Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 21 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Όλα μια λακούβα σε αυτή την χώρα. Το καλό είναι ότι οδηγώ εγώ πάμε μαζί (και εγώ δάσκαλος μας έφαγε η εκπαίδευση . Μα συγνώμη η μόνιμη δασκάλα έχει αναρ άδεια για όλα η αναπληρώτρια έχει μήτρα από τα lidl 😅😅 ήθελα να ξέρω τους νόμους τουσ διαβάζουν;  Καλά τα ηρεμιστικά τα βλέπω σιγά σιγά αχααχαχαχα η γιατρός είπε όλα μια χαρά με το μωρό μια μικρή αποκόλληση βλέπω όχι λακούβες και τραντάγματα 

      Ναι είναι μεγάλη αδικία οι αναρρωτικες αναπληρωτων σε σύγκριση με μονίμων. Είχαν πει θα τα εξισωναν αλλά ακόμα τίποτα.... αν οδηγείς εσύ νομίζω μια χαρά....θα πηγαίνεις αργά θα αποφεύγεις λακουβες και στο σχολειο δε θα κάνει τίποτα να κάθεται σαν πατριάρχης 😁. Προσοχή στις ιώσεις και τον πυρετό στο σχολειο...καλό είναι να μην ανεβάσουμε πυρετό στο 1ο τριμηνο ειδικά. Να φοράτε μάσκα. Στο δημοτικό κολλάς εύκολα. 

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 37 λεπτά , alina80 είπε:

Αχ και εγώ ψάχνω επιτραπέζια να παίζονται με δύο άτομα! Όποια ξέρει ας πει.

το scrable και το uno μου ηρθαν πρωτα στο μυαλο..αν σκεφτω κατι αλλο θα σας πω

πρίν από 7 λεπτά , CME2205 είπε:

Λοιπόν για να σας φύγει η απορία με τους μήνες:

1ος μήνας: 1η, 2η, 3η, 4η βδομάδα
2ος μήνας: 5η, 6η, 7η, 8η βδομάδα
3ος μήνας: 9η, 10η, 11η, 12η, 13η βδομάδα (εδώ έχουμε μία παραπάνω!)
4ος μήνας: 14η, 15η, 16η, 17η βδομάδα
5ος μήνας: 18η, 19η, 20η, 21η βδομάδα
6ος μήνας: 22η, 23η, 24η, 25η, 26η βδομάδα (και εδώ έχουμε μία παραπάνω!)
7ος μήνας: 27η, 28η, 29η, 30η βδομάδα
8ος μήνας: 31η, 32η, 33η, 34η, 35η βδομάδα (και εδώ έχουμε μία παραπάνω!)
90ς μήνας: 36η, 37η, 38η, 39η, 40η βδομάδα (και εδώ έχουμε μία παραπάνω!)
 
Η εγκυμοσύνη χωρίζεται επίσης σε τρίμηνα! Ε αυτό είναι απλό:
 
1ος -3ος μήνας = 1η – 13η βδομάδα = 1ο τρίμηνο
40ς -6ος μήνας= 14η – 26η βδομάδα = 2ο τρίμηνο
7ος -9ος μήνας= 27η – 40η βδομάδα = 3ο τρίμηνο

Χαρτιά!! Κλασσική αξία μία ξερή!

Σε ευχαριστουμε πολυ κατατοπιστικος ο πινακας σου!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

2 ώρες πρίν, Ani ani είπε:

ααα ενδιαφερον δηλαδη και εγω τωρα με ΠΗΤ 20/3 εχω μπει στον 6ο;; καλε ποτε περασε ετσι ο καιρος;;;

Επισης αυριο εχει την πασιγνωστη πια black friday που μας εχουν ζαλισει και θα ηθελα να κοιταζα για κουνια και καροτσι αλλα δουλευω μεσημερι εγω και πρωι ο φιλος μου...αρα..θα περιμενουμε τις επισημες εκπτωσεις μαλλον..Εσυ Ελενακι το εχεις σκεφτει καθολου για μωρουδοαγορες;;

εγω θα τα παρω στις εκπτωσεις του γεναρη!!!οι γιατροι ετσι πρεπει να μετρανε τους μηνες,εχει λογικη..υον εχω τον πινακα που λεει η @CME2205 αλλα τελικα ειναι πιο ευκολο οπως το λεει ο γιατρος...οποτε ολα καλα σιγα..μια βδομαδα πανω μια κατω στο τελος στο ιδιο καταληγουμε!

  • Μου αρέσει 1

BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια μου. Λοιπόν πηγα σημερα στον γιατρό. Είδαμε ενα σάκο. Αλλα έμεινα λεει μετα απο τις γόνιμες μέρες. Οποτε ακομη ο σάκος μου ειναι 4χιλιοστα. Ειναι ενδομήτριο οποτε ολα καλα. Ομως δεν μπορεί να μου πει τίποτα άλλο. Την επόμενη Πέμπτη θα παω κ θα εχω να σας πω κ εγω νεώτερα. Βαση με την τελευταία περίοδο ειμαι 5εβδομαδων κ κατι αλλα μαλλον ειμαι πολυ λιγοτερο. Μέχρι την επόμενη Πέμπτη λοιπον.... Μαγνήσιο κ φυλλικό οξύ... Ξαπλα ,οχι βαρος ,οχι δουλειές.κ φυσικς ΟΧΙ sex...  Ηρεμια ξεκούραση κ υπομονή ...

  • Μου αρέσει 7

XKqxiAb.jpgXKqxp2.png

29TYp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , t1t1n4k1 είπε:

Γεια σας κορίτσια μου. Λοιπόν πηγα σημερα στον γιατρό. Είδαμε ενα σάκο. Αλλα έμεινα λεει μετα απο τις γόνιμες μέρες. Οποτε ακομη ο σάκος μου ειναι 4χιλιοστα. Ειναι ενδομήτριο οποτε ολα καλα. Ομως δεν μπορεί να μου πει τίποτα άλλο. Την επόμενη Πέμπτη θα παω κ θα εχω να σας πω κ εγω νεώτερα. Βαση με την τελευταία περίοδο ειμαι 5εβδομαδων κ κατι αλλα μαλλον ειμαι πολυ λιγοτερο. Μέχρι την επόμενη Πέμπτη λοιπον.... Μαγνήσιο κ φυλλικό οξύ... Ξαπλα ,οχι βαρος ,οχι δουλειές.κ φυσικς ΟΧΙ sex...  Ηρεμια ξεκούραση κ υπομονή ...

Μπραβο κορίτσι μου! Ολα καλα θα πανε!ξεκουράσου και απόλαυσε το!αν θες θύμισε μου τι κυκλο εχεις και μετα απο ποσες μερες εκανες τεστ... Εχω βρεθεί σε αδιέξοδο κανω τεστ αρνητικά περιοδος δεν ηρθε...


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μάντη είπε:

Μπραβο κορίτσι μου! Ολα καλα θα πανε!ξεκουράσου και απόλαυσε το!αν θες θύμισε μου τι κυκλο εχεις και μετα απο ποσες μερες εκανες τεστ... Εχω βρεθεί σε αδιέξοδο κανω τεστ αρνητικά περιοδος δεν ηρθε...

Κανονικα έχω κύκλο 30 ημερων αλλα λογο πολυκιστικων, είναι οτι να ναι οι γόνιμες μου. Οποτε κ έμεινα αρκετα μετα. Εκανα ενα τεστ στην τέταρτη ημέρα καθυστέρησης αλλα ηταν παρα πολύ αχνό. Ο γιατρός είπε απορω πως έδειξε το τεστ .... Τελευταία περίοδο παντως ειχα 14 Οκτωβρίου. Ελπίζω να σε βοηθαω κ Εύχομαι να πανε ολα καλα για ολες μας

  • Μου αρέσει 2

XKqxiAb.jpgXKqxp2.png

29TYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 9 λεπτά , t1t1n4k1 είπε:

Κανονικα έχω κύκλο 30 ημερων αλλα λογο πολυκιστικων, είναι οτι να ναι οι γόνιμες μου. Οποτε κ έμεινα αρκετα μετα. Εκανα ενα τεστ στην τέταρτη ημέρα καθυστέρησης αλλα ηταν παρα πολύ αχνό. Ο γιατρός είπε απορω πως έδειξε το τεστ .... Τελευταία περίοδο παντως ειχα 14 Οκτωβρίου. Ελπίζω να σε βοηθαω κ Εύχομαι να πανε ολα καλα για ολες μας

Καταλαβα... Θα παω αυριο για χοριακη γτ θσ σκασω διαφορετικά...

  • Μου αρέσει 2

jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλησπερα!!! γραψατε απο χθες το μεσημερι πααααρα πολλα!!!! 

@t1t1n4k1 ευχομαι την αλλη βδομαδα τα νεα που θα ακουσεις απο τον γιατρο να ειναι τα καλυτερα!!!!!! ( γιατι απογερευουν το ςεχ και βαζουν περιορισμους απο τοσο νωρις?? ) 

@alina80 @caramel_83 @Μάντη περιμενουμε ευχαριστα νεα και απο εσας!!!!

@elenakii22 @anemoni1989 @Farmakotriftena @Ani ani ευχομαι να σασ φυγουν αναγουλες και ζαλαδες και να συνεχισει ομορφα η εγκυμοσυνη σας! και αν δε σας πειραζει βγαλτε μας παλι τις κοιλιτσες σας τισ ομορφες να ζηλεψουμε λιγακι! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Δήμητρα1988 είπε:

κοριτσια καλησπερα!!! γραψατε απο χθες το μεσημερι πααααρα πολλα!!!! 

@t1t1n4k1 ευχομαι την αλλη βδομαδα τα νεα που θα ακουσεις απο τον γιατρο να ειναι τα καλυτερα!!!!!! ( γιατι απογερευουν το ςεχ και βαζουν περιορισμους απο τοσο νωρις?? ) 

@alina80 @caramel_83 @Μάντη περιμενουμε ευχαριστα νεα και απο εσας!!!!

@elenakii22 @anemoni1989 @Farmakotriftena @Ani ani ευχομαι να σασ φυγουν αναγουλες και ζαλαδες και να συνεχισει ομορφα η εγκυμοσυνη σας! και αν δε σας πειραζει βγαλτε μας παλι τις κοιλιτσες σας τισ ομορφες να ζηλεψουμε λιγακι! 

Μάλλον από εμένα μην περιμένετε. Εχουν αρχίσει πόνοι χαμηλά στην κοιλιά και λίγο στη μέση... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, alina80 είπε:

Μάλλον από εμένα μην περιμένετε. Εχουν αρχίσει πόνοι χαμηλά στην κοιλιά και λίγο στη μέση... 

και αυτο ειναι κακο?? οι πονοι περιοδου ξερουμε ολες πως ειναι και ενα απο τα πολλα συμπτωματα και οπως διαβασα χθες νομιζω κουραστικεσ γρηγορα αλο ενα απο τα πολλα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 21 λεπτά , alina80 είπε:

Μάλλον από εμένα μην περιμένετε. Εχουν αρχίσει πόνοι χαμηλά στην κοιλιά και λίγο στη μέση... 

Εχω πονους περιόδου κ ίσως κ πολυ πιο έντονους. Γιαυτο ο γιατρός μου είπε ξαπλα ξεκουραση κ μαγνήσιο

  • Μου αρέσει 1

XKqxiAb.jpgXKqxp2.png

29TYp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Δήμητρα1988 είπε:

και αυτο ειναι κακο?? οι πονοι περιοδου ξερουμε ολες πως ειναι και ενα απο τα πολλα συμπτωματα και οπως διαβασα χθες νομιζω κουραστικεσ γρηγορα αλο ενα απο τα πολλα...

Ναι αλλά είπαμε. Χτες είχα φάει πολύ και είχα πιει και τις μαστίχες μου, χαχαχα! Δεν ξέρω τι να υποθέσω. Έχω τους οικείους πόνους. Θα δείξει, αλλά καλύτερα να κρατάω μικρό καλάθι. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, alina80 είπε:

Ναι αλλά είπαμε. Χτες είχα φάει πολύ και είχα πιει και τις μαστίχες μου, χαχαχα! Δεν ξέρω τι να υποθέσω. Έχω τους οικείους πόνους. Θα δείξει, αλλά καλύτερα να κρατάω μικρό καλάθι. 

θα μαθουμε σε πολυ λιγες μερες που ΔΕΝ θα σου ερθει!! και εγω παντα μικρο καλαθι κραταω γιατι το μεγαλο φερνει μεγαλυτερη απογοητευση!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , Δήμητρα1988 είπε:

κοριτσια καλησπερα!!! γραψατε απο χθες το μεσημερι πααααρα πολλα!!!! 

@t1t1n4k1 ευχομαι την αλλη βδομαδα τα νεα που θα ακουσεις απο τον γιατρο να ειναι τα καλυτερα!!!!!! ( γιατι απογερευουν το ςεχ και βαζουν περιορισμους απο τοσο νωρις?? ) 

@alina80 @caramel_83 @Μάντη περιμενουμε ευχαριστα νεα και απο εσας!!!!

@elenakii22 @anemoni1989 @Farmakotriftena @Ani ani ευχομαι να σασ φυγουν αναγουλες και ζαλαδες και να συνεχισει ομορφα η εγκυμοσυνη σας! και αν δε σας πειραζει βγαλτε μας παλι τις κοιλιτσες σας τισ ομορφες να ζηλεψουμε λιγακι! 

Εγω στην πρώτη εγκυμοσύνη δυσκολευτηκα πολυ. Ειχα αρκετη αιμορραγία και εμεινα αρκετο καιρό στο κρεβάτι. Ισως γιαυτο να ειναι πιο υπερβολικός τώρα.


XKqxiAb.jpgXKqxp2.png

29TYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, t1t1n4k1 είπε:

Εγω στην πρώτη εγκυμοσύνη δυσκολευτηκα πολυ. Ειχα αρκετη αιμορραγία και εμεινα αρκετο καιρό στο κρεβάτι. Ισως γιαυτο να ειναι πιο υπερβολικός τώρα.

καταλαβα! ευχομαι αυτη η εγκυμοσηνη σου να ειναι καλυτερη και να μη τη βγαλεις ξαπλα και να την χαρεισ οπως τη φανταζεσαι! περιμενουμε νεακια σου λοιπον! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...