Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 23 λεπτά , Fay_ είπε:

      Νομίζω πως κρίνει βάσει ιστορικού για το τι θα κάνει. Ο πλήρης έλεγχος έχω καταλάβει ότι είναι γονιδιακός και δείχνει ετεροζυγωτια ομοζυγωτια. Οι βασικές γονιδιακές νομίζω είναι fv, το γονίδιο προθρομβινης και μια άλλη που δεν την θυμάμαι. Αν τα έχεις κάνει αυτά είσαι οκ νομίζω.. τι να πω έχω μπερδευτεί κ εγω..

      Αυτές που είπες στο πάνω σχόλια μου τις έκανε η οικονομ αυτές που κες τώρα δεν μ θυμίζουν κάτι θα το ψάξω γιατί εκείνη μ έδωσε το οκ πως δεν έχω κάτι 

Ειμαι εγκυος η οχι...συλληψη και γονιμες μερες


Recommended Posts

γεια σας κοριτσια μου

καλα ειμαστε.στο τρεξιμο

μπραβο μαιρουλι για τα καλα νεα

χαρουμενη μαμα δ πειραζει.στον επομενο κυκλο

τζειν μου ευχομαι ολα να ναι περαστικα

αμποτακι τι κανεις

εβελινα με το καλο κ η δευτερη κουκλιτσα

τα φιλια μου σε ολες

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

κοριτσακια μου γλυκα τι κανετε??εμεις ειμαστε καλα ο μικρος ειναι χαμηλος ο αιματοκριτης του κ περνουμε σιδηρο...ο κυκλος μου ειναι οτι ναναι κ αρχιζω να αγχωνομαι με το θεμα παιδι το θελουμε πολυ κ δεν ερχεται....αλλα σκεφτομασται θετικα κ ελπιζω να ρθει συντομα...τι θα κανετε 25η μαρτιου??εμεις εδω οικογενιακα

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, chrysa1982 είπε:

κοριτσακια μου γλυκα τι κανετε??εμεις ειμαστε καλα ο μικρος ειναι χαμηλος ο αιματοκριτης του κ περνουμε σιδηρο...ο κυκλος μου ειναι οτι ναναι κ αρχιζω να αγχωνομαι με το θεμα παιδι το θελουμε πολυ κ δεν ερχεται....αλλα σκεφτομασται θετικα κ ελπιζω να ρθει συντομα...τι θα κανετε 25η μαρτιου??εμεις εδω οικογενιακα

Π είσαι βρε κοριτσι;;;;  ωχ μωρέ...σίδηρο ο μικρουλης; το θέλει η σε ζόριζει;  ο ντοκ τι σου πε για τον κυκλο;; μην αγχώνεσαι...  ετσι να σκέφτεσαι...θετικά!! 

 

 

 

 

Καλημέρα μπουγαρίνια όμορφα!!!!!

  • Μου αρέσει 1

Lilypie - (Lzpn)

Link to comment
Share on other sites

καρδουλες μου γλυκες καλημερα!σας ευχαριστω ολες για την εννοια που με ειχατε!ηταν και η τριτη και η τεταρτη μερες με τρεξιμο ενταση δουλεια στη μεση,αποτελεσματα που μας σοκαραν προς στιγμην..οποτε ηθελα λιγο χρονο...βεβαια βρηκα καποια στιγμη να μπω να διαβασω και τα δικα σας αλλα και γιατι ηξερα θα με περιμενετε και το φορουμ ειχε κλασικααααα πεσει!!!!!χαχαχα

λοιπον αγαπες.....την τριτη πηρα τις αιματολογικες ...ολα αψογα τελεια εκτος απο την AMH!σαν το Σαμμερακι μας κ εγωωωω!!!τα αποθεματα μας δεν ειναι στα καλυτερα τους!βεβαια η amh σαν amh απο μονη της δεν λεει κ πολλα και δεν ειναι τοσο τοσο σοβαρο να ειναι χαμηλη...

η σαλπιγγογραφια μου εγινε χθες....οι σαλπιγγες μου ειναι κυριες!αψογες...και ιδιαιτερα χαρουμενες σαλπιζουν!ηταν πολυ ευκολη εξεταση!δεν πονεσα ουτε ελαχιστα!δεν πηρα παυσιπονο ..τιποτα!

σημερα λοιπον μαζευω πακετο ολα τα νεα δεδομενα και στις 12.30 εχω ραντεβου με τον νεο ντοκ!

νομιζω πως θα ειναι καθησυχαστικος σε πρωτη φαση!μενει να κανουμε το σπερμοδιαγραμμα του συζυγου μεσα Απριλιου και πιστευω πως μετα απο αυτο θα εχουμε πληρη εικονα πως πρεπει να κινηθουμε!αν δουμε πως εκει υπαρχει θεμα και δεδομενης της χαμηλης δικης μου γονιμοτητας ισως οδηγηθουμε σε εξωσωματικη!ολα αυτα θα τα ξερω εν καιρω!

σημερα ειμαι καλα και ηρεμη!την Τριτη ηταν δυσκολη μερα ψυχολογικα!απο χθες καλυτερα!περιμενω κ την αποψη του γιατρου μου βεβαια για να ηρεμησω πιο πολυ η να ανησυχησω ξανα!αυτα τα δικα μου νεακια!

Τονακι μου γλυκο τι κανει η μπεμπου μας?

Νινακι μου βγηκαν οι ιστολογικες?

Πουλακι μου ποτε με το καλο σταματας δουλιτσα?

σε φιλω ολες ολες γλυκα γλυκα!εχασα λιγο τα νεακια σας αλλα θα σας διαβασω κ θα επανακαμψω!

Μαιρουλι μου γλυκο ολα καλα τα νεακια μου λοιπον!αγοραρος εεεε!!!αχ ο ερωτας της μανας!!!!

Εβελινακι μου δυο μπουκιτσες πλεον στο σπιτακι!ποιος την χαρη του μπαμπα σας!ζωη στην οικογενεια σας και μονο χαρες απο εδω και περα!

  • Μου αρέσει 1

RyZa.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου! 

Μουτζουρα μου είναι καλό ότι η σαλπιγγογραφια είναι καλή.  Δεν ξέρω ακριβώς τι σημαίνει η χαμηλή ΆMH αλλά περιμένω να ακούσω τη γνώμη του καινούριου γιατρού.  Νιώθω ότι είσαι πολύ κοντά!  Να μπεις να μας πεις! 

  • Μου αρέσει 2

DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μουτζούρα μου, χάρηκα που ήταν καλή η σαλπιγγογραφεία, αναμένω με αγωνία τα νέα από το γιατρό σας!

Ηλέκτρα, μήπως ο άντρας σου άκουσε αυτές τις μέρες κάτι που τον άγχωσε;  

Τόνια μου, πώς είσαι; μέχρι πότε θα εργάζεσαι; 

Ρένα μου, να μην έρθει η άτιμη και αρχές Απριλίου να στήσουμε χορό! 

Η μικρή μπουσουλάει και ανακαλύπτει τον κόσμο!  Χθες πήγαμε στην παιδική χαρά, την ανέβασα και στις κούνιες χάρηκε πολύ!!!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Μουτζουριτσα μου καλή!! Πολύ θετικό που οι σαλπιγγες ειναι κυριες οπως ειπες!!! Τώρα σε ότι αφορά την αμη όπως είπα και στο Σαμμεράκι και είπες και εσύ δεν σημαίνει από μόνη της τίποτα ούτεόταν ειναι υψηλή ούτε όταν είναι χαμηλή. Σιγουρα θα σε εχει αγχώσει αυτό όπως θα αγχωνε και εμένα αλλά θα πάνε όλα καλά. Πολλές κοπέλες εχουν συλλαβει φυσιολογικά με χαμηλή αμη γιατι ωαρια υπαρχουν... Και εννοείται ότι είτε φυσιολογικά είτε με υποβοηθηση μανούλες θα γινουμε ότι και να γινει. Μονο να είμαστε καλά. Και στα λεω αυτά γιατι και εγω με την ενδομητριωση μουτζουριτσα μου δεν ξερω τι μου ξημερωνει και ειναι πιθανο να χρειαστει να καταφυγουμε καποια στιγμη σε βοηθεια. Να μην απογοητευόμαστε!!!! Η σκέψη μου ειναι μαζί σου να ξερεις!!! Θα περιμενουμε τα νεα σου απο τον ντοκ ναι;;;φιλακια πολλά.

 

Καλημερα και σε ολα τα κοριτσια!!!

  • Μου αρέσει 3

k0oZp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ioio είπε:

Μουτζούρα μου, χάρηκα που ήταν καλή η σαλπιγγογραφεία, αναμένω με αγωνία τα νέα από το γιατρό σας!

Ηλέκτρα, μήπως ο άντρας σου άκουσε αυτές τις μέρες κάτι που τον άγχωσε;  

Τόνια μου, πώς είσαι; μέχρι πότε θα εργάζεσαι; 

Ρένα μου, να μην έρθει η άτιμη και αρχές Απριλίου να στήσουμε χορό! 

Η μικρή μπουσουλάει και ανακαλύπτει τον κόσμο!  Χθες πήγαμε στην παιδική χαρά, την ανέβασα και στις κούνιες χάρηκε πολύ!!!!

Αχ το μικρουλακι σου!!! Θα είναι μια γλύκα! ! 

Εγώ Ioio μου θα δουλεύω μάλλον μέχρι τέλος Ιουνίου. Πάντως πριν τα μέσα Ιουνίου σίγουρα δεν θα σταματήσω. 

  • Μου αρέσει 2

DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσακια μου!!! 

Μουτζουριτσα και Σαμμερακι ολα καλα θα πανε!!! μην αγχωνεστε ο Θεος ειναι μεγαλος κι εχει ενα θαυματακι για ολες τις μανουλες που το επιθυμουν τοσο πολυ!!!

Ρενακι μου αντε κοντευουν οι μερες!! μεχρι ποτε δν περιμενεις?? εχεις σταθερο κυκλο?? αντε να μπεις κι εσυ πινακακι!!

τα υπολοιπα κοριτσακια τι κανετε?? φιλια σε ολες!!!

  • Μου αρέσει 3

2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ιοιο μου τι γλυκα η μικρουλα σου που ανακαλυπτει τα παντα!ευχαριστω για την θετικη σκεψη που μου στελνεις!

Τονακι μου γλυκο η ΑΜΗ ειναι ενας δεικτης γονιμοτητας...που δειχνει ποιοτητα κ ποσοτητα ωαριων που απομενουν στις γυναικες!αλλα σε συνδυασμο με τις υπολοιπες και την κλινικη εικονα της ασθενους!

Νινακι μου γλυκο οτι χρειαστει το εχουμε πει!οταν το θες πολυ κανεις τα παντα!οπως και εσυ  ολοκληρο χειρουργειο εκανες...ετσι κ εγω χθες κοιτουσα τα φωτα ψηλα κ ελεγα το κανεις για το μωρο...γι αυτο που αγαπας πριν καν το δεις!μονο στην ιδεα του λιωνεις ..κ επαιρνα δυναμη!

οσον αφορα την σαλπιγγογραφια ειναι θετικο οτι ειναι ανοιχτες ναι...σε περιπτωση φυσιολογικης συλληψης!γιατι αν παμε για εξωσωματικη δεν μας νοιαζουν καν!

λοιπον τωρα τα νεα απο τον γιατρο....ηταν ενθαρρυντικα και με εχουν ηρεμησει!για αρχη...επειδη οοοοολη οολη η εικονα μου δεν συμφωνει με την τιμη της αμη...ζητησε οπωσδηποτε επαναληψη!η αμη απο μονη της δεν λεει τιποτα σαν δεικτης....κ επειδη η fsh και η lh μου ειναι αψογες...οπως κ η υπολοιπη ορμονικη και κλινικη εικονα...παραξενευτηκε!δεν το απεκλεισε βεβαια...οργανισμοι ειμαστε δεν μπαινουμε σε ιατρικους κανονες και καλουπια ...μπορει να αποτελω κ την εξαιρεση!οπως επισης να εχει γινει τοσο λαθος δεν το πιστευω..αλλα εφοσον θελει ξανα θα την επαναλαβω σε 10 μερες περιπου!

οπως ειπα κ το πρωι...πολυ βασικο στον τροπο που θα κινηθουμε θα ειναι κ το σπερμοδιαγραμμα!μας ειπαν λοιπον ειτε με ενα τουρμπο σπερμα αλλα ακομα κ με ενα μετριο σπερμα...με τις βιταμινες που παιρνει επειδη το σπερμα φτιαχνει θα προσπαθησουμε μονοι μας ενα 6μηνο ακομα και μετα βλεπουμε!μονο σε ενα σπερμα με πολυ κακη εικονα θα μπουμε αμεσα για εξωσωματικη!

σε μενα συνεστησαν κ επεμεναν πολυ το μονο συμπληρωμα να ειναι το Profertil female το οποιο θα με βοηθησει πολυ!

Μυρτουλιτα μου πλησιαζουν οι μερες να πας εεεε?

 

  • Μου αρέσει 1

RyZa.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


10 hours ago, moutzoura2016 είπε:

καρδουλες μου γλυκες καλημερα!σας ευχαριστω ολες για την εννοια που με ειχατε!ηταν και η τριτη και η τεταρτη μερες με τρεξιμο ενταση δουλεια στη μεση,αποτελεσματα που μας σοκαραν προς στιγμην..οποτε ηθελα λιγο χρονο...βεβαια βρηκα καποια στιγμη να μπω να διαβασω και τα δικα σας αλλα και γιατι ηξερα θα με περιμενετε και το φορουμ ειχε κλασικααααα πεσει!!!!!χαχαχα

λοιπον αγαπες.....την τριτη πηρα τις αιματολογικες ...ολα αψογα τελεια εκτος απο την AMH!σαν το Σαμμερακι μας κ εγωωωω!!!τα αποθεματα μας δεν ειναι στα καλυτερα τους!βεβαια η amh σαν amh απο μονη της δεν λεει κ πολλα και δεν ειναι τοσο τοσο σοβαρο να ειναι χαμηλη...

η σαλπιγγογραφια μου εγινε χθες....οι σαλπιγγες μου ειναι κυριες!αψογες...και ιδιαιτερα χαρουμενες σαλπιζουν!ηταν πολυ ευκολη εξεταση!δεν πονεσα ουτε ελαχιστα!δεν πηρα παυσιπονο ..τιποτα!

σημερα λοιπον μαζευω πακετο ολα τα νεα δεδομενα και στις 12.30 εχω ραντεβου με τον νεο ντοκ!

νομιζω πως θα ειναι καθησυχαστικος σε πρωτη φαση!μενει να κανουμε το σπερμοδιαγραμμα του συζυγου μεσα Απριλιου και πιστευω πως μετα απο αυτο θα εχουμε πληρη εικονα πως πρεπει να κινηθουμε!αν δουμε πως εκει υπαρχει θεμα και δεδομενης της χαμηλης δικης μου γονιμοτητας ισως οδηγηθουμε σε εξωσωματικη!ολα αυτα θα τα ξερω εν καιρω!

σημερα ειμαι καλα και ηρεμη!την Τριτη ηταν δυσκολη μερα ψυχολογικα!απο χθες καλυτερα!περιμενω κ την αποψη του γιατρου μου βεβαια για να ηρεμησω πιο πολυ η να ανησυχησω ξανα!αυτα τα δικα μου νεακια!

Τονακι μου γλυκο τι κανει η μπεμπου μας?

Νινακι μου βγηκαν οι ιστολογικες?

Πουλακι μου ποτε με το καλο σταματας δουλιτσα?

σε φιλω ολες ολες γλυκα γλυκα!εχασα λιγο τα νεακια σας αλλα θα σας διαβασω κ θα επανακαμψω!

Μαιρουλι μου γλυκο ολα καλα τα νεακια μου λοιπον!αγοραρος εεεε!!!αχ ο ερωτας της μανας!!!!

Εβελινακι μου δυο μπουκιτσες πλεον στο σπιτακι!ποιος την χαρη του μπαμπα σας!ζωη στην οικογενεια σας και μονο χαρες απο εδω και περα!

Μπράβοοοοο...πωςείνη διαδικασι;;; πληρωνεις κι αν ναι ποσο;

On 22/3/2017 at 6:29 ΜΜ, Rena87 είπε:

Αχ ηλεκτρακι μου... προχθές είδα ότι ήμουν 3 μηνών εγκυος και ήταν νεκρό και το  είδα... ο άντρας σου είδε το μωρό;; Η απλά το ανεφερε; αλλά μη δίνεις σημασία αγάπη... έχουμε το νου μας στο μωρό και το άγχος μας και για αυτό τα βλέπουμε αυτά.  Χαίρομαι που ηρεμήσες...ούτε τεστ ούτε τίποτα.. μπράβο... μόνο αγάπη κ πολύ σεξ!!!

δεν το είδε.... απλά ενημερώθηκε.....λείπω πολύ καιρό κ βλέπει διάφορα μωλέ ο καλός μου μάλλον :)

8 hours ago, Ioio είπε:

Μουτζούρα μου, χάρηκα που ήταν καλή η σαλπιγγογραφεία, αναμένω με αγωνία τα νέα από το γιατρό σας!

Ηλέκτρα, μήπως ο άντρας σου άκουσε αυτές τις μέρες κάτι που τον άγχωσε;  

Τόνια μου, πώς είσαι; μέχρι πότε θα εργάζεσαι; 

Ρένα μου, να μην έρθει η άτιμη και αρχές Απριλίου να στήσουμε χορό! 

Η μικρή μπουσουλάει και ανακαλύπτει τον κόσμο!  Χθες πήγαμε στην παιδική χαρά, την ανέβασα και στις κούνιες χάρηκε πολύ!!!!

Αχ δεν μου χει πει κάτι κοπέλα μου ....σίγουρα περιμένει πως κ πως να γυρίσω πίσω γτ ήρθα για ένα μήνα να δω υς δικούς μου 

  • Μου αρέσει 1

ukSwp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ηλεκτρακι μου γλυκο...ηταν πανευκολη...αλλα χρονοβορα...αν δεν ειναι κλειστες δεν πονας καθολου!αν υπαρχει θεμα ομως υπαρχει κ πονος γτ προσπαθουν να στις ανοιξουν...θελει πολλες ληψεις..περισσοτερο φαρμακο...για να δουν αν ανοιξαν η χρειαζεται κατι περαιτερω!εμενα δυο ληψεις εκαναν κ μια τριτη να δουν οτι φευγει το σκιαγραφικο!ειναι εξεταση που δεν συνταγογραφειται...πληρωσαμε 200 ευρω συν το σκιαγραφικο που ειναι με συμμετοχη αυτο 5 ευρω εκανε!

να γυρισεις στον αντρουλη σου να ηρεμησει!του ελειψες!

  • Μου αρέσει 1

RyZa.png

Link to comment
Share on other sites

Μουτζουριτσα μου σε αισθανοναι πιο ηρεμη και χαιρομαι. Να σου πω την αληθεια κι εγω το ειχα σκεφτει να στο πω για την επαναληψη της αμη γιατι εχω διαβασει οτι καποια εργαστγρια δεν μπορουν ακομη να την υπολογισουν ακριβως γιατι ειναι σχετικα καινουρια εξεταση. Αλλα δεν στο ειπα γιατι δεν ηθελα να σε επηρεασω. 

Πολυ θετικο επισης που ολη η υπολοιπη εικονα σου ειναι καλη!! Μπραβο μουτζουριτσα μου. Καλη συνεχεια λοιπον στις προσπαθειες μας!!! Αντε να δουμε!! 

  • Μου αρέσει 1

k0oZp3.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια μου τι κανετε πως ειστε;;;; μουτζουριτσα μου ολα καλα με τις εξετασεις ετσι να εισαι χαλαρη και ολα θα ερθουν οπως τα θες ειμαι συγουρη για αυτο... νινι μου και εσυ μη μου πεφτεις ολα καλα θα πανε και σε σενα ολα περνουν σιγα σιγα το δρομο τους... ρεναααα;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; εσενα περιμενουμε τωρα;;;; αντε ευχομαι νενα τεραστιο συν... μυρτουλα πλησιαζουν οι μερες να ξαναδεις το σπορακι σου...!!!!!!  τονια εσυ πως εισαι;;;;; ιοιο α η μικρη μπουσουλαει μια χαρα τωρα τρεχατε ποδαρακια μου!!! αλα αυτα ειναι τα ωραια να βλεπεις πως τα παιδια μεγαλωνουν και εξελισσονται.. και εγω ακομα δεν μπορω να το πιστεψω με τον μικρο μου ποτε γεννηθηκε πως εχει αλλαξει απο τοτε και τωρα λεμε λεξουλες και ειμαστε ετοιμοι να περπατησουμε...!!!σας φιλω ολες !!!!!

  • Μου αρέσει 3

em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...