Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 3 λεπτά , alina80 είπε:

Ξέρω ότι γίνεται με συμβολαιογραφική πράξη. Οπότε καλύτερα να ρωτήσεις ένα συμβολαιογράφο. 

Κι εγώ καφεδάκι πίνω. Προς το παρόν αυτό το τίποτα δεν είναι ούτε καλό ούτε κακό, γιατί είναι νωρίς. ΔΕΝ περιμένω από Παρασκευή μέχρι Κυριακή. Άρα από βδομάδα και αν τα νέα!

ε ενταξη οποτε μια χαρα!!!!

ωραιο το καφεδακι αλλα εχει πολυυυυ κρυο!!!!!!!!!!!!!:oops:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

@t1t1n4k1 ολα καλα θα πανε κοπελα μου!!! Υπομονη!!! Και εγω ετσι ημουν στο πρωτο ραντεβού!!! Ετρεμα!!!! Σημερα που εχω το δευτερο,  ειμαι πιο χαλαρη!!! (μαλλον το παιζω βετεράνος τρομαρα μου!!!)  :P

@ΓΙΩΤΑ78 και εμενα ο γιατρος μου παντως μου ειχε πει πως το φιλλικο οξυ,  εκτος απο το νευρικο συστημα του μωρου (και αποφυγή δισχιδους ραχης),  βοηθαει και στην υπογονιμοτητα!!! 

Καλημερα λοιπες κορες!!! 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Ασία είπε:

Όταν λέμε για να πιάσουν τι εννοούμε ακριβώς?

Είσαι σίγουρη πως βοηθάει στην σύλληψη το φυλλικο?Γιατί εγώ ξέρω πως δεν παίζει ρόλο..

Καλημερα κοριτσι ,ναι ειμαι σιγουρη μου το ειπαν αρκετοι γυναικολογοι(ειμαι σε ιατρικο κλαδο) ,το πρωτο πραγμα που μου ειπαν οταν ειπα οτι ξεκιναω προσπαθιες μου ειπαν παρε αμεσως φυλικο γιατι βοηθαει τη γονιμοτητα!!

Καλημερα κοριτσια!!!!!!!!!!!! Και εγω στη δουλεια,πινω καφεδακι και βαριεμαι.........!!! Εχθες ειχα τρομερους πονους απο την ωορηξια αφου ελεγα μηπως ειναι δυο τα ωαρια τελικα χαχαχαχαχα ακομα και στην επαφη ειχα πονους.

@Antila κοριτσι εσυ σημερα εχεις ραντεβου με το γιατρο???

πρίν από 57 λεπτά , anemoni1989 είπε:

@t1t1n4k1 ολα καλα θα πανε κοπελα μου!!! Υπομονη!!! Και εγω ετσι ημουν στο πρωτο ραντεβού!!! Ετρεμα!!!! Σημερα που εχω το δευτερο,  ειμαι πιο χαλαρη!!! (μαλλον το παιζω βετεράνος τρομαρα μου!!!)  :P

@ΓΙΩΤΑ78 και εμενα ο γιατρος μου παντως μου ειχε πει πως το φιλλικο οξυ,  εκτος απο το νευρικο συστημα του μωρου (και αποφυγή δισχιδους ραχης),  βοηθαει και στην υπογονιμοτητα!!! 

Καλημερα λοιπες κορες!!! 

Καλη επιτυχια στο ραντεβου σου....... θυμισε μου ποσο μηνων/εβδομαδων  εισαι εσυ??

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Ungry girl είπε:

Ναι βοηθάει σιγουρα ετσι λενε δηλαδη..για να πιασουν εννοώ για να φανουν τα αποτελεσματα να παρει τελος παντον ο οργανισμός τις βιταμίνες!!

Καλημερα κκορίτσια μου πως παμε!!??

@noni90 κοριτσι μην τρελενεσε με το γαμο απολαυσετο μια φορα.παντρεύεσαι! Κοιτα να το χαρείς ακομα και το τρέξιμο ειναι ωραιο..εγω αμα χοριζα και ξανα παντρευτούν αυριο τα ιδια θα εκανα περασα σουπερ! Όσο για το σπορι ενταξη μην κοροϊδευόμαστε φυσικα και δεν γίνεται να μη σε αγχώνει όσο δεν έρχεται ουτε να το βγαλεις απο το μυαλό σου ενα παιδι μας αλλάζει ολη τη ζωη δεν μπορεις να μη σκευτεις αν το επιασα αυτο το μηνα! Το άγχος σου ειναι φυσιολογικό εγω δεν θα σου πω χαλαρωσε γιατι δεν.μπορεις θα σου πω αγαντα χαχαχαχα θα ερθει περιμενε!!!!:)

@MelinaFo που εισαι εσυ???

@alina80 @caramel_83 @Μάντη τι γινεται κοριτσια???!!

Οι υπόλοιπες καλααα!!??!

Καλημερα κοριτσακι μου! Ακομα περιοδος δεν ηρθε αλλα εκανα παλι τεστ και βγηκε αρνητικό. . οποτε το παίρνω σαν ανωμαλία...

10 ώρες πρίν, Dimitr@17 είπε:

Εγω ειχα μια σχεση που απο την πρωτη στιγμη που με γνωρισε ελεγε οτι θελει να παντρευτουμε...εγω ειμαι υπερ του θρησκευτικου γτ θελω να εχω την χαρα του νυφικου κ των ετοιμασιων και φυσικα το γλεντι που γινεται μετσ...περνουσε ο καιρος κ μου ελεγε οτι θελει μονο πολιτικο...περνουσε κ αλλο ο καιρος κ μου ειπε οτι θελεισυμφωνο συμβιωσης γτ ολσ τα αλλα δν του αρεσαν...τελικα χωρισαμε γτ ειχαμε κ καποια αλλα προβληματα..μετα απο αυτο προχωρησα εχω μια σχεση ενα χρονο μενουμε μαζι κ σε εναμιση χρονο θα παντρευτουμε...στην εκκλησια!!!

Καλημερα Δήμητρα ! Με το καλο νυφούλα δες να το απολαύσεις και να το ευχαριστηθείς!!! Νομιζω γενικα οι σχέσεις πρεπει να προχωράν γτ αν μενουν στασιμες για πολλα χρονια κατι δεν παει καλα... Και εγω ειχα σχεση ενα χρονο μετα αρραβωνιάστηκα και μετα απο 1.5 χρονο ο γαμος!

@caramel καλημεραα εσυ πως τα πας;;;;;

  • Μου αρέσει 1

jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, ΓΙΩΤΑ78 είπε:

Καλημερα κοριτσι ,ναι ειμαι σιγουρη μου το ειπαν αρκετοι γυναικολογοι(ειμαι σε ιατρικο κλαδο) ,το πρωτο πραγμα που μου ειπαν οταν ειπα οτι ξεκιναω προσπαθιες μου ειπαν παρε αμεσως φυλικο γιατι βοηθαει τη γονιμοτητα!!

Καλημερα κοριτσια!!!!!!!!!!!! Και εγω στη δουλεια,πινω καφεδακι και βαριεμαι.........!!! Εχθες ειχα τρομερους πονους απο την ωορηξια αφου ελεγα μηπως ειναι δυο τα ωαρια τελικα χαχαχαχαχα ακομα και στην επαφη ειχα πονους.

@Antila κοριτσι εσυ σημερα εχεις ραντεβου με το γιατρο???

Καλη επιτυχια στο ραντεβου σου....... θυμισε μου ποσο μηνων/εβδομαδων  εισαι εσυ??

Ειμαι στην 9η εβδομαδα... Αρα λογικα σκεπτομενη,  εχω μπει στον 3ο μηνα (αν και δεν ειμαι σιγουρη για αυτο γιατι με βαση τις βδομαδες θα μετραω 10 μηνες και οχι 9)...Συγκεκριμένα ειμαι 8 εβδομαδων +4 ημερων,  βαση ΤΕΡ... 

Σε ευχαριστώ πολυ!!! :)


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Ειμαι στην 9η εβδομαδα... Αρα λογικα σκεπτομενη,  εχω μπει στον 3ο μηνα (αν και δεν ειμαι σιγουρη για αυτο γιατι με βαση τις βδομαδες θα μετραω 10 μηνες και οχι 9)...Συγκεκριμένα ειμαι 8 εβδομαδων +4 ημερων,  βαση ΤΕΡ... 

Σε ευχαριστώ πολυ!!! :)

Λαθοσ μετρας νομιζω ,στον 3ο μπαινεις οταν τον εχεις κλεισει,τωρα εισαι 2 μηνων και και μιας εβδομαδας.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , ΓΙΩΤΑ78 είπε:

Λαθοσ μετρας νομιζω ,στον 3ο μπαινεις οταν τον εχεις κλεισει,τωρα εισαι 2 μηνων και και μιας εβδομαδας.

Ξερω γω????? Μπέρδεμα ειναι!!! Εμενα στο σχολειο μου εμαθαν πως η εγκυμοσύνη του ανθρώπου διαρκει 9 μηνες!!!! Τωρα μαθαινω αλλα αντι αλλων!!!! :P

Στη σχολη η αληθεια ειναι,  η μαιευτικη δεν μου πολυαρεσε και για αυτο ειχα παρει 5!!! Αχαχαχχαχαχααχχα

Θα τον ρωτησω σημερα το γιατρο να μου τα διευκρινησει!!!!! :P (και να με περασει για χαζη!!!) 

  • Χαχα 2

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Ξερω γω????? Μπέρδεμα ειναι!!! Εμενα στο σχολειο μου εμαθαν πως η εγκυμοσύνη του ανθρώπου διαρκει 9 μηνες!!!! Τωρα μαθαινω αλλα αντι αλλων!!!! :P

Στη σχολη η αληθεια ειναι,  η μαιευτικη δεν μου πολυαρεσε και για αυτο ειχα παρει 5!!! Αχαχαχχαχαχααχχα

Θα τον ρωτησω σημερα το γιατρο να μου τα διευκρινησει!!!!! :P (και να με περασει για χαζη!!!) 

Αυτο συμβαινει γιατι παλια μετρουσαν απο την ημ/νια της καθυστερησης και οχι απο την ημερομηνια της προηγουμενης περιοδου ,γι αυτο δεν βγαινουν τα μαθηματικα χαχαχαχα  .Τωρα αν μετρησεις απο τη μερα της προηγουμενης περιοδου συν 40 εβδομαδες βγαινει το σωστο.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Ξερω γω????? Μπέρδεμα ειναι!!! Εμενα στο σχολειο μου εμαθαν πως η εγκυμοσύνη του ανθρώπου διαρκει 9 μηνες!!!! Τωρα μαθαινω αλλα αντι αλλων!!!! :P

Στη σχολη η αληθεια ειναι,  η μαιευτικη δεν μου πολυαρεσε και για αυτο ειχα παρει 5!!! Αχαχαχχαχαχααχχα

Θα τον ρωτησω σημερα το γιατρο να μου τα διευκρινησει!!!!! :P (και να με περασει για χαζη!!!) 

Γιατί μπερδεύεσαι; 40 εβδομάδες δεν είναι δέκα μήνες, γιατί κάθε μήνας έχει τέσσερις εβδομάδες και δύο ή τρεις μέρες. Οι 9 μήνες λοιπόν είναι παραπάνω από 36 βδομάδες (με πρόχειρους υπολογισμούς πρεπει να βγαίνουν 39 εβδομαδες περίπου).

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 2 λεπτά , alina80 είπε:

Γιατί μπερδεύεσαι; 40 εβδομάδες δεν είναι δέκα μήνες, γιατί κάθε μήνας έχει τέσσερις εβδομάδες και δύο ή τρεις μέρες. Οι 9 μήνες λοιπόν είναι παραπάνω από 36 βδομάδες (με πρόχειρους υπολογισμούς πρεπει να βγαίνουν 39 εβδομαδες περίπου).

Χοντρικα μιλαμε τωρα...  Ενας μηνας σαν μ. ο.  ξερω πως έχει 4 βδομαδες... Οποτε 40 δια 4 μας κανει 10... Βεβαια καπου ειχα διαβασει πως κάθε μηνα τν υπολογιζουν με αλλες βδομαδες... (αλλον με 4, αλλον με 5...)...  Αλλα επειδη εγω ειμαι της πολυ θετικης σχολης και δεν μπορω τα πολλα πολλα,  οποιος με ρωταει απανταω με βδομαδες και ξεμπερδευω!!!  :P


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Ειμαι στην 9η εβδομαδα... Αρα λογικα σκεπτομενη,  εχω μπει στον 3ο μηνα (αν και δεν ειμαι σιγουρη για αυτο γιατι με βαση τις βδομαδες θα μετραω 10 μηνες και οχι 9)...Συγκεκριμένα ειμαι 8 εβδομαδων +4 ημερων,  βαση ΤΕΡ... 

Σε ευχαριστώ πολυ!!! :)

το ειχα κ εγω απορια κ ο γιατρος μ μου ειπε οτι επειδη εχω ΠΗΤ 22/3 αλλαζω μηνα καθε 22...οποτε χθες εκλεισα τον 5ο κ εχω μπει στο 6ο...22 φεβρουαριου θα εχω κλεισει τον 8ο κ θα μπαινω στον μηνα μ!

  • Μου αρέσει 1

BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, alina80 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! 31 μέρες μέχρι τα Χριστούγεννα! 

@Ungry girl Καλημέρα μικρή μου. Δεν γίνεται τίποτα. Τουλάχιστον όχι ακόμα! Εσύ τι κάνεις; 

χαχαχα Αλινα σαγαπω με την αντιστροφη μετρηση μας!!! Πινω καφεδακι και σας διαβαζω!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου! @t1t1n4k1 μακάρι να μπορούσα να σου περιγράψω πόσο σε νιώθω! :? Το "μην αγχώνεσαι" είναι μια κουβέντα! Κι εμένα είναι σήμερα το πρώτο ραντεβού μου και έχω ταχυπαλμίες (και μου χειροτερευουν οι ναυτιες νομιζω απ' αυτο), αν και προσπαθώ να μην το σκέφτομαι και να απασχολούμαι με άλλα πράγματα. Μια συμβουλή και για τις 2 μας είναι ότι το προκαταβολικό άγχος μας στρεσάρει και στρεσάρει και το έμβρυο, οποτε ας το δούμε περισσότερο σαν "ραντεβου στα τυφλα" παρα σαν ραντεβου στο γιατρο! Θα παμε να συναντησουμε κάτι καλό, σαν κίντερ έκπληξη! Και θα πιστεύουμε στον εαυτό μας και στο εμβρυάκι ότι όλα θα είναι καλά. Ελπίζω να έχουμε κι οι δυο καλά νεα να μοιραστούμε μετά, και να λέμε πόσο κρίμα που αγχωνόμασταν! Προσωπικα θα ηθελα να με ριξουν σε υπνο βαθυ, και να ξυπνησω στο ιατρειο την ωρα που θα μου λεει ο γιατρος "Ολα καλα"! Αλλα δε γινεται, πρεπει να περάσουμε ντε και καλά την διαδικασία της αναμονής :-P

  • Μου αρέσει 1

Grpbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...