Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Ειμαι εγκυος η οχι...συλληψη και γονιμες μερες


Recommended Posts

Μαμά, ρώτα τον όποτε πάτε να μου πεις! Έγραψε κι ένα άρθρο ο Παπαβέντσης για το εμβόλιο αυτό και σκέψου ακόμα δεν έχω προλάβει να το διαβάσω να δω τι συστήνει, αν συστήνει κάτι στο άρθρο. Μπράβο που τον βρήκατε κι είστε ευχαριστημένοι. Είναι αλήθεια ότι είναι πανάκριβος; Γιατί με ρωτούσε μια φίλη από τη Θεσ/κη. Εμάς η δικιά μας λόγω του ότι είναι πιστοποιημένη 50ρι μήνας μπαίνει μήνας βγαίνει

Το έχω διαβάσει το άρθρο του, πριν λίγο καιρό. Αν θυμάμαι καλά λέει ότι δεν είναι επικίνδυνο εμβόλιο, ούτε όμως και αποτελεσματικό ιδιαίτερα, δεν το συστήνει γενικά, μόνο αν υπάρξει κρούσμα σε σχολείο να το κάνουν οι μαθητές. Αναφέρει μια έρευνα σε ένα πανεπιστήμιο που το είχαν κάνει οι φοιτητές ή αμέσως ή μετά από τρία χρόνια το 1/3 των φοιτητών δεν είχε τα αντισώματα κατά του υιού

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μου αρεσει που γυρισατε παλιες φιλεναδες!!!ελπιζω να ειστε ολες καλα & να εχετε δυναμη με τα παιδακια σας!εμεις καλαααα!!κοιμομαστε τωρα & σε λιγο θα παμε παιδιατρο για εμβολιο!!αλωνιζουμε φυσικα & κανουμε σκανταλιες & τραβαμε μαλλια & γελαμε με τις τουφες που βγαζουμε!!ελπιζω να το κοψει αυτο!!λογακια λεμε κατι μπα-μπα,κατι μαμ,δειχνουμε τις πανες οταν κανουμε κακα & φυσικα καταλαβαινουμε οτι μας λενρ πχ.φερε το λαγο & ολο το ζωικο βασιλειο!βεβαια ολο στα ποδια μου ερχεται για αγκαλια & για να τη σηκωσω να δει & να πιασει!ολα στο στομα(βγαλαμε το 9ο δοντι,τωρα βγαινει ο αλλος τραπεζιτης)τα βιβλια τα μασαμε ΜΟΝΟ!Μια ματισ τα ριχνει & στο στομα οποτε τα σηκωσα!κυνηγι γενικως!αυτα!!

Βικακι,να σου ζησει!να ναι καλοτυχο & γερο!!φιλια στα πατουσακια!!

Περιμενουμε ζαμια τωρα!!


ECV6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Μαμά και Ιοιο, σας ευχαριστώ πολύ! Βέβαια αν υπάρξει κρούσμα στο σχολείο λίγο αργά για το εμβόλιο! Αλλά μέεχρι να πάμε παιδικό έχουμε, εμείς σίγουρα θα το έχουμε κάνει ως τότε, δεν το αφήνω. Ερχόμαστε σε επαφή και με πολλά νήπια ήδη.

Ειρήνη, γλυκιά η μπαλαρίνα σου! Να την καμαρώνεις


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites

Τζο κι εγώ το διάβασα, γενικά κραζει το κράτος και λέει ότι θα έπρεπε να γράφεται, ότι δεν θα πρεπε να είναι επιλογή των γονιών και αν δεν έχουν οι γονείς και δεν εμβολιάζονται τα παιδιά σημαίνει ότι δεν θα είναι εμνολιασμενο το 90% ώστε να ναι αποτελεσματικό, στις οδηγίες για τα εμβόλια του 2015 δεν αναφέρει κάτι για το συγκεκριμένο εμβόλιο και γενικά δεν ενημερώνονται ούτε παιδίατροι...οπότε μάλλον δεν το θεωρεί απαραίτητο για την ώρα λέει για προεφηβική ηλικία....θα τον ρωτησω φυσικά και από κοντά...

Ιοιο εσεις σε ποιον παιδίατρο πατε;;

Ειρήνη ταλιμπανακι ή μικρή σου ε;; Χαχα.εμεις τα πάμε πολύ καλά με τα βιβλία και τα παραμύθια...φυσικά σκθσαμε και φαγαμε αρκετά!

Καλό εμβόλιο χωρίς παρενέργειες!!


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολες τις κουκλες!!!!!!!☺☺☺☺

Καλημέρα!!

Ιοιο, μόλις χαλαρώσετε λίγο με τη μπέμπα θα του 'ρθει! Εμένα από τον 7ο και έπειτα που έγινε παιδάκι κι αρχίσαμε να τον χαιρόμαστε τρελά και να κάνει απίστευτα κόλπα ο άντρας μου άρχισε να λέει για δεύτερο. Πιο πριν ήθελε μεν, αλλά ήταν τόση η κούραση και δεν το έπαιρνε απόφαση.

Αχ, κι εμένα έτσι κοπανιέται όταν δεν τον αφήνω να πιάσει κάτι, αφού στο τέλος όλα όσα δεν πειράζει τον αφήνω να τα δει και του εξηγώ τι είναι και πώς λειτουργεί. Εντάξει, κάθεται σε κάθισμα και καρότσι, αλλά αν του τη βιδώσει κοπανιέται, ακόμα και στον αέρα όταν τον έχουμε αγκαλιά κοπανιέται και κοκκινίζει από θυμό. Και δεν ξεχνάει! Θα επιμείνει μέχρι να τον αφήσεις να το κάνει. Έτσι και θέλει να φτάσει κάτι και τον εμποδίζουμε με το σώμα μας για πλάκα μας κάνει στην άκρη με το χέρι! Φύγε από δω! Και θεατρίνος όπως τα λες, βήχει για την προσοχή μας και για να ακούσει μπράβο μπράβο και επαίνους! Βήχει στην παιδική χαρά αν έρθει δίπλα μας άλλο αγοράκι ή κοριτσάκι για να τον προσέξουν, είναι αφασία! Στο μπανάκι, όπως τα λες, μόνο όρθιος εμένα να κρατιέται από την μπανιέρα, εντάξει μικρός καθόταν. Είναι μεγάλη λατρεία όμως να βλέπεις τόσο μικρά αντράκια με τόσο ισχυρή βούληση, είμαι σίγουρη ότι έχετε ρίξει πολύ γέλιο κι εσείς και τον καμαρώνετε :tongue:

Μας έπρηξαν χθες απ' το πρωί όντως

Ζάμια, τράπεζα γάλακτος σκέψου ότι εμείς κάθε βράδυ από εκεί πίνουμε ακόμα! Και χωρίς θήλαστρο. Αφού θα λείψεις μετά τον 5ο αξίζει πολύ να κάνεις, να πιει όσο μπορεί το μικράκι

Τζο μου με το χερι έβγαζες??????δηλαδη καθε μερα υπάρχει ενα σακουλακι για ξεοαγωμα..εε??πλεον δεν εχει θεμα αν πινει απο το μπουκάλι η αν θηλαζει?(σύγχυση θηλων)

Καλά είμαι αγαπημένη μου :tongue::tongue::tongue: περιμένω να περάσουν οι μέρες να έρθει η μέρα για την αυχενική μου :D:D:D Εσύ όλα καλά? Έφτασες στο τέλος σε λίγο καιρό θα έχεις το ζουζούνι σου αγκαλιά :D:D:D τι ωραία!!!

Μια χαρουλα ειμαι γλυκο πουλακι!!εχω αρχισει περπάτημα..Μετραω μερουλες!!!

Απο συμπτώματα πως εισαι καλο μου??

Μια βαρεμάρα την είχε κι ο ομπάμα πάντως! Όλο το σαγόνι του κρατούσε. Επίσης, λέει, μετά το φαγητό ο αλέξης όταν είπε ο αμερικανός "now it' s time for a toast" ήταν ο μόνος που άργησε τόσο να σηκωθεί, λες να νόμισε ότι τώρα θα σερβιριστούν κι ένα τοστάκι; :mrgreen:

:tongue::tongue:::mrgreen::mrgreen::tongue:

Μου αρεσει που γυρισατε παλιες φιλεναδες!!!ελπιζω να ειστε ολες καλα & να εχετε δυναμη με τα παιδακια σας!εμεις καλαααα!!κοιμομαστε τωρα & σε λιγο θα παμε παιδιατρο για εμβολιο!!αλωνιζουμε φυσικα & κανουμε σκανταλιες & τραβαμε μαλλια & γελαμε με τις τουφες που βγαζουμε!!ελπιζω να το κοψει αυτο!!λογακια λεμε κατι μπα-μπα,κατι μαμ,δειχνουμε τις πανες οταν κανουμε κακα & φυσικα καταλαβαινουμε οτι μας λενρ πχ.φερε το λαγο & ολο το ζωικο βασιλειο!βεβαια ολο στα ποδια μου ερχεται για αγκαλια & για να τη σηκωσω να δει & να πιασει!ολα στο στομα(βγαλαμε το 9ο δοντι,τωρα βγαινει ο αλλος τραπεζιτης)τα βιβλια τα μασαμε ΜΟΝΟ!Μια ματισ τα ριχνει & στο στομα οποτε τα σηκωσα!κυνηγι γενικως!αυτα!!

Βικακι,να σου ζησει!να ναι καλοτυχο & γερο!!φιλια στα πατουσακια!!

Περιμενουμε ζαμια τωρα!!

Καλο μου Ειρηνακη καλο εμβολιο!!!ποσο τα λυπάμαι οταν κλαινε με το τσιμπήματακι...

Μεγαλωσε η ζουζουνα σας!!!φτου φτου!!!οπου να'ναι θα λυθεί η γλωσσα της και δε θα την προλαβαινεις!!

Καλα πως το ανακάλυψε αυτο με τις τούφες..χαχαχα πολυ πλακα θα εχει οταν το κανει και γελάει:mrgreen::mrgreen:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλα πιοο τοστ πιτογυρα θα περιμενε χορταινεις με το ψαρι; το ψαρι ειναι φρουτο χιχιχι για το εμβολιο δεν εχω ρωτησει ουφ σε μιση ωρα θα παω το ταλιμπανακι μου μουσικη. Φου....

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, ήθελα να ρωτήσω και κάτι άλλο. Έχει κάνει κπ εξετάσεις για θρομβοφυλία; Έκανα πρόσφατα και τελικά έχω. Μου είπε ο γιατρός μου ότι σε επόμενη εγκυμοσύνη θα πρέπει να κςνω ενέσεις και να παίρνω σαλοσπιρ. Πέρα από το ενδεχόμενο εγκυμοσύνης χρειάζεται να το δει και άλλος γιατρός; επηρεάζει σε κάτι άλλο τη ζωή μου;

Link to comment
Share on other sites

Ε τωρα ενα φραπεδονι δεν βγαλαν οι ανθρωποι μετα μ γαλλικοθα ανοιξει το ματι; ετσι ενα ποτηρι με ενα πουρφαν ετσι παγωμενο ωχου στ ελαντα ειμαστε... Χαχαχα.

Link to comment
Share on other sites

Τζο μου με το χερι έβγαζες??????δηλαδη καθε μερα υπάρχει ενα σακουλακι για ξεοαγωμα..εε??πλεον δεν εχει θεμα αν πινει απο το μπουκάλι η αν θηλαζει?(σύγχυση θηλων)

Έτρεχε μόνο του το στήθος, ζαμιάκι, όταν θήλαζα από το ένα έτρεχε ποτάμια το άλλο, έτσι μάζεψα σε κοχύλια πάμπολλα λίτρα και πίνει ακόμα! Όχι, τι σύγχυση θηλών πια, τρώει και πίνει με όλους τους τρόπους, μπουκάλια, ποτήρια κ.λπ.!

Καλα πιοο τοστ πιτογυρα θα περιμενε χορταινεις με το ψαρι; το ψαρι ειναι φρουτο χιχιχι για το εμβολιο δεν εχω ρωτησει ουφ σε μιση ωρα θα παω το ταλιμπανακι μου μουσικη. Φου....
Ε τωρα ενα φραπεδονι δεν βγαλαν οι ανθρωποι μετα μ γαλλικοθα ανοιξει το ματι; ετσι ενα ποτηρι με ενα πουρφαν ετσι παγωμενο ωχου στ ελαντα ειμαστε... Χαχαχα.

:mrgreen::mrgreen::mrgreen: μια φραπεδιά όπως επιτάσσει και το ελλ. πρωτόκολλο, βρε αδερφέ!

Έτσι τον εκτονώνω κι εγώ, παρασκευή μουσικοκινητικό παιχνίδι, σάββατο μουσική και 2 ώρες παιδική χαρά να κυνηγάμε μπάλες απαραιτήτως! Καλή δύναμη, σάνγκρε μου, σε λίγο καιρό θα παίζουν και τα τρία κι εσύ θα αράζεις με τη φραπεδιά σου να τα καμαρώνεις!


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Τζο μάλιστα έλεγε για μία οικογένεια με τρία παιδιά χρειάζεται 1000? να εμβολιαστουν που σε καιρούς κρίσεις αυτό μπορεί να ναι και ένα και δύο μισθοί...

Πάντως αν βρεις χρόνο διάβασε το έχει ενδιαφέρον!


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

1000 αχαχαχα το αλλο με τον τοτο το ξερεις. Τι να σας πω βρε τσουπρες τωρα διαβασα οτι παλευουν να φερουν παιδιατρο στα δημοτικα ιατρεια για φαντασου δε θα πρεπε να ναι ατπνοητο; ε τωρα τι να σας πω το 50 στο παιδιατρο το θεωρω αισχρο τι στιγμη που ο μεσος μισθος ειναι στα 800 και πολλα λεω οτι και να ναι ο αλλος. Παιδι εχεις μπορει να χρειαστει κατικαι δυο και τρεις φορες το μηνα δηλ 150κι αν εχεις τρια 450 τι λετε καλε θα γινει καλα το πιτσιρικ και θα ψοφησει απο ασιτια...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Και πολλά λες για το μέσο μισθό, σάνγκρε, κάτω από 500ε πια, θυμάστε που λέγαμε η γενιά των 700ε και το λέγαμε ως κάτι τραγικό; Ε, πια φαντάζει όαση, εκεί έχουμε καταντήσει. Πολλά τα καθεστώτα εργασίας και τα παραθυράκια για προσλήψεις κάτω των 500ε, για δήθεν μερική απασχόληση που όμως είναι πλήρης και με υπερωρίες, τα ξέρετε, τι να μαυρίζουμε τη μέρα μας πρωί πρωί

Θα το διαβάσω με την πρώτη ευκαιρία, μαμά μου!

Κέντρο και λίγο πιο βόρεια έχει πολλές δραστηριότητες για κάτω των 2 ετών, από 6 μηνών περίπου, όρεξη να έχεις να τα τρέχεις. Και θέατρο μπορείς να τα πας και τα δύο τώρα στην ηλικία που είναι, υπάρχει η παράσταση "Κοίτα" στο Θέατρο Πόρτα που είναι από βρέφη 8 μηνών ως κάποιων ετών, κάτσε να βρω το λινκ

http://www.porta-theatre.gr/index.php/el/theatro-gia-polu-neo-koino/223-koita

Εγώ περιμένω να πάει 11-12 μηνών να καταλαβαίνει λίγο περισσότερα και να τον πάω, 1 φορά δηλαδή τα πας


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites

Το διάβασα, πραγματικά πολύ διαφωτιστικό, δεν το ήξερα ας πούμε ότι δεν λειτουργεί ο εμβολιασμός αν δεν είναι γενικευμένος, ότι δεν έχει νόημα να τον κάνει όποιος έχει απλώς τα χρήματα, αλλά για να εξαλειφθούν και να μην εξαπλώνονται τα κρούσματα θα πρέπει να το έχει κάνει ένα 80-90%, λογικό αλλά δε μου περνούσε απ' το μυαλό. Επίσης, πλήττει τα χαμηλότερα στρώματα, όπου συνωστίζεται πολύς κόσμος σε κακές συνθήκες υγιεινής, τα οποία και δεν έχουν να το πληρώσουν. Λέει κιόλας ότι φήμες αναζωπυρώνουν τη θέληση των γονιών να το κάνουν στα παιδιά τους και ότι δεν έχουν παρατηρηθεί αυξημένα κρούσματα σε σχέση με παλιότερα που δεν υπήρχε τέτοιο εμβόλιο. Μετά κάθεσαι και αναρωτιέσαι και αν αυτό το ένα κρούσμα συναντήσει το παιδί μου και νοσήσει; Και μπαίνεις στο τριπάκι να το κάνεις για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο, όταν τόσα παιδιά που το έχουν πραγματικά ανάγκη δεν έχουν χρήματα να το κάνουν. Και δεν ξέρω καν αν προφυλάσσει τα παιδιά που το έχουν κάνει έναντι τόσων πολλών ανεμβολίαστων

Ωραία μπήκα και σας έπρηξα πρωί πρωί, είναι που κοιμηθήκαμε τέλεια σήμερα, από 6 το πρωί συνήθως, ξύπνησε 7 και νιώθω μες στην ενέργεια!


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...