Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 24 λεπτά , Nenitaki88 είπε:

@elenakii22 τι γλυκιά κοιλιτσα ειναι αυτηηηηη;;;; Μια σταλίτσα ειναι, μη μιλάς καθόλου!!! Εμένα τόση ηταν πριν καιρό! Βασικα ξυπνάω με μια νορμαλ κοιλιά και μέσα στη μερα 7πλασιαζεται Χαχαχα 

Να σας ρωτήσω, και@Ani ani , τα κιλά που πήρατε φαίνονται στο σώμα σας ή μόνο η κοιλιά ειναι το διαφορετικό; 

καλα ειμαι +6 φαντασου...την εβγαλα το απογευμα την φωτο...εμενα βεβαια μου φαινεται μεγαλυτερη απο οτι φαινεται στην φωτο κ στον καθρευτη,τωρα τι να πω...εμενα δε φαινεται γτ σαν κιλα ημουν 1.72 60κιλα(τον χειμωνα ειμαι 62 απλα ειχα χασεο 2 για καλοκαιρι)κ το προσωπο μου δεν ειναι γενικα γεματο δε ξερω στα ποσα κιλα γεμιζει..εχω ξαναπαει 65 αλλα δε γεμιζει το προσωπο μου...επισης εχω σχετικα στενη λεκανη κ δεν βαζω ιδιαιτερα κιλα κατω...θα σου πω οταν φτασω 70 που τα εβαλα...ακομα φαινονται στην κοιλια λες κ ειναι μονο κ στο στηθος!!!

  • Μου αρέσει 1

BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

@elenakii22 κατάλαβα! Κι εγω που μονο κοιλιά έπαιρνα πάντα αλλα εχω στενή λεκάνη, τωρα εχω φαρδύνει λιγο στη λεκάνη και εχω παρα φουσκώσει! Εγω ξεκίνησα 50,5 κιλά (1,59 ύψος) και έφτασα τις προάλλες κάπου 55. Βεβαια, μιας και με ρώτησε και η @Ani ani πώς ειμαι, έχασα σιγουρα κανα δυο κιλά γιατι ήμουν χάλια! Ειχα ίωση, έκανα άπειρους εμετούς και νοσηλεύτηκα κιολας απο την εξάντληση! Αλλα τωρα ευτυχώς ειμαι καλα εδω και 2-3 μέρες! Και επειδη νιώθω κατι λιγούρες, τις ικανοποιώ Χαχαχαχα πχ πριν ήπια 2 ποτήρια γάλα, τα οποία συνοδευσα με ενα κρουασάν (ειχα πάρει αυτο το τεράστιο το γίγας, αλλα το μισο κατάφερα) χααχχα

@Ani ani θεϊκή και η δίκη σου κοιλιτσα!!! Κι εμένα κάπως έτσι ειναι!!! Χεχεχε 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Nenitaki88 είπε:

@elenakii22 κατάλαβα! Κι εγω που μονο κοιλιά έπαιρνα πάντα αλλα εχω στενή λεκάνη, τωρα εχω φαρδύνει λιγο στη λεκάνη και εχω παρα φουσκώσει! Εγω ξεκίνησα 50,5 κιλά (1,59 ύψος) και έφτασα τις προάλλες κάπου 55. Βεβαια, μιας και με ρώτησε και η @Ani ani πώς ειμαι, έχασα σιγουρα κανα δυο κιλά γιατι ήμουν χάλια! Ειχα ίωση, έκανα άπειρους εμετούς και νοσηλεύτηκα κιολας απο την εξάντληση! Αλλα τωρα ευτυχώς ειμαι καλα εδω και 2-3 μέρες! Και επειδη νιώθω κατι λιγούρες, τις ικανοποιώ Χαχαχαχα πχ πριν ήπια 2 ποτήρια γάλα, τα οποία συνοδευσα με ενα κρουασάν (ειχα πάρει αυτο το τεράστιο το γίγας, αλλα το μισο κατάφερα) χααχχα

@Ani ani θεϊκή και η δίκη σου κοιλιτσα!!! Κι εμένα κάπως έτσι ειναι!!! Χεχεχε 

αν θυμαμαι καλα εισαι λιγες εβδομαδες λιγοτερο?ποσο εισαι 19?ευτυχως που περασε η ιωση!φανταζομαι ποσο θα ταλαιπωρηθηκες..

  • Μου αρέσει 1

BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , elenakii22 είπε:

αν θυμαμαι καλα εισαι λιγες εβδομαδες λιγοτερο?ποσο εισαι 19?ευτυχως που περασε η ιωση!φανταζομαι ποσο θα ταλαιπωρηθηκες..

Μονο ταλαιπωρήθηκα; οπως φανταστηκες! Χαλιαααα!!!!! Ευτυχώς πέρασε ομως! Μακριά απο μας τετοια πράγματα τωρα!!!! Ναι στη 19η ειμαι. Για την ακρίβεια 18 και 3.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, t1t1n4k1 είπε:

Εχω κ πρόγραμμα στο κινητό που υπολογίζει τις γόνιμες. Αλλα κ ο γιατρός μου μου είπε πως λογο  των πολυκιστικων εκανα ωοριξια αργοτερα απο το κανονικό

Έπεσε και το πρόγραμμα μέσα;ποιο έχεις;

Συγχαρητήρια και πάλι!!!!


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κοριτσάκια -γκαστρούλες και μελλοντικές γκαστρούλες!

30 μέρες μέχρι τα Χριστούγεννα! Αύριο επιτέλους μάλλον θα στολίσουμε!

Α! Και μην ξεχνιόμαστε! Παρασκευή σήμερα!

Τι κάνετε εσείς; Τι σχέδια έχετε για το σκ; 

Και κάτι πρακτικό: τι μαγειρεύετε σήμερα; Καμια ιδέα; Κάτι γρήγορο κατά προτίμηση.

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , alina80 είπε:

Καλημέρα κοριτσάκια -γκαστρούλες και μελλοντικές γκαστρούλες!

30 μέρες μέχρι τα Χριστούγεννα! Αύριο επιτέλους μάλλον θα στολίσουμε!

Α! Και μην ξεχνιόμαστε! Παρασκευή σήμερα!

Τι κάνετε εσείς; Τι σχέδια έχετε για το σκ; 

Και κάτι πρακτικό: τι μαγειρεύετε σήμερα; Καμια ιδέα; Κάτι γρήγορο κατά προτίμηση.

Καλημερα! Και εμείς σκ θα στολισουμε δεντρο! Αν και μαλλον δεν θα ειμαι στα καλύτερα μου εκανα χοριακη το μεσημερι θα ξερω σιγουρα...πιστευω οτι δεν ειμαι γτ εκανα παλι τεστ αρνητικό και η θερμοκρασία μ άρχισε να πεφτει... 

Εγω θα φτιάξω μακαρόνια με λαχανικά!!!!

  • Μου αρέσει 1

jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , Μάντη είπε:

Καλημερα! Και εμείς σκ θα στολισουμε δεντρο! Αν και μαλλον δεν θα ειμαι στα καλύτερα μου εκανα χοριακη το μεσημερι θα ξερω σιγουρα...πιστευω οτι δεν ειμαι γτ εκανα παλι τεστ αρνητικό και η θερμοκρασία μ άρχισε να πεφτει... 

Εγω θα φτιάξω μακαρόνια με λαχανικά!!!!

Μακάρι να βγει θετική και λάθος τα τεστ. Αλλά όπως και να έχει, δεν χάθηκαν όλα. Δεν τελείωσαν οι μήνες. Και δεν στο λέω ελαφρά τη καρδία αυτό, ξέρω ακριβώς πώς νιώθεις, όπως και οι περισσότερες εδώ μέσα. Στολίστε το σπίτι σας, χαλαρώστε και απολαύστε τη γιορτινή περίοδο που έρχεται. Και όλα θα γίνουν!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσακιααα, εγω χθες στο σκουπισμα ειδα λιγο καφε ανοιχτο (μπεζ θα ελεγα) οποτε ερχεται το κοριτσι μου

@alina80 πως εισαι σημερα?? αν δεν δεις αιμα δεν πιστευουμε αυτα που λες :) 

@elenakii22 τελεια η κοιλιτσα σου :wub:

@t1t1n4k1 κοπελα μου να κανεις ακριβως οτι σου λεει ο γιατρος σου

14 ώρες πρίν, Μάντη είπε:

Λογικα αυριο το μεσημερακι θα ξερω.. Θα παω για χοριακη.. Μακαρι να ειναι θετικη..

πηγες??? τι ωρα σου ειπαν??

 

@Antila μου τι τελεια νεα ειναι αυτα, μπραβο κοριτσι μου μια πολυ γλυκια εγκυμοσυνη σου ευχομαι :D 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Nenitaki88 είπε:

@elenakii22 κατάλαβα! Κι εγω που μονο κοιλιά έπαιρνα πάντα αλλα εχω στενή λεκάνη, τωρα εχω φαρδύνει λιγο στη λεκάνη και εχω παρα φουσκώσει! Εγω ξεκίνησα 50,5 κιλά (1,59 ύψος) και έφτασα τις προάλλες κάπου 55. Βεβαια, μιας και με ρώτησε και η @Ani ani πώς ειμαι, έχασα σιγουρα κανα δυο κιλά γιατι ήμουν χάλια! Ειχα ίωση, έκανα άπειρους εμετούς και νοσηλεύτηκα κιολας απο την εξάντληση! Αλλα τωρα ευτυχώς ειμαι καλα εδω και 2-3 μέρες! Και επειδη νιώθω κατι λιγούρες, τις ικανοποιώ Χαχαχαχα πχ πριν ήπια 2 ποτήρια γάλα, τα οποία συνοδευσα με ενα κρουασάν (ειχα πάρει αυτο το τεράστιο το γίγας, αλλα το μισο κατάφερα) χααχχα

@Ani ani θεϊκή και η δίκη σου κοιλιτσα!!! Κι εμένα κάπως έτσι ειναι!!! Χεχεχε 

Καλημερα κοριτσια!

ταλαιπωρηθηκες λοιπον αρκετα..τωρα εισαι ομως καλυτερα σωστα;;;

απο κιλα εγω ξεκινησα περιπου 58.5 με 1.66 υψος και τωρα ειμαι σιγουρα 65.. με γεματο προσωπο @elenakii22 οπτε προσωπο στηθος κοιλια εχουν φουσκωσει καπως.. 

δεν εχουμε αλλες κοιλιτσες να ανεβασετε;;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ΜΑΝΟΥΛΕΣ

Alekagala 7/10/2017 ΑΓΟΡΑΚΙ!!!!

oneira_glyka 11/11/2017 ΑΓΟΡΑΚΙ!!!!

 

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ 

1. Angie trg  ΠΗΤ  9/1/2018!!! ΑΓΟΡΑΚΙ !!!!!! 

2. dimitroula30  ΠΗΤ  17/1/2018!!! ΑΓΟΡΑΚΙ !!!!!! 

3. Kalfeli   ΠΗΤ  2-3/2/2018!!!

4. Ani ani   ΠΗΤ  21/3/2018!!! ΑΓΟΡΑΚΙ !!!!!! 

5. elenakii22 ΠΗΤ  22/3/2018  ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ !!!

6. maria1988  ΠΗΤ  2/4/2018!!!

7. stalitsa82  ΠΗΤ  25/4/2018!!!

8. Vana87 ΠΗΤ  27/5/2018!!!  ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ !!!

9. Farmakotriftena ΠΗΤ  8/6/2018!!!

10. orianna  ΠΗΤ  21/6/2018!!!

11. anemoni1989  ΠΗΤ  1/7/2018!!!

12. Antila   ΠΗΤ  21/7/2018!!!

13. t1t1n4k1  ΘΕΤΙΚΟ ΤΕΣΤΑΚΙ!!!

 

ΣΕ ΑΝΑΜΟΝΗ

1. andrianni  31/10/2017!!!

2. Papaki@  8-10/11/2017!!!

3. Ασία  12/11/2017!!!

4. Ungry girl 17/11/2017!!!

5. caramel_83  19-22/11/2017!!!

6. Dimitr@17 20/11/2017!!!

7. Μάντη  21/11/2017!!!

8. alina80 24-26/11/2017!!!

9. Δήμητρα1988 29/11-1/12/2017!!!

10. Elma86  30/11/2017!!!

11. ElektraGr  1-2/12/2017!!!

12. Vila  2/12/2017!!!

13. WannaBeMothe  3/12/2017!!!

14. ritaki13  4/12/2017!!!

15. vvrd  5/12/2017!!!

16. ΓΙΩΤΑ78  9/12/2017!!!

17. kido  10/12/2017!!!

18. KalStyl  12/12/2017!!!

19. Μαρθα Κ 14-17/12/2017!!!

20. MelinaFo  15/12/2017!!!

21. ada32 16/12/2017!!!

22. noni90 18/12/2017!!!

23. ntemiiiiii  19/12/2017!!!

24. Nati85 20/12/2017!!!

 

Κορίτσια να δινετε πληροφοριες για να ανανεωνεται το πινακακι μας;)

Με το καλο ολες με ενα μωρακι στην αγκαλια μας!!!:wub:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου δεν πρόλαβα να σας διαβάσω αυτές τις μέρες μόνο φευγαλέα είδα 2 κοιλίτσες! @elenakii22 @Ani ani Υπεροχες κοιλίτσες καλά μου κοριτσάκια φιλάκια πολλααααα!! 

Εχασα τίποτα σημαντικό? Αυτή την βδομάδα αμέλησα τα χάπια μου και ειδικά το γκλουκοφαζ και από χθες το πηρα κανονικά και με πείραξε στο στομάχι ενώ το είχα συνηθίσει!!ανακατωσουρααααα!!!

 @alina80 καλημέρα πως νιώθεις σήμερα τίποτα ύποπτο???σήμερα θα φτιάξω κάτι κλασσικο κοκκινιστό με μακαρόνια απλώς αφήνω αρκετό ζουμακι και βράζω εκεί μέσα τα μακαρόνια και γίνεται το κάτι άλλο!!ενα γρήγορο φαγητό είναι η ομελέτα φούρνου βαζω οτι έχω από λαχανικά και κρεμμύδι χτυπάω και κάμποσα αυγουλακια τυρακι μπαίνει φούρνο και ξεγνοιαζεις. οι πατάτες γιαχνί με λίγο τυράκι στο πλάι φανταστικές!!ενα άλλο γρήγορο είναι φιλετάκια χοιρινά τα περνάω λίγο στο τηγάνι 3λεπτακια από την κάθε πλευρά μετά βάζω από πάνω τυρί και ντομάτα τα βάζω στο φούρνο για δέκα λεπτά και έτοιμα.

  • Μου αρέσει 2

e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Ani ani είπε:

Καλημερα κοριτσια!

ταλαιπωρηθηκες λοιπον αρκετα..τωρα εισαι ομως καλυτερα σωστα;;;

απο κιλα εγω ξεκινησα περιπου 58.5 με 1.66 υψος και τωρα ειμαι σιγουρα 65.. με γεματο προσωπο @elenakii22 οπτε προσωπο στηθος κοιλια εχουν φουσκωσει καπως.. 

δεν εχουμε αλλες κοιλιτσες να ανεβασετε;;;

καλημερα!!μια χαρα κ εσυ!!!!

  • Μου αρέσει 1

BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Ani ani είπε:

Καλημερα κοριτσια!

ταλαιπωρηθηκες λοιπον αρκετα..τωρα εισαι ομως καλυτερα σωστα;;;

απο κιλα εγω ξεκινησα περιπου 58.5 με 1.66 υψος και τωρα ειμαι σιγουρα 65.. με γεματο προσωπο @elenakii22 οπτε προσωπο στηθος κοιλια εχουν φουσκωσει καπως.. 

δεν εχουμε αλλες κοιλιτσες να ανεβασετε;;;

Ναι δόξα το θεό, ειμαι καλα τωρα!!!! Μια χαρά εισαι κι εσυ απο κιλά! Τι να κάνουμε,  θα φουσκώνουμε και θα χαρούμε κιολας! Ειναι για καλό Αλλωστε ❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Nati85 είπε:

Καλημέρα κοριτσάκια μου δεν πρόλαβα να σας διαβάσω αυτές τις μέρες μόνο φευγαλέα είδα 2 κοιλίτσες! @elenakii22 @Ani ani Υπεροχες κοιλίτσες καλά μου κοριτσάκια φιλάκια πολλααααα!! 

Εχασα τίποτα σημαντικό? Αυτή την βδομάδα αμέλησα τα χάπια μου και ειδικά το γκλουκοφαζ και από χθες το πηρα κανονικά και με πείραξε στο στομάχι ενώ το είχα συνηθίσει!!ανακατωσουρααααα!!!

 @alina80 καλημέρα πως νιώθεις σήμερα τίποτα ύποπτο???σήμερα θα φτιάξω κάτι κλασσικο κοκκινιστό με μακαρόνια απλώς αφήνω αρκετό ζουμακι και βράζω εκεί μέσα τα μακαρόνια και γίνεται το κάτι άλλο!!ενα γρήγορο φαγητό είναι η ομελέτα φούρνου βαζω οτι έχω από λαχανικά και κρεμμύδι χτυπάω και κάμποσα αυγουλακια τυρακι μπαίνει φούρνο και ξεγνοιαζεις. οι πατάτες γιαχνί με λίγο τυράκι στο πλάι φανταστικές!!ενα άλλο γρήγορο είναι φιλετάκια χοιρινά τα περνάω λίγο στο τηγάνι 3λεπτακια από την κάθε πλευρά μετά βάζω από πάνω τυρί και ντομάτα τα βάζω στο φούρνο για δέκα λεπτά και έτοιμα.

Καλέ πώς φαίνεται η καλή νοικοκυρά! Τόσα φαγητά. Εγώ κάθε φορά βάσανο να σκεφτώ, όταν έχω και πολλή δουλειά θέλω να είναι και κάτι γρήγορο και ιδανικά να έχω και ότι χρειάζεται στο σπίτι για να μην βγω στην αγορά! Α, και να έχω και όρεξη να το φάω εκείνη την ημέρα! Όπως βλέπετε είναι εξίσωση για δυνατούς λύτες κάθε φορά το θέμα του φαγητού. Και από τον άντρα μου έχω την εξής πολύτιμη βοήθεια: ή "Ότι θέλεις εσύ αγάπη μου" (και καλά ο καλόβολος, μου αφήνει την επιλογή") ή το πρωτότυπο "Μακαρόνια" -ακόμα και αν έχουμε φάει την προηγούμενη μέρα! Αφήστε, για όλα φταίει ο μπαμπάς μου που λείπει στο χωριό και η μαμά μου έκοψε το μαγείρεμα ένα μήνα τώρα. Αλλιώς δυο-τρεις φορές την εβδομάδα πήγαινε και ερχόταν το ταπεράκι -σε εμάς και στη γιαγιά μου. Τώρα δυστυχούμε δυο σπίτια, έχουμε μείνει χωρίς φαί! 

Στα δικά μας, τι να σας πω κορίτσια μου δεν ξέρω. Από σήμερα επισήμως ΔΕΝ περιμένω. Χτες είχα το απογευματάκι την αίσθηση ότι έρχεται. Σήμερα όχι τόσο. Υπομονή, τρεις μέρες είναι θα περάσουν (ελπίζω να περάσουν "αναίμακτα")

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...