  Ένιωθα μεγάλο στρες αλλά τελικά κατάφερα να χαλαρώσω αρκετά το τριήμερο.  Διάβασα ότι ίσως οφείλεται στα οιστρογόνα . 

Παντού έτσι ήταν ο καιρός τελικά. .άσε που αυτή τη μέρα όπου και να κάτσεις θα περιμένεις και θα ταλαιπωρηθείς. .είναι ωραία τα οικογενειακά και ήρεμα.. 

αχ τι ωραια!!!!!!! αυριο θα δεις το αγγελουδι σου.... ποοοσο θα εχει μεγαλωσει!!!!!! αυτες οι ορμονες μας.... θα μας ταλαιπωρουν συνεχεια!!!!!! αφου καταφερες να χαλαρωσεις... ειναι επιτυχια!!!!!! ναι τα οικογενειακα και ηρεμα ωραια ειναι!!!!!!!!!.......θα τα χορτασεις σε λιγους μηνες και εσυ γλυκο μου!!!!!

  • Μου αρέσει 2

pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

7 minutes ago, 17μαρτη2015 είπε:

αχ τι ωραια!!!!!!! αυριο θα δεις το αγγελουδι σου.... ποοοσο θα εχει μεγαλωσει!!!!!! αυτες οι ορμονες μας.... θα μας ταλαιπωρουν συνεχεια!!!!!! αφου καταφερες να χαλαρωσεις... ειναι επιτυχια!!!!!! ναι τα οικογενειακα και ηρεμα ωραια ειναι!!!!!!!!!.......θα τα χορτασεις σε λιγους μηνες και εσυ γλυκο μου!!!!!

Ναι.  Έχω ακόμα 5 μήνες μέχρι να το πάρω αγκαλιά.  Αλλά έχουν περάσει και 5 βδομάδες από την τελευταία φορά που το είδα .  Μου αρέσει όμως να ζω κάθε φάση της εγκυμοσύνης και να την χαίρομαι γιατί ο καιρός περνάει και αυτές οι στιγμές δεν γυρνάνε 

  • Μου αρέσει 2

DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Τονι@ said:

Ναι.  Έχω ακόμα 5 μήνες μέχρι να το πάρω αγκαλιά.  Αλλά έχουν περάσει και 5 βδομάδες από την τελευταία φορά που το είδα .  Μου αρέσει όμως να ζω κάθε φάση της εγκυμοσύνης και να την χαίρομαι γιατί ο καιρός περνάει και αυτές οι στιγμές δεν γυρνάνε 

Μπράβο Τόνια μου!!! Μου αρέσει πολύ ο τρόπος που το βλέπεις!!! Δεν το έχω ζήσει αλλά πιστεύω ότι η πρώτη εγκυμοσύνη είναι μοναδική!!

Ωχ Παναγιά μου έχετε και 5 εβδομάδες να το δείτε και θα έχει μεγαλώσει καλέ!!!

  • Μου αρέσει 1

k0oZp3.png

Link to comment
Share on other sites

@17μαρτη2015 ναι εχουμε κανει εξετασουλες και ειναι ολα μια χαρα!!! απλα το θελουμε τοοοοοσο πολυ!!!!εσεις κοριτσια πως το καταλαβατε οτι ειχατε μεινει εγκυουλες; ειχατε κατι ιδιαιτερο απο αλλες φορες;

  • Μου αρέσει 1

2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, nini84 είπε:

Μπράβο Τόνια μου!!! Μου αρέσει πολύ ο τρόπος που το βλέπεις!!! Δεν το έχω ζήσει αλλά πιστεύω ότι η πρώτη εγκυμοσύνη είναι μοναδική!!

Ωχ Παναγιά μου έχετε και 5 εβδομάδες να το δείτε και θα έχει μεγαλώσει καλέ!!!

Μακάρι νινι μου να έρθει γρήγορα και για σένα !!! Και τότε μην αφήσεις την κάθε σκέψη να γίνει άγχος γιατί μόνο έτσι θα το χαρείς. 

 

7 minutes ago, Myrtoulita είπε:

@17μαρτη2015 ναι εχουμε κανει εξετασουλες και ειναι ολα μια χαρα!!! απλα το θελουμε τοοοοοσο πολυ!!!!εσεις κοριτσια πως το καταλαβατε οτι ειχατε μεινει εγκυουλες; ειχατε κατι ιδιαιτερο απο αλλες φορες;

Γειά σου Μυρτουλιτα.  Εγώ το κατάλαβα γιατί δεν είχα κανένα από τα συμπτώματα περιοδου που είχα κάθε μήνα και επιπλέον είχα συχνοουρια, υπνηλία, λαχανιασμα με το παραμικρό, καούρες και αναγουλες.  Κάθε γυναίκα είναι διαφορετικη όμως.  

  • Μου αρέσει 1

DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Myrtoulita εγώ δεν ἐχω μεἰνει ακόμη έγκυος. Προσπαθούμε ένα χρόνο και κάτι αλλά ακόμη δεν έχει έρθει. Πριν λίγο καιρό διαπιστώθηκε ότι εχω ενδομητρίωση και σύντομα θα κανω λαπαροσκόπηση και υστεροσκόπηση γιατί βρέθηκε και ένας πολύποδας οπότε εχουμε δρόμο εμείς ακόμη μπροστά μας.

Επομένως δεν έχω να σου πω συμπτώματα.

Αλλά να   ξέρεις ότι κάθε οργανισμός είναι πολύ διαφορετικός. Αλλες κοπέλες καταλαβαίνουν κα΄τι διαφορετικό και άλλες όχι.

Επίσης πάντα στο μυαλό μας δημιουργούμε άθελά μας συμπτωματάκια χωρίς ίσως να υπάρχουν. Κι αυτό γιατί όλες το θέλουμε τόσο πολύ. Εγώ δεν έκανα ποτέ τεστ εγκυμοσύνης, γενικά είμαι αρκετά υπομονετική και εγκρατής, αλλά να σου πω την αλήθεια μου κάθε μήνα όλο και κάτι ψιλοπαρατηρούσα...ισως λίγο το στήθος, ίσως κάτι πονακια...και ποτε δεν ηταν τιποτα τελικα... χαχαχα...

Αυτο βεβαια δεν σημαινει οτι σε ολες συμβαινει το ιδιο...

Εσυ αισθανεσαι κάτι αυτη τη φορα;


k0oZp3.png

Link to comment
Share on other sites

 @nini84 σου ευχομαι με ενα μωρακι πολυ πολυ συντομα!!! εγω το μονο διαφορετικο που ενοιωσα αυτον τον μηνα ηταν μετα την ωορηξια μου και 1-2 μερες μετα την επαφη εναν οξη πονο χαμηλα δεξια που διηρκησε για λιγα λεπτα κ σιγουρα δεν ηταν ιδεα μου...αφου διπλωθηκα απο τον πονο και λεω βρε λες μηπως???? κατα τα αλλα τιποτα....πρησμενο στηθος αρκετα και αφηστε που ωρες ωρες λεω οτι θα αδιαθετησω...

  • Μου αρέσει 1

2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

Καλως ηρθες μυρτω.ποσο καιρο προσπαθειτε;

Εμεις εδω τρεξιμο κ με τα δυο

Εγω στην πρωτη εγκυμοσυνη ειδα  αιμα εμφυτευσης 10μερες μετα την ωορρηξια αλλα περιμενα αλλες 10για χοριακη λογω αστατου κυκλου.κ τοτε δ τα ηξερα αυτα.κ δ το πιστευα κιολας γτ νομιζα χασαμε τις μερες

Στη δευτερη με υποψιασανε τα υγρα που ειχα απο την ωορρηξια κ μετα συνεχεια αλλα περιμενα μια βδομαδα καθυστερηση

Κατα τα αλλα ο μικρος πιανει κουδουνιστρες,κ αλληλεπιδρα πολυ με την ιωαννα 

Νινι οι εξετασεις;

Μαμυ ποτε εχεις γιατρο;

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, 17μαρτη2015 said:

καλημερουδια!!!! πουλακι μου γλυκο!!!!! χαιρομαι που περασες ομορφα!!!!!! ωραιο το νιντζα!!!!!χαχαχα!!!! αρεσε??? αρεσε????? πεςμας τι εντυπωση εκανες????? σημερα δουλεα ε????? προσεχε.... μην μου κουραζεσαιεσυ.... και προπαντως οχι αγχος.... οχι γρηγορα......!!!!! ματς μουτς!!!

Προσέχω Μαρτάκο μου και προσπαθώ να μην αγχώνομαι όσο μπορώ βέβαια γιατί είμαι σε λογιστήριο και μόνη μου με έναν εξωτερικό συνεργάτη οπότε καταλαβαίνεις το τρέξιμο που έχουμε αυτές τις μέρες!!! Η στολή άρεσε πολύ!! ¨Ημουν λίγο χοντρονίτζα με την κοιλιά ;) είχε πολύ γέλιο!!!

24 minutes ago, Myrtoulita said:

 @nini84 σου ευχομαι με ενα μωρακι πολυ πολυ συντομα!!! εγω το μονο διαφορετικο που ενοιωσα αυτον τον μηνα ηταν μετα την ωορηξια μου και 1-2 μερες μετα την επαφη εναν οξη πονο χαμηλα δεξια που διηρκησε για λιγα λεπτα κ σιγουρα δεν ηταν ιδεα μου...αφου διπλωθηκα απο τον πονο και λεω βρε λες μηπως???? κατα τα αλλα τιποτα....πρησμενο στηθος αρκετα και αφηστε που ωρες ωρες λεω οτι θα αδιαθετησω...

Καλωσήρθες στην παρέα μας κοριτσάκι ότι καλύτερο σου έυχομαι ;)

2 hours ago, Τονι@ said:

Πουλακι μου γλυκό τι ωραία!  Κι εγώ πήγα για μια μέρα στο χωριό μου.  Το αγοράκι σου τι κάνει?  Χαλαρά στη δουλεία . Και μην ξεχνάς.  Αυτή η βδομάδα έχει 4 μέρες. Χεχε

Μπράβο Τόνι μου ελπίζω να ξεκουράστηκες και να γέμισες τις μπαταρίες σου :) Το αγοράκι μου μια χαρά είναι κλωτσάει σαν τρελό τα βράδια και το απολαμβάνω!!! Εσύ το νοιώθεις αρκετά το σποράκι σου?

  • Μου αρέσει 2

rHkwp3.png

dwWcp3.png

Link to comment
Share on other sites

@vikib προσπαθουμε 5 μηνες περιπου απλα αυτον τον μηνα δωσαμε λιγο περισσοτερη προσοχη στις γονινες και επειτα ενοιωσα και τα πονακια και γι αυτο ελπιζω περισσοτερο απο τις αλλες φορες!


2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


7 minutes ago, Lover bird είπε:

Προσέχω Μαρτάκο μου και προσπαθώ να μην αγχώνομαι όσο μπορώ βέβαια γιατί είμαι σε λογιστήριο και μόνη μου με έναν εξωτερικό συνεργάτη οπότε καταλαβαίνεις το τρέξιμο που έχουμε αυτές τις μέρες!!! Η στολή άρεσε πολύ!! ¨Ημουν λίγο χοντρονίτζα με την κοιλιά ;) είχε πολύ γέλιο!!!

Καλωσήρθες στην παρέα μας κοριτσάκι ότι καλύτερο σου έυχομαι ;)

Μπράβο Τόνι μου ελπίζω να ξεκουράστηκες και να γέμισες τις μπαταρίες σου :) Το αγοράκι μου μια χαρά είναι κλωτσάει σαν τρελό τα βράδια και το απολαμβάνω!!! Εσύ το νοιώθεις αρκετά το σποράκι σου?

Εγώ νιώθω πιο πολύ τα γυρίσματα που κάνει και που και που ρίχνει και καμιά κλωτσιά.  Αλλά τρελαίνομαι από τη χαρά μου όταν το νιώθω.  Κάθε μέρα το αισθάνομαι όμως τακτικά. 

  • Μου αρέσει 5

DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια μου πως ειστε σημερα;;; σημερα παλι μπηκαμε στον ρυθμο της καθημερινοτητας... αχ τονια ποτε περασανε πεντε εβδομαδες;;; θυμαμαι που εκανες την αυχενικη και εμεις εδω λεγαμε για το φυλο του μωρου...θα το δεις ομως αυριο και θα δεις πως θα εχει μεγαλωσει....μυρτω εγω στην πρωτη εγκυμοσυνη δεν ειχα καταλαβει κατι δε γνωριζα κιολας απο συμπτωματα τοτε και ετσι επειδη απλα ηξερα πως προσπαθουσαμε το εμαθα απο το τεστ εγκυμοσυνης.. στην δευτερη εγκυμοσυνη που ειμουν λιγο ποιο πεπειραμενη την 5 μερα απο την ελευθερη επαφη ξεκινησε να ποναει η μεση μου οπως οταν ειναι να αδιαθετησω και οι μυρωδιες μου ηταν λιγο ποιο εντονες και διαφορετικες..κανε υπομονη λιγες μερες ακομα και θα μαθεις.......

  • Μου αρέσει 1

em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...