Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Sisheido είπε:

      Κορίτσι μου λυπάμαι για την εξέλιξη... Πάντα έλεγα καλύτερα να μη πιάσω πάρα να χαθεί στη πορεία το όνειρο! 

      Αγκάλιασε το παιδάκι σου και συνέχισε όσο αντέχεις! Έχω κι εγώ ένα γιο 4ων από την 3η εμβρυομεταφορα και παλέψαμε για τα αδελφάκια... στο τέλος τα καταφέραμε με τροποποιημενο φυσικό κύκλο και γίναμε τριτεκνοι!

      Εύχομαι η βλαστοκυστουλα σας την επόμενη φορά να σας γεμίσει την αγκαλιά!!!!

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      • Καλή τύχη! 1

Ειμαι εγκυος η οχι...συλληψη και γονιμες μερες


Recommended Posts

Τι κάνετε κορίτσια; εμείς γυρίσαμε σπίτι μας χθες από ανάρρωση πάω καλά λίγο ικτερο ο μικρούλης κ πολύ φαΐ γτ χάσαμε βάρος κ δ μας περισσεύει..

Είναι ίδιος με την κόρη μόνο που είναι μίνιον.

Η μικρή είναι άψογη. Τοσο καλή δ την περιμενα

Φιλακια

Γεια σου, Βίκυ, καλώς ήρθατε σπίτι σας, κι εμένα είχε ίκτερο από τη 2η μέρα ο μπέμπης και μείναμε και 1 μέρα παραπάνω στο μαιευτήριο, ίδια κιλάκια μ' εσάς νομίζω, 2800 εμείς, με θηλασμό πολύ πέρασε κι αυτό


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Βικι καλως γυρισατε σπιτακι λοιπον εννοειται πως γινεται με ολους τους τροπους το τριτο πιαστηκε σε πεντε λεπτα κι ουτε και μενα το δευτερο ειχε ικτερο πολυ φαι και ηλιο...στο τελος εφαγε το μπαρμπα μπριλιο. Χιχιχι

Link to comment
Share on other sites

Τι κάνετε κορίτσια; εμείς γυρίσαμε σπίτι μας χθες από ανάρρωση πάω καλά λίγο ικτερο ο μικρούλης κ πολύ φαΐ γτ χάσαμε βάρος κ δ μας περισσεύει..

Είναι ίδιος με την κόρη μόνο που είναι μίνιον.

Η μικρή είναι άψογη. Τοσο καλή δ την περιμενα

Φιλακια

Να σου ζήσει και καλούς θηλασμούς! Κι εμείς αδυματούλες είμασταν, τώρα, όμως, έχουμε γίνει μπουτούδες ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Από τις 5.30 στο πόδι εγώ και ο μπέμπης, αυτός βέβαια αφού έδωσε ρέστα με τσιρίδες και γέλια τώρα πάλι κοιμάται! Εν τω μεταξύ, συμπτώματα περιόδου φουλ εγώ και περιμένω να δω, έχω ακόμα μια εβδομάδα μέχρι την εμφάνισή της


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια!! Τι κάνετε;;

Βίκυ καλή ανάρρωσή και καλή ανατροφή! Μπράβο στο κορίτσι σου που είναι τόσο καλό!!! Έφυγαν όλα τα άγχη και της γέννας και που θα ελειπες και που το πήρε τέλεια ή Ιωάννα! Καλούς θηλασμους!!

Ιοιο μια χαρά το κοριτσάκι σου!! Κι εμένα πήρε λίγο μπρος αλλά οι θηλασμοι καλά κρατούν!!

Τώρα βγάζει τον κάτω κυνόδοντα και έναν ακόμη τραπεζίτη και εχθες δεν ήταν ή μέρα της αλλά σήμερα ξαναγύρισε το χαρούμενο κορίτσι μου!!

Τζο πάντα από τόσο νωρίς είχες συμπτώματα περιόδου;; Μην σκας θα έρθει και το αδερφακι γρήγορα!!

Από τόσο νωρίς ξυπνάει το μπουμπούκι σου;; Δεν σε πιάνει ύπνος να κοιμηθεις λίγο μαζί του ;;

Εμείς το σκ ειμασταν όλη μέρα βόλτες ,είχε και ωραίες μέρες!


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Τζο μου καλημερα οντως απο τοσο νωρις εχεις παντα συμπτωματα περιοδου;... Ξερεις δεκα μερες πριν; μαμα κι εμεις τα ιδια βγαζουμε δοντια μας φταιν τα παντα... Εγω παλι τρωω στην παρανομια γιατι το πρωι πειναω του κερατα κι οχι δεν μπορω να κατσω πρωτα να φτιαξωκαι να ταισω δυο πρωινα... Και ξελισαξα για σοκολατα πρωι πρωι.

Link to comment
Share on other sites

Ax, κι εγώ το πρωί έχω πάντα τρελή πείνα! Γιατί το βράδυ πάντα τη βγάζω με σαλάτα, είμαι του βασιλικού πρωινού. Και έχω διαβάσει ότι όσες τρώνε καλό πρωινό κάνουν αγόρια :mrgreen: Μετά το μπέμπη βέβαια πάνε τα βασιλικά πρωινά, στη ζούλα τρώω κι εγώ

Ναι, πάντα έχω συμπτώματα ήπια καμιά εβδομάδα πριν, κάποιους μήνες δεν έχω και καθόλου συμπτώματα, πάντως τίποτα το καινούριο.

Αυτά τα δόντια, εμείς τίποτα ακόμα και σκέφτομαι να αποθηλάσω, αλλά τρέμω την περίοδο που θα βγάζει τα δοντάκια του.

Πρωινός πρωινός είναι πάντα ο μπέμπης μου, γονίδια απ' τη μεριά μου. Εγώ φυσικά 5.30 κουτουλάω, κατά τις 7 αρχίζω και λειτουργώ, κι έτσι και πιω καφέ όταν καταφέρω μετά με πιάνει η ενέργεια και αρχίζω τις δουλειές, οπότε ίσως κοιμηθώ το μεσημέρι. Για την ώρα ψωνίζω ιντερνετικά τα του σούπερ μάρκετ, μεγάλη εφεύρεση που τελευταία άρχισα να τη χρησιμοποιώ!

Πολύ ωραίες λιακάδες το ΣΚ, κι εμείς το ευχαριστηθήκαμε! Βγήκα και με το σύζυγο, αλλά την άλλη μέρα σερνόμουν γιατί κοιμηθήκαμε 1, τς τς τς, από 9 που είναι το συνηθισμένο μου :rolleyes:

Σοκολάτα για πρωινό ε; Της εγκυμοσύνης ωραίες ατασθαλίες!!! Άντε να έχω κι εγώ αυτό το συγχωροχάρτι!


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ξερεις αυτα που περιγραφεις δε φαινονται για ηπια και ειναι πανω απι βδομαδα για θυμησου μηπως εννοιωσες καναν εντονο πονο κατω αριστερα η δεξια; μηπως σε ποναει λιγο παραπανω ο μπεμπης οταν θηλαζει; απο ποτε κοιμασε τοσο νωρις;

Link to comment
Share on other sites

Εμενα τζο μου μετα το βασιλικο τους πρωινο ακολουθει το βασιλικο δεκατιανο τους και μετα το αναλογο μεσημεριανο ο μ1 πχ αφου εφαγε τεσσερα φρουτα μετα μου λεει γιατι δε μου καθαριζεις κι ενα πορτοκαλι κι ολα αυτα μετα απο μια φετα με ταχιν και κανελα και ενα παξιμαδι οκ; σε δυο ωρες θα μου στρογγυλοκατσουν για μεσημερι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Χαχαχα, ρε σάνγκρε, εσύ στην εφηβεία τι θα κάνεις;;; Να υπάρχουν πάντα καμιά 10ριά μπριζόλες και μπιφτέκια στην κατάψυξη, εβδομαδιαίως! Δεν φαντάζομαι να θέλουν άλλο μεσημεριανό άλλο βραδινό όπως ο άντρας μου; Ο οποίος επίσης μακαρόνια και ρύζι ξαναζεσταμένο αρνείται να φάει. Ευτυχώς μαγειρεύει το βραδινό του μόνος του

Ούτε πόνο στο θηλασμό (ούτε και στην πρώτη εγκυμοσύνη είχα πρησμένο στήθος) έχω και έχω τα κλασικά, πόνο στη μέση και πόνο περιόδου ήπιο. Αυτά τα τσιμπηματάκια κάτω δεξιά τα νιώθω όμως κι άλλους μήνες, τα ένιωσα και σ' αυτόν. Το μόνο που είχα νιώσει και στην πρώτη εγκυμοσύνη και το έχω και τώρα είναι ένα τράβηγμα στον αφαλό, το μόνο περίεργο. Αλλά θα φάω τόση απογοήτευση αν το βάζω έτσι στο μυαλό μου! Έχω και τον άντρα μου που όλα τα θεωρεί συμπτώματα


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites

Δε λεω για τσιμπηματα για πονο εμφυτευσης λεω... Οχι δε σε ξεσηκωνω αλλα... Ευχομαι ατη τη φορα να μη δεις κοκκινο... Να μην ερθει η αλεκα που λεγαμε καποτε..χαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

τζο μακαρι κοριτσι μου.εδω θα ειμαστε να περιμενουμε νεα σου.εγω σημερα μιλησα με τον γιατρο γιατι δεν θυμαμαι αν σας ειπα αλλα πριν καθαρισω μου ηρθε κ περιοδος 24η ημερα.ανησυχησα κ τον πηρα κ μου ειπε οτι ο οργανισμος λειτουργει αψογα κ μολις τελειωσω να παω να με δει.ακομα εναν κυκλο θα περιμενω κ μετα αν θελουμε βαζουμε μπρος

.....

Link to comment
Share on other sites

τζο μακαρι κοριτσι μου.εδω θα ειμαστε να περιμενουμε νεα σου.εγω σημερα μιλησα με τον γιατρο γιατι δεν θυμαμαι αν σας ειπα αλλα πριν καθαρισω μου ηρθε κ περιοδος 24η ημερα.ανησυχησα κ τον πηρα κ μου ειπε οτι ο οργανισμος λειτουργει αψογα κ μολις τελειωσω να παω να με δει.ακομα εναν κυκλο θα περιμενω κ μετα αν θελουμε βαζουμε μπρος

.....

Με το καλό Σάμμερ μου όλα να πάνε όπως τα έχεις ονειρευτεί σου το εύχομαι ολόψυχα :D:D:D


rHkwp3.png

dwWcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Σαμμερ μου αυτό είναι πολύ καλό. Σημαίνει ότι ο οργανισμός σου είναι έτοιμος. Να στολισετε αν δ το χεις κάνει ήδη, να περάσετε πολύ ομορφα με τα αντρακια σου κ με τη νέα χρονιά να ρθει ένα νέο μπεμπακι..!

Τα υπόλοιπα κορίτσια μπήκαν σε χριστουγεννιατικο mood?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...