Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Ειμαι εγκυος η οχι...συλληψη και γονιμες μερες


Recommended Posts

στον γιατρο θα ξαναπαω την τριτη για να του παω κατι εξετασεις...θα τον ρωτησω αν μεχρι τοτε δεν εχω καποιο συμπτωμα!! εχω κλεισει ραντεβου και για αυχενικη 3/5 και δεν ξερω αν θα ξανακανω υπερηχο μεχρι τοτε...θα τον ρωτησω την Τριτη...


2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοριτσια για τα συμπτώματα νομιζω ειναι δυσκολο να μιλησουμε γιατι καθε γυναικα το βιωνει διαφορετικα. Εγω εμετους δεν ειχα ουτε στην κορη μου κ ουτε ως τωρα στο δευτερο εχω. Στο πρωτο ειχα πολυ υπνηλια ενω τωρα νιωθω απλα οτι το βραδυ κοιμαμαι πολυ βαρια. Κατα τα αλλα ζαλαδες πονοκεφαλοι κ ενα αισθημα αδυναμιας το νιωθω συχνα στη διαρκεια της ημερας. Επισης θεωρω οτι οσο περναει ο καιρος, γινεται χειροτερη η συχνοουρια κ ισως κ δυσκοιλιοτητα γιατι επιβαρυνει κ ο σιδηρος. Εγω στην πρωτη εγκυμοσυνη ειχα καουρες μετα τον 8ο μηνα κ ηταν επισης ενοχλητικο. Προσωπικα θεωρω ο τελευταιος μηνας ειναι ο πιο δυσκολος που μετα βιας στεκομουν ορθια με τοσο βαρος. Κ εκει γυρω στον 4ο-6ο νομιζω ειναι οι καλυτεροι..

  • Μου αρέσει 1

bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Myrtoulita είπε:

Σας ευχαριστω πολυ κοριτσια...απλα ειναι η πρωτη μου εγκυμοσυνη και αγχωνομαι λιγακι!!

Θεωρω οτι το μεγαλυτερο λαθος που μπορεις να κανεις ειναι να θεωρεις οτι η εγκυμοσυνη σου δεν παει καλα γιατι δεν εχεις καποιο συμπτωμα που εχει αλλη κοπελα ή επειδη πιστευεις οτι θα επρεπε να νιωθεις κατι που δεν νιωθεις (πχ οι εμετοι, εγω δεν ειχα καθολου κ παρ ολα αυτα η εγκυμοσυνη μου προχωρουσε ομαλοτατα). Νομιζω το μονο συμπτωμα που ειναι στανταρ ειναι τα κολπικα υγρα, θυμαμαι πολυ χρησιμοποιουσα σερβιετακια συνεχεια απο μια στιγμη κ μετα. Κ η συχνοουρια τα βραδια,πολυυυυ σπαστικο. Αλλα αξιζει τοσο πολυ,μολις δεις το μωρακι σου δεν θα σε πειραζει να τα περνουσες κ ολα απ την αρχη!


bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites

 Μυρτουλιτα μου μην ανησυχείς.. κ εγώ από όσο ξέρω τα συμπτώματα μπορεί να έρχονται και να φεύγουν.. εγω θελω να ρωτήσω κάτι άλλο κ εσένα κ την Ιωάννα...  έχετε πονακια στην κοιλια;;; εγώ σχεδόν όλη μέρα ρε αγαπες... κ με προβληματίζει... περνω ένα ουτρο τη μέρα αλλά όταν περπατώ πάνω από 10 λεπτα η κάνω άλλες δουλειές αρχίζουν τα πονακια πιο πολύ...

  • Μου αρέσει 1

Lilypie - (Lzpn)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 minutes ago, Rena87 είπε:

 Μυρτουλιτα μου μην ανησυχείς.. κ εγώ από όσο ξέρω τα συμπτώματα μπορεί να έρχονται και να φεύγουν.. εγω θελω να ρωτήσω κάτι άλλο κ εσένα κ την Ιωάννα...  έχετε πονακια στην κοιλια;;; εγώ σχεδόν όλη μέρα ρε αγαπες... κ με προβληματίζει... περνω ένα ουτρο τη μέρα αλλά όταν περπατώ πάνω από 10 λεπτα η κάνω άλλες δουλειές αρχίζουν τα πονακια πιο πολύ...

Ρενα μου εννοεις χαμηλα στην κοιλια ή ψηλά; αν ειναι χαμηλα σημαινει οτι μεγαλωνει η μητρα κ φυσικα ειναι καλο,το ειχα ρωτησει στη γιατρο μου παλιοτερα. Αν ειναι ψηλα κ παλι δε θεωρω οτι ειναι ανησυχητικο,εχω κ εγω αρκετους πονους στην κοιλια σαν να ανακατευομαι κ μετα απο το φαι ειδικα...Γενικα δεν πρεπει να κουραζομαστε αλλα δυστυχως εγω δεν το τηρω αυτο ολο δουλειες κανω,εχω θεμα μ αυτο δεν μπορω να καθομαι κ να νιωθω οτι εχω αφησει δουλειες. Εχω κ τη μικρη μου τη σηκωνω αρκετα,αφηστε τα.. Ας ελπισουμε οτι εχω γερο σκαρι!

  • Μου αρέσει 1

bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites

βρε μυρτουλα τζαμπα σε αγχωνει ο γιατρος

κ δ εκανα εμετους.ουτε αναγουλες ειχα.μια χαρα εγκυμοσυνες(απο αυτο το θεμα)ειχα

τα συμπτωματα ερχονται κ φευγουν

μην βιαστεις να χαρεις.μπορει απο αυριο να ξανακανεις.το δευτερο τριμηνο ειναι το καλυτερο

ρενα θα σε μαλωσω κ στο βαιμπερ.μηπως να αυξησεις τα ουτρο;

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλημέρα!!

Ρενάκι μου καλό!! Μίλησες καθόλου με τον γιατρό σου να τον ρωτήσεις για τα πονάκια;;; Μη στεναχωριέσαι οπως Ρενάκι μου!! Και να ξεκουράζεσαι όσο περισσότερο μπορείς! 

Μυρτουλίτα μου εμένα μία φίλη μου που γεννάει σε λίγες ημέρες δεν εκανε ούτε έναν εμετό και εχει μια τελεια εγκυμοσυνη!!Δεν νομίζω κι εγώ να σημαίνει κατι αυτο που σε ανησυχεί!! Ωστόσο μιλα κι εσυ με τον γιατρο σου για να ηρεμησεις. 

Εγώ κορίτσια μου εχω πολυυυυ αιμα... Ελπιζω κι εγω να ειναι φυσιολογικο μετα την υστεροσκοπηση...Λεω να παρω τη γιατρο μου να την ρωτησω αν δεν μειωθει...

  • Μου αρέσει 2

k0oZp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια μου!!! Ιωαννα και Ρενακι να ξεκουραζεστε κοριτσια κι εσυ Ρενακι αν νομιζεις οτι δεν μπορεις να κανεις καποιες δουλειες αφησε τις και ζητα βοηθεια!!! κι εγω στις αρχες ειχα πονακια...ειναι φυσιολογικο να εχεις...τωρα βεβαια μου εχουν σταματησει!! θα περιμενουμε νεα σου σημερα!!! φιλια σε ολες!!!

  • Μου αρέσει 2

2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites

αγαπες μου ομορφες!!!!!καλημερααααα και καλη μας Μ.Εβδομαδα!!!!με το καλο να ερθει το φως της Αναστασης στις ψυχες μας!!!

ξερω πως δεν μπηκα καιροοοοο....και σας ανησυχησα...ειμαι καλα πολυ καλα!απλα ο χρονος ηταν περιορισμενος με πολλη δουλεια κ τρεξιματα!!! ειχα το Τονακι μου στο μυαλο μου συνεχως γτ δεν τα ειπαμε απο την μερα που ειδε την μικρη της!

και το Νινακι μουυυυυ...εχεις αιμα καρδουλα εε?παρε την γιατρο ....σας διαβασα εν ταχει!απο τα μεσα της εβδομαδας θα ειμαι πιο χαλαρη κ εγω και θα μπαινωωωω!συγνωμη για τις απουσιες!μου λειψατε!

οι εγκυουλες μας ειναι καλα απο οτι βλεπω με τις ανησυχιες τους βεβαια  κ λογικο...οι μανουλες με τα ζουζουνακια τους ?

σας φιλω ολες!

 

  • Μου αρέσει 4

RyZa.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


8 minutes ago, moutzoura2016 said:

αγαπες μου ομορφες!!!!!καλημερααααα και καλη μας Μ.Εβδομαδα!!!!με το καλο να ερθει το φως της Αναστασης στις ψυχες μας!!!

ξερω πως δεν μπηκα καιροοοοο....και σας ανησυχησα...ειμαι καλα πολυ καλα!απλα ο χρονος ηταν περιορισμενος με πολλη δουλεια κ τρεξιματα!!! ειχα το Τονακι μου στο μυαλο μου συνεχως γτ δεν τα ειπαμε απο την μερα που ειδε την μικρη της!

και το Νινακι μουυυυυ...εχεις αιμα καρδουλα εε?παρε την γιατρο ....σας διαβασα εν ταχει!απο τα μεσα της εβδομαδας θα ειμαι πιο χαλαρη κ εγω και θα μπαινωωωω!συγνωμη για τις απουσιες!μου λειψατε!

οι εγκυουλες μας ειναι καλα απο οτι βλεπω με τις ανησυχιες τους βεβαια  κ λογικο...οι μανουλες με τα ζουζουνακια τους ?

σας φιλω ολες!

 

Αχχ μουτζουρίτσα μουουου!!!! Ανησυχούσα αλλά δίσταζα να ρωτήσω τα κορίτσια για σένα, ηλπιζα ομως να εισαι καλα!!!Ήθελα να σου στειλω και π.μ. Αλλα πάλι δίσταζα.  Αντε μου έλειψες!!! Επιτέλους αδιαθέτησα αλλά το πρωί σήμερα που ξύπνησα πλημμύραααα!!!! Θα δω και σήμερα πώς θα πάει και θα παρω τη γιατρο!!! Πολυ χαρηκα που μπήκες!!!!Περιμένεις μουτζουρίτσα μου εσυ να μην;;;; Σου το ευχομαι ολόψυχα!!! Όποτε μπορείς να μπαίνεις ναι;;;Σε φιλώ γλυκα!!!!

Και το σαμμερακι σκεφτομαι καθε μερα!!!

Και την Αμποτ!!!!

 

  • Μου αρέσει 1

k0oZp3.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σας

 

καλη μεγ.εβδομαδα να εχουμε

καλα ειναι τα κοριτσια μας νινι.κ η σαμμερ κ η αμποτ.η μια με τον εμινεμ κ η αλλη με τη δουλεια

αν συνεχισει το αιμα παρε τη γιατριο.ξεκινατε κ βαρεμα αυτον τον κυκλο,ε;αντε με το καλο!

πουλακι μου αντε να βγεις σε αδεια να ετοιμασεις τη φωλιτσα για το μικρο σου

ευη;εκανες χοριακη;

τα φιλια μου σε ολες

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...