Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 4 λεπτά , Terry1986 είπε:

      Καλημερααα ναιιιι τα λεγαμε!! Απο εκεινη τη μερα σκεφτηκα πως λπορει να είσαι η @Bluee19 απο 2 πραγματα π ειπες! Χαχαχαχαχα!

      Ελα ρε μιση ωρα?? αυτα ειναι! Εμενα 11 μ ειπε και πηγα 7.10!! Μπορεί να σ φανει παραξενο αλλα εχω φουλ αγχος κ ας ξερω οτι ειναι θετικο! Φοβαμαι μη δεν είναι καλη η τιμη ή μετα οι αυξησεις..

      Χαχαχαχα με είχες καταλάβει !!!! Και εγώ τώρα κατάλαβα ποια είσαι !!!! Εσύ που είπες πήγαινε εσυ έχω μάθει να κρατιέμαι σωστά ;;; 
      μονη μου σε δικό μου πλανήτη μου χάλασαν το όνειρο εκείνες 😂 μου είπαν 12:30 τώρα πήγα εγώ αλλά τους είπα κάντε πιο γρήγορα και μου είπαν να τους πάρω στις 11 για να δούμε !!! Και εγώ έχω άγχος για τον ίδιο λόγοοοο!!!! Επίσης βλέπω στον ύπνο μου εδώ και δυο μέρες το 140 λες να είναι συμβολικό ;😂

      • Μου αρέσει 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 19 λεπτά , linaa είπε:

μακαρι κοριτσι να πανε ολα καλα!!! τα τεστακια σιγουρα θα σε βοηθησουν παρα πολυ εγω βρηκα ενα μπουσουλα κ οταν καταλαβα οτι ειχα πιο νωρις απο οτι περιμενα ωορηξια ξεκινουσα κ πιο νωρις επαφες κ οχι μερα παρα μερα κ πετυχα διαννα δυο φορες. 

Σε ευχαριστώ Λίνα μου. Μακάρι να με βοηθήσουν κι εμένα. Εσύ τι κύκλο είχες? Είσαι η νέα εγκυούλα, σωστά? Συγχαρητήρια!!εύχομαι ο νέος χρόνος που έρχεται να σου φέρει μόνο χαρές και φυσικά μια τέλεια εγκυμοσύνη!!είναι το πρώτο σου?

πρίν από 2 λεπτά , Μάντη είπε:

Μακαριιιιιιι!και εγω ςιμαι αισιόδοξη οτι θα τα καταφέρουμε σύντομα ! Αντεεε να αρχίσουμε να μιλάμε για τις κοιλιτσες μας!!!:wub:

Να μιλάμε μόνο για συμπτώματα και άγχη εγκύων όλη τη χρονιά!!μακάρι..εσένα θα είναι η πρώτη σου εγκυμοσύνη?Εγώ ποτέ δεν έχω συλλάβει πάντως..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

4 ώρες πρίν, Ασία είπε:

Καλημέρα!Εσύ εννοείς συνδυασμό πρόκλησης ωορρηξίας και σπέρματεγχυσης..Ναι, ο συνδυασμός αυτός κάνει για την περίπτωση μου.. Η σκέτη σπέρματεγχυση χωρίς την πρόκληση ωορρηξίας δεν είναι για την περίπτωση μου..Η σκέτη σπέρματεγχυση αν δεν κάνω λάθος είναι χωρίς φάρμακα, παρακολουθώντας μόνο την ωορρηξία με υπέρηχο και την καταλληλότερη στιγμή γίνεται η σπέρματεγχυση. Σαλπιγγογραφια δεν έχω κάνει γιατί ο γιατρός μου λέει πως δεν πιστεύει πως το θέμα μας είναι στις σάλπιγγες(βέβαια χωρίς την εξέταση αυτή κάνεις δεν μπορεί να είναι σίγουρος) επειδή δεν είχα ποτέ κάποια φλεγμονή στο ιστορικό μου.εφόσον έχουμε δείγματα προβλήματος με την ωορρηξία πιστεύει πως εκεί υπάρχει το θέμα και δεν έχω μείνει έγκυος ακόμη.. άσε που κι εγώ φοβάμαι και δεν την έχω κάνει αυτή την εξέταση. Εσύ την έχεις κάνει?σε τι φάση είστε εσείς?

Εγώ την έχω κάνει και θα σου πω την αλήθεια είναι άσχημο πράγμα η σαλπιγγογραφια. Η σπερματεγχυση σε φυσικό κύκλο πάλι σου βάζουν ένεση για να σπάσει το αυγούλάκι απλά δεν σου δίνουν χάπια για παραγωγή παραπάνω από 1 αυγούλάκι. Δηλαδή πρόκληση ωορρηξίας σού κάνει έτσι και αλλιώς γιατί πρέπει να ξέρει ο γιατρός ακριβώς ποτέ θα σπάσει 


OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Ασία είπε:

Σε ευχαριστώ Λίνα μου. Μακάρι να με βοηθήσουν κι εμένα. Εσύ τι κύκλο είχες? Είσαι η νέα εγκυούλα, σωστά? Συγχαρητήρια!!εύχομαι ο νέος χρόνος που έρχεται να σου φέρει μόνο χαρές και φυσικά μια τέλεια εγκυμοσύνη!!είναι το πρώτο σου?

Να μιλάμε μόνο για συμπτώματα και άγχη εγκύων όλη τη χρονιά!!μακάρι..εσένα θα είναι η πρώτη σου εγκυμοσύνη?Εγώ ποτέ δεν έχω συλλάβει πάντως..

ειναι το πρωτο μου αλλα η δευτερη εγκυμοσυνη. λοιπον εγω εχω κυκλο απο 24 εως 26 κ καμια φορα 28 μερες. τελος παντων εγω πριν τα τεστακια ωορηξιας  ξεκινουσα επαφες περιπου την 7η μερα κ το πηγαινα μερα παρα μερα. οταν ομως πηρα τα τεστακια κ ειδα λιγο οτι ωορηξια μπορει να κανω απο 8 9 10 11 κ 12 μερα ειχα βρει ωορηξιες αλλαξα συστημα ξεκινουσα επαφες ακριβως μολις τελειωνε η περιοδος κ το πηγαινα σχεδον καθε μερα αντε να εχανα μια μερα στο ενδιαμεσο μεχρι να βρω ωορηξια κ το συνεχιζα κ δυο μερες μετα την ωορηξια για σιγουρια ετσι μου εκατσαν κ οι δυο εγκυμοσυνες. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@linaa και εμένα έτσι ήταν στην αρχή μια το ένιωθα πρησμένο μια οχι και θυμάμαι έψαχνα και στο ιντερνέτ τότε.ολα θα πάνε τέλεια μην τρελαθείς από το άγχος σου!κάποιες φορές δεν καταλάβαινα καν ότι είμαι έγκυος στην αρχη δεν ένιωθα τίποτα.χαλαρωσε και θα δεις που θα μας λες τα ευχάριστα καρδούλες υπερήχους αυχενική κλπ!!


e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , Ασία είπε:

Σε ευχαριστώ Λίνα μου. Μακάρι να με βοηθήσουν κι εμένα. Εσύ τι κύκλο είχες? Είσαι η νέα εγκυούλα, σωστά? Συγχαρητήρια!!εύχομαι ο νέος χρόνος που έρχεται να σου φέρει μόνο χαρές και φυσικά μια τέλεια εγκυμοσύνη!!είναι το πρώτο σου?

Να μιλάμε μόνο για συμπτώματα και άγχη εγκύων όλη τη χρονιά!!μακάρι..εσένα θα είναι η πρώτη σου εγκυμοσύνη?Εγώ ποτέ δεν έχω συλλάβει πάντως..

Ναι η πρωτη μου θα ειναι.... Και το περιμένω πως και πως να δω αυτο το ++++++

  • Μου αρέσει 2

jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 13 λεπτά , Nati85 είπε:

@linaa και εμένα έτσι ήταν στην αρχή μια το ένιωθα πρησμένο μια οχι και θυμάμαι έψαχνα και στο ιντερνέτ τότε.ολα θα πάνε τέλεια μην τρελαθείς από το άγχος σου!κάποιες φορές δεν καταλάβαινα καν ότι είμαι έγκυος στην αρχη δεν ένιωθα τίποτα.χαλαρωσε και θα δεις που θα μας λες τα ευχάριστα καρδούλες υπερήχους αυχενική κλπ!!

ευχαριστω νατι μου να ηξερες ποσο με ηρεμειτε βρε κοριτσια!!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλη χρονια κοριτσια μου..το 2018 να μας φερει σε ολες μας αυτο που ποθουμε και να εχουμε εμεις και οι αγαπημενοι μας πανω απο ολα υγεια.. 

@lina κοριτσακι μην αγχωνεσαι καθολου..φυσιολογικο ειναι..εμενα δεν ειχε πρηστει καθολου..μονο πονο στις θηλες ειχα καποιες φορες.

  • Μου αρέσει 7

6penp2.png

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά και καλά....

@Τονι@ @kido @Nati85 @modena @caramel_83 @ΓΙΩΤΑ78 @ada32 @ellilaw @Antila @Κοννυ 

Καλή χρονιά ομορφιές μου. 

Χρόνια πολλά σ'όλα τα κορίτσια του φόρουμ. Ότι καλύτερο σας εύχομαι από καρδιάς.... ♡♡♡♡

  • Μου αρέσει 7

XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...