Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 35 λεπτά , Giouli36 είπε:

      Αχ κορίτσι μου το για πότε μεγάλωσαν ούτε που το καταλαβα και γω!!

      Εγώ συνελαβα φυσιολογικά μετά από 3 διεγερσεις και εξωσωματικες στις οποίες μετά βίας μου έμενε ένα έμβρυο για νσ μεταφέρω(τα καλά της επαρχίας και του δημοσίου νοσοκομείου). Στο τέλος μετά από την τρίτη τελευταία εξωσωματικη όταν έμεινα φυσιολογικά έγκυος και παλινδρομησε είπα θα κάνω μια προσπάθεια σε κέντρο της Αθήνας αλλά με πρόλαβε ο μικρός!!!!

      Οπότε δεν έχω κανένα έμβρυο και να σου πω την αλήθεια μου δε νομίζω ότι έχω τις ψυχικές αντοχές για να μπω πάλι σ'αυτη τη διαδικασία και εγώ και ο σύζυγος!!

      Όταν γεννήθηκε ο μικρός είχα πει σ'ευχαριστω Θεέ μου που μου έφερες τον μικρό, τώρα όσο περνάει ο καιρός σκέφτομαι ότι θέλω ένα αδερφάκι για τν μικρούλι για να μην είναι μόνος του μεγαλώνοντας, αλλά έχουμε πει αν  μας κάτσει φυσιολογικά, που το θεωρώ πολύ πολύ δύσκολο γιατί περνάει και ο καιρός και κοντεύω τα 40!!!

      Εν τω μεταξυ θυμάμαι ότι στην εγκυμοσυνη σου έκανες καθε μέρα εμετό και γενικά δεν πρέπει να πέρασες πολύ καλα!!Σου βγάζω τκ καπελο!!!Τι είμαστε εμείς οι μανάδες, τι περνάμε για να φέρουμε στη ζωή αυτά τα μικροσκοπικά πλασματακια σε πρώτη φάση!!Χαρά στο κουράγιο σου❤️!!

      Ναι έκανα εμετούς μέχρι την ημέρα που γέννησα,αλλά δεν πειράζει, τουλάχιστον δεν έπαθα υπερεμεση και δεν νοσηλεύτηκα🙂 Είχα πάθει και οξεία τενοντίτιδα στο ένα χέρι και ήπια στο άλλο, ήμουν με νάρθηκα τους τελευταίους 3μηνες,ήταν δύσκολο.Λογω των ορμονών και αυτό όπως μου είχε πει ο ορθοπεδικός🤷

      Αχ εχουμε και ίδια ηλικία βλέπω και εγώ 39 είμαι και είπα πως αν είναι να κανω κ άλλο μωράκι, τώρα είναι η στιγμή,γιατί με χαμηλή ΑΜΗ και γενικά με όχι καλή ανταπόκριση στα φάρμακα,δεν έχω και πολλά περιθώρια. Ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια,σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να αποκτήσεις κ άλλο παιδάκι αν το θέλεις και να έχεις κάθε ευτυχία! Το αξίζεις 🥰Εφόσον έμεινες φυσιολογικά έγκυος μια φορά,γιατί όχι και μια δεύτερη?Όλα είναι πιθανά 

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

4 ώρες πρίν, Ani ani είπε:

δηλαδη κοριτσι μ;;; πρωτη φορα το ακουω αυτο

ναι ειναι προτιμοτερο να το κανεις πρωι απλα δεν ξερω αν εχεις την υπομονη να περιμενεις μεχρι τοτε

ειναι συμβολαιογραφικη πραξη, ιδια με την αναγνωριση την κανονικη απλα γινεται απο την εγκυμοσυνη.. Κανεις παραλληλα και προσδιορισμο επωνυμου, κανονικα ολα.. Απλα καποια ληξιαρχεια δε τη δεχονται θα πρεπει να ρωτησετε στο τοπικο σας.. Ειχες γιατρο σημερα?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 3 λεπτά , noni90 είπε:

ειναι συμβολαιογραφικη πραξη, ιδια με την αναγνωριση την κανονικη απλα γινεται απο την εγκυμοσυνη.. Κανεις παραλληλα και προσδιορισμο επωνυμου, κανονικα ολα.. Απλα καποια ληξιαρχεια δε τη δεχονται θα πρεπει να ρωτησετε στο τοπικο σας.. Ειχες γιατρο σημερα?

α μαλιστα σε ευχαριστω..οχι εγω εχω στις 5/12 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Δήμητρα1988 είπε:

κοριτσια καλησπερα!!! γραψατε απο χθες το μεσημερι πααααρα πολλα!!!! 

@t1t1n4k1 ευχομαι την αλλη βδομαδα τα νεα που θα ακουσεις απο τον γιατρο να ειναι τα καλυτερα!!!!!! ( γιατι απογερευουν το ςεχ και βαζουν περιορισμους απο τοσο νωρις?? ) 

@alina80 @caramel_83 @Μάντη περιμενουμε ευχαριστα νεα και απο εσας!!!!

@elenakii22 @anemoni1989 @Farmakotriftena @Ani ani ευχομαι να σασ φυγουν αναγουλες και ζαλαδες και να συνεχισει ομορφα η εγκυμοσυνη σας! και αν δε σας πειραζει βγαλτε μας παλι τις κοιλιτσες σας τισ ομορφες να ζηλεψουμε λιγακι! 

Λογικα αυριο το μεσημερακι θα ξερω.. Θα παω για χοριακη.. Μακαρι να ειναι θετικη..

  • Μου αρέσει 1

jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Μάντη είπε:

Λογικα αυριο το μεσημερακι θα ξερω.. Θα παω για χοριακη.. Μακαρι να ειναι θετικη..

κοριτσι μου ευκομαι να ειναι θετικοτατηθα περιμενω με αγωνεια τα νεακια σου!!!!!!

πως νιωθεις εχεις τιποτα περιεργο?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Ungry girl είπε:

κοριτσι μου ευκομαι να ειναι θετικοτατηθα περιμενω με αγωνεια τα νεακια σου!!!!!!

πως νιωθεις εχεις τιποτα περιεργο?

Μακαρι! Αν ειμαι σημαίνει οτι μενεις εγκυος και με ενδομητριωσηηη!Μονο δεκατα εχω 37.1 και λιγα πονακια σαν περιοδου αλλα ελαφρά... Και νομιζω αναγουλα αλλα μπορει να ειναι και η φαντασια μου....

  • Μου αρέσει 1

jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Μάντη είπε:

Μακαρι! Αν ειμαι σημαίνει οτι μενεις εγκυος και με ενδομητριωσηηη!Μονο δεκατα εχω 37.1 και λιγα πονακια σαν περιοδου αλλα ελαφρά... Και νομιζω αναγουλα αλλα μπορει να ειναι και η φαντασια μου....

αααχχχχ μακαριι ανεισαι δυνεις ελπιδα και σε εμενα την απελπισμενη χαχαχχα! ωστοσο η θερμοκρασια με πονακια περιοδου και 2 η μερα καθυστερισης μου ακουγετε πολυ καλο!!!!

ανυπομονω να ακουσω τα νεα σου!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Ungry girl είπε:

αααχχχχ μακαριι ανεισαι δυνεις ελπιδα και σε εμενα την απελπισμενη χαχαχχα! ωστοσο η θερμοκρασια με πονακια περιοδου και 2 η μερα καθυστερισης μου ακουγετε πολυ καλο!!!!

ανυπομονω να ακουσω τα νεα σου!!!

Μακαρι κοριτσακι μου! Εχω μια αγωνία.... Αντε να περασουν οι ωρες! 

  • Μου αρέσει 1

jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Μάντη είπε:

Μακαρι κοριτσακι μου! Εχω μια αγωνία.... Αντε να περασουν οι ωρες! 

σε καταλαβενω τοσο πολυ!!!!! ευχομαι αυριο να κλησει με θετικα νεα η αγωνεια σου!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια!! Λοιπον, πηγα στο γιατρο, δεν περιγραφω ποσο ετρεμαν τα ποδια μου και ποσο κοντα εφτασα στο να βαλω τα κλαματα οσο περιμενα. Μου λεει "Πες μου παλι τελευταια περιοδο", λεω "14/10", μου λεει "Παλι νωρις ηρθες νομιζω, 5,5 εβδομαδων βγαινεις, να δουμε, θα δουμε τιποτα;" και του λεω "Ειπαμε οτι εχω μικρο κυκλο και πιθανον να εγινε συλληψη πολυ νωρις". Πεισμα εγω!

Βαζει λοιπον τον υπερηχο... και βλεπουμε το σακουλακι, ενα εμβρυακι 4 χιλιοστα και ακουσαμε και καρδουλα :eek: ! Ο γιατρος δεν το περιμενε! Την ειδε πρωτα να παλλεται και λεει "βρε κοιτα να δεις που θα την ακουσουμε κιολας!" 117 παλμους ειχε το σπορακι, ολα καλα προς το παρον. Ο υπερηχος με εβγαλε 6+1, αρα επεσα πολυ κοντα στον υπολογισμο της ωορρηξιας μου (υπολογιζα 6+3 αρα επεσα εξω 2 μερες!) , και το εμβρυακι ειναι λιγο πιο μεγαλο υπερηχογραφικα απο οσο περιμεναμε :-D.

Επισης υπηρχε διπλα του ενα μικροτερο στρογγυλο σκουρο σαν σακος παλι, το οποιο ειναι ειτε καποια μικρη αποκολλησουλα (αιματακι) αλλα δε μας απασχολει αφου δεν εχω καθολου καφετια ή αιμα, ειτε ηταν διδυμη η κυηση και μπορει να μην προχωρησε και να απορροφαται το δευτερο! Μου ειπε να μην ανησυχω για αυτο, να προσεχω αποτομες κινησεις, και λογικα οταν θα με δει παλι θα εχει απορροφηθει ο,τι κι αν ειναι. ΠΗΤ εχω 21/7/2018 αν ολα πανε καλα, αν θες να με βαλεις στο πινακακι @caramel_83 κοριτσι μου! Τωρα πηρα μια ανασα και παω λιγο πιο αισιοδοξα για το επομενο σταδιο, το επομενο ραντεβου ειναι σε 2 εβδ. και το μεθεπομενο σε αλλες 2.

@t1t1n4k1 μπραβο, πολυ χαρηκα, με το καλο να ακουσετε την αλλη βδομαδα και καρδουλα! Εχουμε ιδια τελευταια περιοδο αλλα εσυ εχεις μεγαλυτερο κυκλο απο μενα, αρα την αλλη βδομαδα θα ειναι ετοιμη κι η καρδουλα σας και θα πανε ολα υπεροχα! Να εχεις μια ευκολη τελειομηνη κυηση σου ευχομαι!

Σας ευχαριστω πραγματικα για την ενθαρρυνση!... Αντε να ΜΗΝ ερθει σε οσες δεν περιμενετε, θελουμε πολλα σπορακια, Αη Βασιλης λαμβανει;;;

@Μάντη να εχεις ΤΕΛΕΙΑ αποτελεσματα αυριο!!! :-D Κι εμενα μου ακουγονται πολυ καλα αυτα που ακουω, δεκατακια, καθυστερηση, πονακια..! Ξερεις ποτε εκανες ωορρηξια; Συγγνωμη αν σε βαζω να επαναλαμβανεσαι αλλα ισως εχασα καποια ποστ!

  • Μου αρέσει 9

Grpbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Antila είπε:

Γεια σας κοριτσια!! Λοιπον, πηγα στο γιατρο, δεν περιγραφω ποσο ετρεμαν τα ποδια μου και ποσο κοντα εφτασα στο να βαλω τα κλαματα οσο περιμενα. Μου λεει "Πες μου παλι τελευταια περιοδο", λεω "14/10", μου λεει "Παλι νωρις ηρθες νομιζω, 5,5 εβδομαδων βγαινεις, να δουμε, θα δουμε τιποτα;" και του λεω "Ειπαμε οτι εχω μικρο κυκλο και πιθανον να εγινε συλληψη πολυ νωρις". Πεισμα εγω!

Βαζει λοιπον τον υπερηχο... και βλεπουμε το σακουλακι, ενα εμβρυακι 4 χιλιοστα και ακουσαμε και καρδουλα :eek: ! Ο γιατρος δεν το περιμενε! Την ειδε πρωτα να παλλεται και λεει "βρε κοιτα να δεις που θα την ακουσουμε κιολας!" 117 παλμους ειχε το σπορακι, ολα καλα προς το παρον. Ο υπερηχος με εβγαλε 6+1, αρα επεσα πολυ κοντα στον υπολογισμο της ωορρηξιας μου (υπολογιζα 6+3 αρα επεσα εξω 2 μερες!) , και το εμβρυακι ειναι λιγο πιο μεγαλο υπερηχογραφικα απο οσο περιμεναμε :-D.

Επισης υπηρχε διπλα του ενα μικροτερο στρογγυλο σκουρο σαν σακος παλι, το οποιο ειναι ειτε καποια μικρη αποκολλησουλα (αιματακι) αλλα δε μας απασχολει αφου δεν εχω καθολου καφετια ή αιμα, ειτε ηταν διδυμη η κυηση και μπορει να μην προχωρησε και να απορροφαται το δευτερο! Μου ειπε να μην ανησυχω για αυτο, να προσεχω αποτομες κινησεις, και λογικα οταν θα με δει παλι θα εχει απορροφηθει ο,τι κι αν ειναι. ΠΗΤ εχω 21/7/2018 αν ολα πανε καλα, αν θες να με βαλεις στο πινακακι @caramel_83 κοριτσι μου! Τωρα πηρα μια ανασα και παω λιγο πιο αισιοδοξα για το επομενο σταδιο, το επομενο ραντεβου ειναι σε 2 εβδ. και το μεθεπομενο σε αλλες 2.

@t1t1n4k1 μπραβο, πολυ χαρηκα, με το καλο να ακουσετε την αλλη βδομαδα και καρδουλα! Εχουμε ιδια τελευταια περιοδο αλλα εσυ εχεις μεγαλυτερο κυκλο απο μενα, αρα την αλλη βδομαδα θα ειναι ετοιμη κι η καρδουλα σας και θα πανε ολα τελεια! Να εχεις μια ευκολη τελειομηνη κυηση σου ευχομαι!

Σας ευχαριστω πραγματικα για την ενθαρρυνση!... Αντε να ΜΗΝ ερθει σε οσες δεν περιμενετε, θελουμε πολλα σπορακια, Αη Βασιλης λαμβανει;;;

αντε υπεροχα τα νεα σου βρε κοριτσι μου!!! Μια ομαλη εγκυμοσυνη ευχομαι απο εδω και περα..και επρεπε να πεις στο γιατρο..ειδες γιατρε ηξερα εγω που ηρθα σημερα..αχχαχαχσ

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


.

πρίν από 12 λεπτά , Antila είπε:

 

@Μάντη να εχεις ΤΕΛΕΙΑ αποτελεσματα αυριο!!! :-D Κι εμενα μου ακουγονται πολυ καλα αυτα που ακουω, δεκατακια, καθυστερηση, πονακια..! Ξερεις ποτε εκανες ωορρηξια; Συγγνωμη αν σε βαζω να επαναλαμβανεσαι αλλα ισως εχασα καποια ποστ!

Ευχαριστω μακάρι ! :-) νομίζω απο τα συμπτωματα οτι εκανα 7 με 8 Νοεμβρίου...Δεν εκανα τεστ ωορρηξιας...εχω κυκλο 26 ημερών..


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Ani ani σ ευχαριστω κοπελα μου, με το καλο να υποδεχτεις το μωρακι σου!! Χαχαχα, πραγματι ενιωθα πως ηταν καταλληλη η στιγμη για το ραντεβου αλλα αυτος επεμενε να με φανταζεται με κυκλο 28 ημερων και πανω! Δεν ξερω εγω ποσο κυκλο εχω και ξερεις εσυ ωρε γιατρε; :-P Του ειπα "Καλα, βαλτε τωρα τον υπερηχο να δουμε εστω αν ειναι ενδομητριο" και του τη βγηκα με το αποτελεσμα.

@Μάντη αρα λογικα θα δειξει αυριο η χοριακη αν εχεις κυκλο 26 ημερων, ευχομαι να ειναι θετικοτατη!

 

  • Μου αρέσει 1

Grpbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Antila είπε:

@Ani ani σ ευχαριστω κοπελα μου, με το καλο να υποδεχτεις το μωρακι σου!! Χαχαχα, πραγματι ενιωθα πως ηταν καταλληλη η στιγμη για το ραντεβου αλλα αυτος επεμενε να με φανταζεται με κυκλο 28 ημερων και πανω! Δεν ξερω εγω ποσο κυκλο εχω και ξερεις εσυ ωρε γιατρε; :-P Του ειπα "Καλα, βαλτε τωρα τον υπερηχο να δουμε εστω αν ειναι ενδομητριο" και του τη βγηκα με το αποτελεσμα.

@Μάντη αρα λογικα θα δειξει αυριο η χοριακη αν εχεις κυκλο 26 ημερων, ευχομαι να ειναι θετικοτατη!

 

Μακαρι! Ευχομαι και σε σενα και το μωρακι σου τα καλυτεραα!


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο μενα κοριτσια. 6 μερες πριν την περιοδο μου ηρθε λιγο αιμα δυο τρεις φορες. μετα τιποτα. εχω γεμισει σπυρακια αλλα περιμενω σε 2 μερες περιοδο κ εχω κ πονους χαμηλα. σας εχει τυχει? τι λετε να ειναι?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...