Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 42 λεπτά , Angot είπε:

      κορίτσια 30+1 σήμερα και φτιάχνω τη τσάντα του μαιευτηρίου μου, ανάμεικτα συναισθήματα ! χάρα, άγχος,ανυπομονησία ,αβεβαιότητα για το τι θα προκύψει ,συγκίνηση , κλάμα (πραγματικά λες και εχω ανοίξει βρύση είναι)  , αναδρομή στο τι εχω περάσει , όνειρα, φοβος, περηφάνεια , και πολλά αλλά που ούτε καν ξεχωρίζω τι είναι  …. δε περίμενα ποτέ μια βαλιτσουλα mom’s bag να μου  δημιουργήσει τόσα πολλά συναισθήματα ! για το μόνο που ειμαι σίγουρη είναι ότι εχω κάνει ότι καλύτερο μπορώ για να έρθει αυτό το μωράκι στον κόσμο ! στο βρεφακι μ  θα πάρω μόνο μια αλλαξιά στην περιπτωση εστω 1% να το πάρω μαζί μ φεύγοντας  και μια εικονίτσα από την παναγια της τσαμπίκα! με κάποιες κοπέλες ξεκινήσαμε παρέα , κάποιες είστε πιο καινούριες!! καλή επιτυχία να ευχηθώ σε όλες μας, ευχαριστώ που με ακούγατε να σας πρήζω ( θα το κάνω μέχρι να γεννήσω βέβαια , ελπιζω για βδομαδες ακόμα 😉) γερά μωράκια να φέρουμε στον κόσμο και ας ταλαιπωρούμαστε!  να μου πείτε καλή τύχη από τώρα 🥰

      Όλα θα πάνε καλά και θα γυρίσεις σπίτι με το μωράκι σου τον σωστό χρόνο. Μεγάλη μέρα σήμερα η γιορτή των Βαΐων. Ο Θεός και η Παναγία να είναι μαζί σου! 🙏

Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2009


m4ril0u

Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια!!!

Εδώ τρέχουμε και δεν φτάνουμε μια με τα της βάφτισης(ευτυχώς ψιλοτελειώσαμε) αρχίσανε και τα σχολεία επικρατεί μια τρέλα!!Ο μπέμπης όσο μεγαλώνει αγριεύει η κατάσταση δεν στέκεται πουθενά δεν θέλει κανέναν και κοιμόμαστε αγκαλίτσα έχοντας πια σκευρώσει μιας και ο μικρός κοιμάται με το στήθος αγκαλιά!!!

Λιζάκι να ζήσετε πάντα ευτυχισμένοι!!!

Μαριαννάκι μου καλά αποτελέσματα να έχετε!!!

Έχετε όλες ανοιχτή πρόσκληση για τη βάφτισή μας,μπορείτε να κάνετε τη συνάντηση εδώ μιας και πέφτει την ίδια μέρα!!!!:P

Σας φιλώ!!!!


yrOKp2.png

QRMEp2.pngA3Tbp2.png?ufZzb0Ne

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 23,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • katerina26

    3392

  • anna_ath

    2130

  • fatsaki

    1775

  • Smouts

    1513

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

2153927bysjj2k912.png

Καλημερα κοριτσια!

Μπετουλα με το καλο η βαπτιση! Μακαρι να μπορουσαμε να ερθουμε. Πραγματικα, μου φαινεται ονειρο ενα σ+κ στην Παρο (χωρις παιδια εννοειται)!

Ολα καλα πηγαν χθες, δεν ταλαιπωρηθηκε η Μαριαλενα, αποτελεσματα θα παρουμε τη Δευτερα.

Συμφωνω για τα Χανια, κι εμενα μου αρεσαν πολυ! Ειχαμε παει στη Σουγια διακοπες οταν πρωτογνωριστηκαμε. Διατηρουσε μαγαζι για πολλα χρονια εκει ο κουμπαρος μας. Ωραια και αγρια η Κρητη! Και πολλη ρακη ρε παιδια! Ακομη κι εγω, δε μπορουσα να πινω πριν βραδιασει!:mrgreen:


age.png age.png

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα κοριτσια!Συννεφιες σημερα ε;Η μικρη σηκωθηκε πρωι πρωι και πινω καφεδακι μαζι της!Κεφατη ειναι δεν με πειραζει!Και εμεις σιγα σιγα ετοιμαζομαστε για τη βαπτιση .Τα προσκλητηρια σταλθηκαν.Εχθες πηρα και το φορεμα για τη βαπτιση.Ειναι απο τη raxevsky τελικα .Το αφησα να μο κολλησουν τα ραντακια γιατι ειναι στραπλες και οταν το παρω ή οταν καταφερω να βαλω λινκ θα σας το δειξω!Οτι κανω και αυτη την εβδομαδα γιατι απο τα μεσα της επομενης θα ετοιμαζω βαλιτσες για την Παρο!Εγω και η μπεμπουλα σ\κ τρελο!:cool::P


1v0n7ypa5y9lur77.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια;)

Ο πιτσιποπάκος είναι μια χαρά, τρώει κοιμάται και κάνει 2 βόλτες την ημέρα...τα κοριτσάκια στην πλατεία του χαρίζουν μπαλόνια και λουλουδάκια:roll:

Μπέτυ με το καλό η βάπτιση...τέλεια θα είναι στην Πάρο τέτοια εποχή:)

Ειρήνη όλα καλά?

Link to comment
Share on other sites

κοριτσάκια καλημέρα! τί κάνετε?

εμένα ο μικρός μου είχε ένα αναπάντεχο πολύ πρωινό ξύπνημα και τώρα ξανακοιμάται!

ρε κορίτσια εμένα δεν έχει περπατίσει ακόμα. ούτε αρκουδίζει. στέκεται μόνο όρθιος και πιάνεται. να ανησυχήσω?

anna κάνε μου πρόσκληση για να δω τις φωτο. πού είναι???ανυπομονώ!


HZBPp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γειά σας κορίτσια;)

Μόλις γυρίσαμε από την βάπτιση του μικρού της κουνιάδας μου...ο πιτσιποπάκος ήταν κύριος...μόνο που δεν έφαγε τις τροφές από το βαζάκι:rolleyes:...και εμένα δεν μου άρεσαν όπως μύριζαν:tongue:

Νατασσούλα στις 8 Μαίου το απόγευμα έχω και πάλι βαπτίσια (γιός ξαδέλφης μου) και στις 2 Μαίου επίσης (κόρη ξαδερφού μου)...αλλά φυσικά και μπορούμε να συναντηθούμε για ένα καφεδάκι...είτε με παιδιά είτε χωρίς...να ανταλλάξουμε τηλέφωνα και να κανονίσουμε:D

Τις φωτογραφίες δεν μπορείς να τις δεις γιατί είναι μέσα στην ομάδα που έχουμε στο φατσοβιβλίο...η Άννα μπορεί σαν διαχειρίστρια να σε προσκαλέσει...

σου έστειλα σε μνμ το κουνιστό μου!


HZBPp3.png
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ!!

Ελπιζω ολες να ειστε καλα και τα μπεμπουλια σας..Οταν μπαινω συνηθως διαβαζω διαβαζω και δεν τελειωνω πολλες φορες. TARA καλα αποτελεσματα να εχεις!!

Νατασσουλα ουτε εμεις περπαταμε καμια απο τις δυο η μεγαλη στεκεται για λιγο η δε μικρη ουτε αυτο αν την πιανεις καπως (λεμε τωρα). Και γω ανησυχω που διαβαζω εδω οτι τρεχουν λεει τα παιδακια και μεις τιποτε αλλα ο γιατρος ειπε ολα στην ωρα τους τωρα η ωρα λεει 4 πανω δοντακια μαζεμενα και γω μεσα στην τρελλα, χθες βραδυ 2-3 η μικρη μετα 5-6 η μεγγαλη και σημερα σερνομαι. Αλλες μαμαδες με διδυμα πως τα καταφερνουν η εγω ειμαι η πιο γκρινιαρα?

Εμεις με την βαφτιση προχωραμε(παρεπιμπτοντως pola υπεροχη η προσκληση) φωτογραφο εχω κλεισει εδω και ενα μηνα και τα προσκλητηρια τα περιμενω στο τελος του μηνα και εχω χρονο ως τελη μαιου νατα μοιρασω(τα πηρα απο το χαμογελο) και επισης τραπεζι δεν προβλεπεται μονο εμεις και οι κουμπαροι μας. Μονο δωρο για την κουμπαρα και κολλητη μου πρεπει να παρω και τον κουμπαρο. Οσο για ρουχο θα δειξει. Για μπομπονιερες παω αυριο..

Καλημερα και παλι τα λεμε:D:D:D:D


CYMFp2.png
Link to comment
Share on other sites

Νατασσούλα σου έστειλα τα τηλέφωνά μου:D

Καλέ ούτε ο πιτσιποπάκος περπατάει...στέκεται όρθιος μοναχά αφού κρατηθεί από τα χερούλια του πάρκου ή τα κάγκελα της κούνιας:D Αν τον κρατήσεις από τα χέρια κάνει κάποια βηματάκια...τις πιο πολλές φορές προς τα πίσω...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Νωρίς δεν είναι για να περπατήσουν; Εμένα τώρα άρχισε να κάθεται μόνος του...! Ούτε μπουσουλάει. Μετά το χρόνο, συνήθως, κάνουν τα πρώτα βήματα, εξαρτάται κι από το παιδάκι..!

Καλημέρα....!!!


[URL="http://lilypie.com"][IMG]http://lb3f.lilypie.com/tgfQp3.png[/IMG][/URL]

[URL="http://lilypie.com"][IMG]http://lb1f.lilypie.com/Cnblp3.png[/IMG][/URL]
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κι από εμένα!

Διάβασα σήμερα τι γράφετε και δεν καταλαβαίνω και πολλά αφού έχω χάσει πολλά επεισόδια!:roll:

Μπετούλα με το καλό η βάπτιση!Θα είναι καταπληκτικά στην Πάρο τώρα!Μακάρι να μπορούσα να έρθω!

Μαριάννα καλά απότελέσματα αν και sorry αλλά δεν έχω πάρει χαμπάρι για τι ακριβώς πρόκειται!!!:oops::oops::oops:Ντρέπομαι που το λέω αλλά πλέον ο χρόνος είναι τόσο λίγος που 24 ώρες την ημέρα δεν μας φτάνουν τελικά. Και που να κάνω και 2ο παιδί!!!:rolleyes: Ότι και να είναι πάντως εύχομαι όλα να είναι καλά!

Τελικά έχω να σας πω ότι στην μικρή μου θα δώσουμε 2 ονόματα. Ποτέ δεν μου άρεσε αυτό αλλά θέλω να τιμήσω την Αγ. Μαρίνα αφού το αγγελούδι μου γεννήθηκε εκείνη την ημέρα...κι έτσι θα την πούμε Αλεξάνδρα-Μαρίνα! Λίγο μεγάλο ε? Θα μας βγει το λάδι για να μάθει να το γράφει:lol:Δεν το έχουμε ανακοινώσει ακόμα σε κανένα. Το λέω σε εσάς πρώτα. Οι υπόλοιποι θα το μάθουν στην εκκλησία...surprise:mrgreen:

Αυτά από εμένα και για το περπάτημα που λέτε...ποιανού περπατάει από τώρα το μωρό?Κι εμένα πάντως μόνο στέκεται και από μπουσούλημα καθόλου.Προσπαθεί η καημενούλα να στηριχθεί στα τέσσερα και φεύγει προς τα πίσω με όπισθεν:mrgreen:


n8m8p2.png

X9drp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!

fatsaki,η δικιά μου περπατάει από τώρα....βιάζεται να μεγαλώσει.....Μου αρέσει πολύ το Αλεξάνδρα,μάλιστα το σκεφτόμουν κι εγώ για την μικρή....είναι πολύ ωραία τα ονόματα και τα δύο....πως θα την φωνάζετε όμως?Αλεξάνδρα ή Μαρίνα?

evni,εγώ πάντως σε θεωρώ ηρωίδα που μεγαλώνεις διδυμάκια!!!Έχεις όλο το δικαίωμα να γκρινιάζεις...εδώ γκρινιάζουμε εμείς με 1 τί να πεις κι εσύ με 2!!!!

Χτες εδώ έβρεξε το βραδάκι...ελπίζω να μην βρέχει και σήμερα,θέλουμε να βγούμε στην αγορά να τελειώσουμε τα ψώνια μας πριν την βάπτιση...δεν μου αρέσει να τρέχω τελευταία στιγμή...

Τα προσκλητήρια θα μοιραστούν από το επόμενο σ/κ και είμαστε έτοιμοι!!


MRIip3.png

xnmwp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!

κασσιανη μου τωρα θυμηθηκα να σου απαντησω!τρωω καλα,εκτος απο κρεατα και γαλακτοκομικα δηλαδη! και το γαλα το ατιμο ειναι παντου!

πολα τελεια η προσκληση!

εμεις πηγαμες στον γαστρεντερολογο χτες και ειμαι πολυ απογοητευμενη!η μικρη εχει κατι κοκκινιλες στα ποδαρακια και ο γαστ. λεει οτι μπορει να ειναι απο αλλεργια οποτε παμε ενα βημα πισω! κ εκει που θα αρχιζαμε μακαρονια,κολοκυθι,σπανακι,πορτοκαλι μου εκοψε το αυγο.το οποιο το αυγο αρχισα να τρωω πριν 2 βδομαδες περιπου.οσο εφαγα,εφαγα!

σε 20 μερες αν δω βελτιωση θα ξεκινησουμε κοτοπουλο και οι δυο.αν οχι θα κοψουμε το κατσικι.:(

η μικρη βαρεθηκε την κρεμα και δεν την τρωει καλα.αυτα τα νεα μας.

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΜΕ ΒΡΟΧΗ ΚΑΙ ΣΥΝΝΕΦΙΑ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...