Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Να ρωτήσω κάτι τα κορίτσια που πήραν θετικη χοριακη? Είχατε συμπτωματα? Εγώ ζάλη και κοπωση έχω από πριν την εμβρυομεταφορα γιατί παίρνω utrogestan από το στόμα που με επηρεάζουν αρνητικά. Μετά την εμβρυομεταφορα τίποτα. Μόνο φουσκωμα σα να έχω φάει συνεχώς ένα αρνί το οποίο επισης θεωρώ ότι είναι από τα φάρμακα. Την προηγούμενη φορά είχα καφέ κηλίδες και όντως η χοριακη βγήκε όχι θετικη ούτε και αρνητικη άρα κατι είχε πάει να γίνει.  Αυτή τη φορά....τίποτα!

Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2009


m4ril0u

Recommended Posts

Μαρια, η Μαριαλενα εχει συγγενη υποθυρεοειδισμο απο τη γεννηση της, κανει θεραπεια με Τ4 και συχνές αιμοληψιες για ελεγχο.

Α μάλιστα γι αυτό είχατε πάει!Κι εγώ το ίδιο έχω αλλά άλλο 33 και άλλο 9-10 μηνών!


n8m8p2.png

X9drp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 23,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • katerina26

    3392

  • anna_ath

    2130

  • fatsaki

    1775

  • Smouts

    1513

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Φυσικα και να πας για καφε να ηρεμησεις.

Αυτοι οι καφεδες με εχουν σωσει εμενα παντως.

Στο φαγητο του μωρου μεχρι 1 ετους δεν βαζω τιποτα.

Το λαδι ωμο στο τελος.

Ολοι οι αντρες φλωροι και μαμακηδες ειναι.

Απλα στο συζυγο το βλεπουμε για ελαττωμα, στο γιο μας αρεσει:lol:

xaxaxax!!!ρωτα και μενα που εχω 3!Ε ρε τι πεθερα θα γινω...μονο και μου τον πει καμια μαμακια τον γιοκα μου!:lol::lol::lol::lol:

1v0n7ypa5y9lur77.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, κοριτσάκια....!!

Εμείς σήμερα θα δοκιμάσουμε κατσικάκι, ελπίζω να το φάει...! Τί προτείνετε να του βάλω, για να μη μυρίζει, καμιά πιπεριά..?? Από μπαχαρικά τί επιτρέπεται;


[URL="http://lilypie.com"][IMG]http://lb3f.lilypie.com/tgfQp3.png[/IMG][/URL]

[URL="http://lilypie.com"][IMG]http://lb1f.lilypie.com/Cnblp3.png[/IMG][/URL]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ σήμερα είμαι τυχερή, η μαμά-κέρβερος θα απουσιάζει όλη μέρα...έχω το ελεύθερο να κάνω ότι θέλω με το παιδί μου:rolleyes:

Το απόγευμα λέω να πάω να ρίξω καμιά ματιά για βαπτιστικά ρούχα...σκεύτομαι για σακάκι-γιλέκο γραβάτα- πουκάμισο και παντελόνι καλοκαιρινά...μου αρέσουν τα αγοράκια ντυμένα κυριλέ:rolleyes: και φυσικά για μπλέ χρώμα καθότι είμαστε (ακόμα) γαλανομάτηδες:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εφαρμόζω ένα κολπάκι, μπαίνω μαζί του για ένα πεντάλεπτο στο πάρκο και παίζουμε μαζί, έπειτα τον αφήνω να παίζει μόνος του απορροφημένος χωρίς να πάρει είδηση ότι φεύγω.
Κι εσύ κι η νατασσούλα πείτε μου πως μπαίνετε στο πάρκο; Και το κυριότερο, πως βγαίνεις μετά χωρίς να σε πάρει είδηση :-D
Εχμ....ξέρει καμία που μπορώ να ανεβάσω το βιντεάκι να σας το βάλω??????
Στο youtube? Στο facebook αν έχεις λογ/μο;
να ρωτήσω κάτι: το φαγάκι του μωρού σας πώς το μαγειρεύετε? βάζετε μυρωδικά-μπαχαρικά? το λάδι από την αρχή ή στο τέλος?
Μυρωδικά ναι, μπαχάρια όχι ακόμα. Λάδι στο τέλος και λεμόνι. Επίσης τελευταία προσπαθώ το ρημαδοαυγό με μια σταλίτσα ρίγανι και λίγο λαδάκι, κάτι καλύτερο καταφέρνω, δεν το θέλει γενικώς καθόλου.

Χτες μάλλον σεληνιάστηκαν τα μωρά μας ε; Ο δικός μου είχε τον αυτόπονο και γκρίνια. Κατά τις 10.30 νύσταξε επιτέλους και τον πήγα για ύπνο. Σε μισή ώρα ήταν ξύπνιος πάλι και προσπαθούσαμε μέχρι τη 1.30. Εμένα με έπαιρνε ο ύπνος δίπλα του, αυτός σηκωνόταν και χαχάνιζε. Τον έφερα πάλι σαλόνι, όπου με ξαναπήρε ο ύπνος κι αυτός έπαιζε. Μέχρι που μία παρά πλέον δεν άντεξα, τον "πέταξα" στον άντρα και του είπα όλος δικός σου και πήγα και ξεράθηκα. Έκανε καμιά ώρα ακόμα να τον κοιμήσει και τον έφερε δίπλα μου μετά. Λήθη, εγώ δεν θυμάμαι τίποτα, μου είπε ότι σηκώθηκα και δύο φορές γιατί νιαούρισε ο μικρός...

Από το πρωί που σηκώνομαι σκέφτομαι με τρόμο το βράδυ και έχω να περιμένω μόνο την ώρα του ύπνου μου. Τέλεια!

Εχτές έμαθα κάτι πολύ άσχημα νέα, στον χορό των αυτοκτονιών που λέγαμε τις προάλλες. Η κόρη κι ο γαμπρός μιας οικογ.φίλης μετά από εξωσωματική έκαναν ένα παιδάκι, το οποίο όμως είχε πρόβλημα καρδιάς και έμεινε μέσα μέχρι να κάνει επέμβαση. Σύνολο πρέπει να έμεινε κάνα δίμηνο. Προχτές επιτέλους το πήραν σπίτι. Δεν ξέρω τι άλλα προβλήματα υγείας έχει, έμαθα ότι δεν έχει το ένα αυτάκι του, αλλά οκ, αυτό με μια πλαστική λύνεται, δεν το θεωρώ τόσο θέμα. Τι άλλα προβλήματα ως οικογένεια είχαν δεν γνωρίζω. Αυτό που με συγκλόνισε ήταν ότι ο πατέρας γκρίνιαζε; Δυσανασχετούσε; Φοβόταν; Δεν ξέρω, αλλά φίλησε στο μέτωπο τη γυναίκα του (κοπελίτσα πιο μικρή από μένα), βγήκε έξω και λίγα λεπτά αργότερα άκουσαν θόρυβο. Κατέβηκε το κορίτσι στο δρόμο και βρήκε τον άντρα της πεθαμένο, είχε πέσει από την ταράτσα. Φανταστείτε τώρα σοκ, με τόσα που πέρασε κι αυτό. Έχω συγκλονιστεί, το σκέφτομαι συνέχεια...


WN6Op3.png

Link to comment
Share on other sites

Ο παιδίατρος μου είπε μπαχαρικά και αρωματικά με μέτρο επιτρέπονται, όχι όμως αλάτι. Μπορείς να βάλεις ρίγανη, δάφνη, σκορδάκι, θυμάρι, βασιλικό κλπ.

Το λάδι στο κρέας εγώ το βάζω από την αρχή μόνο στο γκαζόν το βάζω στο τέλος, στο κάτω-κάτω δεν τηγανίζεται αλλά βράζει και νομίζω ότι κάνει καλύτερο τον ζωμό:rolleyes:μόνο το λεμόνι βάζω στο τέλος.

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλημερα ασχετο με το θεμα σας δεν δεν μπαινει καμια σας στο chatroom;
Που να προλάβουμε κοπελιά; Το παραπάνω μύνημά μου το έγραψα σε μια ώρα εν μέσω μαγειρικής, κλαμμάτων, συγυρίσματος σπιτιού, εργασίας από το σπίτι σήμερα και πλυντήριο-ηλεκτρική, φρουτόκρεμα... θες κι άλλα; :D

WN6Op3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλέ κορίτσια τι πράγμα είναι αυτό με τις αυτοκτονίες? κρίμα την κοπελίτσα που πρέπει πια μόνη της να μεγαλώσει ένα μωράκι.

Τί συνέβη...?? :confused:


[URL="http://lilypie.com"][IMG]http://lb3f.lilypie.com/tgfQp3.png[/IMG][/URL]

[URL="http://lilypie.com"][IMG]http://lb1f.lilypie.com/Cnblp3.png[/IMG][/URL]
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα, κοριτσάκια....!!

Εμείς σήμερα θα δοκιμάσουμε κατσικάκι, ελπίζω να το φάει...! Τί προτείνετε να του βάλω, για να μη μυρίζει, καμιά πιπεριά..?? Από μπαχαρικά τί επιτρέπεται;

Εγώ δε βάζω τίποτα, ίσα ίσα μπορεί να του αρέσει η γεύση έτσι όπως είναι, εξάλλου θα την μάθει κιόλας, με πιπεριά θα βαρύνει πολύ.

Κι εσύ κι η νατασσούλα πείτε μου πως μπαίνετε στο πάρκο; Και το κυριότερο, πως βγαίνεις μετά χωρίς να σε πάρει είδηση :-D

Σηκώνεις το πόδι ψηλά στον αέρα και μπαίνεις στο πάρκο, έπειτα σαν κλέφτης ακόμη πιο ψηλά στον αέρα και βγαίνεις νυχοπερπατώντας!

Δε σχολιάζω το άλλο που έγραψες, μόνο αναστενάζω...


994464lddvg62m3r.gifttb249f.aspx727545ds9fqyqice.gif

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως ενα παιδι με προβλημα συνηθως μονο η μητερα το "αντεχει".

Απιστευτο παντως αυτο που εκανε.

Στενοχωρηθηκε για το προβλημα και απλως το εκανε πολυ χειροτερο.

Δεν μπορεις να πεις παντως κατι.

Το πως δουλευει το μυαλο του καθενος ειναι παραξενο πραγμα.

Ασχετο, το τσατρουμ παλι τι ειναι?

Και να μπουμε να κανουμε τι?


yey2p2.png BN4cp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ο παιδίατρος μου είπε μπαχαρικά και αρωματικά με μέτρο επιτρέπονται, όχι όμως αλάτι. Μπορείς να βάλεις ρίγανη, δάφνη, σκορδάκι, θυμάρι, βασιλικό κλπ.

Το λάδι στο κρέας εγώ το βάζω από την αρχή μόνο στο γκαζόν το βάζω στο τέλος, στο κάτω-κάτω δεν τηγανίζεται αλλά βράζει και νομίζω ότι κάνει καλύτερο τον ζωμό:rolleyes:μόνο το λεμόνι βάζω στο τέλος.

το λαδι ειναι καλο να μπαινει στο τελος γιατι ετσι εκτος του οτι δεν καιγεται δεν χανει και τα πολυτιμα συστατικα του,δεν εχει σημασια αν τηγανιστει ή βρασει! οι θερμοκρασιες πανω κατω ιδιες ειναι!:cool:
Κι εσύ κι η νατασσούλα πείτε μου πως μπαίνετε στο πάρκο; Και το κυριότερο, πως βγαίνεις μετά χωρίς να σε πάρει είδηση :-D

Στο youtube? Στο facebook αν έχεις λογ/μο;

Μυρωδικά ναι, μπαχάρια όχι ακόμα. Λάδι στο τέλος και λεμόνι. Επίσης τελευταία προσπαθώ το ρημαδοαυγό με μια σταλίτσα ρίγανι και λίγο λαδάκι, κάτι καλύτερο καταφέρνω, δεν το θέλει γενικώς καθόλου.

Χτες μάλλον σεληνιάστηκαν τα μωρά μας ε; Ο δικός μου είχε τον αυτόπονο και γκρίνια. Κατά τις 10.30 νύσταξε επιτέλους και τον πήγα για ύπνο. Σε μισή ώρα ήταν ξύπνιος πάλι και προσπαθούσαμε μέχρι τη 1.30. Εμένα με έπαιρνε ο ύπνος δίπλα του, αυτός σηκωνόταν και χαχάνιζε. Τον έφερα πάλι σαλόνι, όπου με ξαναπήρε ο ύπνος κι αυτός έπαιζε. Μέχρι που μία παρά πλέον δεν άντεξα, τον "πέταξα" στον άντρα και του είπα όλος δικός σου και πήγα και ξεράθηκα. Έκανε καμιά ώρα ακόμα να τον κοιμήσει και τον έφερε δίπλα μου μετά. Λήθη, εγώ δεν θυμάμαι τίποτα, μου είπε ότι σηκώθηκα και δύο φορές γιατί νιαούρισε ο μικρός...

Από το πρωί που σηκώνομαι σκέφτομαι με τρόμο το βράδυ και έχω να περιμένω μόνο την ώρα του ύπνου μου. Τέλεια!

Εχτές έμαθα κάτι πολύ άσχημα νέα, στον χορό των αυτοκτονιών που λέγαμε τις προάλλες. Η κόρη κι ο γαμπρός μιας οικογ.φίλης μετά από εξωσωματική έκαναν ένα παιδάκι, το οποίο όμως είχε πρόβλημα καρδιάς και έμεινε μέσα μέχρι να κάνει επέμβαση. Σύνολο πρέπει να έμεινε κάνα δίμηνο. Προχτές επιτέλους το πήραν σπίτι. Δεν ξέρω τι άλλα προβλήματα υγείας έχει, έμαθα ότι δεν έχει το ένα αυτάκι του, αλλά οκ, αυτό με μια πλαστική λύνεται, δεν το θεωρώ τόσο θέμα. Τι άλλα προβλήματα ως οικογένεια είχαν δεν γνωρίζω. Αυτό που με συγκλόνισε ήταν ότι ο πατέρας γκρίνιαζε; Δυσανασχετούσε; Φοβόταν; Δεν ξέρω, αλλά φίλησε στο μέτωπο τη γυναίκα του (κοπελίτσα πιο μικρή από μένα), βγήκε έξω και λίγα λεπτά αργότερα άκουσαν θόρυβο. Κατέβηκε το κορίτσι στο δρόμο και βρήκε τον άντρα της πεθαμένο, είχε πέσει από την ταράτσα. Φανταστείτε τώρα σοκ, με τόσα που πέρασε κι αυτό. Έχω συγκλονιστεί, το σκέφτομαι συνέχεια...

Σιγουρα θα ειχαν περισσοτερα προβληματα!και εχουμε να ακουσουμε πολλα τετοια δυστυχως στις μερες που βρισκομαστε!Συμφωνω με την Κας καθενας αντιδρα διαφορετικα στα δυσκολα!
Εγώ δε βάζω τίποτα, ίσα ίσα μπορεί να του αρέσει η γεύση έτσι όπως είναι, εξάλλου θα την μάθει κιόλας, με πιπεριά θα βαρύνει πολύ.

Σηκώνεις το πόδι ψηλά στον αέρα και μπαίνεις στο πάρκο, έπειτα σαν κλέφτης ακόμη πιο ψηλά στον αέρα και βγαίνεις νυχοπερπατώντας!

[/QUO:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Δυστυχως ενα παιδι με προβλημα συνηθως μονο η μητερα το "αντεχει".

Απιστευτο παντως αυτο που εκανε.

Στενοχωρηθηκε για το προβλημα και απλως το εκανε πολυ χειροτερο.

Δεν μπορεις να πεις παντως κατι.

Το πως δουλευει το μυαλο του καθενος ειναι παραξενο πραγμα.

Ασχετο, το τσατρουμ παλι τι ειναι?

Και να μπουμε να κανουμε τι?

Ελα μου ντε!Αλλο και τουτο!:rolleyes:

1v0n7ypa5y9lur77.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, κοριτσάκια....!!

Εμείς σήμερα θα δοκιμάσουμε κατσικάκι, ελπίζω να το φάει...! Τί προτείνετε να του βάλω, για να μη μυρίζει, καμιά πιπεριά..?? Από μπαχαρικά τί επιτρέπεται;

Θυμάρι....πάει πολύ στο κατσικάκι....:-D

Εγώ στα φαγητά βάζω μόνο μυρωδικά και κρεμύδι τα οποία αλέθω κιόλας....μπαχαρικά όχι....το λάδι στο μπλεντερ που τα πολτοποιώ....:mrgreen:

Το πράγμα αυτό με τις αυτοκτονίες?????Δεν βλέπω να πηγαίνει καλά ο κόσμος....κ προβλέπω κ αύξηση κίνησης στα ψυχιατρεία....:?


sjCrp3.pngUhiNp2.png

 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!!!

Βαριέμαι σήμερα.....:rolleyes::rolleyes: Κάτι μου φταίει...ο καιρός, δεν ξέρω...

Αννούλα ελπίζω να έχετε ευχάριστα νέα με τα εισιτήρια. Πάντως, οι τιμές που βρήκα στην airtickets, είναι οι ίδιες με τo site της lufthansa (το οποίο θεωρώ αξιόπιστο).

Τώρα για την αυτοκτονία τί να πω??? Δεν θέλω να κατακρίνω κανέναν, γιατί ποτέ δεν ξέρεις πως γυρίζει το μυαλό του κάθενός μας. Πάντως, κρίμα!!

Χριστίνα, θα σου έρθουμε το απόγευμα, εεεεε????


0b1qp2.pngPaB8p3.png

qjfzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...