Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Vxatz είπε:

      Κορίτσια καλησπέρα. Πριν 1 βδομάδα ειχα παλλινδρομη κυηση απο δωρεά ωάριων η πρώτη μου. Πριν ειχα αλλες 2 με δικά μου ωαρια. Όλες οι παλλινδρομες την ίδια βδομάδα μεταξύ 6-7 βδομάδα. Στείλαμε το έμβρυο για έλεγχο και περιμένω τα αποτελέσματα. Ο γιατρός θεωρεί τυχαίο γεγονός γιατί απο όλα ήμουν καλυμμένη. Εμένα παρόλα αυτά δεν με καλύπτει η απάντηση του. Τι εξετάσεις μου προτείνετε να κάνω;  Πήγα σε αιματολόγο, σε ενδοκρινολόγο.

      Καλησπέρα και λυπάμαι πάρα πολύ για την απώλεια που βίωσες.. ξέρω πόσο πιο σκληρό είναι όταν έχεις επενδύσει τόσο κόπο και χρήμα.. 

      Δεν ξέρω τι είναι αυτό το "όλα" από τα οποία ήσουν καλυμμένη και τι εξετάσεις έχετε κάνει.. εγώ θα σου πρότεινα να ξεσκονίσετε το σπέρμα πρώτον, να ελέγξετε το περιβάλλον της μήτρας για κανά μικρόβιο ή ενδομητριτιδα πχ (ngs & υστεροσκοπηση δηλαδή) και μετά να πάρεις μια δεύτερη γνώμη από αιματολογο ενδοκρινολόγο και ίσως επίσκεψη σε ρευματολόγο..

      Σε εμένα πχ μετά την παλινδρομη βρέθηκε μικρόβιο και 0% γαλακτοβακιλοι (οπότε αντιβίωση και προβιοτικα!) και εν συνεχεία πήρα δεύτερη γνώμη από αιματολογο όπου στις ίδιες εξετάσεις που δεν έβλεπε τίποτα η πρώτη αιματολογος η δεύτερη είδε υποψία αυτοανοσου όπου και με προέτρεψε σε ρευματολόγο.. πήγα και σε ρευματολόγο κύησης λοιπόν όπου επιβεβαιώθηκε αυτοάνοσο χωρίς να καταφέρουμε ακόμα βέβαια να βρούμε τι ακριβώς έχω αλλά είμαι σε προληπτική αγωγή καταστολής του ανοσοποιητικού πριν την επόμενη ετ για καλό και για κακό γιατί αυτά "ξυπνάνε" στη κύηση..

      Αλλά να ξεσκονίσετε το σπέρμα!! Μη το αφήσετε! Αν δεν το έχετε κάνει ήδη δηλαδή γιατί δεν μας λες και πολλά, έχουμε δει πολλούς γιατρούς να λένε "έλα μωρέ μια χαρά είναι το σπέρμα" και "όλα θα φτιάξουν με τη δωρεά ή στο εργαστήριο.." 

      Τέλος θα σε ρωταγα για τις παλινδρομες.. σταμάτησε το έμβρυο να αναπτύσσεται ή ήταν με αιμορραγίες;; Σε ρωτάω γιατί συνήθως αν σταματάει το έμβρυο μάλλον κάτι υπάρχει στο ίδιο το έμβρυο (που μπορεί να προκύψει από το σπέρμα ή το ωάριο).. αν είναι με αιμορραγίες πιθανόν είναι κάτι οργανικό σε εσένα (πχ μήτρα, αιματολογικό κτλ) δεν στο ρωτάω για να μου το απαντήσεις αλλά για να έχεις και εσύ μια υποψία ως προς το που πρέπει να κινηθείς ανάλογα..

      Και πάλι λυπάμαι πολύ για την απώλεια σας..

Ειμαι εγκυος η οχι...συλληψη και γονιμες μερες


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Χαρουμενη μαμα σου ευχομαι να εχεις καταλαβει σωστα. Και να ερθει το μωρακι γρηγορα!!!

Ευη μου κι δυο την φαγαμε την κρυαδα μας...με τις.υγειες μας λοιπον!χαχαχα

Μυρτουλιτα,σιττυ καλα.ειστε?


sQxAp2.png?acNuzqrobJxPp2.png 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, kerasaki10 said:

Περιμενα προχτες νινι μου αλλα ακομα τιποτα...θα δειξει..εκανα χτες τεστ αλλα την εφαγα την κρυαδα :(

Ευηηηη δενδεν την περιμενουμε εμεις!ξουτ!

Νινι μου αντε να σου ερθει να βαρεσεις!

ΑΑΑ Κερασάκι μου έχουμε ελπίδες δηλαδή ακόμα αφού δεν ήρθε ε;;;;Δεν το ήξερα... Μακάρι!!!Το εύχομαι ολόψυχα!!!Άντε να μπαίνεις να μας λες, μην σε χανουμε!!! Αυτά είναι ευχάριστα!!!

 

Σιτάκι μου αντε σε χάσμαε κι εσενα!!! Είσαι καλά ομως ε;;;Αντε ωραια!!!Σε αναμονή κι εσύ;;;;

 

 


k0oZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, 

Τελευταία περίοδος στις 05/03, κύκλος 29-31 ημερών, επαφή στις 11/03... Σκούρες καφέ εκκρίσεις σε αρκετή ποσότητα στις 20/03 με τσιμπήματα χαμηλά στην κοιλιά από τις 18/03 έως τις 24/03 περίπου κ λίγες, πηχτές, θολές εκκρίσεις με ελάχιστο κ ανοιχτόχρωμο καφέ ή ροζ στις 27/03. Υπάρχει πιθανότητα εγκυμοσύνης ή ήταν πολύ εκτός των γόνιμων ημερών???

Ευχαριστώ!!!


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

9 hours ago, KarMar84 said:

Καλησπέρα σας, 

Τελευταία περίοδος στις 05/03, κύκλος 29-31 ημερών, επαφή στις 11/03... Σκούρες καφέ εκκρίσεις σε αρκετή ποσότητα στις 20/03 με τσιμπήματα χαμηλά στην κοιλιά από τις 18/03 έως τις 24/03 περίπου κ λίγες, πηχτές, θολές εκκρίσεις με ελάχιστο κ ανοιχτόχρωμο καφέ ή ροζ στις 27/03. Υπάρχει πιθανότητα εγκυμοσύνης ή ήταν πολύ εκτός των γόνιμων ημερών???

Ευχαριστώ!!!

KarMar84 καλημέρα. Η επαφή ´εγινε 7η μέρα. Είναι λίγο νωρίς αλλά με δεδομένο ότι το σπέρμα μπορεί να ζήσει κάποιες ημέρες όλα είναι πιθανά. Τώρα για τις εκκρίσεις που μας γράφεις δεν ξερω. Συνήθως όταν γίνεται εμφύτευση υπαρχουν ροζ υγρα για μια δυο ημερες αλλα και πάλι κάθε οργανισμός είναι διαφορετικος. Κανεις δεν μπορει να σου πει με σιγουρια παρα μονο η καθυστερηση!!Εδω ειμαστε εμεις αν θελεις γραψε μας ξανα. Καλή τυχη σου ευχομαι. 

 

Κορίτσια μου καλημέρα!!! Τι κανετε;;; 

  • Μου αρέσει 1

k0oZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσακια μου.evi καλως μας ηρθες.φυσικα κ εκανες νωρις το τεστ.πεμπτη πρωι με πρωινα ουρα να το κανεις.καρ μου νωρις η επαφη αλλα ποτε δεν ξερεις μ αυτα τα πραγματα.νινακι μου αντε να ρθει κ μετα να μπεις στο χορο κ εσυ....τονια μου μεγαλωνει η κορακλα περασες πια την μεση...πουλακι μου τι γλυκια η αναμονη...χαρουμενομανουλα κ εγω δεν εχω προσαρμοστει στη νεα ωρα....αντε κ τα βηματακια....μυρτουλιτα καλα??ιοιο μου μεγαλωσε η κορακλα.κανει κ κουνια.εμεις ετοιμαζομαστε για βολτα κλασικα....φιλια σε ολες

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου μόλις με πήρανε τηλέφωνο, βγήκαν οι ιστολογικές όλα οκ. Η κύστη τελικά ήταν ενδομητρίωσης. Θα μου τα στείλουν να τα έχω όλα μαζί με το dvd της επέμβασης. 

  • Μου αρέσει 4

k0oZp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


30 minutes ago, nini84 είπε:

Κορίτσια μου μόλις με πήρανε τηλέφωνο, βγήκαν οι ιστολογικές όλα οκ. Η κύστη τελικά ήταν ενδομητρίωσης. Θα μου τα στείλουν να τα έχω όλα μαζί με το dvd της επέμβασης. 

Μπράβο Νινι μου! !όλα πάνε μια χαρά λοιπόν! ! Αντε με το καλό! !

  • Μου αρέσει 1

DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσιααα μου τι κανετε;;;;;; νινι μου μπραβο χερομαι πολυ για εσενα αντε να μπεις ξανα και εσυ στο προγραμμα των προσπαθειων...!!!!! κερασακι ευχομαι να δεις το θετικο αυτο τις μερες...!!! οσοσ για εμενα θα δω αν την καταλαβα την ωοριξια μου αναλογα με το ποτε θα μου ερθει η περιοδο γιατι λογο του οτι ειχαμε κολησει μυκητες εκεινη την περιοδο καναμε θεραπεια με τον αντρα μου....!! kar mar  καλοσορυσες και σου ευχομαι συντομα με ενα μωρο στην αγκαλια σου..!!!!!! αλλες επαφες δεν ειχατε περα απο της 11/3;;; και εγω θα συμφωνησω με το νινι ειναι λιγο νωρις η 7 μερα αλλα ποτε δεν ξερεις αν αλλαξε ο κυκλος η επειδη το σπερμα μπορει να ζησει απο 48 μεχρι 72 ωρες....... κοριτσια και εγω εχθες το απογευμα και το βραδυ ειχα συχνοουρια (αφου ελεγα οτι δεν προκητε να σηκωθω απο την τουαλετα..)  και ενιωθα μια ψυλοενοχληση σαν φαγουρα λεω τι εγινε παλι δε μου εφυγαν οι μυκητες;;; παω σημερα στον  γιατρο μου λεει κατσε να σε δω και δεν ειχα τιποτααα...!!!!!!! μαλλον απο το ανχος που εχω αυτες τις μερες με επιασαν μου εγραψε και εξεταση ουρων μυπως ειναι ουρολυμωξη θα την κανω αυριο...!!! αλλα ξερω οτι δε θα ειναι απο το αγχος μου με πιασανε παλι οι συχνοουριες..!!!!! τον ρωτησα και για αυτο που ειχε δειξει το τεστ παπ αν επιρεαζει τυχων εγκυμοσυνη και μου ειπε οτι δεν επιρεαζει ουτε τη συλληψη ουτε την εγκυμοσυνη ουτε τον τοκετο... τουλαχιστων σε αυτο ξαλαφρωσααα....!!!!

  • Μου αρέσει 3

em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια μου!! @nini84 μπραβο κοπελα μου...ειδες που στα λεγαμε?? τωρα θα περιμενουμε να ακουσουμε και τα ευχαριστα!! @KarMar84  καλωσηρθες στην παρεα μας!! ποτε περιμενεις περιοδο??

κοριτσακια μου καλα ειμαι κι εγω...σημερα ειναι μια πολυ γεματη μερα..!

  • Μου αρέσει 3

2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...