Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2009


m4ril0u

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 23,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • katerina26

    3392

  • anna_ath

    2130

  • fatsaki

    1775

  • Smouts

    1513

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημέρα κορίτσια!!!

Ειμαι να σκάσω από το πρωί:evil::evil::evil::evil:....προσπαθήσαμε χθες να κλείσουμε online αεροπορικά για Γερμανία,μας έχουν δεσμέυσει 2 φορές από 450ευρώ(εμ μου έβγαζε διαθεσιμότητα κ προσπαθησα 2 φορές να τα κλείσω:confused:) κ δεν υπάρχουν οι θέσεις...θέλω να πιστευω οτι δεν θα έχουμε παρατράγουδα γιατί έκανα κ 2 ώρες να τους πιάσω στα τηλέφωνα! Θα τα αποδεσμέυσουν είπαν μέσα σε 5 μέρες το πολύ....:roll: Κ δεν ξέρω τι να κάνω να περιμένω 5 μέρες κ μετά να κλείσω από αλλού???Θα βρω????Κ αν κλείσω σήμερα από αλλού κ τελικά έχουμε 'θεμα' με αυτούς κ χρεωθούμε κ τα 900 ευρω???? Τι να πω τι γκαντεμιά μου μέσα στο τέλος δεν θα πάμε πουθενά κ περιμενα πως κ πως να ξεσκάσω λίγες μέρες :(:(:(:(:(


sjCrp3.pngUhiNp2.png

 

Link to comment
Share on other sites

εμεις πηγαμες στον γαστρεντερολογο χτες και ειμαι πολυ απογοητευμενη!η μικρη εχει κατι κοκκινιλες στα ποδαρακια και ο γαστ. λεει οτι μπορει να ειναι απο αλλεργια οποτε παμε ενα βημα πισω! κ εκει που θα αρχιζαμε μακαρονια,κολοκυθι,σπανακι,πορτοκαλι μου εκοψε το αυγο.το οποιο το αυγο αρχισα να τρωω πριν 2 βδομαδες περιπου.οσο εφαγα,εφαγα!

σε 20 μερες αν δω βελτιωση θα ξεκινησουμε κοτοπουλο και οι δυο.αν οχι θα κοψουμε το κατσικι.:(

η μικρη βαρεθηκε την κρεμα και δεν την τρωει καλα.αυτα τα νεα μας.

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΜΕ ΒΡΟΧΗ ΚΑΙ ΣΥΝΝΕΦΙΑ!

βρε credo μου,μου κάνει εντύπωση που η μικρή σου αντιδράει τόσο πολύ σε όλα τα φαγητά και εμφανίζει κοκκινήλες...ο παιδίατρός σου τί λέει γι'αυτό??Σίγουρα οι κοκκινήλες οφείλονται σε αλλεργία?Τί να πω...υπομονή....Εμάς πάντως που έχει αλλεργία στο αγελαδινό γάλα όπως κι εσείς δεν μας έκοψε τίποτα...εγώ τρώω τα πάντα κια η μικρή το μόνο που αποφεύγει είναι οτιδήποτε περιέχει γάλα...και το μοσχαράκι ακόμα δεν μας το έκοψε..πάντως αν βαρέθηκε την sinlac ρώτα μήπως να δώσεις αυτήν που δίνω κι εγώ,humana μήλο...είναι πολύ καλή και για τους μεγάλους...εμείς μ'αυτήν ξεκινήσαμε να τρώμε και τα υπόλοιπα φαγητά...


MRIip3.png

xnmwp3.png

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους, βρήκα λίγο χρόνο να γράψω σαν άνθρωπος....!!

Lisaki, να ζήσετε ευτυχισμένοι με τα αγγελούδια σας, να χαίρεστε το νέο όνομα....!!!

Περιμένουμε νέα από τη γαμοβάπτιση...!! :D

Polinaki και Μπετούλα, με το καλό, θα είναι όλα πανέμορφα...!!!

Fatsaki, τί νέα από το μέτωπο...?? Τα κατάφερες με τις κούτες; Ούτε που θέλω να θυμάμαι τί τράβηξα ,με 2 μετεκομίσεις μέσ σε 2 χρόνια.....!!

Μπιζελάκι, τρέχεις και δεν τη φτάνεις τη μικρή, ε;

Μαριάννα, καλά αποτελέσματα..!

Αννούλα, είναι απαράδεκτοι... :evil::evil:


[URL="http://lilypie.com"][IMG]http://lb3f.lilypie.com/tgfQp3.png[/IMG][/URL]

[URL="http://lilypie.com"][IMG]http://lb1f.lilypie.com/Cnblp3.png[/IMG][/URL]
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λιζακι να ζησετε και να σας ζησει και ο νεοφωτιστος. :-D

Ο δικος μου μπουσουλαει σφαιρα πλεον , πιανεται και σηκωνεται απο τα επιπλα και παει γυρω γυρω. Εννοειται οτι ειναι νωρις για περπατημα. Τα δικα σας κανουν κουπεπε, παλαμακια κλπ?Ο δικος ο μπουνταλας τιποτα. :roll:


ziZip2.png BhAqp2.png
Link to comment
Share on other sites

Λιζακι να ζησετε και να σας ζησει και ο νεοφωτιστος. :-D

Ο δικος μου μπουσουλαει σφαιρα πλεον , πιανεται και σηκωνεται απο τα επιπλα και παει γυρω γυρω. Εννοειται οτι ειναι νωρις για περπατημα. Τα δικα σας κανουν κουπεπε, παλαμακια κλπ?Ο δικος ο μπουνταλας τιποτα. :roll:

καλημέρα!!!

Εμείς μπουσουλάμε πιανόμαστε και σηκωνόμαστε(φοβόμαστε και λίγο μην πέσουμε)κάνουμε παλαμάκια αλλά κουπεπε δεν κάνουμε!!!΄Δεν κάθεται πουθενα ούτε στη στράτα ούτε στο πάρκο μόλις τον βάλω κάνει σαν να το σκοτώνουμε θέλει την ελευθερία του κι εγώ τρέμω γιατί ανακαλύπτει οτι μπορείτε να φανταστείτε κι έτσι εγώ με τα γόνατα κάθε μέρα ερευνώ για τυχόν μικροαντικείμενα(εγώ μπορεί να μην τα βρω αλλά εκείνος μέχρι και ψίχουλο ανακαλύπτει)!!

Credo ήπως να κοιτούσες και το στρώμα του παιδιού γιατί εγώ όταν ήμουν μικρή είχα ακριβώς τα ίδια και το πάθαινα όταν έπεφτα στο κρεβάτι μου!!Εμένα ο Τάσος είχε παρουσιάσει κατα καιρούς δερματικές αλλεργείες και μία από αυτές ήταν από απορρυπαντικό!!


yrOKp2.png

QRMEp2.pngA3Tbp2.png?ufZzb0Ne

Link to comment
Share on other sites

βρε credo μου,μου κάνει εντύπωση που η μικρή σου αντιδράει τόσο πολύ σε όλα τα φαγητά και εμφανίζει κοκκινήλες...ο παιδίατρός σου τί λέει γι'αυτό??Σίγουρα οι κοκκινήλες οφείλονται σε αλλεργία?Τί να πω...υπομονή....Εμάς πάντως που έχει αλλεργία στο αγελαδινό γάλα όπως κι εσείς δεν μας έκοψε τίποτα...εγώ τρώω τα πάντα κια η μικρή το μόνο που αποφεύγει είναι οτιδήποτε περιέχει γάλα...και το μοσχαράκι ακόμα δεν μας το έκοψε..πάντως αν βαρέθηκε την sinlac ρώτα μήπως να δώσεις αυτήν που δίνω κι εγώ,humana μήλο...είναι πολύ καλή και για τους μεγάλους...εμείς μ'αυτήν ξεκινήσαμε να τρώμε και τα υπόλοιπα φαγητά...

ο παιδιατρος μας δεν ξερει και πολλα απο αλλεργιες.στην αρχη που η μικρη ειχε πρασινες κενωσεις με βλεννες ο παιδιατρος μου ειπε να μην ανησυχω! ισως αν εκοβα τοτε τα γαλακτοκομικα δεν θα ερεθιζοταν πολυ το εντερακι της.δεν την πειραζουν ολες οι τροφες.απλα βαζουμε καθε φορα και απο κατι καινουριο για να δουμε αντιδρασεις και να μην μπερδευτουμε περισσοτερο.τωρα για το αυγο δεν ξερω..η μικρη ειχε απο πριν ξηροδερμια αλλα απο τοτε που αρχισα να τρωω το αυγο(ετσι μου φαινεται) εμφανισε και κοκκινα σημαδια.ο γαστρεντερολογος ειπε οτι ειναι αγρια και μπορει να ειναι αλλεργια.δεν μας αφηνει να φαμε αλλες κρεμες.τιποτα καινουριο ακομα.υπομονη μεχρι να γινει 2 χρονων.αυτα ειναι μεσα στο προγραμμα ειπε.αρκει που θηλαζει,γιατι αν δεν θηλαζε και δεν επινε το ξενο θα ειχαμε προβλημα.εσεις πως διαπιστωσατε την αλλεργια?

Link to comment
Share on other sites

Credo ήπως να κοιτούσες και το στρώμα του παιδιού γιατί εγώ όταν ήμουν μικρή είχα ακριβώς τα ίδια και το πάθαινα όταν έπεφτα στο κρεβάτι μου!!Εμένα ο Τάσος είχε παρουσιάσει κατα καιρούς δερματικές αλλεργείες και μία από αυτές ήταν από απορρυπαντικό!!

λες? μονο στα ποδια κ στα χερια(λιγο)ειναι ερεθισμενο το δερματακι.να αλλαξω το στρωμα?

Link to comment
Share on other sites

κοριτσάκια καλημέρα! τί κάνετε?

εμένα ο μικρός μου είχε ένα αναπάντεχο πολύ πρωινό ξύπνημα και τώρα ξανακοιμάται!

ρε κορίτσια εμένα δεν έχει περπατίσει ακόμα. ούτε αρκουδίζει. στέκεται μόνο όρθιος και πιάνεται. να ανησυχήσω?

anna κάνε μου πρόσκληση για να δω τις φωτο. πού είναι???ανυπομονώ!

Σιγά ρε συ νατ, τι να ανησυχήσεις, κάθε παιδί με τους ρυθμούς του!
Τελικά έχω να σας πω ότι στην μικρή μου θα δώσουμε 2 ονόματα. Ποτέ δεν μου άρεσε αυτό αλλά θέλω να τιμήσω την Αγ. Μαρίνα αφού το αγγελούδι μου γεννήθηκε εκείνη την ημέρα...κι έτσι θα την πούμε Αλεξάνδρα-Μαρίνα! Λίγο μεγάλο ε? Θα μας βγει το λάδι για να μάθει να το γράφει:lol:Δεν το έχουμε ανακοινώσει ακόμα σε κανένα. Το λέω σε εσάς πρώτα.
Αυτό που μαθαίνουμε τα νέα πριν απ'όλους εδώ μέσα το γουστάρω τρελλά! Ωραία ονόματα, θα είναι και συνονόματη με τον δικό μου (Αλέξανδρος)
Καλημέρα κορίτσια!!!

Ειμαι να σκάσω από το πρωί:evil::evil::evil::evil:....προσπαθήσαμε χθες να κλείσουμε online αεροπορικά για Γερμανία,μας έχουν δεσμέυσει 2 φορές από 450ευρώ(εμ μου έβγαζε διαθεσιμότητα κ προσπαθησα 2 φορές να τα κλείσω:confused:) κ δεν υπάρχουν οι θέσεις...θέλω να πιστευω οτι δεν θα έχουμε παρατράγουδα γιατί έκανα κ 2 ώρες να τους πιάσω στα τηλέφωνα! Θα τα αποδεσμέυσουν είπαν μέσα σε 5 μέρες το πολύ....:roll: Κ δεν ξέρω τι να κάνω να περιμένω 5 μέρες κ μετά να κλείσω από αλλού???Θα βρω????Κ αν κλείσω σήμερα από αλλού κ τελικά έχουμε 'θεμα' με αυτούς κ χρεωθούμε κ τα 900 ευρω???? Τι να πω τι γκαντεμιά μου μέσα στο τέλος δεν θα πάμε πουθενά κ περιμενα πως κ πως να ξεσκάσω λίγες μέρες :(:(:(:(:(

Αφού δεν υπάρχουν οι θέσεις γιατί να τα κρατήσουν; Κλείσε με άλλη εταιρία και ξαναπάρτους αύριο τηλ. να επιβεβαιώσεις ότι θα αποδεσμεύσουν τα λεφτά

WN6Op3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Credo ήπως να κοιτούσες και το στρώμα του παιδιού γιατί εγώ όταν ήμουν μικρή είχα ακριβώς τα ίδια και το πάθαινα όταν έπεφτα στο κρεβάτι μου!!Εμένα ο Τάσος είχε παρουσιάσει κατα καιρούς δερματικές αλλεργείες και μία από αυτές ήταν από απορρυπαντικό!!

λες? μονο στα ποδια κ στα χερια(λιγο)ειναι ερεθισμενο το δερματακι.να αλλαξω το στρωμα?

Αυτό είχα μικρές κοκκινίλες στο σώμα με έντονη φαγούρα σε σημείο τρέλλας!!!Κοίταξε μήπως το πειράζει κάτι στο κρεβάτι του..απορρυπαντικό χρησιμοποιείς το ίδιο;


yrOKp2.png

QRMEp2.pngA3Tbp2.png?ufZzb0Ne

Link to comment
Share on other sites

επιτέλους, ο μικρός κοιμήθηκε! όταν τον αφήνω αρκετά στους γονείς μου μαθαίνει όλο αγκαλιά και δεν ξεκολλάει! η μαμά μου έχει λυσάξει να τον βάλει σε πρόγραμμα και τον κοιμίζει, τον ξυπνάει τον ταίζει με το ζόρι συγκεκριμένες ώρες. εγώ δε μπορώ έτσι ρε κορίτσια. το παιδί μια έτσι μια αλλιώς γίνεται νευρικό. τα χω πάρει!!!!!!


HZBPp3.png
Link to comment
Share on other sites

λες? μονο στα ποδια κ στα χερια(λιγο)ειναι ερεθισμενο το δερματακι.να αλλαξω το στρωμα?

Αυτό είχα μικρές κοκκινίλες στο σώμα με έντονη φαγούρα σε σημείο τρέλλας!!!Κοίταξε μήπως το πειράζει κάτι στο κρεβάτι του..απορρυπαντικό χρησιμοποιείς το ίδιο;

και εγώ το είχα πάθει αυτό στην εγκυμοσύνη. από ένα παιδικό αφρόλουτρο, και καλά φαρμακευτικό!


HZBPp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κι εμάς έκανε πράσινες κενώσεις με βλένες 2-3 φορές πριν αρχίσουμε τις στερεές τροφές και έκοβα για 3-4 μέρες τα γαλακτοκομικά και όλα καλά..όταν ξεκινήσαμε το ρυζάλευρο και την βανίλια την 5η μέρα γύρω γύρω από το στόμα και όπου ακούμπησε κρέμα είχε κοκκινήσει και έτσι καταλάβαμε ότι έχει αλλεργία.Μας είπε η παιδίατρος ότι αφού χρονίσει θα ξαναδοκιμάσουμε να δώσουμε μήπως και υποχώρησε η αλλεργία κι αν όχι θα κάνουμε εξετάσεις γαι να δούμε αν είναι προσωρινή ή μόνιμη...Πάντως διάβασα στο Parents forum ότι σε άλλα παιδάκια υποχωρεί τον 1ο χρόνο,σε άλλα τον 3ο και σε άλλα μπορεί να κρατήσει μέχρι τα 7!!Συνήθως όμως μέχρι τα 8 έχει φύγει...ελπίζω να μην κρατήσει τόσο πολύ γιατί είναι ταλαιπωρία και για το παιδί και για'μας..

Αυτή η κρέμα που σου λέω εγώ είναι ειδικά γαι μωρά με αλλεργίες,οπότε δεν νομίζω να έχετε πρόβλημα..αλλά αφού δεν σας αφήνει ο γιατρός οκ!


MRIip3.png

xnmwp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εμεισ καλα ειμαστε εχουμε βγαλει 8 δοντακια και ειμαστε στα 9 κιλα, μπουσουλαμε και περπαταμε λιγο μονο πιασμενη, οσο για λεξεισ ουυυυυ πολλα δεν κλεινουμε το στωματακι μασ((( πλακα κανω))) το νταντα μαμα και μπαμπα και αυτα με πολυ ζορι τα λεμε :D:D

Κατα τα αλλα η μαμα δουλευει πια μετα απο την αδια και σε δυο μηνεσ και δυο εβδομαδεσ θα εχουμε νταβαντουρια γαμοσ και βαπτηση μαζι

γεια στη χαρι μασ.....

εχουμε ενα θεματακι με το φαγητο οτι δεν θελουμε να μασ ταιζει κανενασ εκτοσ απο την μαμα με το αποτελεσμα ο μικροσ να μην τρωει καλα τα πρωινα.....:mad:

8 ΔΟΝΤΑΚΙΑΑΑΑ????????????εμείς 2 και τώρα σκάνε άλλα 2!

ούτε μπουσουλάμε. μα τί γίνεται??σαν πολύ χαιδεμένος ο γιαννάκης μου! για να αρχίσουν τα εντατικά μαθήματα, λέμεεεε


HZBPp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...