Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , LeneL είπε:

      Λοιπόν, για τη θρομβοφιλια δεν ξέρω να σου πω, αλλά αν δε νοιωθετε καλά, να επιμείνετε να κάνει μια εξέταση, έτσι κι αλλιώς αίματος είναι.. 

      Με το τέστ Παπ δεν υπάρχει θέμα, πιο επικίνδυνο είναι να υπάρχει κάποιο μικρόβιο και να μη βρεθεί και γενικά καλλιέργεια κολπικού υγρού θα κάνει και σε άλλο στάδιο της εγκυμοσύνης γιατί λόγω της κατάστασης υπάρχουν πολλά υγρά στην περιοχή και ανθούν διάφορα πράγματα..

      Η αποκόλληση δεν έχει να κάνει απαραίτητα με την κούραση. Σίγουρα την επιβαρύνει η κούραση και η έντονη δραστηριότητα, αλλά η αποκόλληση μπορεί να έχει να κάνει και με τον τρόπο που έπιασε ο σάκος πχ όταν αναπτυσσόταν. Μη σας αγχωνει αυτό. Μικρές αποκολλήσεις συμβαίνουν, αλλά με την ξεκούραση φεύγουν!

      Σε ευχαριστούμε πολύ αλήθεια η θα ζητήσω 30 Μαίου να της γράψει και για θρομβοφιλια η επειδή είναι μακριά ακόμα 12 μέρες μπορεί να  πάρω μια γνωστή μου που δουλεύει σε νοσοκομείο να της γράψει θα δω 

      • Ευχή 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 20 λεπτά , Antila είπε:

@Ani ani σ ευχαριστω κοπελα μου, με το καλο να υποδεχτεις το μωρακι σου!! Χαχαχα, πραγματι ενιωθα πως ηταν καταλληλη η στιγμη για το ραντεβου αλλα αυτος επεμενε να με φανταζεται με κυκλο 28 ημερων και πανω! Δεν ξερω εγω ποσο κυκλο εχω και ξερεις εσυ ωρε γιατρε; :-P Του ειπα "Καλα, βαλτε τωρα τον υπερηχο να δουμε εστω αν ειναι ενδομητριο" και του τη βγηκα με το αποτελεσμα.

@Μάντη αρα λογικα θα δειξει αυριο η χοριακη αν εχεις κυκλο 26 ημερων, ευχομαι να ειναι θετικοτατη!

 

να σαι καλα!! αντε να μεγαλωνει το πανω πινακακι περισσοτερο σιγα σιγα! οποτε βουρ για την επομενη επισκεψη πια!

6 ώρες πρίν, elenakii22 είπε:

εγω θα τα παρω στις εκπτωσεις του γεναρη!!!οι γιατροι ετσι πρεπει να μετρανε τους μηνες,εχει λογικη..υον εχω τον πινακα που λεει η @CME2205 αλλα τελικα ειναι πιο ευκολο οπως το λεει ο γιατρος...οποτε ολα καλα σιγα..μια βδομαδα πανω μια κατω στο τελος στο ιδιο καταληγουμε!

οπως τα λες ειναι!! μετα θα στελνουμε φωτο απο τις μωρουδοαγορες... ασε που δεν ξερεις τι να διαλεξεις με τοσες μαρκες καροτσια..τι να σου κανει μια μαυρη παρασκευη!! οχημα παιρνουμε λεμε!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

1 ώρα πρίν, Antila είπε:

Γεια σας κοριτσια!! Λοιπον, πηγα στο γιατρο, δεν περιγραφω ποσο ετρεμαν τα ποδια μου και ποσο κοντα εφτασα στο να βαλω τα κλαματα οσο περιμενα. Μου λεει "Πες μου παλι τελευταια περιοδο", λεω "14/10", μου λεει "Παλι νωρις ηρθες νομιζω, 5,5 εβδομαδων βγαινεις, να δουμε, θα δουμε τιποτα;" και του λεω "Ειπαμε οτι εχω μικρο κυκλο και πιθανον να εγινε συλληψη πολυ νωρις". Πεισμα εγω!

Βαζει λοιπον τον υπερηχο... και βλεπουμε το σακουλακι, ενα εμβρυακι 4 χιλιοστα και ακουσαμε και καρδουλα :eek: ! Ο γιατρος δεν το περιμενε! Την ειδε πρωτα να παλλεται και λεει "βρε κοιτα να δεις που θα την ακουσουμε κιολας!" 117 παλμους ειχε το σπορακι, ολα καλα προς το παρον. Ο υπερηχος με εβγαλε 6+1, αρα επεσα πολυ κοντα στον υπολογισμο της ωορρηξιας μου (υπολογιζα 6+3 αρα επεσα εξω 2 μερες!) , και το εμβρυακι ειναι λιγο πιο μεγαλο υπερηχογραφικα απο οσο περιμεναμε :-D.

Επισης υπηρχε διπλα του ενα μικροτερο στρογγυλο σκουρο σαν σακος παλι, το οποιο ειναι ειτε καποια μικρη αποκολλησουλα (αιματακι) αλλα δε μας απασχολει αφου δεν εχω καθολου καφετια ή αιμα, ειτε ηταν διδυμη η κυηση και μπορει να μην προχωρησε και να απορροφαται το δευτερο! Μου ειπε να μην ανησυχω για αυτο, να προσεχω αποτομες κινησεις, και λογικα οταν θα με δει παλι θα εχει απορροφηθει ο,τι κι αν ειναι. ΠΗΤ εχω 21/7/2018 αν ολα πανε καλα, αν θες να με βαλεις στο πινακακι @caramel_83 κοριτσι μου! Τωρα πηρα μια ανασα και παω λιγο πιο αισιοδοξα για το επομενο σταδιο, το επομενο ραντεβου ειναι σε 2 εβδ. και το μεθεπομενο σε αλλες 2.

@t1t1n4k1 μπραβο, πολυ χαρηκα, με το καλο να ακουσετε την αλλη βδομαδα και καρδουλα! Εχουμε ιδια τελευταια περιοδο αλλα εσυ εχεις μεγαλυτερο κυκλο απο μενα, αρα την αλλη βδομαδα θα ειναι ετοιμη κι η καρδουλα σας και θα πανε ολα υπεροχα! Να εχεις μια ευκολη τελειομηνη κυηση σου ευχομαι!

Σας ευχαριστω πραγματικα για την ενθαρρυνση!... Αντε να ΜΗΝ ερθει σε οσες δεν περιμενετε, θελουμε πολλα σπορακια, Αη Βασιλης λαμβανει;;;

@Μάντη να εχεις ΤΕΛΕΙΑ αποτελεσματα αυριο!!! :-D Κι εμενα μου ακουγονται πολυ καλα αυτα που ακουω, δεκατακια, καθυστερηση, πονακια..! Ξερεις ποτε εκανες ωορρηξια; Συγγνωμη αν σε βαζω να επαναλαμβανεσαι αλλα ισως εχασα καποια ποστ!

ΣΥΝΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!! ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΕ 800 ΠΡΩΤΗ ΧΟΡΙΑΚΗ ΠΡΙΝ ΔΥΟ ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΗΤΑΝ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ ΒΕΒΑΙΟ ΟΤΙ ΘΑ ΑΚΟΥΣΕΤΕ Κ ΚΑΡΔΙΑ!! ΜΑ ΟΛΑ ΕΜΕΙΣ ΘΑ ΤΑ ΛΕΜΕ ΣΤΟΥΣ ΓΙΑΤΡΟΥΣ !!! ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΠΡΟΓΕΣΤΕΡΟΝΗ ΕΞΕΤΑΣΗ ΣΟΥ ΕΔΩΣΕ ??? utrogestan περνεις αν ηταν αποκολλησουλα μηπως το ενισχυσετε μην ξανασυμβει! αντε ολα τελεια!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , linaa είπε:

ΣΥΝΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!! ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΕ 800 ΠΡΩΤΗ ΧΟΡΙΑΚΗ ΠΡΙΝ ΔΥΟ ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΗΤΑΝ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ ΒΕΒΑΙΟ ΟΤΙ ΘΑ ΑΚΟΥΣΕΤΕ Κ ΚΑΡΔΙΑ!! ΜΑ ΟΛΑ ΕΜΕΙΣ ΘΑ ΤΑ ΛΕΜΕ ΣΤΟΥΣ ΓΙΑΤΡΟΥΣ !!! ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΠΡΟΓΕΣΤΕΡΟΝΗ ΕΞΕΤΑΣΗ ΣΟΥ ΕΔΩΣΕ ??? utrogestan περνεις αν ηταν αποκολλησουλα μηπως το ενισχυσετε μην ξανασυμβει! αντε ολα τελεια!!!

Χαχαχα, πραγματικα εσυ επεσες πιο μεσα απ ολους βρε Λινακι!! Μαλλον δεν εχω ενδειξεις για να εξεταστει η προγεστερονη, μια χαρα παει η αναπτυξη, και ειδικα εφοσον δεν υπαρχει οποιαδηποτε αιμορραγια δεν ηθελε να μου δωσει κατι γιατι εχει και τα κακα του το καθε φαρμακο, οποτε δεν τα δινει ετσι λεει! Πιθανο, λογω της σχετικα μεγαλης χοριακης που εγινε την 4η μερα καθυστερησης, να ηταν κ διδυμα, κι οχι αποκολληση. Τον εμπιστευομαι γιατι κανει ερευνες πανω στις καθ εξιν αποβολες και ειναι πολυ προσεκτικος και ψειρας σαν γιατρος! (ειναι πατερας και γιος, ο γιος ειναι ο ψειρας και ο ερευνητης, ο πατερας ειναι ο βετερανος, εχει ξεγεννησει 40.000 γυναικες, χαχα). Αντε να δουμε. Με ζυγισαν, μου εδωσαν οδηγιες τι δουλειες να μην κανω, τι να προσεχω στο φαγητο και τετοια. Θεωρουν οτι το προηγουμενο ηταν τυχαιο γεγονος, το ελεγαν απ την αρχη, και με αντιμετωπιζουν σαν νορμαλ κυηση μεχρι αποδειξεως του εναντιου!

Σ ευχαριστω παααρα πολυ και ευχομαι να σου ερθει πολυ πολυ συντομα το καλο!!! :-D Θα ερθει!!!


Grpbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Antila είπε:

Χαχαχα, πραγματικα εσυ επεσες πιο μεσα απ ολους βρε Λινακι!! Μαλλον δεν εχω ενδειξεις για να εξεταστει η προγεστερονη, μια χαρα παει η αναπτυξη, και ειδικα εφοσον δεν υπαρχει οποιαδηποτε αιμορραγια δεν ηθελε να μου δωσει κατι γιατι εχει και τα κακα του το καθε φαρμακο, οποτε δεν τα δινει ετσι λεει! Πιθανο, λογω της σχετικα μεγαλης χοριακης που εγινε την 4η μερα καθυστερησης, να ηταν κ διδυμα, κι οχι αποκολληση. Τον εμπιστευομαι γιατι κανει ερευνες πανω στις καθ εξιν αποβολες και ειναι πολυ προσεκτικος και ψειρας σαν γιατρος! (ειναι πατερας και γιος, ο γιος ειναι ο ψειρας και ο ερευνητης, ο πατερας ειναι ο βετερανος, εχει ξεγεννησει 40.000 γυναικες, χαχα). Αντε να δουμε. Με ζυγισαν, μου εδωσαν οδηγιες τι δουλειες να μην κανω, τι να προσεχω στο φαγητο και τετοια. Θεωρουν οτι το προηγουμενο ηταν τυχαιο γεγονος, το ελεγαν απ την αρχη, και με αντιμετωπιζουν σαν νορμαλ κυηση μεχρι αποδειξεως του εναντιου!

Σ ευχαριστω παααρα πολυ και ευχομαι να σου ερθει πολυ πολυ συντομα το καλο!!! :-D Θα ερθει!!!

σε ευχαριστω πολυ!!! ε αφου το συζητησατε τοτε ολα καλα!! να ξεκουραζεσε κ σιγουρα θα πανε ολα καλα ειναι πολυ δυναμικο το μωρο φαινονται αυτα απο την αρχη!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Antila είπε:

Γεια σας κοριτσια!! Λοιπον, πηγα στο γιατρο, δεν περιγραφω ποσο ετρεμαν τα ποδια μου και ποσο κοντα εφτασα στο να βαλω τα κλαματα οσο περιμενα. Μου λεει "Πες μου παλι τελευταια περιοδο", λεω "14/10", μου λεει "Παλι νωρις ηρθες νομιζω, 5,5 εβδομαδων βγαινεις, να δουμε, θα δουμε τιποτα;" και του λεω "Ειπαμε οτι εχω μικρο κυκλο και πιθανον να εγινε συλληψη πολυ νωρις". Πεισμα εγω!

Βαζει λοιπον τον υπερηχο... και βλεπουμε το σακουλακι, ενα εμβρυακι 4 χιλιοστα και ακουσαμε και καρδουλα :eek: ! Ο γιατρος δεν το περιμενε! Την ειδε πρωτα να παλλεται και λεει "βρε κοιτα να δεις που θα την ακουσουμε κιολας!" 117 παλμους ειχε το σπορακι, ολα καλα προς το παρον. Ο υπερηχος με εβγαλε 6+1, αρα επεσα πολυ κοντα στον υπολογισμο της ωορρηξιας μου (υπολογιζα 6+3 αρα επεσα εξω 2 μερες!) , και το εμβρυακι ειναι λιγο πιο μεγαλο υπερηχογραφικα απο οσο περιμεναμε :-D.

Επισης υπηρχε διπλα του ενα μικροτερο στρογγυλο σκουρο σαν σακος παλι, το οποιο ειναι ειτε καποια μικρη αποκολλησουλα (αιματακι) αλλα δε μας απασχολει αφου δεν εχω καθολου καφετια ή αιμα, ειτε ηταν διδυμη η κυηση και μπορει να μην προχωρησε και να απορροφαται το δευτερο! Μου ειπε να μην ανησυχω για αυτο, να προσεχω αποτομες κινησεις, και λογικα οταν θα με δει παλι θα εχει απορροφηθει ο,τι κι αν ειναι. ΠΗΤ εχω 21/7/2018 αν ολα πανε καλα, αν θες να με βαλεις στο πινακακι @caramel_83 κοριτσι μου! Τωρα πηρα μια ανασα και παω λιγο πιο αισιοδοξα για το επομενο σταδιο, το επομενο ραντεβου ειναι σε 2 εβδ. και το μεθεπομενο σε αλλες 2.

@t1t1n4k1 μπραβο, πολυ χαρηκα, με το καλο να ακουσετε την αλλη βδομαδα και καρδουλα! Εχουμε ιδια τελευταια περιοδο αλλα εσυ εχεις μεγαλυτερο κυκλο απο μενα, αρα την αλλη βδομαδα θα ειναι ετοιμη κι η καρδουλα σας και θα πανε ολα υπεροχα! Να εχεις μια ευκολη τελειομηνη κυηση σου ευχομαι!

Σας ευχαριστω πραγματικα για την ενθαρρυνση!... Αντε να ΜΗΝ ερθει σε οσες δεν περιμενετε, θελουμε πολλα σπορακια, Αη Βασιλης λαμβανει;;;

@Μάντη

Συγχαρητήρια κορίτσι! Πάντα τέτοια νέα να έχεις να τα μοιράζεσαι και μαζί μας. 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, t1t1n4k1 είπε:

Γεια σας κορίτσια μου. Λοιπόν πηγα σημερα στον γιατρό. Είδαμε ενα σάκο. Αλλα έμεινα λεει μετα απο τις γόνιμες μέρες. Οποτε ακομη ο σάκος μου ειναι 4χιλιοστα. Ειναι ενδομήτριο οποτε ολα καλα. Ομως δεν μπορεί να μου πει τίποτα άλλο. Την επόμενη Πέμπτη θα παω κ θα εχω να σας πω κ εγω νεώτερα. Βαση με την τελευταία περίοδο ειμαι 5εβδομαδων κ κατι αλλα μαλλον ειμαι πολυ λιγοτερο. Μέχρι την επόμενη Πέμπτη λοιπον.... Μαγνήσιο κ φυλλικό οξύ... Ξαπλα ,οχι βαρος ,οχι δουλειές.κ φυσικς ΟΧΙ sex...  Ηρεμια ξεκούραση κ υπομονή ...

Συγχαρητήρια!!!Πως έμεινες μετά τις γόνιμες; Μήπως δεν υπολόγισες σωστά;


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστω παρα πολυ @alina80 <3 !! Ακομη ειναι νωρις, αλλα θα το πηγαινω βημα βημα και με θετικη σκεψη, πραγμα στο οποιο βοηθησατε παρα πολυ σ αυτη την παρεουλα!

Οχι μονο εγω, παντα τετοια νεα να διαβαζουμε απο ολες σας εδω, ειναι θεμα χρονου για την καθεμια να ανακοινωνει ευχαριστα πλεον! Ανυπομονουμε να τα μαθαινουμε!!

  • Μου αρέσει 1

Grpbp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, elenakii22 είπε:

@Ani ani  ανεβασα φωτο με την κοιλια την ειδες??χαχα...2-3 σελιδες πισω..

Ελενακι ναι τωρα ειδα...αρχισε να μεγαλωνει η κοιλιτσα σου ειδικα σε σχεση με την προηγουμενη φορα.. ανεβασα κ εγω φωτο αλλα δεν ανεβαινει αμεσα..

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ntemiiiiii είπε:

Συγχαρητήρια!!!Πως έμεινες μετά τις γόνιμες; Μήπως δεν υπολόγισες σωστά;

Εχω κ πρόγραμμα στο κινητό που υπολογίζει τις γόνιμες. Αλλα κ ο γιατρός μου μου είπε πως λογο  των πολυκιστικων εκανα ωοριξια αργοτερα απο το κανονικό

  • Μου αρέσει 1

XKqxiAb.jpgXKqxp2.png

29TYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 22 λεπτά , Ani ani είπε:

Ελενακι ναι τωρα ειδα...αρχισε να μεγαλωνει η κοιλιτσα σου ειδικα σε σχεση με την προηγουμενη φορα.. ανεβασα κ εγω φωτο αλλα δεν ανεβαινει αμεσα..

ε μεγαλωσε!ασε!οταν ανεβει πες μ

  • Μου αρέσει 1

BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

@elenakii22 τι γλυκιά κοιλιτσα ειναι αυτηηηηη;;;; Μια σταλίτσα ειναι, μη μιλάς καθόλου!!! Εμένα τόση ηταν πριν καιρό! Βασικα ξυπνάω με μια νορμαλ κοιλιά και μέσα στη μερα 7πλασιαζεται Χαχαχα 

Να σας ρωτήσω, και@Ani ani , τα κιλά που πήρατε φαίνονται στο σώμα σας ή μόνο η κοιλιά ειναι το διαφορετικό; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Nenitaki88 είπε:

@elenakii22 τι γλυκιά κοιλιτσα ειναι αυτηηηηη;;;; Μια σταλίτσα ειναι, μη μιλάς καθόλου!!! Εμένα τόση ηταν πριν καιρό! Βασικα ξυπνάω με μια νορμαλ κοιλιά και μέσα στη μερα 7πλασιαζεται Χαχαχα 

Να σας ρωτήσω, και@Ani ani , τα κιλά που πήρατε φαίνονται στο σώμα σας ή μόνο η κοιλιά ειναι το διαφορετικό; 

εμενα θεωρω πως μονο στην κοιλια φαινονται..ετσι μ λενε κ οι γνωστοι μ που με βλεπουν..ενταξει στο προσωπο φαινομαι 1-2 κιλακια παραπανω..εσυ πως εισαι;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...