Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Lila ki είπε:

      Μην σκέφτεσαι έτσι …. Δεν κάνει καλό σε σενα και το μωράκι !!!! Εγώ δεν ξέρω εάν θα κάνω πριν τη Παρασκευή…φλερτάρω με τη σκέψη να κάνω αύριο … αλλά φοβαμαι …

      Αυριο σε ποια μέρα θα είσαι? Καλύτερα να μην κάνεις  πριν την έβδομη πάντως

Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2009


m4ril0u

Recommended Posts

Καλημέρα!!

Για το πρόγραμμα του παιδιού εγώ απλά να πω ότι εννοείται ότι δεν είμαστε άλλα αντ'άλλων...ένα πρόγραμμα υπάρχει απλά το θέμα είναι ποιός το καθορίζει...εγώ π.χ. την άφησα να το φτιάξει μόνη της και μας βολεύει όλους...ξέρω τί ώρα θα φάει,ξέρω τί ώρα θα κοιμηθεί κλπ και δεν της το αλλάζω γιατί το θεωρώ φυσιολογικό και γιατί είναι σε νορμάλ ώρες...θυμάμαι είχα διαβάσει έγκυος ακόμα σε ένα περιοδικό ότι το καλύτερο είναι να προσαρμόζονται οι γονείς στο πρόγραμμα του παιδιού και όχι το αντίστροφο και από την αρχή αυτό ακολουθώ...όταν δοκίμασα για 2 μέρες να της το αλλάξω και να την προσαρμόσω στα δικά μας έγινε χαμός οπότε την άφησα...αλλά ακόμα κι αν μπει κάποιο πρόγραμμα οι γονείς είναι αυτοί που θα το φτιάξουν όχι οι γιαγιάδες!!Αυτά!

Ααααα...εν τω μεταξύ,η μικρή τώρα άρχισε να κοιμάται 2 φορές την ημέρα αντί για 3...και να σας πω την αλήθεια,τώρα που έμαθε να περπατάει (την τράβηξα και βιντεάκι να σας δείξω!) είναι πιό ξεκούραστα από πριν και κάνω και δουλειές μαζί της που πριν περίμενα να κοιμηθεί για να κάνω.....

Την περιμένω να ξυπνήσει τώρα για να βγούμε στην αγορά να αλλάξουμε το πουκάμισο του μπαμπά μας..του έλεγα χτες στο μαγαζί "δοκίμασε το να δεις αν σου κάθεται καλά".."όχι,έλεγε,είμαι σίγουρος...είναι εντάξει"..και τώρα θα πάω να του πάρω μεγαλύτερο..η σιγουριά τον έφαγε!!!!


MRIip3.png

xnmwp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 23,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • katerina26

    3392

  • anna_ath

    2130

  • fatsaki

    1775

  • Smouts

    1513

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Ξανθη μου φαινεται πιο λογικο να τον πειραξε το παγωμενο γαλα.

Αν ηταν ιωση λογικα θα ξαναεκανε εμετο και θα ειχε και αλλα συμπτωματα.

Ειχε ζητησει κι η δικια μου μια φορα να πιει παγωμενο, της ειπα οτι θα πονεσει η κοιλια, φυσικα επεμενε, της εδωσα, πονεσε η κοιλια και δεν το ξανακανει.

Καμμια φορα πρεπει να παθουμε για να μαθουμε και καπου διαβαζα οτι πρεπει να εκθετουμε τα παιδια σε ελεγχομενους και μικρους κινδυνους για να μαθουν να προσεχουνε.

Αν τα προστατευουμε λεει απο ολα, το πιθανοτερο ειναι να παθουν πολυ χειροτερα απο την αγνοια.

Παντως εμεις με τα δυο μεσα στο σπιτι που ειναι και τα δυο μικρα και κινδυνευουν, εχουμε τρελλαθει.

Χτες εβαζα πλυντηριο και νομιζα οτι ο αντρας μου ηταν με τα παιδια.

Τελικα ηταν μονο με τον μικρο και η δεσποινα ηταν στο μπαλκονι καθισμενη σε ενα παιδικο καρεκλακι και επαιζε με τις κουκλες.

Βαζω τις φωνες οτι εχεις αφησει το παιδι μονο στο μπαλκονι και δεν ξερεις ποτε τι μπορει να σκεφτει να κανει.

Δεν περναει ενα λεπτο και η δεσποινα ανεβαινει στο καρεκλακι (το οποιο ειναι μεν ασφαλειας και δεν ανατρεπεται και πολυ χαμηλο) και προσπαθει να κοιταξει απο κατω....

Το τι της εχω πει βρε κοριτσια για να την τρομαξω και να μην το κανει ποτε αυτο, δε λεγεται.

Και ομως το εκανε.

Ο μικρος μισο λεπτο να μην ειμαι διπλα του κατι επικινδυνο θα κανει.

Χτες παλι τη μια στιγμη τον εβλεπα και την επομενη ειχε φτασει στην πριζα του τηλεφωνου και προσπαθουσε να την ξεριζωσει:rolleyes:


yey2p2.png BN4cp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!

.εγώ π.χ. την άφησα να το φτιάξει μόνη της και μας βολεύει όλους...ξέρω τί ώρα θα φάει,ξέρω τί ώρα θα κοιμηθεί κλπ και δεν της το αλλάζω γιατί το θεωρώ φυσιολογικό και γιατί είναι σε νορμάλ ώρες...

κι εμεις ακριβως ετσι. απλα εγω θα της το αλλαξω λιγο απο την αλλη εβδομαδα που θα παει παιδικο. απλα θα την ξυπναω πιο νωρις για να φευγουμε και αναγκαστικα ολη η ημερα θα παει λιγο πιο μπροστα, με αποτελεσμα (εκτιμω) οτι θα κοιμαται ακομα πιο νωρις το βραδυ. Αντε να δουμε


4Rnfp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ξανθη μου φαινεται πιο λογικο να τον πειραξε το παγωμενο γαλα.

Αν ηταν ιωση λογικα θα ξαναεκανε εμετο και θα ειχε και αλλα συμπτωματα.

Ειχε ζητησει κι η δικια μου μια φορα να πιει παγωμενο, της ειπα οτι θα πονεσει η κοιλια, φυσικα επεμενε, της εδωσα, πονεσε η κοιλια και δεν το ξανακανει.

Καμμια φορα πρεπει να παθουμε για να μαθουμε και καπου διαβαζα οτι πρεπει να εκθετουμε τα παιδια σε ελεγχομενους και μικρους κινδυνους για να μαθουν να προσεχουνε.

Αν τα προστατευουμε λεει απο ολα, το πιθανοτερο ειναι να παθουν πολυ χειροτερα απο την αγνοια.

Παντως εμεις με τα δυο μεσα στο σπιτι που ειναι και τα δυο μικρα και κινδυνευουν, εχουμε τρελλαθει.

Χτες εβαζα πλυντηριο και νομιζα οτι ο αντρας μου ηταν με τα παιδια.

Τελικα ηταν μονο με τον μικρο και η δεσποινα ηταν στο μπαλκονι καθισμενη σε ενα παιδικο καρεκλακι και επαιζε με τις κουκλες.

Βαζω τις φωνες οτι εχεις αφησει το παιδι μονο στο μπαλκονι και δεν ξερεις ποτε τι μπορει να σκεφτει να κανει.

Δεν περναει ενα λεπτο και η δεσποινα ανεβαινει στο καρεκλακι (το οποιο ειναι μεν ασφαλειας και δεν ανατρεπεται και πολυ χαμηλο) και προσπαθει να κοιταξει απο κατω....

Το τι της εχω πει βρε κοριτσια για να την τρομαξω και να μην το κανει ποτε αυτο, δε λεγεται.

Και ομως το εκανε.

Ο μικρος μισο λεπτο να μην ειμαι διπλα του κατι επικινδυνο θα κανει.

Χτες παλι τη μια στιγμη τον εβλεπα και την επομενη ειχε φτασει στην πριζα του τηλεφωνου και προσπαθουσε να την ξεριζωσει:rolleyes:

εγω Κας μου ηδη το εφαρμοζω τα προειδοποιω και αν δεν ακουν τα αφηνω να το ΄΄παθουν'' καλα δεν μιλαμε για πραγματα που θα εβαζαν σε κινδυνο τη ζηω τους για παραδειγμα ο Μαριος οποτε εψηνα τοστ περιτρυγιριζε την τοστιερα και του ελεγα μην βαλεις χερι θα καεις δεν ακουγε και μια μερα το εβαλε , δεν μιλησε δεν ειπε τιποτα μονο βουρκωσε του λεω το εβαλες μου λεει ναι θα το ξαναβαλεις ? οχι και απο τοτε την βλεπει και τρεχει μακρυα.


tt4a345.aspx

tta5663.aspx

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα κοριτσια!!!

τι κανετε?εγω μαγειρευω βραστα ψαρακια..θα δωσω και τησ αγγελικησ!στο χαρτι του γιατρου γραφει 11 μηνων,αλλα ενταξει δεν νομιζω να υπαρξει προβλημα με λιγεσ μερεσ διαφορα..

αχ βρε κοριτσια 3η μερα που εχω εναν περιεργο πονοκεφαλο!!!δεν ξερω τι ειναι!!παιρνω την πιεση και ειναι το πολυ 12.απο την αλλη δεν θελω να παρω και παυσιπονο..:rolleyes:


DnfMp3.pngqTarp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα!καλημέρα!

τί κάνετε κορίτσια?

μπήκα και εγώ στο πάρκο του γιου μου , μπας και κάτσει. μεγάλη επιτυχία! με αγκάλιασε και μου δάγκωνε τα μάγουλα! έχει γίνει πολύ φλώρος βρε παιδί μου, μαμάκιας. τί θα τον κάνω?

στο star δειξε και μια τέλεια συνταγή για κορμό με φράουλες και χαλβά.μμμμμμμμ. ψήνομαι να το δοκιμάσω.

σε λίγο περιμένουμε την μαμά μου. το σκέφτομαι σοβαρά να φύγω νωρίτερα να πάω κάπου μόνη για καφέ γιατί θα με τρελάνει στις παρατηρήσεις.

να ρωτήσω κάτι: το φαγάκι του μωρού σας πώς το μαγειρεύετε? βάζετε μυρωδικά-μπαχαρικά? το λάδι από την αρχή ή στο τέλος?


HZBPp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα!καλημέρα!

τί κάνετε κορίτσια?

μπήκα και εγώ στο πάρκο του γιου μου , μπας και κάτσει. μεγάλη επιτυχία! με αγκάλιασε και μου δάγκωνε τα μάγουλα! έχει γίνει πολύ φλώρος βρε παιδί μου, μαμάκιας. τί θα τον κάνω?

στο star δειξε και μια τέλεια συνταγή για κορμό με φράουλες και χαλβά.μμμμμμμμ. ψήνομαι να το δοκιμάσω.

σε λίγο περιμένουμε την μαμά μου. το σκέφτομαι σοβαρά να φύγω νωρίτερα να πάω κάπου μόνη για καφέ γιατί θα με τρελάνει στις παρατηρήσεις.

να ρωτήσω κάτι: το φαγάκι του μωρού σας πώς το μαγειρεύετε? βάζετε μυρωδικά-μπαχαρικά? το λάδι από την αρχή ή στο τέλος?

Μυρωδικα ναι αλλα μπαχαρικα οχι!Εγω το λαδι το βαζω στο τελος!Τα μυρωδικα οπως μαιντανο ,σελινο κλπ. δεν τα αλεθω!Επισης βαζω και κρεμμυδακι ολοκληρο για αρωμα αλλα δεν το αλεθω!Και τοματουλα φρεσκια!Και λιγο αλατακι !μπορεις να το παραληψεις και να βαλεις μπολικο λεμονακι !

1v0n7ypa5y9lur77.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Φυσικα και να πας για καφε να ηρεμησεις.

Αυτοι οι καφεδες με εχουν σωσει εμενα παντως.

Στο φαγητο του μωρου μεχρι 1 ετους δεν βαζω τιποτα.

Το λαδι ωμο στο τελος.

Ολοι οι αντρες φλωροι και μαμακηδες ειναι.

Απλα στο συζυγο το βλεπουμε για ελαττωμα, στο γιο μας αρεσει:lol:


yey2p2.png BN4cp2.png
Link to comment
Share on other sites

ο κάθε παιδίατρος βέβαια έχει τα δικά του! εμένα μου είπε να βάζω το φαγητό του γιαννάκη μαζί με το δικό μας στο φούρνο και να βάζω τα πάντα εκτός από αλάτι, κρεμμύδι, σκόρδο. όσπρια όχι ακόμη. να σας πω την αλήθεια είμαι λίγο επιφυλακτική και ακόμη το βράζω με μαιντανο, σέλινο η λίγη ρίγανη. το λάδι το βάζω 10 λεπτά πριν το κατεβάσω από την φωτιά.μήπως έτσι τον κάνω ιδιοτροπο στο φαγητό του?


HZBPp3.png
Link to comment
Share on other sites

Φυσικα και να πας για καφε να ηρεμησεις.

Αυτοι οι καφεδες με εχουν σωσει εμενα παντως.

Στο φαγητο του μωρου μεχρι 1 ετους δεν βαζω τιποτα.

Το λαδι ωμο στο τελος.

Ολοι οι αντρες φλωροι και μαμακηδες ειναι.

Απλα στο συζυγο το βλεπουμε για ελαττωμα, στο γιο μας αρεσει:lol:

ούτε στον γιο μου αρέσει! δε μπορώ να κάνω τίποτα! βέβαια το καλό είναι οτι δεν ανησυχω.δεν πάει πουθενα μόνος!


HZBPp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...